Zobacz temat - Nowy roverek 200 z Legnicy :) Witam wszystkich forumowiczów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Powitania - Nowy roverek 200 z Legnicy :) Witam wszystkich forumowiczów

michone - Wto Paź 16, 2007 19:39
Temat postu: Nowy roverek 200 z Legnicy :) Witam wszystkich forumowiczów
Chciałbym się przywitać z wszystkimi forumowiczami :) Wczoraj stałem sie posiadaczem roverka 214SI :) oczywiście od naszych zachodnich sąsiadów. A więc to co mi się udało kupić :) :
-Silnik 1.4 16V - świeżo po wymianie oleju (Motul 10W40),filtrów.
-Elektryczne szybki + lusterka
-Klima
-Czarna skóra
-Wspomaganie,zentralny,abs
-Radio CD blaupunkt w drewnie
-Alufelgi 15 pięcioramienne orginalne Rovera - polerowany rant z nowymi oponami dunlop sport 2000 205x50xR15(tył) Pneumapt 205x50xR15 przód
-pół baku paliwa
-jedynym właścicielem pojazdu był 61 letni doktor profesor :)
-autko przejechane ma 122tyś
-autko kupiłem w salonie Chryslera :)

Żeby nie było że autko ideał to musiałem pojechać do niemiec z chłodnicą klimy i wody bo autko bylo delikatnie pukniete z przodu :) Zmieniłem chłodnice wypchalem zderzak i przyjechalem do Polski :) 700km :P

Została mi wymiana maski bo jest pogięta ale dla siebie nie bedę szpachlował :P no i wymiana lampy bo sie zaczepy pourywały :)

Ogólnie to jestem dużo bardziej niż zadowolony bo autko jest bardziej niż zadbane :) Autko wyszło(wyjdzie) mnie dość tanio, ok 8500zł gotowy na cacuszko :)

Plany :
przyciemnić szybki, założyć sprzecik grający i cieszyć się z jazdy.
naprawić pilota :)

Dziekan - Wto Paź 16, 2007 22:03

i znów 200 :wink: Witam, fotencje zapodaj cacka :smile:
michone - Wto Paź 16, 2007 22:07

jutro jak umyje:) wszystko lux ale czeka jeszcze na wymiane maski i lampy :/ no i polerke lakieru :P jutro zrobie tak jak stoi.
Brt - Wto Paź 16, 2007 22:12

lampę kup sobie nówkę zamiennik DJ Auto. Świeci lepiej jak orginał (najlepiej wymien obie ;) ) Po maske pojedź np. do Lutyni pod Wrocławiem (kontakt jest w dziale cześci i warsztaty na stronie klubowej)
michone - Wto Paź 16, 2007 22:32

dzieki wielkie :) juz napisalem maila zobaczymy co napisza :) mam nadzieje ze ceny mnie nie zabija :) bo te z allegro po 400zl za maske + przesylka to porazka :/ a za lampy i po 200zl sobie zycza...
emes - Wto Paź 16, 2007 22:38

Witamy na forum :-)
MaReK - Sro Paź 17, 2007 00:06

Witać witać, my bardzo cieszyć się z Twoja obecność na forum :)

Pozdrawiam,

michone - Sro Paź 17, 2007 21:25

a o to porcja fotek :






<









udalo mi sie odkryc ze mam podgrzewane lusterka :lol:

jerzu - Sro Paź 17, 2007 21:30

Wersja Silverstone :) Super autko :) Witam na forum :)
michone - Sro Paź 17, 2007 21:48

A skad wiadomo jaka wersja ? mam jeszcze czujniki parkowania :P w planach na przysly rok mam :
-lampy lux
-lampy aniolki na przod :)
-przyciemnione szybki
-koncowka wydechu jakas ladna :)

a powiem wam ze z kadą minutka przesiedziana w roverku zakochuje sie wnim coraz bardziej :)

jerzu - Sro Paź 17, 2007 21:52

aniołków w polsce jeszcze nie ma :P
Masz wersje silverstone bo masz inna kierownice ( z drewnem) i tak samo galke zmiany biegow :) Do tego masz zawias -30mm i szersze felgi :) A zapomnialem alu ramki na pokretlach :) Zgadlem ? :P

michone - Sro Paź 17, 2007 22:01

felgi rovera :P z polerowanym rantem ale czy szersze to nie wiem, alu ramki posiadam :) Co do zawiasu to nie mam pojecia czy jest -30mm jak sprawdzic ??
co do aniolkow to w niemczech maja bo są na ebayu do przyszlego roku moze juz beda w Polsce, pytanie w jakiej cenie...

jerzu - Sro Paź 17, 2007 22:06

Zobacz czy masz czerwone sprezyny jak tak to masz sprezyny eibach - 30 mm :)

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 22:07 ]
Felgi masz 7 cali?:P Czyli oponki 205 ?:)

michone - Sro Paź 17, 2007 22:09

dzisiaj juz nie sprawdze ale jutro :) tak czy siak zakochalem siew tym autku :)
jerzu - Sro Paź 17, 2007 22:16

Napewno tak będzie :)
leaf79 - Sro Paź 17, 2007 22:24

Witam Kolegę,
chyba nawet dzisiaj widziałem tego roverka...

Dziekan - Sro Paź 17, 2007 22:52

noooo :) Silverstone...zdaje się że pisze pod emblematem 200 :D

bardzo ładne auto, narobiło się silverstone'ów ostatnimi czasy ;)

Szymon - Czw Paź 18, 2007 08:46

Dziekan napisał/a:
bardzo ładne auto, narobiło się silverstone'ów ostatnimi czasy

A mój British Open chyba nadal jest jedynakiem :mrgreen:
Ps. Gratulacje :) Oby autko sprawowało się jak najlepiej :ok2:

srbenda - Czw Paź 18, 2007 09:38

Ładne autko :) Zauważam tylko że nie masz oryginalnego tłumika... :twisted:
michone - Czw Paź 18, 2007 15:21

z tego co widac to calutki zestaw tlumikow jest nowy, podejrzewam ze autko mialo zardzewialy tlumik a w niemczech jest wtedy problem z przegladem. Nie bede nic zmienial dodam tylko jakas ladna koncowka:). Te osiągi co prezentuje i tak mnie bardzo zadziwily :) ale w niemczech po górach i tak dostawal po dupie z focusem 1.8 TDDi. Ale jak sie w kreci na obroty to nowe oponki nie daja rady na prostej :)

Tak jak jerzu napisal sa czerwone sprezynki juz wiem dlaczego tak ladnie trzyma sie drogi :) jednak te dziury tez sie czuje silniej :(

Narazie brak funduszy na remont i rejstracje:/ musze cos wymyslec bo tabliczki mi sie koncza 29.10.07...

Mam pytanko jak wylaczyc podgrzewane lusterka??

Paul - Czw Paź 18, 2007 15:32

michone napisał/a:
Mam pytanko jak wylaczyc podgrzewane lusterka??

Odciąć kable :P
Tego nie wyłączysz - grzeją cały czas :D

michone - Czw Paź 18, 2007 15:49

nie ma problemu w lecie?? znajomy powiedzial ze jak beda upaly to popekaja obudowy...
Brt - Czw Paź 18, 2007 15:52

to znajomy źle powiedział ;) nic nie popęka ;)
Paul - Czw Paź 18, 2007 15:53

michone napisał/a:
znajomy powiedzial ze jak beda upaly to popekaja obudowy...

Bzdury! Moim jeżdżę już 6-ty rok i obudowy mam OK a lusterka działają (żeby nie było, że nieczynne :P )

michone - Czw Paź 18, 2007 15:55

oki doki :) a kabelki pod fotelem to sa od napinaczy pasow :) sorki za glupie pytania :)
Paul - Czw Paź 18, 2007 16:06

michone napisał/a:
kabelki pod fotelem to sa od napinaczy pasow

Tak - uważaj na nie, lubią tracić kontakt z rzeczywistością i wtedy masz błąd SRS :(

michone - Czw Paź 18, 2007 16:25

oki pytam bo skorka bedzie malowana wiec bede potrzebowal wyjacfotele i to odczepic :)
Paul - Czw Paź 18, 2007 16:27

michone napisał/a:
wiec bede potrzebowal wyjacfotele i to odczepic

Do takiej operacji odłącz akumulator najpierw, żeby Ci jaśków przypadkiem nie wywaliło :szok:

pawciu87 - Czw Paź 18, 2007 21:08

naprawde niezla Ci sie kolego trafila... za ta cene ze skore w tym kolorze wyposazeniu - wyglada pieknie :grin:
michone - Czw Paź 18, 2007 21:17

wiem wiem :) tylko noga troche za ciezka :/ ale juz dzisiaj staralem sie jezdzic do 2,5tys obrotow :P powiem ze znalazlem go na mobile.de warto szukac :) ja praktycznie siedzialem codziennie i szukalem nowych roverkow :) rada dla wszystkich to NIE KUPOWAĆ U TURKÓW!! (egipcjanow itp) bo to prawie jak Polskie komisy... najlepiej szukać lekkich unfali tak jak w moim przypadku, najlepiej na autohausie gdzie sa drozsze furki :) ostatnio kupilem Megane Coupe od egipcjanina... no comment... Lepiej dać 200E wiecej od niemca niz kupic od Turasa...
pawciu87 - Czw Paź 18, 2007 21:46

teraz jak bym mial kupowac auto, to wlasnie sam pojechalbym za granice po niego -lepiej sie oplaca, a tak kupilem od handlarza sprowadzonego z holandii, ale w sumie w moim wypadku nie mialem innego wyjscia jak bylem caly czas w irlandii :neutral: ale nie zalaluje, auto sprawuje sie pieknie i chodzi jak zegarek szwajcarski, oprcz problemow z elektryka, ale to po czesci z mojej winy :/

P.S. na prawde gratuluje autka przed R60 dokladnie o takim marzylem zasypiajac do poduszki :mrgreen:

michone - Czw Paź 18, 2007 22:13

dzieki wielkie... podejrzewam ze gdybym chcial kupic takiego roverka w polsce to pare tys zl wiecej by mnie to kosztowalo :)
pawciu87 - Czw Paź 18, 2007 22:15

michone napisał/a:
dzieki wielkie... podejrzewam ze gdybym chcial kupic takiego roverka w polsce to pare tys zl wiecej by mnie to kosztowalo :)


bez dwoch zdan, silverstone w tym kolorze i przebiegim bylby gdzies kolo 13-14 tys do oplat... :/

michone - Czw Paź 18, 2007 22:28

nie no chyba 13-14 tyś to lekka przesada :mrgreen:
pawciu87 - Czw Paź 18, 2007 22:55

ja nie dawno widzialem Silverstone w takiej cenie... najtansze byly kolo 12 kafli...