Zobacz temat - [R400] Mgłowe spryskiwacze przedniej szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Mgłowe spryskiwacze przedniej szyby

yoshi - Wto Gru 25, 2007 12:11
Temat postu: [R400] Mgłowe spryskiwacze przedniej szyby
Witam, mam takie pytanie: bo skoro do Civica 6 generacji pasują dysze od Citroena C3 to czy pasują one też do Rovera 400D z 96'. Sprawdzał to ktoś a może ktoś ma jakieś inne pomysły jak taki efekt otrzymać?
chudson - Sro Gru 26, 2007 15:43

na allegro są takie dysze do civica za całkiem rozsądne pieniądze, na oko wygląda ,że będą pasować i sam sie czaje na ich zakup :)
rovero - Sro Gru 26, 2007 15:49

Ja w MG mam dysze z Nowego Renault Clio i pasują bez problemy jak sie pomysli, więc jesli pasuja na oko to da się to jakoś założyć :)
maciej - Sro Gru 26, 2007 15:53

Ale o co chodzi???
Chyba jestem nie na czasie, a to raczej do działu tuning... ;)

AndrewS - Sro Gru 26, 2007 21:34

chodzi o nowoczesne koncowki spryskiwaczy, ktore robia mgielke na szybie, a nie dwa strumienie, musze przyznac ze bardzo fajnie sie to sprawuje, bo ta mgielka osadza sie odrazu na calej szybie, widzialem takie cus w VW Caddy , nie wiem czy to kwestia samych koncowek, byc moze potrzeba tez do tego specjalnej pompki, zeby wytworzyla wyzsze cisnienie
Brt - Sro Gru 26, 2007 23:22

AndrewS napisał/a:
nie wiem czy to kwestia samych koncowek, byc moze potrzeba tez do tego specjalnej pompki, zeby wytworzyla wyzsze cisnienie

hehe o tym samym pomyślałem ;) ale jakiś prekursor może założy i da cynk co z tym fantem dalej począć i czy w ogóle zadziała ;)

yoshi - Pią Sty 04, 2008 14:39

Jeżeli mamy pewną informacje że Civic i Rover mają takie same dysze to nie ma problemu z tymi z C3
blue827 - Sob Sty 05, 2008 00:43

u mnie spryskiwacze słabo sikają 4 strumieniami, ale to chyba wina słabej pompy, ciekawy jestem czy jakbym założył takie rozpylające spryskiwacze to czy ciśnienie byłoby wystarczające.

tutaj artykulik o wymianie spryskiwaczy w citroenie xm:
http://www.klub.citroen.t...icle.php?id=252

Chester - Sob Sty 05, 2008 07:30

rozmawiałem ze sprzedawca takowych spryskiwaczy....

jak sie okazuje to one nie maja żadnej regulacji wysokości więc może sie okazać ze niektórych autach szyba będzie spryskana tylko do polowy i cale podszybie. Z tego co mówił to nie trzeba wymieniać pompki, także trzeba sie zastanowić czy kąt pomiędzy maską a szybą jest podobny jak w Hondzie i C3..... może być tylko problem z ich montażem bo z tego co widziałem mają trochę inne mocowanie.

Może w następnym tygodniu coś ruszę w swoim R jeśli się uda zrobie do tego dokumentację na fotkach :mrgreen: i opisze wrażenia co ważne jeśli nie będzie mi to działało to mogę zwrócić te spryskiwacze :razz: także życzcie mi powodzenia :))

yoshi - Pią Sty 11, 2008 22:36

Ktoś coś ruszył ? :)
Wazzabii - Pią Sty 11, 2008 23:07

http://www.allegro.pl/ite...ze_mglowe_.html
TomC - Sob Sty 12, 2008 00:22

Dobre!!
Tylko nasuwa mi się pytanie czy zaczepy są takie same?
Niby według rocznika powinno pasować jednak... :/

Kupiłem
Jak zamontuję to zdam relację :grin:

giewu - Sob Sty 12, 2008 09:06

TomC napisał/a:
...Kupiłem
Jak zamontuję to zdam relację :grin:

z niecierpliwością oczekuję na relację z montażu i efektów wymiany :mrgreen:

maslo227 - Sob Sty 12, 2008 17:12

w ogłoszeniu jest napisane "Witam. Mam do zaoferowania nowoczesne spryskiwacze mgłowe do Hondy Civic 4, 5 i 6 generacji"

Kanciak i 4gen. Civica to prawie to samo chyba sie skusze :D . Muszę tylko napastować sąsiada który ma civica żelazko i sobie porównam miejsce montażowe.

Wazzabii - Sob Sty 12, 2008 23:25

a myslal ktos nad chromowanymi nakladkami na spryskiwacze dodatkowo?
widzialem takie cos w hondzie accord i musze powiedziec ze poprawia wyglad, a co dopiero w Roverku gdzie mamy chromowany grill...
jak upoluje to sie pochwale :D
tylko najpierw musze kupic te spryskiwacze mglowe jak beda pasowaly :)

String - Nie Sty 13, 2008 09:53

obejrzyj sobie filmik ze spotu z Zieonej Góry, gdzie w 600tce pojawiły się takie "chromowane" spryskiwacze. Agro-tunning - tyle powiem :mrgreen: Sam właściel (kupił wraz z takimi spryskiwaczami) śmiał się i zasłaniał do zdjęć :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co innego te mgłowe - czekam na doświadczenia kolegów i być moze także się zdecyduję :razz:

AndrewS - Nie Sty 13, 2008 22:47

Masło napisał/a:
Kanciak i 4gen. Civica to prawie to samo chyba sie skusze


o tym samym pomyslalem
z drugiej strony jednak, np. taki blotnik od hony concerto i kanciaka wyglada na taki sam, a niestety jest troche inny :-)

cos mi sie zdaje ze wzrosnie temu koledze sprzedaz na allegro :mrgreen:

AndrewS: z racji takiego samego tematu pozwolilem sobie polaczyc oba watki

pawpo11 - Wto Sty 15, 2008 20:14
Temat postu: SOLVED [R214Si '1997] spryskiwacze mgłowe :)
Witam,
Postanowiłem zaeksperymentować i zaryzykować gdyż moje spryskiwacze (dysze) dawały tyle płynu na szybę nawet na postoju, że ciężko było cokolwiek przetrzeć. Kupiłem dysze od Civic http://www.allegro.pl/ite...ze_mglowe_.html i co???? Okazało się, że pasują bez żadnych przeróbek, wystarczy wyciągnąć stare i włożyć te nowe. Jedyne co to odrobinę mają luzu na boki co w tym typie spryskiwaczy nie przeskadza w niczym.Poradziełem sobie z tym w 2 minuty. Zamiast gumowych uszczelek, które są w komplecie dodałem odrobinę silikonu uniwersalnego i jest SUPER - ufff nareszcie czysta szyba.
Pozdrawiam i życzę udanych zabiegów.
PAWPO

redjazz - Wto Sty 15, 2008 21:51

dzięki za info!!!

to na pewno cenna informacja i przekona sporo osób do tego zabiegu, którzy się do tej pory wahali. mnie przekonało :D

pozdro!

kwiatekt11 - Wto Sty 15, 2008 22:10

redjazz napisał/a:
dzięki za info!!!

to na pewno cenna informacja i przekona sporo osób do tego zabiegu, którzy się do tej pory wahali. mnie przekonało :D

pozdro!
w takim razie do 600 też będą pasowały :grin:
AndrewS - Wto Sty 15, 2008 22:19

ok, ale bylo sie dopisac do starego watku

AndrewS: watki zostaly połaczone

TomC - Sob Sty 19, 2008 22:01

A więc....
Spryskiwacze zamontowane. Są sporo większe przez co nie siedzą w plastikowym gniazdku ze starego spryskiwacza zbyt ciasno. Mają lekki luz ale kropelka silikonu powinna załatwić sprawę. Dodatkowo standardowe dysze mają założony plastikowy króciec kątowy od dołu i najlepiej przełożyć je na nowe dysze.
Co do "pryskania" :wink: ... dysze rozpylają bardzo fajnie jednak przynajmniej u mnie sięgają tylko do połowy szyby. To wystarczy aby startująca wycieraczka miała wystarczającą ilość płynu aby dokładnie wyczyścić szybę. Teraz pracuję nad zwiększeniem ciśnienia płynu. Myślę o wymianie pompki na bardziej wydajną przez co zwiększy się siła i ilość płynu na wylocie. Jak zwiększę ciśnienie to prawdopodobnie będę lekko szlifował spryskiwacze żeby podnieść strugę na szybie.
Co do obecnej konfiguracji. Jadąc 80km/h działają tak samo czyli połowa szyby. Jutro zrobię test przy 120.

KuBaB - Nie Sty 20, 2008 13:08

@TomC: można regulowac wysokość dyszy jak w fabrycznych? Czy wymiana pompki ma sens? To kolejne koszty, a miało być tak fajnie :cry:
TomC - Nie Sty 20, 2008 20:32

W nowych dyszach nie ma możliwości regulowania wysokości (przynajmniej ja nie widzę takiej możliwości)
Dziś przeszedłem test 120kmh. :neutral:
Psika ale niestety bardzo nisko. Ledwie ponad deskę rozdzielczą siedząc za kierownicą czyli około 1/4 szyby. Myślę że w Civicu maska jest pod innym kątem i dodatkowo wydajniejsza jest pompka przez co na zdjęciach aukcji mokra jest cała szyba.
Gdzieś na forum znalazłem info o podobno pasującej pompce z Forda Focusa albo Scorpio, ktoś pisał również o pompce z Hondy. Trzeba to sprawdzić.
I tak będę demontował cały zbiorniczek do czyszczenia a przy okazji wymienię przewody.
Ogólnie jestem zadowolony. Po mieście jak znalazł gorzej z autostradą ale i wtedy wycieraczka pracuje na mokrej szybie więc jest ok.

Damian_Pietras - Pon Sty 21, 2008 12:24

zgadza sie u mnie jest :ok: