Zobacz temat - [R 214] Dorobienie kluczyka i pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 214] Dorobienie kluczyka i pilota

bad_boy - Wto Mar 11, 2008 21:53
Temat postu: [R 214] Dorobienie kluczyka i pilota
Koledzy powiedzcie mi gdzie dorobie kluczyk do rowera 214 gdych w punktach dorabiania kluczy nie są wstanie mi dorobic gdyz sam kluczyk nie ma immobilizera ale a zwykłym dorobionym nie odpale auta!!I tak samo gdzie kupujecie cześci bo musiałbym pare rzeczy w moim autku powymienia!!
thef - Wto Mar 11, 2008 22:13

bad_boy napisał/a:
sam kluczyk nie ma immobilizera ale a zwykłym dorobionym nie odpale auta
Skoro nie ma immobilisera to dlaczego masz nie odpalić? Surowe kluczyki dostępne są na www.tomateam.pl . Możesz też zapytać forumowicza przemo285 (jest z Poznania i pewnie też ma taki kluczyk w sprzedaży).
bad_boy napisał/a:
I tak samo gdzie kupujecie cześci bo musiałbym pare rzeczy w moim autku powymienia!!
Większość części dostępna jest w każdym dobrym motoryzacyjnym, intercarsie, fot'cie itd, a jeżeli tam ich nie znajdziesz to www.tomateam.pl , v12.com.pl , u przemo285 i pewnie jeszcze w kilku innych miejscach.
bad_boy - Wto Mar 11, 2008 22:24

Z tym immobilizerem to jest tak ze jak otworze dzwi z pilota lub orginalnym kluczykiem to wszystko jest ok i odpalam natomiast jak otwieram dzwi nie zpolota tylko orginalnym kluczykiem to juz nie odpale auta tylko po chwili pika cos mi w aucie ale jak otworze dzwi pilotem to odpale tym dorobionym kluczykiem!!I teraz o co w tym chodzi!!bo chcialbym kluczyk z kturego odpale samochód w każdej chwili???
thef - Wto Mar 11, 2008 22:30

bad_boy napisał/a:
jak otworze dzwi z pilota lub orginalnym kluczykiem to wszystko jest ok i odpalam natomiast jak otwieram dzwi nie zpolota tylko orginalnym kluczykiem to juz nie odpale auta
Trochę namieszałeś, ale rozumiem o co chodzi. Immobiliser masz aktywowany z pilota i kluczyk nie ma tu nic do gadania. Zatem kwestia jest pewnie taka, że masz jeden kluczyk i jeden pilot a chciałbyś mieć dwa komplety, które w pełni będą funkcjonować. Skontaktuj się z forumowiczem przemo285 - napisz mu priva lub maila i na pewno będzie Ci w stanie pomóc. Kluczyk dorobisz, a Przemo sprzeda Ci i zaprogramuje drugiego pilota i przy okazji odczyta pewnie awaryjny kod immobilisera. Zatem do dzieła :)
dominikgr - Sro Mar 12, 2008 10:41

Hey
Z tym kluczykiem to jest tak:
Kluczyk dorobisz w jakims punkcie z kluczami. Tyle ze ten punkt z kluczami musi mieć odpowiedni surowy klucz, nie musi być oczywiście ten piękny oryginalny łamany. Ja znalazłem tyle, że w Gorzowie Wlkp. (choć jestem z Ponzania) identyczny jak ten Roverowy tyle, że bez łamania. Ale jak przejdziesz się po paru ludkach którzy dorabiają klucze to na pewno coś znajdziesz.
Jak już masz klucz to imobilaizer możesz wyłączyć tylko kluczykiem. Służy do tego kod który powinieneś dostać od kogoś od kogo kupowałeś samochód. 4 albo 5 cyfrowy. Instrukcja wyłączania immo za pomocą tego kodu znajdziesz w Ravie (typu przekrec dziesiec razy w lewo w prawo :)) .
A jak chcesz sobie oszczędzić kręcenia kluczykiem to jeszcze pilota dorób sobie na forum znajdziesz ludzi którzy dorabiają piloty
Pzdr

Brt - Sro Mar 12, 2008 10:50

Cytat:
Jak już masz klucz to imobilaizer możesz wyłączyć tylko kluczykiem.


tzn. kluczykiem wyłączasz go awaryjnie (procedura jest na www.roverki.pl) a normalnie do wyłączania immo jest pilot który jednocześnie otwiera auto, dezaktywuje alarm i wyłacza immo. Jesli w ciągu jakiegoś czasu po otwarciu auta go nie odpalisz, to immo automatycznie się aktywuje i
a) w autach do roku modelowego 97 (chyba) trzeba nacisnąć ponownie dowolny guzik pilota (jeśli masz przekręconą stacyjkę) - jest to tzw. immo aktywne
b) w autach po roku modelowym 97 (chyba) obecnosć pilota przy stacyjce automatycznie obblokowuje immo (jest tam umieszczona pętla indukcyjna) - jest to tzw. immo pasywne

tak więc jeśli masz jeden komplet (pilot + kluczyk) to jak już wyżej napisane potrzebujesz dorobić zwykły kluczyk + dokupić i zaprogramować drugi pilot. Inaczej się nie da (jeśli chcesz zachoważ orginalny system, co zreszta polecam, bo jest dobrze zrobiony) U przemo285 lub PHJOWI dosytaniesz i pilota i odrazu programowanie o kodzie immo nie wspominam :P Przypominam, że podczas programowania niezbędne są oba piloty.

howgh :P

piter34 - Pią Mar 14, 2008 12:50

Brt napisał/a:
a) w autach do roku modelowego 97 (chyba) t

Kiedyś dokładnie opisałem to tutaj, łącznie z nr VIN.

bad_boy - Nie Mar 16, 2008 10:54

ok dzi ęki ale najgorsze ze nie moge dosta nawet surowego kluczyka który by pasował!!
Lukaszn2006 - Nie Mar 16, 2008 11:16

Nawet w TESCO kumpel na moich oczach dorabiał kluczyk do 200. Ja sam dorabiałem w takim małym zakładzie u kolesia, który dorabia klucze ... jest to 5 minut roboty, a jak nie mają surowego, to zamawiają i na drugi dzień już jest, u mnie był to koszt około 20 zł. (Klucz surowy + dorobienie). Z pilotem to już inna historia, no i mniej jest miejsc programujących piloty niż dorabiających kluczyki ... niestety :(
bad_boy - Nie Mar 16, 2008 11:51

no tak to iwem ze dorobią ale nie współpracują z imobilajzerem bo juz se taki dorobiłem nie nie moge odpali auta jest wszystko wyzej napisane!!!!
Brt - Nie Mar 16, 2008 12:31

przecież zostało Ci wytłumaczone, że NIE MA KLUCZYKÓW Z IMMO W R200. Musisz mieć kluczyk + PILOT. Czytamy ze zrozumieniem :||
tolik - Nie Mar 16, 2008 14:28

bad_boy, możesz nie zamykać auta,(drzwi możesz zatrzasnąć ) wówczas immo się nie aktywuje i pilot będzie zbędny :mrgreen:
sTERYD - Nie Mar 16, 2008 22:29

tolik napisał/a:
bad_boy, możesz nie zamykać auta,(drzwi możesz zatrzasnąć ) wówczas immo się nie aktywuje i pilot będzie zbędny :mrgreen:

a właśnie że się aktywuje :razz:
żeby się nie aktywowało, to po wyłączeniu zapłonu trzeba nie otwierać drzwi kierowcy :cool:

tolik - Pon Mar 17, 2008 00:11

... w moim aucie jak nie użyję pilota to immo się nie aktywuje... :lol:
sTERYD - Pon Mar 17, 2008 00:43

aktywuje się aktywuje... po 30 sekundach po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy ;)
tylko jeśli masz pasywne immo to nie musisz wciskać guzika ;)

tolik - Pon Mar 17, 2008 00:55

:shock: ...wyłączam silnik - wychodze z samochodu i zamykam go w garażu.Na drugi dzień mogę go odpalić samym kluczykiem nawet zostawiając pilot w domu - sprawdziłem to - no to aktywuje się czy nie? :shock:
sTERYD - Pon Mar 17, 2008 01:13

wg instrukcji nie powinieneś wówczas uruchomić samochodu... :(
Paul - Pon Mar 17, 2008 08:25

tolik napisał/a:
no to aktywuje się czy nie?

A masz je czynne w ogóle ??
Zamknij pilotem, otwórz kluczykiem i spróbuj odpalić ;) (tylko pilota zostaw w domu :P )

tolik - Pon Mar 17, 2008 09:49

...zamykam pilotem - otwieram pilotem...wsiadam do auta i jeśli w ciągu 30 sekund nie odpalę silnika to po włożeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia słyszę ...pik...pik...pik.-naciskam wówczas którykolwiek przycisk pilota ...pikanie ustaje i silnik odpalam... :>
R-200 - Pon Mar 17, 2008 18:00

Musi być przeróbka. Normalnie musi się akywować. :roll:
sTERYD - Pon Mar 17, 2008 18:02

a zaświeca Ci się żarówka w samochodzie jak otwierasz drzwi kierowcy??
być moze jakiś kabelek tam nie dochodzi... :???:

tolik - Pon Mar 17, 2008 19:31

...niestety żarówka od strony kierowcy sie nie świeci - przy owieraniu pozostałych dźwi światełka się zapalają.Przy otwieraniu pilotem światła kierunkowskazów błysną jednokrotnie,ale oświetlenie wnetrza już się nie włącza ,chociaż instrukcja podaje ,że powinno.

Alarm to mi wogóle nie działa ,ale boję się coś przy nim kombinować bo instukcja podaje ,że za czwartym razem syrena się włączy i bedzie działać caŁy czas. :o

Wogóle to mam namieszane w tym aucie, bo poprzedni właściciel dał mi dodatkowy kluczyk do bagażnika ,gdyż ten od stacyjki i pozostałych dźwi nie pasował.Ale bagażnik otwieram i tak od wewnatrz to niewielki kłopot.

Brt - Pon Mar 17, 2008 19:39

podejrzewam, że niedziałanie alarmu, immo i swiatełka to jedna przyczyna - krańcówka w drzwiach. naprawisz wszystko wróci do normy ;) Naprawa krańcówki nie uszkodzi alarmu ;)
tolik - Pon Mar 17, 2008 19:48

...bbyć może - ale czerwoną lampke alarmu na tablicy wskaźników też mam przez kogoś wydłubaną.- chociaż alarm kiedys bez niej zadziałał.

Byskają mi tylko diody przy klamkach kierowcy i pasażera jak zamknę pilotem, no i kierunkowskazy trzykrotnie błysną jak być powinno :smile:

Brt - Pon Mar 17, 2008 20:00

yyyy chyba jest tak, że jak są diody przy drzwiach to nie ma w zegarach :roll:
tolik - Pon Mar 17, 2008 20:04

...ta lampka chyba byŁa nie w zegarach a na tablicy ...
sTERYD - Pon Mar 17, 2008 22:56

tolik napisał/a:
...ta lampka chyba byŁa nie w zegarach a na tablicy ...

:lol: :lol: :lol: to gdzie w końcu :?: :lol:

tolik - Pon Mar 17, 2008 23:01

...tak mniej wiecej w okolicy właczania świateł awaryjnych...zresztą jutro zrobie zdjecie i tutaj wstawię to bedziej miał pełny pogląd :lol:
sTERYD - Pon Mar 17, 2008 23:10

wybacz tolik, poprostu zegary a deska to synonim ;)
a kontrolkę masz pewnie mniej wiecej na środku zegarów (deski rozdzielczej) ;) alternatywnie występuje przy dzyndzlu od drzwi kierowcy ;)

tolik - Pon Mar 17, 2008 23:17

...przez deskę rozdzielczą rozumiem wszystko co przede mna w aucie,ale tak jak napisałem - zrobię zdjecie to bedzie wiadomo o co mi chodzi... :mrgreen:
sTERYD - Pon Mar 17, 2008 23:18

no więc co masz przed sobą jeśli nie zegary ;)
tolik - Pon Mar 17, 2008 23:37

...oprócz zegarów wiele innych rzeczy - na całej desce rozdzielczej :smile: - ale żadnego "dzyndzla" :mrgreen: nie widze to chyba nie mam :grin:

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 14:19 ]
...a więc ...może tutaj było światełko alarmu, bo między zegarami mi sie nie zapalało...

Jak właczę stacyjkę to takie światełka sie zapala.

piter34 - Sro Mar 19, 2008 16:14

tolik napisał/a:
...zamykam pilotem - otwieram pilotem...wsiadam do auta i jeśli w ciągu 30 sekund nie odpalę silnika to po włożeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia słyszę ...pik...pik...pik.-naciskam wówczas którykolwiek przycisk pilota ...pikanie ustaje i silnik odpalam... :>

To jest wg mnie normalne.

To coś na drugiej fotce to jest coś dokładane, na pewno niefabryczne.

tolik - Sro Mar 19, 2008 19:21

piter34, ...a jak sądzisz - czy ta lampka jest fabryczna czy dokładana przez kogoś z posiadaczy autka ? W innych 400 nie zauważyłem.
piter34 - Sro Mar 19, 2008 19:27

tolik napisał/a:
piter34, ...a jak sądzisz - czy ta lampka jest fabryczna czy dokładana przez kogoś z posiadaczy autka ? W innych 400 nie zauważyłem.

To wygląda jak dokładany odblask... :wink:

tolik - Sro Mar 19, 2008 19:52

piter34 napisał/a:
To wygląda jak dokładany odblask...


...napewno nie odblask bo na fotce świeci.Jak włączę światła w aucie to swiecą z przodu i tyŁu auta.

yoyco0 - Sro Mar 19, 2008 20:24

ja mam na sprzedaż pilota 3txa bo mi został po roverku. Oddam za 50 zł jakby ktoś chciał.
piter34 - Czw Mar 20, 2008 14:38

yoyco0, do zamieszczania ogłoszeń sprzedaży mamy osobny kącik -> Giełda moto
Spiro - Wto Mar 25, 2008 00:37

a ja mam pytanie, czy można zrobić pilota w kluczyku do roverka?

Jeśli była odpowiedz w temacie to sorry ale się nie doczytałem bezpośrenio.

Dzieki

Brt - Wto Mar 25, 2008 09:01

takiego pytania nie było. Jakby ktoś porzeźbił to może by się dało, ale prostego plug&play raczej nie znajdziesz ;)