Zobacz temat - [R400 ] Stop świeci przy wyłączonej stacyjce
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400 ] Stop świeci przy wyłączonej stacyjce

farek - Nie Kwi 20, 2008 16:34
Temat postu: [R400 ] Stop świeci przy wyłączonej stacyjce
Witam. nie znalazłem czegos takiego na forum... chce wiec zapytać czy też tak macie ze przy wyłaczonej stacyjce, lub nawet wyjętym kluczyku gdy wciskamy hamulec zapalają sie światła stopu.. to normalne?
NEOSSS - Nie Kwi 20, 2008 16:39

No niestety nie... Podejrzewam uszkodzony stycznik przy stacyjce, przy wyjmowaniu kluczyka powinno być słyszalne takie cyk-odbijanie fiolki w środku....
dante27 - Nie Kwi 20, 2008 16:40

Myślę że to nie jest normalne, miałem rovera 216Si i po wyłączeniu auta i naciskaniu hamulca światła sie nie świecą, obecnie mam coupe i jest tak samo no chyba że diesel ma inaczej ale nie sądzę.
ck1346 - Nie Kwi 20, 2008 16:51

Co ciekawe mam to samo, przy wyłączonej stacyjce i wyjętym kluczyku po naciśnięciu na hamulec światła stopu święcą się :wink: ale myślałem że to normalka a tu taki zonk
zippermann - Nie Kwi 20, 2008 18:57

To jest jak najbardziej normalne jeśli chodzi o R400

Światła stopu są zasilane z bezpiecznika "M" w skrzynce pod maską, a więc z tego samego co światła awaryjne i klakson.

Światła stopu nie mają nic wspólnego ze stacyjką i działają niezależnie od niej.

Co do R200, to światła stopu powinny działać dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

mcjg - Nie Kwi 20, 2008 19:42

Wiele aut ma w ten sposób połączone światła stop, np takie Tico :)
farek - Nie Kwi 20, 2008 20:02

no to mnie uspokoiliście ;) dzieki za odpowiedzi !
pozdrawiam

Viniu - Nie Kwi 20, 2008 21:16

W moim R200 również STOP świecie się nawet po wyjęciu kluczyka... jednak nie doszukuje się w tym usterki... nawet jeśli nią jest ;)
String - Nie Kwi 20, 2008 21:44

Viniu - nie jest :wink: jest to całkiem normalny objaw :mrgreen:
Ja przy okazji potwierdzam, że światło stop po wyjęciu kluczyka nie jest niczym nienormalnym w moim samochodzie :mrgreen: :mrgreen:

Dzenson - Pon Kwi 21, 2008 14:47

String napisał/a:
Viniu - nie jest :wink: jest to całkiem normalny objaw :mrgreen:
Ja przy okazji potwierdzam, że światło stop po wyjęciu kluczyka nie jest niczym nienormalnym w moim samochodzie :mrgreen: :mrgreen:


W 214 nie jest to normalne. Stop nie świeci po wyjęciu kluczyka.

String - Pon Kwi 21, 2008 15:11

Coś mi sie wydaje że Viniu ma własnie 214 :hm:
maciej - Pon Kwi 21, 2008 15:23

Wg mojej wiedzy stopy powinny działać niezależnie od stacyjki i wydaje mi się, że to może być zapisane nawet w przepisach.

http://www.stacja.com.pl/prawo/2003/0262/0262.htm
Załącznik 6 mówi o światłach, a o "stopach": "powinno zapalać się w momencie uruchomienia hamulca roboczego" - nie ma nic napisane o stacyjce.

W moich autach ZTCP stopy włączają się niezależnie od stacyjki co moim zdaniem ma sporo sensu, np. w razie jakiejś awarii, czy "toczenia się".

Swoją drogą, to dziwne, że nie trafiłem wcześniej na tą stronę... ;D

Dzenson - Pon Kwi 21, 2008 15:45

maciej napisał/a:
"powinno zapalać się w momencie uruchomienia hamulca roboczego" - nie ma nic napisane o stacyjce.


Nie jest napisane o stacyjce celowo aby nie wykluczać jednych lub drugich. Ma świecić i już.

No Viniu ma 214 a w nich mryga jak się kluczyk wtyknie i przekręci.


Mówisz Maciej o awarii - przecież możesz przekręcić kluczyk w pozycję II i masz stopy. I można do woli się toczyć.

Takie rozwiązanie ma choćby na celu nie "świecenie" światłami stopu umierając z nudów w aucie pod marketem czekając za żoną która poszła "na chwilkę" coś kupić. Czasem można zupełnie przypadkiem delikatnie położyć stopę na hamulcu i już świeci.

String - Pon Kwi 21, 2008 15:55

Viniu napisał/a:
W moim R200 również STOP świecie się nawet po wyjęciu kluczyka

Dzenson napisał/a:
No Viniu ma 214 a w nich mryga jak się kluczyk wtyknie i przekręci.

:hm: :mrgreen:

maciej - Pon Kwi 21, 2008 16:16

Dzenson napisał/a:
Mówisz Maciej o awarii - przecież możesz przekręcić kluczyk w pozycję II i masz stopy. I można do woli się toczyć.

O awarii elektryki albpo sytuacji, gdy np. auto zaczęło się niekontrolowanie toczyć bez kluczyków... ;)
Dzenson napisał/a:
Takie rozwiązanie ma choćby na celu nie "świecenie" światłami stopu umierając z nudów w aucie pod marketem czekając za żoną która poszła "na chwilkę" coś kupić. Czasem można zupełnie przypadkiem delikatnie położyć stopę na hamulcu i już świeci.

Żony na razie nie mam, ale w takich sytuacjach zaciągam ręczny. ;)

Dzenson - Pon Kwi 21, 2008 16:28

maciej napisał/a:

O awarii elektryki albpo sytuacji, gdy np. auto zaczęło się niekontrolowanie toczyć bez kluczyków... ;)


Jak siądzie elektryka to chyba nikt nie wskrzesi świateł;)

maciej napisał/a:

Żony na razie nie mam, ale w takich sytuacjach zaciągam ręczny. ;)


A ja nie pisałem o trzymaniu pojazdu hamulcem tylko o przypadkowym oparciu stopy na hamulcu. Ręczny niech sobie jest zaciągnięty... :cool:
Ale coś w tym jest - nie masz żony to zaciągaj ręczny :wink:

walkie - Pon Kwi 21, 2008 17:02

U mnie też sprawdzone, auto zgaszone, kluczyki wyciągnięte i świeci stop :)
maciej - Pon Kwi 21, 2008 21:16

Dzenson napisał/a:
Jak siądzie elektryka to chyba nikt nie wskrzesi świateł;)

Przejście przez stacyjkę to dodatkowe miejsce możliwej awarii - już w dwóch autach miałem problemy ze stacyjką...
Dzenson napisał/a:
A ja nie pisałem o trzymaniu pojazdu hamulcem tylko o przypadkowym oparciu stopy na hamulcu.

Hm... Jakoś nigdy przypadkowo nie opieram stóp o pedały...
Mam fajną podstawkę pod lewą nogę, a prawą trzymam na podłodze, bo to jak dla mnie wygodniejsze niż trzymanie nogi na pedałem hamulca (bo tylko tak chyba można "przypadkowo" oprzeć nogę na hamulcu).
Dzenson napisał/a:
Ale coś w tym jest - nie masz żony to zaciągaj ręczny

Toś mi pojechał, ale w sumie jak masz tylko takie wspomnienia z czasu przed ślubem, to chyba tylko współczuć... :rotfl:

Dzenson - Pon Kwi 21, 2008 21:28

maciej napisał/a:

Przejście przez stacyjkę to dodatkowe miejsce możliwej awarii - już w dwóch autach miałem problemy ze stacyjką...


Jak są problemy ze stacyjką to chyba taki pojazd w ruchu ulicznym raczej nie może się znajdować :cool:

maciej napisał/a:

Toś mi pojechał, ale w sumie jak masz tylko takie wspomnienia z czasu przed ślubem, to chyba tylko współczuć... :rotfl:


Chyba zbyt osobiście to odebrałeś :mrgreen:

maciej - Pon Kwi 21, 2008 21:48

Dzenson napisał/a:
Jak są problemy ze stacyjką to chyba taki pojazd w ruchu ulicznym raczej nie może się znajdować

Akurat problemy były inne (Duży Fiat mimo wyjęcia kluczyka nie chciał gasnąć, a Felicja nie chciał zapalać), ale jestem w stanie wyobrazić sobie dodatkowy punkt do awarii świateł stopu, a akurat tu na miejscu kostruktora starałbym się uniknąć jak największej ilości "single point of failure".
Dzenson napisał/a:
Chyba zbyt osobiście to odebrałeś

;) :D

Bobas111 - Pon Kwi 21, 2008 21:59

W 111 światła stop nie świecą przy wyciągniętym kluczyku :)
zippermann - Wto Kwi 22, 2008 09:45

Trochę pogrzebałem w Rave i oto efekty:

100
http://interno.fm.interia.pl/schematy/100.jpg
200 "kanciaste"
http://interno.fm.interia.../starsze200.jpg
200 do 1997 roku
http://interno.fm.interia...y/200do1997.jpg
200 od 1998 roku
http://interno.fm.interia...y/200od1998.jpg
400 i 45
http://interno.fm.interia.pl/schematy/400.jpg
600
http://interno.fm.interia.pl/schematy/600.jpg
800
http://interno.fm.interia.pl/schematy/800.jpg

sTERYD - Wto Kwi 22, 2008 09:54

zippermann, litości przecież to się będzie 2 dni ładować :(
dobrze ze nie jestem na gprsie :/

kosman - Wto Kwi 22, 2008 10:08

W moim R45 świecą bez włączonej stacyjki... :lol:
zippermann - Wto Kwi 22, 2008 10:26

Mi na EDGE ładuje się tylko kilkanaście sekund.
Chciałem wstawić miniaturki, ale nie chciało działać...

Zostawię same linki... jak ktoś będzie chciał to sobie kliknie :razz:

truten23 - Wto Kwi 22, 2008 13:23

U mnie też świeci stop bez kluczyków. Świeci tak w wielu autach, Madzi brata, Ibizie, Polo, Golfie Oplu Vektrze i w Fordzie jeszcze na przykład :razz:
Viniu - Wto Kwi 22, 2008 14:23

truten23 napisał/a:
Świeci tak w wielu autach, Madzi
Dokładnie.. w mojej poprzedniej Maździe 323 również STOP świecił sie "bez kluczyka".