Zobacz temat - [r214si '97] Problem z antena
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214si '97] Problem z antena

coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 11:54
Temat postu: [r214si '97] Problem z antena
Witam Was drodzy forumowicze!
Mam taki problem, mianowicie nie potrafie zdjac anteny (ten na dachu-od radia).
Ostatnio chcialem wjechjac na myjnie automatyczna i wkoncu zrezygnowalem, bo balem sie o antene.
Ona nie jest ani regulowana w dol i w gore, a zdjac jej nie potrafie.
Meczylem sie odkrecalac, wyiagajac, wciskajac (w nadziei ze odskoczy), ale nic z tego.
Prosze o pomoc.
Szerokosci!

jaro92 - Czw Wrz 04, 2008 12:09

wkręcany bat jest w stopkę,tak mam w 214si
coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 13:58

no dobra tez tak mi sie wydawalo.
Staralem sie jak moglem aby go odkrecic ale nie udalo mi sie.
Dodam ze sily to mi nie brakuje a i tak poleglem.
Jak to odkrecic :?: :/

xROnx - Czw Wrz 04, 2008 14:05

hmmm dziwna ta antena skoro nie ma nawet regulacji w góre i w dół...
więc pewnie to jest powodem że nie możesz jej odkręcić bo może jest to antena typu "na stałe"
u mnie normalnie się ją odkręca i reguluje w góre i w dół...

coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 14:20

Dobra ustalilismy, ze to nie jest zwykla antena :/
Jakos nie wydaje mi sie aby nie dalo sie jej zjac.
Zaraz pojde do autka i bede sie meczyl dalej.
Jezeli ktos ma inne sugestie to bardzo prosze.

giewu - Czw Wrz 04, 2008 14:23

coldmanns napisał/a:
Jezeli ktos ma inne sugestie to bardzo prosze

może zrób fotkę tej antenki, a zwłaszcza jej mocowania przy samym dachu ...
z Twojego opisu wygląda mi ona na jakiś wynalazek :roll: ; w moim autku podobnie jak u kolegi xROnx antenka jest regulowana i odkręcana

Ukasz - Czw Wrz 04, 2008 14:23

U mnie się ruszala, ale po pewnym czasie dostaly się tam jakies drobinki i już się nie porusza gora dol, wiec u ciebie tez tak moze jest. A jak nie moglem odkrecic anteny to uzylem kombinerek.
coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 14:26

kombinerki przesly mi przez glowe, ale troche martwie sie o wizualny stan anteny po takim zabiegu :/
Ukasz - Czw Wrz 04, 2008 14:47

coldmanns napisał/a:
kombinerki przesly mi przez glowe, ale troche martwie sie o wizualny stan anteny po takim zabiegu :/

Ja to robiłem przez szmatkę oczywiście.
W sumie ją wymieniałem więc i tak mi nie zależało na starej.

coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 14:51

jesli mozna wiedziec: dlaczego wymieniales?
Slabo odbierala?

Ukasz - Czw Wrz 04, 2008 14:54

Była ułamana i słabo przez to odbierała.
Fargo80 - Czw Wrz 04, 2008 15:00

jesli masz seryjna antenke roverka to musi sie dac odkrecic, tak jak pisal Ukasz, wez szmatke i zlap w kombinerki tylko badz delikatny lecz stalowczy

jak z kobieta jak zlapiesz to juz nie puszczaj :mrgreen:

coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 15:08

Chyba ze pociagnie to za soba ogromne koszty i bedzie mi szumiec radio. :/
Wtedy napewno puszcze. :smile:
Tak jak z kobieta :rotfl:

Fargo80 - Czw Wrz 04, 2008 15:10

zaczynamy odbiegac od tematu :lol:

ale zgadzam sie

sprobuj kombinerkami ja tak moja odkrecalem nawiasem mowiac przed myjnia i nie zepsulem :razz:

coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 15:12

ok bede probowal.
szerokosci!

Fargo80 - Czw Wrz 04, 2008 15:30

aha nie zapomnij ze w lewo :mrgreen:
Ukasz - Czw Wrz 04, 2008 15:34

:rotfl:
coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 18:32

hehe, ale w lewo patrzac od przodu auta czy od tylu :mrgreen:

Wiem ze w lewo :smile:
szerokosci

Lukaszn2006 - Czw Wrz 04, 2008 19:09

A gdyby mimo wszystko nie puszczała, to spróbuj WD-40 psiknąć....
danielsonicl - Czw Wrz 04, 2008 19:13

Albo zanurz na noc w nafcie :lol:
coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 20:02

nie wiem czy nafta nie zniszczy lakieru :/
danielsonicl - Czw Wrz 04, 2008 20:12

Faktycznie nie pomyślałem ale nafta prawie to samo co ON chyba a często rozleje i lakier sie trzyma.
coldmanns - Czw Wrz 04, 2008 22:07

no niby tak, a próbowałeś może nasączyć szmatkę naftą i położyć na dachu na noc?
Nie wiem czy się nic z lakierem nic nie stanie. :/

Fargo80 - Pią Wrz 05, 2008 07:50

odkreciles w koncu??
danielsonicl - Pią Wrz 05, 2008 08:45

Pochwal sie sposobem.
giewu - Pią Wrz 05, 2008 09:21

coldmanns czy wiadomo coś więcej z tą Twoją anteną ?
koledzy podają różne sposoby (kombinerki, WD40, nafta - nie zniszczy lakieru :wink: ), ale nadal nie wiemy czy ta antena jest w ogóle odkręcana i czy nie masz zamontowanego jakiegoś nierozbieralnego wynalazku ...
sugerowałem Ci wstawienie tu fotki, ale jak nie masz możliwości to chociaż opisz dokładnie jak ona wygląda :cool:

Fargo80 - Pią Wrz 05, 2008 12:35

ja proponuje malutka foteczke i problem bedzie rozwiazany :mrgreen:
coldmanns - Pią Wrz 05, 2008 17:06

sorki ze sie nie odzywalem, ale wczoraj sie za to nie zabralem, a dzisiaj caly dzien pucowale samohodek na wsi u tesciow aby na spotka w niedziele byl gotowy.
Antenke teraz probowalem odkrecac kombinerkami ale nie pomoglo. Spryskalem wd40 i za jakies 15 min. skocze sprawdzic czy poszla. Jak nie da rady to wstawie foto. Wielkie dzieki za zainteresowanie sie sprawa i taka troske. Jestescie boscy :grin:
W zasadzie autko jest juz umyte, i nie musze zdjmowac antemy, ale teraz to moja ambicja nie pozwala mi jej zostawic w spokoju.
Napisze za ok godzinke co udalo mi sie zrobic, badz czego nie zrobilem i wstawie fote.

[ Dodano: Pią Wrz 05, 2008 18:51 ]
no i nic z tego.
Oto moja antenka :???:

Fargo80 - Pią Wrz 05, 2008 19:47

No juz wszystko wiemy :twisted:

nie ma innego wyjscia jak tylko kombinerki i jazda mam ta sama antenke i tak dokladnie to zrobilem w doslownie 1min przed myjnia

wiec bierz sie do roboty i sie nie boj, a jak zepsujesz kupisz sobie nowa :mrgreen:

powodzenia

danielsonicl - Pią Wrz 05, 2008 19:48

Wygląda jak fabryczna,powinna się odkręcić bo gwint jest z mosiądzu,w połowie części kwadratowej widać nawet łączenie,tylko nie ułam jak ja Hee bo mosiądz jest kruchy.
coldmanns - Pią Wrz 05, 2008 22:37

Dobra udalo sie :rotfl: :jupi: :rotfl3: :hura:
Dla kazdego :piwo: przy okazji no i + w rankingu "pomogl" tez :grin:
Dobranoc i jeszcze raz wielkie dzieki :ok:

xtek - Czw Sty 15, 2009 00:16

Mam pytanie co do anteny. Otoz kiedys jakis debil mi ja zlamal przy samym poczatku. Ucialem kawalek (ona jest z jakiegos wlokna szklanego czy cos) i w srodku byl taki drucik. Zrobilem tak, zeby troche tego druta wystawalo, wyjalem ten zlamany kilkucentymetrowy fragment z mocowania i wetknalem ten uciety. Czy moglo to spowodowac jakies straty teraz w odbieraniu radia? zastanawiam sie bo np. w centrum krakowa mam problemy z odbieraniem chilli zet - troche szumi i radio caly czas probuje szukac AF. Da sie to wymienic na inna? Z czego bedzie pasowac?
coldmanns - Czw Sty 15, 2009 03:56

xtek, jak ją uciąłeś trochę to oczywiście będzie gorzej działać.
Kup nową, a na zakupy jedź ze swoją starą w ręku, to Ci sprzedawca powie jaką masz kupić.

groohaa - Pon Sie 03, 2015 13:30

Będzie mocno odgrzewany kotlet :razz: ale po co tworzyć nowy temat jak już taki jest...

W 25 mojej siostry jets taka antena jak na zdjęciu, uległa lekkiemu zniszczeniu na myjni... chcę wymienić sam bat, ale oczywiście ani drgnie.

W którym miejscu ta antena powinna się odkręcić, w przy samej nasadzie (czarna strzałka) czy trochę wyżej, gdzie strzałka czerwona? bo nie wiem w którym miejscu "się przyłożyć" :wink:



[ Dodano: Pon Sie 03, 2015 13:30 ]
Sam se odpowiem, dla potomnych: odkręca sie przy czarnej strzałce, wiec smarować wd40, odrdzewiaczem itd. przy samym mocowaniu do podstawy anteny i musi puścić jak sie dobrze chwyci.