Zobacz temat - Gałka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Gałka

matlacz - Sro Paź 29, 2008 21:22
Temat postu: Gałka
Witam!

Nie będzie to pytanie w stylu jak odkręcic gałke itp. Szukałem tego tematu ale nie znalazłem, więc pytam. :mrgreen:


Czy ktoś z was ucinał kiedyś drążek od gałki i załorzył potem jakąś gałke np. na imbus?
Chce uciąć gałke i załorzyć trochę inną. Ale niewiem czy jak ją utnę np. o 4-5 cm to czy potem zamocuje gałke. Robił ktoś kiedyś coś takiego? Jeśli nie to może ktoś kto grzebał przy gałce wie czy pujdzie takie coś zrobić.
Pytam zanim zaczne coś ta grzebać a mam zamiar zabrać się za to w sobote, no może niedziele (niestety nie mam czasu w śród tygodnia).

NEOSSS - Sro Paź 29, 2008 21:25

matlacz, po co ucinać gałkę jak gałka sie odkręca? Potem zakładasz nową jeżeli ma luzy to dajesz np. wężyk gumowy na drążek, zakładasz gałkę i skręcasz śruba
KRYS - Sro Paź 29, 2008 22:00

ciach

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=20

paka_88 - Sro Paź 29, 2008 22:36

ale koledze chyba chodzi o skrócenie tego metalowego drążka, a nie o obcięcie gałki :)
matlacz - Sro Paź 29, 2008 22:41

Dokładnie jak wyżej nie chodzi mi o u cięcie gałki tylko o u cięcie tego metalowego drążka żeby potem nałożyć nową gałkę i żeby była krótsza (mniejsze ruchy gałki będą)

Robiłem takie coś w Golfie III z bratem i zmienia się biegi super dlatego pytam czy ktoś robił coś takiego w roverku.

walkie - Sro Paź 29, 2008 23:21

Chłopaki, nie wstyd Wam sadzić tyle byków w postach? Na forum jest włączone sprawdzanie pisowni, korzystajcie z tego bo jak się Was czyta to oczy bolą.
matlacz - Pią Paź 31, 2008 08:32

I co nikt takiego czegoś nie robił?
BoBaSNH - Pią Paź 31, 2008 14:50

witam, ja cos takiego robilem, skrocilem drążek o caly gwint i zalozylem nowy mieszek i gałke:) jest teraz krótszy i lepiej sie nim operuje:) pozdroo
matlacz - Pią Paź 31, 2008 18:57

O... I jak tam ciężko było uciąć? A powiedz mi gałkę masz na imbus i nie było problemu z założeniem tzn. czy dziura w gałce pasowała na pręt?


P.S. Dzięki za odpowiedz pkt. dla ciebie :mrgreen:

BoBaSNH - Pią Paź 31, 2008 20:22

Ta gałka jest uniwersalna takze dostalem do niej 3 nakladki, wiec jedna weszla na ciasno i potem z 3 stron dokrecilem nakretkami ktore byly razem z galka i siedzi ladnie;) nie mialem duzych problemow:) drążek uciąłem brzeszczotem:) pozdroo
Tomi - Pią Paź 31, 2008 21:20

matlacz napisał/a:
I co nikt takiego czegoś nie robił?


Po co to robić, skoro można się pobawić wodzikami?

Jeśli lubisz schylać się do gałki, Twoja sprawa. Ja miałem miejsca mocowania wodzików zrobione tak jak w skrzyni ze 114GTi (i samą skrzynię również), wystraczy wtedy tylko przedłużyć wodzik i już powinno działać. Lewarek jest wystarczająco blisko, a jego skok mniejszy.

bizon9ek - Pią Paź 31, 2008 22:54

Ja u siebie też uciąłem gwint czyli jakies 3cm, jest o niebo lepiej, usztywniłem ją sobie dodatkowo. Chodzi jak w audi :grin:
Standardowo gałka w R200 jest za wysoko, prawie jak w autobusie :grin: i do tego o panel od radia paluchami waliłem wcześniej.
Schylać się nie trzeba, bez przesady.

matlacz - Sob Lis 01, 2008 11:13

No i właśnie trochę ta gałka jest za duża. I chcę ją uciąć.

bizon9ek,
Powiedz mi w jaki sposób usztywniłeś gałkę?


Tomi,
Nawet jak utnę nie trzeba będzie się nachylać! :wink:

[ Dodano: Nie Lis 02, 2008 14:13 ]
Dobra mam problem!
Wyciągając mieszek połamałem te plastikowe wypustki które trzymają tą blaszkę od mieszka. Nie wiem co teraz zrobić ma ktoś jakiś pomysł jak to przymocować żeby ta blaszka dociskała mieszek?

bizon9ek - Nie Lis 02, 2008 23:22

Trochę źle to określiłem, usztywniłem drążek a nie gałkę.
Gałkę wcisnąłem na klej Patex z pistoletu. Trzyma się świetnie.
Coś wymyśl z tymi plastikami polecam Poxipol 2składnikowy

Korczus - Sro Lis 12, 2008 23:31

Chyba też sobie skrócę ten drążek bo faktycznie jest wysoko, akurat na wysokości radia i trochę to przeszkadza. No i jak jest krótsza to tak jakoś wygodniej się zmienia biegi, sprawdzone, bo już w jednym aucie dokonałem takiej modyfikacji :)

[ Dodano: Czw Lis 13, 2008 19:29 ]
Dzisiaj odkręciłem gałkę żeby zobaczyć co i jak, no i trochę jest problem, bo jest wkręcana na gwint a dalej jest szersza, no i jak skrócę drążek o ten gwint to i tak nic nie da bo gałka niżej nie zejdzie, tyle że nie da się jej przykręcić. Musiała by być inna gałka, skręcana z boku jak większość uniwersalnych tuningowych, ale wolał bym pozostać przy oryginalnej... I nie wiem teraz jak to zrobić ;/ Może ktoś już taką przeróbkę wykonał i może się podzielić wiedzą??
Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi i nie zamotałem nic ;P

matlacz - Czw Lis 13, 2008 23:06

Jak utniesz drążek o gwint to będzie krótszy :razz:
Prawdą jest że jak utniesz gwint to oryginalna gałka nie wejdzie (bo ma gwint) musiał byś kupić gałkę na imbus. Ja kupiłem taką jutro ma być u mnie więc w sobotę będę ucinał drążek i montował gałkę na imbus zrobie zdjęcia jak będę to robił i wrzucę tutaj!

Pozdrawiam

Korczus - Pią Lis 14, 2008 00:06

No tak myślę że jakby uciąć o ten gwint to by była w sam raz. Potem trochę rozwiercić gałkę w środku, żeby weszła do końca, bo drążek ogólnie jest grubszy od gwintu. I wtedy przykleić jakimś dobrym klejem. Myślę że to by zdało egzamin, gorzej by było gdybym chciał kiedyś zmienić gałkę a klej by dobrze trzymał :P
matlacz - Sob Lis 15, 2008 08:45

No ja bym tak nie robił! Jak mówisz klej będzie za mocno trzymał i później będziesz mieć problem!
Korczus - Sob Lis 15, 2008 10:14

No wiem, myślałem nad tym i jednak kupię nową gałkę i mieszek, a oryginalne mam w b. dobrym stanie więc może odsprzedam komuś dalej :) Jadę za chwilę się rozejrzeć po sklepach, jak nic ciekawego nie będzie to z allegro zamówię.

[ Dodano: Sob Lis 22, 2008 11:15 ]
No to tak to u mnie wygląda :) Gałkę i mieszek zgapiłem od kolegi BobasNH. THX za pomoc :)

Drążek skróciłem trochę więcej niż o sam gwint. Ogólnie z efektu końcowego jestem bardzo zadowolony. Bardziej mi się podoba i o wiele lepiej się zmienia biegi :)




matlacz - Wto Lis 25, 2008 15:44

Bardzo fajne ja jutro dodam zdjęcia mojej nowej gałki i jak to wygląda!
Remigiusz - Wto Lis 25, 2008 15:55

Korczus, wow :lol: Fajnie wyszło :mrgreen: Gdzie można dostać taka metalowa obwódkę (czy to plastik :?: ) jak u ciebie bo się ładniej tak prezentuje.
Korczus - Wto Lis 25, 2008 20:43

Ja to kupiłem u mnie w mieście w tuning-shopie, jest to metalowa ramka, mocowana na wkręty, cena 35zł. Ale na allegro też są :) http://www.allegro.pl/ite...ubaru_polo.html z tym że musiał byś sobie zmierzyć czy ta by pasowała bo może być inny rozmiar...
Remigiusz - Wto Lis 25, 2008 21:12

Dziekuje :) tylko ze na allegro czasem nie pisze czy to plastik czy metal :sad: No właśnie pomierzę :mrgreen:

Zobaczę może będą mieć tez u mnie w mieście :)

Korczus - Wto Lis 25, 2008 22:07

Podejrzewam że za tą cenę to już będzie coś mocniejszego a nie plastik, zresztą zawsze można napisać do sprzedawcy i zapytać :) pozdr
Remigiusz - Wto Lis 25, 2008 23:38

hehe.. A mam jeszcze jedno pytanie do ciebie :wink: Ten mieszek to się trzyma na dole na orig. mocowaniu z pod spodu czy jest do tej nowej alu-ramki przymocowany :roll:

Bo mi tez pękną jeden uchwyt z pod spodu i to orig słabo trzyma ten mieszek i opada tak dziwnie na doł.

Korczus - Sro Lis 26, 2008 13:38

Tzn, ja mieszek dałem pod alu ramkę, stare mocowanie też z jednej strony mam urwane, poprzedni właściciel podłożył drewniany klocek i jakoś to hulało, nawet o tym nie wiedziałem dopóki nie zmieniałem gałki :) Myślę że jak się da pod alu ramkę to będzie to nawet lepiej wyglądać.
Remigiusz - Sro Lis 26, 2008 14:25

aha, czyli jest mieszek pod aluramka przykręcony :wink: No tez tak myślę ze będzie lepiej pod alu-ramka wyglądać i się tez trzymać. :wink:
Korczus - Sro Lis 26, 2008 15:04

No dokładnie, ułożyłem go pod ramką i wkręciłem śrubki, dzięki czemu dobrze się trzyma :)
matlacz - Sro Lis 26, 2008 23:01

No to teraz moje zdjęcia.
Powiem tylko że uciąłem drążek o cały gwint i jeszcze 2 cm.
Poza tym mam jasną mieszke bo planuje obić środkową dolną cześć pod taki sam kolor.

Mam nadzieje że się podoba.


P.S.
Komentarze mile widziane.

Remigiusz - Czw Lis 27, 2008 00:44

matlacz, WOW :wink: Mi się podoba jak coś jasna taka skora :razz: Robicie mi tylko apetyt na wymianę :mrgreen: A to prawdziwa skora czy sztuczna :?: Jak masz moze z allegro do podaj linka proszę :razz:

Podświetlane gałki mi się nie widza niestety :sad: Ale kształt gałki perfekt.

Korczus - Czw Lis 27, 2008 13:35

No ciekawie to wygląda :) Z tym że musisz koniecznie tak jak mówisz obić resztę w tym kolorze, żeby był efekt :)
matlacz - Czw Lis 27, 2008 13:44

Remi55,
Tak to prawdziwa skóra. :mrgreen:

Kupiłem mieszek na allegro na tej aukcji:
http://moto.allegro.pl/it...00_600_800.html


Wystarczy napisać jaki kolor chcesz i 3 dni masz mieszek w domu!


Korczus,

Tak mam zamiar obić ale dopiero na nowy rok. No i kanapa i fotele skóra czarno-kremowa.

Remigiusz - Czw Lis 27, 2008 13:56

matlacz, Jaki to jest kolor jasny beż :?:

Dziękuje za linka sobie tam zamówię jak maja inne kolory :ok: :wink:

matlacz - Czw Lis 27, 2008 14:15

Remi55,
kolor to kremowy :wink:

[ Dodano: Czw Lis 27, 2008 15:40 ]
Korczus, W jaki sposób ta ramka jest zamontowana? Ona jest przykręcana?
Z robie taką samą tylko z drewna i okleję okleiną drewnopodobną taką samą jak na tesce. :mrgreen:

Korczus - Czw Lis 27, 2008 20:23

Tak, przykręcana :)
the.edgy - Sob Lis 29, 2008 14:23

mogłeś sobie tą gałkę wziąć z białym podświetleniem wtedy pasowało by wszystko do siebie dawało ładny efekt, a teraz jak to wszystko obijesz w tym kolorze to tak będzie podchodzić trochę pod wiejski tuning, ale o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje.. ;)
Pozdrawiam

matlacz - Nie Lis 30, 2008 23:03

the.edgy,
Wszystko będzie zmienione i będzie ładnie wyglądać! :mrgreen:

wwekol - Wto Gru 09, 2008 22:34

Ja tez kupowałem u tego allegrowicza i mieszek pierwsza klasa z prawdziwej skory :mrgreen: nie to co oryginał poprzecierany :razz:
Mazak - Pią Gru 12, 2008 01:28

Tak samo kupowałem u tego gościa mieszek i fabryczny nie ma porównania super jakość i robi pod konkretny model więc masz pewność ze pasuje