Zobacz temat - Hamownia w Piątek 20.02
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Hamownia w Piątek 20.02

ceremony - Pią Lut 13, 2009 10:19
Temat postu: Hamownia w Piątek 20.02
W Piatek w przyszlym tygodniu kolo godziny 18-19 wybieramy sie z kilkoma kolegami na hamownie do Kreatora Mocy, bedzie nas z 5-6 osob, jezeli ktos ma ochote sie przylaczyc, to zapraszam.

Koszt wstepnie ustalony jest na 50 PLN ale jak by nas bylo wiecej to moze uda sie jeszcze cos urwac :)

dobryziom - Pią Lut 13, 2009 10:56

jak uda mi się poluzować cięgło od akuratora ( bo mi EBC wariuje) do tego czasu to chętnie wpadnę na pomiar :)
Kalah - Sob Lut 14, 2009 09:57

Witam, ja też z chęcią się wybiorę jeśli uda mi się problem z wiązką rozwiązać. Te 50zł to jest za 2 pomiary czy 1?
kamil_luczak - Sob Lut 14, 2009 10:01

To tylko poproscie ich zeby zrobili dobry pomiar, a nie ze naprawde bedzie mial ktorys 160KM a hamownia pokaze 172 :] Oni tak potrafia ;)
pajak_r45 - Sob Lut 14, 2009 19:48

moze i ja bym sie wybral sprawdzic swojego R bo cos mi sie wydaje ze jakby pogubil kucyki cos mulasty jest.Cos moze by mi zasugerowali.
ceremony - Nie Lut 15, 2009 13:41

no to pieknie sie zrobilo, troche nas bedzie :)
50 PLN to za jeden pomiar.

Mam nadzieje ze pomiary beda dobre, jak tam ostatnio bylem, to wydawaly sie wiarygodne, nie tylko moje ale i kolegow.

W poniedzialek albo wtorek dam znac o ktorej bedziemy mogli zaczac pomiary, wiem ze hamownia jest otwarta do 18, ale nie powinno byc problemu, zeby przedluzyli do 19, tak bylo ostatnim razem. :ok:

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 13:44 ]
kamil_luczak napisał/a:
To tylko poproscie ich zeby zrobili dobry pomiar, a nie ze naprawde bedzie mial ktorys 160KM a hamownia pokaze 172 :] Oni tak potrafia ;)


Kamil, ja mysle ze w odwrotna strone tez sie moze zdazyc niestety..
A masz jakies zle doswiadczenia z hamowaniem auta w Kreatorze Mocy?

kamil_luczak - Nie Lut 15, 2009 18:51

Ja osobiscie nie mam ,ale znam pare osob ktorym wyszlo troche za duzo niz powinno byc ;)
maciej - Nie Lut 15, 2009 19:02

Ja też bym się przyłączył. :)
Tylko kurcze nei zdążę chyba jeszcze wymienić wtrysku LPG, to może trochę pogorszyć pomiar, bo chcę zrobić porównanie LPG-benzynka. :)

Aaa.... Kurcze.
Nie będzie mnie - w piątek jadę do Szczytku na Roverkowe nartki. :(

Tempest - Nie Lut 15, 2009 19:04

eeee, a GolfoRover może się podłączyć?
niby pracuję do 18:00, ale i tak planuję sobie wziąć dzień wolny akurat tego dnia

kamil_luczak - Nie Lut 15, 2009 19:23

Tempest z tego co pamietam to Ty kiedys chyba mowiles ze nie chce robic programu w golfie ze wzgledu na utrate gwaranjic. VTG robi programy dla VW wiec mozesz smialo jechac do nich i nie martwic sie o gwarancje.
maniaq - Nie Lut 15, 2009 19:38

ile aut na pewno sie pojawi i do kltorej bedziecie siedziec ? ja dopiero po 20 na Woli jestem wolny, wiec przelot min pol h na wariata przez miasto :/ czyli raczej odpadam :( no ale napiszcie ile aut i do ktorej h wam sie zejdzie ... a noz widelec

chyba ze podjade do poludnia ;)

ceremony - Nie Lut 15, 2009 21:33

Jutro zadzwonie do goscia i dam znac co i jak.

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 21:41 ]
Tempest napisał/a:
eeee, a GolfoRover może się podłączyć?
niby pracuję do 18:00, ale i tak planuję sobie wziąć dzień wolny akurat tego dnia

Spoko, beda jeszcze koledzy z i nnymi autami, ma podobno byc jakis Abarth, a poza tym Golf to "prawie" jak Roverek ;)

[ Dodano: Pon Lut 16, 2009 13:57 ]
Wlasnie dzwonilem do Pana z Kreatora i mam dwie wiadomosci, dobra i zla.

Dobra jest taka, ze zgodzil sie na pomiary nawet do godziny 19, chociaz pracuja tylko do 18, wiec jest szansa ze nawet jak ktos przyjedzie pozno to zdazy.

Zla jest taka ze ten piatek odpada, bo wlasciciel wyjezdza na urlop. :(

Pomiar od auta tak jak pisalem 50 PLN.

Wiec przepraszam wszystkich za zamieszanie i mam nadzieje ze nastepny piatek 27.02 wypali na 100%

Zadzwonie do nich w kolejny poniedzialek i dam znac co i jak.

dobryziom - Sro Lut 18, 2009 12:41

Mineralna jest już otwarta :) i nie słyszałem żeby ktoś miał jakieś uwagi odnośnie ich pomiarów. cena 50pln // MR Motors - W-WA ul. Mineralna 26 - 0-694-046-807 //

ktoś chętny?

ceremony - Sro Lut 18, 2009 13:06

A do ktorej mozna przyjezdzac na pomiar, bo ja z Goclawia najwczesniej po pracy to kolo 18:30 - 19 bym sie zjawil.. :/

Jaki dzien proponujesz?

dobryziom - Sro Lut 18, 2009 15:26

Pracują w tyg. 8-18 starają się w sobotę nie pracować ale zwykle zostają im roboty z tygodnia i siedzą wiec można teoretycznie podjechać...

odnośnie grupowego hamowania trzeba się zapowiadać 2tyg. przed.

ceremony - Sro Lut 18, 2009 16:29

dobra to ja w pon zadzwonie do goscia z Kreatora mocy i zobaczymy czy piatek 27 jest aktualny i pewny, a jak nie to mozemy jechac na Mineralna.
Tempest - Czw Lut 19, 2009 09:28

kamil_luczak napisał/a:
Tempest z tego co pamietam to Ty kiedys chyba mowiles ze nie chce robic programu w golfie ze wzgledu na utrate gwaranjic. VTG robi programy dla VW wiec mozesz smialo jechac do nich i nie martwic sie o gwarancje.

tak pisałem, ale roczek od zakupu już minął, więc gwara mi się skończyła
co do cipkowania to i tak chwilowo muszę się wstrzymać bo pod wielkim znakiem zapytania jest opcja zakupu nowego samochodu i jeśli doszło by do zmiany to bym się jeszcze wstrzymał na "doładowaniem"

ceremony - Czw Lut 19, 2009 09:52

A co planujesz kupic? NIe mow tylko ze kolejnego Golfa ;)
kamil_luczak - Pią Lut 20, 2009 10:28

A nie chciales przedluzyc gwarancji na golfa? Tak jak mowie w VTG mozesz zrobic program nie tracac gwarancji, powiedzial mi to pracownik salonu na modlinskiej, wiec nawet z gwarancja mozesz smialo do nich jechac. MOj ojciec mc temu kupil passata 2.0 tfsi i niedlugo ma sie tam wybrac z wizyta :)

Bym zapomnial, koszt takiego programu to 2150zl brutto

Tempest - Pią Lut 20, 2009 18:52

no właśnie to jest ta różnica cenowa między cipkowaniem i zachowaniem gwarancji w autoryzowanym a robieniem tego w - też - porządnej firmie, ale już bez opcji zachowania gwary
przedłużać chyba raczej nie mam opcji bo gwarancję miałem roczną dlatego, że samochód kupowałem w autoryzowanym salonie/komisie VW w Berlinie - stąd "tylko" (aż) gwarancja roczna na używkę (koniec 2004r.)
co do przyszłego samochodu to nie chcę zapeszać choć już i tak się wygadałem przez tel. dobremuziomkowi (mam nadzieję, że on się dalej nie wygada :wink: )
ale jedno muszę przyznać - cholernie (to i tak delikatne słowo w stosunku do tego którego chciałbym użyć :razz: ) brakuje mi ZR'ki i nawet między wierszami chodzi mi po głowie pomysł zakupu jakiegoś w bardzo dobrym stanie (nawet poszukać dokładnie i niebitego znaleźć) i z różnicy kasowej po sprzedaży golfiarza założyć jakieś turbo
bo jedyną rzeczą jaka mi nie pasuje w obecnym samochodzie to to, że wziąłem klekota - silnik bez emocji - nie umywa się to do odgłosu benzynki
jednak jestem petrolheadem :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 18:56 ]
P.S. dałby się któryś z ZR'kowców przejechać swoim gokartem na spotkaniu na hamowni?
albo chociaż dać się przejechać ze sobą :cry:

ceremony - Sob Lut 21, 2009 13:38

Tempest napisał/a:

P.S. dałby się któryś z ZR'kowców przejechać swoim gokartem na spotkaniu na hamowni?
albo chociaż dać się przejechać ze sobą :cry:


To chyba bede ja :) jak bedzie w miare nawierzchnia to sie przejedziemy :ok:

kamil_luczak - Nie Lut 22, 2009 10:02

Tempest zrobisz program i bedziesz ZRa wchlanial spokojnie :] Ja bym golfa nie sprzedawal po 1. mniej pali po 2. po programie masz wiecej mocy niz ZR po 3. wkladasz w ten samochod 5tys zl i ma ponad 200KM a wtedy ZR to juz w ogole nie bedzie mial czego szukac, a golf i tak bedzie mniej palil :P
Tempest - Nie Lut 22, 2009 11:10

ja wiem, że niewielkim kosztem mogę z niego zrobić jeszcze szybszy samochód (kumpel z pracy ma znajomego, który zajmuje chiptuningiem i od razu ma hamownię, żeby wszystko było git i może to zrobić za ok 1200pln - chociaż biorąc pod uwagę obecny kryzys mógł podnieśćcenę), ale jak dla mnie mniejsze spalanie w klekotach bierze się z dwóch rzeczy
- mniejsze spalanie z samego silnika
- mniejsze spalanie z bezemocjonalnej jazdy (bo co z tego, że jak przycisnę to to fajnie idzie, jak ten dźwięk nie daje mi żadnej frajdy, stąd nie potrzebuję go właśnie cisnąć)
a ja chcę też czuć, że jadę czymś co ma coś pod maską
co do samego zwiększenia mocy - w tym silniku sam chip daje mi jakieś 35-40KM więcej i ok. 90 niutków (mówię oczywiście o spokojnym, podstawowym podniesieniu mocy a nie ostrym), więc już nawet z tego miałbym ok 175-180 kucy i 420Nm co jest fajnym wynikiem a też z drugiej strony nie podniosłoby spalania (kumpel właśnie ma IV i z 1.9 100KM zrobił 125 - czy coś koło tego - i spalanie mu nawet spadło o jakieś 0,5L)
tylko cały czas rozchodzi się o mało emocjonalną jazdę (zaraz ktoś powie - pewnie maciej ;-) - że emocji to ja już miałem pod dostatkiem podczas wypadku ZR'em, ale dzięki temu nauczyłem się spokojniej jeździć) a tak jak pisałem wcześniej - jestem petrolheadem :mrgreen:

kamil_luczak - Nie Lut 22, 2009 16:57

Co do spalania to masz racje VTG mowi ze po podniesieniu mocy w 2.0 tdi 140KM spalanie spada, poniewaz wykres mocy i momentu stabilizuje sie, nie wiem o co chodzi ale niech maja racje ;) Ja czekam tylko na jakis nagly przyplyw gotowki i jade do kreatora mocy i robie program w foce. Dlaczego w kreatorze to niestety nie moge powiedziec ;)
ceremony - Pon Lut 23, 2009 16:25

Diesel to zawsze bedzie klekot i tylko fanom diesli pasi takie rozwiazanie, jak ktos lubi wysokie obroty i piekny dzwiek, to nigdy nie zrezygnuje z tego wysokiego spalania i "kiepskich osiagów" jak ja :mrgreen:

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 16:37 ]
Dzwonilem do Kreatora... :/ to jakies jaja sa, gosc nie wyjechal wkoncu w ten zeszly piatek "bo nie" ale teraz jedzie w najblizszy wiec znowu dupa zbita :( Ja nie wiem moze jednak jedzmy gdzies indziej w sobote.

Jakies propozycje?

kamil_luczak - Pon Lut 23, 2009 19:03

Nie ukrywam ze Punto mogloby palic tyle co focus :P No albo chociaz 5l mniej :P Kurcze moze ja bym sie tez przejechal, niech ktos ogarnie mineralna ;)

[ Dodano: Wto Mar 17, 2009 10:14 ]
Tego no czy temat umarl smiercia naturalna, czy cos bedzie kombinowane dalej z ta hamownia ? Ja jestem chetny chcialem na 2 doladowaniach sprawdzic.

Raptile - Wto Lip 19, 2011 21:50

Może jakaś powtórka ;) ?