Zobacz temat - [R400] Jaki tłumik i chłodnicę kupić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Jaki tłumik i chłodnicę kupić?

AndrzejekA8 - Wto Mar 10, 2009 17:17
Temat postu: [R400] Jaki tłumik i chłodnicę kupić?
Witam,
Zamierzam wymienić w moim R chłodnicę, dwururkę i tłumik środkowy.
Niestety nie mam pojęcia co wybrać żeby pasowało :sad: więc liczę na waszą pomoc :grin:
Czy ten tłumik środkowy będzie pasował:
http://moto.allegro.pl/it...16i_gratis.html
Czy są do niego potrzebne jeszcze jakieś osłony ponieważ na tym co mam w samochodzie coś takiego widziałem?

Która z tych chłodnic będzie pasowała do mojego R:
http://moto.allegro.pl/it...45_25_nowa.html

http://moto.allegro.pl/it...y_nowa_hit.html

Czy ta dwururka będzie pasowała do sedana:
http://moto.allegro.pl/it...rier_sklep.html

Pojemność mojego R to 1.6, 16v, z klimatyzacją.

Jeśli części które wymieniłem nie będą pasowały bądź ktoś z was ma może już jakiś sprawdzony sklep który się zajmuje takimi częściami to będę bardzo wdzięczny za informacje :grin:

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

kostas - Wto Mar 10, 2009 17:29

http://tomateam.pl/
Lechos - Wto Mar 10, 2009 18:27

AndrzejekA8 napisał/a:
Jeśli części które wymieniłem nie będą pasowały to będę bardzo wdzięczny za informacje
dwururka napewno nie bedzie pasowala.
Ta jest odpowiednia

AndrzejekA8 - Wto Mar 10, 2009 19:00

Lechos, a gdzie mogę kupić taką dwururkę? :hm: szukałem na allegro ale znalazłem tylko tą którą zamieściłem wyżej.

[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 19:09 ]
Tłumik środkowy na zdjęciu które zamieściłeś z tego co mi się wydaje jest taki sam którego znalazłem na allegro?

Lechos - Wto Mar 10, 2009 19:31

AndrzejekA8 napisał/a:
a gdzie mogę kupić taką dwururkę?
Spytaj sie goscia co sprzedaje tlumik srodkowy, jest z Ostrowa wiec chyba i ma mozliwosc zalatwienia dwururki.
Tlumik srodkowy sadzac po numerze katalogowym jest taki sam.

kpt - Sro Mar 11, 2009 11:53

co do chlodnicy- masz w aucie klime?
dwururki nie da sie jeszcze jakos reanimowac? z tego co pamietam, ceny dwururki byly obledne :)

AndrzejekA8 - Sro Mar 11, 2009 12:45

kpt napisał/a:
co do chlodnicy- masz w aucie klime?
dwururki nie da sie jeszcze jakos reanimowac? z tego co pamietam, ceny dwururki byly obledne :)


Tak mam klimę :ok:
Co do dwururki to chyba pojadę jeszcze do mechanika i spytam się czy nie dałoby się tego jeszcze naprawić :ok:

kpt - Sro Mar 11, 2009 13:04

to ta szersza chlodnica bedzie ok.

rozumiem, ze nie masz mozliwosci zobaczyc co sie dzieje z ta dwururka, ze ma byc do wymiany?

AndrzejekA8 - Sro Mar 11, 2009 16:09

Niestety nie mam jak ocenić dokładnie co jest z tą dwururką ponieważ nie posiadam kanału :nook:
kpt - Sro Mar 11, 2009 16:23

ze tak powiem- no to kanał ;)
kto zdiagnozowal ze musisz wymienic chlodnice, tlumik srodkowy i dwururke?

AndrzejekA8 - Sro Mar 11, 2009 17:36

kpt napisał/a:
ze tak powiem- no to kanał ;)
kto zdiagnozowal ze musisz wymienic chlodnice, tlumik srodkowy i dwururke?


Wszystko zdiagnozowałem sam :grin:
Chłodnica jest już naprawdę bardzo zniszczona, jest nawet wyciek płynu chłodniczego.
Co do tłumika środkowego to jestem pewny że muszę wymienić ponieważ był spawany już parę razy i już mnie to denerwuje a poza tym to te spawania w końcu wyjdą drożej niż nowy :nook:
Co do dwururki to jeszcze pojadę do mechanika i wszystkiego się dowiem.

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 19:38 ]
kpt, dlaczego uważasz że ta szersza chłodnica będzie dobra? Jaką masz pojemność swojego R i czy masz klimę?
Dzisiaj byłem przy samochodzie i sprawdzałem jaką mam i jestem przekonany na 99% ze ta węższa jest taka sama jaką ja mam :hm:
Ta szersza ma takie jakby blachy czy uchwyt od góry i dołu a u mnie czegoś takiego nie ma :sad:
Czym tak w ogóle oprócz rozmiaru różnią się jeszcze te chłodnice? Czy jakbym kupił tą szerszą to będę miał jak ją założyć? :hm:

kpt - Sro Mar 11, 2009 20:25

ja dwururke spawalem- przerdzewialo mi na spoinie gdzie 2 rurki wchodza w jedna. zrobili mi to tak, ze dolozyli nowe kawalki blachy i przyspawali.

co do chlodnicy, to niby wg katalogow producentow chlodnic, szersza byla do aut z klima, a wezsza bez klimy. wg mnie ma to to uzasadnienie, ze w przypadku auta z klima, chlodnica wody jest troche przyslonieta chlodnica klimy, wiec gorzej oddawala by cieplo.
ale ale... :) zeby nie bylo tak latwo, to ja mialem wlasnie ta mniejsza chlodnice. tylko nie wiem czy byl to oryginal, czy juz byla zmieniana, w kazdym razie byla miedziana.
jak ta wieksza kupilem, to niestety szpece musieli przeciac mi gumowy gorny gruby przewod, bo byl za krotki, i w niego wstawic kawalek rury i zlapac opaskami zaciskowymi.
przy starej chlodnicy, zalanej 2 razy uszczelniaczami zdarzylo sie, ze w upal w centrum miasta w korku, przy wlaczonej klimie temperatura plynu zaczela nagle rosnac. musialem wylaczyc klime, zeby wrocila do normy. pewnie to wina tych uszczelniaczy, ale juz tak profilaktycznie kupilem wieksza chlodnice.
w ogole pod koniec produkcji dziwna sprawa byla z klima w R400. klime mam niby seryjnie montowana, acz niektore rurki i przewody pod maska u mnie wygladaja jakby dobierane i dorabiane z tego co zostalo w magazynach :) malo to estetyczne, ale juz widzialem zdjecia gdzie byly dokladnie takie same przewody poprowadzone :)

AndrzejekA8 - Sro Mar 11, 2009 20:33

kpt, a czy oprócz tego że w Twoim R musieli przeciąć ten górny wąż to z montażem nie było kłopotu? Wszystko pasowało? Wentylator też udało się przykręcić beż żadnych kombinacji?
kpt - Sro Mar 11, 2009 20:37

wydaje mi sie ze wszystko pasowalo, nie zauwazylem zeby jeszcze z czyms kombinowali. jak bardzo chcesz, to moge jutro jeszcze dokladnie obejrzec czy wszystko gra i strzelic fote i Ci podeslac.
AndrzejekA8 - Sro Mar 11, 2009 20:41

kpt, byłbym bardzo wdzięczny za przesłanie jakiś fotek ponieważ nie mam pojęcia co z tym zrobić :wink:
truten23 - Sro Mar 11, 2009 21:27

Kolego, jeśli kupiłeś oryginalną chłodnicę, to nie ma prawa byc problemu z zamontowaniem czego kolwiek.

Ja miałem oryginalnie tą większą miedzianą(klima). Po stłuczce kupiłem nówkę zamiennik. Idealna pok każdymi wymiarami. Aluminiowa. Mocowania wiatraka możesz sobie sam ułożyć, bo są uniwersalne. Wpinasz nakrętki w takie miejsca montarzowe.
Kosztowała mnie 250zl.

Co do montarzu w ramie tej większej chlodnicy to nie będzie problemu bo są miejsca na oba rodzaje. Musisz tylko miec te blaszki montarzowe o ktorych wspominałeś

AndrzejekA8 - Sro Mar 11, 2009 21:40

truten23, a czy ta chłodnica szersza będzie dobra? Czy może kupić jakąś droższą i lepszą? Piszecie że są miedziane i aluminiowe którą wybrać?
Czekam na propozycje :grin:

truten23 - Sro Mar 11, 2009 23:27

Do klimy powinna być hyba właśnie ta szersza... Na początku miałem miedziana... Powiem Ci że jeden ciort :hm:

A czy ta droższa jest lepsza to szczarze wątpię. ta moja jest akurat bardzo dobrze wykonana :ok:

[ Dodano: Sro Mar 11, 2009 23:28 ]
A zamowilem ją poprostu w sklepie. Gość podzwonił po hurtowniach i była na drugi dzień :mrgreen:

sTERYD - Czw Mar 12, 2009 00:25

truten23 napisał/a:
Do klimy powinna być hyba właśnie ta szersza...

fakt, ale w pewnym momencie były zakładane węższe też do aut z klimą (z wyjątkiem rynków o trudnym klimacie) ekonomia :/
w Polsce klimat nie jest trudny, i mniejsza chłodnica powinna sobie dawać radę (o ile nie będzie zatkana, ani brudna/pozapychana z zewnatrz)
najlepiej zmierz tą chłodnicę, którą masz i załóż taką samą, nie będziesz miał wtedy kombinacji z wężem ;)
AndrzejekA8 napisał/a:
Ta szersza ma takie jakby blachy czy uchwyt od góry i dołu a u mnie czegoś takiego nie ma

też ma, tylko przez całą długość i dlatego tak nie widać ;) wentylator mocowany jest dokładnie tak samo :cool:

BTW: to:

jest do góry nogami ;)

AndrzejekA8 - Pon Mar 16, 2009 18:39

Witam,
Chciałem się zapytać gdzie mogę kupić taką uszczelkę? :bezradny:
Na zdjęciu zaznaczona kolorem czerwonym.
Szukałem na allegro ale nic takiego nie znalazłem :nook:
Ten gościu od którego kupowałem rurę kolektorową nie ma takiej uszczelki :nook:

Lechos - Pon Mar 16, 2009 18:42

AndrzejekA8 napisał/a:
Chciałem się zapytać gdzie mogę kupić taką uszczelkę?

dostalem taka w zwyklym sklepiku motoryzacyjnym
a napewno dostaniesz w kazdym zakladzie zajmujacym sie montazem tlumikow

AndrzejekA8 - Pon Mar 16, 2009 18:44

Lechos, dzięki za pomoc :grin:

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 18:49 ]
Lechos, więc jeśli kupowałeś taką uszczelkę to musiałeś również odkręcać rurę :grin: i tu chciałem się zapytać czy miałeś jakiś problem z odkręceniem? U mnie jest to bardzo zardzewiałe :nook: boje się żeby nie urwać śrub :sad:

Lechos - Pon Mar 16, 2009 18:54

Odkrecalem ja podczas wymiany sprzegla - pomoglem sobie parokrotnym strzalem z WD-40 i poszlo bez najmniejszego problemu. Uszczelka przez rok jezdzi ze mna w bagazniku poniewaz skrecilem stara na silikonik czerwony a nowa zostawilem aby ja dac dopiero przy wymianie lacza elastycznego. Jak widac rok minol a lacze stare :grin:
AndrzejekA8 - Pon Mar 16, 2009 19:50

Żeby nie zakładać zbędnych tematów to przy okazji chciałem się jeszcze zapytać od czego jest ta guma na załączonym zdjęciu, jak ona się nazywa i czy wymienię ją sam ponieważ jest pęknięta? Zdjęcie jest słabej jakości ponieważ było robione dzisiaj w ciemności ale jak coś to jutro zrobię lepsze. Ta guma znajduje się przy tylnym prawym kole i jest przykręcona do nadwozia.
Lechos - Pon Mar 16, 2009 19:59

Jesli dobrze widze (a ciezko jest zobaczyc) to na fotce jest tuleja matalowo-gumowa wahacza potocznie zwana cukierkiem. Napisz czy jest ona bardziej odsadzona od kola w kierunku drzwi czy przy samym kole. Lubi sie czesto guma zrywac co powoduje skrzypienie w zawieszeniu.
Zapewne o to chodzi

AndrzejekA8 - Pon Mar 16, 2009 20:02

Znalazłem takie zdjęcie od R45 tylko że lewa strona.
Na czerwono zaznaczyłem o co mi chodzi :grin:

Lechos - Pon Mar 16, 2009 20:06

AndrzejekA8 napisał/a:
Na czerwono zaznaczyłem o co mi chodzi
no to trafilem :grin:
AndrzejekA8 - Pon Mar 16, 2009 20:10

A dam radę wymienić ją sam? Ile coś takiego może kosztować :?:
Niestety nie mam w garażu kanału :nook:

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 20:15 ]
Znalazłem coś takiego
http://moto.allegro.pl/it...onda_rover.html
Będzie pasować?

Lechos - Pon Mar 16, 2009 20:15

AndrzejekA8 napisał/a:
A dam radę wymienić ją sam?
Wszystko zalezy od umiejetnosci i checi :neutral: jest troszke rzeczy do rozpiecia.
AndrzejekA8 napisał/a:
Ile coś takiego może kosztować
tuleja okolo 40pln x 2 plus ustawienie zbieznosci. Robocizna---nie mam pojecia.
AndrzejekA8 napisał/a:
Niestety nie mam w garażu kanału
niepotrzebny Ci bedzie.

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 20:18 ]
AndrzejekA8 napisał/a:
Będzie pasować?
bedzie
AndrzejekA8 - Pon Mar 16, 2009 20:20

Lechos, a jak będę to wymieniał to polecał byś żebym wymienił jeszcze jakieś dodatkowe części :?: Widziałem że jest tam więcej takich gum :?: Wydaje mi się że są dobre ale może jak się wymienia jedną to trzeba też wymienić resztę :?:
Lechos - Pon Mar 16, 2009 20:23

Jesli cierpisz na nadmiar kasy to wymieniaj, choc slyszalem, ze trudno je dostac i sa drozsze. Ja zadowolilem sie wymiana samych cukierkow.
AndrzejekA8 - Pon Mar 16, 2009 20:27

Niestety nie cierpię na nadmiar kasy :nook: pytam ponieważ chciałbym żeby było dobrze bo słychać w tylnym zawieszeniu takie dziwne odgłosy :nook: mam nadzieję ze wymiana cukierków pomoże :grin:
Pozdrawiam

Lechos - Pon Mar 16, 2009 20:32

AndrzejekA8 napisał/a:
mam nadzieję ze wymiana cukierków pomoże
pomoze na 100% bo juz po fotce widac, ze masz gume zerwana. Gdy wymienialem w swoim to po odkreceniu cukierka od nadwozia tuleja zostala w wahaczu a reszta wypadla na ziemie.
kpt - Wto Mar 17, 2009 07:12

AndrzejekA8 napisał/a:
U mnie jest to bardzo zardzewiałe :nook: boje się żeby nie urwać śrub :sad:

u mnie tez bylo, i zostaly pourywane :)

AndrzejekA8 - Wto Mar 17, 2009 14:27

Witam,
Mam takie pytanko: czy tłumik i katalizator mogę skręcić zwykłymi śrubami czy są do tego celu jakieś specjalne śruby?
Pozdrawiam

sTERYD - Wto Mar 17, 2009 14:30

zwykłe najzwyklejsze :cool:
Fabrycznie tam są szpilki i moim zdaniem to poroniony pomysł, lepiej żeby był łeb to w razie potrzeby można złapać i jak nie pójdzie to się ukręci :cool:

AndrzejekA8 - Czw Mar 19, 2009 13:43

Tłumik już zrobiłem i wszystko jest idealnie :ok:
Nareszcie cisza :grin:

Zmierzyłem chłodnice w swoim R i wydaje mi się że jednak dobra będzie ta większa, ale chciałem się jeszcze poradzić was czy rzeczywiście tak będzie :grin:
Na zdjęciu zaznaczyłem wymiary chłodnicy.

sTERYD - Czw Mar 19, 2009 14:06

łatwo to poznać po mocowaniu wentylatora- węższa chłodnica ma te blaszki przez całą długosć. a szersza tylko w miejscu mocowania plastików z wiatrakiem :cool:
AndrzejekA8 - Czw Mar 19, 2009 16:08

Tylko że u mnie w chłodnicy którą mam założoną blaszki do mocowania wentylatora są przez całą chłodnicę, a mimo to chłodnica wymiarami bardziej pasuje do tej która ma blaszki tylko w miejscu mocowania :?: :bezradny: