Zobacz temat - [R 200 ALL] Listwy chromowane na zderzakach - renowacja?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R 200 ALL] Listwy chromowane na zderzakach - renowacja?

Botanix - Czw Kwi 23, 2009 14:21
Temat postu: [R 200 ALL] Listwy chromowane na zderzakach - renowacja?
Witam
Jako, że powoli aczkolwiek zdeterminowanie ulepszam mojego Roverka kolej przyszła na listwy. Są w dość kiepskim stanie zwłaszcza te przednie jakby pordzewiałe. Czy można je w jakiś sposób "wyremontować", może jakieś malowanko?

Ewentualnie ktoś się orientuje gdzie można kupić takie nowe, bądź używane w bardzo dobrym stanie?

Pozdrawiam

Chesterrr - Czw Kwi 23, 2009 15:52

Ja też mam zamiar coś z tymi listwami zrobić. Myślałam żeby je obkleić taka folią chrom bo malowanie raczej nie wchodzi w grę bo będzie się pewnie łuszczyć a jak naklejka zejdzie to najwyżej się nową założy.. Nie wiem może ktoś z forumowiczów tak robił to bardzo chętnie poczytam opinie o tym :)
A co do kupowania to wiem że na pewno można kupić ale nie takie od rovera tylko jakieś inne w sklepach moto.. może akurat uda się dopasować jakieś jeżeli chcesz bo ja to raczej o tym nawet nie myślę.

pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 16:03

No własnie mozna ghdzies te listewki odswiezyc????
des - Czw Kwi 23, 2009 16:29

Może Coca-Cola/Coke? :wink:
pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 16:57

ale na powaznie sie pytamy
azor77 - Czw Kwi 23, 2009 18:56

Witam
Ja ostatnio nakleiłem folie chrom i trzyma, wyglądają jak nowe.
Tylko w miejscu gdzie miałem pęknięcie i nie równą powierzchnię troszkę widać :wink:

pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 19:43

trzeba przytym zderzak sciagac czy tylko nakleic?
azor77 - Czw Kwi 23, 2009 21:04

Nie ja nie ściągałem.
Dobrze wyczyściłem, odtłuściłem listwę i naklejałem taśmę. Folie w taśmie chrom miałem dużo szerszą. Najpierw nakleiłem dokładnie na środku całej długości listwy i przyciąłem na bokach troszeczkę wpychając w zderzak.
Da się to zrobić jak pokombinujesz :wink:

Paul - Czw Kwi 23, 2009 21:10

Lepiej jednak zdjąć te listwy - można zawinąć tę folię pod spód i będzie lepiej trzymała. Moja już 2 lata trzyma :D
azor77 - Czw Kwi 23, 2009 21:21

Paul napisał/a:
tę folię pod spód i będzie lepiej trzymała.


Jeszcze dokładniej i pewniej będzie :ok:

ywis - Czw Kwi 23, 2009 21:30

Paul napisał/a:
Lepiej jednak zdjąć te listwy


Jest z tym jakaś filozofia, czy wystarczy podważyć mocniej listwę? A jak z tylną wygląda sprawa, bo ja mam wszystkie do poprawki.

pioneer_SRT - Czw Kwi 23, 2009 21:33

[quote="ywis"]
Paul napisał/a:
Lepiej jednak zdjąć te listwy


Jest z tym jakaś filozofia, czy wystarczy podważyć mocniej listwę? A jak z tylną wygląda sprawa, bo ja mam wszystkie do poprawki.[/quote Ja tak samo mam tak jak ty

Paul - Czw Kwi 23, 2009 23:09

ywis napisał/a:
czy wystarczy podważyć mocniej listwę?
Trochę bym się bał, lepiej zdjąć zderzak i od spodu zaczepy wypchnąć, żeby nie połamać ich i listwy.
Zaczepy mają kształt grotu ( ->) - jeżeli dobrze siedzą to je urwiesz zamiast odczepić ciągnąc od zewnątrz.
Z tyłem jest to samo.

Chesterrr - Czw Kwi 23, 2009 23:41

To jak już zdejmujecie to nie lepiej pomalować? Ja miałam taki plan oddając auto do lakierowania żeby mi zdjęli te listwy i pomalowali i na koniec pociągnęli klarlakiem razem z całym zderzakiem żeby ten "chrom" nie odchodził ale nie zrobili mi tego bo się bali, że właśnie połamią...
Skiba - Czw Kwi 23, 2009 23:53

A moze oddać do jakiegoś profesjonalnego zakładu, np:

http://www.motochrom.pl/main.php?id=0
http://www.chromowanie.pl/index.php?id=start
http://www.chromowanie.com/

Tylko koszt pewnie Was powali :D

Paul - Czw Kwi 23, 2009 23:55

Chesterrr napisał/a:
To jak już zdejmujecie to nie lepiej pomalować?
Z malowaniem jest problem :( lakiernik=200-300 PLN/element. Własnym przemysłem można kombinować, ale efekt będzie taki se :( . Kombinowałem koło tego i wyszło mi, że najszybciej, najprościej i najtaniej (a teraz widzę, że też skutecznie) będzie zrobić folią chrom.
Zainteresowani mogą poszukać - pisałem na forum o tym. Po mnie, z tej samej rolki taśmy, robił (chyba) Brt i MaReK. Do kogo trafiła rolka później, to nie wiem :( Nie pisze, nie dzwoni ... :beczy: ;) :hihi:

Chesterrr - Czw Kwi 23, 2009 23:59

No ale samemu pomalować po zdjęciu. Bo jak jest listwa w zderzaku to trochę niebezpiecznie obklejać zderzak bo i tak może się gdzieś zachlapać no ale jak już ktoś chce zdjąć.. Tylko, że może odłazić ta farba chyba, że by jakimiś później utrwalaczami malować. To chyba z tego wszystkiego faktycznie wygrywa folia. Czy coś takiego się nadaje?:
http://moto.allegro.pl/it...ow_zajrzyj.html

Paul - Pią Kwi 24, 2009 11:14

Chesterrr napisał/a:
No ale samemu pomalować po zdjęciu.
Po 1 - nie uzyskasz takiego połysku :(
Po 2 - farba może złazić, w końcu to jest plastyk :(
Chesterrr napisał/a:
Czy coś takiego się nadaje?:
Zdaje się, że miałem to samo. Nadaje się :D
Brt - Pią Kwi 24, 2009 11:22

chromowanie galwaniczne odpada, bo listwy są plastikowe ... opcja z taśmą by Paul jest chyba najlepsza .... zderzaki trzeba zdjąć, bo wcale tak łatwo te listwy nie chcą wyłazić :|
dzozef - Pią Lut 26, 2010 13:51

A czy tego typu listwy byłyby ok? Co do szerokości to wziąłem aukcję pierwszą z brzegu, bo nie mierzyłem szer. listew w zderzaku. Tylko mam wątpliwości co do trwałości połysku oraz czy nie będą się odklejać. Ktoś z Was może miał styczność z tego typu listwami?

http://moto.allegro.pl/it..._9_mm_x_1m.html

pozdrawiam

rafal_13 - Pią Lut 26, 2010 14:28

dzozef napisał/a:
A czy tego typu listwy byłyby ok? Co do szerokości to wziąłem aukcję pierwszą z brzegu, bo nie mierzyłem szer. listew w zderzaku. Tylko mam wątpliwości co do trwałości połysku oraz czy nie będą się odklejać. Ktoś z Was może miał styczność z tego typu listwami?

http://moto.allegro.pl/it..._9_mm_x_1m.html

pozdrawiam

będą za wąskie lepiej kupić folię niż listwy, efekt powinien byc podobny
tylko mam dylemat czy lepiej kupić taką do klejenia czy termokurczliwą?

shilus82 - Pią Lut 26, 2010 14:52

Te listwy chromowane maja szerokość 12 mm,sam chcialem je wymienic i tak myslalem,ze moze tamte zerwac i wkleic inne,ale juz nie doszedlem.Pod listwa jest plasko wiec powinna sie trzymac a i tam gdzie sa zaokrąglenia to jest powycinane,wiec listwa tam wlezie.W razie czego na silikon albo innego patexa przykleic i juz :cool:
VincentVega - Sob Lut 27, 2010 16:07

Te listwy trzymają się na takich zatrzaskach od wewnątrz (przynajmniej z tyłu tak jest) <- co do montażu/demontażu

Listwy na wymianę można dostać było swojego czasu na allegro różnej szerokości były dostępne.

waga27 - Czw Kwi 01, 2010 17:27

ktoś może zamawiał listwę z tego sklepu ??

moje listwy wyglądają jakby były zgnite

Kozik - Pią Kwi 02, 2010 07:58

waga27 to jest najpopularniejszy sklep na tym forum. Ale ja radzę najpierw się dodzwonić do niego zanim zamówisz ;) podobno problem z kontaktem jest
jaro12 - Pią Kwi 02, 2010 08:12

Ja mam zrobione folią chrom i nie widać różnic. Wszystko ładnie przylega. Wystarczy dobrze wyczyścić i odtłuścić. Jeżdżę tak już rok i zmian nie widzę