Zobacz temat - [ MG ZR 1.4 2004]Podlaczenie malego suba bez wzmacniacza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [ MG ZR 1.4 2004]Podlaczenie malego suba bez wzmacniacza

donell - Czw Cze 04, 2009 13:06
Temat postu: [ MG ZR 1.4 2004]Podlaczenie malego suba bez wzmacniacza
Witam
.Powoli dostosowuje audio do moich potrzeb, wywalilem fabryczne glosniki, wstawilem na przod dwudrozne JBL GTO607C , moc 70RMS, radyjko Sony CDX -GT200 4*50 W peak, zamocowalem dystanse mdf, ale wciaz jeszcze gra beznadziejnie, czekam na dostawe materialow wygluszajacyh do drzwi, jak rozumiem nalezy przykleic zarowno wewnatrz drzwi cala sciane za glosnikiem basowym , jak rowniez sciane pod tapicerka?
Teraz pytanie odnosnie glosnikow tylnych. W tej chwili nic tam nie mam, zastanawialem sie czy jest jakas mozliwosc zeby jakos zmostkowac tylne kanaly i podlaczyc tam minisuba jakiegos bez wzmacniacza, czy technicznie jest mozliwosc zrobienia tego? Ewentualnie mam maly wzmacniacz Sony dwukanalowy XM-SD12X , moc 2*55W RMS i tylko tego suba podlaczyc do wzmacniacza? Zdaje sobie sprawe , ze niektore pytania moga brzmiec niedorzecznie, z gory sory, probuje uporzadkowac wiedze.
Z gory dzieki za porady
Pzdr
Robert

kaaaziuu - Czw Cze 04, 2009 13:18

Witam :mrgreen: Ja jak na razie nie zmienialem glosnikow z przodu ale, z tylu w polce siedza SONY 6x9, razem z nimi gral przez jakis czas SUB JBL 1000W, wystarczylo w 100% :grin: Suba juz nie mam ale zostaly glosniki w polce. Mysle ze nie ma sensu montowac suba bez wzmacnacza, radyjko dobre ale nie da rady na glosniki z przodu i suba, wiec mysle ze warto kupic sobie jakas skrzynke i razem ze wzmacniaczem podpiac pod radyjko :grin: Bedziesz zadowolony na bank :wink:
donell - Czw Cze 04, 2009 13:27

Dzieki serdeczne:-)
Przy okazji mam jeszcze malego zonka z fabrycznymi glosnikami z przodu. Kiedy je wywalalem, zauwazylem ze byly tam fabryczne tweetery podlaczone, przy czym nie wydaje mi sie aby one poprzednio graly. W kazdym razie mialy osobne przewody i kiedy wywalilem tweetery i basowe a wstawilem dwudrozne JBL to zasilanie podlaczylem w miejsce gdzie fabryczny basowy glosnik byl i nie wiem czy to ma jakis wplyw na sygnal i co z tymi kablami od fabrycznych tweeterow.
Jak chodzi o aktywny subwoofer , to poprzednio przy Roverze 200 mialem problemy z puszczaniem kabli od aku i radia do tylu radia i teraz nie wiem jak sie za to zabierac, choc ostatnio znalazlem w moim bagazniku 2 grube przewody: czerwony i niebieski , przy czym czerwony jest ostatecznie podlaczony do masy z tylu samochodu, pomyslalem ze moze to kable puszczone przez poprzedniego wlasciciela od aku, sam nie wiem.
PZDR

donmulanka - Czw Cze 04, 2009 13:28

doradzam jakiegos taniego magnata do 199zł ten wzmak sony bez problemu go napedzi jak trzeba a suba bez wzmaka to nawet do zr nie wkladaj bo nic nie uslyszysz i obciazysz radio.
kaaaziuu - Czw Cze 04, 2009 13:46

Prawdopodobnie beda to kable od wzmaka :wink: ale jesli sa dwa to brakuje jeszcze trzech :neutral: Zobacz pod maska czy ten niebieski jest jakos podlaczony do aku, jesli tak to zobacz czy ma tez gdzies bezpiecznik. A od radia musisz puscic chincha no i jeszcze jeden maly zasilajacy ktory bedzie aktywowal wzmacniacz przy wlaczeniu radia co by caly czas nie pobieralo pradu z aku :grin:
michone - Czw Cze 04, 2009 14:30

nie lepiej subana dwa razy lw800 i do tego wzmak blaupunkt gta200 ?? calosc z jakies 200zl wyjdzie
donell - Czw Cze 04, 2009 16:05

Dzieki za info :razz:
Po dokladniejszych ogledzinach jest jak nastepuje: znalazlem 4 kable wlasciwie: na pewno czerwony jest do aku , bo przy aku znalazlem ten sam kabel odlaczony, niestety nie ma bezpiecznika, ciekawe ze younster uzywal wzmaka bez bezpiecznika, jakies sugestia odnosnie wielkosci tego bezpiecznika? Inne kable jakie znalazlem z tylu to: podwojny gruby koloru jasnozielonego i niebieski cienki. Mam alternatywe teraz: uzyc mojego wzmaka Sony 2*55 W RMS ( wiem ze to skromnie :mrgreen: ) i podlaczyc jakis pasywny sub, tylko pytanie do jakiej mocy kupic suba, albo jak sugestie powyzej kupic aktywny sub, tylko pytanie: jakie przewody glosnikowe uzyc, co z tymi przewodami od tynych glosnikow, czy mozna je jakos uzyc , zmostkowac zeby tam suba podlaczyc na wzmacniaczu?
:bezradny:

michone - Czw Cze 04, 2009 16:22

ten wzmak to porazka....straszna...
donell - Czw Cze 04, 2009 17:41

Pewnie tak, bo poprzednio jak go podlaczylem do moich Lanzarow 2* 60 W RMS na przodzie przy wygluszonych swietnie drzwiach i dystansach to prawie w ogole roznicy nie odczulem, gralo podobnie jak bez niego.
Wlasciwie to wszystkie kable mam przeciagniete do tylu, tylko musze dokupic bezpiecznik do zasilajacego do aku, nie wiem tylko jakiej mocy, jak kupie jakis aktywny sub, to jak to bedzie wygladac z kablami i polaczeniami przewodow: zasilanie, remote, gnd, jakies kable potrzebne od glosnikow z samochodu???

kaaaziuu - Czw Cze 04, 2009 19:07

Wiec u mnie gralo na 60A bezpieczniku :smile: Kable jakie potrzebujesz to moze byc cos takiego:http://allegro.pl/item649388057_kable_do_wzmacniacza_2rca_zyla_sterujaca_5m.html :grin: Bo jak sam mowisz zasilanie juz masz. Wiec zasilanie to z aku mase masz juz zamontowana a remote powinien isc od radia razem z tym kablem ktory masz w linku :wink:
donell - Czw Cze 04, 2009 19:41

Dzieki , ale chyba zle sie wyrazam.
Na przod nie chce dawac wzmacniacza, tylko podlaczyc na tyl, tzn kupic subwoofer i jakis moze lepszy wzmacniacz. Pytanie: czy do aktywnego suba rowniez jest potrzebny osobny wzmacniacz? Nie mam przeciagnietych na tyl zadnych przewodow glosnikowych z przodu, sa tylko dostepne te co normalnie ida do tylnych glosnikow, pewnie te trzeba wykorzystac i jakos ze soba polaczyc i dac do wzmacniacza, moze jakies linki schematu prostego?
Z tym aktywnym subem troche sie zakrecilem, musze sie doszkolic.
Pzdr

kaaaziuu - Czw Cze 04, 2009 20:26

"Subwoofer aktywny jest wyposażony we własny wzmacniacz, pasywny korzysta z centralnego wzmacniacza wspólnego dla wszystkich głośników. Wbudowany wzmacniacz ma sporo zalet: pozwala na niezależną regulację wielu parametrów, odciąża główny wzmacniacz, a jego konstrukcja jest przystosowana do obsługi głośnika niskotonowego. Jeżeli podłączamy do centralnego wzmacniacza subwoofer pasywny, to korzystamy z wyjścia zasilanego z końcówki mocy. W przypadku aktywnego najczęściej podłączamy go pod specjalnie oznaczone wyjście liniowe, które podaje sygnał niewzmocniony, a jedynie zdekodowany."

[ Dodano: Czw Cze 04, 2009 20:27 ]
Wbudowany wzmacnacz jest to ten ktory jest juz w jednostce centralnej :smile:

[ Dodano: Czw Cze 04, 2009 20:39 ]
A tu masz wszystkie niezbede kable do podlaczenie woofer w bagazniku :wink:

keczu - Czw Cze 04, 2009 23:08

Jako ze Roverem jezdzi moja dziewczyna to nie sililem sie na audio,ale cos Tobie moge poradzic.Wiec aktywny sub to dobry pomysl,masz w okolicy gdzies Halfordsa to polecam aktywna skrzynke FLI z 12" glosnikiem,gra naprawde przyzwoicie i to w sedanie.Z przodu sa tak samo JBL-e z radia Sony podobnego jak Twoje.I bylem mile zaskoczony jak to gra,drzwi nie wytlumialem,jakos nic nie halasuje.W zestawie ze skrzynka jest zestaw kabli,jak masz pociagniete to wykozystaj te co sa,bezpiecznik w zestawie 60A....chyba.Jak na tego typu tani zestaw gra super.
Botanix - Pią Cze 05, 2009 00:28

A powiedz mi donell masz na tyle umiejętności i chęci, żeby wyciąć, skręcić i obić 6 płyt mdf o wymiarach około 30cm? Jeśli tak to rada michone jest tutaj najlepsza, mianowicie:
Cytat:

nie lepiej subana dwa razy lw800 i do tego wzmak blaupunkt gta200 ?? calosc z jakies 200zl wyjdzie


Dokoładnie, LW800 z tym, że na początek podłączyłbym je pod tego XM-SD12X co już masz. Nie ma on wbudowanego filtra za to radio ma więc powinno to zagrać. LW za dużo mocy nie potrzebują, żeby ładnie zagrzmieć więc jak dobrze pójdzie to i w troszkę ponad 100zł się zmieścisz.

donell - Pią Cze 05, 2009 11:13

Dzieki za porady.
Jednego ciagle nie rozumiem: czy musze podlaczac jakiekolwiek przewody sygnalowe np lecace do tylnych glosnikow i czy trzeba je podlaczac do wzmacniacza, czy tez sygnal idzie przez chinche miedzy radiem a wzmakiem natomiast kable sygnalowe od suba ida do wzmacniacza?
Nie mam mozliwosci kupowac na allegro, kupuje na brytyjskim ebayu, wiec nawet problem byl z tym blaupunktem zeby znalezc, jak rowniez lw800.
Znalazlem cos takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/ZER...trkparms=66%3A2|65%3A2|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50
Pojezdze jeszcze po lokalnych komisach, tam czesto maja aktywne suby po ciekawych cenach.
Ewentualnie ponizsze 2 JBL, ale tu potrzebny bedzie lepszy wzmacniacz i skrzynki, wiec kolejne pieniadze:
http://cgi.ebay.co.uk/BOX...trkparms=65%3A2|66%3A2|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

Jak chodzi o te aktywne skrzynke FLI w halfordzie, to jesli wzrok mnie nie mylil, kosztuje tam okolo 149 F, wiec troche sporo, dokladnie taka sama nowa na ebayu okolo 85 F, w halfordzie staram sie malo kupowac ze wzgledu na kosmiczne ceny.
Robienie skrzynek z mdfow to jednak teraz juz mi sie nie chce, czeka mnie wciaz wygluszanie drzwi przednich, a przy tej pogodzie jaka tu mamy to nic mi sie juz nie chce :mrgreen:

Botanix - Pią Cze 05, 2009 12:27

No to tak od razu trzeba było, że Ty z UK :) . Daruj sobie wynalazki typu FLI, tu masz parę fajnych kończących się aukcji:

http://cgi.ebay.co.uk/2x-...trkparms=66%3A2|65%3A1|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

http://cgi.ebay.co.uk/2-x...trkparms=66%3A2|65%3A1|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

http://cgi.ebay.co.uk/Roc...trkparms=66%3A2|65%3A1|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

http://cgi.ebay.co.uk/12-...trkparms=66%3A2|65%3A1|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A2|294%3A50

http://cgi.ebay.co.uk/typ...trkparms=66%3A2|65%3A1|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A2|294%3A50


Albo kup skrzynkę jak ta:

http://cgi.ebay.co.uk/SIN...trkparms=66%3A2|65%3A1|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

i do tego jakiś fajny głośnik. Często idzie dostać dobrą używkę JL lub rockforda za około 20-30 funtów...

kaaaziuu - Pią Cze 05, 2009 14:18

Siemka :smile: Co do kabli to :
Kabel zasilajacy od aku(z bezpiecznikeim) podbiety prosto pod wzmacniacz,
Kabel masy rowniez prosto do wzmacniacza(przykrecony do blachy autka),
Kabel REMOTE idacy z radia do wzmacniacza,
Kabel RCA(chincha) podpiety pod wyjscia(OUT) w radiu i wejscie(IN) we wzmacniaczu,
Kabel sygnalowy podpiety pod wzmacniacz i subwoofer.
Mam nadzieje ze pomoglem :grin:

dudus87 - Pią Cze 05, 2009 16:11

kaaaziuu napisał/a:

Kabel sygnalowy podpiety pod wzmacniacz i subwoofer.

kabel glosnikowy :) , sygnałowe to wlasnie sa RCA czyli chinch.

keczu - Pią Cze 05, 2009 16:15

Botanix napisał/a:
Daruj sobie wynalazki typu FLI, tu masz parę fajnych kończących się aukcji
Jasne daruj sobie i kup cos uzywanego,uszkodzonego i zciachanego i bedzie super.Jak otwozysz bagaznik w lsniacym MG i bedziesz mogl pokazac obdrapany wzmacniacz,z wymienionymi koncowkami mocy ktory gra jak kupa :roll: Bez urazy to moja prywatna opinia o uzywanym sprzecie,tak samo jak zbijanie jakiejs skrzyni z MDF-u skoro nowa kupisz taniej niz sam material.Masz racje Halfords jest drogi,wiec masz sklepy internetowe ja kupilem wszystko do mojej Mazdy w tym sklepie http://caraudiosecurity.com/shop/home.html (i nie FLI :wink: ) z Twojego posta wynikalo ze nie chcesz za bardzo bawic sie z instalacja wiec zaproponowalem proste i sprawdzone rozwiazanie bo "wynalazek"FLI" gra na prawde w pozadku,nie musisz przy tym marnowac miejsca na wzmacniacz(potrzebny bagaznik, wyjmujesz).Nie ma nic latwiejszego jak polecic komus drogi markowy sprzet i jeszcze kazac profesjonalnie zamontowac,ale czasem mozna znalezc cos taniej i w dobrej relacji ceny do jakosci,ale najpierw trzeba to miec lub przynajmiej dobrze odsluchac.Pozdr.
michone - Pią Cze 05, 2009 16:49

Boże co tu sie dzieje....
Nie kupuj tego fli bo to tragedia jest... Kto to polecal to nie slyszal nawet chyba LW800 ktory kosztuje 40zl.

1.zmien radio bo to co masz to porazka.
2.zasil glosniki w drzwiach wzmacniaczem.
3. wycisz te drzwi porzadnie.
Juz lepiej kup wzmaka i suba fusion botanix mowil ze to popularne na wyspach i gra dosc ciekawie.

Co do uzywanego sprzetu to nie pisac tu bzdur ze koncowki wymienione na inne szanse na znalezienie zamiennika trana do markowego wzmaka to jak wygrac na loterii. Nawet w Polsce sie nikt w takie zabawy nie bawi...

Sprzet ma grac a nie wygladac.

Jak chcesz jeszcze jakiegos suba to mozesz poszukac gt 3 12 od jbl albo gt5 tez daje rade.

Widzialem pare wzmacniaczy z tych aktywnych subow... mozna poszukac na elektordzie smiech na sali...

kaaaziuu - Pią Cze 05, 2009 17:46

dudus87 napisał/a:
kaaaziuu napisał/a:

Kabel sygnalowy podpiety pod wzmacniacz i subwoofer.

kabel glosnikowy :) , sygnałowe to wlasnie sa RCA czyli chinch.


Przejezyczylem sie :razz:

keczu - Pią Cze 05, 2009 18:44

michone napisał/a:
Nie kupuj tego fli bo to tragedia jest... Kto to polecal to nie slyszal nawet chyba LW800 ktory kosztuje 40zl.
No to troche przeplacilem :razz: ,ale jakos zadowolony jestem.
michone napisał/a:
Co do uzywanego sprzetu to nie pisac tu bzdur ze koncowki wymienione na inne
No dobra to niech beda spalone,a przeciez
michone napisał/a:
znalezienie zamiennika trana do markowego wzmaka to jak wygrac na loterii
no wlasnie.
michone napisał/a:
1.zmien radio bo to co masz to porazka.
2.zasil glosniki w drzwiach wzmacniaczem.
3. wycisz te drzwi porzadnie.
Popieram w 100% tylko tak tanio i prosto juz wtedy nie bedzie.
michone napisał/a:
Sprzet ma grac a nie wygladac.
Nie zaszkodzi jak i wyglada dobrze,wszystkie dobre instalacje wygladaja...ladnie.
michone napisał/a:
Widzialem pare wzmacniaczy z tych aktywnych subow... mozna poszukac na elektordzie smiech na sali...
Zgadzam sie,ale kolega wyraznie napisal ze ma ochote podlaczyc przod z radia wiec aktywny sub wystarczy.
michone napisał/a:
mozna poszukac na elektordzie
Mozna,a nawet lepiej przynajmniej odpowiedzi sa tam na temat i odnosnie pytania,z uwzglednieniem na jakim poziomie mamy mozliwosci,potrzebe i ochote zbudowac nasze audio.Pozdrawiam kolege kaaaziu,Twoje odpowiedzi sa jak najbardziej na temat i pomocne.Jak bym mial problem to takich odpowiedzi bym oczekiwal. :ok: .
kaaaziuu - Pią Cze 05, 2009 19:18

keczu, Dziekuje :grin:
donell - Pią Cze 05, 2009 20:15

Spoko, wlasciwie to pytanie zrodlowe bylo glupie, sub do mg zr bez wzmaka :mrgreen:
Mysle ze kupie sobie tego suba JBL:
http://cgi.ebay.co.uk/JBL...trkparms=65%3A2|66%3A2|39%3A1|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50
Dokupie skrzyneczke odpowiednia, chyba nie powinno byc problemow z montazem.
Poszukam jakis wzmacniacz lepszy uzywany na ebayu.
Jak chodzi o polaczenie tego suba do wzmaka 2-kanalowego to laczymy + glosnika do plusa jednego kanalu a - glisnika do minusa drugiego kanalu?

kaaaziuu - Pią Cze 05, 2009 21:25

Na poczatek sprobuj podlaczyc tego Twojego wzmaka :grin: A link jaki podales na ebayu jest tylko do glosnika co by zonka nie bylo :wink:
Botanix - Pią Cze 05, 2009 23:55

Cytat:
Jasne daruj sobie i kup cos uzywanego,uszkodzonego i zciachanego i bedzie super.Jak otwozysz bagaznik w lsniacym MG i bedziesz mogl pokazac obdrapany wzmacniacz,z wymienionymi koncowkami mocy ktory gra jak kupa :roll:


:mrgreen: masz jakiekolwiek pojęcie o Anglii w ogóle? Tutaj ludzie ( Anglicy ) szanują sprzęty. Kupiłem wiele rzeczy i wyglądały oraz działały jak nówki. Poza tym, skoro Ty się przejechałeś na nieuczciwych sprzedawcach ( allegro ) to nie znaczy, że tak jest wszędzie - tak to jest głównie niestety w Polsce. Trzeba wiedzieć co się kupuje bo okraść chcą na każdym kroku. Skoro można mieć suba wartego w sklepie 500 funtów za 100 funtów to chyba warto jednak używkę.

Cytat:
tak samo jak zbijanie jakiejs skrzyni z MDF-u skoro nowa kupisz taniej niz sam material.


Pomijając fakt, że każdy głośnik lubi inny litraż, oraz, że przy porządnej 12 calówce dobrze jest mieć więcej niż 22mm czego w gotowcach nie doświadczysz, to faktycznie chyba lepiej gotowce.

Cytat:
wiec zaproponowalem proste i sprawdzone rozwiazanie bo "wynalazek"FLI" gra na prawde w pozadku


No tak jakby nic innego nie było to gra w porządku. Zważywszy jednak, że za te same pieniądze można mieć high-end rockforda tyle, że używany to jednak... nie ma w ogóle co porównywać.

Cytat:
Juz lepiej kup wzmaka i suba fusion botanix mowil ze to popularne na wyspach i gra dosc ciekawie


Racja całkiem zapomniałem o Fusion. Nie jest to zły sprzęt, gra lepiej od FLI ale wiadomo, że jest to raczej budżetówka z tym, że jesli ktoś takiej szuka to jak znalazł.

http://cgi.ebay.co.uk/Fus...rkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1689|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

Jak na razie trochę ponad 1 funt... pewnie drożej niż 15-20 nie będzie.

Jeśli natomiast nie brak Ci miejsca to weź to...

http://cgi.ebay.co.uk/2-x...rkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1689|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

Nie jest to high-end ale do Twoje pozostałej konfiguracji odpowiedni. Skrzynia ma wbudowany wzmaczniacz jednokanałowy o mocy 180W RMS przy 4 ohm 250W RMS 2ohm. Głośniki z tego co pamiętam połączone są w 2ohm. Bawiłem się kiedyś taką skrzynką i można rzec śmiało, że głowę odrywa. Cena zapewne nie przekroczy 40-50 funtów. Wzmacniacz ma m.in wejście wysokonapięciowe czyli możesz wpiąć tam tylne kable głośnikowe( te co idą od radia do tylnych głośników ), cincha ciągnąć nie trzeba.