Zobacz temat - [214Si 16v 97] poduszka powietrtzna pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214Si 16v 97] poduszka powietrtzna pasażera

michal_michal - Sro Lip 01, 2009 18:16
Temat postu: [214Si 16v 97] poduszka powietrtzna pasażera
cześć,

ponieważ na dniach zostanę ojcem, chciałem zamontowa fotelik dla dziecka na przednim siedzeniu, jednak nie wiem, czy mam poduszkę pasażera :D .... jeśli jest to musiałbym ją wyłączyć. Na drzwiach nie widać naklejki, nigdzie nie mogę znaleść informacji o posiadaniu lub nie tej poduszki. stąd pytanie: jak się upewnić że ta poduszka tam jest lub jej nie ma i ewentualnie jak ją wyłączyć?

pozdrawiam.

memo - Sro Lip 01, 2009 18:34

Jak masz poduszkę to powinien być napis SRS na tapicerce, jeśli nie ma to poduszki brak, możesz też sprawdzić to otwierając schowek i nad schowkiem popatrz czy jest pusto pod zaślepką jeśli nie masz tam przewodów to poduszki brak.
michal_michal - Sro Lip 01, 2009 20:53

jak patrzyłem rano to raczej wyglądało pusto, ale spojrzę jeszcze raz.
na szybie jest napisane airbag.
jutro przy lepszym, świetle zrobię zdjęcie i wkleję :)

namiko - Sro Lip 01, 2009 21:05

michal_michal, jeśli chcesz mieć pewność na 100%, to połóż się pod schowkiem pasażera (nogi lądują wtedy na oparciu fotela :mrgreen: ) i odkręć dwie śruby, które trzymają ten schowek - szufladę. Jak odkręcisz ten schowek, to wtedy zobaczysz kolejne dwie śruby :mrgreen: , które trzymają z kolei tę zaślepkę, na której powinien być napis SRS lub AirBag (jeśli jest tam poduszka). Jak odkręcisz te śruby, to możesz wtedy po prostu zdjąć tę zaślepkę i wtedy zobaczysz czy jest tam poduszka czy nie.
Sama tak robiłam i jak się okazało, że nie ma poduszki, to zamontowałam sobie w miejsce tej zaślepki półeczkę. Super sprawa. Zdaje się Mombrey ma jeszcze dwie takie, więc jakbyś chciał sobie zamontować to uderz do niego.
A tak w ogóle to chyba w R200 w zwykłej wersji - nie lux ani silverstone - poduszka pasażera jest tylko w opcji i nie zdarza się często.

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 21:17 ]
Acha! Dodam jeszcze, że na allegro te półki "chodza" po 90 zł, a on z pewnością ma dużo, dużo taniej. Po 30 czy 40 zł. W R200 nie ma zbyt dużo miejsca na różne drobiazgi, więc wg mnie każdy dodatkowy schowek jest na wagę złota. :lol:

memo - Sro Lip 01, 2009 21:50

A jakiego koloru są te półki? Bo mam jasną tapicerkę, szukałem ale nie mają jasnych półek :) a na taką bym reflektował.
namiko - Sro Lip 01, 2009 22:28

Hm... A kierownicę jaką masz? Też jasną? Bo jeśli ciemną, to ciemna półka może się ładnie komponować. Ale to rzecz gustu. Napisz do Mombrey'a bo nie wiem jaki to kolor.
memo - Czw Lip 02, 2009 07:45

A może ktoś ma taki zestaw kolorow chętnie bym zobaczył fotkę :) i myślę że możesz mieć racje że fajnie się to będzie komponować :d
szoso - Czw Lip 02, 2009 08:40

michal_michal w bardzo łatwy sposób możesz sprawdzić czy masz poduchę pasażera :smile:
jeśli po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka SRS na kierownicy to znaczy że masz tylko poduchę kierowcy a jeśli zapala się lampka w zegarach w desce rozdzielczej to masz dwie poduchy :smile:
na zdjęciu jest poducha pasażera od 200-tki z widniejącym napisem SRS

storm - Czw Lip 02, 2009 15:36

szosownik napisał/a:
michal_michal w bardzo łatwy sposób możesz sprawdzić czy masz poduchę pasażera :smile:
jeśli po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka SRS na kierownicy to znaczy że masz tylko poduchę kierowcy a jeśli zapala się lampka w zegarach w desce rozdzielczej to masz dwie poduchy :smile:
na zdjęciu jest poducha pasażera od 200-tki z widniejącym napisem SRS



W r200 raczej tak nie jest :wink:

szoso - Czw Lip 02, 2009 15:42

storm napisał/a:
W r200 raczej tak nie jest

a jak? chętnie się dowiem :wink:

Gość - Czw Lip 02, 2009 15:46

Nie rozumiem tej włączającej się lampki. Z tego wynika, że i ja nie mam SRS pasażera. Musze posprawdzać, ale z tego co juz zauważyłem to kabelki pod fotelem są. Czas na rozbieranko dzisiaj


A git. Już załapałem. Musiałem 5 razy przeczytać. Tak to jest po 7 godzinach pracy :)

kzrr - Czw Lip 02, 2009 15:47

Lampka przy zegarach ? Hmmm, mam dwa jaśki i po przekreciu kluczka pojawia się pomarańczowa kontrolka z napisem SRS i zaraz gaśnie. Tylko tyle. I tak chyba jest prawidłowo

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 15:48 ]
jarowozn, mamy tą wersje 8V masz z tyłu na klapie napis "SPIRIT" ?

grembi - Czw Lip 02, 2009 15:48

kzrr napisał/a:
Lampka przy zegarach ? Hmmm, mam dwa jaśki i po przekreciu kluczka pojawia się pomarańczowa kontrolka z napisem SRS i zaraz gaśnie. Tylko tyle. I tak chyba jest prawidłowo


Dokładnie. Mam tak samo

szoso - Czw Lip 02, 2009 15:49

kzrr napisał/a:
mam dwa jaśki i po przekreciu kluczka pojawia się pomarańczowa kontrolka z napisem SRS i zaraz gaśnie

ale gdzie sie pojawia,na suficie,napisz gdzie :wink:

grembi - Czw Lip 02, 2009 15:50

No jak gdzie ? Na desce rozdzielczej przecież to oczywiste ;]
kzrr - Czw Lip 02, 2009 15:50

No dla mnie logiczne że pod zegarami tam gdzie masz inne kontroli :)
Gość - Czw Lip 02, 2009 15:51

kzrr napisał/a:
Lampka przy zegarach ? Hmmm, mam dwa jaśki i po przekreciu kluczka pojawia się pomarańczowa kontrolka z napisem SRS i zaraz gaśnie. Tylko tyle. I tak chyba jest prawidłowo

[ Dodano: Czw Lip 02, 2009 15:48 ]
jarowozn, mamy tą wersje 8V masz z tyłu na klapie napis "SPIRIT" ?


Na moim pisze Classic. Trochę wyblakłe, ale dzisiaj będę nakładał folię na literki

szoso - Czw Lip 02, 2009 15:52

sorry ja was nie rozumiem przecież mi chodziło o to samo co wam
kzrr - Czw Lip 02, 2009 15:53

Napisaleś lampka w zegarach mi szczerze mowiac na mysli odrazu przyszla lampka od alarmu pomiedzy obrotomierzem a predkościomierzem. :)
Gość - Czw Lip 02, 2009 15:53

szosownik napisał/a:
sorry ja was nie rozumiem przecież mi chodziło o to samo


Załapałem. Przyznaję się bez bicia. Mój ma dwie poduchy :p

szoso - Czw Lip 02, 2009 15:56

wiem w którym miejscu jest lampka SRS :wink:
pisząc w zegarach miałem na myśli całą szafę i przecież napisałem wyżej że w desce :wink:
chłopaki nie pijcie tyle :lol:

Gość - Czw Lip 02, 2009 16:02

szosownik napisał/a:
chłopaki nie pijcie tyle :lol:


Przepracowanie :D

PTE - Pią Lip 03, 2009 13:51

michal_michal, abstrahując od tego czy masz poduszkę pasażera czy nie, to lepiej rozważ przewożenie dzieciaczka na tylnym siedzeniu :smile: