Zobacz temat - [R45 iDT 2002r] Skrzypienie kółka :]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45 iDT 2002r] Skrzypienie kółka :]

PopaY - Nie Paź 04, 2009 10:52
Temat postu: [R45 iDT 2002r] Skrzypienie kółka :]
WTF bym mógł rzec... No normalnie zaczęła mi skrzypić kierownica. Trochę to denerwujące jest. Da się coś z tym zrobić? Pewnie oliwić to nie bardzo, ale proszę - doradźcie :P

[ Dodano: Sob Paź 03, 2009 21:36 ]
Nikt nie ma pomysłu? :/ Każdy ruch kierownicą to skrzyp i jest to denerwujące :(

[ Dodano: Nie Paź 04, 2009 10:52 ]
Poważnie potrzebuję pomocy w tym temacie :/ Ten skrzyp jest nie do zniesienia! Na postoju jak poruszam kierownicą do góry i w dół to skrzyni bardzo głośno (nie chodzi o regulację kierownicy). Co z tym zrobić? Czy generalnie można nasmarować jakoś kierownicę?

HuMaX - Nie Paź 04, 2009 12:00

Ze skrzypieniem kierownicy niestety nic nie wiem, ale u mnie w ZR strasznie skrzypi fotel kierowcy, nawet jak sie przyblizam plecami do oparcia, mozna szalu dostac :(
PopaY - Nie Paź 04, 2009 12:06

Fotel też mi skrzypi, w szczególności jak z niego wstaję, ale udręką jest kierownica :/
HuMaX - Nie Paź 04, 2009 12:09

a fotel próbowałeś czymś smarować i w którym miejscu?
greg-si - Nie Paź 04, 2009 12:14

Co Ci skrzypi? Gdy kręcisz coś z przekładni czy może same kółko? Mi lekko skrzypi w miejscu łączenia z poduchą.
magneto - Nie Paź 04, 2009 12:16

U mnie sporadycznie skrzypi przy skręcaniu ale to jest wina pompy wspomagania.
Dzwięk taki sam jak przy zapowietrzonej pompie(przerabiałem to w seacie toledo)
ale w tym przypadku to jednak nie to,plyn w zbiorniczku ok, żadnych wyciekow.
Jak zacznie skrzypieć częściej niż raz dziennie to się tym zainteresuję bo jak narazie skrzypi max. raz na dwa tygodnie

PopaY - Nie Paź 04, 2009 12:20

greg-si, mi skrzypi samo kółko, przecież napisałem... Żadna przekładnia, żadne wspomaganie - samo kółko. Normalnie jak auto sobie stoi z wyłączonym silnikiem i ruszam kółkiem (nie kręcę!) w górę i w dół to jest to bardzo głośne, w czasie jazdy również...HuMaX, fotela na razie nie ruszam...
HuMaX - Nie Paź 04, 2009 12:31

Zaczyna mnie to powoli denerwowac, ze takie szczegoly coraz to czesciej mnie wyprowadzaja z rownowagi w tym samochodzie.. trzeszczace plastiki, fotel, trzeszczenie cos z tylu samochodu (nikt nie wie co).. gdyby nie to byloby idealnie :(
greg-si - Nie Paź 04, 2009 14:15

poruszaj lżej kierownicą i określ dokładnie gdzie to jest. Być może w środku pod poduchą cą zaczyna obcierać. U mnie tak jest z tym że jest to cichutki dźwięk i jak słucham muzyki to tego nie słyszę. U mnie jest to jak wspomniałem łączenie pomiędzy poduchą a kolumną po lewej stronie.

Może wystarczy lekko poduchę przesunąć.

PopaY - Nie Paź 04, 2009 14:31

Nie mogę bliżej określić skąd dobiega skrzypienie. Generalnie słychać je w części mocowania kierownicy i tyle :/
marcinZG - Nie Paź 04, 2009 17:32

To sprobuj ja zdemontowac i zobacz co tam moze byc grane.
Najpierw mozesz wywalic sama poduche i zobaczyc czy to cos zmieni.

-BEST- - Nie Paź 04, 2009 20:23

Bardzo ciekawe zjawisko i nie spotykane...
Jak grzebanie w jaśku nic nie da - to nie wiem co... :roll:
Ale jak znajdziesz to daj znać bo to bardzo ciekawe
Pozdrawiam

PopaY - Nie Paź 04, 2009 20:35

A bez poduchy można jeździć? Nic się nie stanie?
greg-si - Nie Paź 04, 2009 21:12

PopaY, ja bym radził wogóle nie wyjmować poduchy jak nie ma się o tym pojęcia
w różnych autach bywa różnie.
Jedynym sprawdzonym sposobem na odpięcie poduchy bez jakiś tam problemów jest wcześniejsze odpięcie akumulatora. Wtedy można zdjąć zobaczyć 'co w trawie piszczy' i spowrotem założyć. Jak podepniesz aku i nie będzie poduchy na 99% będzie Ci się błąd świecił itp. O skrajnych przypadkach lepiej nie pisać ;)

Zatem jazda bez poduchy to stanowcze nie!

PopaY - Nie Paź 04, 2009 21:55

O wystrzał się raczej nie boję. Nie trzeba też odłączać aku, nic się nie stanie, wystarczy nie włączać zapłonu. Kwestia jest taka czy można jeździć z "dziurawą" kierownicą? A może da się jakoś zdjąć obudowę stacyjki? Bo to nie z poduchy dobiega to piszczenie lecz z okolic mocowania samej kierownicy. Ja np. uderzam ręką w górną część czy inną część samego kółka, a ona mi "Piiii", dźwięk jest identyczny jak pisk nienaoliwionych zawiasów, identyczny pisk mam jak wstaję z fotela (też coś jest do nasmarowania).
kasjopea - Nie Paź 04, 2009 23:28

Odkręć dwie śruby od spodu obudowy stacyjki i sprawdź czy nie masz połamanych zaczepów.
Legion1349 - Pon Paź 05, 2009 10:39

mam to samo w moim frelku, podejrzewam że to skrzypią gumy w kolumnie kierowniczej, zastanawiam się czy nic się nie stanie jak psiknę tam WD-40?
sobrus - Pon Paź 05, 2009 11:12

W moim samochodzie tez coś z tyłu trzeszczy jak jest chłodniej. Stukało coś w drzwiach - zdjąłem boczek i przykręciłem (godzine zgadywałem co to i już miałem sie poddać).
Przedwczoraj za konsolę wpadła mi głęboko śrubka (wymieniałem żaróweczki i radio). Mam nadzieje że nie będzie tam grzechotać bo zdjęcie konsoli to masakra :sad:

Ale generalnie najwięcej hałasu robi się z tyłu. Plastiki trzeszczą tam po dotknięciu.
Widać taki urok 12 letniego auta. Będę z tym walczyć jak zrobie ważniejsze rzeczy :)

PopaY - Pon Paź 05, 2009 11:13

kasjopea napisał/a:
Odkręć dwie śruby od spodu obudowy stacyjki i sprawdź czy nie masz połamanych zaczepów.
Jakich zaczepów? :)
Legion1349 napisał/a:
zastanawiam się czy nic się nie stanie jak psiknę tam WD-40?
Też chciałbym to wiedzieć...
sobrus - Pon Paź 05, 2009 11:15

Nie słyszałem żeby WD40 coś popsuło...co oczywiście nie jest żadnym dowodem. Ale jeżeli wiedziałbym gdzie skrzypi to bym popsikał (jeżeli trzeba spryskać pół samochodu to nie).

edit: jednak WD40 potrafi coś popsuć. Potrafi wymyć smar którego potem nie zastępuje. Lepiej uważać.

kasjopea - Pon Paź 05, 2009 11:31

PopaY, od tej obudowy właśnie.
PopaY - Pon Paź 05, 2009 12:43

kasjopea, ale to jest plastik, a pisk wydobywa się na 100% z jakiejś części ze stopu metali...
kasjopea - Pon Paź 05, 2009 14:39

No to nie wiem w takim razie. Chyba będziesz musiał rozebrać.
PopaY - Pon Paź 05, 2009 15:26

Szlag :/ No nic, jutro mam dzień wolny więc jak nie będzie padało to przed blok i jazda... Muszę znaleźć przyczynę, bo jest nie do zniesienia.
Legion1349 - Pon Paź 05, 2009 19:05

w kolumnie są takie gumy i to skrzypienie to mogą być one, spróbuję jutro psiknąć wd-40, raz się żyje :)