Zobacz temat - [R214] CB Radio - gdzie zamontować?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R214] CB Radio - gdzie zamontować?

marcin8c - Sro Gru 30, 2009 17:53
Temat postu: [R214] CB Radio - gdzie zamontować?
Witam,

Planuje zakup radyjka uniden 520xl. Chce to radio trzymac na stale w samochodzie tylko nie wiem gdzie je umiescic tak by komus sie za bardzo nie spodobalo, poniewaz samochod stoi pod blokiem. Myslalem by umiescic je pod siedzeniem i ustawic na kanal 19. Do tego podpiac glosniczek i wyprowadzic gdzies w okolicach lewego przedniego slupka. Problem tutaj jest z gruszka, bo nie wiem co z nia wykombinowac.

Druga sprawa to antena. Na stale czy na magnes ? Potrzebuje czegos nie wiecej niz jakies 60cm. Niby stoja pod blokiem dwa samochody z antena na stale oraz jeden z taka na magnes i nigdy nic sie nie dzialo, ale tak dwie anteny ? nie bedzie to zbytnio nackane na takim samochodzie jak 200-tka ?

Na trase zawsze moge podlaczyc antene z innego radyjka ktore mam w domu ale chce miec swoje, wlasne. Duzo jezdze po miescie i po okolicznych miasteczkach wiec jakas florida czy cos tego pokroju mi wystarczy (tym bardziej ze sporo na takiej jezdze obecnie, niestety nie swojej :P )


Ma ktos moze jakies wskazowki co do umieszczania radyjka w troche mniej widocznych miejscach ?

staf - Sro Gru 30, 2009 18:22

marcin8c,

http://forum.roverki.eu/v...f9b5db10b377d61

marcin8c - Pon Sty 04, 2010 10:52

szczerze to nie wiele tam widze na tej stronie gdzie mozna schowac cb i co zrobic z gruszka no ale...
colin1983 - Pon Sty 04, 2010 14:19

A myślałeś o skrytce sam mam zamiar zamontować CB (PRESIDENT JOHNNY) w skrytce!!
marcin8c - Pon Sty 04, 2010 16:43

a co z antena robisz ?
colin1983 - Pon Sty 04, 2010 17:17

jeszcze nad tym dumam ale zapewne wypuszcze ją pod tapicerką na tył między klapą a uszczelką
Ku_Ba - Pon Sty 04, 2010 18:57

Ja tak jakis czas mialem kabel od anteny puszczony miedzy klapa a uszczelka i efekt taki ze przy deszczu zwyczajnie cieklo po kablu, teraz mam kabel puszczony przy przednich drzwiach, uszczelek wiecej i docisk tez dosyc mocny nic nie cieknie. Antene mam na magnes wygodniejsza jak dla mnie a jezdze glownie po miescie, gdzies na dluzej auto zostawiam to antene ciach do srodka. pzdr
colin1983 - Pon Sty 04, 2010 21:05

Ja myślałem puścić ją wzdłuż progu pod plastikami, po nadkolu oczywiście pod plastikiem po słupku i tam na zewnątrz, antene mam zamiar kupić odkręcaną oczywiście z magnesem.
marcin8c - Pon Sty 04, 2010 22:58

tylko szukac anteny z tak dlugim kablem to tez nie jest latwe. dziewczynie montowalem w toyocie yaris (przez tylna klape, pod kanapa, w tenelu i wychodzil przewod w okolicach zapalniczki) i naprawde bylo co do centymetra. antena florida jak by co. sa jakies sklepy ktory sprzedaja anteny z duza iloscia kabla ? :D
colin1983 - Wto Sty 05, 2010 09:14

Mój ojciec ma tak puszczony kabel do bagażnika w mercedesie, antenę z kablem kupił w Niemczech. u nas też można trafić na allegro widziałem z długim przewodem ale to było w tamtym roku.Żałuje że nie kupiłem
faecd - Wto Sty 05, 2010 10:33

a coz za problem isc do elektronicznego czy tam sklepu rtv, poprosic o metr, dwa kabla plus zlaczki przedlozki (ala do kabla satelitarnego) czy tam jakie i po porstu przedluzyc przewod?
colin1983 - Wto Sty 05, 2010 10:45

Może i nie problem ale jak są gotowe długie kable np 5 metrowe to czego ich nie kupować sztukowane kable nie zawsze zdają egazmin
faecd - Wto Sty 05, 2010 10:49

tylko, ze za antene z 2 metrami dodatkowego kabla doplacisz nie wiem 20, 30 moze 50zl czy po ile one chodza, a taka przedluzka to raptem max 5zl
Chris83 - Wto Sty 05, 2010 21:19

Z przedłużanym kablem może antena nie stroić. Z tego co pamiętam długość kabla musi być wielokrotnością 2,54m chyba. A tak dla pewności polecam podjechać lub przedzwonić do punktu gdzie zakładają CB i zapytać czy założą nowy kabel w całości dłuższy. 1m kosztule ok 1,50zł
ziomek30 - Pon Lis 01, 2010 00:24

Co do kabla to nie powinno się przedłużać kabla w antenach cb samochodowych, długość która jest dobrana fabrycznie jest dokładnie wymierzona tak by się antena zestroiła i było dobre swr . Co do wielokrotności to tak ale nie 2,54 i jak już to w antenach stacjonarnych i zawsze wielokrotność nieparzysta .Ale oczywiśćie można kombinować i spalić radio.
memphisto - Wto Lis 02, 2010 10:15

marcin8c napisał/a:
Ma ktos moze jakies wskazowki co do umieszczania radyjka w troche mniej widocznych miejscach ?


ja mam radio przyklejone na rzep samoprzylepny (1m w pasmanterii ok 5PLN) no i to jest rzep na klej, z 1 strony kleisz do radia, z drugiej strony kleisz do innego podłoża

ja mam u siebie na ten rzep przyklejone to jakby do klapki bezpieczników obok nóg kierowcy, a np kalisz ma wsadzone radio w podłokietnik : )

[ Dodano: Wto Lis 02, 2010 10:15 ]
kabel antenowy mam puszczony pod tapicerka (uszczelkami leci) więc się nie plącze nigdzie)

xaoo - Wto Lis 02, 2010 12:04

O przedłużaniu zapomnij, zwłaszcza antenowym koncentrykiem :)
Na takim kablu to możesz pranie wieszać :P

Zazwyczaj stosowane są kable o wyższych parametrach: h155, h1000.
A do wystrojenia długości potrzebny kawał elektroniki.

Jak zrobisz ulepa, to się to skończy tak, że na pytanie: "koledzy sprawdzam radyjko, jak mnie słychać?" w optymistycznym przypadku dostaniesz odpowiedź: "powtórz kolego bo nie doleciało" lub bukiecik opinii na temat jakości nadawania :)

Co do miejsca montażu, to ja wygodnego nie znalazłem.
Schowka szkoda, na podsufitce to wieś trochę, na bezpiecznikach przeszkadza a obok panelu środowego jest łakomym kąskiem na osiedlowych kolekcjonerów.

U mnie radyjko jest pod fotelem pasażera, podczas jazdy wciskam między fotel a tunel.
Zasilanie doprowadziłem osobnym obwodem (żeby wtyczki nie zajmować) a kabelek idzie po podłodze i siedzi pod plastikami tunelu a wychodzi w okolicy tylnej popielniczki.

memphisto - Wto Lis 02, 2010 15:59

xaoo napisał/a:
na bezpiecznikach przeszkadza


chyba jak się ma 190 lub kilometrowe nogi :mrgreen:

Paul - Wto Lis 02, 2010 16:13

memphisto napisał/a:
chyba jak się ma 190 lub kilometrowe nogi
Jak się ma 182 cm, to też zawadza ;p
memphisto - Wto Lis 02, 2010 16:17

mam 183 i mnie nie zawadza, a do małych to ja się nie zaliczam :paker: :mrgreen:
ziomek30 - Czw Lis 04, 2010 08:44

Zgodzę sie ja mam 185 i tez mi nie zawadza poza tym wiadomo zależy jakie jeszcze radio ma sie zamontowane ,ja akurat mam starą dobra Onwe mk1 nie to co te szumofony co teraz ludzie kupują ale jeśli ktoś ma unidena to może schować rover 200 w kieszeń pod radiem .