Zobacz temat - Kontrowersje nt. "dowcipu"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Kontrowersje nt. "dowcipu"

magneto - Pon Kwi 19, 2010 20:26

Co najbardziej lubi Tusk?
- zimnego Lecha


PS. przepraszam wszystkich których uraziłem

Ciufa - Pon Kwi 19, 2010 20:29

ja to słyszałem troche inaczej

czym Putin przywitał Tuska podczas ostatniej wizyty w Rosji?
-zimnym Lechem ;)

magneto - Pon Kwi 19, 2010 20:36

Ciufcia, teraz dostaniemy warna za złamanie regulaminu, albo nas zbanują tak jak sovieta
Chris83 - Pon Kwi 19, 2010 21:37

Masz rację Markzo.
Nieprzemyślałem.

Markzo - Pon Kwi 19, 2010 21:43

Chłopaki... schodzicie poniżej pewnego poziomu...
Mayson - Pon Kwi 19, 2010 21:52

magneto napisał/a:
Co najbardziej lubi Tusk?
- zimnego Lecha
PS. przepraszam wszystkich których uraziłem

Ty nikogo nie uraziłeś - Ty pokazałeś swój poziom spod budki z piwem. I smutne tylko, że napisał to człowiek mający 34 lata, a więc niby dorosły.

sTERYD - Pon Kwi 19, 2010 22:00

ej no chociaż tutaj nie wprowadzajcie polityki :/ dowcip jak dowcip nie każdego musi śmieszyć :razz:
benola - Pon Kwi 19, 2010 22:03

Ciekawe jak się poczujecie, gdy po stracie kogoś bliskiego inni będą dowcipkować z waszego nieszczęścia.Polecam odrobinę zastanowienia.
Mayson - Pon Kwi 19, 2010 22:08

sTERYD napisał/a:
ej no chociaż tutaj nie wprowadzajcie polityki dowcip jak dowcip nie każdego musi śmieszyć

Może poczekajmy, aż trumny ostygną :ok:

olek997 - Pon Kwi 19, 2010 22:41

lekkie przegięcie.... troche brak taktu zwykłego
magneto - Wto Kwi 20, 2010 13:42

sTERYD napisał/a:
ej no chociaż tutaj nie wprowadzajcie polityki dowcip jak dowcip nie każdego musi śmieszyć

Dokładnie.
Mayson napisał/a:
Może poczekajmy, aż trumny ostygną

Dowcip słyszałem już w drugi dzień po tragedii i czekałem aż skończy się żałoba

olek997 - Wto Kwi 20, 2010 17:14

magneto, mamy Ci pomnik z tej okazji wystawić?
Krzysi3k - Wto Kwi 20, 2010 17:22

Dajcie już spokój, koniec.
olek997 - Wto Kwi 20, 2010 17:51

Krzysi3k, :brawa: :ok2:
magneto - Wto Kwi 20, 2010 19:18

olek997 napisał/a:
magneto, mamy Ci pomnik z tej okazji wystawić?

Jakieś komleksy leczysz?.Masz problemy to nie czytaj tego wątku i bedzie ok.
To jest hydepark i chyba każdy może napisac to na co ma ochote.
Jak napisał sTERYD dowcip nie musi każdego śmieszyć
Definicje dowcipu masz tu,poczytaj moze zrozumiesz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dowcip
Jeśli złamałem regulamin to moderatorzy to na pewno zauważą i wyciągną konsekwencje.

olek997 - Wto Kwi 20, 2010 21:02

magneto, póki co widze ze ty masz problem bo sie tłumaczysz jak dziecko w przedszkolu! do że dowcip nie musi nikogo śmieszyć nie ma nic wspólnego z poczuciem przyzwoitości i trzymaniem odpowiedniego poziomu! a Ty tak jak pisał kolega Mayson pokazujesz poziom tak zwazny z pod budki z piwem.
-IKS- - Wto Kwi 20, 2010 21:14

olek997 napisał/a:
magneto, póki co widze ze ty masz problem bo sie tłumaczysz jak dziecko w przedszkolu! do że dowcip nie musi nikogo śmieszyć nie ma nic wspólnego z poczuciem przyzwoitości i trzymaniem odpowiedniego poziomu! a Ty tak jak pisał kolega Mayson pokazujesz poziom tak zwazny z pod budki z piwem.


tutaj się z Tobą nie zgodzę...
zauważyłam, że wielu naszych rodaków właśnie dowcipkując na trudne tematy jakoś sobie z nimi radzi...

olek997 - Wto Kwi 20, 2010 23:38

-IKS-, a nie uwazasz ze to smiesznie troche? fakt no jest to jakis sposób ale to tkaie troche chowanie głowy a nie stawienia czola.
benola - Sro Kwi 21, 2010 00:09

Szanowna- IKS-jak w przyszłości spotka Cię jakaś tragedia/czego nikomu nie życzę/ spróbuj rozładować towarzyszące przeżycia głupkowatym żartem.Trochę powagi nad tymi 96 trumnami.Dla bezmyślności nie ma żadnego usprawiedliwienia.W każdej sytuacji.Pozdrawiam.
olek997 - Sro Kwi 21, 2010 02:03

benola, :ok: :brawo:
-IKS- - Sro Kwi 21, 2010 09:04

benola napisał/a:
Szanowna- IKS-jak w przyszłości spotka Cię jakaś tragedia/czego nikomu nie życzę/ spróbuj rozładować towarzyszące przeżycia głupkowatym żartem.Trochę powagi nad tymi 96 trumnami.Dla bezmyślności nie ma żadnego usprawiedliwienia.W każdej sytuacji.Pozdrawiam.


szanowny benola, akurat następnego dnia po tragedii w Smoleńsku zmarła moja Babcia
ja tylko napisałam, że rozumiem osoby, które na takie zdarzenia reagują próbą rozładowania napięcia poprzez śmiech, co niekoniecznie znaczy, że ja tak reaguję
również pozdrawiam

benola - Sro Kwi 21, 2010 09:29

Współczuję -IKS-,ale chodziło mi głównie o "twórców" tego typu dowcipów.
Tempest - Sro Kwi 21, 2010 15:45

benola napisał/a:
...chodziło mi głównie o "twórców" tego typu dowcipów.

tacy twórcy to przeważnie nie muszą lubić osób o których tworzą dowcipy
mnie się akurat ten spodobał
pisałeś wcześniej o nienaśmiewaniu się z 96 ofiar tego wypadku - tak się składa, że "dowcip" dotyczył tylko jednej osoby i tak jak ogólnie jest to przykra sprawa z tym wypadkiem to tak nie uważam, żeby robić z tego takie wielkie halo i robić z prezydenta nie wiadomo jakiego bohatera narodowego
był to zwykły koleś, który niczym się nie wyróżniał ani nie miał żadnych zasług a zrobili z niego męczennika i to co chrzanił podczas swojej kadencji to zamienili na plusy
muszę poszukać takiego fajnego porównania "Kaczora" z przed i po co było zapodane na Demotywatorach - tam idealnie podsumowano jak się z niego naśmiewano jak zaczynał prezydenturę i po wypadku

kepo - Sro Kwi 21, 2010 15:51

lubie placki
dobryziom - Sro Kwi 21, 2010 15:52

Tempest napisał/a:
benola napisał/a:
...chodziło mi głównie o "twórców" tego typu dowcipów.

tacy twórcy to przeważnie nie muszą lubić osób o których tworzą dowcipy
mnie się akurat ten spodobał
pisałeś wcześniej o nienaśmiewaniu się z 96 ofiar tego wypadku - tak się składa, że "dowcip" dotyczył tylko jednej osoby i tak jak ogólnie jest to przykra sprawa z tym wypadkiem to tak nie uważam, żeby robić z tego takie wielkie halo i robić z prezydenta nie wiadomo jakiego bohatera narodowego
był to zwykły koleś, który niczym się nie wyróżniał ani nie miał żadnych zasług a zrobili z niego męczennika i to co chrzanił podczas swojej kadencji to zamienili na plusy
muszę poszukać takiego fajnego porównania "Kaczora" z przed i po co było zapodane na Demotywatorach - tam idealnie podsumowano jak się z niego naśmiewano jak zaczynał prezydenturę i po wypadku


zgadzam się z przedmówcą wiec na rozluźnienie

dlaczego Kaczyńskiego pochowano na wawelu?

żeby Piłsudzki miała zawsze pod ręką zimnego Lecha :)

Mayson - Sro Kwi 21, 2010 15:59

Tempest napisał/a:
tacy twórcy to przeważnie nie muszą lubić osób o których tworzą dowcipy

Właśnie o to chodzi :] To jest polityka miłości wg Tuska. Opluć i poniżyć nielubianą osobę. Nawet po jej tragicznej śmierci. A śmieszy to tylko oczywiście przeciwników takiej osoby, bo tak naprawdę jest to chyba tylko kwestia przyzwoitości i pewnego poziomu.

No bo skoro jest to dowcip personalny; dotyczy tragicznie zmarłego człowieka, to skoro uważasz (Ty i inni), że to "tylko dowcip", to wejdź w wątek o Huboszy, Waszego kolegi z Klubu, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym, i skleć jakiś dowcip. No przecież jechał szybko, miał niezapięte pasy, wypadł z auta i przeleciał jakiś dystans zanim zginął, więc na pewno uda się coś z tego sklecić zabawnego. No zapraszam; w końcu to będzie "tylko dowcip" :ok:

Jugol - Sro Kwi 21, 2010 16:08

Mayson- szacun :taa:
dobryziom - Sro Kwi 21, 2010 16:10

Mayson napisał/a:
Tempest napisał/a:
tacy twórcy to przeważnie nie muszą lubić osób o których tworzą dowcipy

Właśnie o to chodzi :] To jest polityka miłości wg Tuska. Opluć i poniżyć nielubianą osobę. Nawet po jej tragicznej śmierci. A śmieszy to tylko oczywiście przeciwników takiej osoby, bo tak naprawdę jest to chyba tylko kwestia przyzwoitości i pewnego poziomu.

No bo skoro jest to dowcip personalny; dotyczy tragicznie zmarłego człowieka, to skoro uważasz (Ty i inni), że to "tylko dowcip", to wejdź w wątek o Huboszy, Waszego kolegi z Klubu, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym, i skleć jakiś dowcip. No przecież jechał szybko, miał niezapięte pasy, wypadł z auta i przeleciał jakiś dystans zanim zginął, więc na pewno uda się coś z tego sklecić zabawnego. No zapraszam; w końcu to będzie "tylko dowcip" :ok:


to teraz ty pokazałeś swój poziom... żenada.

magneto - Sro Kwi 21, 2010 16:50

olek997 napisał/a:
magneto, póki co widze ze ty masz problem bo sie tłumaczysz jak dziecko

Napisz mi w którym momencie się tłumaczę? Czytaj ze zrozumieniem bo w moim poprzednim poscie chciałem Ci wytłumaczyć definicje dowcipu.Jeśli dotychczas tego nie zrozumiałeś to wspułczuję.

Ley - Sro Kwi 21, 2010 17:04

Jak chcecie porozmawiać o czarnym humorze w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem i na przykładzie "zimnego lecha" to super - chętnie przyłączę się do dyskusji.

Ale jak macie zamiar tylko kontynuować personalne wytykanie sobie różnych brzydkich cech to dyskusja może zostać brutalnie przerwana ;)

Mi się osobiście ten dowcip podoba pod kątem budowy, gry słów, skojarzeń. Czarny humor w może zbyt bezpośrednim wydaniu, ale nic więcej. Równie dobrze mogłoby to dotyczyć Króla Lecha czy innych Lechów. Dopiero okoliczności w jakich pojawił się ten dowcip nadają mu kontrowersyjny charakter. Jedni poczują się dotknięci - inni będą się dystansować do niego, a jeszcze inni będą pękać ze śmiechu... a przynajmniej kąciki ust im się podniosą i zaraz opadną, gdy ich posiadacz uświadomi sobie, że chyba nie powinien tak zareagować na dowcip dotyczący tego co się stało...

I to jest punkt zaczepienia jeśli chcecie rozmawiać o "kontrowersjach wokół dowcipu".

Tu można rozpocząć dyskusję o tym czy takie dowcipy są potrzebne? Skąd się biorą? Czy to na pewno tylko wymysły ludzi o małym rozumku? Czy śmierć była/jest/powinna być źródłem do pojawiania się takich żartów? Można na to spojrzeć z wielu stron.

... ale ostatnią jaką chcemy oglądać na forum to personalne wytykanie sobie różnych niezbyt miłych cech. Także proszę nie zmierzajcie w tym kierunku :-)

olek997 - Sro Kwi 21, 2010 17:06

magneto, współczucia ty wymagasz, zrozum dowcipnisiu że tu nie chodzi o żyjącą osobę tylko o kogoś kto zignął tragicznie, i nie ważne czy lubiłes prezydenta czy nie, takie kawały są nie na miejscu i pokazują taki poziom delikatnie mówiąc chama. bo trzeba otwarcie powiedzieć że to poprostu chamski i żenujący kawał. nie zorzum źle nie mówie że jestes chamem tylko mówie o poziomie Twojego kawału, ale skoro takie opowiadasz i ich bronisz.....

Mayson, popieram!

maciej - Sro Kwi 21, 2010 17:26

Jako że, mimo uwagi admina wątek toczy się w coraz mniej przyjemnym kierunku, to go zamykam.