Zobacz temat - [R600] Klekotanie dźwigni zmiany biegów w dieslu SDi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Klekotanie dźwigni zmiany biegów w dieslu SDi

berserker8888 - Czw Kwi 22, 2010 21:53
Temat postu: [R600] Klekotanie dźwigni zmiany biegów w dieslu SDi
Probowalem juz wszytskiego. Zastasosowalem sie do poradnika ze strony. Odciagalem sprezynami itd. Kto by sie z kolegow z forum podjal naprawy tego dziadostwa??Jestem juz z desperwany bo nie mam pomyslu :bezradny:
Firq - Czw Kwi 22, 2010 22:42

tez walczyłem z tym w moim r 620 i się udało ale lekko nie było bo dorabiałem u tokarza 3 nowe tuleje idealnie spasowane i jest baja :)
berserker8888 - Czw Kwi 22, 2010 22:49

Gdybym mial kanal to moze moglbym tak sie bawic. Szukam gotowego rozwiazania albo kogos kto (oczywiscie za odowiednia oplata sie tym zajmie). Wiesz moze czy pasuje ten wybierak z jakiegos innego samochodu??
Firq - Czw Kwi 22, 2010 23:14

pasuje z r620 sdi :)
ja nie mam kanału i poradziłem sobie z tym bez większego problemu :) Rozwiązaniem dla ciebie może być wymiana cześci tulejek na nowe w serwisie hondy :) koszt cześci około 100 zł

berserker8888 - Czw Kwi 22, 2010 23:21

Mi sie wydaje, ze u mnie bylo cos tam wczesniej kombinowane bo jest troche inaczej niz na zdjeciach z poradnika. A powiedz, czy wyjecie calego drazka(wybieraka) wiaze sie z koniecznoscia grzebania w samochodzie?
Firq - Czw Kwi 22, 2010 23:23

oryginalnie krzyżak jest nitowany wiec szlifierka musi być zeby łby zeszlifować i cały wybierak wyciągniesz dołem pytanie tylko czy masz luzy na lewarku czy tylko dzwoni ci lewarek podczas jazdy ??
berserker8888 - Czw Kwi 22, 2010 23:28

Nie mam luzow. Lewarek chodzi sztywno. Slychac brzeczenie w okolicach 2500 obrotow. Od doly wyjme ten pionowy drazek zmiany biegow?
Firq - Czw Kwi 22, 2010 23:32

jak chcesz wyjąć lewarek od zmiany biegów to musisz pierwsze odłaczyc go od wybieraka pod spodem nastepnie zdjąć mieszek ochronny i cześć tnelu i dojdziesz do śrub i wtedy go wyjmiesz :)
olek997 - Pią Kwi 23, 2010 00:52

Firq, a u tomieog nie można zamówić tego co jest za stówke w serwisie hondy? czy ma drożej?
Martinez - Pią Kwi 23, 2010 08:51

Jak patrzyłem u Toma to nic nie znalazłem. Myślę ze najlepiej to wyjąc rozkręcić, udać się do tokarza i dotoczyć takie tulejki z teflonu. Kiedyś słyszałem ze te od hondy są inne i nie pasują. Dziś jadę do kraju i jutro tez mam to zamiar robić. Jak bym dorabiał tulejki to zrobię więcej na pewno się nie zmarnują :mrgreen: .
berserker8888 - Pią Kwi 23, 2010 09:02

Ale o ktorej tulejce teraz mowa?? tej na dzwigni zmiany biegow ktora wchodzi w te takie widelki z wyrobionymi otworami? U mnie ta tulejka jest taka jakby dziwna melatowa. Jakby ktos mial jakies foto pogladowe bylbym wdzieczny
olek997 - Pią Kwi 23, 2010 11:24

Martinez, jeśli moge Cie prosić zamów dla mnie z dwa komplety. zapłące oczywiście.
Martinez - Pią Kwi 23, 2010 12:30

Właśnie pykam na gg ze znajomkiem co mi wszystkie części do autka organizuje --> www.carclinic.pl fachowa obsługa - polecam, Marcin tel: 601 501 301 - wszystkie dostepne zamienniki na rynku i nie tylko!!!

Od hondy ponoć pasuje ale każdą cześć muszę zamawiać osobno i czas oczekiwania na te części w hondzie w Krakowie to 7 dni.

Tu schemat jak to wygląda w hondzie:
http://japancars.ru/cat/h...&nplblk=B__3402

np. cześć numer 13 kosztuje - 20,30 zł.

Jak będę wiedział coś więcej to napisze.

Remigiusz - Pią Kwi 23, 2010 12:33

Martinez, A nie są winne tulejki Nr. 5 za klekotanie dźwigni jak pisze w tutku na stronie :?:
Martinez - Pią Kwi 23, 2010 12:41

Tak są, ale one oryginalne od rovera są z lichej gumy i wytrzymują tylko kilka miesięcy(wiem bo w starym roverku je zmieniałem) Lepiej dorobić właśnie takie tulejki z teflonu. Ja mam bardzo wyjechanie na krzyżaku i zastanawiam się nad zakupem nowego od hondy - czekam teraz na cenę! -jeśli będzie wysoka to sobie odpuszczę (mam już cały wybierak używany w Polsce z allegro) i albo go założę, jak jest w lepszym stanie, albo będę zmuszony do krzyżaka dorabiać również te tulejki.
Firq - Pią Kwi 23, 2010 12:52

Ja rozebrałem cały krzyżak wraz z wybierakiem i zawiozłem do tokarza i dorobił 2 tuleje na krzyżak dorobił odpowiednią śrubę i nakrętkę samokontrujacą za całość zapłaciłem Całe 25 złociszy. Tuleje zostały zrobione z mosiądzu...
naprawiałem krzyżak bo miałem straszne luzy na lewarku teraz czeka mnie tylko likwidacja delikatnego dzwonienia również u tego samego tokarza....
Nie robiłem tego za jednym zamachem bo nie wiedziałem jak będą się sprawowały tuleje z mosiądzu.
ale teraz mogę powiedzieć ze elegancko
Tokarz jak dorobił tuleje i sam złożył krzyżaka powiedział ze to już na wieki będzie :)

Martinez - Pią Kwi 23, 2010 12:59

Nie lepszy by był teflon?
Firq - Pią Kwi 23, 2010 13:08

była krótka debata na ten temat i padło na mosiądz:) Jak narazie nie narzekam :)
Martinez - Pią Kwi 23, 2010 13:13

Cytat:
teraz czeka mnie tylko likwidacja delikatnego dzwonienia również u tego samego tokarza....


Dlatego tez myślę ze teflon jest lepszym rozwiązaniem na wyeliminowanie problemu w 100%

Firq - Pią Kwi 23, 2010 13:16

Martinez, z tym ze krzyżak jest tak spasowany ze ze nic tam nie dzwoni na nim tylko w miejscu łączenia lewarka zmiany biegów z wybierakiem. Jeśli robisz z teflonu to fajnie bedziesz mógł się wypowiedzieć jak się to wszystko zachowuje ja robiłem tuleje z mosiądzu i chwale sobie i to grubo :)
Martinez - Pią Kwi 23, 2010 13:41

Mam wieści odnośnie ceny całego wybieraka (cześć nr 15) oryginalny od hondy - 274.50zł oczekiwanie 7 dni.

Wszystko się rozstrzygnie jutro jak rozbiorę mój oraz obejrzę tego z allegro w jakim jest stanie i podejmę decyzje co dalej. :ok:

:!: Jeśli ktoś potrzebuje tych lub innych części to może się kontaktować z Marcinem z Carclinik, numer tel oraz linka podałem wyżej :!:

olek997 - Pią Kwi 23, 2010 16:17

Martinez, to co weżmiesz te dla mnie z telfonu bajerki? zapłace oczywiście
krechu - Pią Kwi 23, 2010 19:19

witam
ja zrobiłem podobnie jak w tym artykule >>http://roverki.pl/article.php?sid=425<< w prawdzie troche się polepszyło ale drążek dalej drży i wydaje mi się ,ze jest to rozwiązanie na krótko.

berserker8888 - Pią Kwi 23, 2010 22:49

Ale na tym zdjeciu wybierak jest inny niz w rzeczywistosci. Podejdzie nam do roverka?
Martinez - Pon Kwi 26, 2010 10:25

Jak się okazało ten z allegro tez jest dosyć mocno wybity i pozostaje mi tylko jedna opcja, mianowicie dotoczenia tulejek. Jak już je będę miał to napisze jak to się sprawuje oraz postaram się ich dorobić więcej.

Uważam ze zakup nowego wybieraka od hondy to wywalenie pieniędzy w błoto, bo prędzej czy później stanie się z nim to samo co z oryginalnym.

Balas87 - Nie Lis 25, 2012 15:42

czy ktoś może podać wymiary tych tulejek... nie mogę już wrzucić jedynki bo wale drążkiem po obudowie, no i ten hałas masakra...
czesiu79 - Sro Cze 12, 2013 09:30
Temat postu: Re: [R600] Klekotanie dźwigni zmiany biegów w dieslu SDi
U mnie leje wybierak jak go uszczelnić skoro nie mogę dostać tej tulejki do skrzyni nigdzie . Proszę o poradę i pomoc

[ Dodano: Sro Cze 12, 2013 09:30 ]
czesiu79,

Brt - Sro Cze 12, 2013 09:35

znaczy co ... masz wyciek oleju ze skrzynie na wejsciu wybieraka ?? O ile pamiętam, to tam jest/są uszczelniacz/e simmering ... trzeba wybiś trzpień mocujący krzyżak do wybieraka skrzyni .. zdjać krzyżak ... wymienić uszczelniacz i poskładać w odwrotnej kolejności.
claudii - Pon Paź 07, 2013 19:52

czy orientuje się kto z Was, co oni regenerują w tych wybierakach: http://allegro.pl/wybiera...3536672024.html
1 i 2 już mi prawie nie wchodzi, nie wspomnę o dzwonieniu :/