Zobacz temat - [seria 600] lampy tylne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [seria 600] lampy tylne

TrAViShOn - Sob Cze 05, 2010 10:22
Temat postu: [seria 600] lampy tylne
O lampach na forum było nie raz, aczkolwiek nie znalazłem tematu, gdzie poruszona była opcja białych kierunków - w sensie matowych jak wsteczne, aby stanowiły całość. Podobnie jak koledzy chciałbym coś z tym pomarańczowym kolorem zrobić i myślałem o przyciemnieniu wsteki i kierunków :cool: , ale tak mi wpadło do głowy że ciekawie mogłaby wyglądać opcja 'na biało'...
Ciekawy jestem co o tym sądzicie i czy to jest w ogóle wykonalne. :hmm:
pozdrawiam

Perez - Sob Cze 05, 2010 12:07

A jak chcesz zrobic na bialo? Ja bym z checia zrobil u siebie z tylu kierunki w kolorze wstecznego, bo to jedyne zolte kierunki u mnie na aucie.
_papa_ - Sob Cze 05, 2010 12:27

Tak wszystko fajnie tylko jak chcesz to zrobić? W domowych warunkach jest to praktycznie awykonalne. Bo jak niby sprawić aby ten pomarańcz wybielić? Pozostaje rzeźbienie, co już może nie przynieść zamierzonego efektu, dlatego najbardziej rozsądne wydaje się przyciemnienie kierunków i wstecznego.
Perez - Nie Cze 06, 2010 00:21

_papa_ napisał/a:
najbardziej rozsądne wydaje się przyciemnienie kierunków i wstecznego.

Mnie sie wlasnie to nie podoba. A jezeli by byly biale kierunki to byloby slicznie, ale wlasnie
_papa_ napisał/a:
jak chcesz to zrobić?

Tomassso - Nie Cze 06, 2010 09:51

Moim zdaniem przyciemnione kierunki wcale żle nie wyglądają ;)

camaro17 - Nie Cze 06, 2010 10:33

Tomassso, może aż tak źle nie wyglądają, ale to zależy jak komu co się podoba, jeżeli podoba się tobie taki mod to bardzo dobrze :)
Perez - Nie Cze 06, 2010 12:02

Niestety kojarza mi sie z przyciemnionymi lampami w starych Oplach, czy Beemkach. Chcialbym, zeby moje auto wygladalo bardziej fabrycznie, a w fabryce mogly przeciez wychodzic z bialymi kierunkami.
Mazak - Nie Cze 06, 2010 12:51

w 600 były też delikatnie przyciemnione fabryczne tylne lampy (właściwie to przydymione)
TrAViShOn - Nie Cze 06, 2010 18:29

Hmmm, z tym przyciemnieniem to nie do końca mi pasi, bo jeżeli już przyciemnić to pod kolor lakieru, a to chyba słabowykonalne jeśli nie mamy czarnego auta :> Co do opcji 'na biało' to byłaby najlepsza, ale z tego co piszecie Koledzy to raczej niewykonalna, choć myślałem że dowiem się o zamiennikach ewentualnych lub miejscu gdzie robią takowe cuda...
Ach, niepocieszony jestem....

Co do białych kierunków fabrycznie, to żadnej 600'ki w takie lampy uposażonej nie dane mi było oglądać... Czy wychodziły takie na europę? Może gdzieś takowe lampy można dorwać :razz: :?:

Mazak - Nie Cze 06, 2010 22:26

TrAViShOn napisał/a:
Może gdzieś takowe lampy można dorwać :razz: :?:

niestety ale chyba jednynie w Photoshopie :(

_papa_ - Pon Cze 07, 2010 08:32

TrAViShOn napisał/a:
choć myślałem że dowiem się o zamiennikach ewentualnych lub miejscu gdzie robią takowe cuda...
Ach, niepocieszony jestem....


Gdyby coś takiego było, już byś dawno o tym wiedział. Niestety do R600 Gadżetów tuningowych jak na lekarstwo.

karasbp - Pon Cze 07, 2010 22:18

Kiedyś plotki chodziły, że lampę wykręcasz i idziesz z nią do solarium. Pod wpływem promieniowania lampa blakła :mrgreen: Nie wiem na ile jest to prawdą hehe. Nie sprawdzałem :razz:
olek997 - Wto Cze 08, 2010 00:32

karasbp, dobre:)))))) tuning r600 to mega mordęga bo łątwo można zchrzanić cały efekt. chodzi o to żeby furka nie straciła elegancji. ale z drugiej sotrny to fajnie że trzeba samemu coś kombinować a nie na allegor kupować jak do golfa...
Perez - Wto Cze 08, 2010 00:59

olek997, popieram w 100% najlepsze sa mody wymyslone samemu, a nie zakladanie chinoli na auto
Mayson - Wto Cze 08, 2010 09:59

Kiedyś bawiłem się PSem z tymi kierunkami tylnymi, i poniżej efekty. Jednak z uwagi na niewykonalność tego modu, przyciemniłem ten pasek folią.
karasbp - Wto Cze 08, 2010 17:04

Moim zdaniem całkiem nieźle by to wyglądało, choć bardziej podoba mi się tak jak na zdjęciu drugim, takie troszkę przydymione
olek997 - Wto Cze 08, 2010 21:54

na fotce 1 jak vectra B :)
karasbp - Wto Cze 08, 2010 22:02

olek997 napisał/a:
na fotce 1 jak vectra B

No no, tyle, że bardziej okrągła :D

Mayson - Wto Cze 08, 2010 22:52

Faktycznie trąci Vectrą... eee, to już mi się nie podoba taki mod :razz: Wolę moje ciemne.
olek997 - Sro Cze 09, 2010 14:37

Mayson, :ok: dokłądnie tak:)
karasbp - Sro Cze 09, 2010 16:34

Nie tylko Ty wolisz ciemne hehe. U siebie już ponad 3 lata jeżdżę z ciemnymi. To był mój pierwszy mod na R600 :mrgreen:
TrAViShOn - Sro Cze 09, 2010 17:29

No dobra! Prawie mnie przekonaliście, ale mam pewną wątpliwość. Mianowicie czy za takowe przyciemnienie lamp można szybko się dowodu rejestracyjnego pozbawić? :/
karasbp - Sro Cze 09, 2010 18:01

Szczerze to z "niebieskimi" nigdy problemu nie miałem. Dobry lakier i zachowujesz 100% przepuszczalności lamp
Mayson - Sro Cze 09, 2010 18:44

Na pewno jest to nielegalne, bo homologacja jest na lampę oryginalną; każdy jej mod to ingerencja i utrata homologacji. Ale niech policja udowodni, że to nie była wersja specjalna z fabrycznym przyciemnieniem :wink: 100% przepuszczalności na pewno nie będzie, ale jedna warstwa folii u mnie nie wpłynęła na jasność świecenia.

Tutaj są fotki migaczy:
http://forum.roverki.eu/v...20016&start=120

karasbp - Sro Cze 09, 2010 22:46

Dokładnie tak jak mówisz! ;) U mnie było robione sprayem ale też lakier nie wpłynął na jasność świecenia, ale jak wiadomo i upierdliwy gliniarz się może trafić. Dla mnie akurat odpukać to się nie zdarzyło ;
zuber84cool - Sro Cze 09, 2010 23:51

Co jak co TrAViShOn, ale najlepiej i najłatwiej to przyciemnić lampy folia lub spray'em transparentnym jak koledzy wspomnieli :wink: ,ja też u siebie całkiem niedawno zrobiłem lampy folią i całkiem nieźle mi to wyszło,starałem się i efekt jest,autko zyskało uroku a kilka dni temu byłem na przeglądzie,diagnosta obejrzał samochód i wychwalał jaki ładny i zachowany w dobrym stanie i że wszystko ok,nic tylko jeździć itp. :grin: ale żeby coś o tylnych światłach to nic,Ech... żeby chociaż wspomniał jakie to ładne i nawet świecą :rotfl:
olek997 - Czw Cze 10, 2010 00:32

heheeh. no ja kupiłe lakier transparentny czarny firmy motip i szczerze polecam. rewelka wszyskto widac nawet w dzien na slońcu. jezdze i jeszcze i nikt sie nie przyczepił.
Perez - Czw Cze 10, 2010 12:08

olek997 napisał/a:
czarny firmy motip

Robilem tym kiedys lampy i jest jeden warunek. Nie malujesz do uzyskania efektu czarnej lampy, tylko kladziesz lekka warstwe i czekasz az wyschnie, a ona potem sama czarnieje.

olek997 - Czw Cze 10, 2010 15:49

Perez, no tak dokłądnie tak, o czywisice jak ktos porżadnie nie odtłuści to pojawiają sie kropeczki no i zeby kurzu nie było bo będize lipa... no ja trzy warstwy w odstępach 10 minutowych nakładałem i jest GIIITEEZZ