Zobacz temat - [R 25] 25'tka a sportowe filtry powietrza !?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R 25] 25'tka a sportowe filtry powietrza !?

VanOrtega - Czw Lip 22, 2010 21:34
Temat postu: [R 25] 25'tka a sportowe filtry powietrza !?
Witam, mam pytanie. Otóż od dłuższego czasu gnębi mnie jedna sprawa.

Co jest lepsze do R 25 sportowy filtr powietrza czy stozkowy filtr powietrza?
Jakie są różnice miedzy tymi typami filtrów?
Co strace a co zyskam po zamontowaniu tych filtrów?
Jaki filtr jest lepszy do mojej 25?

Ostatnio mechanik mi powiedział że odradzałby mi montowanie stożka bo mam pod klapą bardzo mało miejsca (tak jest w kazdej 25).
Zalezy mi przede wszystkim na fajnym dzwieku, a nie na zwiekszeniu mocy;)

Prosze o pomoc:)
Pozdrawiam:)

Lisus - Czw Lip 22, 2010 21:43

Jesli zależy Ci tylko na dźwięku to montuj stożek :)
U mnie to wygląda tak:

VanOrtega - Czw Lip 22, 2010 21:47

wszystko ok, tylko u mnie pod maska jest troche mniej miejsca, i nie mam gdzie zamontowac stozka.
Lisus - Czw Lip 22, 2010 22:32

Przecież w 25 jest identycznie co w 200. Wyjmujesz pokrywe starego filtra i tam montujesz stożek... Co tam masz takiego że nie ma miejsca? o.O
VanOrtega - Czw Lip 22, 2010 22:42

aa tak rzeczywiscie:)
zostaja jeszcze 2 pytania:

Jakie są różnice miedzy tymi typami filtrów?
Co strace a co zyskam po zamontowaniu tych filtrów?

Pływak - Czw Lip 22, 2010 22:48

Super nie ma to jak wcisnąć stożek pod maskę bez zrobienia dolotu... Co stracisz? Na pewno kasę i na pewno na mocy dając filtr tak jak u Lisus, który zasysa gorące powietrze prosto z komory silnika...
Lisus - Czw Lip 22, 2010 23:22

Cytat:
Co strace a co zyskam po zamontowaniu tych filtrów?

Stracisz: troche mocy
Zyskasz: Fajny pomruk
Pływak napisał/a:
Co stracisz? Na pewno kasę

Zwykły stożek nie kosztuje więcej niż zwykły filtr...
Cytat:
Super nie ma to jak wcisnąć stożek pod maskę bez zrobienia dolotu...

Masz jakiś problem?

Pływak - Czw Lip 22, 2010 23:39

Lisus napisał/a:
Masz jakiś problem?


Ja? Skądże znowu, nie moje auto nie mój problem...

sic_corey - Pią Lip 23, 2010 02:23

no kolega ma racje, lepiej nie montować stożka bez dolotu bo nawet jeżeli by chodziło ci tylko o dźwięk to też jak powietrze wchodzi pod pewnym ciśnieniem do rury to i dźwięk jest lepszy :) ja mam u siebie dolot zrobiony, mogę fotki przesłać i pokazać :)
Lisus - Pią Lip 23, 2010 07:41

sic_corey napisał/a:
ja mam u siebie dolot zrobiony, mogę fotki przesłać i pokazać

Już dawno obiecałeś pokazać fotki w innym temacie... i jakoś się nie doczekaliśmy ;)
Pływak napisał/a:
Ja? Skądże znowu, nie moje auto nie mój problem...

:cool:

leszczu - Pią Lip 23, 2010 13:46

Też odradzam stożek beż dolotu zimnego powietrza, lepiej dołożyć i kupić coś takiego
http://moto.allegro.pl/it...wietrza_kn.html
Sam się zastanawiam nad takim filtrem :grin:

Markzo - Pią Lip 23, 2010 17:26

zyskasz buczenie a stracisz moc. Odczułem to na własnym dupsku, jak nie odgrodzisz stożka lub nie kupisz stożka w obudowie + dolot zimnego powietrza to daj sobie z tym spokoj, lepiej kup flache 0,7 większy pożytek będzie ;)
leszczu - Pią Lip 23, 2010 18:01

Markzo napisał/a:
lepiej kup flache 0,7 większy pożytek będzie ;)

I zostanie jeszcze na drugą :grin:

sic_corey - Pią Lip 23, 2010 18:17







no to w końcu fotki dodaje :)

piotrekcrash - Pią Lip 23, 2010 18:48

sic_corey, ogółem wygląda bardzo fajnie tylko ta harmonijka za siatka wygląda słabo...
Lisus - Pią Lip 23, 2010 18:54

sic_corey, no Ci powiem że Profi robota! Gratuluje!
I to wszystko zrobiła Ci firma El-tec tak? Odczułeś jakąś róznicę w przyspieszeniu? Masz zamiar porobić jeszcze jakieś mody i potem wybrać się na hamownie? Z tego co pamiętam z innych wątków to miałeś seryjnie 120 kucy tak?


A co do mojego montażu stożka to ja to wszystko wiedziałem że strace moc i był to mój świadomy wybór. Po prostu nie chce już za dużo grzebać (zmieniać) przy tym aucie, bo zbieram na ZR'a. I nie robie tego dla kogoś... Auto ma się MI podobać i dostarczać frajdy w jeździe :D

PS. sir_corey spryskaj pokrywe silnika i kolektor ssący WD-40 :) efekt będzie jak od handlarza, lub jak na mojej fotce powyżej :P

sic_corey - Pią Lip 23, 2010 19:35

chcę jeszcze zmienić przepustnice na 52 mm i kolektor ssący od TF'a 1.8 135 i wtedy dopiero hamownia. różnica naprawdę jest. na pierwsza przejażdżkę wybrałem sie w stoperach i z głosno włączoną muzyką żeby dźwięk nie wpływał na moją ocenę więc szczerze mogę powiedzięc ze od 4 tys. auto idzie lepiej - a już w ogole jest super kiedy nie ma takich upałow jak teraz. najlepiej jest pojeździć sobie wieczorem lub w nocy i dopiero oceniać :)
piotrekcrash - Pią Lip 23, 2010 20:39

sic_corey, a kolektor w TFie czymś się różni od tego w ZR??

Bo z tego co pamiętam to w MGF był taki sam jak w mojej 25tce

rodi_ - Sob Lip 24, 2010 00:21

Powiem Ci ze musisz uwazac na kaluze i na duze opady, dolot masz bardzo bardzo nisko
VanOrtega - Sob Lip 24, 2010 13:12

powiedzcie mi jeszcze jedno
jaka jest cena stożka (RAZEM Z OBUDOWA) do 25'tki ?
Bo filtr powietrza już wiem że 250zł i zastanawiam sie jeszcze czy poprawi mi to dzwiek....

leszczu - Sob Lip 24, 2010 14:01

VanOrtega napisał/a:
Bo filtr powietrza już wiem że 250zł i zastanawiam sie jeszcze czy poprawi mi to dzwiek....

Raczej taki filtr nie poprawi ci dźwięku.

Lisus - Sob Lip 24, 2010 14:24

Tu masz cene filtra w obudowie http://allegro.pl/item116...k_do_200km.html
camaro17 - Sob Lip 24, 2010 14:53

VanOrtega, to CI w zupełności wystarczy, uwierz mi

- http://allegro.pl/item111...w_obudowie.html
- http://allegro.pl/item115...k_do_100km.html

do tego możesz jeszcze zainwestować w ładne silikonowe kolano 90 st. ale prawdziwe z min 3 warstwami oplotu, inne nic nie warte bo bardzo szybko sie nagrzewają i są wtedy flexi, oraz kawałek sztucera z kwasówki (10-15 cm) i masz elegancko (czyt. cieszące oko) oraz dobrze działający (czyt. odpowiedni dźwięk oraz jego właściwości mechaniczne) zrobiony dolot.

VanOrtega - Sob Sie 21, 2010 17:32

dzieki camaro17, za przypomnienie:)

a wiec tak, wczoraj zamontował u siebie filtr stozkowy firmy SIMOTA do 200 km, w obudowie.
Pierwsze wraznia po pierwszej jezdzie sa bardzo fajne.
Dzwiek na wyzszych obrotach zmienil sie a o to mi przede wszystkim chodziło.


A nizej fotki jak to sie prezentuje pod maską

ps: musze dokupic jeszcze dwie opaski zaciskowe, bo jak widac nie mialem porzadnych

camaro17 - Sob Sie 21, 2010 21:15

VanOrtega, powiem że nawet to przyjemnie ci wyszło dla oka oczywiście bo doznania podczas jazdy są oczywiście dla ciebie tylko zarezerwowane.

Pytanko czy ta czerwona rura doprowadzająca zimne powietrze była w komplecie czy dokupowałeś?

Aha jeszcze jedno nie dawaj jej za nisko zderzaka bo będzie ciągła wszystko co popadnie po drodze i twój piękny oraz drogi filtr w karbonowej obudowie zamieni się w grzechotkę z wieloma kamyczkami dla dziecka :) Piszę to z własnej autopsji także wiem co się działo u mnie :(
Po za tym polecam zdemontowanie tej czerwonej rury i pojeżdżenie jakiś czas, powinieneś uzyskać takie same rezultaty w przyśpieszeniu lecz z wyraźniejszym uciszeniem się dolotu be obawy zasypania go paprochami. Popróbuj a dobierzesz coś co będzie ci najlepiej pasowało.

VanOrtega - Sob Sie 21, 2010 21:48

camaro17 napisał/a:
VanOrtega, powiem że nawet to przyjemnie ci wyszło dla oka oczywiście bo doznania podczas jazdy są oczywiście dla ciebie tylko zarezerwowane.

Pytanko czy ta czerwona rura doprowadzająca zimne powietrze była w komplecie czy dokupowałeś?


Ten czerwony przewód powietrza był w zestawie razem ze stożkiem.
Jestem bardzo zadowolony z zakupu:)

ps: Dzieki za pomoc camaro17

Markzo - Sob Sie 21, 2010 23:45

pojeździj troche w deszczu ;)
Ruslan - Nie Sie 22, 2010 00:37

Ja kupiłem wkładkę za 140zł K&N i odczułem różnicę. Auto lepiej się zbiera :mrgreen:
kharry - Nie Sie 22, 2010 15:47

Ruslan, mam identycznie. Tak jakby szybciej kopa dostawało ;)
leszczu - Nie Sie 22, 2010 17:06

Ruslan napisał/a:
Ja kupiłem wkładkę za 140zł K&N i odczułem różnicę. Auto lepiej się zbiera :mrgreen:

A gdzie tak tanio kupiłeś ??

Ruslan - Nie Sie 22, 2010 18:30

W pewnym sklepie w Warszawie. Na allegro była wyprzedaż. 250zł nie uśmiechało mi się wydawać.