Zobacz temat - [R75] Zamykanie szyby problem :(
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zamykanie szyby problem :(

marsjaningn - Czw Lip 29, 2010 21:43
Temat postu: [R75] Zamykanie szyby problem :(
witam
mam elektryczne szyby i szyba od strony kierowcy otwiera sie normalnie ale żeby ją zamknąć to trzeba cały czas klikać bo coś ją blokuje i zasuwa sie po kawałeczku tylko i żeby ją zasunąć to trzeba sie troche oklikać przyciskiem
jak to naprawic prosze o pomoc

hvil - Czw Lip 29, 2010 22:07

mam to samo zakladalem post nic nie pomoglo co mi radzili koledzy.
dukat11 - Czw Lip 29, 2010 22:40

marsjaningn, masz problem z czujnikiem zatrzymującym szybę jeśli znajduję się coś pomiędzy szybą a ramką okna (tak aby nie zmiażdżyć palców) który znajduje się w górnej uszczelce szyby. Sprawdź styki pod tapicerką drzwi.
Dziadek - Czw Lip 29, 2010 22:42

Miałem dokładnie tak samo. Zdjąłem boczek i długim cienkim patyczkiem wysmarowałem prowadnice smarem silikonowym i pomogło. Teraz szyba śmiga w obydwie strony. Ważne jest, żeby nie ubrudzić nic poza prowadnicami i nie używać zwykłego towotu. U mnie zadziałało.
marsjaningn - Pią Lip 30, 2010 09:51

ale mam ściągnąć tapicerke boczną ?? i wysmarować te prowadnice??
Dziadek - Pią Lip 30, 2010 11:40

Możesz spróbować bez zdejmowania ,ale ja przy okazji sprawdziłem, czy nie ma jakichś ukrytych problemów pod tapicerką . Możnaby jeszcze spróbować zamiast smaru puścić po prowadnicach oleju silikonowego, ale tego nie próbowałem. Upieram się na smary silikonowe, bo mniej brudzą, nie śmierdzą i mają wysokie własności smarne. Zbyt ciasne spasowanie szyby to według mnie podstawowy problem z kłopotliwym zamykaniem. U mnie opuszczała się jako tako, choć z oporami, ale żeby podnieść trzeba było pomóc ręcznie, albo tak jak u ciebie skowo przyciskiem. Na 90% to ten problem, nie sądzę żeby coś było z elektryką, albo siłownikiem. U mnie był kłopot tylko w drzwiach kierowcy.
McGAJveR - Pią Lip 30, 2010 11:46

Ja użyłem "Plack'a" - się znaczy CocpitSpray'a ;)
Pomogło ;)
Już półtora roku spokój. A też miałem podobny problem...
Wpsikałem go w prowadnicę "od góry" przy opuszczonej szybie tak, żeby sam spłynął w dół.
Potem szyba sama go sobie dokładnie rozprowadziła i lotto mi to teraz :D

marsjaningn - Pią Lip 30, 2010 17:49

a moge zrobić tak??
odsune szybe do spodu i z obydwu stron psikne WD40 a potem dźwigne szybe i może sie naprawi ??

Dziadek - Pią Lip 30, 2010 18:05

Ty jakiś uparty jesteś? WD ma składniki,które mogą ci jeszcze bardziej uszkodzić wkładkę prowadnicy. Tego typu odrdzewiacze nie na wszystko są dobre.
Mad - Nie Sie 01, 2010 18:34

U mnie w MGFie szybki też trochę piszczały i nie zbyt chętnie się otwierały, posmarowałem prowadnice olejem silnikowym i śmiga wszystko jak trza :))
marsjaningn - Nie Sie 08, 2010 15:50

Rozebrałem tapicerke i doszedłem do tych prowadnic
Prosze spojżeć na zdjęcie
Zrobiłem jedną prowadnice druga jest z przodu nie widać jej
ale pytanie jest takie:
czy mam nasmarować tą prowadnice tylko w tym miejscu z obydu stron czy ogólnie całą ją czymś wysmarować
może to byc zwykły smar?? czy musi być jakiś olej lub sylikon

Dziadek - Nie Sie 08, 2010 16:31

Z całym szacunkiem,ale kurna kolego nie czytasz czyichś rad.Możesz posmarować nawet smarem grafitowym,ale potem w ciepły dzień towot się rozleje i ufloga ci szybę, jak u mojego kumpla w camry. Posmarował trzy lata temu i do dzisiaj biega dookoła ze szmatką.
To czym posmarujesz,bo WD40 nie wchodzi w rachubę?
A tak wogóle, żebyśmy się rozumieli, chodzi o posmarowanie brzegu szyby i tego "futerka" w którym zaiwania szyba.

marsjaningn - Sro Sie 18, 2010 19:38

więc tak
odsunąłem szybe na maźa i boki posmarowałęm olejem sylikonowym i dalej to samo szyba ślizga sie jak nowa ale odsuwa sie elegancko ( ale zawsze sie odsuwała ) a zasunąć dalej sie nie da, trzeba klikać cały czas i zasuwa sie po kilka cm
Juz nie wiem co z tym zrobić

kris-tofer - Sro Sie 18, 2010 21:36

marsjaningn napisał/a:
Juz nie wiem co z tym zrobić
wymienić silniczek
dukat11 - Sro Sie 18, 2010 22:11

marsjaningn napisał/a:
marsjaningn, masz problem z czujnikiem zatrzymującym szybę jeśli znajduję się coś pomiędzy szybą a ramką okna (tak aby nie zmiażdżyć palców) który znajduje się w górnej uszczelce szyby. Sprawdź styki pod tapicerką drzwi.


Sprawdź ten czujnik. To jest czujnik rezystancyjny

Rezystancja >3.3k - obwód otwarty
400ohm do 3.3K - przeszkoda
<400ohm - awaria (zwarcie)

kris-tofer - Sro Sie 18, 2010 22:12

ale ten czujnik opuszcza, a nie blokuje szybę
dukat11 - Sro Sie 18, 2010 22:23

kris-tofer napisał/a:
ale ten czujnik opuszcza, a nie blokuje szybę



On powoduje zatrzymanie podnoszenia szyby aby nie zmiażdżyć palców

kris-tofer - Sro Sie 18, 2010 22:27

dukat11, mam taki czujnik i przy jego naciśnięciu powiedzmy na próbę, szyba jadąca w górę od razu opuszcza się w dół do samego końca, chociaż instrukcja mówi o zatrzymaniu się szyby i kilku centymetrowym jej opuszczeniu, celem uwolnienia rzekomych palców :) Taki czujnik występuje tylko w drzwiach kierowcy. Moim zdaniem kolega marsjaningn, ma uszkodzony silniczek, bonie da rady szyby podnieść.

A po jednokrotnym naciśnięciu przycisku szyba sama jedzie do góry bez potrzeby trzymania przycisku jak to ma miejsce w drzwiach pasażerów.

dukat11 - Sro Sie 18, 2010 22:37

kris-tofer, Pytanie jak się zachowa kiedy ma zwarcie?
kris-tofer - Sro Sie 18, 2010 22:41

będzie opuszczać szybę przy próbie jej zamknięcia
jwk - Nie Kwi 02, 2017 18:16

marsjaningn napisał/a:
Rozebrałem tapicerke i doszedłem do tych prowadnic
Prosze spojżeć na zdjęcie
Zrobiłem jedną prowadnice druga jest z przodu nie widać jej
ale pytanie jest takie:
czy mam nasmarować tą prowadnice tylko w tym miejscu z obydu stron czy ogólnie całą ją czymś wysmarować
może to byc zwykły smar?? czy musi być jakiś olej lub sylikon


Czy biały element mocujący linkę można gdzieś kupić?
Z góry dzięki.

christopher7 - Pon Kwi 03, 2017 08:57

prowadnice/mechanizmy:biały smar w sprayu, teflonowy smar w sprayu.
Listwa zbierająca szyby: Przede wszystkim wyczyścić żeby nie drobne zanieczyszczenia nie rysowały szyby. Tam gdzie ociera się szyba w prowadnicy smar silikonowy. Nie przesadź z ilościami bo potem miesiącami będziesz czyścić tłuste plamy :wink:

jwk - Pon Kwi 03, 2017 21:19

Hmmm.
Chciałem się dowiedzieć czy te białe prowadnice widoczne na zdjęciu z poprzedniej strony można gdzieś kupić. Moja pękła.
Pozdrawiam

Szyfu - Nie Sie 06, 2017 23:06

Witam,
podepnę się pod temat.
Od jakiegoś czasu miałem problem z zamykaniem szyby kierowcy.
Występowało to tylko i wyłącznie podczas padania deszczu i wilgoci.
Szyba podnosiła się po centymetrze do góry, z czasem na autostradach musiałem ciągnąć ręką szybę do góry.
Jak było "sucho" problem nie występował.
Nasmarowałem prowadnicę i częściowo problem ustąpił, jednakże pojawił się drugi.
Przyciski sterowania szybami działają dopiero po którymś razie ich naciśnięcia.
Np. naciskam kilkukrotnie opuszczanie szyby (obojętnie jakiej) i opuszcza się dopiero po którymś naciśnięciu.
Co może być przyczyną?
Dwa miesiące temu wymieniałem alternator, silnik wentylatora i sprzęgło.
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Adrian

wellman - Pon Sie 07, 2017 09:46

Szyfu, sprawdź, czy na BCU nie kapie woda. Jeśli tam masz sucho to sprawdź, czy gumowy peszel, w którym przechodzą przewody z drzwi kierowcy (a najlepiej wszystkich) do środka jest cały i dobrze osadzony po obydwu stronach.
Szyfu - Pon Sie 07, 2017 09:48

A gdzie się znajduje to BCU?
wellman - Pon Sie 07, 2017 10:11

Nad nogami pasażera. Jak wyjmiesz schowek to będziesz miał najlepszy dostęp.