Zobacz temat - [R75] Wariujący alarm
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wariujący alarm

leszek_1982 - Nie Gru 12, 2010 20:14
Temat postu: [R75] Wariujący alarm
Witam wszystkich, potrzebuje porady odnosnie mojego roverka 75, od jakiegos czasu mam problemy z komunikatem niedomknietych drzwi, ktory powodal na poczatku, ze niemoglem zamknac auta z kluczyka, potem po zamknieciu auta oczywiscie z odpowiednim komunikatem dzwiekowym ze zamknal ale sa otwarte drzwi, po jakims czasie zaczyna wyc, roznie po chwili po zamnkieciu auta, po godzinie, o drugiej w nocy itp.I tak na zmiane, raz pokazuje ze jest wszystko ok , a raz ze sa drzwi nie domkniete, nawet jak jest wszystko ok to itak wyje. Musze odlanczac jedna klamre i zamykac go recznie zeby nie było niespodzianek, ale ile mozna hasac co chwile z luczem oczkowym i co chwile wstukiwac kod do radia, probowalem psikac plynem do odmrazania szyb, ale nic nie pomaga.
prosze o jakies konstruktywne rady co z tym fantem zrobic, bo juz mnie szlak trafia.

apples - Nie Gru 12, 2010 21:26

leszek_1982, na początek http://forum.roverki.eu/v...p=566406#566406 i http://forum.roverki.eu/v...p=494766#494766
leszek_1982 - Nie Gru 12, 2010 21:36

U mnie po zamknięciu wszystkich drzwi, maski i klapy, wskazuje mi że są niezamkniete prawe przednie drzwi i zapala się lampka w kabinie. Podczas jazdy w zależności czy wskazuje koputer czy są zamknięte te drzwi czy nie , ta lampka odpowiednio gaśnie, bądź się zapala.Chociaż tak jak opisałem wcześniej, teraz już nie sygnalizuje , że drzwi są nie zamkniete, ale alarm i tak się włańcza. Czyli wniosek, że jest walnięty czujnik zamnkięcia PRAWYCH DRZWI?
apples - Nie Gru 12, 2010 21:40

leszek_1982 napisał/a:
Czyli wniosek, że jest walnięty czujnik zamnkięcia PRAWYCH DRZWI?
Nie koniecznie. U mnie tak było jak czujnik maski zalałem wodą i robił zwarcie.

Sprawdź też http://forum.roverki.eu/v...p=488871#488871 i http://forum.roverki.eu/v...p=525817#525817

[ Dodano: Nie Gru 12, 2010 21:40 ]
leszek_1982 napisał/a:
probowalem psikac plynem do odmrazania szyb, ale nic nie pomaga.
Ponieważ zamarza ponownie. Kup sobie preparat do zamków na bazie silikonu i popsikaj zapadkę i zamek.
leszek_1982 - Nie Gru 12, 2010 21:50

Czyli:
1) Sprawdzić czujnik zamknięcia maski? - ale komputer nie wyswietlałby wtedy, że nie jest zamknięta maska, a nie pawe dzrwi?
2) Trąbki od alarmu, które znajdują się gdzieś w okolicach podszybia?
3) Kable do tych trąbek, bezpieczniki związane z alarmem, bądź jakieś przekażniki?

apples - Nie Gru 12, 2010 21:53

leszek_1982 napisał/a:
1) Sprawdzić czujnik zamknięcia maski? - ale komputer nie wyswietlałby wtedy, że nie jest zamknięta maska, a nie pawe dzrwi?
Nie mam kompa z dużym wyświetlaczem więc nie wiem jak pokazuje.

[ Dodano: Nie Gru 12, 2010 21:53 ]
apples napisał/a:
Kup sobie preparat do zamków na bazie silikonu i popsikaj zapadkę i zamek.

leszek_1982 - Nie Gru 12, 2010 21:57

ok dzięki za pomoc, sprawdzę ten czujnik maski i zastosuje ten preparat , jak zaobserwuje jakies istotne zmiany to dam znac
apples - Nie Gru 12, 2010 22:11

leszek_1982 napisał/a:
ok dzięki za pomoc, sprawdzę ten czujnik maski i zastosuje ten preparat , jak zaobserwuje jakies istotne zmiany to dam znac
Obowiązkowo :smile:
MaReK - Nie Gru 12, 2010 23:18

Czujnik od maski możesz odpiąć. Poszukaj na forum schematu jak go wyciągnąć.
Po odpięciu komputer myśli, że maska jest zamknięta, więc luz.

mimo66 - Pon Gru 13, 2010 10:30

Puszczą mrozy i zniknie problem :mrgreen:
Przed następnymi popsikać zamki i zapadki nawet WD-40 lub podobnym preparatem, osłonić przed wodą czujnik zamknięcia maski silnika.
Uchroni to Ciebie przed nocnym zrywaniem się z ciepłego łóżeczka.
Zeszłej zimy przerabiałem ten temat, teraz byłem mądrzejszy :wink:

leszek_1982 - Pon Gru 13, 2010 18:36

I chyba jest zonk, bo wjalem ten czujnik-nameczylem sie co nie miara zeby go wytargac, odpialem od wtyczki, ale nic nie pomoglo. Nadal drzwi sa nie domkniete:(((((( Czekam nadal na rady co robic, chyba ze cos zle zrobilem.
mimo66 - Wto Gru 14, 2010 06:54

Jeżeli masz wyświetlacz kompa to on pokazuje dokładnie co jest nie domknięte.
Zostaw samochód w ciepłym garażu, postaw na słońcu, wjedź do jakiegoś podziemnego garażu, lub po prostu jeździj samochodem dłużej aż do porządnego zagrzania ewentualnie od żonki suszarka do włosów i nagrzewamy..
Później popukaj dłonią w okolice zamka i zatrzasku, powinno puścić.
Następnie WD lub podobne. porządnie przesmarować i po kłopocie.

leszek_1982 - Wto Gru 14, 2010 07:35

Komputer pokazuje samochod w rzucie z gory i otwarte prawe przednie drzwi, wiec chyba chodzi o te drzwi. Wyjalem wczesniej wspomniany czujnik otawrcia maski, wydaje sie byc wporzadku, chociaz jeden z stykow byl troche zasniedzialy.Obczyscilem to i zamontuje go, ale nie spodziewam sie rewelacji. Chyba,ze jest kompletnie padniety, ale nie wiem jak to sprawdzic ,trzeba by pewnie zamontowac jakis inny. A jak nie to pozostaje czujnik otwarcia tylnej klapy, ktory trzeba by zlokalizowac i zabrac sie za niego, i najgorsze - to czujniki otwarcia drzwi, ktore nie mam zielonego pojecia gdzie sie znajduja.
SeniorA - Wto Gru 14, 2010 11:16

leszek_1982 napisał/a:
Komputer pokazuje samochod w rzucie z gory i otwarte prawe przednie drzwi
to prawy zamek do sprawdzenia ( mikrowyłącznik).
leszek_1982 napisał/a:
A jak nie to pozostaje czujnik otwarcia tylnej klapy, ktory trzeba by zlokalizowac i zabrac sie za niego, i najgorsze - to czujniki otwarcia drzwi, ktore nie mam zielonego pojecia gdzie sie znajduja.
wszystkie czujniki stanu zamków , oprócz maski ,są w mechanizmach zamków. Są to mikrowyłączniki ,które informują moduł BCU o stanie (otwarty/zamkniety ) danego zamka.
Black_Eryk - Wto Gru 14, 2010 11:22

Wjedź autem do ogrzewanego garażu albo przejedź się w dłuższą trasę i dobrze rozgrzej wnętrze auta - możliwe że problem ustąpi :) - gdyż u mnie dzieje się to samo i codziennie dopiero po jakiś 50km twierdzi że drzwi są zamknięte.

Po czym jak wychodzę z pracy problem powraca :)

SeniorA - Wto Gru 14, 2010 11:26

leszek_1982, zrób takjak radzi mimo66 , i dodatkowo można przyłozyć worek foliowy z gorącą wodą albo termofor na bok drzwi przy ryglu zamka.Najczęsciej przyczyną jest blokująca się dźwigienka ze stopką ,która naciska mikrowyłącznik.
leszek_1982 - Wto Gru 14, 2010 12:40

Zamontuje ten czujnik otwarcia maski z powrotem i nagrzeje auto dobrze, a nastepnie spsikam okolice zamkow wd-40 czy czyms w tym rodzaju i zobacze jakie beda efekty. Chyba, ze ten mikrowylacznik padl w zamku.Wtedy trzeba by bylo sporo pewnie drzec w drzwiach zeby sie do niego dostac. Czy ktos juz sie kiedys bawil z tym?
SeniorA - Wto Gru 14, 2010 13:04

leszek_1982 napisał/a:
Wtedy trzeba by bylo sporo pewnie drzec w drzwiach zeby sie do niego dostac
trzeba wyjąć zamek ,bo mikrowyłącznik jest częścią skladową zamka.Przyczyna może być też w przetartym przewodzie w wiązce dochodzącej do zamka ( było tak w jednym R75 , bo ktoś nie zamocował wiązki w uchwycie).Przetarty przewód zwierał do minusa i BCU mialo sygnał ,że drzwi są otwarte.Szukaj też przyczyny w złączu przewodów dochodzących do zamka , może we wtyczce coś nie kontaktuje.Sprawdź to przed odkrecaniem zamka.
leszek_1982 - Sro Gru 15, 2010 20:03

Witam
Zamontowalem czujnik otwarcia maski, ale nic to nie zmienilo. Pojezdzilem nim troche aby zlapal temperature, nastepnie wzialem suszarke i nagrzalem okolice zamka prawych przednich drzwi-tych, ktore mu sie nie podobaly. Napsikalem w ten i w pozostale zamki smaru bialego grafitowego w spray'u. I tak go zostawilem. O dziwo już drugi dzien-odpukac, wszystko wrocilo do normy. Mam nadzieje, ze nie bede musial juz wiecej wracac do tego postu.Dzieki wszystkim za rady i pozdrawiam.

mimo66 - Sro Gru 15, 2010 20:14

Na przyszły sezon zimowy masz nauczkę :mrgreen:
Już w listopadzie trzeba zadbać o zamki i uszczelki żeby mieć spokojną głowę i nie zarywane nocki przez załączający się alarm.
:wink:

yankeesko - Czw Sty 13, 2011 18:29

Miałem podobny problem z wariującym alarmem.
Wył o przeróżnych godzinach, na kompie pokazywał mi ciągle ze maska niedomknięta mimo ze zamknięta była.
Wymontowałem czujnik, okazało się że cały skorodowany.
Odpiąłem kostkę i dosłownie wylałem z niej wodę...
Nie wiem jak ale się zbierała.
Czujnika już nie podpinałem - nie było sensu ze względu na skorodowanie.
Kostkę zaizolowałem, przypiąłem taśmą pod atrapą i to wystarczyło :)
Auto zamyka się bez problemów, alarm niepotrzebnie nie wyje...
Z tym że nie świeci mi się oświetlenie w kabinie ani w bagażniku... ;p

apples - Czw Sty 13, 2011 19:10

Cytat:
Z tym że nie świeci mi się oświetlenie w kabinie ani w bagażniku...
Po otworzeniu maski i tak się nie zapalało. :wink:
yankeesko - Czw Sty 13, 2011 19:55

Pewnie nie, ale wcześniej działało hehe :))
apples - Czw Sty 13, 2011 20:14

yankeesko napisał/a:
Pewnie nie, ale wcześniej działało hehe
Dziwne. U mnie nigdy się nie włącza po otworzeniu maski, a u Ciebie może się włącza bo masz DTi :grin:
yankeesko - Czw Sty 13, 2011 22:36

Tez mam CDT ale światełko mimo oznaczeń nie działa i tak i tak ;p
witgut - Czw Sty 13, 2011 22:46

yankeesko, może jest wyłączone? a jak światło w kabinie? Zaświeca się przy otwarciu drzwi?
Sam odłączyłem czujnik przy masce, ale nie zauważyłem zmian w świeceniu lampek w bagażniku :)

yankeesko - Pią Sty 14, 2011 09:05

No właśnie nie działa, ani w kabinie ani w bagażniku.
Przy otwartych drzwiach nie zapala się, ani po ich zamknięciu gdy ręcznie chcę włączyć światełko. I nie wiem co jest grane...

apples - Sob Sty 15, 2011 10:26

witgut napisał/a:
Sam odłączyłem czujnik przy masce, ale nie zauważyłem zmian w świeceniu lampek w bagażniku
yankeesko napisał/a:
No właśnie nie działa, ani w kabinie ani w bagażniku.
Czujnik maski nie włącza światła w kabinie i bagażniku.
yankeesko napisał/a:
Przy otwartych drzwiach nie zapala się, ani po ich zamknięciu gdy ręcznie chcę włączyć światełko. I nie wiem co jest grane...
Przytrzymaj przycisk na głównej lampie przez 5s.
yankeesko - Pon Mar 28, 2011 00:30

Ok, spróbuję ... :) jeśli zadziała będzie super :)
Tak czy inaczej dam znać czy działa czy wciąż nie :)

[ Dodano: Nie Sty 16, 2011 11:25 ]
Witam, niestety próba ze światłem nie zadziałała. Przytrzymałem nawet 10s i nic z tego ;/
Chyba będę musiał się do elektryka wybrać ;/

[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 09:12 ]
Witam ponownie. Dawno tu nie zaglądałem, bo czas nie pozwalał.
Wracam do mojego ostatniego postu i świecenia światła w kabinie i bagażniku.
Lampka w kabinie już działa, tzn, jeśli ją włączę ręcznie to świeci.
Światełko podczas otwierania drzwi nie działa.
Podobnie z bagażnikiem.
Kiedyś wszystko było ok. Teraz po odłączeniu tej kostki od czujnika maski popieprzyło się ;/
Żarówki wszystkie dobre, a bagażnik nawet nie chce mrugnąć ;p

[ Dodano: Pon Mar 28, 2011 00:30 ]
nikt tu chyba nie zagląda ;p

witgut - Pon Mar 28, 2011 17:49

zagląda, zagląda
tylko nowych koncepcji brak :cry:

yankeesko - Pon Kwi 18, 2011 08:45

Ja ciągle pisze i pisze i nikt mi nie chce nic podpowiedzieć ;p

Cytat:
[ Dodano: Sro Mar 16, 2011 09:12 ]
Witam ponownie. Dawno tu nie zaglądałem, bo czas nie pozwalał.
Wracam do mojego ostatniego postu i świecenia światła w kabinie i bagażniku.
Lampka w kabinie już działa, tzn, jeśli ją włączę ręcznie to świeci.
Światełko podczas otwierania drzwi nie działa.
Podobnie z bagażnikiem.
Kiedyś wszystko było ok. Teraz po odłączeniu tej kostki od czujnika maski popieprzyło się ;/
Żarówki wszystkie dobre, a bagażnik nawet nie chce mrugnąć ;p

[ Dodano: Pon Mar 28, 2011 00:30 ]
nikt tu chyba nie zagląda ;p


A lampka w kabinie nie hula mi przy otwieraniu drzwi;p

;p ;p :)

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2011 08:45 ]
Jest pewien zwrot w akcji :)
Światełko w kabinie mi działa jak już wspomniałem, ale np światełko przy lusterku w klapce przeciwsłonecznej samoczynnie się nie zapala. Włączy się dopiero gdy raz kliknę główną lampkę w kabinie i wyłącze. Wtedy przy lusterku się już świeci normalnie.
Podobnie jest z bagażnikiem.
Gdy go otworze - oświetlenia brak, gdy jednak w kabinie włącze i wyłącze światło (klapa od bagażnika ciągle otwarta) wtedy w bagażniku się zapala.
Jaka może być tego przyczyna że normalnie się nie zapala, tylko muszę "startować" te lampki główną ??