Zobacz temat - [R400] problem z ABS-em
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] problem z ABS-em

mati.74 - Pon Mar 14, 2011 18:58
Temat postu: [R400] problem z ABS-em
Witam wszystkich forumowiczów i proszę o poradę!!!
Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu ABS działa mi przy każdym dojeżdżaniu do świateł i normalnym hamowaniu.Po chwili jazdy zapala się kontrolka od ABS i już nie działa.
Sprawdziłem wszystkie pierścienie ABS-u i są OK! , po sprawdzeniu komputerem wskazało mi błąd czujnika przy prawym przednim kole.Po jego wykasowaniu i przejechaniu kilku km problem się powtórzył.Poprosiłem znajomego mechanika o sprawdzenie połączeń na kostce czujnika ABS-u i jego mocowanie - stwierdził ,że wszystkie czujniki mają te same wskazania i raczej to może być wina "POMPY ABS-u"

Doradźcie coś bo nie wiem czy kupić nowy czujnik czy nową pompę czy coś jeszcze innego!!!

kamilos2521 - Pon Mar 14, 2011 21:12

Siema miałem tak samo jak ty działający ABS czyli nadmierne chrobotanie...
Wymień cały brzegub wraz z pierścieniem masz go uszkodzonego albo się pierścień poluzował...

sobrus - Wto Mar 15, 2011 07:37

To wcale nie musi być pierścień. U mnie był padnięty czujnik.
kamilos2521 - Wto Mar 15, 2011 09:38

oczywiscie że nie musi ale pierścień trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności i to sprawdzic go dobrze....
luki_pj - Wto Mar 15, 2011 21:52

Temat był poruszany wiele razy z tego co pamiętam i sam ten problem miałem, najpierw zawsze zaleca się wyczyszczenie czujników i pierścieni - sprawdzenie przy okazji czy któryś ząbek się nie ukruszył, następnie połączeń.
Niektórzy też sprawdzają zwykłym miernikiem bodajże opór - ale myślę że mądrzejsi mnie sprostują.

Miałem takie same objawy jak Ty, długo badałem temat i skończyło się na podłączeniu do kompa, wymianie czujnika - padł pi prawy tył. Od tej pory, czyli od półtorej roku wszystko śmiga pięknie.

sobrus - Sro Mar 16, 2011 07:28

Też padł mi prawy tył. :shock:
Pewnie zbieg okoliczności.

luki_pj - Sro Mar 16, 2011 08:06

sobrus napisał/a:
Też padł mi prawy tył. :shock:
Pewnie zbieg okoliczności.

No właśnie, wszędzie wszem i wobec na forum czytałem, że najczęściej pada Prawy Przód, a tutaj u nas niespodzianka :mrgreen:

greg-si - Sro Mar 16, 2011 08:14

U mnie pedał też jest lekko miękki.
faecd - Sro Lis 23, 2011 22:14

Chlopaki, a jak mnie abs w ogole sie nie zalacza??? wszystkie czujniki padly?? :P jakies pomysly?
greg-si - Sro Lis 23, 2011 22:57

Bezpieczniki ok?
faecd - Czw Lis 24, 2011 07:41

a sprawdze :) dzis wieczorem i odpisze:)
sTERYD - Czw Lis 24, 2011 08:29

a zapala się kontrolka jak przekręcasz kluczyk? jak tak, to bezpieczniki ok... może po prostu nie gubisz przyczepności jeszcze... :hm: jak dobrze pamiętam, to masz dość szerokie opony...
faecd - Czw Lis 24, 2011 20:53

Przyczepnosc to gubilem kilka razy juz i wlasnie zdziwilo mnie to, ze abs nie odbil, ale faktycznie bardzo mozliwe, ze to bezpiecznik bo cos nie kojarze by pojawiala sie kontrolka abs-u.

Juz nawet wiem z czym to powiazac, jakies 1,5 miesiaca temu padl mi alternator, wymienialem regulator. 2 lata temu tez mialem regulator do wymiany wtedy wywalilo bezpiecznik od lampy prawej ;)

dzieki za odpowiedzi, niestety jutro znowu do pozna pracuje, w sobote zerkne w bezpieczniki

greg-si - Pią Lis 25, 2011 11:31

Jak bezpiecznik jest uszkodzony to na desce świeci się lampka.
Wiem bo wyjmowałem bezpiecznik u siebie :P

faecd - Nie Lis 27, 2011 11:02

Wczoraj sprawdzalem bezpieczniki, bezpiecznik od abs caly, zamienilem nawet z jakims innym 10 Ampetowym i zero roznicy, po przekreceniu kluczyka komputer nie testuje ukladu abs. Zoltej lampki jak nie bylo tak nie ma ;/

Jak tak sobie pomysle to musialby poszukiwac jakiego urwanego przewodu przed bezpieczikiem ;/
Co o tym sadzicie?

Zaraz ide do auta, wyjme bezpiecznik abs i zobacze czy lampka sie zaswieci.

sTERYD - Nie Lis 27, 2011 11:18

w międzyczasie sprawdź jeszcze żaróweczkę w kontrolce - może "świeci" cały czas, a nie widać ;)
greg-si - Nie Lis 27, 2011 11:56

sTERYD napisał/a:
w międzyczasie sprawdź jeszcze żaróweczkę w kontrolce - może "świeci" cały czas, a nie widać ;)

dokładnie, żarówka pewnie padła

faecd - Nie Lis 27, 2011 15:32

w sumie to mialoby rece i nogi...Bezpiecznik caly, napiecie na nim jest po przekreceniu klucZa w stacyjce.

Jezeli okaze sie, ze faktycznnie swieci sie kontrolka tzn, ze ktorys czujnik nie dziala?

bizon - Nie Lis 27, 2011 16:39

faecd,
http://forum.roverki.eu/v...der=asc&start=0

faecd - Nie Lis 27, 2011 17:45

bizon, dzieki, w weekend wymienie zarowke i wyblyskam sobie kod bledu. Pytanie tylko czy to co tam opisujecie dziala w silniku 16K4F ;)

Rozumiem, ze trzeba podpiac sie pod wtyczke ta przy zbiorniczku wyrownawczym a nie ta od silnika przy bezpiecznikach pod kierownica ;) ??

[ Dodano: Nie Lis 27, 2011 17:45 ]
PS bo rozumiem, ze w razie awarii czujnika na ktoryms kole, na desce zapala sie kontrolka abs i uklad kompletnie nie dziala!??

bizon - Nie Lis 27, 2011 17:57

faecd napisał/a:
PS bo rozumiem, ze w razie awarii czujnika na ktoryms kole, na desce zapala sie kontrolka abs i uklad kompletnie nie dziala!??

Dokladnie.
A sprawdz omomierzem kazdy czujnik, bedziesz wiedzial i bez kontrolki czy ktorys nie gada