Zobacz temat - [mg zr] urwany tylny spoiler
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [mg zr] urwany tylny spoiler

rieger - Pon Cze 06, 2011 20:07
Temat postu: [mg zr] urwany tylny spoiler
Witam mialem drobny wypadek, mianowicie stracilem lotke na myjni automatycznej :mrgreen: polamaly sie takie plastikowe mocowania na klapie i tu moje pytanie czy ktos sie orientuje czy takie cos mozna kupic gdzies lub moze ktos by mial na zbyciu??
Czy ktos moze mial podobna przygode na orlenie badz innej stacji i jak wyglada procedura odszkodowania w takim wypadku??


Sajgon - Pon Cze 06, 2011 20:22

Witam,
idz do zakładki
Forum Klubu ROVERki.pl Strona Główna » Giełda » Kupię

Rozumiem że jak urwali ci to spisałeś jakieś oświadczenie czy coś takeigo?
Chcesz ze swojego AC czy ich OC ściągnąć?

rieger - Pon Cze 06, 2011 20:28

Z ich OC, babka na miejscu wypelnila mi wniosek o odszkodowanie i powiedziala ze beda sie odzywac co i jak wiec chcialem sie dowiedziec moze ktos wie jak to wyglada
Sajgon - Pon Cze 06, 2011 20:37

Hmm. oni są ubezpieczeni od takich spraw.
sprawa prosta- kobitka zadzwoni, umówisz sie z rzeczoznawcą i on wyceni szkodę.
Kase ci dadzą na konto albo w łapkę- czas 2-3 tyg. zwyczajowo.

rieger - Pon Cze 06, 2011 20:48

No i podziekowal :wink: Zastanawiam sie tylko czy taki rzeczoznawca to upierdliwy gosc i powie ze ten jeszcze mozna zamontowac czy policzy za nowy hehe
Ciufa - Pon Cze 06, 2011 22:11

a czy na tej myjni nie pisało, że przed myciem trzeba ściągać spojler ?
nie jeżdżę na takie myjnie ale obiło mi sie o uszy, że tam jest jakiś regulamin i pisze jakie elementy należy ściągnąć przed myciem
a w instrukcji auta to na 99% pisze :)

rieger - Pon Cze 06, 2011 22:50

Nic nie bylo napisane o spojlerze bo bym nawet nie wjezdzal, przeciez nie bede rozbieral pol auta do mycia :mrgreen: mysle ze taki zapis to przeginka by byla bo co drugi by nie mogl wjechac hehe rozumiem ze to jest tylko maszyna i moze sie pomylic bo sam robilem obrabiarki numeryczne i tez sie mylily czasem ale mozna jakos temu zapobiec wprowadzajac dokladniejsze czujniki i zabezpieczenia ale to juz tak na marginesie stalo sie i tyle :wink:
leszczu - Wto Cze 07, 2011 14:42

rieger napisał/a:
polamaly sie takie plastikowe mocowania na klapie

Czy element mocowania od lotki zostało na klapie ??
Może bez nowej lotki się nie obejdzie. :/

radomraptile - Wto Cze 07, 2011 16:41

koszt lotki kompletnej ze stopem to od 50zl od r200 do 300zl (od ZR) jak CI wyplaca kase jak za nową to wolal bym kupic uzywana od ZRa:)
rieger - Wto Cze 07, 2011 19:43

leszczu, ta zostaly na klapie mocowania, pare wydaje sie jeszcze calych wiec pewnie wylamalo mi sie ze spojlera i skonczy sie na nowym niestety :/

radomraptile, to ceny nowistych sa czy uzywek? myslisz ze jak za nowa policzy to plus lakierowanie ewentualne pod kolor?

radomraptile - Wto Cze 07, 2011 23:06

rieger napisał/a:
leszczu, ta zostaly na klapie mocowania, pare wydaje sie jeszcze calych wiec pewnie wylamalo mi sie ze spojlera i skonczy sie na nowym niestety :/

radomraptile, to ceny nowistych sa czy uzywek? myslisz ze jak za nowa policzy to plus lakierowanie ewentualne pod kolor?


wiesz co nie chce wporwadzac Cie w blad i lepiej jak by sie ktos wypowiedzial kto jest pewny ale wydaje mi sie ze zwracaja pieniadze jak za nowy element. ja za wgniecenie w blotniku doslownie niewidoczne dostalem 250zl a wystarczylo od srodka puknac gumowym mlotkiem .


a ceny elementow podalem orientacyjne z allegro :wink:

leszczu - Sro Cze 08, 2011 10:55

rieger, nowej lotki u nas w Polsce na pewno nie dostaniesz.
Na allegro jest podróbka za 200 zł
Jest też używany oryginał za 200 zł.

rieger - Sro Cze 08, 2011 18:56

leszczu,No wlasnie tak mi sie wydawalo wiec zastanawiam sie jak do tego podejda w ubezpieczalni hehe
Dzisiaj wpadlem na pomysl zeby sie zapytac w serwisie mg rover o kompletna cene takiej uslugi, widzialem w gdansku szyld serwis mg rover wiec wale do nich a gosciu mi mowi ze oni juz dawno nie robia ich a szyld zostal stary na scianie hehe :mrgreen: normalnie masakra. Wyslalem natomiast pare maili z zapytaniem o koszty, jesli dostane jakas odpowiedz to bede mial sie na co powolac podczas wizyty rzeczoznawcy :mrgreen:

Kozik - Sro Cze 08, 2011 20:11

mi też wyrwało fabryczną lotkę, wezwałem pały mimo że nie chcieli przyjechać. Połamane zaczepy w lotce i porysowana lotka.
Pisz pismo do myjni. Ja zgłosiłem sprawę do ubezpiecyzciela myjni i nic z tego nie wyszło bo ubezpieczony wnosi sprawę a nie odwrotnie. Odpuściłem a trochę szkoda po wycenili na 1000zł szkodę ;/

rieger - Sro Cze 08, 2011 20:54

Kozik, u mnie bylo tak ze babka od razu przyleciala z aparatem zrobila zdjecia, wypelnila mi kwity do ubezpieczalni i reklamacje do orlenu i powiedziala ze oni wysylaja to do orlenu a Ci dalej do ubezpieczyciela i ubezpieczyciel mnie poinformuje telefonicznie lub mailowo co i jak z rzeczoznawca itd, mam nadzieje ze nie beda probowali sie wykpic.
Kozik - Czw Cze 09, 2011 08:48

rieger, ja miałem problem bo to był prywatny właściciel myjni, jak już mieli wypłacać ubezpieczenie (po prawie roku) to on stwierdził że to nie myjni wina tylko nie fabrycznego spojlera a spojler mam fabryczny z 200tki nie z zra który bardziej wystaje. Nie chciało mi się użerać więcej. Musiałbym sprawę do sądu oddawać, a spojler sobie zakleiłem więc naprawa kosztowała mnie jakieś 20zł
maniaq - Czw Cze 09, 2011 12:07

Ubezpieczalnia ma obowiazek pokryc koszt nowego spojlera.

Ja bym sie zorientowal u jakiegos magika czy nei daloby sie pospawac plastiku - zaczepow, jak nie to szukaj uzywek.

Do wyceny potrzebujesz kosztorys - czesc +malowanie ...

ASO z eurotaxu moze ci wyliczyc , albo mozesz sie oprzec np na cenach rynkowych - Zapytaj w tomateam.pl

Powodzenia

rieger - Czw Cze 09, 2011 17:44

maniaq, wg Twojej podpowiedzi zadzwonilem do tomateam i mila pani powiedziala ze koszt takiego nowego spojlera z anglii to 2660 zl, powiedzialem jaka jest sprawa i pani mi wysle fakture pro forma na ta czesc wiec bede mial czarno na bialym :wink: Poza tym pani mi powiedziala ze wg niej to bedzie szkoda calkowita przewyzszajaca wartos pojazdu tzn ze co?
Krzysi3k - Czw Cze 09, 2011 18:25

rieger, ja bym starał się jakoś starą przyczepić, nagwintować chociażby otwory jakoś czy cuś...
rieger - Czw Cze 09, 2011 18:36

Krzysi3k, i tak zrobie chyba moze uda mi sie jakos dorobic mocowanie lub jakies wkrety i inne patenty, a jak nie to kupie uzywke chyba :mrgreen: no na pewno nie kupie spojlera za taka kase hehe
Lewis - Sro Cze 15, 2011 14:41

chcialem sie zapytac zeby nie smiecic forum czy taki spoiler pasuje do rover 200 ?:D bo chciałbym taki sobie kupic moze ktos ma na sprzedaz w kolorze srebrnym ?:D
Krzysi3k - Sro Cze 15, 2011 14:53

Pasuje :)
leszczu - Sro Cze 15, 2011 17:01

rieger okazja , tylko brać. :wink:
http://moto.allegro.pl/sp...1667791263.html

asgard88 - Sro Cze 15, 2011 17:26

Haha, dokładnie 10min temu oglądałem ta aukcje bo zamówiłem sobie progi, kolor pewnie pasuje ale obawiam sie ze i tak do malowania jest :mrgreen:
leszczu - Sro Cze 15, 2011 17:28

Cytat:
kolor pewnie pasuje ale obawiam sie ze i tak do malowania jest :mrgreen:

Niekoniecznie, może tylko umyć i będzie jeszcze w dobrym stanie. :grin:

rieger - Sro Cze 15, 2011 17:39

leszczu, dzieki za info :wink: tylko ze spojrz moj jest inaczej mocowany jakos niz ten z allegro, ja nie mam slupka wiec pewnie angole zmienili mocowanie przy okazji :mrgreen:
Mysle ze sproboje najpierw z tym cos zawalczyc


leszczu - Sro Cze 15, 2011 17:47

rieger napisał/a:
tylko ze spojrz moj jest inaczej mocowany jakos niz ten z allegro,

Mocowanie jest te sam. Twój rożni się tylko tym, że jest dwuczęściowy. :wink:

rieger - Sro Cze 15, 2011 17:55

No widze ze otwory na sruby sa w tych samych miejscach ale u mnie w te miejsca wchodzily takie plastiki biale i jakby na nich sie mial trzymac, a tu tylko miejsca na srube chyba sa, nie wiem rozkminie to chyba dopiero po ogledzinach rzeczoznawcy co jeszcze chyba niepredko nastapi :mrgreen:
Felipe987 - Wto Mar 15, 2016 13:57

Mam pytanko: czy spojler od polifta MG ZR będzie pasował do R200? Jeśli chodzi o mocowania to domyślam się, że nic się nie zmieniło. Ale w polifcie w trzecim stopie zdaje się, że siedziały diody. Czy będzie to działać w połączeniu z moją instalacją czy będzie coś trzeba rzeźbić? Z prądu to wiem tyle, że kopie ;)
BigBoyPL - Wto Mar 15, 2016 19:20

Wyszła wiosna i forum obfituje w archeologów ;]
Od 2003 spoilery jaki dokładki do zderzaków to jedna część czyli lotka jest razem ze spoilerem a zderzak z dokładką. Nie ważne czy spoiler z przedziałem czy bez.
Wydaje mi się że od trzeciego stopu różnią się wtyczki i trzeba je przeciąć i połączyć 1:1.
Nawet znalazłem w necie foto samochodu w kolorze takim samym jak twój.

Felipe987 - Wto Mar 15, 2016 21:21

Jedyny słuszny kolor dla R200 ;-) nawet lampy takie same i wzór felg podobny :-) jak problem leży tylko we wtyczce to myślę, że sobie poradzę. O ile kolory przewodów nie będą takie same to przy diodach muszę zwrócić uwagę na polaryzację, prawda?