Zobacz temat - Dudekmiś i jego ofoliowany R200
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - Dudekmiś i jego ofoliowany R200

dudekmis - Nie Sie 07, 2011 11:26
Temat postu: Dudekmiś i jego ofoliowany R200
Tak dla pokazania mogę przedstawić swoje R200 .

Zastosowana folia firmy Oracal seria 851 .
aplikacja na sucho przy pomocy opalarki i rakli

Ogólnie nie jest to proste trzeba sie trochę namęczyć żeby nie było bombelków, ale opalarka czyni cuda z folia.
Folia jest na tyle cięka że nie maskuje żadnych niedoskonałości a zastosowanie koloru czarny mat nawet bardziej eksponuje .

Folia na masce jest juz ponad rok i nic się prawie nie dzieje. lekko się tylko odkleiła w rogach przy podszybiu ale tam jest strasznie ostry kąt i było trudno tam to przykleić. Super glu załatwił sprawe :)

Ostatnio okleiłem dach

Folia Oracal seria 970
aplikacja na sucho przy pomocy opalarki i rakli

Folia w alpikacji o niebo lepsza od poprzedniej klej na foli jest w systemie kanalikowym, a nie na całej powieszchni. zero pęchezyków powietrza. Czas aplikacji ok 1h i to jedna osoba.

Jeden minus folia jest w kolorze czarny pół mat a nie czarny mat.


Koszty
Folia na maskę 70 zł
Folia na dach 110 zł

kamax_19 - Nie Sie 07, 2011 13:49

A zderzak też obklejałeś folią...???
bonus89 - Nie Sie 07, 2011 14:40

OOOOOOOooołłłłłłłł szit ale tragedia z tym chromem i lusterkami........ BBBBBBBBBbbbbbblllllllllllleeeeeeeeeeeeeeeeeee :rzyga: :rzyga:
dudekmis - Nie Sie 07, 2011 15:41

Zderzak jest malowany. Za dużo dziur i nierówności żeby samemu go okleić, ale specjaliści jakoś sobie z tym radzą .
tuners - Nie Sie 07, 2011 21:43

dokładnie moja zrka też leci cała w czarny mat serii 970 nie jest z tym jednak tak łatwo a wszystkie ranty żeby nie odkleiła się prędko zalepiłem masą klejąco uszczelniającą zderzaki będą malowane słabo się trzyma plastików i dobrze było by mieć prawie sterylne miejsce.

do tej pory poszło 6m ale jeszcze brakło i będę zamawiał więcej jak skończę wrzucę foty ogólnie prezentuje się bosko ;D

kamax_19 - Nie Sie 07, 2011 22:41

dudekmis, Tak jak byś go walnął całego w czarny mat będzie wyglądać nawet nieźle tak jak pisał bonus89, Chromy kompletnie do tego koloru nie pasują no i lusterka od golfa..... też mi nie podchodzą ale to już kwestia gustu......
dudekmis - Nie Sie 07, 2011 23:30

Autko jest w czasie robienia więc jak skończe projekt to się bede dopiero zastanawial co pasuje a co jeszcze zmienić. Co do lusterek to sa zdemontowane z ZR made in UK :) , ale tez mi sie do końca nie podobają, poluje na lusterka z MG3SW. Jak upoluje to zmienie tylko na ebay UK nie ma, a po chińsku jeszcze się nie nauczyłem czytać :P Narazie musiałem przenieśc kierunek na lusterka żeby dalej mozna było oklejać .
Kozik - Pon Sie 08, 2011 07:58

dudekmis, odwiodłeś mnie od pomysłu oklejenia auta czarnym matem ;)
Krzysi3k - Pon Sie 08, 2011 09:52

dudekmis, Tomi Ci może sprowadzić, cena jedynie odstrasza... 300 zł za lusterko...
dudekmis - Pon Sie 15, 2011 02:12

Kozik napisał/a:
dudekmis, odwiodłeś mnie od pomysłu oklejenia auta czarnym matem


I masz racje kolor jest dla osób które mają nie równo klepki :) najlepiej wygląda 5 minut po myciu. na zdjęciu auto nie widziało myjki przez conajmniej 3 tyg :P


Krzysi3k napisał/a:
dudekmis, Tomi Ci może sprowadzić, cena jedynie odstrasza... 300 zł za lusterko...


Gadałem z Tomi zeszliśmy do ok 150 funtów + przesyłka z komplet używanych ale przeszło koło nosa, ktoś przelicytował jak dobrze pamiętam. Raczej poluje na używane lub z rozbitka. Może chińczycy zaczną wkońcu psuć te samochody to troche części się pojawi na rynku :P

[ Dodano: Pon Sie 15, 2011 02:12 ]
Autko skończone.

Reklama jest tymczasowa na 4 miesiące, po tym okresie zostanie tylko napis DudekMiś na listwie.

Maska , dach , 2 przednie błotniki są oklejone własnoręcznie. Resztę dokonczyła firma zajmująca się oklejaniem zawodowo.

Zderzak przedni, zderzak tylny , spojler sa malowane.


PHOTO by KRUCHY / dzięki/

Krzysi3k - Pon Sie 15, 2011 09:38

Mi się kolor czarny mat w ogóle nie podoba na samochodach, ale brawa za prace :)
Raptile - Pon Sie 15, 2011 09:46

dudekmis, !! Bardzo kozak to wyszło sam sie zastanawiam nad takim zabiegiem !!
Markzo - Pon Sie 15, 2011 11:28

na glebe go, czarne blyszczace felgi - inny wzor, chrom i czerwone paski ałt i bylo by spoko :)
Yog-Sothoth - Pon Sie 15, 2011 17:23

Tak z ciekawości, ile trzeba wydać na oklejenie samochodu z/bez robocizny?
bonus89 - Pon Sie 15, 2011 18:15

dudekmis napisał/a:
Zderzak przedni, zderzak tylny , spojler sa malowane.

Tak miałem pisać właśnie że się różni zderzak tylny od reszty. Ja ciągle zdanie podtrzymuje niestety, nie podchodzi mi to w ogóle i wygląda jak auto pomalowane podkładem albo sprayem, ale na żywo może być inaczej, każdy ma swój gust

dudekmis - Pon Sie 15, 2011 21:54

Markzo napisał/a:
na glebe go


- 30 mm einhel z wersji silwerstone juz zaklepane może będą w tym tygodniu.

Markzo napisał/a:
czarne blyszczace felgi - inny wzor


w planach 17" od ZR

Markzo napisał/a:
chrom i czerwone paski ałt i bylo by spoko


na zdezaku nie ma chromu tylko biały pasek a czerwony zostaje :P

Yog-Sothoth napisał/a:
Tak z ciekawości, ile trzeba wydać na oklejenie samochodu z/bez robocizny?


100 zł / m2 materiał + robocizna tylko nie odliczasz bocznych i tylnej szyby bo to idzie z jednego kawałka

jak wczesniej pisałem
100 zł folia na dach
70 zł folia na maskę

bonus89 napisał/a:
Tak miałem pisać właśnie że się różni zderzak tylny od reszty


przyjrzyj sie na kawałek pod samą rejestracją. tam juz wyglada bardziej podobnie źle dobrałem podkład (innej firmy ) i wyszło jak wyszło, idzie jeszcze do poprawki.


W planach jeszcze mam kilka rzeczy ale to już nie ten temat. Auto oklejone ten projekt mogę uznac za skończony :) :mrgreen:

Mad - Pon Sie 15, 2011 22:49

czym Ty ten zdeżak malowałeś, sprayem?
dudekmis - Pon Sie 15, 2011 23:08

Komory lakierniczej to ja jeszcze nie posiadam.
leszczu - Wto Sie 16, 2011 14:40

Każdy ma swój gust i mi się porostu nie podoba. :/ Mat może wygląda fajnie, ale nie na R200. :/
Mad - Wto Sie 16, 2011 18:01

chyba jeden z najlepiej wyglądających samochodów w macie:


kamax_19 - Wto Sie 16, 2011 21:38

dudekmis, Kawał dobrej roboty, fakt że ten kolor mało pasuje do R200 i pewnie lepiej by to wszystko wyglądało na wersji 3D. Z tego wszystkiego kozacko wyglądają te pomarańczowe listwy (przydała by się na przednim zderzaku do kompletu....).

A tak a propos czarnego matu kumpel ma VW Jetta właśnie w taki kolorze i wygląda równie dobrze jak ten mietek co pokazuje Mad, :grin: :grin:

dobryziom - Wto Sie 16, 2011 22:19

Mad napisał/a:
chyba jeden z najlepiej wyglądających samochodów w macie:


batmobil wygląda lepiej :)


dudekmis - Sro Sie 17, 2011 22:08

Oklejanie auta jest tańsza alternatywą do lakierowania. Dużym plusem jest to że jak ci się znudzi kolor to zawsze możesz wrócic do orginalnego, poprostu odklejasz folie.

Kolorów folii jest mnóstwo i to już kwestia gustu.

Folie można nalepić sobie samemu wystarczy mieć trochę zdolności manualnych, opalarkę i raklę (15zł) w ostateczności troche garażu lub podwórka

Co do folii
Oracal 970 - łatwo sie nakleja, nie powstają bąble powietrza, łatwo sie naciąga i nie ma wiekszych ploblemów z połozeniem na jakiś kształtach..

Oracal 851 raczej dla wytrwałych, można ja nakleic ale trzeba miec duzo cierpliwości i troche bardziej rozwinięte zdolności manualne.

wskazowki z własnego doświadczenia
- wszelkie poprawki lakiernicze muszą byc wykonane prawidłowo, folia trzyma się dobrze tylko lakieru i to dobrze wyschniętego
- wszelkie nierówności i wgniecenia trzeba wyrównać, u mnie czarny mat bardzo dobrze podkreślił wszystko nawet nie wiedziałem ze mam tak powgniatany dach.
- nie wolno zostawić żadnej rdzy pod folią bo po chwili zostanie tylko sama folia.
-zakładki na rantach najlepiej zrobić ok 1 cm krótsze po 3-4 myciach karcher odlepiają się.
-w dwie osoby zawsze łatwiej sie kładzie :)
- trzeba uwazac żeby folia nie zlepiła sie ze sobą , można ja rozkleić ale potem widać ze klej ma inną strukturę.
- nigdy nie próbowałem lepic folii na mokro, tak samo jak koleś który mi lepil reszte.


Minusy
- otwierasz drzwi a tam niebiesko, troche dziwnie to wygląda.
- mycie tylko na karcher albo gąbką na podwórku


Plusy
- szybka zmiana koloru auta
- tania zmiana koloru auta
- ochrona lakieru przed płowieniem i warunkami atmosferycznymi (przy założeniu ze nigdzie pod folia nie została rdza)
- możliwość powrotu do orginalnego koloru

kamax_19 - Czw Sie 18, 2011 21:59

Ktoś mi tu posta zapierniczył...........??????? :mad: :wink: :wink: