Zobacz temat - R214 JDM by davidp
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - R214 JDM by davidp

davidp - Nie Paź 09, 2011 15:58
Temat postu: R214 JDM by davidp
Witam chciałbym zaprezentować swojego R 214

Rok produkcji- 1998
przebieg przy zakupie - 146000 km
Pojemność- 1.4 8v ("kosiarka":D)
Kolor- Srebrny... heh
Wyposarzenie_ chyba standard dwie poduszki wspomaganie, ABS, Elektryczne szyby
Inne- Alu felgi Borbet bodajże model T 175/65 R14

Plany: jako że miałem Honde Civic w stylu JDM

http://civic5g.pl/viewtop...der=asc&start=0

a Rover ma dużo wspólnego z Hondą Chcę zrobić Rovera na właśnie taki styl dla mnie oryginalność to podsatwa i lubię ciężkie wyzwania. Nie będzie to styl ZR a więc tak

-przednie lampy black- Zrobione
-Usunięcie emblematów z tylnej klapy- Zrobione
-przyciemnienie górnej połowy tylnich lamp
-maska czarny mat
-gleba
-alu 15" (jeszcze nie wiem jakie)
-Stickery (z głową)
-Odmalowanie bębnów i zacisków na czerwono-srebrno
-listwi klamki wloty w zderzaku w kolor
- przerobienie oryginalnej lotki na a'la spoon
- tłumik a'la mugen (robiony od podstaw)
- wytłumienie drzwi i komory silnika od wewnątrz
-obicie skórą materiału na tapicerce drzwi (stara poodchodziła)
-przyciemnienie szyb
-ogarnięcie boku po małej kolizji :)






czekam na opinie co jest na "+" a co na "-".


Zdjęcia narazie dwa jak będzie sesja to wrzuce foty

michfra88 - Nie Paź 09, 2011 16:20

Miło widzieć takiego Roverka jak mój z dość dużymi perspektywami :)
Moim zdaniem na plus zdecydowanie lampy z przodu (chyba gdzieś zgubiłeś znaczek). Do tego wstaw jeszcze boczne migacze dymione i będzie elegancko.
Mi najbardziej z felg w małych hatchbackach pasuje rancik. Pokaż zdjęcia środka i zapraszam do oglądania mojego R :)

davidp - Nie Lis 13, 2011 20:33

Przy zakupie znaczek był a w domu już go nie było :D A co do felg to sam nie wiem jakie ale muszą pasować do R muszę się porozglądać:D

[ Dodano: Nie Lis 13, 2011 20:33 ]
I ot że się coś dzieje nowe radio JVC i oryginalne tweetery lecz nie mam zdjęć



sobotnie pucowanko silnika



i sesja z Fiestą ojca








Trochę środka




i koleżka:D




BTW. tylne lampy przyciemniłem całe na czarno sprayem

leszczu - Pon Lis 14, 2011 11:22

Kup przedni znaczek na grill, bo mocno rzuca się w oczy. :wink:
davidp - Czw Lis 17, 2011 21:01

leszczu napisał/a:
Kup przedni znaczek na grill, bo mocno rzuca się w oczy. :wink:
nie:D Grill będzie przerobiony (tzn. miejsce na znaczek będzie wycięte) więc nie kupie znaczka:D

a dokładnie coś takiego



hertz25 - Pią Lis 18, 2011 14:03

a maske w czarnym macie kiedy robisz :?: ciekawe jak to bedzie wygladac :grin:
davidp - Pią Lis 18, 2011 18:01

hertz25 napisał/a:
a maske w czarnym macie kiedy robisz :?: ciekawe jak to bedzie wygladac :grin:


Jak dojdę do pieniędzy :grin: może grudzien może styczeń narazie kompletuje car-audio:D
Na alle widziałem R25 z angli co miał machę w czarnym macie i przyzwoicie to wyglądało :cool:

hertz25 - Pią Lis 18, 2011 18:56

davidp napisał/a:
kompletuje car-audio:D
a dokladnie co bedzie za sprzecik w aucie :smile:
davidp - Pią Lis 18, 2011 20:39

hertz25 napisał/a:
davidp napisał/a:
kompletuje car-audio:D
a dokladnie co bedzie za sprzecik w aucie :smile:


Radio JVC KD-G521 + GŁOŚNIKI MAGNAT XCENTRIC 162 (współosiowy jak dozbieram to polece na pełnej HERTZ DSK 165 / POWERBASS S-6C)) + Wzmacniacz SONY XM-3025 (system przedni) no i oczywiście wytłumione drzwi :cool: :cool: W przyszłości wytłumienie całego auta(dach bagażnik podłoga tylne boki) i LANZAR MAX 12/MAGNAT X-PRESS 12 + CARPOWER HPB-1502/ AXTON C-402 :rotfl: :rotfl:

frydrys - Sro Lut 01, 2012 18:08

ciekawe pomysły :mrgreen: nie myslałes żeby posadzic go na szerokiej stali :razz:
davidp - Nie Lut 05, 2012 15:40

frydrys napisał/a:
ciekawe pomysły :mrgreen: nie myslałes żeby posadzic go na szerokiej stali :razz:
nie... a mogło by to ciekawie wyglądać a i tak już kupiłem felgi 6jx15" w podkładzie za 200zł i już jedną mam gotową czyli polerowany rant i czarny mat środek oto zdjęcia





frydrys - Pon Lut 06, 2012 16:50

ładne bedą napewno pasowały do jasnego auta :wink: jakie oponki na nie zakładasz? lekki naciag by sie przydał :mrgreen:
davidp - Sob Lut 11, 2012 00:55

chyba 185/55 lecz zastanawiam się nad 175/55(60) :mrgreen:

[ Dodano: Sob Lut 11, 2012 00:55 ]
hertz25 napisał/a:
a maske w czarnym macie kiedy robisz :?: ciekawe jak to bedzie wygladac :grin:
A tak będzię:D tylko grill inny alu lampy przednie black :D





BTW. Jeśli ktoś jest autorem tego zdjęcia to przepraszam:D

leszczu - Sob Lut 11, 2012 17:09

davidp napisał/a:
A tak będzię:D tylko grill inny alu lampy przednie black :D



Jak dla mnie :nook: Ale to twoje auto i tobie ma się podobać. :grin:

bastek - Sob Lut 11, 2012 20:06

Z JDM to ma tyle wspólnego co maluch z limuzyną, z resztą 3/4 Hond to JDM które mają tyle samo wspólnego co Twój Rover.
davidp - Sob Lut 11, 2012 20:32

bastek napisał/a:
Z JDM to ma tyle wspólnego co maluch z limuzyną, z resztą 3/4 Hond to JDM które mają tyle samo wspólnego co Twój Rover.
3/4 to jest pognitych :D pożyjemy zobaczymy:D
slax - Sob Lut 11, 2012 23:40

bastek, dobrze gada, IMHO do rovera JDM nie pasuje, bynajmniej ja sobie tego wyobrazic nie potrafie. A Twój r200 z Japan Domestic Market nie ma absolutnie nic wspólnego
bastek - Sob Lut 11, 2012 23:41

A JDM to znaczy nie zgnite auto?
Kozik - Nie Lut 12, 2012 11:28

bastek napisał/a:
A JDM to znaczy nie zgnite auto?


odp wikipedia

...Większość przeróbek ma za zadanie zwiększyć przydatność samochodu do ulicznych wyścigów, bądź do driftingu. Przeróbki te polegają między innymi na znacznym obniżeniu zawieszenia, montażu lżejszych felg, gdy zmiany w karoserii samochodu są delikatne, zazwyczaj montowane są elementy z włókna węglowego, które sukcesywnie obniżają masę samochodu. Ciekawostką są kierunkowskazy o pomarańczowych kloszach. Reszta zmian dotyczy silnika niejednokrotnie dostosowywanego do wysokich obrotów, oraz czasem wyposażanego w turbosprężarkę....

davidp - Nie Lut 12, 2012 15:24

Z tym zgnitym autem to był żart :mrgreen: :mrgreen: a jeśli nie JDM to może coś w ten deseń?




leszczu - Nie Lut 12, 2012 15:27

davidp napisał/a:
jeśli nie JDM to może coś w ten deseń?

AJ dla mnie :nie:

Już lepiej coś takiego. :wink:

Kozik - Nie Lut 12, 2012 15:48

davidp, po co się rozczulać leć po całości ;) 19" gwint itp ;)








davidp - Nie Lut 12, 2012 16:07

lesczu a masz zdjęcie tyłu tego srebrnego R? A ten granatowy dla mnie za bardzo "2 fast 2 Furious" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
leszczu - Nie Lut 12, 2012 16:13

davidp napisał/a:
lesczu a masz zdjęcie tyłu tego srebrnego R? A ten granatowy dla mnie za bardzo "2 fast 2 Furious" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Jak dla mnie tak sobie ten tył wygląda :/ Ja go bym zrobił trochę inaczej. :wink:

davidp - Nie Lut 12, 2012 17:17

W zderzaku to tylko t a listwę chrom usunąć i wspawać wnękę na tabule i te lampy.... nie wie ktoś gdzie można dostać takie lampy?

A nie są to ori od ZR tylko polerowane od wewnątrz?

leszczu - Nie Lut 12, 2012 17:24

davidp napisał/a:
nie wie ktoś gdzie można dostać takie lampy?

Takich lamp w Polsce nie kupisz, a w UK też są trudne do zdobycia. :/

davidp - Nie Lut 12, 2012 17:33

leszczu napisał/a:
davidp napisał/a:
nie wie ktoś gdzie można dostać takie lampy?

Takich lamp w Polsce nie kupisz, a w UK też są trudne do zdobycia. :/
no to mnie pocieszyłeś:D a polerowanie od wewnątrz nie dało by podobnego efektu? Kiedyś na angielskie stronce gość się oferował że robi coś takiego z tylnymi lampami za 60 funtów (~300 zł) plus wysyłka tam i z powrotem ok 200 zł razem 500 co wychodzi bardzo dużooo jak dla mnie.
leszczu - Nie Lut 12, 2012 17:40

davidp napisał/a:
a polerowanie od wewnątrz nie dało by podobnego efektu?

Niestety nie. :/ Przyjrzyj się bliżej, ta lampa wogle inaczej wygląda. :wink:
http://s187.photobucket.c...nt=P1050569.jpg

davidp - Czw Lut 16, 2012 19:22

Ano biały klosz ma większy i dupa zostanę przy ori lecz będą na czerwono.

[ Dodano: Czw Lut 16, 2012 19:22 ]
co sądzicie o tych lampach?

http://www.cartuningparts...ystal-redclear/

leszczu - Pią Lut 17, 2012 13:32

davidp napisał/a:
co sądzicie o tych lampach?

http://www.cartuningparts...ystal-redclear/

To te same co pokazywałeś wyżej. :wink: Jedne z najładniejszych. Jak będziesz brał, bierz od razu dwa komplety, jeden będzie dla mnie. :mrgreen:

Wojtek88 - Pią Lut 17, 2012 14:01

bastek napisał/a:
Z JDM to ma tyle wspólnego co maluch z limuzyną, z resztą 3/4 Hond to JDM które mają tyle samo wspólnego co Twój Rover.


Podpisuję się pod tym. Wiecie w ogóle o co 'kaman' w JDM? Rover i JDM - kompletna bzdura, nawet Civic mb6 (6 generacja 1.8 vti) nie będzie JDM, może być co najwyżej JDM look.

Gekus - Pią Lut 17, 2012 14:44

davidp, zrób Roverkowi clean-looka, czyli usunięcie wszelkich listew, znaczków itp.
Powinno być ciekawie.. Do tego gleba i dobre koło. :D

davidp - Sob Mar 24, 2012 19:15

leszczu napisał/a:
davidp napisał/a:
co sądzicie o tych lampach?

http://www.cartuningparts...ystal-redclear/

To te same co pokazywałeś wyżej. :wink: Jedne z najładniejszych. Jak będziesz brał, bierz od razu dwa komplety, jeden będzie dla mnie. :mrgreen:
ciekawe jak z wysyłką? muszę się dowiedzieć :mrgreen: :mrgreen:

Gekus napisał/a:
davidp, zrób Roverkowi clean-looka, czyli usunięcie wszelkich listew, znaczków itp.
Powinno być ciekawie.. Do tego gleba i dobre koło. :D


Planuje tak zrobić zderzaki i tylną klapę tylko jak dzisiaj usłyszałem cenę za zaspawanie listew chrom i tych mniejszych "szpar" w zderzakach to spadłem z krzesła :shock: :shock: i chyba kupie "HOT AIRA" i sam to zrobię. Fele już mam a na gleba na wiosne :mrgreen:

[ Dodano: Pią Lut 17, 2012 18:10 ]
Czajcie jaki wieś o boże.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


http://www.youtube.com/wa...feature=related

[ Dodano: Sob Mar 24, 2012 19:15 ]
No i nastała wiosna i nadszedł czas modów oto pierwszy jak dla mnie jest Mega Kosmos zakochałem się w tym przodzie:D




leszczu - Sob Mar 24, 2012 19:19

davidp napisał/a:
Planuje tak zrobić zderzaki i tylną klapę tylko jak dzisiaj usłyszałem cenę za zaspawanie listew chrom i tych mniejszych "szpar" w zderzakach to spadłem z krzesła :shock: :shock:

To znaczy ile ??
davidp napisał/a:
No i nastała wiosna i nadszedł czas modów oto pierwszy jak dla mnie jest Mega Kosmos zakochałem się w tym przodzie:D

Całkiem, całkiem to wygląda. :grin:

davidp - Sob Mar 24, 2012 22:29

Za tą małą "szparę" 50 zł a tam gdzie listwy ok 150zł co daje 200zł za zderzak a HotAir do "domowych robótek" za ok 130 zł jest wystarczający:p

[ Dodano: Sob Mar 24, 2012 22:29 ]
Plus grill o którego już się nie pytałem bo mi "luftu" brakło w płucach :shock: :shock: :mrgreen: :mrgreen:

slax - Nie Mar 25, 2012 12:17

siemka, a nie lepiej kupic trochę maty szklanej i żywicy, zalepić ładnie to co chcesz na to odrobina szpachli a zmieścisz sie w 50 zeta z tym
Kozik - Nie Mar 25, 2012 15:48

slax, ja rozmawiałem z paroma osobami w tym lakiernikami to mówili że co by nie zrobić będzie pękać, jedyne rozwiązanie to zaspawać plastikiem, wtedy nie powinno pękać
davidp - Nie Maj 27, 2012 17:45

Dokładnie tak jak kozik mówi zderzak jest elementem podatnym na drgania szczególnie na polskich drogach i będzie pękać lecz i tak postanowiłem zrobić to włóknem i żywicą później zderzak został poszpachlowany i poddany paru próbom wytrzymałości (zaginanie i delikatne "klupanie" młotkiem) nie pękło nigdzie więc myślę że trochę to wytrzyma a jak pęknie to kupie HA i to pospawam od zera.

[ Dodano: Nie Maj 27, 2012 17:45 ]
http://allegro.pl/show_item.php?item=2367042877