Zobacz temat - [r600]Lampy typu Morette
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r600]Lampy typu Morette

EquinoX - Nie Sty 15, 2012 10:56
Temat postu: [r600]Lampy typu Morette
Ostatnio wpadłem na pomysł żeby zbudować coś takiego do r600, czyli wybebeszyć całe lampy i zostawić tylko obudowę, wmontować w nie osobne lampki mijania i długie i kierunek całość zalać silikonem lub innym wypełniaczem następnie szpachla, wygładzić i w kolor auta, na razie problemem jest znaleźć okrągłe lampy które wejdą w klosze z r600 które mają tylko 10 cm wysokości.
Z BMW e32 i e36 mają po 13 i 16 cm wysokości tak że odpada. Macie jakiś pomysł z jakiego autka udało by się zmieścić ?

Tutaj szybka wizualizacja w paincie :lol: Co sądzicie ? :P


pelson91 - Nie Sty 15, 2012 11:47

mi tam się nie podoba. auto z seryjnymi lampami wygląda najlepiej, nie ma co przesadzać, tym bardziej że roboty z tym będzie bardzo dużo.
magill - Nie Sty 15, 2012 12:32

jestem tego samego zdania, co kolegapelson91, przecież te oryginały wyglądają elegancko :)
damianz11 - Pon Sty 16, 2012 21:13

Koledzy, którzy znają się na autach powiedzieli by pewnie tak:
http://www.youtube.com/watch?v=a56Se27v0aE

truten23 - Nie Sty 22, 2012 22:01

No już nie mówcie :roll:
Projekt byłby ciekawy, ale roboty od groma. Polerowanie szkieł, trzeba znaleźć odpowiednie lampy na wkładkę... Już łatwiej wsadzić soczewki... :neutral:

Markzo - Nie Sty 22, 2012 22:07

a wg mnie... Szukaj lampek z AR 159 i zapodaj je po przerobce do R600 bo bylo by cos bardzo fajnego wreszcie!
Pływak - Pon Sty 23, 2012 09:04
Temat postu: Re: [r600]Lampy typu Morette
EquinoX napisał/a:

Z BMW e32 i e36 mają po 13 i 16 cm wysokości tak że odpada. Macie jakiś pomysł z jakiego autka udało by się zmieścić ?


Golf MK2 i MK1? W wersji z 4 reflektorami te dwa wewnętrzne są mniejsze.

Markzo napisał/a:
a wg mnie... Szukaj lampek z AR 159 i zapodaj je po przerobce do R600 bo bylo by cos bardzo fajnego wreszcie!


To by był dopiero pokemon :rotfl: Już nie wspominam o cenie lamp do Alfy bo za ori xenon używke na allegro wołają po 700zł sztuka ;)

EquinoX - Pon Sty 23, 2012 11:48

truten23 napisał/a:
Polerowanie szkieł


Truteń sęk w tym że w tym pomysle nie ma oryginalnych szkieł :)
Przypatrz się tylko nowe elementy są za szkłem.

http://www.google.pl/sear...iw=1280&bih=929

Ale wychodzi na to że faktycznie żeby to zrobić to trzeba wydać więcej niż za zrobienie soczewek a to miała być tańsza alternatywa :)

Ale tak teraz patrzę to faktycznie z golfa 2 te mniejsze powinny podejść, dodatkowo można kupić cleary i wrzucić soczewkę w te do jazdy dziennej, a długie zostawić normalne.

Ma ktoś same obudowy lampy po stłuczce bez szkieł ?? ? :grin:

kzrr - Pon Sty 23, 2012 11:59

Już chyba lepiej by było jak byś zrobił tak jak kolega olek997.

http://forum.roverki.eu/p...profile&u=12025

Kiedyś na spocie w legnicy był i wyglądały jakiego lampy dobrze, bez jakiś wydziwiań, wynalazków czy cuś :)

EquinoX - Pon Sty 23, 2012 12:08

Nie będę się sprzeczał że lampy Olek997 nie są dobre bo są bardzo dobre :)
Ale to już zostało wymyślone i zrobione,a ja chce zrobić coś nowego, poza tym polerowanie szkieł jest tutaj problemem bo płacić komuś 100 zł za sztukę + wysyłki mi się nie podoba, a sam nie będę się uczyć polerowania szkieł na reflektorach które są takie drogie :)
Dlatego wymyśliłem alternatywę która pomija polerowanie a nóż widelec może wyjdzie z tego coś ciekawego :)
Poza tym nie będę psuł swoich szkieł tylko zrobię to z innego kompletu więc jeżeli nie będzie mi się podobać to lampy o ścianę i po problemie przynajmniej będę pewny że nie jest ładnie :)

Harry - Pon Sty 23, 2012 15:53

EquinoX napisał/a:

Ma ktoś same obudowy lampy po stłuczce bez szkieł ?? ? :grin:



napisz do teofilow90 może coś takiego ma, bo 600 miał po kolizji

EquinoX - Pon Sty 23, 2012 16:48

Napisałem , dzięki :)

Ale niestety z golfa2 nie podejdą bo maja 14cm :/

teofilow90 - Wto Sty 24, 2012 15:18

Też coś myślałem nad zmianą lamp w Moim 600 napisze do kolegi co w angli siedzi czy nie ma tam jakis bajerków do 600 i chciałem kolegę EquinoX podpytać trochę o modyfikacje :]
EquinoX - Wto Sty 24, 2012 20:28

O jakie modyfikację ? :)
Wszystko masz w moim wątku :)

A poza tym dzisiaj rozklejałem i przyciemniałem lampy z mazdy mx-6
I tak przymierzyłem na szybko do R to ładnie by pasowały bebeszki z tych lamp no ale tam jest soczewka więc dalej zostaje temat polerowania szkła :p bleee :p

teofilow90 - Wto Sty 24, 2012 23:16

to szkło własnie lipa ja mam soczewki całe lampy z mazdy 626 i tez tak myślałem nawet te od mazdy juz rozkleiłem ale boja sie ze rozbiore moje cos sie !@!$# i znowu bede szukał lamp z miesiac do roverka w dobrej cenie a te moje od angola ładnie świecą jak jade przez las to mrugają mi długimi bo myśla ze ja jade na takich heh :]
kruszan - Sro Sty 25, 2012 14:56

teofilow90 napisał/a:
to szkło własnie lipa ja mam soczewki całe lampy z mazdy 626 i tez tak myślałem nawet te od mazdy juz rozkleiłem ale boja sie ze rozbiore moje cos sie !@!$# i znowu bede szukał lamp z miesiac do roverka w dobrej cenie a te moje od angola ładnie świecą jak jade przez las to mrugają mi długimi bo myśla ze ja jade na takich heh :]


jak masz od angola to może mrugają bo ich oślepiasz :D ?

teofilow90 - Sro Sty 25, 2012 17:54

no raczej tak heh ale zapominam im też mrugnąć :]
szoso - Czw Sty 26, 2012 07:52

w jakim celu masz im mrugać skoro to ty ich oślepiasz :roll:
Pływak - Czw Sty 26, 2012 09:03

Skad sie tacy ludzie biora? Coraz bardziej jestem przekonany, ze testy na inteligencje powinny byc obowiazkowe przy zdawaniu na prawo jazdy :mur:
slax - Czw Sty 26, 2012 20:17

teofilow90 napisał/a:
no raczej tak heh ale zapominam im też mrugnąć
to żeś zabłysnął nie powiem, może jak mandat dostaniesz to do Ciebie co nieco dotrze :neutral:
Pływak napisał/a:
ze testy na inteligencje powinny byc obowiazkowe przy zdawaniu na prawo jazdy
też jestem za
tomii620si - Pon Mar 19, 2012 19:58

Wystraczy w image.google.pl wpisać rover 600 i pokazuje się coś takiego
http://www.autofashion.co.uk/rovera_14.jpg
Wygląd i ocene pozostawiam wam. Mi się osobiscie nie podoba

+ inne fotki http://www.autofashion.co.uk/rover_600.htm

KNA - Pon Mar 19, 2012 20:48

Ale tu nie ma co się podobać. Typowy Wiejski Full Tuning.
tomii620si - Pon Mar 19, 2012 20:56

No dokładnie. Ale jest tutaj po prostu tak po krótce mniej wiecej jak by wyglądało Morette. Aczkowiek dla mnie tego typu rzeczy są do VW Transporter i Golf III a nie do Jovejów
pelson91 - Pon Mar 19, 2012 22:30

KNA napisał/a:
Ale tu nie ma co się podobać. Typowy Wiejski Full Tuning.

x2, wygląda jak masakrycznie wiejski wsiowóz, brak słów. Szkoda tylko zmarnowanej kasy i pracy lakierników

tomii620si - Pon Mar 19, 2012 22:52

Szkoda auta przede wszystkim. Mógł mi oddać jak już nie miał co z nim zrobić ;P
KNA - Wto Mar 20, 2012 01:21

Najlepsze w tym wszystkim, że to jest chyba sklep, w którym taki "body kit" można sobie kupić (tak wywnioskowałem z opisu). Pełna opcja kosztuje 1700 funtów, w przeliczniu na nasze 8500zł (liczłem za 1 funta 5zł bo stoi za 4,9...zł). Żeby wydać tyle pieniędzy na oszpecenie auta do takiego stopnia, że każdy normalny człowiek wstydziłby się do niego wsiąść to chyba trzeba być niepoczytalnym.
EquinoX - Czw Mar 22, 2012 10:44

O czizaz :O
Dobra jednak wsadzę soczewki jak mnie najdzie :d

tomii620si - Czw Mar 22, 2012 14:30

EquinoX, tu masz firme która Ci profesjonalnie zamontuje soczewke w lampe to od razu bixenon rób.
http://hidretrofit.wordpress.com/
Kup samopoziomowanie. Nie badz egoista i nie oślepiaj innych bo to tani dodatek. I spryskiwacze. Nie wiem po co one są ale prawo wymaga to kup se za 100zł na allegro uniwersalne spryskiwacze zamontuj a zamiast przycisku od pompki podlacz pod spryskiwacze od szyby i wszystko ładnie i jak ori będzie zrobione. pozdro do zobaczenia w krzyżowej