Zobacz temat - [R400]Skradziono kluczyki proszę o pomoc
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400]Skradziono kluczyki proszę o pomoc

qbes - Sob Sty 28, 2012 19:55
Temat postu: [R400]Skradziono kluczyki proszę o pomoc
Witam niedawno skradziono mi kluczyki do autka. Było ono zamknięte dałem je rade otworzyć ale jak chce go zapalić dorobionym kluczykiem bez imo alarm się włącza i nestety nie da się odpalić :( , niestety mam tylko ten jeden kluczyk jest jakiś ratunek? Pozdrawiam i proszę o pomoc
Adrian - Sob Sty 28, 2012 19:57

Masz gdzieś w dokumentacji od samochodu zapisany jakiś czterocyfrowy kod?
qbes - Sob Sty 28, 2012 20:03

Zaraz sprawdzę. Mam ksiązkę serwisową jakieś papiery ale ta nie ma przynajmniej nie widze.
bizon - Sob Sty 28, 2012 21:58

No to nie pozostaje nic innego jak dokupienie pilota i zaprogramowanie go

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 21:58 ]
A jesli jest ryzyko ze zlodziej chce sie posluzyc tym kluczykiem do kradziezy auta to lepiej zmien centralke

qbes - Sob Sty 28, 2012 22:15

Wiesz gdzie to mogę zrobić na kujawach? Jaki jest tego koszt?
bizon - Sob Sty 28, 2012 22:20

qbes napisał/a:
Jaki jest tego koszt?

Zaprogramowanie okolo 100 plus koszt zakupu pilota. Kto ma w okolicy testbooka to nie wiem.
A przy okazji podejrzewam ze za kolejna 100 odczyta Ci ten 4cyfrowy kod z centralki

Adrian - Nie Sty 29, 2012 10:27

Problem polega na tym, że Kolega qbes nigdzie nie pojedzie, bo nie może samochodu odpalić. Dla mnie sensownym rozwiązaniem jest zakup zestawu startowego (ECU+centralka+dwa piloty).
qbes - Nie Sty 29, 2012 10:32

jaki jest koszt tych rzeczy kupię je nowe? W sumie na lawetę mógłbym go wziąść.
tronsek - Nie Sty 29, 2012 10:35

qbes napisał/a:
kupię je nowe?
:nie: tylko używki na allegro

[ Dodano: Nie Sty 29, 2012 10:35 ]
qbes napisał/a:
W sumie na lawetę mógłbym go wziąść.
Jak nie masz daleko do T4 to tak. Może warto rozważyć taką opcję, aby ktoś z T4 przyjechał do Ciebie.
qbes - Nie Sty 29, 2012 10:35

To nie wiadomo czy sprawne będą. Chyba lepiej laweta i jechać gdzieś kto ma t4 i zabrac nowego pilota ze sobą.

Problem w tym, że nie wiem kto ma t4 w moim województwie muszę się dowiedzieć.

tronsek - Nie Sty 29, 2012 10:39

qbes napisał/a:
i zabrac nowego pilota ze sobą.
Najlepiej od razu dwa piloty, aby był na zapas w razie czego.
qbes - Nie Sty 29, 2012 10:43

Czyli jeszcze raz panowie. :) Nie mam kluczyka z imo i pilota. Posiadam zwykły kluczyk bez imo jak dokupię pilota (musi być nowy? może ktoś polecić coś i skąd?) pojadę do kogoś kto ma t4 autko znowu będzie jeździć?
bizon - Nie Sty 29, 2012 10:45

qbes napisał/a:
W sumie na lawetę mógłbym go wziąść.

Sprawdz czy z oc nie masz darmowego assistance

tronsek - Nie Sty 29, 2012 10:46

qbes napisał/a:
jak dokupię pilota (musi być nowy? może ktoś polecić coś i skąd?) pojadę do kogoś kto ma t4 autko znowu będzie jeździć?
:taa: Tak, jak dokupisz pilota i ktoś Ci je zaprogramuje to autko będzie znowu jeździć. Piloty nie muszą być nowe. Mogą być używane, byle sprawne.
Adrian - Nie Sty 29, 2012 10:48

Nowy pilot: http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&c=933

Używane na Allegro po kilkadziesiąt złotych. Wolałbym kupić kilka używanych, niż jeden nowy. :wink:

qbes - Nie Sty 29, 2012 10:54

Fakt nowy trochę drogi. W takim razie macie kogoś zaufanego który ma taki pilot z tym, że używany? A z tym asistance to muszę sprawdzić. Dzięki.
tronsek - Nie Sty 29, 2012 11:01

Spróbuj skontaktować się z PHJOWI http://forum.roverki.eu/p...wprofile&u=7011 powinien mieć. Ja u niego właśnie dorabiałem sobie pilota.
Noger - Nie Sty 29, 2012 11:04

To jest kolego nas dwóch już, bo ja z Bydgoszczy i też mam podobny problem :)
BigBoyPL - Nie Sty 29, 2012 11:20

Czy ten 4 cyfrowy kod znajduje się też na odwrocie tego pilota ?
tronsek - Nie Sty 29, 2012 11:22

BigBoyPL napisał/a:
Czy ten 4 cyfrowy kod znajduje się też na odwrocie tego pilota ?
:nie: Nie.
bizon - Nie Sty 29, 2012 11:29

Noger napisał/a:
To jest kolego nas dwóch już, bo ja z Bydgoszczy i też mam podobny problem :)

To moze sie zrzucicie i ktos zaufany do was podjedzie z T4

qbes - Nie Sty 29, 2012 12:39

Kolega PHJOWI rzeczywiście ma programowanie + pilot za 200zł tylko dzieli nas około 160 km. :/

Jutro postaram się dowiedzieć kto ma t4 w Toruniu.

Noger napisz do mnie na gg 5810124 pogadamy.

Noger - Pon Sty 30, 2012 19:04

Sprawa na szczęście skończyła się dobrze, kluczyki się znalazły. Przepraszam za zamieszanie :)
marcin333 - Pon Sty 30, 2012 22:26

Czytam te tematy o doprogramowaniu pilotów, bo zginął i się zepsuł itd, wszyscy SZUKAJ TESTBOOKA.

Pisałem juz w paru tematach że bezproblemu mozna doprogramować pilota w zakładzie gdzie dorabiają klucze i dysponują sprzętem silca sbb immo (podrób pełno na allegro nowy kosztuje 600zł a tym sprzętem dysponuje około 40-60 procent firm dorabiających klucze).
Czyta też bezproblemowo kod do wbijania kluczem.

A programowanie wygląda tak tym sbb, bo w wiekszości zakładów boją się używac w roverach, ręce im się trzęsą.
Włączyć zapłon wybrac samochód.
W menu mamy: odczyt kodu, najlepiej sobie od razu zapisać
i programowanie pilotów klikamy tą funkcję i wciskamy chyba 6x przycisk na pilocie.

Handluję miedzy innymi tym sprzętem i wiem ile zakładów dorabiania kluczy to ma a programowanie z odczytem kodu to może pół minuty roboty.

Jestem z pomorskiego, pilota mogę doprogramować za dobrego browara.

qbes - Pon Sty 30, 2012 23:04

marcin333 skąd dokładnie jesteś i jakby się miało to odbyć? Muszę kupić najpierw pilota i gwarantujesz mi, że odpalę auto potem kluczykiem bez imo?
bizon - Pon Sty 30, 2012 23:12

qbes napisał/a:
że odpalę auto potem kluczykiem bez imo?

Odpalisz pilotem z immo ktory marcin333, Ci zaprogramuje

qbes - Pon Sty 30, 2012 23:16

Dziękuję. Ale muszę autko jakoś przetransportować. Mam nadzieję, że blisko mieszka. :D
bizon - Pon Sty 30, 2012 23:18

A jak chcesz odpalac kluczykiem bez imo (bez pilota) to oprocz przeprogramowania pozostaje zabawa przy elektryce rozrusznika

[ Dodano: Pon Sty 30, 2012 23:18 ]
Albo idz za rada marcin333, i popytaj u dorabiaczy kluczy w Twoim miescie

qbes - Pon Sty 30, 2012 23:18

Słuchaj ja mam tylko kluczyk bez imo właśnie i w tym problem.
marcin333 - Pon Sty 30, 2012 23:24

qbes napisał/a:
marcin333 skąd dokładnie jesteś i jakby się miało to odbyć? Muszę kupić najpierw pilota i gwarantujesz mi, że odpalę auto potem kluczykiem bez imo?



Doprogramuje Ci zakupiony pilot do twojego sterownika i podam ci kod do awaryjnego odpalenia kluczykiem w przypadku uszkodzonego pilota.

Miejscowość Bytów taka mała dziura, nie masz daleko :) , w tej chwili nie ma mnie na miejscu ale za 2tyg będe siedział w domku, ale nawet jakbys był w poblizu możesz podjechac do punktu dorabiania kluczy na ulicę Zaułek Drozdowy.

Ale z tego co kojarze do do Torunia sprzedawałem parę tych(5-10sztuk) programatorów, więc napewno zrobisz to u siebie.
Moge ci nawet instrukcję podesłać do rovera do tego sprzętu, jezeli bedą wciskali kita ze nie da rady a będa mieli sprzęt to sam sobie doprogramujesz jako lekcje dla nich.

Czasami jezdze jako kierowca w wolnym czasie i przelatuję często przez Toruń.

A co do programowania - tak kupujesz uzywany kluczyk.

Immo off też moge ci zrobić w sterowniku, ale bedziesz musiał rzeźbić własnie z rozrusznikiem, a rozrusznika jeszcze nie przećwiczyłem bo pogoda nie taka, trzeba podciągac napięcie przez przekaźnik.

qbes - Pon Sty 30, 2012 23:27

Fajnie marcin333 jakbyś mógł mi podesłać taki adres byłbym wdzięczny. Lub może ty byś do mnie wpadł za opłatą oczywiście jakbyś przelatywał akurat hehe. :D

W takim razie szukam używanego kluczyka i pilota na allegro.

marcin333 - Pon Sty 30, 2012 23:35

qbes napisał/a:
Fajnie marcin333 jakbyś mógł mi podesłać taki adres byłbym wdzięczny. Lub może ty byś do mnie wpadł za opłatą oczywiście jakbyś przelatywał akurat hehe. :D

W takim razie szukam używanego kluczyka i pilota na allegro.


Pilota, kluczyk Ci nie potrzebny, bo przecież masz.

jak znajde adresy to Ci podeśle instrukcję tez mogę podesłać.

Pytaj o sprzęt producent SILCA często mają naklejki na zakładach nazwa SBB IMMO na allegro zobaczysz jak to wygląda.


Lub zrób tak trochę nieładnie ale tez można :) kup na allegro z mozliwością zwrotu w ciągu 10dni :) i zrobisz sam :)

bizon - Pon Sty 30, 2012 23:36

qbes napisał/a:
używanego kluczyka i pilota na allegro.

Sam pilot starczy co nie :D

qbes - Pon Sty 30, 2012 23:42

Mój kluczyk nie ma immo to wgrasz do niego immo czy jak? :D
marcin333 - Pon Sty 30, 2012 23:49

Immo tj zabezpieczenie masz w ECU a wspolpracuje on z pilotem, więc trzeba doprogramować pilota którego zakupisz. Twój kluczyk to grot i kawałek plastiku :)




A tak na szybkiego to macie w Pile to nie daleko, bo z gosciem jeszcze dzisiaj mailowalem

qbes - Czw Lut 09, 2012 18:57

Ok już rozumiem dzięki. :) Wysłałem już maila. :)

[ Dodano: Czw Lut 09, 2012 18:57 ]
Witam dziękuję za wszystkie rady Pan z Lubicz ściągnął mi immo i alarm i auto już jeździ pozdrawiam.