Zobacz temat - Tanie Nawigacje
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Tanie Nawigacje

Daraz2 - Nie Lut 05, 2012 14:53
Temat postu: Tanie Nawigacje
Poszukuję taniej i dobrej nawigacji , do tego czasu użytkowałem telefon Nokia e66 z wgraną nawigacją Garmin i była bardzo dobra, nigdy mnie nie zawiodła ale stwierdziłem ze sprzedam ją ponieważ telefon miał problemy z kartą sim (ale navi działała) i tak zrobiłem . Teraz szukam normalnej nawigacji w cenie do 300zł . Jakie proponujecie ?
wiciu2xlc - Nie Lut 05, 2012 16:53

Ja mam Larka Freebird. Mnóstwo możliwości po odblokowaniu. GPS się nie gubi. Ja nie narzekam, a już 4 sztuki miałem okazję przetestować :)
Rowan - Nie Lut 05, 2012 17:09

wiciu2xlc, Larki są niezłe, ale modele 4.3', bo te mniejsze mają słabsze procki i np z AutoMapą mają małe problemy, wolno działa i czasem gubi pamięć dokąd prowadzi.
pazdzi0h - Nie Lut 05, 2012 17:25

Rowan napisał/a:
wiciu2xlc, Larki są niezłe, ale modele 4.3', bo te mniejsze mają słabsze procki i np z AutoMapą mają małe problemy, wolno działa i czasem gubi pamięć dokąd prowadzi.


po czesci sie nie zgadzam, jezdzilem na roznych Larkach i uwazam, ze najlepszy byl lark 3.5 notabene, ktorego ukradli mi z auta sluzbowego a wiecie dlaczego? kazda nawigacja z wiekszym wyswietlaczem ma problem odbijajacego sie w niej slonca, czytalem nawet nie tak dawno artykul w auto swiecie badz motorze nie pamietam juz dokladnie aczkolwiek wlasnie potwierdzali moje odczucia i sugerowali zakup specjalnych oslonek cos a`la daszkow aby zniwelowac ta przypadlosc

co do szybkosci i poprawnosci dzialania mojego larka 3.5 takze nie mialem zastrzezen

dobryziom - Nie Lut 05, 2012 17:34

ja mam Larka 50.1 + najnowszą automape zestaw niedrogi a jakością nie ustępuje żadnej nawigacji do 800pln plus do tego duży wyraźny wyświetlacz :)
pajda - Nie Lut 05, 2012 18:18

Ja tez jezdze z Larkiem, z czerwonym tylem. wersja chyba 50. Sprawuje sie idealnie
Pawkaz - Nie Lut 05, 2012 18:29

Moj Lark-wersja 35.8 czasem sie "gubi" ale tylko podczas duzych opadow atmosferycznych.
Z checia bym cos nowszego wgral o ile istnieje mozliwosc

Daraz2 - Nie Lut 05, 2012 21:21

zastanawiałem się też na larkiem bo słyszałem o nich dobre opinie a są tanie.
pazdzi0h - Pon Lut 06, 2012 09:28

http://allegro.pl/wyprzed...2086208954.html


co prawda troszke przekracza Twoj zakladany budzet ale mysle, ze warto sie chwile pochylic nad taka propozycja

Brt - Pon Lut 06, 2012 09:38

też polecę nawigacje Lark ... zarówno wersje 43 jak i 50 :ok:
Rowan - Pon Lut 06, 2012 17:10

Pawkaz napisał/a:
Moj Lark-wersja 35.8 czasem sie "gubi"

No właśnie o tym piszę. Z takim przypadkiem w dwóch właśnie takich modelach sie spotkałem.

NiceMan - Pon Lut 06, 2012 18:48

pajda napisał/a:
Ja tez jezdze z Larkiem, z czerwonym tylem. wersja chyba 50. Sprawuje sie idealnie

Również poleca te nawigację ;) Ma ją mój brat ja ją od czasu do czasu użytkuje. Oraz poleciłem ją koledze z pracy ;) Jest zadowolony. Do tego tanie aktualizacje mapy.
Polecam poczytać opinie o tej nawigacji tu :) Same pozytywy OPINIE


Pozdrawiam

Daraz2 - Sro Lut 08, 2012 18:42

Byłem się pytać w paru sklepach i własnie larki mi proponowali, np lark 50.3 za 200zł . Zastanowię sie jeszcze ktory wybrac z tych co mi proponowali. I jak już cos kupie ,to sie pochwale. Oby była tak dobra jak moja poprzednia nawigacja .
wiciu2xlc - Czw Lut 09, 2012 13:26

Mnie te małe denerwowały, mało było widać, dlatego mam teraz 4.3. Nie spotkałem się z gubieniem zasięgu, ale wiadomo że to różnie bywa. Sprzęt tani, ale nie odbiega od modeli MIO czy TOM TOM.
Daraz2 - Pią Lut 10, 2012 16:24

no i jest :D dziś kupiłem nawigacje Lark FreeBird 50.4 BT. Już dzisiaj sobie trochę niej pojeździłem , zrobiłem pare tras i jak narazie jestem bardzo zadowolony nawet z oryginalnych map Larka. Doprowadza dobrze do celu, nie gubi się i nie zacina, a ma wbudowanego bluetootha i połączyłem go z moją nokia c2-02 i sa super zgrane, i dzwięk jest czysty i wyraźny. Mocowanie jest stabilne. Na wszelki kupilem sobie kartę 4 GB , jak bym chciał sobie wgrać inne mapy. Dziękuje wszystkim za pomoc . :) Jak narazie jestem zadowolony :)
Alexi - Nie Lut 12, 2012 10:10

Larki są całkiem dobre i tanie ;-) Ale odkąd kupiłem Nokie e71 to jeżdżę na google maps :) Nie zostawiaj jej aby na mrozie teraz ;p
Tommek - Wto Maj 15, 2012 20:54

odświeżę temat
na dniach chcę kupić nawigację w okolicach 200 zł
zastanawiam się nad:
1. http://www.euro.com.pl/na...bird-50-3.bhtml
bardzo mi się podoba, dużo osób je chwali, ale niektórzy mówią, że wyszła wadliwa partia i trzeba reklamować nawigację, przez co nawigacja jest długi czas w serwisie
2. http://www.euro.com.pl/na...0-pl.bhtml#opis
podobne parametry (procesor i pamięć), tylko znacznie mniejszy ekran, lecz mało kto się skarży na awaryjność

Jestem otwarty na inne propozycje :grin:

Remigiusz - Wto Maj 15, 2012 21:24

Tommek, Tej malej Mio nie bierz bo maly ekran min 5cali lub wiekszy :)

Ja bym szukał Mio moov 500 jak już coś, ale nie wiem jak trudno jest freebirda rozkodować :wink:

Alexi - Wto Maj 15, 2012 23:10

Freebirda akurat bardzo latwo ;p
kipy - Sro Maj 16, 2012 07:19

Ja śmigam na freebirdzie już drugi rok i jest świetna w rozkodowaniu też nie ma problemu. Pozdrawiam :mrgreen:
luk474 - Sro Maj 16, 2012 08:34

w nawigacjach same urządzenia to najmniej ważna sprawa... i tak większość wywala zainstalowane firmowe mapy i wrzuca Automapę.

co do larków. miałem już 2 nawigacje 35.8. zauważyłem że zacinały i zamulały od wersji automapy 5.0 wzwyż

czasem warto zainteresować się używkami. udało mi się kupić miesiąc temu odblokowanego mediona + karta 4 GB + na karcie automapa 6.5 za 100zł

nie wiem jak w późniejszych wersjach larka ale medion zaskoczył mnie tym, że jest ładowarka sieciowa

Adrian - Sro Maj 16, 2012 09:02

luk474 napisał/a:
w nawigacjach same urządzenia to najmniej ważna sprawa
A tu się nie zgodzę. Po co mi wypasiony program nawigacyjny, jeśli sprzęt sobie z nim nie radzi? Potrzebna jest odpowiednia wydajność i poziom komfortu użytkowania (tu spory wpływ ma wyświetlacz moim zdaniem).
magneto - Sro Maj 16, 2012 09:16

Miałem okazję jechać na navi lark z dziury zabitej dechami i bardzo dobrze się spisała.
Nie pamietam modelu tej nawigacji ale miała wyświetlacz taki jak zaprezentowane wyżej mio i powiem że była wystarczająca.Nawigacja pracowała na oryginalnej mapie.Więcej szczegółów nie wiem bo miałem ją pożyczoną od kolegi.

NiceMan - Sro Maj 16, 2012 19:49

A ja ostatnio po Wrocku bujam się na nawigacji z Noki xD Jedyny minus, że ma starą mapę. Musze zrobić aktualizacje. Wczytuje się szybko i trasy podaje generalni dobre. Czasami podaje dłuższe :P


Pozdro

Tommek - Czw Maj 17, 2012 07:23

Larki już wyprzedane w RTV Euro AGD :/
Znalazłem w Media Markt Mantę GPS560 http://www.ceneo.pl/16353109 za 249 zł.
Co o niej sądzicie? Nawet spoko procesor, bo MStar 550MHz, ekran 5"
Tylko nie ma żadnych opinii, a nie słyszałem nic o tej firmie.

NiceMan - Pią Maj 18, 2012 16:41

A patrzyłeś na stronie euro.com.pl ? Możesz przez stronę kupić :P


Pozdrawiam

magill - Pią Maj 18, 2012 17:20

Ja nie planowałem zakupu nowej nawigacji, ale w Media Markt zrobili promocję i były tablety Manty za 199 PLN 7-calowe z GPSem i androidem :) nawet się nie zastanawiałem ;p
Sprawdziłem i nawet MapaMap śmiga aż miło :) teraz jeszcze ściągnąłem automapkę na androida i będzie czad.. a 7 cali w R600 to <fiufiu> :D