Zobacz temat - [R75 All] Amortyzatory - stukanie, producenci
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 All] Amortyzatory - stukanie, producenci

kmisiowy - Czw Lut 09, 2012 11:40
Temat postu: [R75 All] Amortyzatory - stukanie, producenci
Witam!
Od jakiegoś czasu nie moge spać przez stukające zawieszenie :)
W ostatnich dwóch miesiącach wymieniłem: łącznikii stabilizatora (przód/tył), gumy stabilizatora (przód/tyl), końcówki drążków, przednie wachacze. niestety ku mojemu zdziwieniu stuki nadal nie ustały.
Czy jest możliwe że stukają amortyzatory (regenerowałem je 1,5 roku temu)?? stuki pojawiaja sie na małych nierównościach i najbardziej je slychac jak jade wolno.....

Nie chce wymieniać kolejnych czesci bez sensu. moze ktos poleci mi dobrego mechanika w poznaniu, bo byłem już u 5 czy 6 i każdy mówi ze co innego stuka, a tym sposobem to moge cały samochód wymienić.
PLEASE! Pomóżcie:)

Boncky - Czw Lut 09, 2012 11:43

tutaj to Ci nikt chyba nie pomoże, stukać może wszystko i nic...:) albo mechanik albo samemu potrzęś kołem i zawieszeniem na glebie i na lewarku, może stukają delke z sprężyny z amora - luz ?
kmisiowy - Czw Lut 09, 2012 12:01

samochód był 3 razy na podnosniku. luzów zadnych nie ma. pytam się o amortyzatory bo ostatni mechanik u ktorego byłem o tym wspomniał ze to moze byc winna amortyzatorów (swoją droga są już nieszczelne).....
Boncky - Czw Lut 09, 2012 12:03

kmisiowy napisał/a:
samochód był 3 razy na podnosniku. luzów zadnych nie ma. pytam się o amortyzatory bo ostatni mechanik u ktorego byłem o tym wspomniał ze to moze byc winna amortyzatorów (swoją droga są już nieszczelne).....


to sam sobie odpowiedziałeś:) jeżeli są nieszczelne to zapewne klepią... regeneracja takich podzespołów to nie jest dobry pomysł, chyba że masz auto do którego szt kosztuje 1000 zł a regeneracja 200zł

domel-x - Czw Lut 09, 2012 15:24

kmisiowy, hey,mi jeden stuka na małych dziurach i przy małej predkosci ,duzo czesci wymieniłem i nic dopiero podmiana amora (samego) pomogła ,dodam ze nieleciał i sprawnosc ok 60 % .
Łożyska amortyzatora zmieniałes?

piterazim - Pią Lut 10, 2012 12:20

najlepiej przejedź się na jakąś stację diagnostyczną i wjedź na szarpaki
apples - Sob Lut 11, 2012 08:17

kmisiowy napisał/a:
Czy jest możliwe że stukają amortyzatory
Tak. U mnie stukają na tarce oraz "gęstych" dziurach. Sprawność mam około 70%, a zawieszenie po wymianie. Diagnosta stwierdził, że za stuki odpowiedzialny może być w tej sytuacji tylko amortyzator. Stukający amortyzator nie wyjdzie podczas sprawdzania na szarpakach, a jedynie można próbować wyczuć podczas testu amortyzatorów, trzymając rękę na poduszce amortyzatora.
kmisiowy - Sob Lut 11, 2012 09:42

czyli wszystko wskazuje ze to amory... powiem szczerze że dosyć mocno się zdziwiłem kiedy wymieniłem te wszystkie elementy co wcześniej wypisałem a stukanie nie ustało (!). co najciekawsze czasami są cicho i tylko jakieś pojedyńcze stuknięcie się zdarzy a czasami grają jak cały wydział perkusji :) i to właściwie tylko na małych gęstych nierównościach....
da rade wymienić amory samemu czy raczej komuś to dac do zrobienia :?: w samochodzie sobie sporo robie sam ale amorów jeszcze nigdy nie wymieniałem...

domel-x - Sob Lut 11, 2012 10:15

kmisiowy, dasz rade sam wymienic,prosta sprawa :wink: jakie bedziesz kupawał gazowe?
obydwa ci stukają tak samo?

kmisiowy - Sob Lut 11, 2012 10:27

a to dobra wiadomość :)
wymienie na gazowe i chce wymienić przód i tył (bo czasami coś stuka z przodu a czasami z tyłu). Widziałem na allegro amortyzatory KYB po 309zł (podobno są dobre (?)) - w intercarsie sa po 453 zł za strone. w podobnej cenie są Sachsy. swoja droga troche przesadzaja w intercarsie z tymi cenami :/ prawie 150zł różnicy na jednej stronie to kupa kasy :cool:

apples - Sob Lut 11, 2012 10:29

kmisiowy napisał/a:
da rade wymienić amory samemu czy raczej komuś to dac do zrobienia
Tu http://forum.roverki.eu/v...p=532819#532819 masz krok po kroku :wink:
kmisiowy - Sob Lut 11, 2012 11:59

a tak przy okazji: ktoś miał już do czynienia z amortyzatorami gazowymi MONROE? bo na iparts są w korzystnej cenie (244zł za strone z przodu)....
domel-x - Sob Lut 11, 2012 12:08

kmisiowy, na allegro widziałem niedawno je po 210 zł szt, ciekawe jak sprawóją sie te http://allegro.pl/amortyz...2053152060.html
jak w miare dobrze to po co przepłacać :razz:

kmisiowy - Sob Lut 11, 2012 12:31

w sumie dają trzy lata gwarancji. opinie na innych forach są nawet nie najgorsze...
montował już ktoś u siebie monroe (albo krafty) :?:

[ Dodano: Sob Lut 11, 2012 12:31 ]
:?: a co to są te amortyzatory po 179,90 na TOMATEAM :?:
http://www.tomateam.pl/sk...ieszenie&c=1649

apples - Sob Lut 11, 2012 12:34

kmisiowy napisał/a:
a co to są te amortyzatory po 179,90 na TOMATEAM
http://www.tomateam.pl/sk...ieszenie&c=1649
Z mojej wiedzy jest to chiński wyrób ale mogę mieć złe informacje. Zadzwoń i dopytaj o szczegóły aby nie tworzyć niepotrzebnych teorii.
kmisiowy - Pon Lut 13, 2012 15:16

byłem dzisiaj na teście amortyzatorów. Z przodu wyszło mi 56% i 80% (różnica spora) a z tyłu równo po 68%. pytałem się czy mogą to być amortyzatory i mechanik mówi że raczej wątpi. Jego zdaniem będzie to łożysko amortyzatora itd. Tylko dlaczego stuki pojawiają się raz z przodu a raz z tyłu??
Chwilę po tym pojechałem jeszcze do innego speca z tymi wynikami i jego zdaniem to nie jest łożysko amortyzatora bo by wydawało odgłosy jakby samochód stał i się kręciło kierownica. Bardzo bym prosił o jakieś namiary na sprawdzonego mechanika w Poznaniu.
:!: Nie może być tak że w ciągu 30 minut dostaje dwie sprzeczne odpowiedzi???? :!:
Dzisiaj zadzwonie do TomaTeam i spytam się o te amory po 179,90 :) jak bede wiedziec cos wiecej to napisze...

sknerko - Pon Lut 13, 2012 15:43

kmisiowy napisał/a:
Bardzo bym prosił o jakieś namiary na sprawdzonego mechanika w Poznaniu.
W Puszczykowie p. Wojtek Matysiak adres i namiary w dziale warsztaty na stronie klubowej
kmisiowy - Nie Lut 19, 2012 11:25

POMOCY :!:
Wczoraj po powrocie do Berlina (jakieś 280km z prędkością 160-170km/h) moje objawy stały się jeszcze bardziej wyraziste! po prostu rozpacz.... moze jeszcze jakieś pomysły co to może być :?:

sknerko - Nie Lut 19, 2012 21:50

do Puszczykowa masz 10km do Berlina 280km gdzie jest bliżej? :razz: Wojtek w Puszczykowie powie ci co boli twoje auto bo zna je na wylot.

[ Dodano: Nie Lut 19, 2012 21:50 ]
Aha, diagnozę robi za friko płacisz dopiero jak naprawia z tego co mi wiadomo.

kmisiowy - Pią Mar 02, 2012 22:05

okej.jutro sie z nim w takim razie skontaktuje :)
hehe żle napisalem - powinno być z Berlina do Poznania. Sorry :)

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 22:05 ]
wczoraj udało mi się pozbyć wszelkich stuków - winne okazały się amortyzatory. teraz samochodzik jeżdzi jak nowy i bez najmniejszych stuków. jazda znowu sprawia mi przyjemność :D

papirzak - Wto Kwi 10, 2012 22:01

Witam chciałbym odświeżyć temat :) u mnie tez pojawiły się stukania ale tu raczej winne są amorki bo już na dobiciu 34% i 39% i chciałbym poznać waszą opinie na jakie wymienić i co razem z nimi bo jestem kompletnie zielony w tej sprawie i nie chcę żeby mechanik zbytnio mnie w hu... zrobił i na koszta naciął. Tym bardziej że na obecną chwilę nie dysponuję za dużą kwotą na ten cel :( i zastanawiałem się własnie nad tymi amorkami z toma team za 179 . Prosiłbym was koledzy o pomoc w doradzeniu
kmisiowy - Wto Kwi 10, 2012 22:22

tez przymierzałem się do zakupu amortyzatorów ale tych po 179 wolałem nie brać. komplet dobrych amorów + odbojniki itd to z 1400 trzeba liczyć +niektóre zakłady w poznaniu liczą sobie po 100zł za wymiane jednego. ja sprawe rozwiązałem tak (oczywiście tymczasowo) że pojechałem do znajomego speca od amorów i mi je zregenerował za 300 zeta. wiem ze jest wielu przeciwników regeneracji ale powiem szczerze że śmiga aż miło. stukania nie ma i samochód nie "pływa" już do drodze. jak będe przy kasie to wiadomo że kupie nówki ale tymczasowo jest ok. w zeszłym tygodniu wymieniłem końcówki drążków na teknorota po 38zł. ciekawe ile wytrzymają :) po tych zabiegach w aucie mam cisze i naprawdę brak jakichkolwiek stuków mimo 18"felg ;D
pozdr

jarqo1981 - Pią Lip 20, 2012 22:24

...witam, u siebie wymieniłem tuleje wahacza(rozwalone na maxa)oraz górne mocowanie amorków, i dalej stuka puka na dołach, poduszki silnika ok, celuję w amory...tylko muszę poczekać aż przyjadą z Pl za kilka tyg. :( mam nadzieję że to będzie to.
,,tylko muszę poczekać aż przyjadą z Pl za kilka tyg.'' zmiana planów, załatwiłem sobie na miejscu gazowe Sachs Supertouring, teraz tylko ugadać się na wymianę ;)

[ Dodano: Pią Lip 20, 2012 22:24 ]
...dużo czasu mineło, ale nowe amorki sachs supertouring w aucie, stukanie, pukanie, pierdzenie :) ustało :D

apples - Wto Lut 19, 2013 09:43

Mam dylemat ... chce wymienić amortyzatory ze sprężynami i poduszkami. Nie wiem co wybrać ... oryginał w komplecie za około 1250zł (już w Polsce) http://www.ebay.co.uk/itm...=item565255cee9 czy osobno kupowane w kraju amortyzatory Sachs, sprężyny Lesjöfors i kompletne poduszki w cenie 950zł. Kompletując osobno nie mam odbojów i osłon dolnych na sprężynę (gumki). Komplet oryginałów jest z magazynów MG/Rover więc już kilka lat leżą. Sachsy natomiast to polska produkcja. Czytałem trochę o Sachsach i podobno potrafią szybko zaczynać stukać. Co wybrać?
dukat11 - Wto Lut 19, 2013 18:35

apples napisał/a:
Mam dylemat ... chce wymienić amortyzatory ze sprężynami i poduszkami. Nie wiem co wybrać ... oryginał w komplecie za około 1250zł (już w Polsce) http://www.ebay.co.uk/itm...=item565255cee9 czy osobno kupowane w kraju amortyzatory Sachs, sprężyny Lesjöfors i kompletne poduszki w cenie 950zł. Kompletując osobno nie mam odbojów i osłon dolnych na sprężynę (gumki). Komplet oryginałów jest z magazynów MG/Rover więc już kilka lat leżą. Sachsy natomiast to polska produkcja. Czytałem trochę o Sachsach i podobno potrafią szybko zaczynać stukać. Co wybrać?


Ja mam z tyłu kayaba i nie polecam choć się przyzwyczaiłem. Z przodu założyłem Monroe i nie ma problemu ze stabilnością czy komfortem, ale sprężyn nie wymieniałem tylko jedno mocowanie amorka.

amw80 - Pon Wrz 15, 2014 14:21

Witajcie :*

Niestety z lewej tylnej strony amorek już dokonał żywota i przejrzałam allegro w temacie.
Trafiłam na stronę z KYB, gdzie katalogowo powinno być na tył 343475. Dodatkowo sprzedający podał zamienniki:

http://allegro.pl/amortyz...4601358379.html

BOGE 30-D82-A
HYUNDAI 5535025100
HYUNDAI 5536025151
MONROE 23946
MONROE E1301
OPEL 72119126
ROVER GSA971563
ROVER RDP102250
ROVER RPD102250
SACHS 311242

Drugi sprzedawca podał następująco:

AL-KO 1428G
BOGE 30D82A
GABRIEL 69449
KYB 343475
MONROE E1301
QUINTON HAZELL 179443
ROVER RPD102250
SACHS 311 242
SACHS 311242

Zaintrygował mnie OPEL, jeżeli się mylę to mnie poprawcie. Przecież ma inne mocowanie. Cena też jest niższa niż do Roverka.
Tutaj też wykaz poniemiecki zamienników :)

http://www.teilehaber.de/...id59437800.html


Myślicie, że to dobra oferta:

http://allegro.pl/amortyz...4601358379.html

Zamotki można dostać :) Pozdrawiam :*

milky - Wto Wrz 30, 2014 08:51

@amw80 tutaj też chyba taki jak ty podałaś http://www.autoamortyzato...21,0,85,343475/

Mnie osobiście Kayaby też nie podchodzą jakoś

adas.ko - Sro Paź 01, 2014 23:38

Testowałem nowe kayaby excel-g na tylnej osi i wytrzymałem kilka dni, zero komfortu, na wyboistej drodze można było zgubić wnętrzności; wymieniłem je na amorki od s-part (OEM, mają naklejkę MG Rover) i jest pięknie, nie kołysze, jest komfortowo i cicho;) Mam nadzieję, że z trwałością też będzie przyzwoicie...

Pozdrawiam, Adam

Edit [2014-10-14 21:29]

Po kilku tygodniach jazdy na nowych amorkach (OEM przód tył) znowu zaczęło bujać autkiem. Test diagnostyczny: przód 72%, tył 76%, zatem amorki 'fabryka'. Po oględzinach zawieszenia wyszły tuleje wahacza - z tyłu te pod siedzeniem pasażera, latają gdzie chcą, z przodu brak pomysłu. Na razie wymienię te z tyłu i zobaczę. W każdym bądź razie amorki to nie wszystko, ale to temat na inny wątek, pewnie o wahaczach ;) Niemniej założone amorki nadal są w porównaniu do kayaby komfortowe :)

Pozdrawiam,
Adam