Zobacz temat - [r214 si]czy dobre założenie opon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [r214 si]czy dobre założenie opon

sew87 - Sro Mar 28, 2012 15:18
Temat postu: [r214 si]czy dobre założenie opon
witam otoz wymienilem opony na letnie szpece zalozyly mi trzy opony chyba odwrotnie, poniewaz zawsze mialem na zewnatrz tylko marka opony rozmiar itd ,a dzis patrze ze sa zalozone odwrotnie czyli na pol opony jest napis jakims malym druczkiem cos napisane a nigdy tak nie mialem zalozone tylko nie pisze mi wlasnie insside lub outside ?
bolcik - Sro Mar 28, 2012 16:17

jezeli miales komplet to 3 opony raczej odwrotnie zalozyc nie mogli ;) sprawdz czy nie masz gdzies strzalki na tych oponach bo ja ze zdjecia sie nie wyznam
sew87 - Sro Mar 28, 2012 16:22

mam dwa komplety na tyl sa firestone a przod pirelli i zawsze mialem zalozne tym malym druczkiem do wewnatrz a teraz zalozyli odwrotnie i strasznie szumia , strzalek nie mam na oponach
chudson - Sro Mar 28, 2012 16:28

Jeżeli strzałek nie ma ( po obu stronach opony ) a bieżnik wygląda na symetryczny to raczej nie są to opony kierunkowe.

Rozumiem ,że przekładałeś opony na felgi u wulkanizatorów a nie wymieniałeś całe z felgami ??

sew87 - Sro Mar 28, 2012 16:48

no nie ma strzalek ,tak pzrekladalem opony na felgi u wulkanizatorow ,ale szum jest niesamowity i kierownica ciezej chodzi
czort - Sro Mar 28, 2012 20:28

W/g mnie masz dobrze założoną tą oponę.
mam Bardzo podobny bieżnik.
Szum może Ci się wydawać po zmianie z zimowych.
Może też nie wyważyli odpowiednio.
zajedź do innego wulkanizatora i się poprostu zapytaj, co on sądzi, bo Ty nie jesteś pewien...

Kozik - Sro Mar 28, 2012 20:37

Pirelli P4 to opona asymetryczna

http://www.oponeo.pl/mode...li-cinturato-p4

wg mnie powinny być na nich znaki inside outside albo inne oznaczenia

sTERYD - Sro Mar 28, 2012 20:41

opona wygląda, że jest niesymetryczna, ale nie kierunkowa. sprawdź, czy masz na zewnętrznej stronie napis: "side facing outwards" jeśli znajduje się on po wewnętrznej stronie to opona jest założona odwrotnie. Może być po wewnętrznej stronie napis "inwards" ale nie musi
andrew0503 - Sro Mar 28, 2012 20:57

Nie wiem, czy dobrze się dopatrzyłem, ale gdzieś rzucił mi się w oczy napis externo , czyli na zewnątrz. Jeśli tak to opony są dobrze założone :wink:
empi - Sro Mar 28, 2012 21:08

widac na pierwszy rzut oka ,że są dobrze założone
sew87 - Sob Mar 31, 2012 12:59

aha czyli dobrze a w innych latach mialem odwrotnie zalozone czyli zle byly he ci wulkanizatorzy za 5 :)

[ Dodano: Sob Mar 31, 2012 12:59 ]
ale po zalozeniu letnich opon zaczely sie straszne drgania przy jezdzie przy 20km do 130km takie dziwne i kierownica mi drga i ucieka skreca ciut w lewo i jak zakrece to powinna wracac i sama sie prostowac po skrecie a tak teraz nie jest a na zimowkach tak bylo jak i w innych latach na tych letnich

leszczu - Sob Mar 31, 2012 13:59

Jeśli kierownica drga to koła są źle wyważone. :wink: A co do ściąganie, to spróbuj zamienić koła miejscami. :grin:
sew87 - Sob Mar 31, 2012 14:24

aha czyli moge jechac tak jakby na reklamacje ?
leszczu - Sob Mar 31, 2012 14:27

Cytat:
aha czyli moge jechac tak jakby na reklamacje ?

Tak. :wink:

kris2828 - Sob Mar 31, 2012 14:36

[quote="sew87"]aha czyli dobrze a w innych latach mialem odwrotnie zalozone czyli zle byly he ci wulkanizatorzy za 5 :)

czyli jeśli dobrze rozumiem to w innych latach miałeś źle założone a teraz masz dobrze ? wiec jeśli tak to chyba będziesz miał problem jak były źle założone bo się inaczej zużywały i teraz będzie kłopot po zmianie...

sew87 - Sob Mar 31, 2012 14:49

tylko dziwne ze mi sie dobrze jezdzilo i ani jedej przygody , nawet jadac do belgi i z belgi w burzy deszczu ze nic nie bylo widac 170 km i elegancko ,zawsze zastanawialo mnie bo zawsze opony od zewnatrz nie maja napsiane cos malym druczkiem patrzac po innych autach


tylko nie mam zadnego paragonu na to ze mi wymieniali ? bo nie daja wiec moze byc problem z ta reklamacja

The_Baca - Sob Mar 31, 2012 20:11

Po prostu pojedź do nich żeby Ci to sprawdzili. Jeśli byłeś niedawno to może Cię pamiętają, jak są uczciwi to nic za to nie wezmą. Moim zdaniem źle wyważyli, przy danych prędkościach kierownicy nie da się utrzymać. Miałem tak u siebie przy 30 na godzinę i przy 90. Podklejenie odpowiednich ciężarków pomogło
sew87 - Sob Mar 31, 2012 20:17

no wlasnie w poniedzialek jade do nich bylem 2 dni temu
The_Baca - Sob Mar 31, 2012 20:40

Cytat:
no wlasnie w poniedzialek jade do nich bylem 2 dni temu
no to na pewno muszą pamiętać :) Tylko zapytaj spokojnie i bez nerwów. U mnie w małej miejscowości trzeba grzecznie z mechanikami. Zapytałem "dlaczego k**wa pan wbija ciężarek na aluminiową felgę!?" Jak się nie podoba to wyp**. I musiałem zmienić wulkanizatora :razz:
jamex19 - Nie Kwi 01, 2012 14:03

Kolego jezeli nie ma strzałek kierunkowych sprawdz czy na oponie nie ma napisow OUTSIDE a z drugiej strony INSIDE jak sama nazwa mowi strona z napisem INSIDE ma isc do srodka a OUTSIDE na zewnatrz wtedy opona jest załozona prawidlowo

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 14:03 ]
Jak dlamnie ta oponke na zdjeciu masz zalozona dobrze

sknerko - Nie Kwi 01, 2012 18:02

to sa oponki Pirelli Cinturato P4 i na oponeo pisze tak "Opona Pirelli Cinturato P4 została wyposażona w asymetryczny bieżnik" a na stronie pirelli.pl
sew87 - Nie Kwi 01, 2012 20:42

tylko to sa strasze opony juz i nie maja ale popatrze na nie jutro
andrew0503 - Nie Kwi 01, 2012 21:01

Tylko nie muszą być nazwy angielskie, na rynek hiszpański/portugalski mogą być napisy "externo" na zewnątrz. A u Ciebie chyba jest taki napis.