Zobacz temat - IDT kontra VVC
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - IDT kontra VVC

komik88 - Pon Lut 13, 2012 17:22

i jak to na forum, znów małe zgrzyty ;d co do mocy, to IDT w MG to dobry motorek, podatny na mody, i przy 140KM juz mocno daje radę.. co do ZR-A 160 to dla mnie szału nie robi.. nie wiem czemu ale jakoś nie jestem przekonany do tych motorków.. wole zdecydowanie Hondowskiego VTI 160, lepsza kultura, dźwięk i kop przy 5tyś obr, ale nie o tym teraz mowa..
wcześniej ktoś się prężył że 0.7s do 100 to mało ;) a to jest przepaść tak na prawdę.. mój samochód ma masę 1580kg i moc katalogowo 170KM ( nie wiem ile teraz jest, nie byłem na hamowni i nie chcę kitów wciskać) ale seryjnie do 100 przyspiesza w 8.5s więc wynik mega wyśmienity.. dążę do tego że chetnie chciał bym się ustawić z kimś z forum na kresce z ZR-160 i pokazać wam że mi nie ucieknie chociaż mam 400kg cięższe autko, a czemu?? dlatego że najważniejsza jest w autkach trakcja przy podobnych mocach, to że się ma 200KM to nie znaczy że samochód będzie przyspieszał jak burza, bo może miec złą trakcję i objedzie go autko 50KM słabsze!! pozdro

alexkret - Pon Lut 13, 2012 19:37

Takie mam pytanie do użytkowników zr z 05r. Jak się wyciąga przyciski od klimy itp bo chce wymienić zarówki, tak jak w rvoerze?
sobrus - Wto Lut 14, 2012 08:59

Kop przy VVC jest "mały" bo ten system działa w całym zakresie obrotów, nie włącza się nagle jak VTEC, więc nie wciska tak w fotel.
Do tego na plus K-Serii przemawia mała waga :)
Oczywiście przeczy to temu że silniki Hondy sa bardzo fajne.

Co do trakcji to święta prawda, nie bez powodu BMW ma napęd na tył.
Na szczęście VVC nie dysponuje (w przeciwieństwie do diesla) jakimś monstrualnym momentem obrotowym, żeby mieć poważny problem z trakcją. Ostatecznie to tylko 1.8 bez turbo. Ale rozkłada go równo w całym zakresie i to jest w tym silniku najfajniejsze, nie trzeba go wysoko kręcić żeby jechał.

komik88 - Wto Lut 14, 2012 09:16

no zgadzam się z toba w 100%, sam mam BMW i wiem co to jest dobra trakcja, nie porównywalna do przedniego napędu.. silniki VTEC to jest dokładnie to samo co u mnie Vanos i to uderzenie jest mocno odczuwalne.. ale masz racje, moment w ZR 160 jest dużo mniejszy jak w IDT i problemu z trakcją wielkiego nie powinno być, tym bardziej przy dobrych oponkach.. :)
Kozik - Wto Lut 14, 2012 11:22

komik88 napisał/a:
ale masz racje, moment w ZR 160 jest dużo mniejszy jak w IDT i problemu z trakcją wielkiego nie powinno być, tym bardziej przy dobrych oponkach.. :)


mam torsena i tylko w ekstremalnych warunkach jest problem z trakcją

leszczu - Wto Lut 14, 2012 11:28

komik88 napisał/a:
dążę do tego że chetnie chciał bym się ustawić z kimś z forum na kresce z ZR-160 i pokazać wam że mi nie ucieknie chociaż mam 400kg cięższe autko, a czemu??

Chciałbym to zobaczyć. IDT nie będzie miało żadnych szans z VVC. Ja proponuję, aby na następnym zlocie coś takiego zorganizować, bo ten temat był już nie raz poruszany na forum. :grin:

bociannielot - Wto Lut 14, 2012 11:33

komik88, czemu chcesz czymś co ma 8.5 do 100 objechać coś co ma poniżej 8 :?: a może bardziej nie czemu, tylko jakim cudem :?: Jeśli obydwa auta będą w zbliżonym do serii stanie, to wynik na starcie masz wiadomy bez względu na to czy będziesz miał 4x4, FWD lub RWD... nie bardzo wiem co Ty starasz się udowodnić
Kozik - Wto Lut 14, 2012 11:34

leszczu, musiałby to być wyścig szybkiego kierowcy IDT i VVC oprócz tego musiałyby to być osoby którym nie żal auta żeby tak katować,
wg mnie nie dłubane IDT vs VVC to vvc wygra
jeśli dłubane IDT vs VVC to kto wie...

porównanie by musiało być z VVC które jest w dobrym stanie i ma seryjną moc a takich jest mało

mój ma 145KM i 166Nm ale na taki wyścig się nie piszę bo szkoda mi auta

leszczu - Wto Lut 14, 2012 12:15

Kozik napisał/a:
leszczu, musiałby to być wyścig szybkiego kierowcy IDT i VVC oprócz tego musiałyby to być osoby którym nie żal auta żeby tak katować,

Kierowce IDT już mamy. :mrgreen: A kto się zgłasza z VVC ?? :mrgreen:

komik88 - Wto Lut 14, 2012 12:34

czy wy jesteście ślepi za przeproszeniem?? ;/ chyba napisałem jasno że mam BMW a nie rovera i czytajcie ze zrozumieniem że mój samochód seryjnie ma 8.5s do 100, teraz może ok 8.2s i jestem więcej niż pewny że to wasze vvc mi nie ucieknie.. wiem jakie autka tą betką objeżdżam i to że masz 400kg lżejsze autko nie oznacza że masz wygraną sytuacje.. wiem co to znaczy uderzenie z obrotów tylnego napędu.. chetnie się zmierze..
leszczu - Wto Lut 14, 2012 12:36

komik88 napisał/a:
czy wy jesteście ślepi za przeproszeniem?? ;/

Ślepy nie jestem, ale ewidentnie w profilu masz napisane, że masz ZR IDT, a co w rzeczywistości to skąd mam to wiedzieć ??

bociannielot - Wto Lut 14, 2012 12:48

komik88 napisał/a:
czy wy jesteście ślepi za przeproszeniem?? chyba napisałem jasno że mam BMW a nie rovera i czytajcie ze zrozumieniem że mój samochód seryjnie ma 8.5s do 100, teraz może ok 8.2s i jestem więcej niż pewny że to wasze vvc mi nie ucieknie..
nie chcę Cię obrażać wiec nic już więcej nie napisze
komik88 - Wto Lut 14, 2012 12:49

a wiesz kolego co to jest czytanie ze zrozumieniem?? bo chyba nie przeczytałeś tego co napisałem wyżej tylko od razu się plujesz i cwaniakujesz na tym forum, także takie wysmiewania itp to pozostaw sobie dla siebie. pozdro
bociannielot - Wto Lut 14, 2012 12:53

Wg. Ciebie 7.8 do setki to dłużej niż 8.2 do setki, więc ze zrozumieniem to u Ciebie jest spory problem, nie pluje się i nie ciągnij tematu bo sam skompromitujesz się jeszcze bardziej.
Brt - Wto Lut 14, 2012 13:00

ale macie problemy :roll: ... i tak najważniejszy jest wypełniacz między fotelem a kierownicą :ok:
leszczu - Wto Lut 14, 2012 13:02

komik88 napisał/a:
bo chyba nie przeczytałeś tego co napisałem wyżej tylko od razu się plujesz i cwaniakujesz na tym forum, także takie wysmiewania itp to pozostaw sobie dla siebie. pozdro

Z tego co patrze to ty się prujesz i wyśmiewasz. A tak wogle to skończmy ten OT, bo twoje "przyspieszanie do setki " w "BMW" mało kogo obchodzi i nic nie wnosi do tematu.

komik88 - Wto Lut 14, 2012 13:15

koniec tematu, bo widać nie potraficie normalnie pisać, tylko zawsze znajdzie sie ktoś kto uważa że jego guru MG ZR 160 jest najlepszy :) pozdrawiam :)
Bumelant - Wto Lut 14, 2012 13:26

Moje 3 grosze:

http://www.simon.cstnet.pl/filmy/wyscigi.wmv

kilka ciekawych przejazdow seria VVC vs miedzy innymi TDI i VTI.
od 3:30 pojedynek z TDI 240 koni i 420 NM

porownanie robione lata temu w moim rodzinnym miescie - zoltek oczywiscie zdrowa seria - zero modow....

Pozdros!

sobrus - Wto Lut 14, 2012 13:51

Rovera K generalnie nie jest łatwo objechać, nawet 1.4
Filmik zobacze jak wróce do domu bo w pracy mi filtruja.

Bumelant - Wto Lut 14, 2012 14:04

Prawda jest taka, ze ktos kto kupuje vvc to kupuje je po cos i dobrze wie jaki jest plus tego auta. Dyskusja i wojenka nie ma sensu bo zarowno vvc ma pewne plusy jak i dieselek. Kazdy kierowca jest inny i lubi cos innego. Ja osobiscie nigdy nie lubilem jazdy dieslem bo zalezy mi na kjsowej zwinnosci w zakrecie przy pierwszych 3ch biegach - tego w zadnym dieslu nie uswiadczylem a jezdzilem chyba wszystkimi jakie sa najpopularniejsze u nas na rynku. Natomiast w trasie bardzo fajnie sie to sprawuje i daje rade na kopciuchu. Wszystko zalezy do czego to auto ma byc i mozemy dopiero dyskutowac.
Ciufa - Wto Lut 14, 2012 14:36

leszczu napisał/a:
A kto się zgłasza z VVC

chętny :D
Kozik napisał/a:
musiałyby to być osoby którym nie żal auta żeby tak katować

Kozik napisał/a:
na taki wyścig się nie piszę bo szkoda mi auta

jak szkoda? w jaki sposób katować? normalna jazda do odcinki, tak jak na co dzień :]

Bumelant - Wto Lut 14, 2012 14:39

Jak bedziesz Komik w kraku - lub ja w Twoich okolicach tez chetny jestem :) Dwa razy mnie nie trzeba zachecac. Mamy nawet taka fajna niemiecka autostrade jak cos. Ciufa nie sprzedales jeszcze?
komik88 - Wto Lut 14, 2012 15:15

Bumelant jestem chetny jak coś :) tak z czystej ciekawości bym się sprawdził.. :) pozdro
Kozik - Wto Lut 14, 2012 15:20

Ciufa napisał/a:
jak szkoda? w jaki sposób katować? normalna jazda do odcinki, tak jak na co dzień :]


jak strzelasz ze sprzęgła przy starcie i przy zmianie biegów to nazywam katowanie, jazda do odcinki to inna kwestia, od czasu do czasu auto musi widzieć górną część obrotów ;)

Jak chce się ostro ruszyć to wiesz bo jak rozmawialiśmy coś o ćwiartce to mówiłeś że masz doświadczenie ;)

mnie bardziej bawi ganianie po zakrętach ;)

Bumelant - Wto Lut 14, 2012 15:26

Zakrety RULES ! i biada kto mysli inaczej :mrgreen:
Ciufa - Wto Lut 14, 2012 15:28

Kozik napisał/a:
jak strzelasz ze sprzęgła przy starcie i przy zmianie biegów to nazywam katowanie,

a to ok, nie szkoda mi auta :D

Rowan - Wto Lut 14, 2012 18:17

komik88 napisał/a:
wiem co to znaczy uderzenie z obrotów tylnego napędu..

Tak, to znaczy większa strata mocy względem auta przednionapędowego :mrgreen:
komik88 napisał/a:
mój samochód seryjnie ma 8.5s do 100, teraz może ok 8.2s i jestem więcej niż pewny że to wasze vvc mi nie ucieknie..

Tak czy tak, to Cię objedzie, nie ma znaczenia czy ucieknie, czy nie... :roll:
komik88 napisał/a:
plujesz i cwaniakujesz na tym forum

Sam zaczynasz :wink: Wszyscy są spokojni opanowani, a Ty zachowujesz się jak dziecko w paskownicy, które chce pokazać, że jego łopatka najszybciej kopie, a ta niestety nie jest :razz:
komik88 napisał/a:
bo widać nie potraficie normalnie pisać, tylko zawsze znajdzie sie ktoś kto uważa że jego guru MG ZR 160 jest najlepszy :)

Ty zacząłeś temat, o tym, że Twoje auto jest najlepsze i niczego nie przyjmujesz innego do wiadomości :roll:

dobryziom - Wto Lut 14, 2012 18:48

komik88 napisał/a:
dążę do tego że chetnie chciał bym się ustawić z kimś z forum na kresce z ZR-160 i pokazać wam że mi nie ucieknie chociaż mam 400kg cięższe autko, a czemu??


nagroda Nobla 2012 za złamanie zasady względności jednak Albert się mylił :/

komik88 napisał/a:
dlatego że najważniejsza jest w autkach trakcja przy podobnych mocach, to że się ma 200KM to nie znaczy że samochód będzie przyspieszał jak burza, bo może miec złą trakcję i objedzie go autko 50KM słabsze!! pozdro


a tu za oczywistą oczywistość :)

Firq - Wto Lut 14, 2012 19:09

dzięki szoso za rozdzielenie tematu :)
może podsumujemy to w ten sposób ze w tym Roku zarząd w miare możliwości na Ogólnopolskim zlocie zorganizuje chociaż dwie próby na 400m IDT vs VVC i sprawa sie rozwiąże :D Wtedy albo IDT przeproszą VVC albo VVC przeproszą IDT :D
Ja się pisze na start IDT jeśli by do czegoś takiego miało dojść :)

Kozik - Wto Lut 14, 2012 20:43

:) muszę się na zlot wybrać i przyobserwować a może i wystartować... kto wie :)
Firq - Wto Lut 14, 2012 21:00

kwestia co na to zarząd jeśli sie zgodzi to wpisuje mojego ZR-a na listę IDT jak mi VVC skopie dupę to podziękuje i pogratuluje i temat IDT vs VVC na forum sie zakończy :)
sobrus - Wto Lut 14, 2012 21:09

Obowiązkowo proszę filmiki w co najmniej 720p :D
Firq - Wto Lut 14, 2012 21:11

sobrus, a nie wybierasz sie na ogólnopolski ?
komik88 - Wto Lut 14, 2012 21:14

seryjne IDT nie ma co startować do VVC, ale np takie jak Remiego czy kogoś kto ma dłubniętego na ok 150KM to VVC się grubo pomęczy a nawet może przegrać, ale gdybać sobie można, trzeba sprawdzić.
Kolego ROWAN widzę że prubujesz cwaniaczyć jak co poniektórzy, to ci powiem że tylni napęd jest o wiele lepszy od przodu, każde sportowe autko które jeździ po torze ma tylni napęd to po 1, po drugie to jak twierdzisz inaczej to podstaw mi R75 170KM i ja podstawie tylno napędowe BMW 170KM i mówię ci że nawet nie podjedzie ten rover ze startu! a po 3 to nie wypowiadaj się o moim aucie jak nim nie jechałeś bo nie znasz mnie i mojego samochodu to bez podstawnie nie wypisuj bzdur że mnie VVC objedzie!

Firq - Wto Lut 14, 2012 21:23

komik88, wyluzuj troche chociażby z tego powodu ze Rowan, jest juz na tym forum 5 lat a ty niecały rok i co więcej powiem jeśli vvc do steki idzie w 7.8 s a twoje Volvo 8.2 s to w starciu od 0-100km/h VVC będzie pierwszy a co później sie będzie działo to nie wiem.... i to chce ci właśnie uświadomić Rowan, jeśli sie nie myle....
komik88, seria idt idzie do 100 9.8 jakos tak a vvc 7.8 i temat sie tyczy tych dłubanych IDT kontra VVC

komik88 - Wto Lut 14, 2012 21:28

Firq jakie VOLVO?? ;) heh powtarzam czytać ze zrozumieniem, ale mniejsza o to.. kiedyś się spotkamy to porównamy.. bo gadać sobie można.. i to że jestem na forum rok czy mniej to nie świadczy o tym że nie mam w ogóle pojęcia o tym o czym piszę, ale nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje przez internet, z krzykaczami wolał bym na żywo pogadać ;) pozdro
sobrus - Wto Lut 14, 2012 21:32

Firq napisał/a:
sobrus, a nie wybierasz sie na ogólnopolski ?


Biorąc pod uwagę że jeszcze nie udało mi sie zebrać na cotygodniowy zlot lubelski, to szanse są minimalne ;)

Co do RWD vs FWD to choć mam dwa samochody RWD to się nie wypowiem, bo aż tak nie "testowałem". Ale faktem jest, że R416Si jest szybszy od BMW 318i, jak się go już wkręci. Waga jest taka sama, bo R jest troche mniejszy ale lepiej wyposażony.
Na mokrym jednak FWD nic nie pomoże, taka prawda.

Firq - Wto Lut 14, 2012 21:43

komik88, sory za to Volvo Poprawiam sie BMW :D i nikt tu nie mówi ze nie masz pojecia o czym piszesz :)
Cytat:
wolał bym na żywo pogadać

Tu sie zgadzam :D
Czyli VVC do 100 kulnie sie szybciej niz twoje BMW a co będzie poźniej to ja nie wiem :)

komik88 - Wto Lut 14, 2012 21:50

http://www.youtube.com/watch?v=S-SLqwAnCzg
to jest moje BMW na rozwalonej przepływce.. teraz jeździ troche lepiej, ale nie ma warunków do nagrania filmiku.. zejdzie śnieg to wrzuce nowy.

kzrr - Wto Lut 14, 2012 22:21

komik88, z tego co widzę to Twoje BMW to jest w benzynie i lpg. Więc ja nie rozumiem tego ciągłego iDT vs VVC z Twojej strony :)

E36 z jakim silnikiem ?

Rowan - Wto Lut 14, 2012 22:33

komik88 napisał/a:
a po 3 to nie wypowiadaj się o moim aucie jak nim nie jechałeś bo nie znasz mnie i mojego samochodu to bez podstawnie nie wypisuj bzdur że mnie VVC objedzie!

Spoko, sam zakładasz, że Cię nie objedzie auto, którym również nie jechales, dlatego Twój poziom rozumowania jest co najmniej śmieszny :wink: Jednak polecam jakąś meliskę, albo relanium :grin:
Ja Ciebie nie musze znać, ani Twojego samochodu, nawet nie mam zbytniej ochoty, bo jeśli zachowujesz się w podobny sposób w jaki 'walczysz" na forum, to chyba nie mielibyśmy o czym rozmawiać :wink:
komik88 napisał/a:
Kolego ROWAN widzę że prubujesz cwaniaczyć jak co poniektórzy

Ja się zachowuje zupełnie spokojnie, a Ty wyjeżdżasz z krzykiem i "wyższością" własnej teori :wink: Nie potrafisz tego poprzeć racjonalnymi argumentami, ale jesteś święcie przekonany o swojej racji :roll:
komik88 napisał/a:
po drugie to jak twierdzisz inaczej to podstaw mi R75 170KM i ja podstawie tylno napędowe BMW 170KM i mówię ci że nawet nie podjedzie ten rover ze startu!

Nie poniżyłbym się tak :mrgreen: Ale tak dla porównania... Jeśli już jesteś tak pewny swego... E46 M47N ma do setki 8.9s, tu masz tylny napęd. Tyle samo dokładnie ma Avensis II z silnikiem 2.2, no fakt, ale moc również 150KM, pewnie będziesz się bronił tym, że większa pojemność, inny moment srata tata, takich samych silników nie :wink: W tym przypadku masz przednio napędówkę, no i jeszcze taki malutki niuans :razz: Avka jest 100kg cięższa :wink: Więc?;> Podobnie sprawa ma się w przypadku X-Type 2.2. tyle, że tam jest 5km więcej. Również cięższy o dokładnie 85kg.

slax - Wto Lut 14, 2012 22:47

Ostatnio na forum trwa burzliwa debata na temat forum dawniej i dziś. Tu kolega komik88, daje dobitne dowody dlaczego jest gorzej zamiast lepiej :sad:

Przepraszam za OT, nie wytrzymałem

Harry - Wto Lut 14, 2012 22:49

Cytat:
Bumelant jestem chetny jak coś :) tak z czystej ciekawości bym się sprawdził.. :) pozdro

miałeś przyjechac do Łodzi miałeś pojechać do wawy i na razie tylko gadasz

jeżlei masz e 36 318 to masz wg. danych jakich znalazłem przyśpieszenie od 0-100 średnio ok. 11 sekund tyle ile ma mój R 1.4 :razz:
moment 175 nm przy 4600
napęd na tył czyli klasyczny napęd jest + auto lepiej sie zbiera, tylko sądzę, że VVC mogło by Cie objechać
VVC 174 NM przy 4600 0-100 7.6 lżejsze auto
byś miał problem żeby to wziąć
bmw jest cięższe o 100 kg
Zr 160 1145 kg
318 (140 km) -1240 kg

slax - Wto Lut 14, 2012 22:52

a w ogóle to ja tej dyskusji nie rozumiem do końca, kolega komik88 na początku porównuje IDT do VVC, z jego wypowiedzi wnioskować można ze skłania się bardziej nawet ku IDT, ale ostatecznie żeby to sprawdzić chce się ustawić na kresce swoim BMW :mrgreen: No czy tylko ja tu czegoś? nie kumam? Toć to jest bez sensu, i do tego nie poważne...
Rowan - Wto Lut 14, 2012 23:01

slax, też miałem pisać właśnie o przykładnie czemu forum nie jest jak kiedyś, ale ju odpuściłem...
Mnie wygląda na to, że "kolega" chciał się pochwalić swoim zajebistym BMW i po to ten temat, bo on był założony przez niego, nigdzie taka dyskusja się nie wywiązała z tego co kojarze, żeby ją wydzielać w OT.

kzrr - Wto Lut 14, 2012 23:21

Ale kurde nawet abstrahując trochę od tematu.
Nie ważne jaki silnik, czy z MG/R z BMW czy Toyoty czy z Fiata i nie ważna jaka pojemność i jaka masa auta, jeśli producent podaje dane od 0 do 100km/h to przecież podaje dla konkretnego silnika, konkretnego nadwozia i konkretnej masy auta. Więc nawet jeśli auto ma niech będzie dwie tony, silnik trzy i pół litra i producent podaje np; 6 sek do 100 to jest logiczne że objedzie np: ZR

Rowan - Wto Lut 14, 2012 23:28

kzrr, no dokładnie. To już wcześniej omówiliśmy, ale kolega próbuje jeszcze udowadniać wyższość tylnionapędowca nad przednionapędowcem o tej samej mocy silnika :wink:
kzrr - Wto Lut 14, 2012 23:31

Rozumiem że jeszcze mody, chipy itp, i ile uda się urwać więcej do setki - 0,5 sek - 1,0 sek ?
Kozik - Wto Lut 14, 2012 23:40

z testów jakie przeprowadziłem:
moje VVC 145KM 166Nm (skrzynia i przełożenia z Rovera 620Ti + torsen) z załadowanym bagażnikiem (narzędzia), z butlą LPG, dojazdówką itd
vs
polonez 1,8 coś około 117KM nie wiem ile niuta ale wydłubany całkowicie (jedynie apteczka, trójkąt, koło zapasowe i klucz do kół), bez foteli z tyłu, bez dywanów, bez tapicerek na drzwiach, ogólnie mówiąc wypruty całkowicie

test od 0-100km/h mierzony na programie GTX na symbiana
Rover 200Vi - 7,9s (z kiepskim sprzęgłem i bez torsena, skrzynia z VVC 8,5s)
Polonez vel wydmuszka 1,8 - 7,9s

test z rolki (ok 20km/h)
vvc nieco zrywa przyczepność ale ogólne po złapaniu trakcji odchodzi

pod górkę z rolki VVC odchodzi zdecydowanie

podsumowanie:
spotykam takiego poloneza w trasie to mam z nim problemy ale objeżdżam, jeśli startujemy ze świateł to już może być różnie.

Myślę, że nie wyrzucając siedzeń i tapicerek mógłbym z 50kg wyrzucić z auta (opróżniając bagażnik z niepotrzebnych rzeczy które wożę na co dzięń).

Kierowca poloneza jest lżejszy ode mnie o jakieś 30-40kg ;)

Myślę, że po odciążeniu niewielkim mojego auta i wsadzeniu lżejszego kierowcy 100kg lżejszy byłby mój Rover ;)

nadmieniam, że przyspieszenie było mierzone tym samym urządzeniem na tej samej trasie, było powtarzalne.

Zachowanie poloneza po puszczeniu sprzęgła trochę spalił gumę potem zaraz trakcja i wyrwanie do przodu.
Zachowanie vvc po puszczeniu sprzęgła auto od razu rusza ale do ok 40km/h nie można było złapać trakcji.

[ Dodano: Wto Lut 14, 2012 23:40 ]
kzrr napisał/a:
Rozumiem że jeszcze mody, chipy itp, i ile uda się urwać więcej do setki - 0,5 sek - 1,0 sek ?


polonez bez mnie na pokładzie 7,9s do setki
polonez ze mną na pokładzie (110kg mięsa) 8,3s do setki z tego co pamiętam

Ciufa - Wto Lut 14, 2012 23:42

Rowan napisał/a:
bo on był założony przez niego, nigdzie taka dyskusja się nie wywiązała z tego co kojarze, żeby ją wydzielać w OT.

jest wydzielony z innego tematu ;]

marcinmarcin - Sro Lut 15, 2012 00:40

sranie w banie z super trakcją i przyłożeniem na tylnim napędzie... do łyknięcia tylko na forum przednionapędowców :D napisz jeszcze jakie są straty mocy przy przednim a tylnym napędzie, bo wszędzie piszą że przy tylnym napędzie przynajmniej kilka procent więcej... aha i wykalibruj sobie licznik z gps, bo u mnie przynajmniej jak widzisz 100 na liczniku na dole to praktycznie tyle na nim jest...
Rowan - Sro Lut 15, 2012 08:55

Ciufa, to przepraszam, nie wiedziałem :roll: :wink:
Brt - Sro Lut 15, 2012 09:00

kzrr napisał/a:
i ile uda się urwać więcej do setki - 0,5 sek - 1,0 sek ?


SDi z pałerbatonem w porównaniu do serii urywa ok. 1,5 - 2 sek do setki i ponad 2 sek. na 4 biegu od 60 - 100. :ok:

kzrr - Sro Lut 15, 2012 09:34

No to zwracam honor :) Ale Vader to tez inna historia :P

Ale patrząc na dane z http://roverki.pl/mg-zr-2...techniczne.html

To ZR 160 ma 7,6 a iDT 113 ma 9,6 jeśli owszem uda się urwać 2 sek to bedę podobnie przyśpieszać, ale jak chyba wiadomo iDT nie jest tak podatny na mody jak SDi

tronsek - Sro Lut 15, 2012 09:36

kzrr napisał/a:
ale jak chyba wiadomo iDT nie jest tak podatny na mody jak SDi
Właśnie odwrotnie. iTD lepiej się "dłubie" niż SDi.
Jugol - Sro Lut 15, 2012 10:11

kzrr napisał/a:
ale jak chyba wiadomo iDT nie jest tak podatny na mody jak SDi


Widzę, że masz Pawełku tyły w kwestii naszych klekotów ;p Polecam zatem lekturę: http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=60

...bo w SDi to szczytem jest tuning za 7pln, więcej jakoś nikt nie dłubie w tym silniku ;)

P.S.
:ups: , zapomniałem o rakiecie Raptile'a :ok:

bociannielot - Sro Lut 15, 2012 10:15

tronsek napisał/a:
Właśnie odwrotnie. iTD lepiej się "dłubie" niż SDi.
ale SDi łatwiej i taniej :wink: Powerbutton za 5zł :grin:

[ Dodano: Sro Lut 15, 2012 10:15 ]
Jugol, dokładnie :grin:

szoso - Sro Lut 15, 2012 10:29

bociannielot napisał/a:
ale SDi łatwiej i taniej Powerbutton za 5zł

weź przestań co to za tuning, ze 2 miechy już tego nie używam :grin:

leszczu - Sro Lut 15, 2012 12:23

Panowie niema co tu się kłócić, tylko działać. Trzeba namówić zarząd, aby na najbliższym zlocie zorganizować takie porównanie. Kierowcę IDT i VVC już mamy, więc jaki problem. Można też postawić obok ich jak wcześniej wspomniał Jugol rakietę Raptile. :grin:
Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 12:43

Napisze coś, choc jak dla mnie lekka głupota IDT vs VVC :wink:

Diesel ma duży moment a VVC się zarąbiście wkręca na obroty i ma moc :wink: Ja po jeździe kozika VVC mogę powiedzieć ze jak na miasto mi brakuje momentu bo ja lubię pomału ruszać i na dolnym zakresie obrotów siedzieć.

Ale do jazdy szybkiej i ścigania na pewno VVC jest lepszy :wink: Jak się bestia wkręci to frajda z jazdy jest super :wink: W IDT sie tak nie da bo silnik wyje i już nie ciągnie :wink:

Co do SDI to się go łatwo tuninguje tak samo jak IDT, wada SDi jest tylko taka ze pompa ma swoje ograniczenie co do mocy i więcej jak te 135KM nie wyciągnie bo nie wytworzy tyle ciśnienia ile trzeba. IDT ma ta zaletę ze więcej można z pompy wyciągnąć :wink:

Ja uważam ze IDT po modach przegra na 1/4mili z dobrze tuningowanym VVC. Chyba ze VNT Turbo ktoś by do IDT wsadził to w tedy mogę być innego zdania, bo Turbo dziura będzie mniejsza :wink:

leszczu - Sro Lut 15, 2012 12:59

Remigiusz napisał/a:
Ja uważam ze IDT po modach przegra na 1/4mili z dobrze tuningowanym VVC

Remigiusz, ja tez jestem tego samego zdanie, ale chciałbym zobaczyć ten pojedynek. :grin:

sobrus - Sro Lut 15, 2012 13:39

Też tak mi sie wydaje, do tego kierownik w IDT będzie miał chyba więcej pracy z biegami. W VVC to wiadomo - odcinka, odcinka, odcinka...a już przy drugiej ponad 100km/h na liczniku.
Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 15:10

sobrus napisał/a:
Też tak mi sie wydaje, do tego kierownik w IDT będzie miał chyba więcej pracy z biegami. W VVC to wiadomo - odcinka, odcinka, odcinka...a już przy drugiej ponad 100km/h na liczniku.


hahaha.. dokładnie tak będzie. W IDT trzeba będzie się o mieszać biegami jak w ciężarowym :mrgreen: I na dodatek za free jeszcze skrzynia biegów wyskoczy bokiem :mrgreen:

Firq - Sro Lut 15, 2012 19:16

Remigiusz napisał,
Cytat:
Ja uważam ze IDT po modach przegra na 1/4mili z dobrze tuningowanym VVC


Remi mówimy tu o tym IDT po modach VS VVC zdrowa seria

Cytat:
Chyba ze VNT Turbo ktoś by do IDT wsadził to w tedy mogę być innego zdania

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Cytat:
I na dodatek za free jeszcze skrzynia biegów wyskoczy bokiem


linkę zabiore na Zlot na wszelki wypadek i może mnie ktoś podciągnie do WLKP :D

i tak jak wcześniej pisałem pisze sie na START z vvc

Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 19:54

Z VVC kontra IDT to mogę się z kozikiem postawić :mrgreen: Nagramy wam filmik :mrgreen:
Firq - Sro Lut 15, 2012 20:05

dawaj :D
leszczu - Sro Lut 15, 2012 20:13

Remigiusz, tylko Kozik za bardzo nie chce katować auta i ja go rozumiem. :wink:
Kozik - Sro Lut 15, 2012 20:26

Remigiusz, Ty masz więcej KM i więcej Nm ;)
xtek - Sro Lut 15, 2012 20:29

leszczu napisał/a:
Remigiusz, tylko Kozik za bardzo nie chce katować auta i ja go rozumiem. :wink:


Jeden przejazd to katowanie? Auto dla was to oltarzyk czy maszyna do jezdzenia? :/

Firq - Sro Lut 15, 2012 20:29

może jednak da sie skusić :D
Kozik - Sro Lut 15, 2012 20:42

xtek napisał/a:
Auto dla was to oltarzyk czy maszyna do jezdzenia? :/


ja teraz siedzę w Krakowie to może z Tobą się ustawię skoro masz 7,7s do setki to powinieneś mnie łyknąć ja mam 7,9-8s do setki ;>

xtek - Sro Lut 15, 2012 20:44

Kozik napisał/a:
xtek napisał/a:
Auto dla was to oltarzyk czy maszyna do jezdzenia? :/


ja teraz siedzę w Krakowie to może z Tobą się ustawię skoro masz 7,7s do setki to powinieneś mnie łyknąć ja mam 7,9-8s do setki ;>


Spoko, tylko moze byc problem ze znalezieniem odsniezonej ulicy aktualnie.

Kozik - Sro Lut 15, 2012 20:47

xtek napisał/a:
Spoko, tylko moze byc problem ze znalezieniem odsniezonej ulicy aktualnie.


w sobotę ma być ciepło i bez śniegu ;>

Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 20:48

Ja tez auta nie lubię katować swojego. Uważam ze z kozikiem by wyszedł dobry filmik :D Wiem jak kozik śmiga :wink:
Firq - Sro Lut 15, 2012 20:48

fakt zasypało trochę i nie ma co świrować w taką pogodę :) lepiej odłożyć takie wrażenia na zlot :)
xtek - Sro Lut 15, 2012 20:50

Kozik napisał/a:
xtek napisał/a:
Spoko, tylko moze byc problem ze znalezieniem odsniezonej ulicy aktualnie.


w sobotę ma być ciepło i bez śniegu ;>


W weekendy to teraz akurat mam wolny czas i jezdze na deske ;) Ale w tygodniu po 17 jestem przewaznie wolny.

Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 20:51

Firq, No co wy troszkę śniegu tylko nasypało :wink: Dobre bieżniki i śniegi nie straszne :wink:
Firq - Sro Lut 15, 2012 20:53

śniegi nie ale wyścigi jak najbardziej :)
Remigiusz - Sro Lut 15, 2012 21:02

Firq, po 1. na pewno bym tego nie robił na drodze publicznej :wink:
Firq - Sro Lut 15, 2012 21:04

w takim razie ogień na tłoki :D
kadzaf - Czw Lut 16, 2012 10:56

i łańcuchy na koła :mrgreen:
tuners - Czw Lut 16, 2012 22:40

proponuję nad drwiną kawał szerokiej prostej i pustej ;) zresztą wiadomo do czego służy ale jednak jak będzie mniej śniegu ;D
Bumelant - Pią Lut 17, 2012 22:56

Taa tylko jak sie cieplo zrobi to blachary jescze jakies potracimy hehe. Sa inne duzo lepsze miejsca. Wstyd tam jechac. Ja sie pisze anytime na dojezdzie do A4 jak cieplo bedzie. Nie mam trakcji poza 4-5 biegiem jak na razie. Pozdro!

ps. Tuners ile km i nm w bolidzie obecnie? moze byc PW

tuners - Sob Lut 18, 2012 17:49

nie mówię że tam musimy jechać podczas wyścigów po prostu po godzinie 17 tam żywej duszy niema i pusta droga
Bumelant - Sob Lut 18, 2012 18:18

Jak sie cieplej zrobi to widze, ze sie kreci nam fajny spocik :mrgreen: Obecnie nic nie nawalcze - mimo w miare dobrej gumy, niestety brak szpery - latam po calym pasie hehe. Sam bardzo chetnie chce tez IDT zobaczyc w akcji poniewaz nie mialem okazji jak na razie i jestem bardzo ciekawy. Pozdr!
marcinmarcin - Nie Lut 19, 2012 23:10

Bumelant napisał/a:
Ja sie pisze anytime na dojezdzie do A4
Ciągnie wilka do lasu... :)
Firq - Pon Lut 20, 2012 19:30

IDT ile macie po modach 60-100 na IV biegu ??
VVC ile macie 0-200 km/h ??
VVC z ręką na sercu czy wasze bestie idą tak jak ten model z linku ??
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Bumelant - Pon Lut 20, 2012 19:32

Masz jak chodza na naszych podpisach :) Nie wiem nie mierzylem tego nigdy. To na filmie bardzo niemrawo chodzi - slabo cos mu to jedzie i dodatkowo biegow totalnie nie ogarnia - za duzo przeciaga - przynajmniej takie odczucie mam.
Firq - Pon Lut 20, 2012 19:38

marcinmarcin, VVC lepiej ciut idzie od twojego Bumelant, :D
No dobra fajnie ale czemu macie wszyscy od 0-100 a nie do 200 220 ??

Bumelant - Pon Lut 20, 2012 19:39

Dlatego bo to co ja mam teraz w podpisie - to jest bez VVC :) musialbym poszukac - mialem oba silniki w tym samym nadwoziu - osiagi sa bardzo zblizone - predkosci maksymalne osiagalem tez podobne. Szczerze to az tak szybko nie smigam - bardziej kreciolki jakies pierwsze 3 biegi. Dlatego bardzo chetnie bym sobie porownal na ulicy bo nie bylo okazji jeszcze sie spotkac z nikim. Pozdr!
Firq - Pon Lut 20, 2012 19:51

to dlaczego w tytule filmu masz MG ZR 1.8 NON VVC 0-100 Ale ok spoko :D

Podajcie tylko jakieś czasy do 200 np :)

Bumelant - Pon Lut 20, 2012 19:53

NON VVC = NIE VVC :) Przeczytaj dokladnie opis pod nim zobaczysz co tam mam wstawione. Generalnie technicznie samochod jest ZR 160tka z wstawionym liznietym 1.8. Uwalilem orginalny silnik a trafil mi sie bardzo fajny zwykly 1.8 i juz jakos tak zostal pod maska bo daje rade i ma kilka plusow w stosunku do poprzednego.
kzrr - Pon Lut 20, 2012 20:01

Firq, ten z Twojego linku to chyba nie jest ZR 160, powyżej 100-120 to koleś dusi to auto a nic prawie nie jedzie.

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 20:01 ]
Bumelant, ale samego powiedzmy modułu VVC nie masz w swoim tylko elementy ?

Firq - Pon Lut 20, 2012 20:03

Bumelant, to ile masz mocy pod maską ??
kzrr, dlatego pytam bo po 100 auto nie istnieje jak dla mnie i dlatego moja prośba o filmik waszych maszyn od 0 do 200 np

Bumelant - Pon Lut 20, 2012 20:15

kzrr mam seryjny silnik 1.8 troszke mocniej skrecony niz powinien byc :) caly uklad dolotowy to seryjny dolot z wersji VVC troszke poprawiony wkladka pipercrossa i doprowadzeniem powietrza z dolu, do tego mam duza przepustnice 52mm, kolektor dolotowy testowalem i zwykly i ten z VVC obecnie jest zwykly z 1.8. Wydech to 4-2-1 bez katalizatora 60 mm wraz z mil eliminatorem a od niedawna docisnilem go tylnym tlumikiem komorowym, ktory ma 57mm - mialem wrazenie, ze 60mm byl ciutke za luzny. Do tego dobre sprzeglo, qucik i w zasadzie tyle.

Firq nie mam pojecia - nie bylo dane sprawdzic - kombinujemy jakis spocik jak sie cieplo zrobi to pojezdzimy cos - moze sie tez ekipa na hamowanie wybierze. Takze bardzo mi ciezko jest odpowiedziec - jestem gdzies pomiedzy 1.8 a vvc na pewno.

kzrr - Pon Lut 20, 2012 20:19

Firq, ale to nawet widać po innych filmikach na YT jak ZR 160 jedzie powyzej 100.

np tutaj: może jakoś srednia, ale przynajmniej widać ze wskazówka powyżej 100 idzie płynnie a jakieś pitu pitu jak z tego niby 1.4 160 km :P

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 20:19 ]
Sory nie dodałem linku :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=bNFI0D0PExw

Bumelant - Pon Lut 20, 2012 20:20

Na moje oko koledzy to mi sie wydaje - ze dosc slabo to jedzie temu komus jak na VVC. do 100 ladnie potem cos traci impet.
Firq - Pon Lut 20, 2012 20:28

no ten dość fajnie idzie :) i o to mi chodziło :)

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 20:28 ]
Bumelant, mówisz o tym z linku co podał kzrr, ?? to wrzuccie swoje filmy a jak nie macie to nagrać od 0 - 160 chociaż :D

Bumelant - Pon Lut 20, 2012 20:34

ten pierwszy link
Firq - Pon Lut 20, 2012 20:36

czyli ten co ja podałem tak?
kzrr - Pon Lut 20, 2012 20:43

z tego co Ty podałeś Firq, to nawet tam w komentarzach chyba piszą że to 1.4 :D

Mnie by bardzo interesowało porównanie ZR 160 z ZS 180 :)

Ela - Pon Lut 20, 2012 20:48

kzrr napisał/a:
Mnie by bardzo interesowało porównanie ZR 160 z ZS 180

stawalem z zr i vi, zs szybszy :)

Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 20:48

I koniec jazdy mi urwało dziś tez pasek rozrządu :neutral: Mogę tylko każdemu doradzić co ma auto po modach nie oglądnie sobie swoje paski. Bo nie pasujemy mi ze Krzystkowi i mi teraz urwalo pasek. A mam dopiero 40tys zrobione na tym :neutral:
Kozik - Pon Lut 20, 2012 20:52

hehe u mnie to całkiem dziwnie może wyglądać bo mam skrzynię z 620Ti i przedłużenia mam dłuższe niż VVC, auto straciło na dynamice ale przyjemniej się w trasie jedzie ;)

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 20:52 ]
Remigiusz napisał/a:
I koniec jazdy mi urwało dziś tez pasek rozrządu :neutral: Mogę tylko każdemu doradzić co ma auto po modach nie oglądnie sobie swoje paski.


przykra sprawa, co się porobiło w silniku? ;/

pasek ważna rzecz

Bumelant - Pon Lut 20, 2012 20:53

Tak dokładnie - ten pierwszy. Tam troszeczek jakos tak niemrawo smiga.
ADI-mistrzu - Pon Lut 20, 2012 20:53

A ile obrotów przy 100km/h masz ?
Bumelant - Pon Lut 20, 2012 20:54

ZS pokona vvc - nawet dane fabryczne tak mowia. Szkoda Remiugiusz, ze tak sie stalo - mnie sie urwal trzonek zaworu i rozwalil caly silnik.
kzrr - Pon Lut 20, 2012 20:59

Ela napisał/a:
stawalem z zr i vi, zs szybszy :)


ehkem ? Ela ? Stawałem ? :mrgreen:

Kozik - Pon Lut 20, 2012 20:59

ADI-mistrzu napisał/a:
A ile obrotów przy 100km/h masz ?


przy licznikowych 100km/h mam niecałe 2,5tys obr/min na 5 biegu a przy oryginalnej skrzyni VVC miałem jakieś 2,8tys obr/min

Firq - Pon Lut 20, 2012 21:27

Remigiusz, :cry: :cry: :cry: trochę strach mnie obleciał i jutro kupie chociaż pasek rozrządu napinacz i rolkę prowadzącą i założę a pasek i napinacz od pompy wtryskowej później wymienię bo gdyby nawet poszedł ten od pompy to on krzywdy nie zrobi co nie ?

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 21:27 ]
Remigiusz, zrzuć głowice i naj znać co sie stało :pociesz:

Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 21:28

Firq, No od pompy nic nie zrobi, auto zgaśnie i tyle :wink: Założysz nowy pasek i jedziesz dalej :wink:
kadzaf - Pon Lut 20, 2012 21:46

Remigiusz [*] :roll:
No coż moze nie bedzie tak tragicznie ,a szybko leciałes jak to sie stało ?

Brt - Pon Lut 20, 2012 21:48

Remi ;> ... co popsułeś ?? :/ ... to pewne ??
kadzaf - Pon Lut 20, 2012 21:51

Nie ma jak tryby w URSUSach ,grzechocze po grzechocze ale nie przeskoczy.
Ja podejrzewam wade paska badz skonczyła sie rolka :/
Puki co nie ma co gdybac ,moze nie bedzie tak zle . :cool:

Remigiusz - Pon Lut 20, 2012 22:20

szybko niejechaniem ale przegazowalem na 5.000rpm bo zaczęło coś auto dusić i myślałem ze to winna paliwa :neutral: i auto po tym zgasło :neutral:

Kręcenie rozrusznikiem nic nie dało bo oporu nie było i na holowaniu na5. biegu próbowałem go odpalić bo bylem przekonany ze to pasek od pompy poszedł i było tylko słychać klekotanie zaworów :neutral:

Markzo - Pon Lut 20, 2012 23:08

kzrr napisał/a:
ehkem ? Ela ? Stawałem ?

oj no zagapiłem się i z konta Młodej odpisałem :D

Remigiusz napisał/a:
szybko niejechaniem ale przegazowalem na 5.000rpm bo zaczęło coś auto dusić i myślałem ze to winna paliwa i auto po tym zgasło

Kręcenie rozrusznikiem nic nie dało bo oporu nie było i na holowaniu na5. biegu próbowałem go odpalić bo bylem przekonany ze to pasek od pompy poszedł i było tylko słychać klekotanie zaworów

Remi wspolczucia :/

Ciufa - Wto Lut 21, 2012 08:26

Firq napisał/a:
to wrzuccie swoje filmy a jak nie macie to nagrać od 0 - 160 chociaż

~70 - ~180 http://www.youtube.com/watch?v=70M4eLJRy2E
0-150 w 15 sekund (400 metrów) :]

Markzo - Wto Lut 21, 2012 08:32

http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=80
dla seryjnego zs180 (jesli kogos to interesi)

60km/h do 100km/h na 4 biegu: 6,5s
60km/h do 100km/h na 3 biegu: 4,5s

seria 0- ~170km/h
http://w511.wrzuta.pl/film/1TR4emdCDJZ/film-0031
60km/h - 100km/h na 2 biegu to okolice 2,8s ;)

kzrr - Wto Lut 21, 2012 08:56

Markzo napisał/a:
60km/h do 100km/h na 4 biegu: 6,5s


Z całym szacunkiem i to bez zadnej szydery ale jesli dobrze pamiętam to raptile w swoim podpisie miał od 60 do 100 chyba 5.5 sek :)

Ciufa - Wto Lut 21, 2012 08:59

kzrr napisał/a:
raptile w swoim podpisie miał od 60 do 100 chyba 5.5 sek

sdi ma troche inny wykres mocy i momentu ;)

kzrr - Wto Lut 21, 2012 09:02

Ciufa, wiem, czyli teoretycznie dobrze zrobione SDi może byc bardziej elastyczne o "fałki" :)
sobrus - Wto Lut 21, 2012 09:02

Do dokładnie test 60-100km/h w K/KV robi się na dwójce :)

Jeżeli mówimy o niskich obrotach <3k to oczywiście jest bardziej elastyczne.
Diesel tam ma maks możliwości, a benzyna jeszcze nie zaczyna ;)

Zależy co kto ma na myśli mówiąc elastyczność - Vką można na drugim biegu jeździć od 0 do 100, więc po miescie w ogóle nie trzeba zmieniać biegów i porządnie załapac sie na fotoradar. :rotfl:

Ciufa - Wto Lut 21, 2012 09:06

kzrr, ja wiem, ze ty wiesz ale inni moga nie wiedziec i zaraz ktos napisze jaki to ten diesel jest zayebisty i objeżdża ZS180 ;)

[ Dodano: Wto Lut 21, 2012 09:06 ]
sobrus napisał/a:
Diesel tam ma maks możliwości, a benzyna jeszcze nie zaczyna

to co dla diesla jest sufitem dla benzyny jest podłoga :D

kzrr - Wto Lut 21, 2012 09:09

Bo się tak ogolnie trochę zastanawiam np: który z gamy naszych MG no ew. R jest powiedzmy "najlepszy" do spirtnu, najlepszy w elastycznosci, najlepiej się wykręca etc etc.
Ciufa - Wto Lut 21, 2012 09:10

tomcat ? :D
kzrr - Wto Lut 21, 2012 09:11

O tym nie pomyślałem. Hmmm. :mrgreen:
Markzo - Wto Lut 21, 2012 09:31

po to Bozia dała rączki i nóżki, żeby redukować ;D jak się nie spiesze, to z 5teczki się toczę, jak czas nagli, obroty 4k i w gore i auto leci ;)
Brt - Wto Lut 21, 2012 09:41

Cytat:
tomcat ? :D
Tomcio wymiata :D :mniam:
bociannielot - Wto Lut 21, 2012 10:14

Jest jeszcze SV ale to nie w gamie "naszych", poza tym był na forum ZT 260 więc on pewnie był najszybszy :wink: .
Pływak - Wto Lut 21, 2012 16:26

bociannielot napisał/a:
Jest jeszcze SV ale to nie w gamie "naszych", poza tym był na forum ZT 260 więc on pewnie był najszybszy :wink: .


ZT260 ma chyba tyle samo do setki co Coupe turbo albo coś bardzo zbliżonego :)

bociannielot - Wto Lut 21, 2012 16:32

Pływak, serio?? bez sensu heh ale za to podejrzewam że powyżej 100-ki będzie juz przewaga v8-ki :wink:
Firq - Wto Lut 21, 2012 19:00

Ciufa, dzięki ale chciał bym z kamera na licznik żeby zobaczyć jak to idzie na liczniku ;) ale filmik fajny ;)
kzrr, ile żabolek ma kucy i momentu bo nie moge znaleźć na forum ??

Kozik - Wto Lut 21, 2012 19:32

Moje Vi z długą skrzynią


Tunersa IDT

tuners - Wto Lut 21, 2012 19:57

nom musimy podjechać tam gdzie Ciebie nagrywaliśmy i wtedy nagrać na podkręconym turbo i po dorobieniu dolotu :)

Obecnie dolot kończy się na puszce filtra seryjnego

Kozik czy to Ci się kontrolka oleju zaświtała pod koniec?

Kozik - Wto Lut 21, 2012 20:01

tuners, to wiadro któro chcesz wsadzić nazywamy dolotem :)

[ Dodano: Wto Lut 21, 2012 20:00 ]
tuners, JCB ma turbinę? bo może by zaadoptował :D

[ Dodano: Wto Lut 21, 2012 20:01 ]
Cytat:
Kozik czy to Ci się kontrolka oleju zaświtała pod koniec?


SRS, świeci cały czas w przyszłym tygodniu przestanie ;)

tuners - Wto Lut 21, 2012 20:01

Nie ale Atlasy mają :D JCB ma zmiennik momentu czy jakoś tak
Firq - Wto Lut 21, 2012 20:08

tuners, nie obraź sie bo pytam poważnie ale czy ty deptałeś w ogóle w pedał gazu ?? czy poprostu masz seryjne 101 km ??
Kozik, wg filmiku miedzy 8 a 9s 100 czy sie mylę jeśli I bieg 60km/h to tak by wychodziło czy coś pokręciłem ? przy 5 sek start i przy 14 100 tak ??

Pływak - Wto Lut 21, 2012 20:15

bociannielot napisał/a:
Pływak, serio?? bez sensu heh ale za to podejrzewam że powyżej 100-ki będzie juz przewaga v8-ki :wink:


Co bez sensu? Zt260 wazy 1770kg, a coupeta w turbo 1185kg prawie 600kg więcej przy 60KM różnicy :]

Kozik - Wto Lut 21, 2012 20:18

Firq, to było tak na szybko nakręcone ;) tunersa też niezbyt cyrkowane, jeden przejazd i tyle
nie twierdzę, że mam najszybsze auto na świecie ;)

Firq - Wto Lut 21, 2012 20:23

czyli tuners, ma serie 101 KM tak ?
tuners - Wto Lut 21, 2012 20:31

Przejazd Kozika odbył się na pustej drodze, na początku koła dość buksowały mocno przez co nagle duża prędkość od startu

Mój przejazd kręcił jak ruszałem za świateł na skrzyżowaniu pod czas dość kiepskiej śnieżnej pogody na dużym skrzyżowaniu z lewego pasa gdzie zmieniać musiałem pas i uważać na innych oraz hamować przed następnym skrzyżowaniem

Nagrania zostały zamieszczone od tak, nie żeby się porównywać lub chwalić do tego z przydały by się sprzyjające warunki i pusta droga

na filmie 115 + wtryski z sdi i brak dolotu

Mieliśmy dzisiaj na pustej nakręcić mojego ale zeszło nam z montażem tapicerki do wieczora

Firq - Wto Lut 21, 2012 20:37

tuners, ok to nagraj teraz filmik na suchej nawierzchni ok ;) Kozika buksowały ale nie stracił czasu mimo tego buksowania ;)
Mundekk - Wto Lut 21, 2012 20:47

Skoro vvc ma 8-9 sec do 100 to dobrze zrobiony idt powinien bez problemu go wziać. U mnie licznikowe 0-100 udało sie osiągnąc w 8,7 sec(nie wiem na ile dokłądny to pomiar ale reszta była podobna, około 9 sec). U mnie jest tylko wywalony katalizator, egr i program mafless.
Firq - Wto Lut 21, 2012 20:56

Mundekk, 8 - 9 s VI ma do setki chociaż dane tech mówią o 8 sek VVc 7.8 s wiec nie bez problemu ale vvc i vi nie sa granica nie do przeskoczenia i może sie kiedyś o tym przekonamy ;) ogólnie filmik Kozika mi sie podoba
leszczu - Wto Lut 21, 2012 20:56

Kozik, ładnie idzie twoje Vi. :grin:
Firq - Wto Lut 21, 2012 21:13

leszczu, dokładnie tak jak mówisz :)
Kozik - Wto Lut 21, 2012 21:15

opony 185/60 R14 zimówki, droga sucha, no tak przyspiesza dociążone 145KM (bagażnik cały zapakowany narzędziami i dwa kloce (ja i tuners ;) ), zbiornik LPG też trochę waży ;)
bociannielot - Wto Lut 21, 2012 21:25

Pływak napisał/a:
bociannielot napisał/a:
Pływak, serio?? bez sensu heh ale za to podejrzewam że powyżej 100-ki będzie juz przewaga v8-ki :wink:


Co bez sensu? Zt260 wazy 1770kg, a coupeta w turbo 1185kg prawie 600kg więcej przy 60KM różnicy :]

nie mówię że bez sensu jest Twoje stwierdzenie :razz: - tylko że bez sensu to że ZT - 260 został tak zaprojektowany że Tomcat go objedzie, sprawdziłem dane 6,2 dla Tomcata do 6,7 dla ZT. Troszkę nie wykorzystany potencjał jak dla mnie, ale cóż...

Pływak - Wto Lut 21, 2012 21:38

No ale właśnie nie jest bez sensu bo to są dwa zupełnie różne auta i dwa zupełnie inne rynki odbiorców. ZT260 to auto dla faceta z kryzysem wieku średniego któremu żona nie kazała kupić drugiego auta do zabawy ;) Jedynym konkurentem 2setki w coupe mogła by być ewentualnie 75 w coupe gdyby weszła do produkcji bo od czasów R 200 coupe do konca istnienia marki nie wypełniono luki w tym segmencie :)
komik88 - Wto Lut 21, 2012 21:44

KRZYCHU nagraj swoje IDT bo ja już mojego nie mam.. a nasze były praktycznie identycznie porobione.. to chłopaki zobaczą jak powinno jeździć IDT bo to na filmiku Tunersa to max 105KM ( tak mniej więcej widać po filmiku) A 140KM to już robi wielką różnice.. i moment w moim przypadku 300NM.
KOZIK fajnie ten Roverek Ci Śmiga :)

Pływak - Wto Lut 21, 2012 21:46

:hahaha: Mierzenie czasów do setki z filmików zawsze mnie bawiło ale mierzenie mocy na podstawie filmików to już lol roku :hahaha:
slax - Wto Lut 21, 2012 22:38

Witam Panowie

Przyznam, że mnie także odrobinę śmieszy takie wyliczanie przyspieszenia i mocy z filmików :wink:

Ale nie o tym chciałem mówić. Niektórzy sie przechwalają, inni spekulują, jasnowidzów też nie brakuje :mrgreen: parę jest tylko osób, które sprawdziły swoje auta na hamowni, no właśnie i o hamownie mi głównie chodzi, a konkretnie na ile tym wynikom można wierzyć?

Już jakiś czas temu przeczytałem ten tekst http://www.honda.cba.pl/honda_mocy.html
Ja generalnie na tuningu mało się znam, auta nigdy nie hamowałem. Ale według mnie koleś bardzo sensownie prawi, postawił jasne tezy i poparł konkretnymi argumentami oraz obliczeniami.

Ciekaw jestem wyników waszych klekotów, uwzględniając teorię autora powyższego artykułu.

komik88 - Wto Lut 21, 2012 22:58

słuchaj Pływak wiem że każdy taki jak np TY jest wielki Pan przed kompem, ale chciał bym żebyś przy mnie się tak smiał.. mam nadzieje że kiedyś się spotkamy i wtedy pogadamy.. jak tak się wyśmiewasz to niech wypowie się Krzysiek i sam jestem pewny że powie podobnie do mnie że po tym filmiku ten MG bardzo słabo jedzie.. wiem co mówię bo takiego miałem, a ty nie miałeś i nie masz więc proszę cię badz tak uprzejmy i się nie wypowiadaj na temat tego co ja napisałem!
Mundekk - Wto Lut 21, 2012 23:08

komik88, po co ty jestes na tym forum, zeby sie napinać? Zachwujesz sie jak typowy dresik z bmw który by najchetniej komuś przyje*** za to że go skrytykowali. Wyliczanie mocy z filmików rzeczywiście jest bez sensu. Weż pod uwage np. to jakie są różnice w przyspieszeniu w zależności od wielkości kół. Co do wielkości kół to orientuje sie ktoś jakie jest dokłądnie przekłąmanie licznika przy 100km/h na seryjnym rozmiarze(185/55/15)? Bo mierząc do licznikowych 100 pewnie wyjdzie mi dużo lepszy wynik niż do tych prawdziwych
Pływak - Wto Lut 21, 2012 23:34

komik88 napisał/a:
słuchaj Pływak wiem że każdy taki jak np TY jest wielki Pan przed kompem, ale chciał bym żebyś przy mnie się tak smiał.. mam nadzieje że kiedyś się spotkamy i wtedy pogadamy..

I co myśli, ze niby bym się Ciebie miał wystraszyć czy jak? Będę wyśmiewał każdego kto po filmiku stwierdza czy auto ma 105 czy może 115KM :]

Cytat:
wiem co mówię bo takiego miałem, a ty nie miałeś i nie masz więc proszę cię badz tak uprzejmy i się nie wypowiadaj na temat tego co ja napisałem!

Jak Ci przeszkadzam to masz dwie opcje zmień forum albo kliknij ikonkę "ignoruj" obok mojego posta bo nie mam zamiaru przestać komentować Twoich postów, za duży ubaw mam aby z tego rezygnować :D

Markzo - Wto Lut 21, 2012 23:39

slax napisał/a:
Witam Panowie

Przyznam, że mnie także odrobinę śmieszy takie wyliczanie przyspieszenia i mocy z filmików

Ale nie o tym chciałem mówić. Niektórzy sie przechwalają, inni spekulują, jasnowidzów też nie brakuje parę jest tylko osób, które sprawdziły swoje auta na hamowni, no właśnie i o hamownie mi głównie chodzi, a konkretnie na ile tym wynikom można wierzyć?

Już jakiś czas temu przeczytałem ten tekst http://www.honda.cba.pl/honda_mocy.html
Ja generalnie na tuningu mało się znam, auta nigdy nie hamowałem. Ale według mnie koleś bardzo sensownie prawi, postawił jasne tezy i poparł konkretnymi argumentami oraz obliczeniami.

Ciekaw jestem wyników waszych klekotów, uwzględniając teorię autora powyższego artykułu.

ciekawy artykuł... w sumie nie za bardzo mam jak się do tego odnieść, hamownia na której mój ZS i Kozikowe Vi były molestowane jest nowa i porządnie skalibrowana, przekłamania pewnie jakieś są ale jakie? nie mam pojęcia... Patrząc po filmie Tunersa to to nie jedzie... a ma założone wtyrski z SDI, które mają dawać dość spory przyrost.

Kozik mierzył swojego jakimś programem (nie licznikowo) i do paki wychodziło 8s. Czyli całkiem spoko chyba, teraz po założeniu szperunku wydłużyły się biegi (prawie takie jak w zs) ale trakcji jest dużo więcej, u mnie start z okolic 4,5k rpm skończył by się chumrą dymu :/ najlepiej oba auta postawić na kresce i nagrać wyścig, bo tak to możemy pitolić i pitolić o :dupa: marynie.

Pływak - Wto Lut 21, 2012 23:45

Markzo napisał/a:
najlepiej oba auta postawić na kresce i nagrać wyścig, bo tak to możemy pitolić i pitolić o :dupa: marynie.

Dokładnie inaczej to wygląda jak forum jasnowidztwa gdzie przeprowadzane są skomplikowane obliczenie mocowo-przyspieszeniowe wg wzorów opracowanych przez nasa, a później naśladowcy Pana Jackowskiego wróża co jest szybsze i co z czym wygra, a co z czym przegra. Ustawić się na kresce zrobić kilka podejść i wszystko będzie jasne ;)

Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 00:53

Ja tych filmików w ogolę nie rozumiem nic tutaj nie widać. coś jedzie i tyle :wink:
Stajemy i jedziemy :D ja jak zrobię swój silnik będzie jak nowy to mogę stawać :mrgreen:

Ciufa - Sro Lut 22, 2012 08:33

komik88 napisał/a:
KRZYCHU nagraj swoje IDT bo ja już mojego nie mam..

KRZYCHU chyba nie ma rozrządu już ...

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 08:33 ]
Firq napisał/a:
Ciufa, dzięki ale chciał bym z kamera na licznik żeby zobaczyć jak to idzie na liczniku

ciężko będzie, nie mam jak kamery przymocować :/ może na wiosnę coś wykombinuje jak już będzie stał na letnich oponach :]

Kozik - Sro Lut 22, 2012 09:04

Ciufa napisał/a:
ciężko będzie, nie mam jak kamery przymocować :/


bierz ludzia do filmowania jak każdy :P co dodatkowe kg? :P

sobrus - Sro Lut 22, 2012 09:10

R65 Gearbox
1 3.417
2 1.947
3 1.333
4 1.104 <-- :!:
5 0.854

Final drives.
Normal = 3.5:1
Close = 3.7:1 (GTi/GTa & R216)
R214 = 3.9:1

B6BST PG1 box
1 2.923
2 1.750
3 1.308
4 1.033 <-- :ok:
5 0.848
Final drive 3.938:1

Firq - Sro Lut 22, 2012 20:15

http://www.youtube.com/wa...feature=channel
na szybko nagrany dziś ;) Sory za jakość ale ciemno było i sory za trzęsącą się rękę ale musiałem jeszcze biegami mieszać hamować i takie tam :) :P

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 20:15 ]
Ps Wiem Wiem Check Engine mi świeci :) :p

borek88 - Sro Lut 22, 2012 21:24

tutaj mam filmik z prawie max prędkością
co prawda nie dusiłem mu na maxa bo i jakiś samochód wyjechał mi na pas a przy tych prędkościach wole być ostrożny prowadząc i nagrywając
http://www.youtube.com/watch?v=6wq_ikSu2Bk



Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 21:36

borek88, Widze ze po modach zapiernicza ładnie powyżej 200km/h :wink:
Mundekk - Sro Lut 22, 2012 21:53

Jak to możliwe, że on sie wkręca na 5 tys obrotów? Mam u siebie przepływomierz podłączony a odcinka na 4700 jest
borek88 - Sro Lut 22, 2012 22:01

moze do 220 by dociągnął ale dalej za krótka skrzynia
już myślałem czy od innego pg1 by była dłuższa 5 no i może troszkę jedynka i 2 (żeby na dwójce mieć 100kilka km/h)
ale raczej dłuższych przełożeń niż w dislach nie znajde

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 22:00 ]
Mundekk, u mnie tak na każdym biegu zrobię
przepływke mam zdrową od początku

[ Dodano: Sro Lut 22, 2012 22:01 ]
ale przed modami to na 5biegu to 4300 to raczej był jego szczyt mozliwosci

Firq - Sro Lut 22, 2012 22:05

no ale po dualmapach przepływka nie gra roli co nie ?? i z nią czy bez niej idzie na 5tys ?
Remigiusz - Sro Lut 22, 2012 22:24

borek88, Skrzynia freelandera ma dłuższa 5. :wink:
borek88 - Sro Lut 22, 2012 22:34

Firq napisał/a:
no ale po dualmapach przepływka nie gra roli co nie ?? i z nią czy bez niej idzie na 5tys ?

to raczej tak nie do końca moim zdaniem sprawna zdrowa przepływka nadal odgrywa jakąś znaczącą role

komik88 - Sro Lut 22, 2012 23:06

mi mój ZR odcinał przy 4900tyś obr.
Firq i właśnie o taki filmik mi chodziło :) tak powinno jeździć porobione IDT :)

Firq - Czw Lut 23, 2012 11:35

komik88 napisał,
Cytat:
Firq i właśnie o taki filmik mi chodziło tak powinno jeździć porobione IDT


jest ok a bedzie jeszcze lepiej po założeniu VNT :)

sknerko - Czw Lut 23, 2012 16:23

Cytat:
borek88, Skrzynia freelandera ma dłuższa 5

Tylko, że Freel ma jakąś redukcję mocy w skrzyni. Poza tym skrzynia z Freela jest dziadowsko zestopniowana chciałbym żeby miała przełożenia jak w zwykłym szosowym aucie.

Remigiusz - Czw Lut 23, 2012 16:37

sknerko, Tak jest inna ale wymienia się tylko wałek 5. biegu i tyle :wink: Angole tak robią w IDT żeby mieć większe Vmax :wink:
sknerko - Czw Lut 23, 2012 18:16

aaa to co innego, ja bym chętnie wymienił wszystkie oprócz 5 :mrgreen:
komik88 - Czw Lut 23, 2012 22:48

Firq co to jest ten VNT?? bo już akurat tego skrótu nie rozumiem.. ;) mi właśnie podobnie IDT po tym filmiku śmigało do twojego, nie wiem ile masz tam mocy i momentu, ale bardzo fajnie przyspiesza..
Firq - Czw Lut 23, 2012 22:51

156KM i 376 NM a VNT to turbina ze zmienna geometrią :)
kzrr - Czw Lut 23, 2012 23:05

Firq napisał/a:
156KM i 376 NM


A masz to potwierdzone wykresami ? :) jak tak to wrzuć :D

Remigiusz - Czw Lut 23, 2012 23:07

VNT to turbina ze zmienna geometrią ale VNT jest skrot marketingowy Honeywella :wink:

[ Dodano: Czw Lut 23, 2012 23:07 ]
Ja VNT niestety odkładam na za dwa lata :wink:

Firq - Czw Lut 23, 2012 23:14

kzrr, sory o kunia sie pomyliłem http://forum.roverki.eu/v...r=asc&start=320
kzrr - Czw Lut 23, 2012 23:19

Firq, jest czym szaleć :D nie śledziłem wcześniej tego tematu więc nie widzialem ;)
Firq - Czw Lut 23, 2012 23:23

no myśle że nie jest źle :) nakręce kiedyś lepszy filmik to wrzuce :) jak założe VNT bedzie jeszcze lepiej :)
komik88 - Pią Lut 24, 2012 08:58

no to ci powiem Firq że już masz dobry wymiot, ja mialem 140KM i ok 320NM momentu i już mialem niesamowitą frajde z jazdy a to co jest u ciebie to już sobie nie wyobrazam.. i właśnie powinno się porównać teraz takiego diesla jak Firq ma z VVC!! wydaje mi się że była by sprawa jasna na + dla IDT. pozdro
Pływak - Pią Lut 24, 2012 09:04

komik88 napisał/a:
no to ci powiem Firq że już masz dobry wymiot, ja mialem 140KM i ok 320NM momentu i już mialem niesamowitą frajde z jazdy a to co jest u ciebie to już sobie nie wyobrazam.. i właśnie powinno się porównać teraz takiego diesla jak Firq ma z VVC!! wydaje mi się że była by sprawa jasna na + dla IDT. pozdro


Stronę wcześniej pisałeś, ze po filmiku stwierdzasz iż twój się zbierał podobnie, a teraz sobie nie wyobrażasz? Czyli jednak co miałem racje, że nie ma co oceniać mocy po filmikach? :]

Friq muszę kiedyś obadać jak się zbiera to twoje idt jak ogarnę swojego to się zgadamy :D

komik88 - Pią Lut 24, 2012 13:24

Pływak, wiadomo że idealnie się nie trafi po filmiku, ale teraz porównaj filmik Firq jak jedzie jego MG a jak jedzie Tunersa.. moim zdaniem przepaść..
slax - Pią Lut 24, 2012 15:09

Wiecie co jak dla mnie to porównanie VVC do iDT jest bez sensu, a temat istnieje tylko po to żeby co poniektórzy mogli na siłę udowodnić że klekoty są lepsze od benzyny :???:
Brt - Pią Lut 24, 2012 15:29

ewentualnie, że benzyny od klekotów :lol: ..... temu odpowiada bardziej charakterystyka VVC innemu turboklekota po prostu i każdy będzie bronił swego ... jeden lubi rybki drugi akwarium ;)
bociannielot - Pią Lut 24, 2012 15:49

Brt napisał/a:
... jeden lubi rybki drugi akwarium
prawda jest taka że klekot to nie jest nic extra jak to niektórzy się chwalą, kupujemy je bo palą mało, dopiero co przesiadłem się po dwu letniej przerwie do diesel'a i tęsknię za benzynowym silnikiem :ok:
Brt - Pią Lut 24, 2012 15:53

mnie zwykłą wolnossaca benzyna nie kręci akurat .... dużo bardziej wolę turboklekoty ... lub turbobenzyny ;) ... a że diesle mało palą to inna sprawa ;) ... cokolwiek następnego kupię to na 90% z turbiną będzie :)
bociannielot - Pią Lut 24, 2012 16:20

Brt napisał/a:
... cokolwiek następnego kupię to na 90% z turbiną będzie
no turbo swoje robi - wiadomo, wątpię żebyś chciał się przesiąść do klekota bez turbo :lol: :wink:
slax - Pią Lut 24, 2012 16:26

kiedyś słyszałem powiedzenie, że każdy właściciel klekota po cichu marzy o benzynie :wink: cos w tym musi byc :mrgreen:
Mundekk - Pią Lut 24, 2012 19:13

Pewnie że tak, kto by nie chciał mieć mocnej v6 czy v8 w benzynie pod maska zamiast traktora. Klekot jest lepszy od benzyny w stosunku osiągów do ekonomiki, a jeśli nie liczyć kosztów to kto by jeździł klekotem? ;p
komik88 - Pią Lut 24, 2012 19:44

oczywiście że każdy chciał by miec v6 lub v8 ale teraz nadeszły ciężkie czasy i jednak mały dieselek jak IDT wychodzi świetnie jeżeli chodzi o osiągi a spalanie, lub np KV6 plus sekwencja, to dla mnie jeszcze lepsze rozwiązanie bo spalanie nie przekroczy 12l przy dynamicznej jeździe w cyklu mieszanym a jednak dźwięk i komfort ZS-A lepszy od ZR160 I ZR IDT :) ale ile ludzi tyle gustów ;) jeden woli gówno a drugi twaróg :) heh
Firq - Pią Lut 24, 2012 20:21

komik88,
Cytat:
wydaje mi się że była by sprawa jasna na + dla IDT

ja sądze e trzeba to sprawdzić na 1/4 mili bo mimo wszystko VVC tez wymiata i mówie to zupełnie poważnie

Pływak,
Cytat:
Friq muszę kiedyś obadać jak się zbiera to twoje idt jak ogarnę swojego to się zgadamy

nie ma problema :D

slax,
Cytat:
Wiecie co jak dla mnie to porównanie VVC do iDT jest bez sensu, a temat istnieje tylko po to żeby co poniektórzy mogli na siłę udowodnić że klekoty są lepsze od benzyny

i tu sie mylisz bo ja mam IDT i sądze e do szleństwa tylko VVC ale tu chodzi o coś innego bo kiedys dawno na forum była mowa o tym ze żaden idt nie podejmie nawet walki z VVC bo nie ma szans i tak faktycznie było bo wcześniej był tylko powerbuton do sdi a idt był jednostką mało rozwijającą się ale troche sie pozmieniało i nie mówie tu e IDT porobi VVC tylko o tym że VVC na chwile obecną nie będzie miało wcale łatwo np na 1/4 mili i warto było by to spraWDZIĆ NIE PO TO żeby mówić ze idt to wyścigówka czy takie tam tylko poprostu dla własnego EGO ze tak powiem :)

bociannielot,
Cytat:
prawda jest taka że klekot to nie jest nic extra jak to niektórzy się chwalą, kupujemy je bo palą mało

mało palą fakt
w trasie lepiej się jedzie przynajmniej mi fakt
też potrafią wbić w fotel fakt

Brt,
Cytat:
mnie zwykłą wolnossaca benzyna nie kręci akurat .... dużo bardziej wolę turboklekoty ... lub turbobenzyny ... a że diesle mało palą to inna sprawa ... cokolwiek następnego kupię to na 90% z turbiną będzie

w tym zdaniu Bercik nie zmienił bym ani słowa ;)

slax,
Cytat:
kiedyś słyszałem powiedzenie, że każdy właściciel klekota po cichu marzy o benzynie

może jestem jednym z tych co wyjątek potwierdza regułę ale nigdy mi to przez myśl nie przeszło a to juz mój 5 diesel :P

maniaq - Pią Lut 24, 2012 22:52

Powiem tak, jezdzilem pare ladnych lat glownie ZR-em, innymi autami tylko okazyjnie lub na chwile, teraz na codzien jezdze glownie ZS-em

i powiem tak, ostatnio b sie spieczylem przez cala W-we i ZRem po pasach skaczac wszedzie sie miescilem i do 140 , jest super, powyzej chcialbym jezdzic ZS-em :D a spalanie... nawet cwiary nie wypil, a w ZS-ie to pewnie 1/3 by wciagnal przy tym trybie "szybko" :D

Inna charakterystyka , ZS mimo ze z dolu jedzie, to jednak zeby sie odpychal, to musi wejsc na obroty, a ZR od dolu, ale machasz biegami. w miescie, trasie jak sie jedzie, to z 5 mozna ciagnac caly czas, powyzej 60, a w ZS przy 70 mam raptem 2 k rpm, wiec tutaj musze bardziej meiszac.

ZS przez VIS ma "namiastke " turbo bo ciagnie z nizsszych szybciej , niz zwykly wolny ssak.

Ale w trasie mi sie klekotem lepiej jechalo , bo 5 i ... sie tocze od 60 do 190 ZS nie mam serca meczyc 60 i 5 biegu ;) bo to juz ponizej 2k RPM.

co sie bardziej podoba, nie wiem, nie wjezdzilem sie w ZS-a jeszcze dobrze, nie bylem na zadnym upalaniu, torze itp O_o ale generalnie musze zmieniac nawyki, po benzynie w klekocie szybciej biegami tzreba machac, takie pierwsze odczucie, a przy takiej daily drive, nie moge powiedziec by ZR odstawal strasznie na minus w skakaniu po pasach, bo moze mniejsza pchla to sie latwiej miescic :D


spytajcie mnie za pol roku :D

Firq - Sob Lut 25, 2012 07:08

spytamy napewno :)
Markzo - Sob Lut 25, 2012 08:45

ja czekam na śmiałka, który założy osprzęt z 1.8T do VVC ;) i wtedy może być bardzo ciekawie :D
Ciufa - Sob Lut 25, 2012 09:36

Markzo napisał/a:
ja czekam na śmiałka, który założy osprzęt z 1.8T do VVC

taaaa jak ktos ma fure pieniedzy .... to sie rozpadnie bez zakucia silnika

Markzo - Sob Lut 25, 2012 09:46

Ciufa napisał/a:
taaaa jak ktos ma fure pieniedzy .... to sie rozpadnie bez zakucia silnika

żeby było śmieszniej powiem Ci, że po dyskusji tutaj na forum, osoby, które rozbierały te silniki doszły do wniosku, że nie różnią się niczym ;) wiec powinien wytrzymać ;)

Ciufa - Sob Lut 25, 2012 10:04

ja mowie pas, na pewno tego nie będę robił, za duże koszta
ale mam inny plan :D

Firq - Sob Lut 25, 2012 18:00

Pływak, a co ty wogóle modzisz w swoim aucie ??
marcinmarcin - Sob Lut 25, 2012 20:01

Firq b.ładnie to śmiga :) tak z ciekawości, co trzeba w IDT zrobić dla tych 150 koni?
Mundekk - Sob Lut 25, 2012 20:46

Dla 150km wystarczy wymienic wtryski na te od sdi i chipa kupić od Remigiusza. No i większość chyba nie ma katalizatora, można go sprzedać i ma sie wtedy kase na mody :D
Firq - Nie Lut 26, 2012 18:11

marcinmarcin, hehe nie jest źle ;
powiem co ja mam zrobione
Wtryski zdrowe z sdi
Kat wywalony
Egr zaślepiony
kolektor ssący wyczyszczony (nagar od Egr masakryczny)
Chipsy od Remiego
i turbina podkręcona na 1.75 bara dodam że Remi ma 1.5 bara i te same mody i ma 350 nm wiec zysk niutków względem ciśnienia spory :)
po tym wszystkim wyskoczyło 155km i jak sie nie myle 375 nm :)

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 18:32

Firq, Ja mam 1.35bara :wink:
Choć teraz 1.25bara tylko bo mi się przestawiło :mrgreen:

Firq - Nie Lut 26, 2012 18:34

Remigiusz, a dlaczego ja cały czas myslałem ze Ty masz 1.5 bara......
czyżbym miał najwięcej ustawione na dmuchawie na tym forum :D

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 19:58

Firq, Dokładnie tak masz ty najwięcej ustawione :D Ja miałem jeden dzień 1.6 bara i potem skręciłem na 1.35 :D
Firq - Nie Lut 26, 2012 20:29

Cytat:
Ja miałem jeden dzień 1.6 bara i potem skręciłem na 1.35


Powód?? :)

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 21:50

Firq, Jak powód :roll: Szkoda mi Turbinki :wink: 1.4bar to już w sumie jest max jak dla niej :wink:

[ Dodano: Nie Lut 26, 2012 21:48 ]
Jak dobrze pamiętam, szukałem ale już nie wiem gdzie to było. Przy 1.6 bara masz już większą temp. pow dolotowego bo większa jest kompresja i spada w tedy sprawność turbinki już. :neutral:

[ Dodano: Nie Lut 26, 2012 21:50 ]
Jak bym może mniej śmigał pod autostradach to bym może i na te 1.5 ustawił ale tak to mi non stop przez 2godziny lub 3 godziny pompuje na autostradzie 1.2bara :wink:

Firq - Nie Lut 26, 2012 22:27

chyba że tak :)
Cytat:
Jak dobrze pamiętam, szukałem ale już nie wiem gdzie to było. Przy 1.6 bara masz już większą temp. pow dolotowego bo większa jest kompresja i spada w tedy sprawność turbinki już

nie wiem ile w tym prawdy ale narazie nie mam zamiaru zmniejszać :D

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 22:30

Firq, Ja to jeszcze na hamowni z weryfikuje :D

[ Dodano: Nie Lut 26, 2012 22:29 ]
Zobaczę przy okazji ile moja nowa głowica trzyma parametrów :D

[ Dodano: Nie Lut 26, 2012 22:30 ]
Ja chyba w tym roku jedynie może co zrobię to FMIC bo kasy na Turbo już nie będzie a na FMIC bym jeszcze uzbierał te 500zl :wink:

Firq - Nie Lut 26, 2012 22:35

Cytat:
Firq, Ja to jeszcze na hamowni z weryfikuje

[ Dodano: Nie Lut 26, 2012 22:29 ]
Zobaczę przy okazji ile moja nowa głowica trzyma parametrów

Bardzo dobry pomysł :)

Cytat:
Ja chyba w tym roku jedynie może co zrobię to FMIC bo kasy na Turbo już nie będzie a na FMIC bym jeszcze uzbierał te 500zl

ja chciał bym jednak założyć do zlotu VNT ale nie wiem jaką wybrać :>

Pływak - Nie Lut 26, 2012 22:37

komik88 napisał/a:
Pływak, wiadomo że idealnie się nie trafi po filmiku, ale teraz porównaj filmik Firq jak jedzie jego MG a jak jedzie Tunersa.. moim zdaniem przepaść..

Nie potrzebuje filmiku, żeby stwierdzić, ze auto mocniejsze o 40KM będzie się zdecydowanie szybciej zbierało po za tym moc auta Friq można zweryfikować po jego wykresie nie trzeba wróżyć z filmików :]

Firq napisał/a:
Pływak, a co ty wogóle modzisz w swoim aucie ??

Cały czas coś się dzieje z makaronem aktualnie była zimowa przerwa ale powoli robi się cieplej więc ruszam od przyszłego tygodnia z robotą :D

Firq napisał/a:

ja chciał bym jednak założyć do zlotu VNT ale nie wiem jaką wybrać :>

Dla nauki się poświęcę i oddam Ci moją w promocyjnej cenie ;)

Remigiusz - Nie Lut 26, 2012 22:41

Firq, montujcie oglądanie na zlocie i się przejadę :mrgreen:
Firq - Pon Lut 27, 2012 06:51

Pływak, a jaki masz model konkretnie bo nie wiem czy podejdzie mi ??
Remigiusz, no mam nadzieje ze zdąże jesli tak to nie ma problemu :D

Pływak - Pon Lut 27, 2012 07:23

Mam GT1749 i wlasnie szukam nastepcy :D Musial bys sobie przeanalizowac podlaczenie bo u mnie siedzi zupelnie inaczej niz w l-serii bo jest z przodu silnika.
Firq - Pon Lut 27, 2012 22:05

hmmm u mnie padła decyzja na inny model bez rzeźby :)

[ Dodano: Pon Lut 27, 2012 22:05 ]


wiem ze z filmiku to troche lipa ale wg. mnie start 5s a 100km/h 11s + 1 sek błędu pomiarowego :) nie jest chyba źle co nie :>
150 na 17s - 5 do startu = 12 :)
Aczkolwiek to tylko filmik :D

komik88 - Pon Lut 27, 2012 23:11

Firq powiem Ci po raz drugi i ostatni ze ten twój MG chodzi rewelacyjnie, bardzo bym chcial żebyście wreszcie ustawili tego ZR-A z takim seryjnym zr-160 VVC i wtedy się wszystko wyjaśni czy ja miałem racje czy się pomyle ;) na pewno mialem racje ( jakiś czas temu to pisałem) że dobre IDT porobione zejdzie poniżej 8s do 100km/h z czego nikt nie chciał mi uwierzyć.. a teraz chyba ci niedowiarki troszke zejdą na ziemie :) pozdro
Firq - Pon Lut 27, 2012 23:15

komik88, mam nadzieje ze na zlocie organizatorzy nam zapewnią chociaż II starty :)
komik88 - Pon Lut 27, 2012 23:21

a poza zlotem nie masz kogos kto powiedzmy jakoś nie daleko ciebie mieszka i byście się mogli sprawdzić i nam to nagrać?? było by fajnie :)
Firq - Pon Lut 27, 2012 23:23

może by o ktoś był aczkolwiek nie kojarzę :) pozatym idzie marzec i jest to miesiąc modyfikacji Turbinki wiec czasowo słabo w marcu wypadam ;/
komik88 - Wto Lut 28, 2012 08:50

a na tej nowej turbince ile chcesz uderzyć KM I NM?? jak sprzęgło?? jeszcze ci wytrzymuje?? ;)
Firq - Wto Lut 28, 2012 18:41

sprzegło daje rade ale bez wariacji :) na VNT nie wiem zobaczę co wyskoczy na hamowni po założeniu nowej turbiny :) dlatego nie chce strzelać cyframi :) hamownia pokaże :)
sobrus - Pią Mar 02, 2012 07:38

Fajny link znalazłem
http://forum.vectraklub.p...mh-mega-tabela/

Rover dumnie reprezentowany przez Tomcata z wynikiem 11.73 - szybciej niż niejedno auto z mocą 300HP.
Między ZS180 a ZR160 przepaści nie ma, choć V6 jest szybsze.
Odpowiednio 14.90 i 15.21

Bumelant - Pią Mar 02, 2012 10:13

Tabelka znana od lat i jest w niej troche bledow - dodatkowo nie byly te auta w jednych warunkach testowane etc. :) - wiec raczej z przymruzeniem oka bym ja traktowal. Bardziej zweryfikwoana ponoc jest ta:

http://www.torquestats.com/index.php?pid=mph100

Ja gonilem juz z kilkoma autami ot chociazby:

Toyota Corolla 1.8 VVTL-I Sport 192 HP...........14.51

kolega ma bardzo ladna serie wiele razy sie spotykalismy - nigdy w zyciu mnie nie wyprzedzil - na kilka spotkan i kilka przejazdow - zawsze dostawal w d.... ze startu zatrzymanego z rolki byly to przewaznie leb w leb.

VW Golf III VR6 174 HP..................13.68
tego nawet nie skomentuje - rowniez przetestowane - baty ciutke wieksze jak corolla

BMW 330d 184 HP..............................................14 .45 - leb w leb ze starty zatrzymanego

i tak mozna... na ulicy wyglada to nieco inaczej

Firq - ladnie to goni ale i tak po kilku kolkach na torach to spuchnie, moze cos sie rozleciec - wiec podtrzymuje swoja opinie - dieselek fajna sprawa w serii na trasy dla ekonomii - do wyzywania sie i sportu - benzynka. Sadze, ze do 100 nie dasz rady ale powyzej zjesz k serie - mysle, ze jak dojdzie do konfrontacji tak to bedzie wygladalo. Ile Pali taki dieselek przy tej mocy?

Panowie - na ulice i testowac - bo normalnie jak baby gaworzenie :rotfl: I tak przyjedzie Loeb i zgoli wszystkich nawet 100 konnym autem... baa moze nawet 60....

Aczkolwiek zapalency sa http://www.youtube.com/wa...feature=related

komik88 - Pią Mar 02, 2012 11:55

ta druga tabelka to kompletna bzdura ;/ wyniki wzięte czy wyssane z palca chyba.. poza tym autka sie powtarzają a czasy inne ;/ porazka..
Bumelant - Pią Mar 02, 2012 11:58

Ogolnie to wszstkie te tabelki to sobie mozna....
komik88 - Pią Mar 02, 2012 12:03

dokładnie :)
bociannielot - Pią Mar 02, 2012 12:07

komik88 napisał/a:
poza tym autka sie powtarzają a czasy inne porazka..
"komiczna" wypowiedź, np WRX z 2007 w górę różni się od wcześniejszych dość znacznie mocą, przełożeniami itp, więc czemu ma się czas nie różnić :?:
Bumelant - Pią Mar 02, 2012 12:08

bocianie - zle zacytowales - to nie moja wypowiedz :mrgreen:
bociannielot - Pią Mar 02, 2012 12:11

Bumelant, już zauważyłem :wink: cytowałem dobrze to forum się pomyliło :wink:
dobryziom - Pią Mar 02, 2012 12:13

bociannielot napisał/a:
komik88 napisał/a:
poza tym autka sie powtarzają a czasy inne porazka..
"komiczna" wypowiedź, np WRX z 2007 w górę różni się od wcześniejszych dość znacznie mocą, przełożeniami itp, więc czemu ma się czas nie różnić :?:


no i zdecydowanie wagą...

komik88 - Pią Mar 02, 2012 13:44

wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem!! podam przykłady w tej tabelki: bmw 528i ma lepszy czas od e30 M3 ;/ totalna bzdura, następne bmw e46Ci 328i ma ponad 2s lepszy czas niz bmw e46 sedan?? hmm tylko jakim cudem skoro katalogowo mają tak samo 7s do 100?? i mase różniącą się 30-50kg ;/ bzdury i tyle, poza tym widzę ze zs180 ma czas o 1.5s lepszy od e46 328i to tez jedno wielkie kłamstwo, ponieważ w rzeczywistości beta 2.8 by zs-a wciągła bez problemowo.. ale teraz jak zwykle będzie ktoś pisał ze ja jak zwykle zmyslam.. takie są fakty panowie, tabelka nie zgadza się z rzeczywistością.. pozdro
bociannielot - Pią Mar 02, 2012 13:48

komik88 napisał/a:
wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem!!
komik już drugi raz mi coś takiego piszesz, weź się uspokój chłopie bo naprawdę zaczynasz mnie wkurzać
komik88 - Pią Mar 02, 2012 13:57

to naucz sie czytac i jak ci nie pasuje cos to sie nie udzielaj!
bociannielot - Pią Mar 02, 2012 14:13

komik88, Ty mi nie pasujesz, czytać to Ty się naucz, albo raczej logicznie myśleć, bo napisałem Ci o różnicach w TYCH SAMYCH MODELACH więc Ci wytłumaczyłem skąd mogą się brać różnice, poza tym bierzesz pod uwagę 0-100km/h a tam jest o-100 MIL na godzinę, i na koniec ale za to najlepsze że pomyliłeś czasy bo wg zestawienia coupe e46 328Ci ma gorszy czas od sedana e46 328i o około 1s :lol:

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 14:13 ]
kurcze się chłopak obraził przeze mnie :/

szoso - Pią Mar 02, 2012 14:13

no to już nie macie z kim pisać :wink:
MaReK - Pią Mar 02, 2012 14:16

bociannielot napisał/a:
kurcze się chłopak obraził przeze mnie :/

To już drugie jego podejście do usunięcia konta ;)
Nie będę go niańczył, skoro nie potrafi się dopasować do dyskusji, to może lepiej że się zdecydował na opuszczenie grupy niż miałby gnić z warnami ;/

Pozdrawiam dyskutantów.

dobryziom - Pią Mar 02, 2012 14:18

kolejny temat w którym merytoryczna dyskusja zamienia sie w osobiste ataki... masakra
Markzo - Pią Mar 02, 2012 14:25

dobryziom napisał/a:
kolejny temat w którym merytoryczna dyskusja zamienia sie w osobiste ataki... masakra

zima, depresja i te sprawy...

Rowan - Pią Mar 02, 2012 17:56

dobryziom, tak, ale popatrz jak tamten "kolega" pisał. Nic się nie dało podyskutować, bo odrazu wyskakiwał ze swoimi mądrościami, które były wg niego najlepsze i najprawdziwsze. Żadne argumenty, nawet dane techniczne nie trafiały do niego, bo on i tak lepiej wiedział. Ja się akurat z tego, że w końcu "skapitulował" bardzo cieszę.
tuners - Pią Mar 02, 2012 18:46

kurde a chciałem żeby mi NM policzył z filmiku ;/ :lol:
Firq - Sob Mar 03, 2012 16:49

Bumelant,
Cytat:
Firq - ladnie to goni ale i tak po kilku kolkach na torach to spuchnie, moze cos sie rozleciec


Zgadzam się z tym co mówisz w 100% ale autem nie ganiam na torach i nie mam zamiaru ta moc tylko dla frajdy podczas normalnego użytkowania :)

Cytat:
wiec podtrzymuje swoja opinie - dieselek fajna sprawa w serii na trasy dla ekonomii


nie musi mieć seri bo u mnie spalanie nie przekracza 6l/100 :) możecie nie wierzyc ale tak jest :)

Cytat:
do wyzywania sie i sportu - benzynka.

zgadzam sie ponownie :)


Cytat:
Sadze, ze do 100 nie dasz rady ale powyzej zjesz k serie - mysle, ze jak dojdzie do konfrontacji tak to bedzie wygladalo

zobaczymy okaże się nie twierdze że nie i tez nie twierdze że nie może byc inaczej ;)

N

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 19:02 ]
tuners, :hahaha:

[ Dodano: Sob Mar 03, 2012 16:49 ]
Przyszedł czas na coś w lepszej jakości :) (For Remigiusz-a :P )
Dodam że auto leciało na Biturbo bo gt1849V w bagażniku leżała :D ale robotę robiła jeszcze stara Gt15 :D

1 start od 1m 12s sekundy biegami 1 2 3 4 s
2 start od 4m 5 sekundy Biegami 2 3 4
reasumując to warto czasem ruszyć z 2 jak czas sie liczy :P :D



mam nadzieje że teraz jakość lepsza i widać wiecej niż na poprzednich :P

Remigiusz - Sob Mar 03, 2012 19:18

Firq, Według filmu nie cale 7sek do 100km/H zapiernicza to ładnie :mrgreen: Teraz się fajnie ogląda :D

Wiesz co jeszcze byś mógł spróbować, bo z 2. się faktycznie lepiej rusza, redukcje już przy 4.000rpm :wink: Od 4.200rpm już w sumie mocy silnik nie daje, czy by to jeszcze na czasie coś urwało :wink:

tuners - Sob Mar 03, 2012 19:29

muszę sprawdzić ciśnienie gdyż teraz zasypia 3200-4000 od 4000-5000 pobudka
Firq - Nie Mar 04, 2012 00:05

Remigiusz, moge spróbować redukcje szybciej zrobić i zobaczymy czy coś sie urwie jeszcze :D
Cytat:
Firq, Według filmu nie cale 7sek do 100km/H zapiernicza to ładnie Teraz się fajnie ogląda

no troche fotel gniecie ale nie wiem czy coś ze mną nie tak ale cały czas myśle że czegoś jeszcze brakuje :)
mam nadzieje ze po vnt juz nie będę tak myślał :P

Bumelant - Pon Mar 05, 2012 16:11

Firq ładnie idzie :mrgreen: To jest kapeć 17 cali? Powyżej pierwszej setki - robi wrażenie - vvc nie ma szans - po VNT będzie :shock:

ps. nie widzę sensu nawet tak przeciągać biegów - tak samo u mnie w podpisie - ponieważ mam tak zrobione, że mam więcej dołu - zobacz jak ładnie z 1-2 przeszło aż na 17 gubi trakcje na suchym na chwilkę po przepince - a z 2 na 3 przeciągłem specjalnie to staje na chwile auto - lepiej wcześniej ten bieg wrzucić.

Firq - Pon Mar 05, 2012 18:48

Bumelant, teraz mam 15' zime załozoną ale w kwietniu wskakuje 17' ogr MG :)
Cytat:
nie widzę sensu nawet tak przeciągać biegów

faktycznie macie racje bo auto czuć ze przy koncówce zwalnia i musze wcześniej zapinać wyższy bieg ;) ale musze to powoli ogarnąć te sprinty :D

Cytat:
vvc nie ma szans
no nie jest powiedziane okaże sie na kresce ;)
Bumelant - Pon Mar 05, 2012 19:58

To i tak bardzo ładnie rusza jak na taką małą oponkę. Spokojnie dasz rade - mam to auto od 2008 i doskonale wiem jak jeździ :) Co prawda ostatni rok na innym silniku ale na vvc trochę się najeździłem już. Pozdr!
Firq - Pon Mar 05, 2012 21:32

no niby fajnie idzie ale napewno nie obędzie się bez ostrej walki z VVC :) tak ja uważam ;) ale wiem jedno start z mojej strony będzie z II biegu :D
Bumelant - Pon Mar 05, 2012 21:38

Dojdzie do porównania - się zobaczy - generalnie dieslem jest ciężko i trudno ruszyć efektywnie. To jest główny plus w n/a benzyny gdzie można fajnie to wyczuć (szczególnie jak nawierzchnia gorsza) - natomiast przeciąg po 100 masz niezły - dlatego twierdze do paki raczej ciężko ale potem sytuacja się odwróci - no chyba, że mega opona Ci sklei - będą bardzo dobre warunki... Kto wie - jest nieźle :mrgreen: Ja bardziej preferuje, krótkie sprinty - zakręty - tam bardziej sprawdzi się to co mam pod maską - mniej wajchlowania - lepsze wyczucie gazu - można fajnie na granicy iść - czujesz auto.
Firq - Pon Mar 05, 2012 21:45

no tak z tym że ja tam generalnie się nie ścigam i takie tam bo to diesel ale chodzi tu głównie o 1/4 mili idt vs VVC tylko o to :D bo generalnie wiadomo że do świrowania to tylko VVC
Bumelant - Pon Mar 05, 2012 21:46

Prosta sprawa :mrgreen: A ile można wycisnąć na tym nowym ślimaku, który planujesz?
Firq - Pon Mar 05, 2012 21:58

Koni więcej nie planuje (chyba że samo coś kuni doskoczy to nie pogardzę) tylko zlikwidowanie Laga żeby równo maszyna ciągła od dużo niższych obrotów :)
Remigiusz - Wto Mar 06, 2012 00:06

Firq, Testowałem ruszanie z 2. biegu :D I faktycznie efekt jest nieziemski :D Czarna chmura zostaje w tyle ale czas zaoszczędzony jest duży :wink:
Firq - Wto Mar 06, 2012 06:57

no własnie :) a wrzuć jak możesz :D
Markzo - Wto Mar 06, 2012 07:06

Tylko dalej w sumie porównujemy dość mocno podrasowane IDT (blisko 50% mocy więcej) z prawie seryjnymi vvc ;) mam cichą nadzieje, ze w koncu ktoś się wezmie za vvc bez gadania, ze to nie ma sensu itp ;) Bardzo mnie ciekawi to co bedzie u Kozika, bo po niedzielnym spocie czuć, że furacz "ma potenszjal" ;)
Firq - Wto Mar 06, 2012 07:20

Markzo, mowa była modzone idt vs vvc i nie zmieniajmy teraz zdania ;)
sobrus - Wto Mar 06, 2012 07:27

Nom na nieszczęście dla wolnossących benzynek silniki turbo mają olbrzymi potencjał tuningu. K Series tez może być podrasowane do 200 czy nawet 300 koni, ale to niestety wymaga duzych nakładów finansowych.

Firq, Twoje auto ma na pewno 150 kucy? Wygląda na sporo więcej, skoro jest tyle szybsze od lżejszego VVC o podobnej mocy, czy nawet ZS180.

Gdyby kazde byle TDI 150KM tak zapierdzielało to mielibysmy na drogach same rajdówki :lol:
Tymczasem Seat Leon 1.9TDI 150KM ma do setki 9s i ledwo R216 łyknie.
A tym to nawet lekkiego CRXa 1.6 VTEC 150KM byś chyba zjadł (7,2 do setki), a z VVC chcesz sie ścigać z drugiego biegu :shock:

edit:
no dobra z danych technicznych wynika z tego że idt/sdi mają lepszy stosunek powiedzmy koni do przyspieszenia niż reszta silników, w tym TDI i K. Także IDT 150KM będzie szybsze od VVC 150KM. Z moich bardzo zgrubnych przeliczeń K musiałoby mieć ~173KM, mimo mniejszej masy, aby uzyskać w ZR równe 7s do setki (zamiast 7,6s).
Jeżeli Firq będzie ładnie zmieniał biegi, to chyba ani ZR160 ani nawet ZS180 nie mają szans.

Remigiusz - Wto Mar 06, 2012 12:34

sobrus, Ja śmigałem na spocie w niedziele trochę modzona L-seria oraz seria. I naprawdę nie jest to to co powinno być :wink: Duzo roboty robi niestety padnięta przeplwyka i autko się czuje mułowate :wink:

Ja do serii bym już nie wrócił bo to po prostu nie jedzie :wink: Tuners miał tylko np wtryski wsadzone i już było cuć moc ale jeszcze nie do końca pełen potencjał :wink: 25 czy ZR ma ta przewagę ze buda jest mniejsza i mniej wagi ma :wink:

dobryziom - Wto Mar 06, 2012 15:45

Firq napisał/a:
nie musi mieć seri bo u mnie spalanie nie przekracza 6l/100 :) możecie nie wierzyc ale tak jest :)


to że samochod ma wieksza moc to nie znaczy ze musi wiecej palić to zależy wyłączie od nogi kierowcy :)

Remigiusz - Wto Mar 06, 2012 16:54

Firq napisał/a:
nie musi mieć seri bo u mnie spalanie nie przekracza 6l/100 :) możecie nie wierzyc ale tak jest :)


To samo mam u siebie, 6.25l/100km wychodzi za każdym razem. Równe 7l/100km mam przy stałej jeździe przy 180km/h :wink:

Firq - Wto Mar 06, 2012 19:22

sobrus,
Cytat:
Firq, Twoje auto ma na pewno 150 kucy? Wygląda na sporo więcej

dokładnie 156KM tak powiedziała hamownia :)
Cytat:
a z VVC chcesz sie ścigać z drugiego biegu

pewnie ze z II bo jak dobrze wystartuje to do 100 mam te same biegi co VVC bo VVC 100 osiąga na II biegu i to jest duzy Plus tego auta ale jak ja wystartuje z II biegu to tylko raz machne i tez mam 100 juz :D
Cytat:
Jeżeli Firq będzie ładnie zmieniał biegi, to chyba ani ZR160 ani nawet ZS180 nie mają szans.

No z tym KV6 chyba lekka przesada hehe ale jesli udało by się łyknąć VVC na 1/4 mili to nie ukrywam że postawił bym maszyne na kresce z KV6 ale tylko dla frajdy bo sądze a raczej wiem że Kv6 mnie łyknie mimo że nie startowałem nigdy z autem tej mocy :D :P
Remigiusz,
Cytat:
Ja do serii bym już nie wrócił bo to po prostu nie jedzie

oj ja napewno tak samo bym nie wrócił :D
dobryziom,
Cytat:
to że samochod ma wieksza moc to nie znaczy ze musi wiecej palić to zależy wyłączie od nogi kierowcy

Święte słowa :)

Mundekk - Pon Maj 28, 2012 19:33

Już po zlocie więc odkopuje temat :razz: Odbył sie wyścig iDT kontra VVC? Co jest lepsze?
Kozik - Pon Maj 28, 2012 20:36

iDT się przegrzewa :P
leszczu - Pon Maj 28, 2012 20:42

Kozik napisał/a:
iDT się przegrzewa :P

I wywala uszczelkę pod głowicą. :razz:

Mundekk - Pon Maj 28, 2012 20:44

Ale to chyba nie tak szybko żeby nie dało sie zrobić jednego wyścigu :razz: Tzn. rozumiem, że nie było testowane?
Firq - Pon Maj 28, 2012 21:31

Kozik,
Cytat:
iDT się przegrzewa :P

ha ha ha ;]
Mundekk, na torze po 4 i następnych 4 okrążeniach nic sie nie grzało a pałowałem go z całych sił dopiero jak chłopaki wskoczyli na maszyne i zaczeli ja katować jeden po drugim to zaczeła gotować płyn musze to opanować i będzie git :) a tak naprawde żaden z krzykaczy wcześniej piszących że VVC pożre idt nie stawił się .... ciekawe dlaczego ;]

greg-si - Pon Maj 28, 2012 22:03

Dokładnie.
Nie było żadnego VVC. Jeździłem jednak Firq`owym, jeździłem ZR160 i wątpię by ten drugi wygrał na ćwiartkę. Moment tutaj zamiata.

Kozik - Pon Maj 28, 2012 22:06

Firq, bo to już nie jest iDT, to jest monstrum :P , ja osobiście twierdziłem że zwykłe idt z programem nie ma szans, a jak wsadzacie tam już nie wiadomo co to już nie jest iDT ;)
A na zlocie się nie pojawiłem z powodów finansowych, nie Twierdzę, że miałbym szasnsę z Tobą rywalizować ale przejechałbym się i pobawił na torze ;)

Firq - Pon Maj 28, 2012 22:22

Kozik,
Cytat:
bo to już nie jest iDT, to jest monstrum

nie nie nie to jest normalne IDT jak każde tylko pomodzone ale nadal IDT :)
Cytat:
ja osobiście twierdziłem że zwykłe idt z programem nie ma szans

nie mówie tu o Tobie tylko o innych którzy twierdzili, że nawet pomodzone IDT nie da rady VVC ;]
Cytat:
a jak wsadzacie tam już nie wiadomo co to już nie jest iDT

Do auta nie było nic wsadzone co juz w nim nie było czyli była Turbina i jest Turbina tylko ciutke inna więc zostaje IDT jak było wcześniej :)
Cytat:
nie Twierdzę, że miałbym szasnsę z Tobą rywalizować ale przejechałbym się i pobawił na torze

A ja też nie mówie że bym wygrał starcie Poprostu fajnie by było postawić się na kresce z 1.8 :)

[ Dodano: Pon Maj 28, 2012 22:22 ]
Jak ktoś chętny z 1.8 vvc z okolić na 1/4 mili pisać :D gdzieś się zgadamy :)

Mundekk - Pon Maj 28, 2012 22:38

Firq, to Twoje auto to juz inna liga, najlepiej postawić iDT ze standardowym pakietem czyli wtryski+mapa jak ktoś w łodzi ma mg zr vvc to moge sie samemu ścignąć bo mam pakiet ;p tylko że umiejetnosci marne, calkowity brak doswiadczenia. Naprawde jest aż taka znaczna poprawa po tej turbinie? Bo mi sie już po wymianie mapy i wtrysków wydaje że moje auto to samolot ;p
Firq - Pon Maj 28, 2012 22:43

dlaczego piszesz że inna liga ? klekot jak klekot :)

[ Dodano: Pon Maj 28, 2012 22:43 ]
Cytat:
Naprawde jest aż taka znaczna poprawa po tej turbinie? Bo mi sie już po wymianie mapy i wtrysków wydaje że moje auto to samolot

hmmm a ja myśle że moje jest zamulone :)

Remigiusz - Pon Maj 28, 2012 23:22

Firq, haha.. ja uważam ze VVC z IDT VNt nie ma szans. Firq'a ZR zawija asfalt to jest normalnie już bestia :mrgreen:
sobrus - Wto Maj 29, 2012 09:49

Przydałoby sie postawić pomodzone VVC Turbo z tytanową uszczelką pod głowicą :D
ADI-mistrzu - Wto Maj 29, 2012 17:10

Właśnie, modowany iDT powinien się ścigać z modowanym VVC :mrgreen:
Turbo tan nawet na 0.7 bara i byśmy zobaczyli kto tu lepiej jeździ :wink:

Raptile - Wto Maj 29, 2012 17:27

ta 0.7 bara :lol:
bociannielot - Wto Maj 29, 2012 19:05

pomodzone turbo w benzynie vs pomodzone w diesel'u to praktycznie bez szans dla diesel'a każdy to wie, może nie brnijmy już w fantazje, ustalono już że iDT firq'a na 1/4 prawdopodobnie przemieli VVC, jestem ciekaw jakby to było na torze np przy tym samym driverze - gdzie w każdym zakręcie przewagę dzięki lżejszemu silnikowi miało by VVC. Ale jak widać nie prędko będzie nam dane przekonać się jak to by było.
Kozik - Wto Maj 29, 2012 19:15

bociannielot napisał/a:
jestem ciekaw jakby to było na torze np przy tym samym driverze - gdzie w każdym zakręcie przewagę dzięki lżejszemu silnikowi miało by VVC


wg mnie nie do końca tak bo diesel przez cięższy silnik ma większą trakcje na wyjściu z zakrętu przy wdepniętym gazie (tak mi się wydaje)

może ustawię się z tunersem na ćwiartkę to zobaczymy jak będzie on ma modzone: program/wtryski/dolot/wydech

tyle że może być u mnie problem z trakcją bo ja mam 195/50R15 on ma 215/45R17 no i cięższy przód tyle że ja mam torsena, zobaczymy myślę że z namówieniem tunersa nie będzie większych problemów ;)

Firq - Wto Maj 29, 2012 19:16

a moje zdanie jest takie że lepiej zakończyć ten temat bo od początku mowa była o zdrowej seri VVC kontra pomodzone idt i prawie wszyscy pisali zę nie ważne jak pomodzony klekot nie da rady VVC a teraz jakoś temat przeskoczył na modowane vvc kontra modowane idt ;]
moim zdaniem temat do zamknięcia
Jak uda mi się kiedyś postawić z vvc to wrzuce filmik
tyle ode mnie

Remigiusz - Wto Maj 29, 2012 20:42

Firq napisał/a:
a moje zdanie jest takie że lepiej zakończyć ten temat bo od początku mowa była o zdrowej seri VVC kontra pomodzone idt i prawie wszyscy pisali zę nie ważne jak pomodzony klekot nie da rady VVC a teraz jakoś temat przeskoczył na modowane vvc kontra modowane idt ;]


To samo miałem napisać :razz:

Firq - Wto Maj 29, 2012 22:02

Bo taka jest prawda Remigiusz, i dobrze o tym wiemy :) ale ok :)
sobrus - Sro Maj 30, 2012 07:32

Wszystko zależy od stopnia modowania. Pewnie niektórzy mieli na myśli program plus może wtryski z SDi, czyli to co robi 90% użytkowników.O ile mnie pamieć nie byli Firq poszedłeś nieco dalej.
Myslę że z odpowiednią gotówką i 250KM dałoby się z iDT wykrzesać - wciąż byłby to iDT ale jaki jest sens porównywania go z seryjnym VVC?

Stąd temat od początku był w zasadzie bez sensu.

Rozprawiać o modowanym K też nie ma sensu bo co prawda można z niego zrobić 200-300KM ale więcej osób widziało UFO niz takie coś na żywo.

Skoro już ustalilismy ze modzone iDT jest szybsze na ćwiartkę to ciekaw jestem, tak jak bociannielot, jakby było na zakrętach i krętych odcinkach. Silnik VVC ma nie tylko minimalną masę, ale też ogromny zakres użytecznych obrotów, a to byłoby chyba nie bez znaczenia.

Firq - Sro Maj 30, 2012 22:45

nie będziemy rozmyślać co kto miał na myśli był temat modowane IDT vs VVC ;] ale juz mniejsza o to ;]
ale zgodze się że w zakrętach lżejszy silnik ma przewage ale jaką tego nie wiem ;]

sknerko - Czw Maj 31, 2012 09:33

No tak jest jak wątek ma 15 stron to potem cały sens ginie. Pamiętam że wątek powstał bo moc klekotów zrównała się z VVC po nazwijmy to "standardowych" modach czyli wtryski, dekat, mapy, podkręcone ciśnienie turbiny, ale wszystko na klamotach marki Rover/MG i sie ludki zaczeli zastanawiac czy diesel schrupie VVC. Dlatego sądzę ze Firq, poszedł dalej ale wypada z konkurencji i mierzyć powinny się takie auta jak ma Remigiusz czy borek88 z VVC.
Tmk - Czw Maj 31, 2012 10:29

komik88 napisał/a:
czy wy jesteście ślepi za przeproszeniem?? ;/ chyba napisałem jasno że mam BMW a nie rovera i czytajcie ze zrozumieniem że mój samochód seryjnie ma 8.5s do 100, teraz może ok 8.2s i jestem więcej niż pewny że to wasze vvc mi nie ucieknie.. wiem jakie autka tą betką objeżdżam i to że masz 400kg lżejsze autko nie oznacza że masz wygraną sytuacje.. wiem co to znaczy uderzenie z obrotów tylnego napędu.. chetnie się zmierze..


Wiem ze stare juz....ale. Nie wiem jakiego bmw masz, ale jest jedna sprawa. W moim wypadku mam ZR'a. ZR jest bardziej sportowy, jak na swoja mase i moc bardzo dobre hamulce, stabilizatory i wszystko inne. I to ze jest skapo zebrany czy skarbonka nic nie znaczy. Nawet z tym samym VTI poruwnujac, w zrze czujesz sie jak w sportowym samochodzie. Na prostej twoj bmw moze i wygra - chociaz i w to niewieze, ale z zakretami - nie masz szans :) dake 100%.

Alexi - Czw Maj 31, 2012 10:50

sknerko napisał/a:
Dlatego sądzę ze Firq, poszedł dalej ale wypada z konkurencji i mierzyć powinny się takie auta jak ma Remigiusz czy borek88 z VVC.


Albo ja ;p Wszystko plug&play. Zapraszam w sierpniu do Łomży na 1/4 ;p

Pływak - Czw Maj 31, 2012 11:47

Tmk napisał/a:

Wiem ze stare juz....ale. Nie wiem jakiego bmw masz, ale jest jedna sprawa. W moim wypadku mam ZR'a. ZR jest bardziej sportowy, jak na swoja mase i moc bardzo dobre hamulce, stabilizatory i wszystko inne. I to ze jest skapo zebrany czy skarbonka nic nie znaczy. Nawet z tym samym VTI poruwnujac, w zrze czujesz sie jak w sportowym samochodzie. Na prostej twoj bmw moze i wygra - chociaz i w to niewieze, ale z zakretami - nie masz szans :) dake 100%.


Po pierwsze konto kolegi komik88 już nie istnieje więc Ci nie odpisze. Po drugie ZR nie jest tak "sportowy" jak byś chciał i właśnie o zawieszenie się tu rozchodzi po trzecie nie wal takich byków ;)

bociannielot - Czw Maj 31, 2012 11:58

Pływak napisał/a:
Po drugie ZR nie jest tak "sportowy" jak byś chciał i właśnie o zawieszenie się tu rozchodzi
nie mniej jest małe sztywne i zrywne, pamiętam jak kumpel wchodził w zakręty swoją fiestą 1.8 gdzie tez to zawieszenie proste jak budowa cepa było, ja swoim subaru z 4x4, bardziej skomplikowanym zawieszeniem myślałem że w zakrętach chociaż będę go doganiał, gdzie tam - brał je dużo szybciej niż ja.
Pływak - Czw Maj 31, 2012 12:29

Bo oprócz auta ważny jest też łącznik miedzy fotelem, a kierownicą ;)
bociannielot - Czw Maj 31, 2012 12:35

i 30 km różnicy wraz z masą na korzyść fiesty

[ Dodano: Czw Maj 31, 2012 12:35 ]
oraz długość auta tez ma znaczenie w R w ogóle mnie nie interesuje tył, nie zarzuca nim prze szybkim wymijaniu na trasie, łatwiej się mieści w ciasnych zakrętach, w kombi było inaczej gorzej i w volvo i w subaru (choć tam ten napęd znacznie ułatwiał sprawę w porównaniu do v)

sobrus - Czw Maj 31, 2012 12:39

Z BMW akurat bym się nie śmiał, bo to akurat auta do szybkiej jazdy.
Napęd na tył, dobry rozkład masy, solidna konstrukcja.
Kto ma ten wie ;)

Takie M3 na torze jest znacznie szybsze niż teoretycznie sporo mocniejsze konstrukcje Audi czy Mercedesa z napedem 4x4. (Jeżeli wierzyć Top Gear, z czym mam pewien problem ;) )

bociannielot - Czw Maj 31, 2012 12:42

sobrus napisał/a:
Z BMW akurat bym się nie śmiał, bo to akurat auta stworzone do szybkiej jazdy.
to fakt, ale pamiętam jak na torze w operacji tuning rajdowe EVO i subaru nie dały radę wykręcić czasu potuningowanego CRX'a także każde auto sprawdza się w innych warunkach a do ścigania na ciasnym torze lepszy byłby mały ZR niż e36 w sedanie czy coupe
sobrus - Czw Maj 31, 2012 12:45

To prawda, BMW to duże auta. E36 jest większe od R400 i wiadomo że z silnikiem M43 16 czy 1.8 szału nie zrobi. Trzebaby czegoś mocniejszego. Hot hatche bazują na małej masie i sporej mocy i też są bardzo szybkie.

Honda akurat w tej dziedzinie chyba przoduje (a przynajmniej przodowała) a CRX to mały wariat, on waży chyba 900kg a silnik 150KM już w serii (tyle co rzędowa szóstka 2.0 w E36).

Zawieszenie tych Hond, podobnie jak kanciaków czy R400 pochodzi w prostej linii od sportowych konstrukcji - double wishbone z przodu i wielowahacz z tyłu. O ile mnie pamięć nie myli double wishbone zapewnia lepsze przyleganie opony do powierzchni podczas pokonywania zakrętów. Podobne jest chyba w Prelude. Honda od tego odeszła, pewnie z powodu kosztów, ale teraz ten typ zawieszenia powraca w najnowszych konstrukcjach niemieckich. Na przykład nowe BMW 5 F10 ma coś podobnego z przodu.

Pływak - Czw Maj 31, 2012 13:02

sobrus napisał/a:
To prawda, BMW to duże auta. E36 jest większe od R400 i wiadomo że z silnikiem M43 16 czy 1.8 szału nie zrobi. Trzebaby czegoś mocniejszego. Hot hatche bazują na małej masie i sporej mocy i też są bardzo szybkie.


No właśnie ZR160 niby tez Hot Hatch a jak weźmiemy pod uwage konkurencje z tamtego okresu taka jak Audi S3, Alfa 147 GTA czy Golf R32 to niestety ZR wypada średnio.

Cytat:
Zawieszenie tych Hond, podobnie jak kanciaków czy R400 pochodzi w prostej linii od sportowych konstrukcji - double wishbone z przodu i wielowahacz z tyłu. O ile mnie pamięć nie myli double wishbone zapewnia lepsze przyleganie opony do powierzchni podczas pokonywania zakrętów. Podobne jest chyba w Prelude. Honda od tego odeszła, pewnie z powodu kosztów, ale teraz ten typ zawieszenia powraca w najnowszych konstrukcjach niemieckich. Na przykład nowe BMW 5 F10 ma coś podobnego z przodu.

Tylko chyba nikt jeszcze nie zrobił tak trwałego wielowahaczowego zawieszenia jak japończycy. W Alfie 147 uświadczysz na przodzie podwójny wahacz i na tyle też wielowahacz, auto prowadzi się super ale niestety trwałość na naszych polskich drogach nie ta sama co w Hondzie :/

marcinmarcin - Sob Cze 02, 2012 00:11

Pływak napisał/a:
W Alfie 147 uświadczysz na przodzie podwójny wahacz i na tyle też wielowahacz, auto prowadzi się super ale niestety trwałość na naszych polskich drogach nie ta sama co w Hondzie :/
Hehe jeździłem i jednym i drugim, porównanie 147 do starego Civica a już nie mówiąc do CRXa to jakieś świętokradztwo... 147 bardzo duuuużo brakuje ;) śmiem twierdzić że lepiej już jeździ ZR, mimo belki z tyłu i zarzucania tyłkiem przy nierównościach

[ Dodano: Sob Cze 02, 2012 00:11 ]
bociannielot napisał/a:
ja swoim subaru z 4x4, bardziej skomplikowanym zawieszeniem myślałem że w zakrętach chociaż będę go doganiał, gdzie tam - brał je dużo szybciej niż ja.
Kiedyś w Krakowie chłop w WRXie by się zabił jak próbował mnie gonić na zjeździe z 29 listopada w stronę dworca... ale na prostej mnie dochodził to fakt :mrgreen:
bociannielot - Sob Cze 02, 2012 12:10

marcinmarcin napisał/a:
Kiedyś w Krakowie chłop w WRXie by się zabił jak próbował mnie gonić na zjeździe z 29 listopada w stronę dworca...

Nie że bronię WRX'a, tylko że to może była amerykańska wersja a one nie mają zawieszenia, mają łódkę :/ . Typowe auto na proste i nic więcej.

sobrus - Sob Cze 02, 2012 15:33

Pływak napisał/a:

Tylko chyba nikt jeszcze nie zrobił tak trwałego wielowahaczowego zawieszenia jak japończycy.


To się nazywa właśnie postęp.... :rotfl: :bezradny:
Zawieszenie Civica z generacji na generację też jest coraz gorsze.
MG ZS to był ostatni samochód z tym dobrym.

Pływak - Nie Cze 03, 2012 12:10

marcinmarcin napisał/a:
Hehe jeździłem i jednym i drugim, porównanie 147 do starego Civica a już nie mówiąc do CRXa to jakieś świętokradztwo... 147 bardzo duuuużo brakuje ;) śmiem twierdzić że lepiej już jeździ ZR, mimo belki z tyłu i zarzucania tyłkiem przy nierównościach


Rozumiem 147 w wersji GTA? Bo do zwykłej 147 to możesz porównać 25 jak już porównujesz hot hatcha to do hot hatcha :P Ewentualnie znajdź alfe zwykłą ale nie z ori zawiasem np zapraszam do mnie kompletnie nowy zawias, wahacze, łącznik itdi + kit vogtlanda i osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do prowadzenia tego auta i na ZR bym nie zamienił nawet gdyby mi dopłacali ;)

marcinmarcin - Nie Cze 03, 2012 22:54

A Ty porównujesz auto x2 droższe, z mocą o 100 koni więcej? ;) żeby było śmieszniej jechałem jakieś 8-9 lat temu salonową GTA, ale wtedy to był totalny szał pał... i auto z kosmosu (tak ze 150 moich ówczesnych pensji), tak że były tylko ochy i achy z mojej strony. Na dziś dzień GTA 2003-2004 jak patrzyłem stoją koło 30, ładnego ZRa znajdziesz za 15. Trudno mi porównać po tylu latach... natomiast finansowe odpowiedniki ZRa w stylu jakiegoś 2.0 nie prowadzą się wcale... zresztą sam wiesz jak jest, stąd też kit vogtlanda u Ciebie. Co do zestrojenia zawiasu ZRa to pomimo że jest dość wysoki to gwint KW na niskim ustawieniu wcale nie dawał mi jakiegoś kosmicznego poprawienia czasów czy przeciążeń. Seria jest naprawdę świetnie zestrojona, jak na tak prosty zawias ;) a nie dość że zawias prosty to jeszcze o bardzo małym skoku :/
Pływak - Nie Cze 03, 2012 22:58

Dla mnie każde auto jakim jechałem z seryjnym nie "sportowym" zawiasem prowadzi się średnio. W kanciaku było to samo jak dla mnie seria za bardzo bujała to już Alfa w serii była sztywniejsza niż kant ale to nadal nie to za wysoko i za miękko dlatego wpadł kit dodatkowo z kapciami 225/40R18 prowadzi się bajka no chyba, ze na koleiny trafie ;) No ale pierwszy raz czytam, ze AR "nie prowadzi się wcale" ja nic takiego nie napisałem i nic o tym nie wiem :P Dla mnie nawet seria w porównaniu do konkurencji prowadzi się dobrze hmm ale skoro tak twierdzisz to seryjne 25 nie wiem jak nazwać już o innych autach klasy kompakt z belką na tyle nie wspominając. ZR ratuje właśnie to, ze ma inny zawias niż w 25 bo seryjne 25 w prowadzeniu w porównaniu do seryjnej 147 to różnica spora :)

GTA trzyma cenę zresztą R32 czy S'ka z tego rocznika również ale cała trójka to jak pisałem "trochę" wyższa półka niż ZR mimo, ze wszystkie uważane za hot hatch.

kpt - Wto Cze 05, 2012 00:42

hot hatch'e, ale jednak z innych segmentow- 147 niby kompakt, ale z zawieszeniem wzietym z auta z segmentu D, a3 typowy kompakt, a 25 do kompaktow bym nie zaliczal :)
Pływak - Wto Cze 05, 2012 10:08

kpt napisał/a:
hot hatch'e, ale jednak z innych segmentow- 147 niby kompakt, ale z zawieszeniem wzietym z auta z segmentu D,

Rover przecież też mógł zostawić w 200/25 zawieszenie na tyle z kanciaka skoro płyte adoptowali z kanciaka widac poszło o oszczedności i stworzenie w miare taniego kompakta.

Cytat:
a3 typowy kompakt, a 25 do kompaktow bym nie zaliczal :)

25 jest zaliczane do segmentu C czyli tego samego co wymienione przeze mnie auta w tym sęk, że takie auta jak Audi S3, BMW serii 1, czy Alfa Romeo zaliczne były do klasy premium w tym segmencie.

sobrus - Nie Cze 10, 2012 14:27

Kompakt czy też niższa średnia to R45.
R25 był w klasie kompaktów tylko cenowo (Rovery były bardzo drogie, to też w zasadzie marka premium)
Porównywanie R25 do Golfa, Astry czy S3 jest bez sensu. Bliżej mu do Peugeota 206.

R75 też tylko udaje samochód luksusowy - to klasa średnia, tak jak BMW serii 3 czy Ford Mondeo.
Tyle że już na pierwszy rzut oka o klasę bardziej premium od Forda.

Po R800 Rover nie miał w ofercie nic z klasy wyższej, co by mogło konkurowąc chociażby z BMW 5.

Rover miał troche dziwną politykę, co przyczyniło się do jego upadku:

R200 był przestronnym małym samochodem który miał konkurować z kompaktami i kosztował tyle co one.
R400 był faktycznie nieco większy od ówczesnych kompaktów, ale nie był wielkości Vectry czy Mondeo - a kosztował tyle co one i był reklamowany jako auto rodzinne.

R600 bazuje na Accord i to jest dopiero normalna klasa średnia.
Gdyby Rover pchał swoje auta do segmentów do których faktycznie należały to pewnie wiodłoby mu się lepiej.

[ Dodano: Nie Cze 10, 2012 14:27 ]
Fajny sprzęt :D
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Bumelant - Wto Cze 12, 2012 13:07

Jakby patrzeć na kluczowe wymiary to jakoś specjalnie R25 / MG ZR nie odstaje od uznanych za kompaktowe auta w owych czasach i zupełnie spokojnie się do nich łapie gabarytowo.

R25

Długość 3990 mm
Szerokość 1690 mm
Rozstaw osi 2500 mm
Rozstaw kół 1470 mm

Golf IV

Długość 4149 mm
Szerokość 1735 mm
Rozstaw osi 2511 mm
Rozstaw kół 1513 mm

Pug 206

Długość 3835 mm
Szerokość 1650 mm
Rozstaw osi 2440 mm
Rozstaw kół 1445 mm

Honda Civic 6gen

Długość 4190 mm
Szerokość 1695 mm
Rozstaw osi 2620 mm
Rozstaw kół 1475 mm

bociannielot - Wto Cze 12, 2012 13:14

Bumelant napisał/a:
Pug 206

Długość 3835 mm
Szerokość 1650 mm
Rozstaw osi 2440 mm
Rozstaw kół 1445 mm

PUG to ten sam segment co 25, golf już np nie, generalnie Rover dobrze celował w tendencję że coraz większe się robią maluchy (patrz mini), ale no cóż znamy historię i wiemy że nie wyszło :lol: .

sobrus - Wto Cze 12, 2012 14:08

Granice wymiarów pewnie nie są sztywne.
Dla mnie typowym kompaktem zawsze był Pug 30x, Astra albo Megane.
R400 jest od nich nieco większy (oczywiście od modeli z tamtych lat), ale R200 pewnie mniejszy. Nawet nie ma wersji sedan jak większość kompaktów.

R200 bym postawił właśnie dokładnie obok P206 - (nie tak bardzo) małe autko miejskie.
A R100 czy P106 to już klasa "supermini".

Nawiasem mówiąc Peugeot miał podobny problem co Rover z wymiarami aut i zapłacił za to dość wysoką cenę.
Model 205 miał nie mieć następcy i zastąpiony był przez duet 106/306.
A gdy już Peugeot stracił większość rynku na rzecz np Forda Fiesty wypuścił spóźnionego Puga 206, gdy pozostałe modele przechodziły już na generację numerową x07.

Teraz podobną rzecz zrobili w drugą stronę z 508 - zastępuje 407 i 607 jednocześnie , tak jak R75 zastąpił R600 i R800...
Ciekawe czy im to na zdrowie wyjdzie, 508 fajny ale autem luksusowym nie jest. Mają na górze dziurę w ofercie.
Ale przynajmniej nie aspirują do miana marki premium jak kiedyś R.

Kozik - Sob Lip 07, 2012 22:56

po dzisiejszych próbach z tunersem nic nie jest przesądzone, z rolki od około 120km/h nie było dramatycznej przewagi idt a nawet vvc do przodu wyrywało, tuners na 5 biegu cisnął, spróbujemy jeszcze na maksa kiedyś ;)
bociannielot - Pon Lip 09, 2012 12:09

Kozik, popróbujcie porównujcie :mrgreen: - jeszcze oprócz z rolki musowo ze startu z linii itp aha i filmiki zróbcie, koniecznie w full hd ;)
Kozik - Pon Lip 09, 2012 12:29

bociannielot napisał/a:
Kozik, popróbujcie porównujcie :mrgreen: - jeszcze oprócz z rolki musowo ze startu z linii itp aha i filmiki zróbcie, koniecznie w full hd ;)


coś się ogarnie mimo że szkoda tak katować auta ze startu ;)

jest parę problemów do rozwiązania... 1. brak sprzętu do kręcenia ja mam tylko telefon 2. brak kamerzystów

miejsce i czas by się znalazły ;)

bociannielot - Pon Lip 09, 2012 12:39

Kozik napisał/a:
1. brak sprzętu do kręcenia ja mam tylko telefon
no to ostatecznie niech będzie nawet z tostera ;) a co tam :D