Zobacz temat - [r200 98r] grill
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [r200 98r] grill

bula21 - Nie Gru 23, 2007 14:58
Temat postu: [r200 98r] grill
Czesc

widzialem juz rozne kombinacje przedniego grilla ale tak do konca nie wiem jak jest z wycinaniem znaczka ogladalem to i powinny zostawac takie nieestetyczne "dziury"...a na foto sa gladkie...jak to jest ??

a tu pare przykladow ktory najlepszy ?
1

2

3

4

5

6

7

8 i tu jest juz calkiem dziwnie zrobiony ;P

9 a to moj ulubiony ;P heh


no wiem jak oni to robia ze jest tak ladnie zaokraglony od wewnatrz ?? ;)

7Tomi - Nie Gru 23, 2007 15:50
Temat postu: Re: [r200 98r] grill
bula21 napisał/a:
jak oni to robia ze jest tak ladnie zaokraglony od wewnatrz ?? ;)

szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla :mrgreen:

michone - Nie Gru 23, 2007 18:10

ewentualnie żywica :P albo tworzywo do robienia słupków CA np APP
maciekwawa - Nie Gru 23, 2007 19:56

ja mam takiego grilla kupilem juz gotowy w niemieckiej firmie ms designe
marcin8c - Nie Gru 23, 2007 21:35

eee co sie stalo numerowi 3 :shock:
Owsik - Nie Gru 23, 2007 21:48

bula21 napisał/a:
a tu pare przykladow ktory najlepszy ?


Jeden gorszy od drugiego ;-)

Choć 2 jest nawet niezła gdyby nie ten wiejski siatex...

bula21 - Nie Gru 23, 2007 22:24

Owsik napisał/a:
bula21 napisał/a:
a tu pare przykladow ktory najlepszy ?


Jeden gorszy od drugiego ;-)

Choć 2 jest nawet niezła gdyby nie ten wiejski siatex...


czemu 1 i 9 nic straconego :D do odratowania nie ma zadnych zbednych plastikow ;) a nie chodzilo mi o samochody ;P tylko o grille ;P

Foczes - Pon Gru 24, 2007 22:06

ja własnoręcznie wyłamywałem żeberka w grill'u :razz: oczywiście szpachla była niezbędna....przemalowałem go na kolor autka (Amaranth) ale znaczek w środku zostawiłem bo wg.mnie fajnie wygląda...teraz udało mi sie kupić brewki...wiec też niedługo założę je :mrgreen:
Korczus - Wto Kwi 01, 2008 21:54

Czy aby wyciągnąć grilla trzeba zdjąć cały zderzak? Jeśli tak to są z tym jakieś problemy, czy wystarczy odkręcić te kilka śrubek i schodzi ładnie?
Brt - Wto Kwi 01, 2008 22:32

Korczus napisał/a:
czy wystarczy odkręcić te kilka śrubek i schodzi ładnie?

dokładnie tak jest :) 3 minuty i na wierzchu ;)

Korczus - Nie Kwi 06, 2008 17:21

A poza tymi śrubkami widocznymi z góry nie ma nigdzie żadnych zacisków itp? Nie trzeba wyciągać lamp by zdjąć zderzak? Pytam bo czekam na lampy nowe i jeśli by trzeba ściągać to bym wolał to zrobić za jednym zamachem :)

A grill jak jest mocowany do zderzaka??

Brt - Nie Kwi 06, 2008 21:37

trzeba ściągnać zderzak, zeby zdjąć lampy ;)
tommy45 - Nie Kwi 06, 2008 22:25

Nie koniecznie :mrgreen: Ja zmienialem lampy bez zdejmowania zderzaka. Jakims cudem sie udalo, trzeba bylo go troche nagiac. Jednak nie polecam nikomu tego powtarzac :wink:
Brt - Nie Kwi 06, 2008 23:01

zgadza sie :D (też na szybko tak wyjmowałem lampę) ale bezpieczniej jest go zdjąć ;)
Sachar - Nie Kwi 06, 2008 23:47

Ja za każdym razem zdejmuję beż ściągania zderzaka. Luz
Korczus - Czw Kwi 10, 2008 11:28

A ja grilla nawet wymontowałem i zamontowałem z powrotem bez zdejmowania zderzaka :D

Grill po przeróbkach :)



tylną listwę nad rejestracją też trochę zmodyfikowałem



Sorki za fotki, na szybko wieczorkiem w domu robione, niebawem pokażę jak to na autku wygląda.

ploomy - Pią Kwi 11, 2008 15:18

Całkiem fajnie wyszło. Sam robiłeś?
Korczus - Sob Kwi 12, 2008 00:04

Wszystko sam, łącznie z lakierowaniem, z tym że dopiero na aucie widać że jest troszkę inny odcień farby ;/




ploomy - Nie Kwi 13, 2008 19:39

A co to jest za kolor, bo mam wrażenie że taki sam jak mój, czyli jakiś ciemny antracyt?
Korczus - Nie Kwi 13, 2008 21:38

ciemny grafit metallic
bula21 - Nie Kwi 13, 2008 22:47

Korczus napisał/a:
Wszystko sam, łącznie z lakierowaniem, z tym że dopiero na aucie widać że jest troszkę inny odcień farby ;/

Obrazek

Obrazek


zdaje mi sie albo pod lewym leflektorem masz szczeline ??

jasiu87 - Nie Kwi 13, 2008 22:48

hmm dla mnie oryginalny grill ma swój urok dlatego nigdy go nie zmienię :P zresztą auto jak Lanos wygląda bez znaczka :P Korczus, Bez obrazy oczywiście
ploomy - Pon Kwi 14, 2008 10:11

He, no to mój Roverek znalazł brata bliźniaka :lol:
Jeśli zaś chodzi o grilla i tylną blendę to wyszło to na samochodzie trochę za bardzo ponuro :neutral: Chyba lepiej taki manewr wyglądałby na jasnym aucie. Ja akurat lubię ten chrom :grin:

Korczus - Pon Kwi 14, 2008 14:50

bula21 napisał/a:
zdaje mi sie albo pod lewym leflektorem masz szczeline ??


No jest szczelina, nie wiem niby auto bite nie było ale jakąś lekką stłuczkę musiał zaliczyć bo nie pasuje ten reflektor idealnie.

jasiu87 napisał/a:
hmm dla mnie oryginalny grill ma swój urok dlatego nigdy go nie zmienię :P zresztą auto jak Lanos wygląda bez znaczka :P Korczus, Bez obrazy oczywiście


Nie no spoko, każdy robi przecież auto dla siebie, a nie dla kogoś :)

ploomy napisał/a:
He, no to mój Roverek znalazł brata bliźniaka :lol:
Jeśli zaś chodzi o grilla i tylną blendę to wyszło to na samochodzie trochę za bardzo ponuro :neutral: Chyba lepiej taki manewr wyglądałby na jasnym aucie. Ja akurat lubię ten chrom :grin:


Są gusta i guściki :P Ja tam lubię auto całe w jednym kolorze, nie podoba mi się zbytnio jak coś się wyróżnia :) Wcześniej miałem fiestkę, o tak wyglądała, teraz brat przejął w spadku :P


matlacz - Pią Kwi 25, 2008 19:12

A oto mój grill robiony samodzielnie!

Myśle że wyszło fajnie! :mrgreen:

A wy jak myślicie?

Remigiusz - Pią Kwi 25, 2008 20:12

@matlacz:

Ten grill to jest orignalny tylko siatka jest i zamiast srebra jest na czarno, czy to grill z tych 25 lub 45 jakos mi to tak przypomina. Ale mi sie podoba :mrgreen:

matlacz - Pią Kwi 25, 2008 21:21

Tak jak mowisz to grill z siatka i na czarno ale wiesz ile bylo roboty zeby zedrzec to sreberko? Masakra! Może nie jest całkiem inny ale przynajmniej oryginalnie wyglada! Mi sie podoba i zalerzało mi na tym by znaczek został bo bez niego to niezbyt wyglada!
Remigiusz - Pią Kwi 25, 2008 21:41

Do jakiegoś kwasu sie najlepiej wkładało ten grill ze srebra i ładnie ten chrom w tedy zeżarło :mrgreen: gdzieś to czytałem o tym. Ale tak to kawal roboty było :wink:
Korczus - Nie Kwi 27, 2008 14:11

Hmm a właściwie po jakiego to sreberko zdzieracie? Przecież jak dobrze się to oszlifuje, położy podkład i na to lakier, to jest ok. :) Oczywiście jest to taka wersja na szybko, jeśli się komuś nie chce bawić, bo lepiej jest to zedrzeć, ale bez zdzierania też się da :P
matlacz - Nie Kwi 27, 2008 23:18

Korczus napisał/a:
Hmm a właściwie po jakiego to sreberko zdzieracie? Przecież jak dobrze się to oszlifuje, położy podkład i na to lakier, to jest ok. :) Oczywiście jest to taka wersja na szybko, jeśli się komuś nie chce bawić, bo lepiej jest to zedrzeć, ale bez zdzierania też się da :P



No niewiem czy się da tak łatwo oszlifować! Ja próbowałem papierem ściernym, to sreberko jest cholernie twarde nie dało się zmatowić! Dlatego zdzierałem! :mrgreen:

Korczus - Nie Kwi 27, 2008 23:30

No zeszlifować się nie da raczej, ale szlifierką porządnie to zmatowiłem i jest ok. Tylko muszę grilla poprawić bo trochę na szybcika go robiłem, szpachel trochę siadł i mnie to drażni bo widać ślad :/
xtek - Sob Lip 26, 2008 09:52

a czym wy malowaliscie grille? sprejem? gdzie mozna kupic taka kratke, zeby wstawic w tylu?
yogixx - Nie Lip 27, 2008 11:04

Witam bardzo pilnie bym potrzebował Emblemat Rovera na przód:) Jezeli ktoś sie orientuje to prosze o szybką odpowiedz:) Moje gg 2011177
zouza - Nie Lip 27, 2008 11:11

yogixx napisał/a:
Witam bardzo pilnie bym potrzebował Emblemat Rovera na przód:) Jezeli ktoś sie orientuje to prosze o szybką odpowiedz:) Moje gg 2011177


A allegro nie ma?
Np tu:
http://allegro.pl/item405...emat_rover.html

i tu:
http://allegro.pl/item405...at_uzywany.html

pewnie kradziony ;)

Nowe też są bardzo często, bez znaczka da się jeździć nie widzę tu nic pilnego :P

:roll: trochę samodzielności

maciekwawa - Nie Lip 27, 2008 11:23

zouza napisał/a:
yogixx napisał/a:
Witam bardzo pilnie bym potrzebował Emblemat Rovera na przód:) Jezeli ktoś sie orientuje to prosze o szybką odpowiedz:) Moje gg 2011177


A allegro nie ma?
Np tu:
http://allegro.pl/item405...emat_rover.html

i tu:
http://allegro.pl/item405...at_uzywany.html

pewnie kradziony ;)

Nowe też są bardzo często, bez znaczka da się jeździć nie widzę tu nic pilnego :P

:roll: trochę samodzielności



Hejka mi też ukradli znaczek rovera z grilla na słowacji i to w miejscu gdzie bym się tego nie spodziewał na strzezonym parkingu w 4* hotelu grand:)

zouza - Nie Lip 27, 2008 11:26

maciekwawa napisał/a:


Hejka mi też ukradli znaczek rovera z grilla na słowacji i to w miejscu gdzie bym się tego nie spodziewał na strzezonym parkingu w 4* hotelu grand:)


Też mi ukradli ale do r25 znalazłam dopiero na angielskim ebayu :roll:

Korczus - Pon Sie 11, 2008 14:49

Mi znaczków nie kradną bo nie mam żadnych :D Ale chromowane wentyle zginęły już na drugi dzień, ramka od halogena też znikła...
kharry - Wto Lis 03, 2009 00:11

Korczus, jak mocowałeś siatkę do grilla? :P
Krzysi3k - Wto Lis 03, 2009 09:57

Pewnie na klej do szyb :)
Korczus - Wto Lis 03, 2009 14:16

kharry napisał/a:
Korczus, jak mocowałeś siatkę do grilla? :P


Krzysi3k5 napisał/a:
Pewnie na klej do szyb :)


Na żaden klej :) Po prostu wsadziłem ją między grill a ten plastik gdzie były żeberka i skręciłem śrubkami :)

kharry - Wto Lis 03, 2009 16:04

Korczus, masz może jakieś zdjęcie? Albo może narysuj jak to u Ciebie wygląda, bo wyobrazić sobie nie umiem ;/
Korczus - Wto Lis 03, 2009 16:52

Zdjęcia grilla od środka nie mam. Narysować też nie potrafią raczej ;p

Po prostu, grill składa się z dwóch części, tej srebrnej ramki ze znaczkiem, oraz plastiku z żeberkami. Ja żeberka wyłamałem, więc został sam ten plastik który jest wkręcony w grill na ileś tam śrubek, a potem do tego plastiku przykręcasz całego grilla do zderzaka.

No więc wyciąłem sobie siatkę, dałem tak o 0,5-1cm nadmiaru i nagiąłem na grill. Potem nałożyłem ten plastik, poprzykręcałem śrubkami i siatka umocowana :) W miejscach gdzie są gwinty na śrubki trzeba siatkę wyciąć.

Sorki ale prościej już nie potrafię tego wytłumaczyć :P Najlepiej rozbierz grilla to będziesz wiedział o co chodzi :)

kharry - Wto Lis 03, 2009 17:12

Dobra, dzieki za szybką odpowiedz :)