Zobacz temat - [214i] Porada o zarówki swiecace jak ksenon
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [214i] Porada o zarówki swiecace jak ksenon

pioneer_SRT - Sro Cze 03, 2009 21:28
Temat postu: [214i] Porada o zarówki swiecace jak ksenon
Witam serdecznie
Jestem strasznym maniakiem aut ktore maja ksenony oraz biksenony
i z tego powodu chcialem zamontowac Zarowke taka aby swiecila jak ksenon gdyz mnie nie stac na zestaw Hid
i chcialem was zapytac:
Jaka zarówke kupic H1 czy jakas inna nawet aby swiecila na niebiesko tylko nie na zolto
Chcialem aby moj Rover jakos wygladal
Wiec was prosze o porade

Deamian - Sro Cze 03, 2009 21:36

A to czytałeś??
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=25900
:/

pioneer_SRT - Sro Cze 03, 2009 21:48

nic w tym wlasnie dla siebie nieznalazlem wiec sie dlatego pytam was
Pływak - Sro Cze 03, 2009 21:54

Żaden halogen nie będzie świecił jak xenon to po pierwsze. Po drugie możesz kupić żarówki z barwionym na niebiesko szkłem na allegro ale może się przyczepić do tego policja, a w dodatku podczas deszczowej pogody w nocy podobno mało co widać. Pozostają Ci albo modyfikacja lamp albo kupno porządnych halogenowych żarówek np Philips Blue Vision, Osram Cool Blue lub Osram Nightbreaker. Osobiście niedawno kupiłem Osram Cool Blue jednak barwa światła nie ma nic wspólnego z nazwą. Światło mają bardziej zbliżone do białego w nocy dość duża różnica w porównaniu ze zwykłą żarówką...
pioneer_SRT - Sro Cze 03, 2009 22:04

ale h1 czy jakie osram cool blue i ile kosztuja?
Pływak - Sro Cze 03, 2009 22:06

Tak trudno odpalić alledrogo? :razz: http://allegro.pl/search....ng=cool+blue+h1
pioneer_SRT - Sro Cze 03, 2009 22:08

Bo jak narazie swieca mi lampy o tak:

[ Dodano: Sro Cze 03, 2009 22:09 ]
jak kupie jakas h1 to bedzie swiecic prawie jak ksenon?

Pływak - Sro Cze 03, 2009 22:12

Nie spodziewaj się, ze po kupnie tych żarówek będą świeciły jak to jest pokazane na niektórych aukcjach w dzień patrząc na lampę różnica w porównaniu do zwykłych może być niewielka natomiast w nocy już jest spora. Musisz wybrać albo tani "lans" kosztem widoczności albo dobra żarówka halogenowa...
SeevS - Sro Cze 03, 2009 22:40

w mojej 400 też są h1 bo nawet nie sprawdzałem a chciałem kupić właśnie te philipsy, nie spodziewam się jakiegoś super efektu chcę tylko żeby była lepsza widoczność.

http://www.allegro.pl/ite...lue_vision.html

wild_weasel - Sro Cze 03, 2009 22:46

pioneer_SRT, wybacz, ale jak Cię nie stać na kompletne ksenony w soczewkach (jak ma maciekwawa), to masz dwa wyjścia: 1. nielegał, który nie ma homologacji i oślepia, bo rozprasza światło na wszystkie strony, 2. dobre żarówki świecące światłem zbliżonym do białego (np. Philips Blue Vision). Innego wyjścia nie ma.
Pierwsze odradzam ze względów oczywistych.
Natomiast o żarówkach jest mnóstwo pozytywnych opinii na forum - o powyższych Philipsach także jak sam mam jak najlepsze zdanie.

Pływak - Sro Cze 03, 2009 22:53

SeevS, w takim razie możesz śmiało brać te Philipsy lub Osram :ok: W philipsach jest ten plus, ze są dodatkowo postojówki w osramach niestety nie ma i będę musiał sobie dokupić bo stare świecą jak świeczki ;)
SeevS - Sro Cze 03, 2009 23:04

ale nie chcę mi się teraz iść do samochodu a chciałbym sobie je zamówić, są w r400 h1 ? bo nie mogę znaleźć nigdzie w instrukcji.
Deamian - Sro Cze 03, 2009 23:19

Według tej strony na mijania masz H7 a na drogowe H1 :smile:
SeevS - Sro Cze 03, 2009 23:22

a mogę kupić te h1 na allegro a mijania zostawić te h7 co mam ? bo w sumie to dla mnie niepotrzebne kupować te i te zarówki
Pływak - Sro Cze 03, 2009 23:27

Możesz ale większość czasu śmigasz na mijania, a nie drogowych.
pioneer_SRT, a ty czasem nie masz H4 zarówno do drogowych jak i mijania (dwa włókna)?

wild_weasel - Sro Cze 03, 2009 23:34

Pływak napisał/a:
pioneer_SRT, a ty czasem nie masz H4 zarówno do drogowych jak i mijania (dwa włókna)?

Tak właśnie jest w R200 okrągłych.

kzrr - Sro Cze 03, 2009 23:35

Dzisiaj sobie zamowilem na alledrogo H4 do swojego - philips blue vision ;) zobaczymy jaki bedzie efekt
pioneer_SRT - Sro Cze 03, 2009 23:46

no to czekam na fotorelacje z efektów :D
KRYS - Sro Cze 03, 2009 23:48
Temat postu: Re: [214i] Porada o zarówki swiecace jak ksenon
pioneer_SRT napisał/a:

Jaka zarówke kupic H1 czy jakas inna nawet aby swiecila na niebiesko tylko nie na zolto


Taka by miała barwe powyżej 6000 kelvinów, i proponuje do 55W by nie stracić dowodu i nie oślepiac innych

Brt - Sro Cze 03, 2009 23:52

w r200 jest H4 a nie H1 ..... kup jakieś Philipsy lub Osramy ... przynajmniej bedziesz cos widział i nie rozwalisz się na pierwszym drzewie w nocy.
kzrr - Czw Cze 04, 2009 08:28

KRYS, te które kupiłem mają 4000 tysiące K i mam nadzieje że będzie dobrze.

pioneer_SRT, Co do efektów, to wiesz nie wymieniach zarowek po to żeby miały jakis tam tuningowy efekt jak w wieśwagonach, tylko poprostu żeby popleszyć jakość jazdy w nocy, bo niestety seryjnie montowane oświetlenie aż tak rewelacyjne nie jest.

KRYS - Czw Cze 04, 2009 11:14

kzrr napisał/a:
KRYS, te które kupiłem mają 4000 tysiące K i mam nadzieje że będzie dobrze.


Raczej nie bo barwa/poświata niebieska zaczyna się od 6000K
http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_barwowa

kzrr - Czw Cze 04, 2009 11:18

I własnie oto chodziło :)
sknerko - Czw Cze 04, 2009 12:37

Jeżeli postojówki są w tym samym kloszu co krótkie to warto wymienic żarówki postojowych na białe diody (W5W chyba) mocno polepsza efekt białego światła w dzień przy tych Philipsach i Osramach a co za tym idzie zbliża efekt do ksenonu. Przy okazji policja się nie czepia o niebieską poświatę z zwykłych barwionych na niebiesko żarówek. Diody też idzie dostać w 2 różnych temperaturach barwy ja miałem do czynienia z obiema i te o wyższej temperaturze sa naprawdę cool
pioneer_SRT - Czw Cze 04, 2009 15:01

kzrr, ale mi chodzi o to ze chce zobaczyc jak swieca lampy z tym zarowkami przed moim kupnem
kzrr - Czw Cze 04, 2009 15:04

Ok tylko za nim przyjdą (weekend przed nami ) i za nim zamontuje to bedzie gdzieś koło wtorku :)
Pływak - Czw Cze 04, 2009 15:48

sknerko napisał/a:
Jeżeli postojówki są w tym samym kloszu co krótkie to warto wymienic żarówki postojowych na białe diody (W5W chyba) mocno polepsza efekt białego światła w dzień przy tych Philipsach i Osramach a co za tym idzie zbliża efekt do ksenonu. Przy okazji policja się nie czepia o niebieską poświatę z zwykłych barwionych na niebiesko żarówek. Diody też idzie dostać w 2 różnych temperaturach barwy ja miałem do czynienia z obiema i te o wyższej temperaturze sa naprawdę cool


O żarówki blue vision w5w nie będą się czepiać natomiast o diody tak chyba, że twoja lampa posiada homologacje na diody w co wątpię.... Po za tym po co ktoś ma kupować diody skoro ma postowjówki w zestawie z Blue Vision :)

pioneer_SRT chętnie wrzucił bym foto ale niestety mój dyliżans stoi u blacharza...

memphisto - Czw Cze 04, 2009 17:21

a jak mam żarówki H1 (soczewki) to dostanę żarówki 55W o barwie 6.000 K ale nie jakies no name tylko philips / osram etc? bo nie chcę kupować zestawu xenonowego do moich soczewek, ciekawa żarówka wystarczy.

Możecie coś polecić do H1 ?

Pływak - Czw Cze 04, 2009 17:27

Ani Philips ani osram nie mają w swojej ofercie żarówek halogenowych o temp światła 6000K, zarówno Blue Vision jak i Cool Blue mają w granicach 4000K. Możesz kupić jakieś niebieskie no name albo jeśli masz soczewki to przerób oświetlenie na żarniki xenonowe...
memphisto - Czw Cze 04, 2009 17:30

Pływak, tak, tylko kurde za zestaw najtanszy xenonow wolaja 179 PLN a nie maja zadnych filtrow przepieciowych etc a za takie posiadajace filtry musze zaplacic 400 PLN
Pływak - Czw Cze 04, 2009 17:33

Nic Ci na to nie poradzą chcesz mieć barwę 6000K i coś widzieć w nocy to musisz zainwestować w xenony bo halogen z niebieskim filtrem już nie świeci tak mocno jak zwykły i swiatło podczas deszczowej nocy "ginie"...
sknerko - Czw Cze 04, 2009 22:39

Pływak napisał/a:
O żarówki blue vision w5w nie będą się czepiać natomiast o diody tak chyba, że twoja lampa posiada homologacje na diody w co wątpię.... Po za tym po co ktoś ma kupować diody skoro ma postowjówki w zestawie z Blue Vision
Pływak napisał/a:
Ani Philips ani osram nie mają w swojej ofercie żarówek halogenowych o temp światła 6000K, zarówno Blue Vision jak i Cool Blue mają w granicach 4000K. Możesz kupić jakieś niebieskie no name albo jeśli masz soczewki to przerób oświetlenie na żarniki xenonowe...

Wypisujesz bzdury na postojówki domagasz sie homologacji a za chwile w niehomologowane lampy każesz xenon wkładać noooo bankowo wtedy sie glina nie przyczepi.
memphisto, jeżeli zdecydujesz się na ksenon to za 200 z groszami dostaniesz takie co nie zakłócają mocno ale jak chcesz porządne to niestety cena rośnie montowałem te tanie u kilku osób i zakłócają jak jest słaba stacja w radiu na CD nie zakłócały wcale.

[ Dodano: Czw Cze 04, 2009 22:46 ]
montowałem kumplowi jakieś z marketu żarówki z opisem barwy światła 4500k i do tego białe diody w postojówke (ale ten bielszy odcień diody) i wyszło pięknie w dzień wygląda jak ksenon a w nocy ładnie oświetla drogę i gliny sie nie czepiają przegląd przeszedł bez pierdnięcia nie podam ci niestety jakie to żarówki bo poprostu nie wiem

Krzysi3k - Czw Cze 04, 2009 23:16

Dziś pierdyknęła mi jedna żarówka to kupiłem komplet Phillipsa Vision Blue czy jakoś tak... Nie świecą one na niebiesko, a na biało, ale efekt jest widoczny (nawet porównywałem z jedną żarówką zwykłą, a drugą Phillips :) 89 PLN na Orlenie :)
memphisto - Czw Cze 04, 2009 23:20

a o co tak dokłądnie chodzi z tym zakłucaniem ? jak żarówka świeci to mi radio nie gra? szumi czy co? bo ja nie wiem o co chodzi z tymi zakłuceniami :P
Pływak - Pią Cze 05, 2009 00:02

sknerko napisał/a:

Wypisujesz bzdury na postojówki domagasz sie homologacji a za chwile w niehomologowane lampy każesz xenon wkładać noooo bankowo wtedy sie glina nie przyczepi.


Bzdury? Napisał, ze ma soczewki, a nie zwykła lampa czyli nikt nie powinien się czepiać po zamontowaniu żarnika choć zawsze jakiś upierdliwy diagnosta może się zapytać o homologacje lampy. Natomiast jeśli diagnosta/policjant widzi, że do starej zwykłej lampy ktoś wcisnął niebieskie żarówki i do tego diody to z większym prawdopodobieństwem się do tego przyczepi......

memphisto - Pią Cze 05, 2009 00:13

na SKP powiedzieli ze lampa ma wlasciwa homologacje :)

a o co chodzi z tymi zakłuceniami ?

Pływak - Pią Cze 05, 2009 00:18

Przetwornice do tych zestawów mogą emitować zakłócenia np. radia czy CB radia w ekstremalnych przypadkach mogą zakłócać pracę innych urządzeń dlatego nie warto kupować najtańszego syfu. Jeśli masz zamiar kupić takie coś radze poczytać i wybrać coś sensownego ja niestety nie pomogą bo się nie znam na tych zestawach :)
memphisto - Pią Cze 05, 2009 00:43

400 PLN i po ptakach ; PP

chyba kupię blue vision na H1 ciekawę jak to w soczewce będzie wyglądać :)

miałem przed soczewkami xtreeme power po prostu masakra bajer niesamowity 0 róznicy między długimi a normalnymi najlepsza żarówka jaką kiedykolwiek miałem. świciła serio do 80% dalej. w nocy jak za dnia.

Blue vision nie ma 5 gwiazdek ale się tak śmiesznie mieni niby to na te blue :P kolega ma i sympatycznie to wygląda może też się skuszę na te blue visiony.

sknerko - Pią Cze 05, 2009 07:53

Pływak napisał/a:
Natomiast jeśli diagnosta/policjant widzi, że do starej zwykłej lampy ktoś wcisnął niebieskie żarówki i do tego diody to z większym prawdopodobieństwem się do tego przyczepi......
gdzie napisałem o niebieskich diodach? piszę o białych więc może czytanie ze zrozumieniem?

Co do chomologacji lamp z soczewkami memphisto, to ja nie wiem czy maja czy nie upierdliwy policjant/diagnosta który wie o co biega jak zobaczy kable od przetwornic to dowód zabierze chyba że będzie na szkiełku ewidentnie oznaczenie D-cośtam bo tylko takie lampy są pod ksenon http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878 tu masz o oznaczeniach i homologacjach.

Co do zakłóceń: jak jest słaba stacja na granicy zasięgu itp. to przetwornice nawet te za 400pln powodują szumienie nie wiem jak zakłócają CBradio ale podejrzewam, że mocno. Kumpel pojechał do firmy która na allegro sprzedaje zestawy i podłączał po kolei te tanie zestawy i dobrał taki który działa prawie tak jak orginał zakłócenia słychać dopiero jak radio stereo sygnału nie może złapać. Jest sposób na zakłócenia: sprzedaja jakieś filtry i do tego trzeba maksymalnie zaekranować przetwornice ale to troche zabawy jest.

wild_weasel - Pią Cze 05, 2009 09:24

memphisto napisał/a:
Blue vision nie ma 5 gwiazdek ale się tak śmiesznie mieni niby to na te blue :P kolega ma i sympatycznie to wygląda może też się skuszę na te blue visiony.

Równie dobrze mogłyby się nazywać "green vision" :lol: Blue vision nie daje niebieskiego swiatła, tylko zbliżone do białego. I znakomicie oświetla drogę.
memphisto napisał/a:
miałem przed soczewkami xtreeme power po prostu masakra bajer niesamowity 0 róznicy między długimi a normalnymi najlepsza żarówka jaką kiedykolwiek miałem. świciła serio do 80% dalej. w nocy jak za dnia.

Ciekawe co na to ludzie jadący z naprzeciwka... :roll: Jak zwykłe żarówki ustawisz za wysoko, to też nie będziesz widział różnicy mijania-drogowe ;)

memphisto - Pią Cze 05, 2009 10:06

wild_weasel, zawsze z żarówkami jadę na regulacje to tylko 15 PLN..

Na XTREMEME POWER z PHILIPSA dłuuugo jeździłem nocami po zakopanem na drogach gdzie jedyne światło to żarówki auta NIKT NIGDY! nawet nie mrugnął ! natomiast jak miałem 1 lampe angielską to mrugali mi nocą non stop więc jestem pewien że moje xtreeme power philipsa nikogo nie oslepiały.

Pływak - Pią Cze 05, 2009 10:30

sknerko napisał/a:
gdzie napisałem o niebieskich diodach? piszę o białych więc może czytanie ze zrozumieniem?

Co do chomologacji lamp z soczewkami memphisto, to ja nie wiem czy maja czy nie upierdliwy policjant/diagnosta który wie o co biega jak zobaczy kable od przetwornic to dowód zabierze chyba że będzie na szkiełku ewidentnie oznaczenie D-cośtam bo tylko takie lampy są pod ksenon http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=74878 tu masz o oznaczeniach i homologacjach.



:lol: W którym momencie ja napisałem o niebieskich diodach? Niebieskie żarówki i diody czyli to co montowałeś u kilegi :lol: Wracając do xenonów i homologacji nie znam osoby, której zabrano by dowód za soczewki+xenony co nie znaczy, ze w każdym przypadku jest to w pełni zgodne z prawem. Po za tym ja nigdzie na napisałem, ze ktoś zabierze dowód za dwie małe diody wsadzone zamiast postojówek co najwyżej Pan diagnosta/policjant będzie kazał zmienić na zwykłe. Jeśli o mnie chodzi to każdy może wkładać tam co chce pod warunkiem, że jest dobrze widoczny na drodze i nie oślepia innych użytkowników....

wild_weasel - Pią Cze 05, 2009 11:05

memphisto napisał/a:
wild_weasel, zawsze z żarówkami jadę na regulacje to tylko 15 PLN..

Na XTREMEME POWER z PHILIPSA dłuuugo jeździłem nocami po zakopanem na drogach gdzie jedyne światło to żarówki auta NIKT NIGDY! nawet nie mrugnął ! natomiast jak miałem 1 lampe angielską to mrugali mi nocą non stop więc jestem pewien że moje xtreeme power philipsa nikogo nie oslepiały.

A to w porządeczku :ok: :D

szoso - Pią Cze 05, 2009 11:12

jeśli chodzi o Osram-y to się szybko przepalają
wiem bo handlowałem nimi w robocie i klienci narzekali zwłaszcza na H1 i H7

rowerzysta_117 - Pon Lut 25, 2013 07:05

jakie zarowki do R 75 2005 r
domel101 - Pon Lut 25, 2013 12:46

te same co koledzy wyżej wymieniają tylko H7
adison300 - Pon Lut 25, 2013 20:57
Temat postu: c.d.
Cześć!
mniej więcej adekwatne do tematu by nie zakładać nowego

co powiecie o takim zestawie?
Czy w ogóle za tak niską cenę jest sens brać 6 żarówek (jakaś lipa?) i jak z tą marką?

http://moto.allegro.pl/za...2998818927.html