Zobacz temat - [R75] Głośniki (wymiana orginalnych na nowe)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Głośniki (wymiana orginalnych na nowe)

Arczik1981 - Wto Lip 21, 2009 22:34
Temat postu: [R75] Głośniki (wymiana orginalnych na nowe)
Witam mam pytanko jakie sa rozmiary głosników orginalnych w R75 bo chce wymienic orginalne na nowe i nie wiem jakich rozmiarow mam kupic, prosze o opinie i pomysły na jakie je wymienic, zalezy mi na dosc czystym dzwieku,
Prosze o pomoc i porady

MiReK - Sro Lip 22, 2009 00:15

Jeśli chodzi o rozmiar to zarówni tył jak i przód 165mm.proponuję oczywiście zrobić też dystanse z mdf i wygłuszyć drzwi matą wygłuszającą.Wydatek na dłuższy okres! Jeśli chodzi o głośniki,ja włożyłem Focal!
0L0 - Sro Lip 22, 2009 08:53

Ja polecam oddać autko do zakładu zajmującego się montażem Car-audio ;)

U mnie z przodu siedzą Focale Access 165 A1. Z tyłu Alpine SPE-17CS.

W bagażniku mały wzmacniacz Alpine MRP-T222 (idealnie się wpasował między dojazdówkę a narzędzia) oraz mała skrzynka z głośnikiem TMA T10S4P.

Całość napędza radioodtwarzacz Alpine CDE-9880R. Do tego moduł sterowania z kierownicy.

Co do głośników Focala to zdecydowanie warto dopłacić... może nie do najdroższej serii (one kosztują po 2500zł :mrgreen: ), ale chociaż do tej najtańszej ;) (ok. 500zł za ten zestaw, który mam u siebie z przodu).

Arczik1981 - Sro Lip 22, 2009 16:15

Dzieki za odpowiedzi nad głośnikami Focale napewno pomysle bo chyba warto :-) , co do car-audio service to nie mam czasu na szukanie gdzie takowy sie znajduje na poczatku sierpnia bede przez dwa lub trzy dni w Polsce i w tym czasie chciałbym się tym zająć, tylko nie wiem czy sam sobie poradze choć mam nadzieje ze tak jeżeli macie jakieś wskazówki jak za demontaż i montaż głośników się zabrac to prosze o pomoc.
Co do radia to narazie odpuszcze sobie 2din i zamontuje radio z poprzedniego auta do czasu kiedy nie bede stał lepiej z kasa Blaupunkt Hamburg MP68 i do tego zamówiłem na angielskim eBay ramke z kieszonka i narazie to bedzie musiało mi wystarczyc choc takie radio zepsuje mi środek autka:-(.
Co o tym wszystkim mysłicie?

1. Radio http://images.google.com/...VIZSxjAeZ8LCcAQ

2. Ramka http://cgi.ebay.co.uk/Rov...%3A1%7C294%3A50

MiReK - Sro Lip 22, 2009 23:35

Moje zdanie jest takie że zmiana oryginalnego radia na radio 1DIN całkowicie psuje wygląd deski! Jeśli już jest potrzeba zmiany radia to jedynie na 2DIN i to trzeba dobrać podświetlenie ekranu,żeby w miarę zgrywało się z pomarańczowym podświetleniem auta,a większość stacji 2DIN ma je niebieskie,jest jednak garstka która świeci na czarno lub brązowo-pomarańczowo
Arczik1981 - Czw Lip 23, 2009 00:05

Napewno zmienie na radio 2din ale jeszcze nie teraz bo nie stoje teraz dobrze z kasa a zmieniarki nie mam a ciagłe słuchanie radia juz mi sie znudziło :-( wiec to tylko przejsciowe, i prosze o pomoc w tej konfiguracji jw.
Dziekuje i pozdrawiam

0L0 - Czw Lip 23, 2009 00:20

U mnie to wygląda tak:


Jedyny minus tego rozwiązania jest taki, że jak pasażer ma jasne uranie to odbija się w wyświatlaczu radioodtwarzacza ;)

PS. i tak polecam zrobienie tego w odpowiednim zakładzie. W moim przypadku trwało to jakieś 6-7h ;)

Arczik1981 - Czw Lip 23, 2009 00:31

Dzieki wielkie za foto, wygląda całkiem sympatycznie;-), w przyszłości i tak kupir radyjko 2din ale narazie musi mi wystarczyc Blaupunkt Hamburg MP68 i jakieś nowe głosniki, może faktycznie jak cos kasy odłoże to zlece to jakiejs firmie ale to jeszcze nie teraz ;-)

[ Dodano: Sro Lip 22, 2009 23:33 ]
Jeszcze jedno pytanko jak mam podłaczyc to radio aby działało sterowanie z kierownicy i czy to w ogóle bedzie możliwe?

0L0 - Czw Lip 23, 2009 07:34

Cytat:
Jeszcze jedno pytanko jak mam podłaczyc to radio aby działało sterowanie z kierownicy i czy to w ogóle bedzie możliwe?

Mój pierwszy post w tym temacie -> tam masz link do Allegro do przykładowego modułu.
Działa wyśmienicie.

Aaa... i radio musi mieć możliwość współpracy z takim sterowaniem.

Arczik1981 - Czw Lip 23, 2009 15:52

Dzieki wielkie biore sie wiec za przygotowanie wszystkiego i za jakies dwa tygodnie bedzie juz nowe granie a w pozniejszym czasie zrobie cos z 2din i moze faktycznie car-audio service.
Pozdrowionka ;-)

GaDo - Sob Lis 12, 2011 13:55

witajcie,
Chciałbym w najbliższym czasie jak odbiore R75 z naprawy ,pozmieniać głośniki z oryginalnych na jakieś inne, chciałbym z przodu jak i z tyłu na dole mieć jakieś głośniki z dobrym basikiem a na górze jakieś wysoko tonowe, co polecacie? jakie firmy?? oczywiście w rozsądnych cenach tak gdzieś do 300zł za 2 głośniki a nie takie po 2 tysiące :))
Hertz ,boschman,magnat ? czy jakieś inne ?


dodam że będą podpięte pod oryginalne radio/navi , nie chcę zmieniać takiego radyjka na jakieś inne gdyż zepsuje to wygląd deski.

czekam na propozycje

sknerko - Sob Lis 12, 2011 14:53

wysokotonowe zostaw te co są bo są dobre a pozostałe wątpię żeby wymiana dała ci jakieś spektakularne efekty przy tym radiu. Ktoś niedawno opisywał ze zmienił na heliksy i basu nadal jak na lekarstwo
xROnx - Sob Lis 12, 2011 16:52

GaDo napisał/a:
dodam że będą podpięte pod oryginalne radio/navi

masz tzw małą navi czy navi/tv?
Jeśli navi/tv no to wymiana głośników nie poprawi znacznie jakości jeśli chodzi o bass. Tzn poprawi będzie lepiej niż na oryginalnych głośnikach ale bez żadnych fajerwerków.
Ja właśnie tydzień temu wymieniłem u siebie
http://forum.roverki.eu/v...p=673169#673169
Myślałem że wymiana głośników usatysfakcjonuje mnie ale... niestety: rewelacji nie ma. Wobec czego będę musiał w przyszłości zainwestować w wzmacniacz i jakiś sub w bagażniku.
Jest jeszcze opcja poprawy jakości dźwięku w fabrycznych radiach kupując SLE... SLP.... jakoś tak. Taki mały gadżet który dolutowujesz w oryginalnym radiu i podobno pomaga dużo. Kosz ok 300pln :D
Mając TV/Navi jesteś skazany na to radio bo innego nie wstawisz - radio w tym zestawieniu jest częścią całości i nie możesz wstawić tam jakiegoś Pioneera, Soniacza czy coś tam jeszcze. Chyba że zaczniesz zabawę ze stacją multimedialną 2din.... ale tu już koszta rosnąąąąąą że ho ho ho ho ;)

GaDo - Sob Lis 12, 2011 17:28

Mam Navi/TV , niechce go na nic zmieniać :) sub + wzmacniacz mam już dawno od swojego starego samochodu więc się przyda, ale chciałem też trochę basu z przodu poczuć, nie ma jakiś konwenterów do tych głośników naprzód żeby poprawić basik/dźwięk ?

Może wiecie czy i co dają te maty wygłuszające do drzwi ?? warto je kupować i bawić się w montowanie ich ?

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 17:28 ]
a takie coś nie pomoże ??
http://allegro.pl/hertz-e...1916126882.html

xROnx - Sob Lis 12, 2011 19:13

GaDo napisał/a:
nie ma jakiś konwenterów do tych głośników naprzód żeby poprawić basik/dźwięk

Tak jak Ci pisałem wyżej możesz wmontować do tunera radia(bo takie coś my mamy - my bo ja też ;) ) tzw SLE (Symphony Loudness Enabler) http://www.r75-parts.de/en/sle/index.php ale musiałbyś się dowiedzieć czy do naszego tunera radia można takie coś wmontować.

GaDo napisał/a:
Może wiecie czy i co dają te maty wygłuszające do drzwi ?? warto je kupować i bawić się w montowanie ich ?

dają. ja montowałem je jak wymieniałem głośniki z przodu.

[ Dodano: Sob Lis 12, 2011 19:13 ]
Poczytałem trochę i okazuje się że SLE nie da się zamontować w tzn hi-line czyli u nas się nie da :/
http://www.r75-parts.de/en/sle/slefaq_en.php#ID008

Rowan - Sob Lis 12, 2011 19:29

GaDo, problemem nie są głośniki, a samo radio. Niestety, ale już nie jedna osoba się przekonała, że oryginalne glośniki pod dobrym radiem potrafią naprawde ładnie zagrać. Tak więc przebudowe sprzętu zacznij od radia :wink:
GaDo - Sob Lis 12, 2011 20:10

Rowan napisał/a:
GaDo, problemem nie są głośniki, a samo radio. Niestety, ale już nie jedna osoba się przekonała, że oryginalne glośniki pod dobrym radiem potrafią naprawde ładnie zagrać. Tak więc przebudowe sprzętu zacznij od radia :wink:



Jak mogę przebudować sprzęt zaczynając od radia skoro nie mogę go wymieniać!?
Te głośniki co dodałem link mają zwrotnice czy to nie poprawi tego dźwięku ? chyba po coś to dodają

xROnx - Sob Lis 12, 2011 22:21

GaDo napisał/a:
Te głośniki co dodałem link mają zwrotnice czy to nie poprawi tego dźwięku ?

Tzn tzw tweetery oryginalne nie są złe. Ja kupiłem cały zestaw: woofery, tweetery, zwrotnice ale tylko woofery zamontowałem. Reszta została oryginalna. Jakość dźwięku tweeterów nie jest zła.
Rowan napisał/a:
Tak więc przebudowe sprzętu zacznij od radia

Niestety w przypadku hi-line jest to nie możliwe dlatego że jest to częścią całego "sprzętu" TV, Navi i samego radia. podpinając inne radio tracimy wszystko(navi nie będzie działać o TV możemy zapomnieć.
Ja widzę dwa rozwiązania:
1) szukać zestawu harman&kardon - ale jest to duuużo zabawy bo oprócz samego oryginalnego suba montowanego w tylnej półce i wzmacniacza musimy szukać i kupić całą wiązkę żeby to wszystko zostało fizycznie podpięte a na końcu jechać na T4 żeby w kompie to wszystko uruchomić
2) wsadzić wzmacniacz, suba, wygłuszyć drzwi(wszystkie), wymienić głośniki(wszystkie) i kombinować z dźwiękiem.

GaDo napisał/a:
sub + wzmacniacz mam już dawno od swojego starego samochodu więc się przyda

Ale masz już to wszystko podłączone i grające w R75?

GaDo - Nie Lis 13, 2011 10:59

narazie jeszcze nic nie wsadziłem bo narazie R75 stoi u Mariusza i czeka aż go naprawi :) żeby podłączyć wzmacniacz do seryjnego radia z tego co wiem to trzeba konwenter podłączyć pod kabel od głośnika http://allegro.pl/konwent...1894740581.html .

Powiedz co dają te maty wygłuszające ??

Znalazłem coś do seryjnych radyjek, pomoże to w utrzymaniu dobrego dzwięku http://allegro.pl/alpine-...1922125426.html

xROnx - Nie Lis 13, 2011 11:07

GaDo napisał/a:
arazie jeszcze nic nie wsadziłem

Aha. No to ja Ci poradzę tak: jak odbierzesz R od Mariusza to wsadź suba+wzmacniacz do auta, podłącz wszystko i zobacz jaki będzie efekt. Może będzie satysfakcjonujący dla Ciebie.
Oczywiście głośniki do wymiany - jak to radzą wywal na początek tylko te z przodu ;)
GaDo napisał/a:
żeby podłączyć wzmacniacz do seryjnego radia z tego co wiem to trzeba konwenter podłączyć pod kabel od głośnika

zgadza się
GaDo napisał/a:
Powiedz co dają te maty wygłuszające

To że dźwięk nie "ucieka" Ci na zewnątrz auta i nie ginie gdzieś w przestworzach przez co dźwięk wydobyty z głośnika jest wyraźniejszy i wychodzi w odpowiednim kierunku tj do środka auta. Jakoś tak bym to wytłumaczył ;)
GaDo napisał/a:
Znalazłem coś do seryjnych radyjek, pomoże to w utrzymaniu dobrego dzwięku

Cena odstrasza - przynajmniej mnie. A jak to podłączyć do tunera radiowego? Ja nie mam pomysłu żadnego

antek124 - Nie Lis 13, 2011 20:18

A ktoś mi powie jakie radyjko mogę wstawić a żeby było sterowanie oryginalne z kierownicy? U mnie jest bez navi tylko z kaseciakiem. I chce wymienić na coś takiego http://allegro.pl/kenwood...1911137674.html czy mi to będzie współgrało?
haszczyc - Nie Lis 13, 2011 21:02

antek124, fajne radio tez z zapytaniem czy jest jakakolwiek możliwość żeby działało sterowanie z kierownicy? gdyż obecne moje radio Rover CD-80 doprowadza mnie do szału jeśli chodzi o jakość muzyki..
sash997 - Pon Lis 14, 2011 20:27

a ja bym chciał zapytać bardziej obytych... czy w każdym R75 powinny być syczki (wysokotonowe) ??bo zdejmowałem raz tapicerke z drzwi i ich niema... dodam że mam to najgorsze radio... (ale tej zimy w planach 2din) :smile:
stazaj88 - Wto Lis 15, 2011 12:58

haszczyc jak kupowałem swoje radio, to pan w sklepie car-audio powiedział że to zależy od radia. Do mojego radia można dokupić taki moduł i kosztuje on ok 250zł

sash997 w moim poprzednim R z tyłu nie było gwizdków, nie było też instalacji do nich w drzwiach

Rowan - Wto Lis 15, 2011 18:20

stazaj88, to dziwne... u mnie jest, chociaż radio było to najsłabsze... Ale teraz to i tak już bez znaczenia :wink:
sash997 - Wto Lis 15, 2011 20:19

no u mnie też nawet kabelków niema do nich poprowadzonych... :sad: bedzie trzeba chyba zamontować jak już radyjo zmienie i sie okaże że głośniki liche... i wreszcie bede mógł coś włożyć do schowka :grin:
sknerko - Sro Lis 16, 2011 09:30

nie we wszystkich autach były wysokotonowe z tyłu. Z tego co pamietam to instalacja do nich to dwa kable z dużego głośnika na mały i wtyczka nawet nie wiem czy był jakiś kondensator.
Pływak - Sro Lis 16, 2011 23:47

0l0 napisał/a:

Co do głośników Focala to zdecydowanie warto dopłacić... może nie do najdroższej serii (one kosztują po 2500zł :mrgreen: ), ale chociaż do tej najtańszej ;) (ok. 500zł za ten zestaw, który mam u siebie z przodu).


Sorry za odgrzanie ale mam taką ciekawostka bo właśnie niedawno rzuciła mi się w oczy cena za focale i chyba zgubiłeś jedno zero za 2500zł ;) Np. Focal Utopia to koszt kilkunastu tysięcy złotych za zestaw :mrgreen:

GaDo - Sro Lis 23, 2011 17:20

co myślicie o takich głośnikach ?
http://allegro.pl/hertz-d...1931534440.html

michfra88 - Sro Lis 23, 2011 20:10

Odseparowany zestaw Hertza to dobry wybór chociaż wiele osób narzeka na zbyt mocne wysokie tony w syczkach. Ja osobiście mam ten zestaw http://allegro.pl/kultowe...1944164524.html i bardzo go sobie chwale. Jeśli głośniki mają grać pod radiem to wydaje mi się, że lepiej kupić helixy, a jeśli pod wzmakiem to zdecydowanie Hertze
GaDo - Sro Lis 23, 2011 22:50

a te głośniki pod seryjnym radiem masz ?? Jak tak to jak bas w nich gra ?
michfra88 - Sro Lis 23, 2011 22:59

tak pod radiem ale mam skrzynie w bagażniku więc na głośnikach w radiu bas mam wyłączony...
pelson91 - Sro Lis 23, 2011 23:05

chyba powinno choć trochę basu być na przodzie, żeby scena była w miarę ok, a jak z przodu masz "suchy" dźwięk a bas idzie tylko z tyłu to nie brzmi to chyba zbyt rewelacyjnie
michfra88 - Czw Lis 24, 2011 00:07

Wstaw jakąś w miarę markową skrzynie do takiej małej budy jak R200 i podłącz jakiś odseparowany zestaw na przód i zobacz jak to brzmi :) Ja jestem bardzo zadowolony. Moim zdaniem przy podłączonej skrzyni bas z przodu jest zbędny. Ale takie ustawienia każdy powinien dostosować według własnego uznania :)
GaDo - Czw Lis 24, 2011 10:32

W r200 napewno sama skrzynia duzo daje , ale R75 jest troszke większy i przydałoby się też trochę basu z przodu. tylko nie wiem które głośniki mi dadzą to co chce uzyskać, a nie chce do żadnej firmy car audio jechać bo to koszty powyżej 4tysięcy :)
greg-si - Czw Lis 24, 2011 11:44

Pod samym radiem dobrego basu nie uzyskasz.
Można gdybać że w miarę ok byłoby z Helix`ami Blue, Hertz HSK, Proa Simplex, Morel Tempo czy innym wooferem/zestawem. Recepty nie ma bo drzwi w R200 i w R75 to dwie różne bajki. To co gra dobrze w R200 w R75 może być do bani i odwrotnie. Że nie wspomnę o oczekiwaniach i subiektywnym odbiorze dźwięku przez właściciela.

dafit - Czw Lis 24, 2011 15:42

greg-si napisał/a:
Pod samym radiem dobrego basu nie uzyskasz

no nie wiem... w suzuki GV mojego ojca jest seryjne radio i raczej żaden wzmacniacz nie rzucił mi sie w oczy i basik jest naprawdę zacny :twisted: aż mnie kusi żeby zajrzeć pod tapicerkę drzwi co tam siedzi bo wątpię że to seria

chyba że mówiąc o dobrym basie masz na myśli taki jak w klubach dudni, no to z pewnością masz rację :wink:

greg-si - Czw Lis 24, 2011 19:09

dafit napisał/a:
w suzuki GV mojego ojca jest seryjne radio i raczej żaden wzmacniacz nie rzucił mi sie w oczy i basik jest naprawdę zacny

Czytaj to:
greg-si napisał/a:
subiektywnym odbiorze dźwięku

Nie wspomnę jaki zakres dźwięku to bas a jaki odtwarzają głośniki i jak odbiera to człowiek. Bas to częstotliwości 45-125Hz a większość głośników (głośników w drzwiach) realnie zaczyna grać od 80Hz lecz wraz skuteczność przy tej częstotliwości jest sporo niższa niż np. przy 2000Hz.
Nie jest sztuką wrzucić bas jakimś podbiciem i zagłuszyć nim inne szczegóły dźwięku.
Nie wchodzę w temat podbić które zawsze występują.
Oczywiście nie neguję tego dafit jak jest w Suzuki. Mi osobiście podoba się jak gra stary kaseciak z oryginalnymi głośnikami w Vectrze B mojego ojca.

GaDo - Pon Sty 09, 2012 17:17

ja kupiłem głośniki Morel Tempo 6 do tego porządny konwenter z seryjnego radyjka i do tego wzmacniacz :) będzie dobrze :)
Rowan - Pon Sty 09, 2012 19:10

GaDo, montując zwróć uwagę na ukierunkowanie głośników. U mnie jest coś takiego dziwnego, że przy wyjętej skrzyni to jest słyszalne, że bass z przednich głośników, naprawdę mocny jest dobrze słyszany na tylnym siedzeniu. Siedząc na przednich fotelach nie słyszy się go tak dobrze. Schylając jednak głowę na wysokość kierownicy, już jest inaczej. To tylko taka ciekawostka dotycząca akustyki w 75. Zwróć na nią uwagę. Mnie to nie przeszkadza, bo tak czy tak, skrzynia radzi sobie nawet na połowie mocy aż za nadto, ale bass z przednich głośników jest odczuwalny. Jednak zupełnie inaczej i o wiele wiele mocniej na tylnym siedzeniu.
GaDo - Pon Sty 09, 2012 19:49

moze pomoze mi w tym pianka wugłuszajaca oraz mata wygłuszajaca bo tez zamówiłem takie z wyzszej półki , Chce zrobić z drzwi tak jakby kolumnę czyli zamkniętą przesteń głośnika, pomaga mi w tym kolega który się tym zajmuję , więc myślę że będzie dobrze :)
Rowan - Pon Sty 09, 2012 21:38

GaDo, nie martw się :mrgreen: U mnie drzwi też są wygłuszone i są "pudłem rezonansowym". Wszystko jest wyklejone i na ile to możliwe w drzwiach, szczelne. Głośniki na dystansach z MDF-u. Same głośniki również wymienione na takie z w miarę wyższej półki. Chodzi mi po prostu o kierunek ustawienia głośnika. Sugeruję, żeby w miarę o ile to jest możliwe, to lekko skierować głośni do góry. Ale to minimalnie. Ponieważ w 75, nie wiem jak w innych autach, bo R jest pierwszym, w którym robiłem takie zabiegi, ale tutaj bass z głosników ustawionych pionowo, nie jest idealnie słyszalny dla osób siedzących na przednich fotelach. Zupełnie inne odczucie jest dla siedzącego z tyłu. Dorzucając skrzynie do bagażnika i włączając "odpowiednią" muzykę, na tylnej kanapie słychać mnóstwo bassu, aż do przesady... Dlatego chyba podłącze, tak "awaryjnie" tylne głośniki, które są nie ruszane i będą grać pod radiem, ale tylko wtedy gdy ktoś jedzie z tyłu. Zobaczę co z tego będzie. Jak dla mnie to przedni zestaw odseparowany grający pod wzmakiem jest zupełnie zadowalający.
Tomi - Sob Sty 14, 2012 14:44

Przymierzam się do wymiany głośników. Dostałem 2 komplety Hertz. Dlaczego Hertz? W ZSie w tylnej półce zainstalowane takie głośniki i prawdę mówiąc porażają wydajnością i basem (oczywiście jak za tę cenę)... ale "do brzegu". Obawiam się czy jakość głośników wysokotonowych w tych zestawach będzie wystarczająca, czy nie lepiej zostawić oryginalnych. Po drugie, czy oryginalne głośniki wysokotonowe (jak mniemam mają znacznie mniejszą wydajność) nie będą kompletnie niesłyszalne, jeśli będą grały razem z Hertz'ami na dole?
21matys - Sob Sty 14, 2012 20:22

Tomi napisał/a:
nie będą kompletnie niesłyszalne, jeśli będą grały razem z Hertz'ami na dole?
gwizdki zawsze słychać, przynajmnije u mnie tak jest w tylnych drzwiach, bo wczesniej nie miałem gwizdków. po zamontowaniu barwa dzwieku całkiem inna a i "cykanie" ze tak powiem ładnie słycać :) :) :) ale mam pytanie czy nie warto zainwestowąć w jakąs zwrotnic w celu oddzielenia niskiego i wyskokiego pasma, wtedy gwizdki bedą robć swoje a i Hert'z będzie miał co robic w średnich i niskich partiach dziwęku :)
Tomi - Sob Sty 14, 2012 20:33

Zwrotnice są w zestawie, jednak obawiam się, że wydajność głośników Hertz'a jest większa niż oryginalnych zamontowanych w aucie. Po prostu niskie i średnie zagłuszą kompletnie górę. Po prostu środek i niskie tony będą znacznie głośniejsze niż góra pasma.
21matys - Sob Sty 14, 2012 20:40

moim zdaniem bedzie bankowo je słychac:) a najlepiej to zamontować i sprawdzićna dobrych kawałkach gdzie wysokie tony dobrze słychać :) np Michael Jackson - Billie Jean ja włsnie uwielbiam ten kawałek puszczac w aucie bo wtedy twetery elegancko sie sprawdzają:):) ;ozdrawiam :)
Tomi - Sob Sty 14, 2012 21:18

Ja sprawdzam jakość dźwięku na tym:
http://www.youtube.com/watch?v=F_Sh3Wcn8IM
(bardzo fajnie nagrana płyta) i na zremasterowanej płycie Dire Straits - Sultans of Swings.

greg-si - Sob Sty 14, 2012 21:27

Raczej ciężko dostać dane oem tweeterów. Trzeba wrzucić i posłuchać by stwierdzić czy nie będą za głośne.
Bez sensu robić pomiary.

Pływak - Nie Sty 15, 2012 14:43

Nikt Ci nie powie co na 100% lepiej zagra bo dużo też zależy od preferencji słuchającego. Dla jednego będzie ok a dla innego góra może być za ostra na co narzeka właśnie część posiadaczy zestawów Hertz. Jednak kombinacja woofer Hertza + seryjny tweeter który nawet nie posiada normalnej zwrotnicy to raczej będzie niewypał. Nie napisałeś też jaki to model Hertza ale jeśli HSK to dobrze zasilony z pewnością zagra lepiej niż seria. Najlepiej jak greg-si napisał podłączyć i posłuchać ale trochę dłużej niż kilka minut bo pierwsze wrażenie może być mylne. Mi na samym początku wydawało się, ze góry u mnie po przesiadce z serii jest za dużo ale po jakimś czasie się "osłuchałem" i za nic nie powrócił bym do seryjnego zestawu ;)