Zobacz temat - [R 600] kierunki clear od accord
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R 600] kierunki clear od accord

andrzejziom - Sro Sie 26, 2009 18:26
Temat postu: [R 600] kierunki clear od accord
Witam czy te kierunkowskazy CLEAR 1 będa pasowa do R 620 .... ?

są jeszcze takie CLEAR 2 ale tamte ładniejsze ....

PopaY - Sro Sie 26, 2009 18:28

Będą pasować. Są takie same jak w Roverze. Ale ja na Twoim miejscu nie kupował bym clear'ów lecz "zamglone", lepiej się prezentują.
andrzejziom - Sro Sie 26, 2009 18:30

A może wrzućcie jak u was cleary się prezentują albo te zamglone ...
Ale myślę że do bordo metalik cleary będą ładnie wyglądały ...

PopaY - Sro Sie 26, 2009 18:32

To już Twój wybór :) Generalnie na 100% będą pasować kierunki od accorda :) Najładniejsze moim zdaniem są te dymione, ale to już Twój wybór które wybierzesz.
zuber84cool - Czw Sie 27, 2009 00:56

Papay trudno znaleźć takie dymione,chyba że wiesz gdzie to daj jakiś namiar bo sam bym sobie zapodał,można też kupić te clear'y i lekko przyciemnić np. folią do lamp efekt będzie ten sam :wink:
PopaY - Czw Sie 27, 2009 08:30

zuber84cool napisał/a:
Papay

Po pierwsze to chyba coś Ci się pomyliło! A po drugie to trzeba sobie poszukać np. na szrotach lub na allegro.

Mayson - Czw Sie 27, 2009 08:59

andrzejziom, zerknij na te: http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=5245
Wydają się pasować ale głowy nie dam :???:

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 09:00 ]
albo te: http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=1359

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 09:02 ]
Hie hie - albo taki bajer :> http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=5377

PopaY - Czw Sie 27, 2009 09:27

Wszystkie pasują :)
zuber84cool - Czw Sie 27, 2009 11:39

PopaY napisał/a:
zuber84cool napisał/a:
Papay

Po pierwsze to chyba coś Ci się pomyliło! A po drugie to trzeba sobie poszukać np. na szrotach lub na allegro.

No tak :roll: ,straszna pomyłka,po prostu niewybaczalna powinno się takiego :strzela: ,nie cytowałem i nie pisałem bezpośrednio do ciebie tylko z rozbiegu i wyszła literówka ale się nie obrażaj Papay :terefere2:

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 11:47 ]
Mayson napisał/a:
andrzejziom, zerknij na te: http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=5245
Wydają się pasować ale głowy nie dam :???:

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 09:00 ]
albo te: http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=1359

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 09:02 ]
Hie hie - albo taki bajer :> http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=5377

Ale ze mnie... :głupek2: zapomniałem o mtuning i innych tego typu sklepach,wystarczy zajrzeć i wszystko jest pod nosem.

funfel - Czw Sie 27, 2009 12:00

ja kupilem te zamglone z mtuning, wygladaja bardziej jak by byly brudne niz zamglone :) teraz wybral bym cale biale..
Po drugie primo sa one troche dluzsze od seryjnych w R, bedziesz musial troche pilnikiem sie pobawić i wydłużyć otwór o 13mm. No i zpowrotem nie wlozysz seryjnych bo beda juz wypadaly :) i zapomnialem dodac ze zrebrna farba ktora otacza migacz sie ściera powoli i zostaje taki bialy plastik. Jak juz szukal bym oryginalnych od accorda

zuber84cool - Czw Sie 27, 2009 12:05

Mayson napisał/a:
Hie hie - albo taki bajer :> http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=5377

w takim razie te diodowe to byłby najlepszy wybór bo z tego co widzę to są przyklejane taką taśmą dwustronną i nie trzeba nic wycinać czy piłować,całkiem fajny bajer

PopaY - Czw Sie 27, 2009 12:10

funfel napisał/a:
ja kupilem te zamglone z mtuning, wygladaja bardziej jak by byly brudne niz zamglone :) teraz wybral bym cale biale..
Po drugie primo sa one troche dluzsze od seryjnych w R, bedziesz musial troche pilnikiem sie pobawić i wydłużyć otwór o 13mm. No i zpowrotem nie wlozysz seryjnych bo beda juz wypadaly :) i zapomnialem dodac ze zrebrna farba ktora otacza migacz sie ściera powoli i zostaje taki bialy plastik. Jak juz szukal bym oryginalnych od accorda

Osobiście byłem świadkiem zakupu kierunków od accorda i wkładaniem ich do R600 i nic nie trzeba było piłować :shock: Fakt, nie były one kupowane z mtuning lecz ze zwykłego szrotu :P

funfel - Czw Sie 27, 2009 12:10

a do czego je przykleisz jak tam jest otwór? ;] migacz wchodzi na zatrzask

[ Dodano: Czw Sie 27, 2009 12:11 ]
PopaY napisał/a:
zakupu kierunków od accorda i wkładaniem ich do R600
od accorda moze tak, ale ja pisze o tych z mtuning
andrzejziom - Czw Sie 27, 2009 17:20

Te Ledowe z m tuning fajny bajer .... te powinny wejść bez piłowania pilnikiem tak mi sie zdaje przynajmniej http://moto.allegro.pl/it...unki_clear.html
Mayson - Czw Sie 27, 2009 17:26

andrzejziom napisał/a:
http://moto.allegro.pl/it...unki_clear.html

Te na 100% pasują ale cena wyższa niż w mtuning...

andrzejziom - Czw Sie 27, 2009 17:37

Mayson napisał/a:
andrzejziom napisał/a:
http://moto.allegro.pl/it...unki_clear.html

Te na 100% pasują ale cena wyższa niż w mtuning...


ale w razie co mogę zwykłe włożyć bez problemu ;)

funfel napisał/a:
ja kupilem te zamglone z mtuning, wygladaja bardziej jak by byly brudne niz zamglone :)


funfel zarzuć fote jak to u Ciebie wygląda ...

marthinez - Czw Sie 27, 2009 18:45

Prawie wszystkie od Civica będą za długie o czym pisał funfel, ale da się je zamontować.
Od Accorda pasują idealnie.

Ja swoje cleary kupiłem za 25 zeta (komplet) w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym u siebie.
O takie: http://moto.allegro.pl/it...unki_clear.html

DJAUGUST - Czw Sie 27, 2009 18:48

będą pasowały na 100 %.sam mam takie clear w swoim 600
funfel - Czw Sie 27, 2009 22:24

andrzejziom napisał/a:
zarzuć fote jak to u Ciebie wygląda ...




Mayson - Czw Sie 27, 2009 22:58

funfel, czy nie gwiżdże Ci wiatr przez te owiewki? One są na wcisk - nie uszkodziły się uszczelki? Szyba się normalnie zamyka? Pytam bo planuje coś takiego kupić.
funfel - Czw Sie 27, 2009 23:10

one są na trzech cienkich paskach taśmy dwustronnej, a wchodzą i tak na wciśk. Wiatr nie gwiżdze, a jedna sprawa jest dobra ze jak jest gorąco to uchylam szyby troche tak milimetr pod owiewki. Cyrkulacja powietrza jest, a i nikt mi nic nie wrzuci do środka. Jak ktoś pali (cholerstwo trzeba rzucic) to jest specjalne wycięcie w tych owiewkach tak ze faja elegancko wystaje:) Dobra sprawa. Zastanawiam sie czy nie kupic jeszcze do tylu, ale wydaje mi sie ze nei bedzie to fajnie wygladalo. Jak bedziesz kupowal to kup do przodu i do tylu to zobacze jak to wyglada;] Z uszczelką sie nic nie stalo, przynajmniej tak ogolnie bo nie przygladalem sie jej dokladnie, ale chyba jest ok. Szyba normalnie sie zamyka.

Za to bardzo polecam te nowe wycieraczki gumowe, bez tych prętów, po pierwsze fajnie wyglada, a po drugie chodzą bardzo cichutko.

zuber84cool - Pią Sie 28, 2009 00:34

Mayson napisał/a:
funfel, czy nie gwiżdże Ci wiatr przez te owiewki? One są na wcisk - nie uszkodziły się uszczelki? Szyba się normalnie zamyka? Pytam bo planuje coś takiego kupić.

właśnie funfel też mnie takie interesują tyle że na wszystkie szyby,te to chyba owiewki HEKO tak?

andrzejziom - Pią Sie 28, 2009 06:34

marthinez napisał/a:
Ja swoje cleary kupiłem za 25 zeta (komplet) w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym u siebie.
O takie: http://moto.allegro.pl/it...unki_clear.html


no ja szukałem u siebie to nie maja nawet zwykłych do accorda a co mówić jakies modzone chyba że żle szukałem zamówię z HBMa te .....

PopaY - Pią Sie 28, 2009 08:04

Owiewki to świetna sprawa. Ja polecam każdemu. Nie wiem jak w "R", ale w Peugeocie były na wcisk i nie szkodziły uszczelkom.
Mayson - Pią Sie 28, 2009 09:23

funfel napisał/a:
Jak bedziesz kupowal to kup do przodu i do tylu to zobacze jak to wyglada;]

Kupię komplet i zapodam foto :ok:
zuber84cool napisał/a:
to chyba owiewki HEKO tak

No, to chyba te: http://allegro.pl/item721...d_tyl_heko.html
PopaY napisał/a:
Owiewki to świetna sprawa

No właśnie miałem w seju i jak padał deszcz, otwierało się szyby i nie parowały, a do środka nie padało :ok:


Przepraszam za OT :oops:

zuber84cool - Pią Sie 28, 2009 11:19

Mayson napisał/a:
No właśnie miałem w seju i jak padał deszcz, otwierało się szyby i nie parowały, a do środka nie padało :ok:

No właśnie między innymi dlatego warto je założyć ale przydałoby się założyć odpowiedni temat na co liczymy
Mayson napisał/a:
Kupię komplet i zapodam foto :ok:

Mayson napisał/a:
Przepraszam za OT :oops:

Ja również :razz:

andrzejziom - Pią Sie 28, 2009 17:15

co do tych owiewek musiałbym też zobaczyć jak to wygląda :D
Tomasz620 - Nie Sie 30, 2009 13:10

Andrzejek i jak ? kupiłes te clear'y? :P
Mayson - Nie Sie 30, 2009 15:02

Ja kupiłem owiewki i te dymione cleary: http://www.mtuning.pl/skl...roducts_id=5245
Jak dojdą w tym tyg. to zapodam foty jak wylądają na aucie :ok:

zuber84cool - Nie Sie 30, 2009 15:23

Mayson napisał/a:
Jak dojdą w tym tyg. to zapodam foty jak wylądają na aucie :ok:

Liczymy na to,mnie też się one podobają :wink:

andrzejziom - Pon Sie 31, 2009 06:19

Tomek620 napisał/a:
Andrzejek i jak ? kupiłes te clear'y? :P


hello ;) w tym tyg zamówię tez jak beda na autku to zapodam fote

funfel - Pon Sie 31, 2009 09:43

a ma ktoś przyciemnione szyby w 600 ? bo ja mam ochote
Mayson - Pon Sie 31, 2009 16:11

O dziwo dziś doszły :shock: Poczta Polska Tandetna tym razem spisała się na medal (z ołowiu :> )
Co do tych clearów od Civica - dobre 2cm blachy trzeba było wyciąć, żeby wlazły :twisted: Ktoś tam coś pisał o jakichś milimetrach... :wink:

Mam trochę mało czasu dziś więc takie foty na szybko - nieurodziwe :???:

W rzeczywistości kierunki wyglądają przepięknie :ok: Jestem zadowolony (bliski spełnienia - jeszcze owiewki :twisted: )

zuber84cool - Pon Sie 31, 2009 16:53

Mayson, bardzo dobrze wyglądają te clear'y,PS czym wycinałeś blachę bo na 1 zdjęciu widać takie lekkie zadziory na rogach kierunkowskazu...
Mayson - Pon Sie 31, 2009 16:57

zuber84cool napisał/a:
lekkie zadziory na rogach kierunkowskazu...

To nie na kierunku - to na lakierze :evil: Mój pracownik to wycinał piłką do metalu - już otrzymał opinię... :strzela:

zuber84cool - Pon Sie 31, 2009 17:05

Mayson napisał/a:
to na lakierze :evil: Mój pracownik to wycinał piłką do metalu - już otrzymał opinię... :strzela:
wiem,wiem,mógł najpierw lekko podciąć a potem troszkę przypiłować np. pilnikiem,wszystko super ale trzeba będzie to poprawić coby ruda się tam nie zalęgła i nie rzucało się w oczy,wiesz o co chodzi :wink:
funfel - Pon Sie 31, 2009 18:16

Mayson napisał/a:
Ktoś tam coś pisał o jakichś milimetrach...

mierzylismy suwmiarką ile trzeba powiekrzyc otwor i o tyle został zwiększony, 13mm 1.3cm

zuber84cool - Pon Sie 31, 2009 18:36

funfel napisał/a:
Mayson napisał/a:
Ktoś tam coś pisał o jakichś milimetrach...

mierzylismy suwmiarką ile trzeba powiekrzyc otwor i o tyle został zwiększony, 13mm 1.3cm

Trzeba tylko uważać coby nie przesadzić i nie poharatać tego otworu 1mm za dużo i zonk,poza tym orientuje się ktoś czy w R600 przed liftem są identyczne kierunkowskazy jak w wersjach po lifcie?

funfel - Pon Sie 31, 2009 19:37

zuber84cool napisał/a:
na 1 zdjęciu widać takie lekkie zadziory na rogach
Zabezpieczyl Ci to czymś antykorozyjnym? mi machnął koles do okoła jakąś mazią
Mayson - Pon Sie 31, 2009 19:59

Ehh.. Jak nie powiesz, to sam nie wpadnie... Gdzie tam zabezpieczył; sam to później minią potraktowałem.
Marrkus - Pon Sie 31, 2009 20:52

zuber84cool napisał/a:
Trzeba tylko uważać coby nie przesadzić i nie poharatać tego otworu 1mm za dużo i zonk,poza tym orientuje się ktoś czy w R600 przed liftem są identyczne kierunkowskazy jak w wersjach po lifcie?


Tak wszystkie kierunki były takie same. Jeżeli pamięć nie myli to w R400 w pewnym momęcie zaczęli montować białe.

Sam chciałem kupić białe z R400 - znalazłem na allegro i wszystko by było ok gdyby nie to że prawdopodobnie wystawili to czego nie mieli już na stanie (upewniałem sie telefonicznie) i dostałem kierunki takie jak są w R75 gościu dosłał mi tylko mocowania żarówek z kabelkami i zamontowałem te z R75. Wyglądają fajnie są takie lekko dymione



Najważniejsze jest to że nie było trzeba nic piłować - wszystko pasowało p&p jedynie trzeba było kabelki połatać

zuber84cool - Pon Sie 31, 2009 22:28

Mayson napisał/a:
Ehh.. Jak nie powiesz, to sam nie wpadnie... Gdzie tam zabezpieczył; sam to później minią potraktowałem.

Mayson,ja od czasu do czasu używam Brunox Epoxy do takich i podobnych zabezpieczeń bardzo dobry produkt jeśli nie najlepszy,wchodzi w reakcję z rdzą dobrze zabezpiecza blachę przed rudą,szczerze Polecam :ok: Warto go mieć :wink:

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 22:35 ]
Marrkus napisał/a:
zuber84cool napisał/a:
Trzeba tylko uważać coby nie przesadzić i nie poharatać tego otworu 1mm za dużo i zonk,poza tym orientuje się ktoś czy w R600 przed liftem są identyczne kierunkowskazy jak w wersjach po lifcie?


Tak wszystkie kierunki były takie same. Jeżeli pamięć nie myli to w R400 w pewnym momęcie zaczęli montować białe.

Sam chciałem kupić białe z R400 - znalazłem na allegro i wszystko by było ok gdyby nie to że prawdopodobnie wystawili to czego nie mieli już na stanie (upewniałem sie telefonicznie) i dostałem kierunki takie jak są w R75 gościu dosłał mi tylko mocowania żarówek z kabelkami i zamontowałem te z R75. Wyglądają fajnie są takie lekko dymione

Obrazek

Najważniejsze jest to że nie było trzeba nic piłować - wszystko pasowało p&p jedynie trzeba było kabelki połatać

Marrkus czyli wychodzi na to że te od R75 podchodzą do R600 a czy te mocowania żarówek od 600 nie podejdą do tych z R75?

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 23:02 ]
Zauważyłem że u Freelander'a są takie same kierunki boczne jak w R75 więc ze znalezieniem nie powinno być problemu :razz:
Ja chyba jednak się skuszę na jakieś używki od 75 czy Freelandera nie będzie trzeba nic piłować i będą orginały Hella

Marrkus - Wto Wrz 01, 2009 17:08

zuber84cool napisał/a:

Marrkus czyli wychodzi na to że te od R75 podchodzą do R600 a czy te mocowania żarówek od 600 nie podejdą do tych z R75?

[ Dodano: Pon Sie 31, 2009 23:02 ]
Zauważyłem że u Freelander'a są takie same kierunki boczne jak w R75 więc ze znalezieniem nie powinno być problemu :razz:
Ja chyba jednak się skuszę na jakieś używki od 75 czy Freelandera nie będzie trzeba nic piłować i będą orginały Hella


Niestety uchwyt żarówki nie pasował ani wtyczka nie pasowała. ale zrobiłem se taką prostacką przejściówkę i jeżdżę tak już 1,5 roku.

Co do kierunków montowane były one w R75, R45, i LR freelander.

postaram się stuknąć kilka fotek

Mayson - Wto Wrz 01, 2009 17:38

zuber84cool napisał/a:
od czasu do czasu używam Brunox Epoxy

Ojciec też mi to polecał. Po zimie, jak rdza wyjdzie na dobre w nadkolach, to wstawię reparatury i pewno właśnie tym zabezpieczę :ok:

Marrkus - Wto Wrz 01, 2009 18:18

Samochód zafajdany błotem, zdjęcia z słabego aparatu w komórce ale coś tam widać:










Mayson - Wto Wrz 01, 2009 18:40

Marrkus, bardzo dobrze to wygląda - szary kierunek / szare auto - dobry efekt :ok:
zuber84cool - Sro Wrz 02, 2009 22:08

Jak dla mnie to ok nie widzę jakichś większych komplikacji przy montażu,przede wszystkim nie trzeba nic wycinać są oryginalne i bardzo dobrze pasują wygląd na duży + :wink:
kepo - Pon Maj 10, 2010 15:19

pobawie sie w archeologa i odkopie temat ;)

próbował może ktoś kiedyś pryskać kierunki clear lakierem do przyciemniania lamp? w takim przypadku, nakladajac kolejne warstwy mamy możliwośc ustalenia poziomu ściemnienia wg własnego widzimisię :P

Mayson - Pon Maj 10, 2010 19:15

Dla mnie clear, to clear :p Ale są oryginalnie dymione/cleary.