Zobacz temat - [R400] Dywaniki gumowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Dywaniki gumowe

faecd - Pią Lis 19, 2010 00:58
Temat postu: [R400] Dywaniki gumowe
Chlopaki szukam na allegro dywanikow gumowych do mojego R. Generalnie wystepuja dwa typy

takie: http://moto.allegro.pl/ro...1324249013.html
i takie: http://moto.allegro.pl/dy...1329201529.html

zarowno jedne jak i drugie roznia sie ksztaltem tylnych dywanikow jak i przednich. Czy ktos cos takiego ma w ogole, co polecacie.

Licze na wypowiedzi podparte wlasnym doswiadczeniem bo nie chce w ciemno kupic cos co mi bedzie przeszkadzalo w jezdzie.

Patrzac na przednie lepszy jest komplet ten za 38zl ale tylne sa nie foremne. A drugi ma eleganckie tylne ale nie wiem jak spisza sie wtedy te przednie :/

szoso - Pią Lis 19, 2010 07:13

obydwa komplety to dywaniki uniwersalne, dedykowane mają wycięcie na otwieranie wlewu paliwa i bagażnika tak jak te które kupiłem
http://allegro.pl/honda-c...1315942013.html
szczerze to nie licz że któreś będą pasowały idealnie, wcześniej miałem podobne z twoich linków no i bez rewelacji
ps. tak długo na forum a nie umiesz poprawnie napisać tematu :wink:

Jugol - Pią Lis 19, 2010 15:22

szoso, zadowolony z nich jesteś ??
szoso - Pią Lis 19, 2010 15:37

Jugol napisał/a:
szoso, zadowolony z nich jesteś ??

średnio na jeża jeśli mogę tak to ująć, tylne mogły by być większe a przednie są ok

Jugol - Pią Lis 19, 2010 15:43

czyli polecasz , czy nie polecasz ?? szukam i też mam z tym problem ;/
szoso - Pią Lis 19, 2010 15:48

polecam
jak już pisałem, żadne oprócz oryginalnych nie będą pasować idealnie
te są "najlepsze" jakie miałem, mam
Mix też od nich kupił

Jugol - Pią Lis 19, 2010 15:49

szoso- klikam Ci pomógł ;)
leszczu - Pią Lis 19, 2010 18:06

A jak myślicie czy te dywaniki będą pasować również do R200 ??
faecd - Pią Lis 19, 2010 18:47

szoso420 napisał/a:
tak długo na forum a nie umiesz poprawnie napisać tematu :wink:
szoso420, po co poprawiales? Specjalnie dalem wszedzie wszystkie bo dywaniki pasuja do wszystkich wersji R400 i R45 a nawet i MG ZS.

Wiec jaki brak poprawnosci? Wlasnie to byla uniwersalnosc :) Ale nie ma co...jak ma byc tak, ze ogolny temat tyczacy sie kilku modeli zakladany jest przez wlasciciela konkretnego modelu ma posiadac dane jego modelu szufladkujac temat pod jego wersje auta silnika itd ...to niech tak bedzie!


Co do dywanikow...faktycznie w tym komplecie, ktory pokazales przednie dywaniki najlepiej by pasowaly. Tylne niestety nie bardzo :P

marcin731 - Pią Lis 19, 2010 22:46

ja również kupiłem te dywaniki z linku od szoso420 do r45(od tego samego sprzedawcy) i po małych modyfikacjach pasują dość dobrze jednak mam zastrzeżenia co do jakości gumy, szybko wyciera się w miejscu pięt i przez dość długi czas na początku było czuć charakterystyczny dość nieprzyjemny zapach gumy ale teraz już jest ok pod tym względem,
faecd - Pią Lis 19, 2010 23:31

W takim razie widze, ze nie ma co dumac tylko je po prostu zamawiac :) Dzieki za wypowiedzi
budyn26 - Sob Lis 20, 2010 00:31

Ja kupiłem do hondy Civic i pasują idealnie maja nawet wycięcia na otwieranie wlewu paliwa i bagażnika brałem do wersji sedan
szoso - Sob Lis 20, 2010 09:51

leszczu19901 napisał/a:
A jak myślicie czy te dywaniki będą pasować również do R200 ??

skoro napisane że pasują to możesz zaryzykować :smile:
marcin731 napisał/a:
po małych modyfikacjach pasują dość dobrze

jakich? napisz co zrobiłeś
marcin731 napisał/a:
przez dość długi czas na początku było czuć charakterystyczny dość nieprzyjemny zapach gumy

czyli to co ja czuję teraz :wink:
budyn26 napisał/a:
Ja kupiłem do hondy Civic i pasują idealnie maja nawet wycięcia na otwieranie wlewu paliwa i bagażnika

te z mojego linka też mają na to wycięcie :wink:

marcin731 - Sob Lis 20, 2010 23:34

szoso420 napisał/a:
marcin731 napisał/a:
po małych modyfikacjach pasują dość dobrze

jakich? napisz co zrobiłeś


zmiany dotyczyły tylko dywanika kierowcy, odciąłem ten jakby "język" po lewej stronie u góry, dzięki temu znacznie lepiej pasuje, poza tym przednie dywaniki mogłyby być trochę węższe ale ogólnie mogą być, co do tylnych są za krótkie ale według mnie spełniają swoją rolę

szoso420 napisał/a:
marcin731 napisał/a:
przez dość długi czas na początku było czuć charakterystyczny dość nieprzyjemny zapach gumy

czyli to co ja czuję teraz :wink:


u mnie zapach ustąpił po jakichś 3 miesiącach, dodatkowo wydaje mi sie ze w moim przypadku brzydki zapach potęgowały upały w lato.

des - Pon Lis 22, 2010 20:02

faecd napisał/a:
Chlopaki szukam na allegro dywanikow gumowych do mojego R. Generalnie wystepuja dwa typy

takie: http://moto.allegro.pl/ro...1324249013.html
i takie: http://moto.allegro.pl/dy...1329201529.html

Miałem takie jak kupiłem Roverka i wg mnie to one w ogóle nie pasują, a w szczególności przód.
Te, które podał kolega szoso420,
szoso420 napisał/a:
http://allegro.pl/honda-c...1315942013.html
są o niebo lepsze jeśli chodzi o dopasowanie, ale jednak tez coś mi w nich nie pasuje. Nie ma innych więc jeżdżę właśnie na nich już dwie zimy, teraz będzie trzecia.
Micros - Wto Lis 23, 2010 12:38
Temat postu: Re: [R400] Dywaniki gumowe
faecd napisał/a:
Chlopaki szukam na allegro dywanikow gumowych do mojego R. Generalnie wystepuja dwa typy

takie: http://moto.allegro.pl/ro...1324249013.html
i takie: http://moto.allegro.pl/dy...1329201529.html


Ja mogę tylko dodać, że posiadam identyczne jak te z pierwszego linku, tyle że kupione w sklepie w Łodzi. Cóż... piękne to one nie są, trochę szpecą auto, ale przynajmniej woda się na podłogę nie wylewa. Tył pasuje bez problemu, przód po odpowiednim ułożeniu jest "ok", choć są nieco zbyt szerokie u góry i trochę się podwijają z jednej strony. Nie przeszkadza to w jeździe.

saskey - Sro Lis 24, 2010 15:24

Ja kupiłem ostatnio w tesco za 50zł ... mega zestaw dywaników z rowkami do przycięcia, fajna sprawa jak gdzieś nie styka to bierzecie nożyk, odcinacie jakiś kawałek i wchodzi :)
falar - Sro Lis 24, 2010 15:59

A może ktoś by zagadał z jakimś sprzedawcą z allegro, który podaje się za producenta?
Przy większej ilości jest szansa że zrobią coś pasującego w 100%.

Tomi - Sro Lis 24, 2010 16:17

Nie ma takiej opcji, gdyż nawet w oryginale są conajmniej 3 rodzaje. I najlepiej pasują właśnie te oryginalne.
falar - Sro Lis 24, 2010 16:20

a gumowe w ogóle występują w oryginale?
Tomi - Sro Lis 24, 2010 16:29

Występują

[ Dodano: Sro Lis 24, 2010 16:29 ]
Zresztą może to zbarzmi jak reklama, spodziewam się ich w tym lub przyszłym tygodniu.

falar - Sro Lis 24, 2010 16:36

Znalazłem w sklepie przednie do MG ZS tylko, że kształt ma się nijak do tego co mam w aucie. Rozumiem, że te 3 rodzaje to odpowiednio do R400, R45 i ZS?
szoso - Sro Lis 24, 2010 16:41

oryginalne nie mają rynienek z tego co pamiętam
des - Sro Lis 24, 2010 19:49

Ano nie maja.
Tu jest link do oryginalnych od MG ZS:
http://www.tomateam.pl/sk...akcesoria&c=870

falar - Sro Lis 24, 2010 19:51

napisałem wcześniej, że one nie pasują do R400 :neutral:
Tomi - Sro Lis 24, 2010 22:08

Patrz Pan a ja miałem w R400 i wydaje mi się, że bardziej pasowały niż do mojego ZS'a :)

Tyle żartem...

Dywanik kierowcy ma takie nadlewy, który w zależności od wersji się usuwa.

faecd - Czw Lis 25, 2010 02:10

No nic mnie sie kupilo te z linku szosa z poczatku tematu, juz dzisiaj pojezdzilem w miare okej, te z tylu jakos leza, te z przodu tez sa okej jak dla mnie. Dobrze, ze jest duzy rant, jak bedzie snieg smialo bedzie mozna wejsc i nabrudzic :)

Szkoda, ze troche guma jedzie ale z czasem zapach ten sie ulotni!

falar - Nie Lis 28, 2010 13:00

Kupiłem te same, tzn. z tego linku:
http://allegro.pl/honda-c...1315942013.html
Przednie można powiedzieć, że pasują w 99%. Strona kierowcy jest ok, po stronie pasażera z prawej strony dywanik nie ma wcięcia w miejscu zaznaczonym na zdjęciu, ale można go przyciąć albo po prostu zagiąć do góry, układa się bez problemu.

Tylne starszy pan dopasował na miejscu, bo do tych ze zdjęcia to nie znalazłem pasującego samochodu :wink:
Są za wąskie, za krótkie, za duże wcięcia itd.
Także polecam przednie, tylnych raczej nie.

Alexi - Pią Gru 03, 2010 07:34

Prawie są ok. Poza kilkoma dziurami u kierowcy (najważniejszy dywanik) !! !!

Sprzedający napisał, że dośle mi drugi (kierowcy). Zobaczymy czy dotrzyma słowa ;-)

sobrus - Pią Gru 03, 2010 12:37

Ja do mojego kupiłem dywaniki do Civic 5D.
Pasują idealnie (zdziwiłbym sie gdyby było inaczej).
Mają wycięcie na klamkę bagażnika i wlewu paliwa i idealnie pokrywają wnętrze.
Kupiłem rok temu w sklepie motoryzacyjnym za ok 80zł.

FatMatic - Pią Gru 03, 2010 23:57

Kupiłem z tej aukcji już w czwartek jeszcze weekend przebiduje na welurze, zobaczymy czy sa dopasowane do 400 tak jak pisze


Już mi przyszły dywaniki i zaraz lece je wrzucić

P.S
Strasznie cuchną gumą ;/albo Chinami :p

borek88 - Sob Gru 04, 2010 14:58

ja dzis zamontowalem te co ZUK pokazuje. tyl trosze za ktotki ale calkiem calkiem.
przod u kierowcy tez zakrotki przy siedzeniu ale tam sie nog nie kladzie
w pasarzera tak jak ZUK zaznaczyl i brak takiego wyciecia przy siedzeniu ale to tez niep przeszkadza
OCENA 4+
Montowane w R45 Sedan

szoso - Sob Gru 04, 2010 15:02

borek88 napisał/a:
przod u kierowcy tez zakrotki

bo tak musi być, zwróc uwagę na wyprofilowanie podłogi, zakładając np. oryginalne welurowe też są do tego miejsca a nie długie pod siedzenie

favor10 - Sob Gru 04, 2010 16:15

Kupiłem te dywaniki do swojego R45 hatchabck jak dla mnie oceniam na 5-. Minus za przedni dywanik pasażera trochę się podwija z obu stron ale może to i lepiej bo się nie wyleje nic :)
Co do tylnych to ja zaznaczyłem w mailu do sprzedawcy aby dopasował do mojego roverka tylne, bo podobno czasami nie pasują. No i te które przysłał są idealne-na szerokość bardzo dobrze dopasowane a i długość odpowiednia (dłuższe z 10cm od oryginalnych które wcześniej posiadałem).

FatMatic - Sob Gru 04, 2010 18:37

kupiłem 2 komplety, do mojej 400 i dla kumpla do 45, z tyłu ładnie dopasowane, od pasażera tak jak zilustrował zuk ale nie przeszkadza to ani w 400 ani w 45 od kierowcy słyszałem że jest zbędny język na lewą nogę ?! jakoś dla mnie nie wpływa to na kulistość ziemi, dla mnie dywaniki na 5 !

POLECAM!
Kurier dzisiaj (sobota) mi doręczył dywaniki

borek88 - Sob Gru 04, 2010 22:21

szoso420, ja porownuje je z pasowalnoscia orginalu welurowego (z logo rovera) wiec torche juz sie czepiam szczegolow.
ale plus dla gumowych to siegaja dalej pod pedala niz orginalny welur
a tak wogole czepiajac sie weluru to szkoda ze u pasazera nie ma takich zapinek trzymajacych dywanik jak u kierowcy bo zawsze musze po pasazerach poprawiac dawanik bo troche sie suwa

Alexi - Pon Gru 06, 2010 21:21

Sprawa rozwiązana wręcz na medal. Dostałem gratis jeszcze jeden dywanik (ten który był dziurawy) i za przesyłkę też nie płaciłem. A wszystko w myśl "Nasz klient, nasz pan". Tak trzymać. Dywaniki jak i sprzedawcę i ja polecić mogę.
jackson420 - Wto Paź 18, 2011 10:39
Temat postu: Dyw. gumowe do R400 5D - HB
Odrzewając stary temat mam prośbę od przedmówców o wrzutkę jakiegoś zdjęcia lub linku do aukcji z alegrosza z dywanikami gumowymi które najlepiej pasują do R400 5D.
Może zamieszczone poniżej ?
Jedne i drugie w teorii do Civica 95-01 5D - czyli również do R400 - ale na ile to prawda ?
Czy może szukać jeszcze czegoś innego :?:

linki do allegro:

dyw1
dyw2

z góry dzięki za wszelkie sygestie. :roll:

szoso - Wto Paź 18, 2011 10:44

ja mam te z pierwszego linka
gacek - Wto Paź 18, 2011 15:16

ja tak jak szoso, i jak na razie mam je miesiąc i mogę polecić.
panwilli - Wto Paź 18, 2011 20:01

ja mam tez z pierwszego linka przód jak dla mnie okej, ja się pozbyłem teg frendzel co idzie na podstawkę i leży jak ulał, tył trochę za krótki, ale to już leży w gestii pasażera żeby celowa w dywanik jak wejdzie z mokrymi buciorami
driftdreamer - Sro Paź 19, 2011 15:16

http://allegro.pl/honda-c...1780988101.html

tu są eleganckie ale troszki drogie, mysle ze siwe/szare beda lepiej pasowac przynajmniej u mnie i ja takie mam.

szoso - Sro Paź 19, 2011 15:35

driftdreamer, te twoje są płytsze i do przycinania widać
sobrus - Sro Paź 19, 2011 16:39

driftdreamer napisał/a:
http://allegro.pl/honda-civic-1995-2001-dywaniki-rover-400-45-i1780988101.html

tu są eleganckie ale troszki drogie, mysle ze siwe/szare beda lepiej pasowac przynajmniej u mnie i ja takie mam.


Mam identyczne. Nic nie przycinałem.

juniorksg - Sro Paź 19, 2011 17:03

Ja kilka dni temu kupiłem w Norauto komplet dywaników (PolGum) do R400 i pasują idealnie, nic nie trzeba docinać.
Cena też możliwa - 55zł.