Zobacz temat - [R75] Car audio w 75 - przebudowa. Czy to zagra?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Car audio w 75 - przebudowa. Czy to zagra?

Rowan - Nie Sty 23, 2011 12:13
Temat postu: [R75] Car audio w 75 - przebudowa. Czy to zagra?
Witam!
W okolicach maja, czerwca, chcę się zabrać za audio w R75. Jak chyba większość posiadaczy wie oryginalnie jest to blisko tragedi, albo i nawet tragedia, szczególnie przy radiu, które ja posiadam Harmony(Philips). Chce więc wymienic praktycznie wszystko. Zależy mi na tym, żeby grało czysto i potrafiło pociągnąć wysokie tony, ale również, żeby przy dużej głośności potrafiło grać nadal czysto, no a mile widziany byłby również dobry bass.

Zaczynając od jednostki sterującej chcę kupić dedykowaną do R75 dość popularną w ostatnim czasie jednostkę z Navi, DVD z 7 calowym wyświetlaczem. http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=333136

Następną częścią będzie wytłumienie drzwi, nie wiem jeszcze, czy sam się tym zajmę, czy po prostu zlecę to firmie, która się tym trudni, bądź co bądź wygłuszenie drzwi musi być, głośniki nowe będą na dystansach z MDF-a.
Co do samych głośników wybrałem Hertz'a HSK-165 takie jak w linku: http://allegro.pl/car-aud...1412420218.html
Chcę kupić dwa zestawy i włożyć to do tyłu i przodu.

Do napędzenia ich chcę kupić wzmacniacz 4-kanałowy BLAUPUNKT EMA-460 http://allegro.pl/blaupun...1413400513.html

No i dla lekkiego bassu, chce kupić aktywnego suba Blow Adrenaline NB-1004 takiego jak tutaj: http://www.audiosklep.pl/...004-p-1464.html

Teraz pytanie do znawców, jak to ugryźć, jeśli chodzi o podłączenie, generalnie chodzi mi o poprowadzenie kabli w R75 i zasilania do suba i wzmacniacza,, skąd wziąść go. Którędy poprowadzić kable do głośników?
No i ogólnie, czy to będzie grało? :wink:

Piotrass - Nie Sty 23, 2011 15:26

Poprowadzenie kabli zasilających do wzmacniacza i suba jest bardzo łatwe. Z komory silnika do wnętrza przebijasz się dziurką w którą przechodzi cięgło otwierania maski. Kable do bagażnika prowadzisz pod listwami progowymi. Generalnie jest mało rozbierania i wszystko przebiega bez komplikacji. Jeśli potrzebujesz fotek ukazujących przejście kabla z komory do kabiny, mogę zrobić :)
Głośniki Hert'za w/g mnie świetny wybór, sam mam takie i grają bardzo fajnie, lepiej od innych w tym przedziale cenowym.

Rowan - Nie Sty 23, 2011 16:47

Piotrass, tzn, to jest tylko propozycja, chciałem się dowiedziec co sądzicie, jeśli polecasz jakies inne to napisz, nie chce oszczędzac bardzo, chcę, żeby dobrze grało. A w którym miejscu dokładnie włączyć się kablami zasilania? Jaki dać kabel i bezpiecznik do tego?
robo - Nie Sty 23, 2011 18:18

Rowan, jeśli tyle czasu wytrzymałeś z Harmony to znaczy, że możesz żyć bez audio dla audiofilii. A zatem skoro zdecydowałeś się na tą stację multimedialną to ograniczyłbym się na Twoim miejscu to zakupu i montażu urządzenia. Podchodzi do R75 na zasadzie plug&play więc żadnych problemów. I dopiero wtedy oceniaj czy to mało i czy jeszcze Ci czegoś trzeba. W najgorszym przypadku stracisz nieco czasu podchodząc do tematu etapami ale być może montaż samej stacji multimedialnej spełni Twoje oczekiwania.
Rowan - Nie Sty 23, 2011 20:13

robo, nie nie :mrgreen: Co to to nie, jestem zecydowany i mi to na pewno nie wystarczy. Powiem inaczej, R przechodzi w 100% w moje ręce, ojciec kupuje CRV, albo IS220d i to będzie jego auto, a ja w 75 będe robił, co mi się podoba w 100%, a że kasy mam troche, tak więc chcę wymienić audio całe :wink:
robo - Nie Sty 23, 2011 20:40

Myślałem po prostu, że długi czas godziłeś się z obcowaniem z Harmony. Ale widzę teraz, że to było podyktowane obiektywnymi okolicznościami a nie wolnym wyborem. Wobec tego cofam swoją propozycję i powodzenia w rozbudowie ;-)
0L0 - Nie Sty 23, 2011 21:43

Ja bym proponował podpiąć głośniki bezpośrednio do radioodtwarzacza, bez wzmacniacza.
Co do montażu głośników to żadne dystanse nie są potrzebne. Głośniki można spokojnie montować w fabrycznych miejscach.

...przynajmniej tak ja mam to rozwiązane i gra zadowalająco.

Co do samego radioodtwarzacza to tu jest taniej niż w linku, który podałeś:
http://www.smartauto24.co...head-unit-w-rds

PS. Też zamierzam wstawić takie radyjko, o ile zakup MG ZT wypali ;)

Rowan - Pon Sty 24, 2011 17:02

0l0 napisał/a:
Ja bym proponował podpiąć głośniki bezpośrednio do radioodtwarzacza, bez wzmacniacza.
Co do montażu głośników to żadne dystanse nie są potrzebne. Głośniki można spokojnie montować w fabrycznych miejscach.

A czemu?
Już było kilka opini o beznadziejnym mocowaniu i wytłumieniu głośników oryginalnych, generalnie, ja chcę zrobić raz, a dobrze...

seyfer - Wto Sty 25, 2011 07:31

Te oryginalne dystanse to można o kand 4 liter rozbic. Po zamontowaniu głośników wszystko charczy i berzęczy, głośnik rezonansuje z tym dystansem i nie ma żadnego pozytywnego efektu :/ Jak się ociepli to zrzuce boczek i będę rzeźbić cos konkretnego w mdf :twisted:
0L0 - Wto Sty 25, 2011 08:41

U mnie żadnych niepokojących rezonansów czy buczenia nie uświadczyłem :roll:
Rowan - Wto Sty 25, 2011 14:27

No właśnie u mnie są rezonansy na oryginalnych głośnikach :???:
seyfer - Sro Sty 26, 2011 12:18

Rowan, nie masz przypadkiem tego dystansu wyciągniętego ? u mnie od paru dni na przemian deszcz i śnieg pada a tak można już coś powoli dłubać ;)
Rowan - Sro Sty 26, 2011 15:34

seyfer, nie, nic nie ruszam, na ten moment zbieram info co kupić i ile będe potrzebował kasy dokładnie :wink: Myślę, że gdzieś w maju bym sie za to zabrał, bo na ten moment inne rzeczy mam przy R do zrobienia, m.in zawieszenie, sprzęgło i lekkie otarcie mam na prawej stronie :neutral:
kris-tofer - Czw Sty 27, 2011 22:56

0l0 napisał/a:
Ja bym proponował podpiąć głośniki bezpośrednio do radioodtwarzacza, bez wzmacniacza.
Co do montażu głośników to żadne dystanse nie są potrzebne. Głośniki można spokojnie montować w fabrycznych miejscach.
głośniki jakie podał ROWAN mają dość sporą moc,dlatego wymagają wzmacniacza, samo radio nie pociągnie, a dodatkowo głośniki pod samym radiem mogą charczeć i na pewno nie będą grały jak się należy.

Dystanse są również potrzebne, ponieważ usztywniają konstrukcję, dobrze trzymają głośnik i uszczelniają wnętrze drzwi (nie będzie w koło głośnika dziur) inaczej będą blachy, czy boczek trzeszczeć.
Jak coś robić to już dobrze....

0L0 - Czw Sty 27, 2011 23:43

Ale to jeszcze zależy od tego, czy podczas jazdy chce się słuchać muzyki czy ogłuchnąć ;)

Do słuchania można się obyć bez dodatkowych wzmacniaczy. Zresztą u mnie da się osiągnąć bardzo niekomfortowy poziom głośności bez straty jakości dźwięku :razz:
Pytanie tylko jaka jest jakość wzmacniacza w radioodtwarzaczu 2-din dedykowanym do R75 :roll:

kris-tofer - Pią Sty 28, 2011 00:55

0l0, skoro tak mówisz, to po co w ogóle zmieniać nagłośnienie? przecież chodzi o to, żeby było dźwięk był miły dla ucha, a nie po to, żeby głośno było :)

0l0 napisał/a:
Pytanie tylko jaka jest jakość wzmacniacza w radioodtwarzaczu 2-din dedykowanym do R75 :roll:
pewnie nie więcej jak ze 20W RMS podczas gdy głośniki mają z 70W, czyli pod samym radiem dobrze grać nie może
hvil - Pią Sty 28, 2011 08:17

ja dolozylem suba ze wzmakiem blaupunkta, myslalem o wymianie glosnikow w drzwiach ale to by wymagalo wymiany radia, a malo ktore komponuje sie z deska tak ladnie wiec zostawilem, do dlugich dystansow nocnych rzędu 1000-2000km muza starczy, jak sie glosniej chce sluchac to moze by i wypadalo i glosniki i dystance.
Rowan - Pon Sty 31, 2011 09:37

kris-tofer napisał/a:
pewnie nie więcej jak ze 20W RMS podczas gdy głośniki mają z 70W, czyli pod samym radiem dobrze grać nie może

Głośniki wg producenta mają 125W w RMS. Jednostka sterująca nie wiem, jest podane 4x52 ale to pewnie max. Więc wzmacniacz jest niezbędny, to jest pewne. To w takim razie jesteście mi w stanie doradzić jaki brać wzmacniacz? Ten który podałem będzie dobry? No i ten sub jeszcze... Jaki wybrać?

longer86 - Pon Sty 31, 2011 14:47

nie wiem czy są jeszcze dostępne w sprzedaży, ale na allegro jakiś czas temu były fajne komplety blaupunkt'a skrzynia gtb1200 Plus do tego wzmacniacz GT II mk2 (biały, dwukanałowy z możliwością zmostkowania pod suba) u mnie sprawdza się w 3 aucie i gra całkiem przyzwoicie. Przyznam, że fabrycznego radia pozbyłem się jak najszybciej. wymieniłem głośniki byle nie fabryczne
kris-tofer - Pon Sty 31, 2011 16:37

Rowan napisał/a:
To w takim razie jesteście mi w stanie doradzić jaki brać wzmacniacz?
ja się za mocno nie znam, tyle co ile sam wyczytałem, bo sam jestem teraz w przebudowie audio, ale wzmacniacz nie może mieć mniej mocy RMS niż głośniki, czyli pod Twoje głośniczki już jakiś konkret wzmak, nie jakiś świecący odpustowy szmelcak ;)
Rowan - Pon Sty 31, 2011 17:16

kris-tofer napisał/a:
ale wzmacniacz nie może mieć mniej mocy RMS niż głośniki

A nie odwrotnie? :lol:

kris-tofer - Pon Sty 31, 2011 18:22

no chodziło mi o to, że lepiej jak wzmacniacz jest mocniejszy niż głośniki które napędza
robo - Pon Sty 31, 2011 18:32

kris-tofer, ale jest dokładnie odwrotnie. To głośniki muszą mieć rezerwę mocy żeby wiernie odtworzyć dźwięk. Zbyt mocny wzmacniacz przy maksymalnym wzmocnieniu spowoduje pojawienie się zniekształceń a w skrajnym przypadku uszkodzi zbyt słabe głośniki.
kris-tofer - Pon Sty 31, 2011 18:34

aaa to spoko, sorka, mój błąd, dzięki za wyjaśnienia ;)
Rowan - Wto Lut 01, 2011 16:52

Zastanawia mnie tylko jedno, bo z tego co widzę, to ludzie psioczą na te głośniki Hertz'a... Dlatego zastanawiam się co innego moge wybrać... Oczywiście tak do 350-400zł... :roll:
Piotrass - Wto Lut 01, 2011 23:56

Rowan napisał/a:
ludzie psioczą na te głośniki Hertz'a
W/g mnie w tym przedziale cenowym Hertz'e są najlepsze, ewentualnie jedne z lepszych.
Rowan - Sro Lut 02, 2011 19:57

Piotrass, zastanawiam się, czy jeśli będe dysponował większą kasą, to czy nie dołożyć i nie kupić te Hertz, ale zamiast HSK, to ESK, opinie o nich są o wiele lepsze...
Markzo - Pią Lut 04, 2011 09:34

a może Helixy? DB? w coupe miałem odseparowany zestaw pioneera i grało to bdb ;)
greg-si - Pią Lut 04, 2011 09:46

robo napisał/a:
kris-tofer, ale jest dokładnie odwrotnie. To głośniki muszą mieć rezerwę mocy żeby wiernie odtworzyć dźwięk. Zbyt mocny wzmacniacz przy maksymalnym wzmocnieniu spowoduje pojawienie się zniekształceń a w skrajnym przypadku uszkodzi zbyt słabe głośniki.

Głupota...
Kupę sprzętu słyszałem z 'za mocnym' wzmacniaczem i nigdy nie było mowy o żadnych zniekształceniach. Wogóle wiesz co to jest zniekształcenie? Wydaje mi się że mylisz pojęcia.
Każdym wzmacniaczem z każdym głośnikiem można spalić głośnik. Jak się kręci gałką głową a nie ręką to nic nie może się stać.

Ps1. Woofery u mnie dostają 150-175W a mają 100W
Ps2. Sub (już było kilka) 150W, 300W dostawały po 600W a sub 600W dostawał 800W i jakoś 'zniekształceń' nie było.

HSK fajny zestaw. Tweeter na oryginalnej zwrotnicy pod niektórymi komponentami również ostrymi czasami może zagrać ostro.
ESK to już poziom niżej i są bardzo słabe. Ustępują w każdym calu HSK. Zamiast ESK lepiej wybrać Helix`y.

kris-tofer - Pią Lut 04, 2011 11:18

:mrgreen: greg-si, Ty tu rządzisz, czyli to co wyczytałem na innych forach, a tu powtórzyłem było prawdą :)
0L0 - Pią Lut 04, 2011 21:32

Z MG ZT u mnie raczej nie wypali, ale jak kupię to wstawię ten kombajn do R75 :mrgreen:
Tylko jedno mnie martwi, brakuje w tym radyjku sterowania subwooferem. Są tylko wyjścia stereo przedwzmacniacza na przód i tył. Przy założeniu, że głośniki w drzwiach będą zasilane ze wzmacniacza to jak podłączyć suba? Na jednym z wyjść dać rozgałęźniki?

longer86 - Pią Lut 04, 2011 21:39

nie wiem na ile to jest sensowne ale co jakby zrobić na przednim wyjściu po 2 głośniki czyli tylko lewo i prawo, a na tył dać tylko suba?
0L0 - Pią Lut 04, 2011 21:48

Hmmm... I tak chyba trzeba będzie zrobić :ok2: bo fadera nigdy nie używałem, a głośność suba szła w dół za każdym razem jak tylko ktoś był wożony z tyłu ;)
longer86 - Pią Lut 04, 2011 21:51

Swego czasu znajomy miał tak zrobione w Renault 19 tylko że miał wzmacniacz 4 kanałowy lewo i prawo z przodu a cały tył zmostkowany pod sub'a
Rowan - Pią Lut 04, 2011 22:21

0l0, kolega jedyna pisał, że ma owe radyjko ma wyjście na aktywny sub :wink:
0L0 - Pią Lut 04, 2011 23:12

Wyjścia ma, nawet 2 pary, ale do pełni szczęścia powinny być 3 pary:
Przód
Tył
Sub ;)

Rowan - Sob Lut 05, 2011 10:41

0l0, No tak, ale bez tego da się żyć, bo od tego są wzmacniacze czterokanałowe... Tym napędza się wszystkie głośniki, a reszta do suba. To jest proste :lol:
Dziwi mnie jednak opinia kolegi greg-si, o głośnikach ESK, czemu piszesz, że są niższej klasy od HSK, choć różnica w cenie jest spora... ESK, są droższe o około 150zł. No to w takim razie, Ty co byś mi doradził? Chcę zestaw odseparowany... :wink: Cena to tak 350-400zł, no max 450. No bo kupując dwa zestawy, to już wyjdzie jednak troche :wink:

greg-si - Sob Lut 05, 2011 11:15

A czy cena świadczy o klasie? I skąd brana ta cena? Z oficjalnego cennika dystrybutora?

Wejdźmy na stronę producenta czyli Hertz i zobaczmy zakładkę produkty. Co mamy? Mille, Hi-Energy, Energy,... Kolejność nie jest przypadkowa. Mille to najwyższa seria Hertza i w zestawach odseparowanych oznaczona MLK, później Hi-Energy czyli HSK (woofer HV) a dalej Energy czyli ESK (woofer EV).
Tweeter też się różni.
Co mogę jeszcze napisać. Na forum mieliśmy długą dyskusję na temat tanich HSK (około 20 stron) gdzie to osoby sprzeczały się nad kwestią czy ten produkt nie jest przypadkiem podróbą. Kilku kumpli bardziej znających się na rzeczy kupiło HSK za te 300zł i sprawdziło je pod różnym względem. Głośniki grają tak jak trzeba. Skąd wynika taka różnica w cenie? Linia Hi-Energy ma nowy wygląd. Producent pewnie nie chce by zalegały na magazynie te ze starej linii więc wyprzedaje ją po niższej cenie. Nie pierwszy raz widzę taką sytuację.
Wystarczy nawet sprawdzić historię allegro ile zestawów HSK (nowych) zostało sprzedanych w ostatnich dwóch miesiącach.
Reasumując. HSK jest wart więcej niż 300zł które widnieje na allegro. Producent podaje cenę chyba 800zł jako oficjalną a ESK niższą. Jeśli ja miałbym wybierać teraz jakiś zestaw odseparowany to na pewno byłoby to HSK.

Rowan - Sob Lut 05, 2011 13:03

greg-si, dzięki wielkie :wink: A co do wzmacniacza czterokanałowego jaki byś polecił do nich? Bo chcę je włożyc do 4 drzwi :wink:
greg-si - Sob Lut 05, 2011 13:18

w jakich pieniądzach i czy może być używany?
Rowan - Sob Lut 05, 2011 13:22

greg-si, wolałbym nowy... Chcę raczej miec pewnośc wszystkiego i poskładac zestaw z nowych elementów. Generalnie coś do 500-600zł myślę, ale jeśli jakiś tańszy będzie dobry, tym lepiej :wink:
greg-si - Sob Lut 05, 2011 13:28

Na nowych to praktycznie się nie znam.
W takich pieniądzach coś co dorównałoby HSK ciężko dobrać. Tak na szybkiego wpada mi tylko do głowy GROUND ZERO GZTA 4120.

marcin270779 - Wto Lut 15, 2011 21:18

Masz link do strony.Gość wszystko opisuje krok po kroku.Mam nadziej że się przyda.
http://daewooforum.pl/viewtopic.php?t=34106

own - Czw Lut 17, 2011 12:16

robo napisał/a:
kris-tofer, ale jest dokładnie odwrotnie. To głośniki muszą mieć rezerwę mocy żeby wiernie odtworzyć dźwięk. Zbyt mocny wzmacniacz przy maksymalnym wzmocnieniu spowoduje pojawienie się zniekształceń a w skrajnym przypadku uszkodzi zbyt słabe głośniki.


Ciekawe, wszędzie czytałem coś innego, że moc wzmacniacza na kanał powinna być większa niż moc RMS głośnika (daje to większą kontrolę nad dźwiękiem) ;-) Każdego dnia czegoś nowego się człowiek dowiaduje ;-)

Rowan - Czw Maj 05, 2011 16:42

Mam kolejne pytania... Chodzi dokładnie o wygłuszenie drzwi przednich. Ile mat należy kupić, żeby wystarczyło i jakie? No i dystanse, to mnie najbardziej przeraża... Jak się do tego zabrać? Chyba trzeba będzie kupić uniwersalne krążki 12mm i rzeźbić, tylko jak, czym, czym przykręcić? Doradźcie coś :smile:
longer86 - Czw Maj 05, 2011 21:31

otwory bym nawiercił w dystansach i długie śruby. Jak dystanse mdf to wyrzynarka, pilnik papier ścierny... generalnie co pod ręką... przynajmniej ja bym tak zrobił a jak to ma być na prawdę szczelne to pod dystans dałbym naokoło silikon albo co i dopiero przykręcił.

taki mój pomysł ale nigdy tego nie robiłem ;)

own - Pią Maj 06, 2011 01:10

Rowan napisał/a:
Mam kolejne pytania... Chodzi dokładnie o wygłuszenie drzwi przednich. Ile mat należy kupić, żeby wystarczyło i jakie? No i dystanse, to mnie najbardziej przeraża... Jak się do tego zabrać? Chyba trzeba będzie kupić uniwersalne krążki 12mm i rzeźbić, tylko jak, czym, czym przykręcić? Doradźcie coś :smile:
Nie demontowałem niestety nigdy tapicerki przy R75/ZT ale może będę mógł pomóc. Z tego co mi wiadomo, to R75 nie wymaga dystansów. Można zamontować uniwersalne okrągłe - nie będzie problemu z otworami i jednocześnie przy drogich głośnikach pod wzmacniacz, zapewni to miejsce na magnes. W ZS i ZR do montażu dystansów do blachy użyłem pianki, która była przylepiona na seryjne głośniki, jest idealnie dopasowana i dobrze tłumi ewentualne drgania dystansu o blachę.

Ostatnio wygłuszyłem matami jedne przednie drzwi (na drugie zabrakło mi już czasu;-) ) w ZR 3D. Użyłem mat twardych do wewnętrznej blachy drzwi, mat dekarskich miękkich SOUDAL do nierówności (jednak niektóre osoby bardzo narzekały na te maty, że potrafią spłynąć latem z powierzchni pod wpływem temperatury) oraz pianki 10mm samoprzylepnej o zamkniętych komórkach. Ilość mat uzależniona jest od tego jak dokładnie chcesz wygłuszyć drzwi - od 4 do 8 na jedne.

longer86 - Pią Maj 06, 2011 13:09

ownstlr napisał/a:
Nie demontowałem niestety nigdy tapicerki przy R75/ZT ale może będę mógł pomóc. Z tego co mi wiadomo, to R75 nie wymaga dystansów. Można zamontować uniwersalne okrągłe - nie będzie problemu z otworami i jednocześnie przy drogich głośnikach pod wzmacniacz, zapewni to miejsce na magnes


bo seryjnie w R75 głośniki są na plastikowych dystansach i dlatego magnes nie przeszkadza w otwieraniu szyby. Głośniki zdaje się 16,5 cm pasują w te oryginalne mocowania, ale na temat plastiku jak dystans zdania są podzielone...

Rowan - Pią Maj 06, 2011 14:48

longer86, jeśli chodzi o ten plastik to go wywalam na pewno, bo robi mi rezonans na drzwiach pasażera. Dlatego chcę MDF wrzucić tam. Tylko zastanawia mnie, czy uniwersalne okragłe krążki bez dodatkowych kombinacji się przymocuje... Jeśli chodzi o rozmiar, to wiem, że 165mm pasują.
dafit - Pią Maj 06, 2011 15:02

dystanse to najlepiej samemu zrobić , kupić gdzieś płytę MDF wyrzynarka w rękę i do roboty :mrgreen: trochę roboty z tym jest ale wyjdzie taniej no i satysfakcja :razz:
co do wygłuszenia jak chcesz porządnie to Dynamat np. http://allegro.pl/dynamat...1563449688.html raz że dużo lżejsze i nie obciąża zawiasów a dwa leprze właściwości tłumiące, ja osobiście też niedługo będe robił CA u siebie i na pewno zrobię jak napisałem tu + takie głośniki jak ty planujesz kupić

longer86 - Sob Maj 07, 2011 00:44

Rowan napisał/a:
Tylko zastanawia mnie, czy uniwersalne okragłe krążki bez dodatkowych kombinacji się przymocuje


musiałbym obejrzeć te plastiki jak to wygląda bo mam zapasowe w piwnicy czy mają rowną płaszczyznę przylegania do drzwi, ale chyba tak

Rowan - Wto Maj 17, 2011 20:49

Mam pytanko co do głośników. Jak w porównaniu z HSK wypadają Lanzar MAX MX6c?? Pytam dlatego, że przy kupnie od pewnej firmy skrzyni, dwóch wzmacniaczy, mat do wygłuszenia i kabli, zaproponowano mi je, w naprawde dobrej cenie... :wink:
marcin270779 - Wto Maj 24, 2011 21:23

A to moja wersja
Rowan - Sro Maj 25, 2011 14:47

marcin270779, co to za głośniki? Patent z tym MDF jest dobry. Jaki to jest dokładnie MDF i jak robiłeś go? Arkusz jakiś cały kupowałeś, czy jak? Jaka grubość? Boczek sie zakłada bez problemów?
automechanik - Sro Maj 25, 2011 18:08

Rowan, spójrz na tą stacje multimedialną , http://cgi.ebay.pl/ws/eBa...:MEWAX:ITwydaje mi się że to taka sama jak ta którą pokazywałeś
Rowan - Sro Maj 25, 2011 18:29

automechanik, tak, tyle, że jest to wersja bez RDS, czyli z analogową TV. Ja wynegocjowałem za 1900zł z przesyłką wersje z RDS :razz:
rodi_ - Sro Maj 25, 2011 20:43

A u mnie tak sie prezentuja hsk


na fotce widac ze sa to niby te podrobki Nertz, ale wszystkie elementy wewnatrz sa Hertz-a wiec mam nadzieje ze to bedzie jakos gralo.

marcin270779 - Sro Maj 25, 2011 21:20

Głośniki to Hertz HSK 165 (podróby czy nie trudno powiedzieć dla Mnie wszystko wygląda ok ,czytałem link wyżej )
Płyta to MDF kupiony arkusz 100x50x12m(co do grubości to nie jestem pewien, kawałek płyty mam w pracy jutro sprawdzę).Cała podstawa została odrysowana od oryginalnego plastikowego mocowania wraz z otworami gdzie można bez problemu przykręcić.Do podstawy przyklejone zostały dwa dystanse.Czyli sumując 3x12mm.Trochę głośnik wystaje ale na tyle że nie powinien przeszkadzać.Jak bym miał robić jeszcze raz to podstawa 12mm i 2x10mm.
Wszystko wycinane wyrzynarką,dystanse dodatkowo obrabiane na tokarce ale MDF fajnie obrabia się papierem ściernym bez żadnego problemu.
Oryginalna maskownica z boczku został ściągnięta ,szmata zerwana(bo to inaczej nie można nazwać i oklejone zostało eko-skórą. A poniżej 2 zdjęcia żeby sobie to wyobrazić.
Jeszcze muszę pomyśleć nad maskownicą głośnika ,trzeba poprostu przerobić oryginał

[ Dodano: Sro Maj 25, 2011 21:20 ]
Jeszcze jedno twór na głośnik został powiększony do wymiaru głośnika.Na zdjęciu wygląda to strasznie ale wszystko zostało wyszlifowane szlifierką :lol:

Rowan - Sro Maj 25, 2011 21:30

marcin270779, to co, normalnie, głośnik by nie wszedł? Przecież oryginalne też są 165mm...
marcin270779 - Sro Maj 25, 2011 21:42

Wszedł by bez problemu bo jest na dystansach.Tylko chodziło mi o to żeby powietrze wytwarzane przez głośnik wchodziło bez żadnych zawirowań. Spójrz na zdjęcie cccccccc wyżej, otwór w drzwiach jest taki sam jak dystans a w rzeczywistości był by dużo mniejszy.
Tak wyczytałem na stronach car audio.

automechanik - Sro Maj 25, 2011 22:04

Rowan, Radio frequency FM 87.5 ~ 108 MHz / AM 522 ~ 1620 KHz with RDS czyli RDS jest

No ipod,TV / 4GB SDHC card w/ maps / RDS included -niema TV i i-pod'a
Tak się zastanawiam po co TV w aucie?

Piotrass - Sro Maj 25, 2011 22:31

marcin270779 napisał/a:
Tylko chodziło mi o to żeby powietrze wytwarzane przez głośnik wchodziło bez żadnych zawirowań.
Najfajniej dowiadywać się takich rzeczy w sytuacji kiedy dwa tygodnie temu wygłuszyło się i zamontowało audio w samochodzie :razz:
dafit - Sro Maj 25, 2011 23:48

marcin270779 napisał/a:

Jeszcze jedno twór na głośnik został powiększony do wymiaru głośnika.Na zdjęciu wygląda to strasznie ale wszystko zostało wyszlifowane szlifierką :lol:


No ok ale co z korozją w przyszłości ? zabezpieczałeś to czymś?

Rowan - Sob Cze 04, 2011 07:42

automechanik, no to nie wiem... Chyba niezla okazja.

Mam problem. Mianowicie jak wiadomo w R75, coś zawsze musieli wymyślić głupiego :mrgreen: Znów się o tym przekonałem... Jak wiadomo do wzmacniacza trzeba z plusa od akumulatora pociągnąć przewód. No to ok, dostałem odpowiednią klemę, jednak zapomniałem po prostu o tym, że klema w 75 wygląda tak jak w załączniku. No a niestety klemy przeznaczone do CA zwykle mają przewidziane tylko jedno miejsce na gruby przeówd auta, między innymi jak ta moja... Teraz pytanie co z tym fantem zrobić? Znalazłem kleme, która by "sobie z tym poradziła", ale kosztuje 59zł. No to moim zdaniem jak na kleme, to sporo...

rodi_ - Sob Cze 04, 2011 21:19

Ja u siebie mam oczka na przewodach od wzmakow, i na srube z gory mam przykrecone do klemy. Zadnych spadkow napiecia, czy przygasania nie zauwazylem wiec chyba jest ok.
Rowan - Sob Cze 04, 2011 21:23

rodi_, do oryginalnej klemy?
Ja doszedłem do wniosku, że po prostu w tej którą dostałem rozwierce otwory :razz: Niby proste, a dopiero po jakimś czasie na to wpadłem :mrgreen:

rodi_ - Sob Cze 04, 2011 22:38

To moze u mnie jest inna klema niz u Ciebie. Nie masz nagwintowanego otworu M8 u siebie?
U mnie to wyglada tak

Rowan - Nie Cze 05, 2011 14:02

rodi_, u mnie taka sam jest ;) Ale nigdy nie zwróciłem uwagi, czy jest tam coś takiego... No to fakt, sprawa rozwiązana... Widzę, że ten czerwony przewód też masz taki jak ja właśnie dostałem do zestawu. Jak Ty na niego zacisnąłeś konektor? Czym?
rodi_ - Nie Cze 05, 2011 15:36

Ten czerwony ma 25mm2 i koncowke zaciskalem w imadle jak mialem kabel na wierzchu.
A do tego czarnego 35mm2 kupilem inne koncowki i normalnie zaciskalem zaciskarka do kabli


Rowan - Nie Cze 05, 2011 17:55

rodi_, wpadłem na zaciskanie w imadle wcześniej niż napisałeś :mrgreen: Już mam zaciśnięte to. Teraz tylko przymocowac bezpiecznik i instalacja do wzmaka będzie skończona. Myślę, że w środę wezmę się konkretnie za temat audio tzn wygłuszanie, montaż głośników, wzmacniacza. A powiedz mi, gdzie Ty przymocowałeś wzmacniacz? No i w którym miejscu przymocowałeś przewód masowy? Aha, jeszcze takie pytanie, bo domyślam się, że masz skrzynie w bagażniku, do czego ją przymocowałeś?
longer86 - Nie Cze 05, 2011 20:13

przewód masowy musiał bym sprawdzić, ale jak mnie pamięć nie myli to jest śruba pod siedziskiem kanapy. miejsce na wzmacniacz hmmm ja mam na tylnej ściance skrzyni... można do oparcia, a poprzedni właściciel mojego R przykręcił go jakby to napisać chyba tylnej półki od spodu.... skrzynia jeśli jest obita tym czarnym materiałem to u mnie stoi luzem, nie przesuwa się po dywaniku... od czasu założenia nie ruszyła się z miejsca
rodi_ - Nie Cze 05, 2011 22:22

Ze wzmakiem to ja mialem przeboje. Myslalem ze mi wejdzie pod siedzenie, ale okazalo sie ze tam wogule nie ma miejsca. Wtedy mysl o oparciu siedzen w bagazniku, ale nie chcialem zablokowac tej przelotki. Poprostu kupilem za duzy wzmak. Ostatecznie wzmak wisi pod ta tzw polka bagaznika. A kabel masowy przykrecilem na srube do wolnej dziury ktora juz tam byla. Jak bede mial chwilke to cykne fotke. Skrzynki nie mocowalem wogule, przy takiej masie prawie sie nie rusza.
Imadlo zawsze sie przydaje :mrgreen:

Rowan - Pon Cze 06, 2011 19:33

rodi_, no byłbym bardzo wdzięczny jakbyś jakies foto rzucił :grin:
rodi_ - Pon Cze 06, 2011 20:31

tylko balaganu prosze nie komentowac, to od bassssu :wink:

seyfer - Pon Cze 06, 2011 23:51

zwłoki już nie wejdą :P
rodi_ - Wto Cze 07, 2011 14:34

No raczej ciezko byloby cos tam upchac :wink: