Zobacz temat - Wiek posiadaczy R75 :)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wiek posiadaczy R75 :)

falko29 - Czw Sty 03, 2013 14:00
Temat postu: Wiek posiadaczy R75 :)
Witam
Chodzi mi po głowie, chyba najgłupszy problem świata....
Czy rover 75, nie jest zbyt poważny i dostojny jak dla młodego kierowcy ? Mam 24 lata , bardzo podoba mi się ten samochód, ale czy nie jest on kierowany do "dojżalszych wiekiem" kierowców? Nie jestem maniakiem prędkości, ani nie szukam "lanserskiego wozu" , lubię auta wygodne, obecnie jeżdżę E39.

pelson91 - Czw Sty 03, 2013 14:04

ja mam niespełna 22 lata i też mi się bardzo R75 podoba. Trochę to groteskowe chyba, ale faktycznie tak jest :D
Remigiusz - Czw Sty 03, 2013 14:26

Wiek ma mało co do auta :P
pelson91 - Czw Sty 03, 2013 14:27

ale da się zaobserwować tendencje ludzi w konkretnym wieku do konkretnych marek i modeli ;) młodych ciągnie do hondy, golfów np ;)
bociannielot - Czw Sty 03, 2013 14:36

falko29, moja w wieku 20 lat jeździła familijnym kombi vovlo v40, nie ma wpływu wiek na to co zakupujemy do wożenia się a w każdym razie nie ma utartych schematów które każą nam będąc małolatem kupować hot hatch'a z 3D :)
bizon - Czw Sty 03, 2013 14:41

falko29, a co sie przejmujesz czy ktos pomysli ze "dziwnie" wygladasz jako za mlody na taki samochod. chociaz ja tak osobiscie nie uwazam.
niech se ludzie mysla co chca, Ty jezdzisz tym co Ci sie podoba i w czym Ci wygodnie i tyle

falko29 - Czw Sty 03, 2013 14:57

No tak, dlatego jestem bardzo przekonany na taki samochód, podoba mi się i myślę, ze zdecyduję się właśnie an niego. Nie lubię właśnie takich oklepanych stereotypów, ze młody, to musi mieć golfa IV, czy audi A4, albo nie wiem seata ibize...
Kamil79 - Czw Sty 03, 2013 16:10

Ja jestem kierowcą 75 już 5 lat, a zaczynałem w wieku 28l ;) Zupełnie mi to nie przeszkadzało, z drugiej strony możesz kupić MG ZT (usportowiony Rover 75)
falko29 - Czw Sty 03, 2013 16:15

Może to zabrzmi źle i glupio, ale dla mnie MG, to taki "prawie rover" a ja chcę rovera ;)
sash997 - Czw Sty 03, 2013 16:27

hehe też mam 24 ups w tym roku bedzie 25 i od prawie 4 lat sie worze R75 a przesiadłem sie na niego z golfa 3 i hondy civic V :mrgreen: najwidoczniej szybko sie starzeje :razz:
zetes - Czw Sty 03, 2013 16:55

falko29 napisał/a:
Czy rover 75, nie jest zbyt poważny i dostojny jak dla młodego kierowcy ? Mam 24 lata , bardzo podoba mi się ten samochód, ale czy nie jest on kierowany do "dojżalszych wiekiem" kierowców?


przyznam szczerze, że coś w tym jest :)

falko29 - Czw Sty 03, 2013 16:58

tzn ? możesz jasniej ?
bizon - Czw Sty 03, 2013 17:24

zetes napisał/a:
falko29 napisał/a:
Czy rover 75, nie jest zbyt poważny i dostojny jak dla młodego kierowcy ? Mam 24 lata , bardzo podoba mi się ten samochód, ale czy nie jest on kierowany do "dojżalszych wiekiem" kierowców?


przyznam szczerze, że coś w tym jest :)


a jak ktos nie chce "szpanowac" nisko zawieszonym civic`iem , glosna muzyka, wydechem wiekszym niz samochod, a jedynie chce miec samochod zeby go wozil do pracy, na studia czy cokolwiek, to co, nie moze sobie jezdzic 75tka.
moim zdaniem ani to glupio nie wyglada, ani nie ma siary.

to tak jak byl demotywator o ludziach stojacych na przystanku po kolana w sniegu, -10 stopni, ale "siara jezdzic 15to letnim cinkusiem"

falko29 - Czw Sty 03, 2013 17:35

Ja nie lubie sie lansować , ani szpanować, a napewno nie jara mnie nisko zawieszony civic, albo golf z xenonami z allegro i lexus look z tyłu :) Dla mnie rover ma być bardzo wygodnym samochodem do przemieszczania się po mieście na codzień, i również, by jechać nim na zakupy, czy też na wakacje :)
Markzo - Czw Sty 03, 2013 17:47

Często, jak jade 75 ludzie patrzą sie na mnie z wyrazem twarzy: "o, gówniarz wozi się samochodem ojca, pffff". Mi to generalnie zwisa, jednak jak się ktoś przejmuje opiniami innych to może byc problem. 75 zaczęło u nas 4 rok i generalnie ciężko się w tym aucie nie zakochać ;) aha - mam 22 lata.
pawel90 - Czw Sty 03, 2013 18:09

Widzę że większość forumowiczów jest w wieku 20-25 lat. To podobnie jak ja(22 wiosny) i jak kupowałem R25( mój 3 samochód) mój Ojciec się śmiał jak taka osoba jak ja (187cm i 90 kg) będzie wyglądać w takim autku ( a mi się podobał i już), wcześniej się przymierzałem do Mercedesa W202 to też się śmiał, że taki gówniarz nie może jeździć takim Mercedesem. Więc dużo ludzi starszych kojarzy markę i model samochodu z określoną klasą społeczna czy wiekiem. Sam tak mam jak ostatnio zobaczyłem dziewczynę może 20 lat już miała w białym Audi Q7 ( na myśl mi przyszło jedno stwierdzenie...)
balrog - Czw Sty 03, 2013 18:40

Ja wlasnie w wieku 24 lat kupilem R75 i ani przez mysl mi nie przeszlo ze to moze byc samochod dla ludzi ktorzy swoje przezyli. Ani razu. Zacne autko za stosunkowo male pieniadze, wytorne, oryginalne, nietuzinkowe. Wlasnie dlatego jezdze Roverami, w czasach gdy co 3 auto to VW, Audi albo cos na "F".

Chociaz wybor V6 moze cos sugerowac... :mrgreen:

PawelSki99 - Czw Sty 03, 2013 18:46

Ja mam 24 lata od dwóch lat jeżdżę R75. Wcześniej miałem mazdę 323f i Renault Safrane to była dopiero kanapa na kołach. :)
Oskar - Czw Sty 03, 2013 18:47

pawel90, Też tak mam jak widzę np. Pana w wieku 20 + w dresie z łańcuchem z krótko obciętymi włosami na 0 mm, to albo BMW albo Audi ;-)
A co do wieku w R75 ja mam 26 lat a jeżdżę Roverami 75 od ponad 4 lat, ale tak samo jak kolega sash997, chyba się szybko zestarzałem :P

ADI-mistrzu - Czw Sty 03, 2013 19:27

Myślałem że ja jestem w miarę młody... a widzę że mając 24 lata to chyba w średnim wieku forum jestem :neutral:
Czuje się staro... chodź faktycznie ludzie patrzą jak bym wysiadał albo jechał samochodem ojca chodź to tylko R45 :mrgreen:

Pawkaz - Czw Sty 03, 2013 19:33

PawelSki99 napisał/a:
Renault Safrane to była dopiero kanapa na kołach.

To prawda :) A ktora wersje miales i z jakim motorkiem ? Bo ja jedynke-wersja 132 lub 136 KM-rozne zrodła, roznie mowia.
Sadziłem, ze ja jestem jednym z mlodszych Roverkowiczow-88 rocznik

sew87 - Czw Sty 03, 2013 19:40

Ja bede mial teraz 26 lat a zona 25 i jezdzimy od pol roku 75 i jest super
andrew0503 - Czw Sty 03, 2013 20:03

ADI-mistrzu napisał/a:
Myślałem że ja jestem w miarę młody... a widzę że mając 24 lata to chyba w średnim wieku forum jestem :neutral:

Wychodzi na to, ze w dojrzałym, do średniego jeszcze trochę brakuje :)
http://www.swiat-zdrowia....wieku-sredniego
Swoją drogą kiedyś średnia wieku klientów porsche 911 to panowie ok. 60 lat.
A co do wyboru R 75 to nie wiem jaki problem, ładne autko, fajnie wyposażone, co tu ma wiek użytkownika do tego ;)
Jeśli podoba mi się samochód/stać mnie na niego to raczej w nosie mam statystyki użytkowników co do wieku. Autko ma sprawiać frajdę posiadaczowi, a nie postronnym(co ludzie o mnie powiedzą?).

PawelSki99 - Czw Sty 03, 2013 20:15

Pawkaz napisał/a:
To prawda A ktora wersje miales i z jakim motorkiem ? Bo ja jedynke-wersja 132 lub 136 KM-rozne zrodła, roznie mowia.
Sadziłem, ze ja jestem jednym z mlodszych Roverkowiczow-88 rocznik
_________________


Ja też 88r. Miałem Safrane ph1 2.2 12v automat i gdyby nie ta skrzynia to pewnie jeździłbym nią do dziś.

Brt - Czw Sty 03, 2013 20:17

eee każde auto ma przekrojową grupę użytkowników ... na forum dla każdego modelu mozna znaleźć użytkowników w prawie każdym wieku, wiec nie ma sie co przejmować i po prostu kupować takie auto jakie się nam podoba :) ... R200 niby młodzieżowy, a obok mnie parkował biały R200 którego użytkownikiem był pan ok 60 lat i bardzo sobie chwalił ... niestety zrobili mu z tyłka garaż :bezradny:
bizon - Czw Sty 03, 2013 20:22

Co wy macie z tym samochodem ojca. Jakbys wysiadal z chryslera 300c to rozumiem, ale nie z rovera
ADI-mistrzu - Czw Sty 03, 2013 20:34

Wiesz, zdarza się że mnie pytają w sklepie o dowód więc wyobraź sobie jak wyglądam...
I teraz taki szczyl wysiada z takiego auta :smile:

andrew0503 - Czw Sty 03, 2013 20:47

ADI-mistrzu napisał/a:
Wiesz, zdarza się że mnie pytają w sklepie o dowód więc wyobraź sobie jak wyglądam..

Eee, no to wszystko w normie, mężczyźni starzeją się wolniej od kobiet, wystarczy nosić dowód i po problemie ;)
ADI-mistrzu napisał/a:
I teraz taki szczyl wysiada z takiego auta :smile:

Nie wiem czy teraz, aż tak bardzo ktoś na to zwraca uwagę, chyba tylko Ci co mają za dużo czasu :)
Grunt, że policja nie zatrzymuje Cię "za podejrzenie prowadzenia pojazd bez wymaganego dokumentu" ;)

imejdz - Czw Sty 03, 2013 20:48

ADI-mistrzu napisał/a:
Wiesz, zdarza się że mnie pytają w sklepie o dowód więc wyobraź sobie jak wyglądam...
I teraz taki szczyl wysiada z takiego auta


zapuść kilkudniowy zarost :D będziesz poważniej wyglądał ;P

pawel90 - Czw Sty 03, 2013 20:54

imejdz, dobrze mówi takie wąsy i juz masz + 10 lat :mrgreen:
Brt - Czw Sty 03, 2013 21:08

żeby sie nie okazało, ze wyrosną mu 3 kępki po 10 włosków :P ... to może niekoniecznie dodać wieku :lol: ;)
ADI-mistrzu - Czw Sty 03, 2013 21:34

Z zarostem wiem, bo wtedy faktycznie wyglądam sporo starzej, ale dziewczyna narzeka... mówi że z kaktusem całować się nie będzie :razz:
Znajomi mówią ze bez zarostu mam 17lat, z już 30 :razz:

Co do policji... odkąd mam lift'a strasznie mnie lubią, nie wiem czy to z powodu że młody za kierownicą czy może "jakieś dziwne auto, chodź przyjrzymy się z bliska" :wink:
I za każdym razem sprawdzają wszystko... dobrze ze całego samochodu chociaż nie przeszukują, no i że głównie tylko w nocy zatrzymują, w dzień mam spokój.

imejdz - Czw Sty 03, 2013 22:17

Oj tam narzeka, jak kocha to zniesie wszystko :D Ja tam "nosze" kilkudniowy zarost i na szczęście moja nie narzeka, a nawet woli mnie takiego :D przynajmniej nie wyglądam jak nastolatek :D a i sam lepiej się czuje ;P

Raczej policję bardziej interesuje auto niż Ty :D
Ja z nimi zawsze miałem dobre spotkania, czy to r200 czy liftem r45 :)

ADI-mistrzu napisał/a:
dobrze ze całego samochodu chociaż nie przeszukują
Kiedyś, gdy moi znajomi wracali z imprezy, zatrzymał ich patrol, tak sie uparli na przeszukanie auta ze nawet zaczęli tapicere rwać ..


A co do wieku posiadaczy auta, zawsze to będzie zróżnicowany wiek, gdyż golfami też jeżdżą starsi ludzie, a metkę ma przypiętą jako auto dla młodego:)
Mój tata jeszcze w wieku 44 lat miał golfa mkIII w dieslu, na feldze z szerokim rantem, przyciemnione szyby, czarna perła i nie wyglądał w nim "dziwnie" :P auto miało smaczek, jednak ruda zjadała sukcesywnie podłogę i zostało odsprzedane sąsiadowi :P

Stanislaw - Czw Sty 03, 2013 22:44

Ciekawy temat
Chyba bardzo podniose srednia wieku uzytkownikow ROVERA 75
62 lata i drugi Rover ktorym jezdze,przedtem bylo kilkanascie innych aut,niektore dzis to okazy nieomal muzealne.
Co do R 75 -auto ze tak powiem dajace pewien prestiz,wygladem,przyspieszeniem na drodze i wyposazeniem wewnatrz. a ze juz nie produkowane?
A ktory to z siedzacych za kierownicami zdezelowanych Citroenow Renowek i innym podobnych staruszkow to wie?chyba zaden
Fakt jest faktem za tym autem oglada sie kazdy kto ma chociaz odrobine smaku i umiedostrzec jego nienaganna sylwetke ktora jeszcze na dlugo bedzie budzila zainteresowanie
I cieszmy sie ze jezdzimy takim autem i niech dalej budzi on zainteresowanie przechodniow

xROnx - Czw Sty 03, 2013 23:02

Ejjjj
Ja nie czuje się staro ani poza R jak i w R :)
Mam 75 od prawie 2 lat(2 będzie równo 12.03.2013) mam 30lat.
Wcześniej miałem R200 - teraz jeździ w innych rękach które mam nadzieje o niego dbają... ;>
No coż. Zawsze marzyłem o 75 i moje marzenia się spełniły. Zawsze mam radoche jak wsiadam do 75 i sobie jade. Czasami jest mi tego za mało i aż chce się pojechać gdzieś w trasę żeby rozkoszować się zaj* komfortem podróży, dobrym audio(H&K), fabryczną navi, skórą w kolorze bordowym... wolę jego niż jakieś plastikowe kwadratowe wozidła które wywołują u mnie pewne odruchy... :D

haszczyc - Czw Sty 03, 2013 23:40

rocznik 1988, jeżdżę R75 od 19 roku życia, to mój drugi R75 ;)
sknerko - Pią Sty 04, 2013 08:22

Rocznik 1970 i mam podobne odczucia jak xROnx a on tam szczyl jest :razz:

[ Dodano: Pią Sty 04, 2013 08:22 ]
hehe a hrapkę na R75 miałem już w 1999 jak tylko zaczęli produkować i wtedy sobie myślałem ile to hajsu potrzeba żeby taki luksus sobie kupić (jeździłem wtedy poldasem z roverem pod maską w wersji full bez spojlerów :twisted: )

bizon - Pią Sty 04, 2013 08:25

ADI-mistrzu napisał/a:
Wiesz, zdarza się że mnie pytają w sklepie o dowód więc wyobraź sobie jak wyglądam...

Nie chodzi mi o wyglad, ale ja osobiscie uwazam ze rover 75 nie jest zadnym cudem, ani drogim autem zeby ktos zaraz robil z Ciebie rozpieszczonego bachora ktoremu tatus samochod kupuje. i zeby nie bylo nie nabijam sie z posiadaczy 75 bo jak widac sam posiadam gorsza 400tke.

imejdz napisał/a:
Raczej policję bardziej interesuje auto niż Ty :D

u mnie przy kontroli byla ostatnio 10minutowa dyskusja czy samochod jest granatowy czy niebieski. co innego podawal dyzurny wedlug VIn a co innego "mlode wilki" widzieli
imejdz napisał/a:

to sluszna uwaga. wlasnie ktos w gangu, w podeszlym wieku bedzie w takim golfie wygladal gorzej, dziecinniej.
a mlody gosc za kolkiem "rodzinnego sedana" po prostu dojrzalej i bedzie widac ze nie tylko szpan mu w glowie

Vigoslaw - Pią Sty 04, 2013 08:25

Poruszam się Galeonem, jest to klasyczna kanciasta limuzyna z lat 80, więc też nie pasuje do chopaka prawie 28 letniego...
Wygląda raczej jak samochód po dziadku w spadku :P
Zgadzam się ze stwierdzeniem xROnx, że jeżdzenie nim jest tak przyjemne, że wybaczam mu wszystko...

Pozdrawiam,

V.

zetes - Pią Sty 04, 2013 09:33

falko29 napisał/a:
tzn ? możesz jasniej ?


napisałem tak z własnego doświadczenia, nie z tego powodu, ze nie mogą, czy nie powinni tym autkiem jeżdzić osoby w młodym wieku. Ja osiągnąłem już taki wiek, że nie bawi mnie jazda w stylu sportowym między innymi jak to ma miejsce w niektórych konkurencjach na zlotach wiosennych /przejazd po torze w najkrótszym czasie/. Uważam, że do jazdy sportowej nie nadaje się R-75 i dlatego nie biorę udziału w tego rodzaju konkurencjach i tym samym jeżdzę tym autkiem.

falko29 - Pią Sty 04, 2013 11:43

Ale się naczytałem! :)
Zazwyczaj w nosie mam opinie "przechodniów" ;) Dlatego kupię roverka, bo mi się podoba i już. Nie msuzę jeździć passatem, czy jakimś golfem, bo jeżdżą nimi "wszyscy" ;)

sknerko - Pią Sty 04, 2013 12:30

falko29 napisał/a:
Nie msuzę jeździć passatem, czy jakimś golfem, bo jeżdżą nimi "wszyscy"
I jeszcze oni wszyscy myślą ze maja takie bolidy ze R75 zjedzą i wyplują drugą strona a najcześciej spotyka ich zonk i oglądają wydech siedempiątki
falko29 - Pią Sty 04, 2013 13:41

no ja obecnie mam e39 2.0 150 KM, ale chyba troche cieższe jest niż roverek, to licze na to, że rover bezie jeździł o ile nie tak samo, to lepiej ;) Szukam kv6 2.0 ;)
Brt - Pią Sty 04, 2013 13:56

szukaj kv6 2.5 ... pali tyle samo a lepiej jedzie
falko29 - Pią Sty 04, 2013 14:19

W moim zasięgu finansowym i województwie, nie znajdę 2.5 bo nie jestem typem człowieka który przejedzie 500km, żeby kupić auto. więc 2.0 wystarczy ;)
joannak25 - Pią Sty 04, 2013 14:47

No to trochę kobiecego spojrzenia :)

Ja mam R75 od 1,5 roku, kupiłam w wieku 25 lat, jestem tylko lekko starsza niż średnia na forum :P
Swoje autko bardzo lubię, co prawda w mieście tęsknię czasem za czymś o połowę krótszym, ale wystarczy przejażdżka w trasę i zawsze wracam do domu na nowo zakochana w swoim Roverku. Komfort jak w dużo droższych autach.

A i jeszcze ciekawostka. Jak spotykam na mieście jakiegoś faceta w swoim wieku, jadącego R75, to myślę: "facet ma dobry gust" :wink:

falko29 - Pią Sty 04, 2013 15:55

Utwierdzam się w przekonaniu, że jednak jest to auto kierowane do młodych :D
Marian_K - Wto Sty 08, 2013 10:40

Jak ja kupiłem 75-kę to miałem coś koło 30-ki na karku... Słyszałem opinie, że samochód dla dziadka w kapeluszu, ale miałem to głęboko w d... :razz:
Podobał mi się bardzo i byłem przeszczęśliwy, że go posiadam :mrgreen:

encor - Sob Sty 12, 2013 13:59

Wiek raczej nie ma nic do tego jakim autem chcemy jeździć, jakie mi się podoba, to takie kupuję ;)

Ja swojego R75 kupiłem rok temu w wieku 22 lat, jedyny poliftowy R75 w Tarnobrzegu, przynajmniej do tej pory, bo znajomi mówią, że widzieli takiego samego nawet w tym samym kolorze, ale ja takowego jeszcze nie spotkałem ;)

Wcześniej miałem przez 3 lata R600, a przed tym Ojciec miał poloneza z silnikiem Roverka 1.4 to była rakieta :D

Autentyczna historia wydarzyła się, gdy siedziałem w swoim R75 na dworcu PKS i czekałem na koleżankę, pewien przechodzień cały czas patrzył się na auto, idąc dość szybko nie zauważył znaku drogowego w którego dość mocno "przydzwonił". Auto przykuwa wzrok innych bo jest mało spotykane :D

Ludzie pewnie myślą, że auto pożyczone od ojca, ale mnie to nie interesuje wystarczy, że sam zapracowałem sobie na to autko i cieszę się, iż mogę jeździć tym autem, które mi się bardzo podoba :mrgreen:

haszczyc - Sob Sty 12, 2013 14:21

ludzie myślą że R75 kosztuje krocie ale jak zobaczą na aukcjach to mina bezcenna, kosztuje bardzo mało, w sumie to jest taki mały tani jaguar dla... ;)
falko29 - Sob Sty 12, 2013 18:44

Szukałem jakiegoś bardzo oszczędnego i ekonomicznego autka z silniczkiem hmm 1.0 - 1.2.... No i mam swoje własne R75 2.5 Benzynka :D
joannak25 - Sob Sty 12, 2013 19:08

falko29 napisał/a:
Szukałem jakiegoś bardzo oszczędnego i ekonomicznego autka z silniczkiem hmm 1.0 - 1.2.... No i mam swoje własne R75 2.5 Benzynka


Taaaak, a ja czegoś niedużego, żeby się łatwo po mieście śmigało :P

SeniorA - Nie Sty 13, 2013 08:48

falko29 napisał/a:
Utwierdzam się w przekonaniu, że jednak jest to auto kierowane do młodych
w folderach reklamowych producent pisał tak : " Rover 75 w założeniach marketingowych skierowany jest do nabywców między 35 a 54 rokiem życia, którzy cenią sobie komfort i indywidualny styl samochodu ". Jest to cytat z katalogu AUTO-ŚWIAT Kontyngent Nowości z roku 1999. falko29,Twoje pytanie na wstępie było zasadne, tylko wydaje się , że chodzi nie tylko o "kierowców dojrzalszych" wiekiem, a o doświadczonych i których stać na utrzymanie auta.
falko29 - Nie Sty 13, 2013 09:38

Lubię łamać stereotypy i jakoś nie czuje sie staro w r75