Zobacz temat - [R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?

Yassu - Sob Sty 31, 2009 12:54
Temat postu: [R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?
Witam!

Czytałem były podobne tematy ale bez konkretów...
Chodzi mi o żarówki H4 - jakich używacie? Czy warto przepłacać? Aż tak widoczna jest różnica między żarówką za 9zł/szt. np.Narva, a Philips Blue Viosion za 30zł/szt ??
Jeśli faktycznie różnice są ogromne to doradźcie które są lepsze, za które warto dołożyć parę zł więcej a które są tylko przereklamowane.... Poniżej linki do interesujących mnie renomowanych firm.
Dodam, że nie interesuje mnie efekt a'la ksenon tylko żarówki, które dają lepsze efekty podczas jazdy nocą i w warunkach niesprzyjających jak śnieg, deszcz :) NIE INTERESUJĄ mnie żarówki no name typu "100W w super cenie" ;]

1. Lucas

2. Osram Night Breaker

3. Osram Cool Blue

4. Philips Power 2 Night

5. Philips X-Treme

6. Philips Blue Viosion

7. Hella Blue Light

Napiszcie swoją opinię i wrażenia z użytkowania (jeśli posiadacie któreś z w/w) lub inne których używacie i są godne polecenia itd, itp. :P

Czekam na odpowiedzi :)
Pozdrawiam Przemek

drlubicz - Sob Sty 31, 2009 13:23

moj kolega Gustavo opisał to dość obficie, może trochę ci to pomoże
andrzejziom - Sob Sty 31, 2009 13:26

Yassu napisał/a:
6. Philips Blue Viosion


ja posiadam te żaróweczki i na pewno daja lepsze światło niż zwykle tanie żarówki ...
maja fajny lekki kolorek i co najważniejsze więcej widzimy dzięki nim ;)

Skiba - Sob Sty 31, 2009 13:28

Jeździłem na Osram Nightbreaker, teraz mam Philips VisionPlus i oba zestawy są godne polecenia :ok: Różnicę w porównaniu do zwykłych żarówek widać !
ziaro1985 - Sob Sty 31, 2009 13:31

Hej ja używam żarówek OSRAM +90% i jest sporo różnica między żarówka za 9zł a ta jak kupisz to załóż jedna nową i jedną starą i zobaczysz różnice, nie dość że dalej świecą to na dodatek nie mają żółtego koloru tylko świecą na biało, przemyśl jeszcze założenie ksenonów teraz możesz już kupić dobry zestaw HID o różnej temp. za około 150zł, nie dość że będziesz widział dużo dużo więcej to i autko będzie ładnie wyglądać. Jak pojedziesz na przegląd to tylko je wyciągniesz i włożysz stare i gitara :) :):)
Skiba - Sob Sty 31, 2009 13:33

ziaro1985 napisał/a:
Jak pojedziesz na przegląd to tylko je wyciągniesz i włożysz stare i gitara :) :):)


Mówisz poważnie ? :shock: Pomyśł o bepieczeństwie na drodze !! Nikt Cię nigdy nie oślepił ? Chyba, że Ciebie to nie obchodzi ? :???:

BoloSr - Sob Sty 31, 2009 13:50
Temat postu: Re: [R 200] Zarówki H4 Czy naprawdę warto przepłacać?
ja ma 7 i powiem ze sa git :)
Yassu - Sob Sty 31, 2009 13:53

ziaro1985 napisał/a:
Hej ja używam żarówek OSRAM +90% i jest sporo różnica między żarówka za 9zł a ta jak kupisz to załóż jedna nową i jedną starą i zobaczysz różnice, nie dość że dalej świecą to na dodatek nie mają żółtego koloru tylko świecą na biało, przemyśl jeszcze założenie ksenonów teraz możesz już kupić dobry zestaw HID o różnej temp. za około 150zł, nie dość że będziesz widział dużo dużo więcej to i autko będzie ładnie wyglądać. Jak pojedziesz na przegląd to tylko je wyciągniesz i włożysz stare i gitara :) :) :)


Kolego nie chce robić z auta agro-tuningu ;] Poza tym jak Skiba napisał - POMYŚL O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE !! !!!!! Nie tylko o SOBIE i o ładnie wyglądającym autku ;]
Właśnie przez takich jak Ty między innymi dostaje białej gorączki na drodze, którzy myślą tylko o tym jak to pięknie będzie się prezentowało autko, nieważne że ktoś przez tani shit z chin wpadnie do rowu i się zabije bo moje cudne lampeczki oślepiły kierowcę jadącego z naprzeciwka !!

des - Sob Sty 31, 2009 14:13

Mam Osram Nightbreaker +90% i powiem szczerze, że różnicy w barwie pomiędzy jakimiś "no name" z tesco (bo takie kiedyś miałem) a tymi osramami nie widzę. Za to w nocy jest masakra. Tak dobrze oświetlonej drogi nigdy nie miałem. Naprawdę polecam dla ludzi którzy podróżują dużo w nocy.
_papa_ - Sob Sty 31, 2009 14:52

6. Philips Blue Viosion (powinno być Vision)
Sam używam takich i jestem zadowolony. Różnica w oświetleniu wyraźnie zauważalna w porównaniu do zwykłych żarówek.
Tylko jest jedna wada takich żarówek - Dużo niższa trwałość. Coś za coś....

Do do wszelkich amatorów montowania zestawów hid lub pseudo xenon - brak słów.... www. żal.pl

azer - Sob Sty 31, 2009 15:17

_papa_ napisał/a:
Tylko jest jedna wada takich żarówek - Dużo niższa trwałość. Coś za coś...

I tutaj jest sedno sprawy, słyszałem wypowiedzi że średni czas życia takich żarówek to rok. Trochę mało jak na takie ceny. Kuszą mnie bardzo, ale z drugiej strony boje się, że się wpakuje w ciągłe wymiany aby mieć dwie takie same :P Chociaż za jedną w sklepiku osiedlowym firmy hella płaciłem 22zł (na allegro <10zł)

Skiba - Sob Sty 31, 2009 15:30

Żywotność bardziej zależy od ilości właczeń - wyłączeń, niż czasu świecenia ;)
wwekol - Sob Sty 31, 2009 16:06

Yassu napisał/a:
2. Osram Night Breaker
ja takowe posiadam i o wiele lepiej się w nocy jeździ, ale żywotność straszna jedna już mi się przepaliła po około 5 miesiącach :evil: i nie wiem jak inni ale po podmianie zwykłych na te Osramy nie mogłem się przyzwyczaić do tego białego koloru na początku :razz:
marcin1983 - Sob Sty 31, 2009 16:16

Miałem Osram Cool Blue, co do jakości świecenia to wydaję mi się, że w nocy gorzej oświetlały drogę niż zwykłe philipsy barwy żółtej. Co do żywotności to właśnie wczoraj jedna mi siadła po jakimś roku z kawałkiem użytkowania.

Pozdrawiam

SeniorA - Sob Sty 31, 2009 19:44

Auto-Swiat przeprowadził test 16 żarówek H4. art. '' o 50 procent więcej.... ściemy''
Wynik : b.dobre - Hella Light Power,Osram Bilux,Tesla+30proc.
dobre - Philips Power2night i SilverVision
bez zastrzeżeń - Hella Blue Light,Osram silverstar+50%,Philips Blu Vision,
''Wniosek : chcąc mieć dobre oświetlenie w umiarkowanej cenie, wystarczy kupić zwykłe żarówki dobrej firmy.Jeśli chcemy mieć jeszcze jaśniej, możemy kupić białe żarówki o zwiększonej wydajności, ale to jest tylko trochę lepsze, a dużo droższe.Natomiast niebieskie żarówki zawsze albo o wiele gorzej świecą,albo kosztują krocie i są mniej trwałe.''
Na żywotność żarówek ogromny wpływ ma napięcie w instalacji - im jest wyższe, tym częściej wymieniamy żarówki.

zapal - Sob Sty 31, 2009 23:37

SeniorA napisał/a:
Auto-Swiat przeprowadził test 16 żarówek H4. art. '' o 50 procent więcej.... ściemy''
Wynik : b.dobre - Hella Light Power,Osram Bilux,Tesla+30proc.
dobre - Philips Power2night i SilverVision
bez zastrzeżeń - Hella Blue Light,Osram silverstar+50%,Philips Blu Vision,
''Wniosek : chcąc mieć dobre oświetlenie w umiarkowanej cenie, wystarczy kupić zwykłe żarówki dobrej firmy.Jeśli chcemy mieć jeszcze jaśniej, możemy kupić białe żarówki o zwiększonej wydajności, ale to jest tylko trochę lepsze, a dużo droższe.Natomiast niebieskie żarówki zawsze albo o wiele gorzej świecą,albo kosztują krocie i są mniej trwałe.''
Na żywotność żarówek ogromny wpływ ma napięcie w instalacji - im jest wyższe, tym częściej wymieniamy żarówki.



nie do konca sie zgadzam z kolega.... ja kupilem H4 OSRAM COOL BLUE roznica ogromna... swieca na bialo mocnym swiatlem...

SeniorA - Sob Sty 31, 2009 23:53

Przecież to nie jest moja opinia.Przytaczam wyniki testu z Aś.
thef - Nie Lut 01, 2009 00:17

Testy testami i Auto Świat to prawie tak jak Super Express i nigdy nie wiadomo kiedy napiszą czystą prawdę ;) Wszystko wychodzi w praniu czyli najlepsze są opinie znajomych ;) (choć nie zawsze jak wiadomo). TVN Turbo niby taka fajna telewizja dla zmotoryzowanych a też pod przykrywką pseudo testów reklamują (podobnie jak AutoBild w wersji polskiej) super hiper dodatek do oleju wywodzący się radzieckiej technologii - czyli Modyfikator plus - ot przeciwwaga dla militeca (USA). Ale czy to działa? Zaryzykuj i sprawdź sam :D . Z żarówkami prosto, bo tylko kasę ewentualnie stracimy :)

Zatem, wszystkie opinie przyjmujmy z rozsądkiem.

zapal - Nie Lut 01, 2009 00:27

dokladnie jak kolea wyzej 100 % racji... tyle ze niestety trzeba wziasc pod uwage jedna rzezc.. nie kupuje sie takich rzeczy z niepewnych miejsc dam wam przyklad...

kolega kupl sobie w sklepie philips blue vision dal cos kolo 80-90 zl. i efekt spoko. pozniej inny kumpel postanowil tez sobie takie sprawic kupil na alldrogo... dal cos kolo 50-60 zl ... tylko te ze sklepu faktycznie swieca na bialo z niebieskim odcieniem (jakkolwiek to nazwac) a te z allegro jak normalna "zolta" podrobka...

ja swoje kupilem w sklepie wybralem osram bo sa tansze i sprzedawca mowl ze bardzo dobre a wedlug czesci osob lepsze od philipsa dalem cos kolo 40 pln i nie zaluje... nawet jesli spala sie po roku to wydatek rzedu 40 pln na rok to nie duzo (szczegolnie ze czesto jezdze noca) i naparwde widze roznice

Tomek1212 - Nie Lut 01, 2009 05:04

Ja w motocyklu (H4) na początku miałem żarówkę NARVA za 5,50zł. Zmieniłem na Osram Night Braker i nie zauważyłem absolutnie żadnej różnicy, poza tym, ze przepaliło się włókno od krótkiego po 3dniach. Ale podobno Philips Blue Vision sa godne polecenia.
Yassu - Nie Lut 01, 2009 22:36

Właśnie ciekawią mnie te Philipsy no i jeszcze wydaje mi się że Hella powinna być dobra, przecież to producent reflektorów :)
Tomek1212 jesteś jedyną osobą która pisze że nie zauważył różnicy pomiędzy zwykłą Narva a dużo droższą żarówką...

Wywalić 70zł za żarówki to nie problem tylko czy faktycznie widać różnicę, czy tylko piszą to osoby które "wyrzuciły" pieniądze w błoto? ;] Oto jest pytanie :P

Brt - Nie Lut 01, 2009 23:06

Yassu szkoda, że nie miałes okazji zobaczyć mojego R ;) podejrzewam, że szybko byś się przekonał :D ;)
Z testami różnie bywa, ale akurat wyniki tego testu częściowo weryfikowałem i moge potwierdzić dobrą jakość i zauważalną poprawę oświetlenia drogi dla zarówek Philips VisionPlus i Osram Nightbreaker :) Na Helach chyba jeździ sTERYD i o ile wiem to też są godne polecenia ;) Philipsy wytrzymały u mnie rok (ok. 15kkm) :ok:

[ Dodano: Nie Lut 01, 2009 23:07 ]
komplet Philipsów/osramów to koszt ok 50PLN ;) przynajmniej u mnie :D

thef - Pon Lut 02, 2009 00:00

Ja jeżdżę na H1 Vision Plus dokładnie od roku (mijania i drogowe) i różnica w stosunku do zwykłych jest zauważalna.
SeniorA - Pon Lut 02, 2009 00:05

Hella Light Power -'' najlepsze osiągi wśród homologowanych żarówek o standardowej mocy''
Narva ,Osram - '' b. dobre wł. świetlne, maks. oświetlenie w punkcie 75R '' / 75m przed autem
na prawej krawędzi drogi/.
To ,że żarówka subiektywnie jasno świeci to nie wszystko.Ocenia się jeszcze olśnienie , geometrię żarnika , położenie maks. na drodze , odchylenie świat.mijania od wzorca , maks. na ekranie 25m , maks. oświetlenie w punkcie 75R , strumień św. żarników mijania i drogowych, stosunek ceny do jakości.Wszystkie żarówki wyglądają niemal identycznie , ale tylko niektóre są b.dobre. Przeglądając parametry żarówek dostępnych na rynku , na 30 marek , bardzo dobrych było 10 , ale ani jedna nie spełniała wszystkich wymagań.

[ Dodano: Pon Lut 02, 2009 00:53 ]
Yassu - Ja kierując sie parametrami żarówek , nie ceną , wybrałbym z Twojej listy w kolejności : 4 , 6 , 7.
A jeśli ceną to odwrotnie.Czyli racjonalnie było by 6.

[ Dodano: Pon Lut 02, 2009 00:59 ]
thef - my mówimy o H 4

[ Dodano: Pon Lut 02, 2009 08:05 ]
żeby nie być gołosłownym :
strumień świetlny(lm) żr.mijania : nr4 1025 lm , nr6 900 lm , nr7 848 lm /norma 1000 +- 15%
strumień świetlny(lm) żr.drogowe:nr.4 1812 lm, nr6 1625lm , nr7 1514lm/norma 1650 +- 15%
geometria żarników wszystkich dobra.

nr 4 - bardzo dobre wyniki , minimalny rozrzut jakościowy, cena !
nr 6 - niebieski filtr pochłania światło ale radzi sobie na styk
nr 7 - osiągi żarnika w dolnej granicy normy , brak zastrzeżeń jakościowych

wybór należy do Ciebie.

Tomek1212 - Pon Lut 02, 2009 19:17

Yassu napisał/a:
Właśnie ciekawią mnie te Philipsy no i jeszcze wydaje mi się że Hella powinna być dobra, przecież to producent reflektorów :)
Tomek1212 jesteś jedyną osobą która pisze że nie zauważył różnicy pomiędzy zwykłą Narva a dużo droższą żarówką...

Wywalić 70zł za żarówki to nie problem tylko czy faktycznie widać różnicę, czy tylko piszą to osoby które "wyrzuciły" pieniądze w błoto? ;] Oto jest pytanie :P


Ja miałem tę żarówkę przez całe 3dni dopóki sie nie spaliła, więc wiele o niej powiedzieć nie mogę, nie mniej jednak w tym okresie naprawdę nie zauważyłem żadnej różnicy.

Lechos - Pon Lut 02, 2009 20:09

Kulam od jakiegos czasu na Philips X-Treme Power +80%, widoczne bielsze swiatlo ale stojac przed samochodem, wodocznosc po zmroku moze z 10% lepsza od standartowych. Jednym slowem ---- rewelki nie ma (a opis ich byl taki wspanialy i zachecajacy)
sTERYD - Wto Lut 03, 2009 00:23

co do H4 nie wiem, u siebie mam do mijania osram nightbreaker (poprzednio narva, bo się jedna przepaliła podczas przeglądu :/ ) a w długich Hella power light czy jakoś tak (poprzednio fabryczne :) )... w obu wypadkach super i widać różnicę po poprzednikach, ale muszę przyznać, że kluczową sprawą są czyste szkła reflektorów... jak są zachlapane to cudów nie ma :/
arturky - Wto Lut 03, 2009 02:04

Yassu, Warto zainwestować w dobre żarówki. Ja mam wspomniane Philipsy BlueVision i różnica jest zauważalna w porównaniu do "zwykłych". Barwa światła jest zbliżona do białej. Jednak używam samochodu w większości na krótkich dystansach, co powoduje, że Philipsy nie wytrzymują nawet roku... :neutral: Kupiłem teraz nr 7 z Twojej Żarówkowej Listy Przebojów. :lol: Philips i Hella MADE IN GERMANY. ;-)
wild_weasel - Wto Lut 03, 2009 08:11

A ja po przepaleniu jednej ponownie założyłem komplet Philips Blue Vision - i tym razem nie jestem zadowolony. Poprzednio świeciły rewelacyjnie, a teraz, jak określił kolega "jak w starej favoritce". I takie właśnie odnoszę wrażenie :/ Bardzo słabo oświetlają drogę. Już SKP odwiedziłem - gość wyśmiał Blue Vision :neutral: i polecił coś nie niebieskiego.
Czego to może być kwestia? Nieoryginalne żarówki? Poprzepalane kostki? Reflektory są czyste.

Brt - Wto Lut 03, 2009 09:12

możesz spróbować zmierzyć napięcie na żarówce ... o ile pamiętam, to te Twoje lampy dość jasno świeciły ..... może jakiś trefny komplet :roll: hmmmm chętnie zrobiłbym porównanie z osramami które mam obecnie :roll:
SeniorA - Wto Lut 03, 2009 20:55

Yassu

Odpowiadając na drugie pytanie , uważam że nie warto przepłacać, bo żarówki to nie wszystko. Ważne są jeszcze lampy, napięcie w instalacji , dokładność połączeń a nawet stan akumulatora.

Dobre żarówki wcale nie muszą dużo kosztować.

Yassu - Wto Lut 03, 2009 21:16

Jeszcze jedno pytanie...
Czym się różnią:
1. Osram SILVERSTAR - 35,99zł (alledrogo)
2. Osram NIGHT BREAKER - 37,99zł wzwyż (alledrogo)
Które lepsze ? Niedaleko mojej pracy koleś ma w sklepie Osramy nr 1 w cenie 40zł/kpl. i Philips Blue Vision za 80zł/kpl. (z 2xW5W) trochę za drogo :D
A może kupić - Philips H4 GT150 POWER2NIGHT - 53zł (alledrogo) ??

SeniorA napisał/a:
żeby nie być gołosłownym :
strumień świetlny(lm) żr.mijania : nr4 1025 lm , nr6 900 lm , nr7 848 lm /norma 1000 +- 15%
strumień świetlny(lm) żr.drogowe:nr.4 1812 lm, nr6 1625lm , nr7 1514lm/norma 1650 +- 15%
geometria żarników wszystkich dobra.

nr 4 - bardzo dobre wyniki , minimalny rozrzut jakościowy, cena !
nr 6 - niebieski filtr pochłania światło ale radzi sobie na styk
nr 7 - osiągi żarnika w dolnej granicy normy , brak zastrzeżeń jakościowych


SeniorA - możesz wykombinować takie "testy" jeszcze tych dwóch Osramów ?? Będę wdzięczny :)

SeniorA - Wto Lut 03, 2009 23:28

nr1 - strumień żarnika : mijania 981 lm. , drogowe 1689 lm ,geometria żarnika dobra ,
b. dobre właściwości świetlne okupione znacznym wzrostem olśnienia /oślepia innych/
położenie maks. na drodze przed autem dostateczne / to jeden minus /
nr2 - nie mam

Ale: Osram Bilux - b. dobra żarówka , wysoka jakość, widać , że da się zrobić tanią i dobrą.
strumień mijani/drogowe - 951/1758 lm.
położenie maks. na ......dobry, niska cena.

żarówki zużywają się stopniowo zanim się przepalą , słabną. Jeśli wymienimy je po roku to
nawet gorsze będą świeciły początkowo lepiej. Pozdrawiam

muzyczny_rover - Nie Lut 08, 2009 11:04

osobiście mam od roku założone zarówki Philips X-treme Power: Racing Performance ; coś 80% wiecej swiatła ..od roku zero problemów światło zdecydowanie lepsze niż na standardowych, pozdrawiam i polecam
nicco_nuwai - Pon Lut 09, 2009 23:19

My mieliśmy w naszym Peugeocie 206 żarówki Philipps'a, najpierw jakieś drogie za 100zl, bodajże philips xtreme - po miesiącu się przepaliły i gwarancyjnie Philipps Polska wymienił je na blue vision, które też padły po mniej więcej takim samym okresie czasu... Przyznam jednak, że była widoczna różnica między nimi a zwykłymi żarówkami! Potem zainwestowaliśmy w osram nightbreaker ale niestety po pół roku podziękowały za współpracę i dzięki temu mamy hella blue light, które 6mcy jak na razie się trzymają, z tego co wiem:D w Roverku za to pierwszym z zakupów właśnie były te żaróweczki Helli i póki co (2 miesiące) dają radę, zwłaszcza w nocy:)

pzdr nuwai

ash - Pon Lut 09, 2009 23:34

To i ja dodam swoje 3 grosze. Jezdzilem rok na zwyklych po 7zl H4. 3mc temu zmienilem na Osram Nightbreaker za 50zł. To co zauwazylem to barwa swiatła - z zoltej na biała (ladniej) ale co do jakosci swiecenia powiem, ze zamiast obiecanych 90% more light zauwazylem jakies 15%, nie wiecej.
Michal - Wto Lut 10, 2009 00:20

A ja napisze o żarówkach o których jeszcze nawet zdanie nie padło a mianowicie mam żarówki BOSCH XENON BLUE i muszę powiedzieć że świecą białym fajnym światłem, a jeśli chodzi o różnicę pomiędzy zwykłą żarówką a tą to jest ona zauważalna w dużym stopniu szczególnie w nocy, droga jest dobrze oświetlona w porównaniu do takiej za 7 zł. Mam je już 1,5 roku i jeszcze świecą, co do ceny na alledrogo można je kupić 60 zł za komplet.







_______________________________
Pzdr.

kornik11 - Pią Lut 20, 2009 22:55

zainwestowałem dzisiaj w żaróweczki Osram Nightbreaker... założyłem... i szok :shock: jak dla mnie świecą dużo gorzej niż poprzednie (Philips Premium), a w zasadzie jakby krócej.

w związku z tym mam pytanie. czy jest szansa, że po zmianie żarówek "coś" się przestawiło i konieczna będzie regulacja świateł? bo innego wyjaśnienia nie widzę. nie chce mi się wierzyć, że te żarówki normalnie tak świecą :/

blue827 - Sob Lut 21, 2009 09:39

Jako dzienne światła używam szeregowo połączone H3 Osram All Weather, świecą się na żółto , ale to dobrze bo są przez to lepiej widoczne w dzień niż białe światła.

A jako mijania mam H4 philips NightGuide, ale trudno mi co kolwiek o nich napisać, poprostu świecą.

tetryk - Sob Lut 21, 2009 10:58

jezeli ktoś chce to moge polecic żarówki z magneti marelli-z serii xl,swieca naprawde dobrze-mają +50% i swiecą naprawde bardzo "bialym" światłem....
miałem juz żarówki z osrama i philipsa-różne i takie +30 %,i takie z filtrami ,i takie co świecą na "biało"-ale wszystkie te typy żarówek wymiekły przy MM xl-możecie mi wierzyć.....hella to shit maksymalny-robiony w chinach (co oczywiscie go nie dyskwalifikuje),ale neiestety bardzo niskim kosztem,czesto po założeniu żarówek z helli nie idzie ustawić refl.w samochodzie........
p.s.
MM xl mają jeszcze jedną zaletę-mają filtr UV,który jest dosyć ważny w refl.gdzie szybka przednia (lub ta w środku jak np.w R400 lub starym mondeo)jest wykonana nie ze szkła,a z tworzywa-wtedy nie żółknie.... :wink:
aha i jeszcze jedno-nie kosztują krocie jak osramy i philipsy,a trzeba dodać że żarówki +30/+50 % niestety czesciej bedziemy wymieniac bo mają krótszą żywotność (żarówka mocniej świeci kosztem żywotności żarnika)-co przy jeździe na światłach przez całą dobę też nie jest bez znaczenia....

Tomek1212 - Sob Lut 21, 2009 18:20

kornik11 napisał/a:
zainwestowałem dzisiaj w żaróweczki Osram Nightbreaker... założyłem... i szok :shock: jak dla mnie świecą dużo gorzej niż poprzednie (Philips Premium), a w zasadzie jakby krócej.

w związku z tym mam pytanie. czy jest szansa, że po zmianie żarówek "coś" się przestawiło i konieczna będzie regulacja świateł? bo innego wyjaśnienia nie widzę. nie chce mi się wierzyć, że te żarówki normalnie tak świecą :/


Miałem dokładnie to samo na identycznych żarówkach. W reflektorze raczej nic sie nie przestawiło.

Bidi - Sob Lut 21, 2009 18:24

dzis mi sie przepalila wlasnie Osram Nightbreaker mialem moze ok3 miecha i teraz w gdzies mam kupie jakies Philipsa wlasnie chyba Premium plus 30 %
des - Sob Lut 21, 2009 19:07

Mnie też się dzisiaj przepaliła żarówka Osram Night Breaker (po 4-5 miesiącach) i też już nie kupie tych żarówek pomimo tego że jak dla mnie świecą one na prawdę dobrze. Nie będę wydawał 50-60zl co 4 miesiące bo to nie ma sensu. Teraz będzie Philips Premium.
kornik11 - Sob Lut 21, 2009 21:47

Tomek1212 napisał/a:
Miałem dokładnie to samo na identycznych żarówkach. W reflektorze raczej nic sie nie przestawiło.


Tomek1212 naprawiłeś to jakimś sposobem?

Tomek1212 - Sob Lut 21, 2009 21:55

Nic nie naprawiałem, bo żarówka spaliła się po trzech dniach, pisałem o tym wcześniej.
SyntaX - Nie Lut 22, 2009 13:52

Ja kupiłem takie http://www.allegro.pl/ite..._d_h4_2szt.html i bardzo sobie chwalę.
Sa naprawdę OK jak na ta cenę.
Przedtem miałem Philips +30% widac różicę, nie oślepiają.

kzrr - Pon Cze 06, 2011 14:48

Odświeże kotleta :D i to na mocno starym oleju

Wczoraj padła jedna zarówka, więc trzeba wymienić. Przez ponad 2 lata ładnie świeciły mi Philipsy BlueVision.
I teraz pytanie, chciałbym sprawdzić coś innego ale mam dwa wymagania - względnie białe światło (podobne do tego z blue vision może ciut lepsze), większy zasięg i dobra jeśli nie bardzo dobra widoczność w nocy bo dużo jeszcze po ciemku. Co polecicie ?

ps: nie mam zamiaru wstrzynać wojny: markowe zarówki vs. zarówki z biedronki.
ps2: ksesony i inne stroboskopy odpadają na starcie.

Brt - Pon Cze 06, 2011 14:55

kup takie same ... jak dla mnie mają dobry stosunek jakości do ceny i też byłem z nich zadowolony :ok:
SIMON - Pon Cze 06, 2011 16:24

Ja polecam Tungsram H4 Megalight Ultra +90% cena ok. 30 zł z przesyłką ( alledrogo ) - wcześniej miałem OSRAM NIGHT BREAKER spaliły się po 9 miesiącach choć światło minimalnie lepsze niż w Tungsram.
kzrr - Wto Cze 07, 2011 07:58

A testował ktoś z was Philipsy Diamond Vision ? Ponoć to następca BlueVision. Jakieś wrażenia są lepsze ?
Raptile - Wto Cze 07, 2011 09:26

Philips premium +30 dają rade i rozsądna cena
kzrr - Wto Cze 07, 2011 09:37

Raptile napisał/a:
Philips premium +30


Lepsze niż BlueVision ?

Brt - Wto Cze 07, 2011 10:05

kzrr napisał/a:
Lepsze niż BlueVision ?

W świeceniu nie (premium +30% to podstawowa żarówka philipsa), ale w żywotności tak no i niższa cena. Ale to są bardzo dobre żarówki tylko świecą bardziej żółto niż BlueVision. Obecnie na takich jeżdżę (alfa i merry) i są :ok:

kzrr - Wto Cze 07, 2011 10:17

Brt napisał/a:
niższa cena


te 25-30 pln to nie jest jakaś tam mega róznica.

Brt napisał/a:
(alfa i merry)


merry ? co to za potwór :D

Jak by ktoś wiedział jak świecą Diamond Vision to niech piszę :D

Brt - Wto Cze 07, 2011 10:27

merry = Opel Meriva 1.7CDTI - tata go ujeżdża i czasami ja ;)

kończymy OT :ok:

Jugol - Wto Cze 07, 2011 12:57

kzrr tez miałem Philipsy Blue Vision- mi posłużyły 10miechów- więc te 2 lata u Ciebie uważam- dobry wynik. Jak świecą wiesz- mnie zadowalało ich światło, ale stwierdziłem, że nie mam zamiaru co 10 iechów wywalać prawie 100pln na żarówki. Obecnie jeżdżę na Philips Premium +30%- jestem zadowolony, ale w porównaniu z Blue- jest deczko ciemniej. Na Premium juz śmigam ok. 1,5 roku, ale jak przyjdzie na nie czas, to wezmę żarówki Hella (pakowane na pierwszy montaż ) . Ale chyba wezmę Blue z tej firmy, tu masz namiary o co mi chodzi:

http://allegro.pl/hella-z...1638800690.html

http://allegro.pl/zarowka...1622494837.html

...jakość-cena wg. mnie jak najbardziej :ok:

sobrus - Wto Cze 07, 2011 13:07

Generalnie super hiper drogie żarówki to wywalanie kasy w błoto.

+90% wcale nie dają +90% światła, ale mają za to zauważalnie krótszą żywotość.
Żarówki po prostu powinny być dobrej firmy, nie jakieś no-name. Z odpowiednią geometrią żarnika.

Jeżeli ktoś lubi xenon-look może inwestować w niebieskie, jeżeli ktoś chce mieć lepszą widoczność w trudnych warunkach powinien zainwestować w zółto-fioletowe "allweather" (takie zamierzam sobie kupić następnym razem, jeżeli znajde H7).

Jako zwykłe żarówki używam Tungsram, bo są relatywnie tanie i dobre.

Jugol - Wto Cze 07, 2011 13:16

sobrus napisał/a:
+90% wcale nie dają +90% światła, ale mają za to zauważalnie krótszą żywotość.


Dokładnie tak jest jak piszesz. Oglądałem kiedyś testy różnych żarówek, i te +70%, +90% to tylko napis na pudełku, max. to zaledwie 7-8%, ale i tak dzieję się to kosztem żywotności żarnika właśnie.
Najbardziej zgodne podczas tych testów były standardowe- firmowe żarówki.

Jeden z ostatnich testów:

http://www.auto-swiat.pl/...przez-przypadek

...ja akurat oglądałem podobny test bodajże z 2008r. ale wnioski nasuwają się podobne.
Dopiero zauważyłem, że temat dotyczy H4, a nie H7 :głupek2: , więc kzrr, może te Visiony Philipsa dlatego dłużej Ci posłużyły :hm: Myślę, że jednak troszkę rozjaśniłem Ci obraz w kwestii żarówek.
Napisz co kupiłeś ;)

kzrr - Wto Cze 07, 2011 13:30

Jugol napisał/a:
wywalać prawie 100pln na żarówki


Ja dałem za nie 45 pln na allegro.

sobrus napisał/a:
Generalnie super hiper drogie żarówki to wywalanie kasy w błoto.


Generalnie te 45-60 pln raz na rok czy dwa moge wydać na zarówki.

70% mojej jazdy samochodem to jazda po zmroku czy w nocy, wiec zalezy mi na dobrej widocznosci, już nie raz z daleko dzieki BlueVision widzialem sarny czy inne zagrozenia.

Zastanawiam się nad:

1)BlueVision - 4000K
2)CrystalVision - 4300K
3)DiamondVision - 5000K (te już są dosyć niebieskie więc agroturystyce raczej dziękujemy)

[ Dodano: Wto Cze 07, 2011 13:30 ]
Jugol napisał/a:
Myślę, że jednak troszkę rozjaśniłem Ci obraz w kwestii żarówek.


Generalnie troche orientuję sie w tym temacie, chodzi mi bardziej oto czy ktoś np zmienił z BlueVision na te CrystalVision czy DiamondVision i czy widać różnice to i jeśli tak to jaką - to mnie najbardziej interesuje. Cena i żywotność to raczej drugoplanowa rola.

Jugol - Wto Cze 07, 2011 13:39

No widzisz, ja prawie 3 lata temu płaciłem 96pln za H7 BlueVision. Ale skoro dałeś tyle i byłes happy z nich, to w sumie po co zmieniać. A co do Helli i H4, to też coś mam:

http://allegro.pl/zarowka...1628385657.html

szoso - Wto Cze 07, 2011 13:41

Jugol, H7 mogą być droższe od H4
Jugol - Wto Cze 07, 2011 13:43

szoso420 napisał/a:
Jugol, H7 mogą być droższe od H4


Raczej są droższe- już to sprawdziłem :spoko:

kzrr - Wto Cze 07, 2011 14:01

Jugol napisał/a:
to w sumie po co zmieniać.


Po to :)

70% mojej jazdy samochodem to jazda po zmroku czy w nocy, wiec zalezy mi na dobrej widocznosci,

Jugol - Wto Cze 07, 2011 14:04

kzrr napisał/a:
Po to

70% mojej jazdy samochodem to jazda po zmroku czy w nocy, wiec zalezy mi na dobrej widocznosci,


To akurat wiem- czytałem wcześniej. Ale czy przez te 2 lata nie byłeś z nich zadowolony ??

kzrr - Wto Cze 07, 2011 14:38

Byłem jasne że tak ;) Ale można przecież spróbowac cos mocniejszego lepszego :)
szoso - Wto Sie 09, 2011 09:04

po dwumiesięcznym namyśle kupiłem Philips Bluevision Ultra
mają się tak nie przepalać jak Bluevision, zobaczymy :wink:
koszt 90zł