Zobacz temat - Fajne tytuły piosenek:-)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Fajne tytuły piosenek:-)

kolin - Wto Sty 22, 2008 12:58
Temat postu: Fajne tytuły piosenek:-)
Panie i Panowie podajcie jakieś ciekawe tytuły piosenek bo już nie mam czego słuchać(znudziły mi się) może ktoś z was zna coś ciekawego:?:

Słucham każdej muzyki po trochu wiec pisać i pisać :mrgreen:

MaReK - Wto Sty 22, 2008 13:35

warszawa.eska.pl - goraca 20stka hitow :)

rmf.fm - poplista

sciagaj i sluchaj :rotfl:

oizo64 - Wto Sty 22, 2008 15:22

Craig David - Kinda Girl For Me
To taki numer ktory znalazlem tydzien temu I mi sie podoba.
(Sorki za brak ogonkow, pisze z PocketPc)

ray0579 - Wto Sty 22, 2008 21:03

Kolin skoro słuchasz wszystkiego po trochu, to na te zimne wieczorki proponuje Ci pewną składankę. Bardzo spokojna muzyka, ale ja taką uwielbiam jadąc nocą swoim Roverkiem, i myśle, że spokojnie można ją też wykorzystać do czegoś innego :)

eClectic Deep Chill Grooves
CD 01
01 Skinny - Sweet Thing
02 Dido - Honestly Ok
03 Morcheba - Never An Easy Way
04 Faithless - Evergreen
05 Akyra - Thru Me
06 Baxter - Fading
07 Illumination - Cry Me A River
08 Fused - Flashback
09 Almamegreta - Catene
10 Madrid De Los Austrias - Sport In Lissabon
11 Jose' Padilla - Nina
12 Sin E - Will Your Love

xxxgrze - Wto Sty 22, 2008 21:12

MaReK napisał/a:
warszawa.eska.pl - goraca 20stka hitow :)

rmf.fm - poplista



Ty tak na serio. :?: :roll:

michone - Wto Sty 22, 2008 21:26

na codzien slucham muzyki clubowej + housik czasem hh... ale powiem wam ze ostatnio spodobaly mi siedwie piosenki :
Britney Spears - Piece of me
Rihanna - Don't stop the music

Ale lubie je sluchac tylko i wylacznie jak ogladam teledyski :P

MaReK - Sro Sty 23, 2008 11:29

xxxgrze napisał/a:
Ty tak na serio. :?:

Dlaczego pytasz?

No przyszlo mi to do glowy, zeby sobie tam poszukal piosenek na szybko :)

Ma do wyboru jeszcze MTV, VIVA. itp ;)

Oczywiscie moze poszukac czegos bardziej wykwintnego na polskie radio program 1-3.
Radio pogoda - teraz Niedzwiedzki tam prowadzi swoje audycje.

kolin - Sro Sty 23, 2008 14:30

michone napisał/a:
Rihanna


Pewnie dla tego,że fajna :dupa: z niej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Piotrass - Sro Sty 23, 2008 14:45

Atomik Harmonik -Turbo Polka :lol:
Charly Lownoise & Mental Theo - Wonderful Days 2008 (Showtek Remix)
Comiccon - Luvstruck (Original Mix)
DEADMAU5 - not Exactly (Original mix)
Girardi & Orian Feat. Fatal Charm - Lucille
Paul van Dyk feat. Rea Garvey
SESA Ft Sharon Phillips-Like This, Like That (2007 Vocal Mix).
Alex C. - Du Hast Den Schonsten Arsch Der Welt (Basshunters Bass My Ass Mix) :twisted:
I nic innego :)

piotr8 - Sro Sty 23, 2008 17:22

Ostatnio wpadło mi w ucho Mattafix-Living Darfur
Polecam też Stéphane Pompougnac-Café de flore i wogóle cały album hôtel costes

JSkok - Sro Sty 23, 2008 17:51

Jak ci się wszystko znudziło to ( gdy jedziesz sam i dalej) proponuję, posłuchaj starego radosnego Jazzu- najszybciej przegrasz z internetu.

To mój sposób na dzisiejszą twórczość w rozrywce.

thef - Sro Sty 23, 2008 17:57

Ja polecam na długie trasy i nie tylko muzykę poważną w nowoczesnych aranżacjach z użyciem instrumentów elektronicznych. Szkoda tylko, że ciężko takie rzeczy znaleźć.
MaReK - Sro Sty 23, 2008 18:03

A ja na dluzsze trasy to polecam radio... CB :P
piotr8 - Sro Sty 23, 2008 18:11

MaReK napisał/a:
A ja na dluzsze trasy to polecam radio... CB :P

I to jest prawidłowe podejście do sprawy :lol:

MaReK - Sro Sty 23, 2008 18:14

Bardzo ekonomiczne, a wieczorem mozna sobie pogadac czasem z sympatycznymi ludzmi.
Zdarza sie ze i kobitki znaja sie na tej technice ;)

kasjopea - Sro Sty 23, 2008 19:07

Najlepszy na dobry humor jest Józek z Bagien :mrgreen:
MaReK - Sro Sty 23, 2008 19:09

Oj nie... najlepszy jest utwor napisany przeze mnie pod muzyke napisana przez Thefa na nute Jozka z Bagien ;P

Do wgladu w temacie wyzej ;D

kasjopea - Sro Sty 23, 2008 19:10

Sorki, oczywiście. Czapki z głów :lol:
ray0579 - Sro Sty 23, 2008 19:41

Również polecam Mattafix, świetny utwórek. Również "In the background" Mattafix oraz kolekcje składanek "Cafe del mar"
piotr8 - Sro Sty 23, 2008 19:46

ray0579, z jakiego albumu jest "In the background" bo nie moge znaleść ?
ray0579 - Sro Sty 23, 2008 20:19

ray0579 napisał/a:
Również polecam Mattafix, świetny utwórek. Również "In the background" Mattafix oraz kolekcje składanek "Cafe del mar"


Mattafix - Rhythm And Hymns [2007]

1. Skake Your Limbs 3:40
2. Living Darfur 4:12
3. Angel 4:10
4. In The Background 3:45
5. Things Have Changed 3:46
6. Stranger Forever 4:02
7. Freeman 4:31
8. Got To Lose 3:34
9. In My Life 4:30
10. Memories Of Soweto 3:38
11. Far From Over 3:56

Polecam również "Gangsta Blues" ze starszej płyty gdzie jest BIG CITY LIVE

piotr8 - Sro Sty 23, 2008 20:21

ray0579, dzięki ale właśnie tego słucham kawał dobrej muzy
xxxgrze - Sro Sty 23, 2008 22:12

MaReK napisał/a:

Dlaczego pytasz?


Szczerze mnie zaskoczyłeś. :shock: Do tej pory byłem przekonany, że szczególnie eska jest skierowana do trzynastoletnich panienek, a nie do trzydziestoletnich facetów. :wink:

MaReK - Czw Sty 24, 2008 00:42

A sluchasz jej, ze masz takie zdanie ;) ?

Owszem repertuar (ale to prawie w kazdym radiu) nie jest zbyt wyszukany i oryginalny ale kilka utworow mozna posluchac. Radiostacja tez juz ma przyzwoity klimat, bo kiedys ciezko mi sie jej sluchalo. A wawa daje calkiem fajne polskie kawalki no i ma detektywa inwektywa, do ktorego kiedys zadzwonilem z zartem, ale to temat na inny watek ;)

Mnie wiek nie przeszkadza w sluchaniu muzyki ;)
Podobno muzyka lagodzi obyczaje i laczy pokolenia wiec z tym wiekiem to chyba na sile wyszukany argument ;)
Poza tym nie biore pod uwage kto czego slucha. Niech slucha jesli mu sie podoba.
Podobne zdanie mam o czlonkach klubu jezdzacych innymi samochodami niz Rover/MG :P

Pozdrawiam,

xxxgrze - Czw Sty 24, 2008 05:18

MaReK napisał/a:
A sluchasz jej, ze masz takie zdanie ;) ?


Niestety :roll: W sklepie w którym na ogół robię zakupy leci na okrągło. :wink:

Tak zupełnie na poważnie, to uważam, że wiek a co za tym idzie pewnego rodzaju doświadczenia, przeżycia, wrazliwość mają wielki wpływ na to czego słuchamy. Największe znaczenie ma oczywiście to co wyniesiemy w dzieciństwie z domu i w jakim środowisku się wychowujemy. Możesz się ze mną zgadzać lub nie, ale statystyczna trzynastolatka słucha innej muzyki niż statystyczny trzydziestolatek. :wink:

Stacje radiowe doskonale to rozumieją i dopasowują swój repertuar pod konkretne grupy docelowe.

Posłuchaj np. PR 1, PR 2, PR 3, radia jazz, antyradia, eski. Porównaj a przekonasz się o czym piszę. Inna muzyka, inne wiadomości, inny sposób prowadzenia audycji, inny sposób rozmów ze słuchaczami.

Jeżeli chodzi o moje sympatie muzyczne to są one bliskie sympatiom naszego wspólnego znajomego niejakiego Michała R. :wink:

A wracając do głównego tematu rozmowy, to uważam, że jak już kiedyś napisałem każdy fan Roverków powinień posłuchać utworu Franka Sinatry - Love's Been Good To Me. :wink: :mrgreen:

MaReK - Czw Sty 24, 2008 08:46

xxxgrze napisał/a:
Niestety :roll: W sklepie w którym na ogół robię zakupy leci na okrągło. :wink:

Co Ty? Robisz zakupy w sklepie dla 13-to latek :P

xxxgrze napisał/a:
Stacje radiowe doskonale to rozumieją i dopasowują swój repertuar pod konkretne grupy docelowe.

I uwazam ze w kazdej mozna znalezc cos dla siebie.

xxxgrze napisał/a:
Posłuchaj np. PR 1, PR 2, PR 3, radia jazz, antyradia, eski. Porównaj a przekonasz się o czym piszę. Inna muzyka, inne wiadomości


Zgadzam sie. Co prawda nie slucham radia jazz, ani 1 i 2 ale zdarza mi sie sluchac 3 i antyradia. Muzyka inna, audycje inne i zupelenie inny poziom.
Chociaz w antyradio (rano bo wtedy zdarzy mi sie posluchac w samochodzie) prowadzacy chwilami przypominaja mi prowadzenie jak z eski czy radiostacji :)

Tak czy inaczej, cale szczescie ze stacje radiowe roznia sie od siebie repertuarem i konwencja programow - inaczej radia samochodowe nie musialby miec kilku programow pamieci ;)
A wiadomosci w stacjach typu eska czy radiostacja to maja wiadomosci dosc ubogie.
To co im sie akurat przeczyta ze strony www.pap.pl ;)
Natomiast sposob ich czytania jest prawie taki sam we wszystkich stacjach, rozni sie glosem, plcia czytajacego i doswiadczeniem. Akurat wiadomosci najczesciej slucham na Ztce albo RMFie.
W radiu maryja, tez czasami sa ciekawe audycje. Kiedys sobie w firmie ustawilismy dla zabawy i szybko okazalo sie, ze audycje z mocherami sa rzadkoscia - no ale sa ;)

xxxgrze napisał/a:
Jeżeli chodzi o moje sympatie muzyczne to są one bliskie sympatiom naszego wspólnego znajomego niejakiego Michała R. :wink:


Nie znam gust Michala. Szczerze piszac, nie wiem o jakim Michale mowa :sad:
Wiem natomiast, ze to czego slucham zalezy w duzej mierze od nastroju w jakim jesetm.
Pewnie wiekszosc tez tak ma. Dlatego jesli jade samochodem, to przelaczam sie pomiedzy stacjami az znajde cos co mi akurat odpowiada :)

xxxgrze napisał/a:
to co wyniesiemy w dzieciństwie z domu i w jakim środowisku się wychowujemy

Zgadzam sie. Chociaz w dziecinstwie sluchalem Pana Kleksa ;)

xxxgrze napisał/a:
statystyczna trzynastolatka słucha innej muzyki niż statystyczny trzydziestolatek

Nie mowie, ze nie. Ale moze sie zdarzyc, ze niektore utwory podpasuja i 13 i 30 ;)

W pracy i w domu radia nie slucham. Jesli juz to raczej ogladam TV.
A tu.. no coz. Zdominowal TVN :)
Fakty, uwagi, DD TVN :) no i TVNTurbo ;)

W kazdym razie, wszystko sprowadza sie do tego, ze ja slucham tego co mi akurat sie spodoba ;) Jak mi sie grany repertuar nie podoba to przelaczam.
Na pewno jednak nie bede twierdzil, ze ta czy ta stacja sa cool, bo tak powiedzial Mietek czy Wiesiek :)

Pozdrawiam,

morris - Czw Sty 24, 2008 13:47

MaReK napisał/a:
W kazdym razie, wszystko sprowadza sie do tego, ze ja slucham tego co mi akurat sie spodoba Jak mi sie grany repertuar nie podoba to przelaczam.

Traktując jednak muzykę nawet szeroko pojętą popularną jako formę sztuki, można mówić o różnych poziomach wrażliwości, wyczuciu estetyki itd osób słuchających jakiegoś typu piosenek. Mam wrażenie, że o tym pisał xxxgrze, jeśli tak to ja się z tym zgadzam.
Oczywiście jeśli chodzi np. o aerobick to mi wszystko jedno co leci byle równo dudniło :wink: Ale autor wątku zdaje się szuka muzyki do posłuchania

MaReK - Czw Sty 24, 2008 15:50

Otoz to, dlatego nie znajac gust muzycznych kolegi "założyciela" podałem mu co mi na mysl przyszlo, gdzie moze szukac tytyłow utworow wraz z wykonawcami i tam klikac sobie "posluchaj" i byc moze trafi w swoje klimaty - skoro zaznaczyl, ze moze sluchac wszystkiego ;) W sumie ja tez moge tak powiedziec, ale... jak mnie moj wspolnik raczy jakimis twardymi kawalkami zaspolu metallica - to jakos tego zdzierzyc nie moge ;)

Powoli zaczynamy schodzic z tematu na dyskusje o gustach, nie robmy tego.

Wpisujcie tu utwory, ktore proponujecie do posluchania i juz :)

Pozdrawiam,

Viniu - Pią Sty 25, 2008 10:26

Podczas jazdy dużą dawkę pozytywnej energii dają mi kawałki AC/DC... Highway to Hell, Hells Bells, You Shook Me All Night Long, Back in Black to tylko te najbardziej znane utwory, ale reszta, ta mniej znana również daje darę... Ot taki kawał solignego rock'n'roll`a :)
Markzo - Pią Sty 25, 2008 21:49

kurka ktos tu slucha tego co ja! :twisted: AC/DC niezla sprawa:P w szczegolnsoci solowki Angusa;P do autora tematu, na dlugie nocne trasy polecam kawalki dynamiczne sam uwielbaim album Metallicy nagrany z orkiestra symfoniczna - S&M. bajka poporostu!! i nawet mojejmu tacie (51 lat) sie to podoba! moze sobie sproboj:P
Spiro - Sob Sty 26, 2008 00:36

Disco 70/80 :

Shannon - Let The Music Play

The Pointer Sisters - Dare Me

Rufus & Chaka Khan - Ain't Nobody

Quincy Jones - Ai No Corrida

A Taste Of Honey - Boogie Oogie Oogie

Anita Ward - Ring My Bell

Degrees Of Motion - Do You Want It Right Now

Oczywiście odpowiedniki tych numerów w nowych aranżach możecie usłyszeć aktualnie w wielu klubach.

Polecam :)

kasjopea - Sob Sty 26, 2008 14:41

Depeche Mode, szczególnie starsze albumy :ok:
general_p - Sob Sty 26, 2008 15:52

kasjopea napisał/a:
Depeche Mode, szczególnie starsze albumy

Speak And Spell :ok: :ok: :ok: :ok:

kasjopea - Sob Sty 26, 2008 15:54

general_p napisał/a:
kasjopea napisał/a:
Depeche Mode, szczególnie starsze albumy

Speak And Spell :ok: :ok: :ok: :ok:

Widzę, że się z kolegą polubimy :mrgreen:

general_p - Sob Sty 26, 2008 16:01

Noooooo.

A poza tym:
Acid Drinkers - Seek and Destroy :ok:
Acid Drinkers - L.O.V.E. Machine :ok:
Acid Drinkers - Maximum Overload :ok:
Acid Drinkers - Too many cops :ok:
i wiele wiele innych.

AndrewS - Nie Sty 27, 2008 22:39

Viniu napisał/a:
Podczas jazdy dużą dawkę pozytywnej energii dają mi kawałki AC/DC... Highway to Hell,


ja bym dodal jeszcze Big gun i Thunderstruck

utwory Dire Straits szczegolnie Sultans of Swing, Brothers in arms
Pink Floyd The wall ,High hopes
a z naszych to Perfekt, Bajm, Lady Pank
jak sie napatoczy np ATB - Exstasy to tez wyslucham :-)

bardzo okrojona ta lista wyszla

w samochodzie nie mam radia bo mam CB radio
w zwyklym radiu drazni mnie komercha i reklamy, w CB bluzgi :-)
a tak wogole to lubie sluchac dzwieku serii K od 4 tys. rpm w gore, szczegolnie z dolotem poldorovera :mrgreen:

xxxgrze - Pon Sty 28, 2008 10:08

MaReK napisał/a:
Szczerze piszac, nie wiem o jakim Michale mowa :sad:


O Michale Ro..., znajomy z Twojego podwórka. :wink:

Viniu - Pon Sty 28, 2008 10:23

kasjopea napisał/a:
Depeche Mode
Jesusie... DM toż to była cała moja wcześniejsza młodość :D Zloty fanów w Czerwieńsku... fan club Black Day... koncert "101"... szło się do fryzjera i mówiło "na depesza proszę"... kurcze... czas odświeżyć wspomnienia... bo ostatnio przestawiłem się na bardziej rockowe granie (vide AC/DC).
AndrewS napisał/a:
utwory Dire Straits
Ostatnio kupiłem na Merlin.pl całą dyskografię Dire Starits... była wyprzedaż po 17zł :D I do tego kilka solowych płyt Knopflera... ale to juz raczej w domowym zaciszu aniżeli w aucie :)

Generalnie u mnie istnieje muzyka lat 80-tych, ew. wczesne lata 90-te z przewaga muzyki rockowej... wyjatkiem, który całkowicie zaprzątnął kilka lat mojego życia było właśnie DM :) Piękne czasy... kurcze az się rozleniwiłem na samo wspomnienie :D

Rowan - Pon Sty 28, 2008 10:36

Ja to młody jestem i głupi :mrgreen: więc słucham głupich piosenek:

JWP - Bądź mistrzem
Cascada - Perfect Day
Basshunter - Camilla
Też fajna: Kobojsarna - Sang om ingenting
Jackyll & Hyde - Time Flies
Dj Cargo - Jump to the base

No i cały czas słucham mojej ulubionej : Foggy - In your eyes

Viniu - Wto Sty 29, 2008 09:05

kasjopea napisał/a:
Depeche Mode, szczególnie starsze albumy
Tak sobie wczoraj przez Was/dzięki Wam powspominałem, że pojechałem do sklepu i zakupiłem chyba najbardziej znany album DM - koncert "101"... ależ sie tego słucha po tylu latach :D
kasjopea - Wto Sty 29, 2008 20:47

Viniu coraz bardziej Cię lubię :mrgreen:
Brt - Wto Sty 29, 2008 20:58

nie dziwię się, bo Viniu to :ok: "koleś" :D :lol:
Viniu - Sro Sty 30, 2008 08:25

kasjopea napisał/a:
Viniu coraz bardziej Cię lubię
Brt napisał/a:
Viniu to :ok: "koleś
o tak tak ;) mówcie tak mi jeszcze :D

EDIT:

Szkoda tylko, że dostępny był album "101" sprzed remasteringu... nie jest tak perfekcyjnie nagrany, ale może dzięki temu ma swoją duszę... ;)

EDIT nr 2:

Wczoraj doszła tez do mnie płytka Marillion.... The Singles Collection 1982-1992... Zdecydowanie jednak preferuję Marillion z Fishem... ma to coś.. utworki mają więcej progresywnego "zęba"... Czasami mam też wrażenie, że Fish mógłby zamieniac się w studio nagrań miejscem z Piterem Gabrielem... Głosy mają niemal identyczne... Generalnie fajna składanka największych przebojów grupy.

Przemek_Docent - Pon Lut 04, 2008 15:47

Viniu napisał/a:
Czasami mam też wrażenie, że Fish mógłby zamieniac się w studio nagrań miejscem z Piterem Gabrielem... Głosy mają niemal identyczne...
Viniu! Też o tym ostatnio pomyślałem słuchając Marillion! :-)

[ Dodano: Pon Lut 04, 2008 16:11 ]
Viniu napisał/a:
Podczas jazdy dużą dawkę pozytywnej energii dają mi kawałki AC/DC... Highway to Hell (...) Ot taki kawał solignego rock'n'roll`a :)
Miód na moje uszy :-)
Jak chcę pojechać troszkę ostrzej, to wrzucam np. It's a Long Way to the Top if You Wanna Rock'n'Roll :-D
Generalnie bardziej lubię dokonania z czasu Bona Scotta.
Viniu jest Gość ;-)

kasjopea - Pon Lut 04, 2008 16:29

Fajną muzę grają The Rasmus i EvaneScence. Przynajmniej mnie się podoba :grin:
DawidNB - Pon Lut 04, 2008 16:57

kasjopea napisał/a:
Depeche Mode, szczególnie starsze albumy :ok:


:ok: już wiem dlaczego Cię polubiłem ;)

kasjopea - Pon Lut 04, 2008 17:20

:oops:
general_p - Pon Lut 04, 2008 17:35

kasjopea napisał/a:
i EvaneScence
:ok: :ok: :ok:
AndrewS - Pon Lut 04, 2008 17:56

ooo ja tez lubie laski w rokowych, a nawet metalowych zespolach, np. Nightwish, tylko ze to jakos inaczej sie nazywa, ze laba mi wylecialo
kasjopea - Pon Lut 04, 2008 17:59

Dzisiaj dla odmiany słuchałam muzyki z Władcy Pierścieni. W ogóle lubię muzykę filmową np. z Gladiatora albo Ostatniego Mohikanina
lala_s - Pon Lut 04, 2008 18:00

a ja może się narażę, ale posłuchajcie tego:). A teledysk to mnie w fotel wbił:)

http://pl.youtube.com/watch?v=29zGEh56-KY

Ian Oliver feat. Shantel - Bucovina

kasjopea - Pon Lut 04, 2008 18:05

całkiem przyjemne, nieźle wywijają :shock:
AndrewS - Pon Lut 04, 2008 18:19

z filmowej to mi sie podoba motyw z Braveheart
kasjopea - Pon Lut 04, 2008 18:45

Jest super. Tylko filmu nie mogę oglądać bo za każdym razem ryczę
Mam też muzę z Angielskiego Pacjenta

ray0579 - Pon Lut 04, 2008 19:00

Skoro o muzyce filmowej mówimy to proponuje "Króla Artura" i "Apartament"
A tak na marginesie najpiękniejsza muzyka z filmu to "1492 - Conquest of paradise" Vangelisa - niebo w gębie

Przemek_Docent - Pon Lut 04, 2008 22:16

Filmowa? Z rok temu poruszyła mnie muza Hansa Zimmera z "Black hawk down".
A "Władca pierścieni" zawsze chętnie wrzucam zarówno w dvd jak i w cd :-)

Viniu - Wto Lut 05, 2008 08:41

W muzyce filmowej wg mnie prym wiedzie wspomniany Gladiator, choć ostatnio do porównań dwóch wzmacniaczy lampowych użyliśmy z kolegami z forum audiostereo.pl płytki ze ścieżką z filmu Piraci z Karaibów. Przyznam, że dostarczyła nam całą mase przyjemnych dźwieków. Poza tym klasyki w stylu "Rydwany Ognia", "1942", "Braveheart"... przyjemna odmiana :)

A jeśli już mówimy o podobnych klimatach, to (koniecznie podczas wieczornego relaksu) najczęśtrzym gościem mojego odtwarzacza CD jest Mike Oldfield z płytami Tres Lunas, Voyager a w szczególności The Songs Of Distant Earth... Może dla wielu zalatywać tanią komercją, ale IMHO to kawał dobrej spokojnej muzyki. Polecam. Ktoś kiedyś napisał, że słuchając Tres Lunas naprawdę czujesz się jakbyć podróżował/a między trzema księżycami, Voyager to dla mnie ciekawy materiał mocno zalatujący celtyckimi klimatami, a słuchając The Songs Of Distant Earth ma się wrażenie jakby przy dźwiękach tej płyty naprawdę rodziła się ziemia (w jej rajskim wydaniu). Oczywiście nie są to płyty typowe dla Oldfielda i jego zagorzali fani maja mieszane odczucia co do nich, ale jak wspomniałem sa to płyty bardzo klimatyczne... zbliżone nieco do muzyki filmowej. A tak w ogóle to polecam całą twórczość Oldfielda... :D

[ Dodano: Wto Lut 05, 2008 08:58 ]
Przemek_Docent napisał/a:
Generalnie bardziej lubię dokonania z czasu Bona Scotta.
AC/DC (zarówno z Bonem jak i Bryanem), Led Zeppelin, Pink Floyd, Marillion, wczesny Genesis z Gabrielem, ale i nasze rodzime TSA czy nawet Republika to muzyka na której się wyuchowałem... jako młodszy brat nie miałem w zasadzie żadnego wpływu na to co jest w magnetofonie*, ale przyznam, że właśnie dzięki temu wychowanie muzyczne miałem właściwe :)

* dla młodszej części naszego forum informacja, że kiedyś muzyki słuchało się najczęściej z magnetofonu kasetowego, na kasetach Stomil, ORWO nagrywanych z najczęściej radia. Bardziej wrażliwi na jakość dźwięku słuchali muzyki z płyt analogowych, ale to Ci bardziej majętni ;)

Brt - Wto Lut 05, 2008 09:52

hehe winyl ma charakterystyczny smaczek :) "bad" jacksona na winylu i jakaś madonna hehe fajnie się tego słuchało ;) a i bardzo lubiłem Kim Wilde na winylu słuchać. Ale obecnie adapterek się "skończył" i kolekcja leży odłogiem :( a i kasetki pozostawały hehe pamietam jak namiętnie słuchałem "Sandry" w podstawówce :lol: zajechałem kasetę na takim "radiooodbiorniku", który teraz stoi w Monster Garażu :lol: ehhh piękne czasy. ;) A obecnie zszedłem na "psy" i jadę na radiu głównie ;)
AndrewS - Wto Lut 05, 2008 12:43

Oldfielda tez lubie, na gadu radio lecial Vangelis, oczywiscie na kanale Classic Rock

Co do magnetofonow to mam czterosciezkowego Dama Pik, do tego pelno szpulek.
Magnetofon ten nie mial wzmacniacza, wiec wspolpracowal z radiem Diora Amator stereo
zdaje sie pierwsze polskie radio na tranzystorach :-)
nie wiem czy wczesniej pisalem, ale lubie tez np. Black Sabbath, ale np. z Ronnine James Dio, Rainbow

Viniu - Wto Lut 05, 2008 13:04

Brt Andrews... to miliscie lepszy sprzęt :) Ja niestety tylko magnetofon mono "mały Grundig" podpięty czasami to radia Taraban-2 :) Ale miałem wersję po "tjuningu": w dziurki gdzie był głośnik wepchałem trzy diody, dwie czerwone i jedna zielona i przylutowałem je do kabali głośnikowych... migały w rytm muzyki ;) Dopiero później kupiliśmy z bratem radiomagnetofon stereofoniczny Klaudia-2 a po roku chyba dokupiliśmy kolumny Tosilowskie ZG-50 chyba się nazywały... kurcze fajne czasy :)

O.K. koniec off-topa bo nas założyciel tematu pogoni ;)

ray0579 - Wto Lut 05, 2008 16:33

Widzę ze znalazłem sprzymierzeńca :) . Viniu w 100% zgadzam się z Tobą co do Oldfielda. Wymienione krążki przez Ciebie to porcja dobrej muzyki. Dorzucam do tego "Light + Shadows" wersję dwupłytową. Druga nieco w żywszym tempie, ale również dobrze wpadająca w ucho
zouza - Wto Lut 05, 2008 16:55

Cała moja muzyka mi sie ostatnio znudziła :roll:
Moje nowe odkrycia do auta:
Depeche Mode - [No Road (Vol. 1)] In Your Room (Mercurio Remix vs Gabriel Lesmes Edit)
Depeche mode - never let me down again (digitalism_remix)
Depeche Mode-David Guetta feat. JD Davis - The world is mine (Deep Dish remix)
Poza tym parę kawałków z Fast & Furious: Tokyo Drift
Aha no i zawsze Prodigy pasuje :ok:
Ogólnie w aucie słucham raczej innych rzeczy niż w domu.

ray0579 - Wto Lut 05, 2008 17:10

ostro zouza :) Prodigy powiadasz. A co powiesz o utworku "Mindfields" do auta bomba jak dla mnie
zouza - Wto Lut 05, 2008 17:16

Wymiata jak cala reszta :twisted:
W mojej autowej składance mam jeszcze Voodoo people, Poison, Diesel Power, No good i pare innych

Brt - Wto Lut 05, 2008 17:27

to już wiem, dlaczego ci mocy brakuje :lol:
zouza - Wto Lut 05, 2008 17:35

Brt napisał/a:
to już wiem, dlaczego ci mocy brakuje :lol:


No dlaczego? :roll:

kasjopea - Wto Lut 05, 2008 18:47

Jean Michael Jarre :grin:
ray0579 - Wto Lut 05, 2008 19:49

Rany nie dość, że łączy nas marka Roverków to i gusta muzyczne :) [ale ekipa].
Jarre - Metamorphoses, Revolution, Zoolook i oczywiście Equinoxe. Wychowałem się na tej muzyce :)
Kasjopea byłaś w Gdańsku?

Brt - Wto Lut 05, 2008 19:55

zouzia jak se zapuszczę mocniejszą muzę w aucie to zawsze obrotomierz zaczyna do czerwonego pola podjeżdzać :mrgreen:
zouza - Wto Lut 05, 2008 19:59

Brt napisał/a:
zouzia jak se zapuszczę mocniejszą muzę w aucie to zawsze obrotomierz zaczyna do czerwonego pola podjeżdzać :mrgreen:


Też tak mam... ale inaczej nie idzie :rotfl:

kasjopea - Wto Lut 05, 2008 20:57

ray0579 napisał/a:
Kasjopea byłaś w Gdańsku?
w ogóle to byłam wiele razy ale pewnie chodzi Ci o koncert. Niestety nie :sad:
Za to studiowałam w Szczecinie, ale to tak na marginesie

ray0579 - Wto Lut 05, 2008 21:07

Koncert to było moje marzenie. Gdy był w Katowicach byłem za młody, do Gdańska nie pojechałem przez zachłanną babę z allegro, w ostatniej chwili podwyższyła cenę o 150PLNów :(
Viniu - Sro Lut 06, 2008 09:09

ray0579 napisał/a:
Koncert to było moje marzenie
Też marzyło mi się byćna tym koncercie, ale na marzeniach sie skończyło. Za to na transmisję w TV specjalnie zakupiłem jedną z telewizji cyfrowych (żeby nie było reklamy) i pożyczyłem od kolegi jego kolumny... co by delektowac się dźwiękiem :D Nie wszystkim koncert przypadł do gustu... mnie sie jednak bardzo podobał.. :)
kasjopea napisał/a:
Za to studiowałam w Szczecinie
W 2001-2002 robiłem na US przy Narutowicza podyplomówkę :) Nocki spędzaliśmy w tawernie Bosman a jak starczyło czasu to dosypialiśmy w "Kordeckim"... to tez na marginesie ;)
kasjopea - Sro Lut 06, 2008 17:41

Podobała mi się i podoba piosenka The Ringside Tired of being sorry, ale jak usłyszałam ją w wykonaniu Enrique to myślałam, że mnie krew zaleje :zły:
zouza - Sro Lut 13, 2008 19:57

Właśnie mi się przypomniało
Pidżama Porno :mrgreen: kocham zawsze i wszędzie chociaż momentami zapominam :roll:
Nie wiem czy pasuje do roverka, ale stestuje jak tylko przyniosę pena do domu :]

kasjopea - Sro Lut 13, 2008 19:59

W samochodzie fajnie się słucha Blendersów np. Czarny ciągnik (chyba taki jest tytuł) :twisted:
zouza - Sro Lut 13, 2008 20:03

Offspring - Bad habit

But when I'm in my car
Don't give me no crap
Cause the slightest thing and I just might snap

When I go driving I stay in my lane
But getting cut off makes me insane
I open the glove box
Reach inside
I gonna wreck this !@!$#'s ride

:twisted:

uhu - Czw Lut 14, 2008 13:09

Dorzucę parę swoich klimatów, ale że jest tego naprawdę sporo to zapewne wielu zapomnę :D

Pidzama Porno, Happysad, Kult, T Love, Myslovitz, Farben Lehre, Honor (uwaga z honorem, tekstów się można przestraszyć, ale mi się podoba muzyka, no i niektóre kawałki mają fajne :P ) The Offspring, Bad Religion, Sum41, Green Day, Guano Apes, Die Arzte, Die Toten Hosen, Bohse Onkelz, Rammstein, Metallica, Manowar, Stratovarius, Sonata Arctica, Him, System Of A Down....

Póki co wystarczy, ale to i tak nie wszystko :P

http://pl.youtube.com/watch?v=LsgtX1jYZoA
Honor - Krew i Honor
Fajny teledysk... Wzbudza dumę narodową, przynajmniej u mnie ;)

zouza - Czw Lut 14, 2008 15:28

uhu napisał/a:


http://pl.youtube.com/watch?v=LsgtX1jYZoA
Honor - Krew i Honor
Fajny teledysk... Wzbudza dumę narodową, przynajmniej u mnie ;)


Duma narodowa czy nacjonalizm? :evil:

uhu - Czw Lut 14, 2008 16:31

zouza napisałem, że niektórych ich tekstów można się przestraszyć i że po prostu podoba mi sie muzyka.

Gdyby śpiewali po angielsku/francusku/niemiecku czy hiszpańsku nie sprawiałoby Ci to problemu bo byś nie rozumiała słów.
Można traktować tekst dosłownie, a można po prostu cieszyć się muzyką :)
Równie dobrze można powiedzieć że tekst My humps zespołu black eyed peas jest seksistowski, że album Metallici "Kill 'em all" jest w ogóle niemoralny itp...

Chyba nie zawsze w muzyce chodzi o to żeby utożsamiać się z tekstem, czy wielbić artystę...
Może dźwięk gitar, bicie perkusji czy głos wokalisty lub zupełnie coś innego przyciągać do jej słuchania, a to czy autor jest rasistą, nacjonalistą, złodziejem, księdzem, gejem czy lesbijką czy też wielbi liczbę 666 to mnie zupełnie nie obchodzi bo chyba nie to jest ważne :)

A jak już zaczepiłem o album Kill 'em all to pochwalę się że mam oryginalną płytkę tego debiutanckiego albumu i właśnie słucham tego genialnego dzieła ;)

zouza - Czw Lut 14, 2008 16:39

uhu napisał/a:
z

Gdyby śpiewali po angielsku/francusku/niemiecku czy hiszpańsku nie sprawiałoby Ci to problemu bo byś nie rozumiała słów.


I jeszcze sugerujesz, że nie znam języków? :twisted:

m_lpa - Czw Lut 14, 2008 16:44

Ja od siebie dorzuce:
Timberland - The way I are
Mallancia - Deep tieep
Mallancia - Boytle
Mallancia - Party is come

Tyle pamiętam fajnych tytułów. Jak sobie jeszcze jakieś przypomne to napisze.

uhu - Czw Lut 14, 2008 17:04

zouza napisał/a:

I jeszcze sugerujesz, że nie znam języków? :twisted:


leżę :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Rozwaliłaś mnie :rotfl:

zouza - Czw Lut 14, 2008 17:06

uhu napisał/a:
zouza napisał/a:

I jeszcze sugerujesz, że nie znam języków? :twisted:


leżę :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Rozwaliłaś mnie :rotfl:


To też miałam na celu :mrgreen:
To raczej nie miejsce na dyskusje o takich poglądach...

uhu - Pią Lut 15, 2008 09:56

zouza napisał/a:

To też miałam na celu :mrgreen:
To raczej nie miejsce na dyskusje o takich poglądach...


Masz rację :smile:

A wracając do muzyki to polecam jeszcze Papa Roach i Limp Bizkit :)

Bardzo polecam ten kultowy utwór, w sam raz do auta ;)
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

chyn - Sob Lut 16, 2008 22:52

dzem :razz: happysad :razz: pidzama :razz: ... stare dobre malozenstwo ... eminem :razz:
Spiro - Nie Lut 17, 2008 01:49

a ja słucham czegoś z innej bajki, disco, house, jazz, soul, więc bardziej klubowo.
jak by ktoś czegoś szukał w tych klimatach to służe pomocą :)

chyn - Nie Lut 17, 2008 17:38

hause dance jak najbardziej :razz: ale to przewaznie jak jade na imprezke i zajecia :razz: podaj jakies zespoly housowe NIE techno :razz:
pluto - Wto Lut 19, 2008 14:17

Dżem!!!!!!!!!!!!!!!!!1111111
Viniu - Sro Kwi 16, 2008 09:08

Wczoraj sprawiłem sobie prezent... podwójny album The Rolling Stones "Shine A Light" :mrgreen: Słucham i słucham i nie moge wyjść z podziwu, skąd w tych "dziadkach" tyle energii !! Szczerze polecam każdemu, kto lubi zapodać sobie potęzną dawkę rock'n'rolla w najlepszym starym, koncertowym stylu !!
tom214Si - Sro Kwi 16, 2008 22:42

Ja "pojadę po bandzie" ... niczego nie słucham i niczego nie oglądam :mrgreen:
(w sensie muzyka i filmy oczywiście) :P Poważnie :P Tak po prostu :P

Viniu - Sro Kwi 16, 2008 22:50

Osobiście dla mnie TV może nie istnieć... ale bez muzyki nie funkcjonuję :) Ale niestety jeśli jakość dźwięku nie jest przynajmniej na dostatecznym poziomie, to nawet najlepsze kawałki potrafią mnie drażnić. Dlatego też nie inwestuję w car audio, bo dla mnie suchanie muzyki musi mieć swoją oprawę: wygodny fotel, cisza w otoczeniu. No chyba, że będę kiedyś wożony na tylnej kanapie w Lexusie LS430 z nagłośnieniem Marka Levinsona ;)
Bobas111 - Czw Kwi 17, 2008 16:41

Jak coś to w sprawach związanych z rockiem służę pomocą :)
Godlike - Sob Kwi 19, 2008 10:32

Alchemist Project
Beattraax
Max Farenthide
East Clubbers
Mr. Broonkz
Casteam
C-bool
The Real Booty Babes