Zobacz temat - [R25] Pilot.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Pilot.

Krzysi3k - Sob Mar 14, 2009 21:59
Temat postu: [R25] Pilot.
Chcę kupić pilot do mojego Rovera 25, rocznik 2002.

Czy oba te piloty będą pasować? Bo nie ukrywam, że wolałbym ten trochę droższy, ale w lepszym stanie ;)
http://moto.allegro.pl/it...pilot_3txd.html
http://moto.allegro.pl/it...pilot_3txb.html

PS. Orientuje się ktoś może czy w Białymstoku da rade go gdzieś zaprogramować?
Bo Bialmotu raczej nikt nie poleca.

faecd - Sob Mar 14, 2009 22:05

Nie wiem jak Ty ale ja bym byl sceptyczny w tej materii mianowicie kupisz pilota tego z linka + programowanie to wyniesie Cie ponad 200 zl i nie masz pewnosci czy "w 100% dzialajacy" pilot nie padnie za tydzien:/

A ktos z forum (niestety nie pamietam nazwy uzytkownika) sprzedaje nowe piloty za 200 zl z programowaniem:D

kasjopea - Sob Mar 14, 2009 22:22

faecd napisał/a:
A ktos z forum (niestety nie pamietam nazwy uzytkownika) sprzedaje nowe piloty za 200 zl z programowaniem:D
PHJOWI
Krzysi3k - Sob Mar 14, 2009 22:52

200 zł nowy pilot i od razu zaprogramowany?
To mi się podoba :)
Bo niestety mam dwa kluczyki, ale tylko jeden pilot, więc jak nie daj Boże zgubie to jestem uziemiony...

kasjopea - Sob Mar 14, 2009 22:57

Musiałbyś do niego jechać na to programowanie. Poza tym nie wydaje mi się, żeby te piloty były nowe.
Najlepiej napisz do niego i się dowiedz.

namiko - Sob Mar 14, 2009 23:56

Jowi sprzedaje używane. Wiem, bo kupowałam u niego. Jak przywieziesz swojego pilota to Ci go zaprogramuje, ale nie wiem ile to kosztuje. Chyba połowę, może mniej. Tylko, że z Białegostoku to szmat drogi... Ale chyba nie ma nikogo bliżej. :/
A jeśli chodzi o pilota to lepszy 17TN, bo ma większy zasięg (około 5-10m a 3TXB tylko 2-3m).
A wyglądem się nie przejmuj, bo za 20 zł możesz kupić nową obudowę.

Ja też przywiozłam Jowiemu swojego nowego-używanego pilota, ale niestety Jowi powiedział, że nie działa i nie mógł go zaprogramować. Więc uważaj z zakupem.

Krzysi3k - Nie Mar 15, 2009 10:29

Ten 17TN właśnie ma ładną obudowę, więc nie ma problemu. A jeśli nie będzie działał to po prostu go odeśle :) Nie wystawie pozytywa, póki nie otworze tym pilotem swojego samochodu ;)
Tomi - Nie Mar 15, 2009 11:29
Temat postu: Re: [R25] Pilot.
Krzysi3k5 napisał/a:
Chcę kupić pilot do mojego Rovera 25, rocznik 2002.

Czy oba te piloty będą pasować? Bo nie ukrywam, że wolałbym ten trochę droższy, ale w lepszym stanie ;)
http://moto.allegro.pl/it...pilot_3txd.html
http://moto.allegro.pl/it...pilot_3txb.html

PS. Orientuje się ktoś może czy w Białymstoku da rade go gdzieś zaprogramować?
Bo Bialmotu raczej nikt nie poleca.


Nie ma podanej najważniejszej informacji - częstotliwości.

faecd - Nie Mar 15, 2009 11:38

Krzysi3k5 napisał/a:
Ten 17TN właśnie ma ładną obudowę, więc nie ma problemu. A jeśli nie będzie działał to po prostu go odeśle :) Nie wystawie pozytywa, póki nie otworze tym pilotem swojego samochodu ;)


ja sie troche przejechalem na sprzedawcach z allegro i powiem Ci, ze to jednak nie jest takie latwe jak Ci sie wydaje...no chyba, ze sie nie obrazisz jezeli stracisz te 80-90zl...

namiko - Nie Mar 15, 2009 11:39

Cytat:
Nie ma podanej najważniejszej informacji - częstotliwości.

O!!! I to jest pewnie odpowiedź na pytanie dlaczego mój drugi zawieziony do Jowiego pilot nie działał....

Dygresja: Tomi, zajrzyj plizz na mój temat o dywanikach welurowych i gumowych...

Krzysi3k - Nie Mar 15, 2009 14:01

A to model nie wystarczy? :/
Musze sobie sprawić drugi pilot, a nie mam do wydania prawie 300 zł na nowy pilot + koszt programowania....

namiko - Nie Mar 15, 2009 14:05

U Jowiego pilot (używany ale sprawny) + programowanie + podanie kodu immo (jeśli nie masz) + diagnostyka komputerowa (z kasowaniem błędów) kosztuje 200 zł.

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 14:07 ]
I to cały koszt, żadnego kłopotu z szukaniem odpowiedniego pilota. On Ci da właściwego.

wacek - Nie Mar 15, 2009 15:43
Temat postu: Re: [R25] Pilot.
Zapytaj w jakimś markecie na stoisku HARDY - dorabianie kluczy itp. - u mnie w Rzeszowie takie rzeczy robią- kluczyki z immobilaizerem, Ja dorabiałem właśnie - 200zł
namiko - Nie Mar 15, 2009 18:18

wacek, masz immo w kluczyku?

[ Dodano: Nie Mar 15, 2009 18:23 ]
Krzysi3k5, a u Ciebie jak jest? Pilot masz tylko do otwierania drzwi i alarmu? A immo w czym masz? W pilocie czy w kluczyku?

Krzysi3k - Nie Mar 15, 2009 21:26

Skoro bez pilota nie odpala to znaczy, że mam w kluczyku. Chyba wszystkie R 25 mają w pilocie.
Tak jak już wspominałem mam dwa kluczyki (jeden oryginalny, drugi dorobiony), lecz tylko jeden pilot... i jeśli mi padnie pilot to kaput.

sTERYD - Nie Mar 15, 2009 21:53

Krzysi3k5, nie masz immo w kluczyku... spróbuj odłożyć pilota daleko od auta i uruchomić auto... no chyba, że Ci jakiś magik amputował... :hm:
namiko - Nie Mar 15, 2009 22:32

Cytat:
Zapytaj w jakimś markecie na stoisku HARDY - dorabianie kluczy itp. - u mnie w Rzeszowie takie rzeczy robią- kluczyki z immobilaizerem, Ja dorabiałem właśnie - 200zł

No to w takim razie chyba trudno będzie dorobić PILOTA w takim miejscu....

faecd - Pon Mar 16, 2009 00:24

Ja chcialem tylko wtracic, ze w koncu rozwiazalem problem ze swoimi pilocikami...od swiat bozego narodzenia jeden nie dizala a drugi padl 2 tyg temu...dzisiaj jakos takos mnie na te piloty wzielo i troche nagialem blaszke trzymajaca baterie co by lepiej stykala...operacji dokonalem na obu pilotach

ide do auta, czary mary hokus pokous po synchronizacji (czyli 4-5 krotnym wciskaniu przyciskow na pale:D) obydwa dzialaja:D hie hie...

Polecam zwrocic uwage na ta blaszke:D
Jestem uradowany i sie czuje jak skowronek:D electronic supersonic panowie :cool: :D

namiko - Pon Mar 16, 2009 07:16

faecd, cenna uwaga. A powiedz w takim razie czy wyłączyłeś immo kodem - skoro Ci piloty padły, czy otwierałeś auto po prostu "z kluczyka" i w ten sposób immo Ci się rozbrajało?
azer - Pon Mar 16, 2009 07:21

namiko napisał/a:
faecd, cenna uwaga. A powiedz w takim razie czy wyłączyłeś immo kodem - skoro Ci piloty padły, czy otwierałeś auto po prostu "z kluczyka" i w ten sposób immo Ci się rozbrajało?
przy nie działających pilotach otwieranie/zapalanie autka z kluczyka nic nie daje. Immo rozbraja się przez pilot lub jak wspominałaś sama przez wykręcenie kodu immo kluczykiem.
namiko - Pon Mar 16, 2009 07:36

Cytat:
przy nie działających pilotach otwieranie/zapalanie autka z kluczyka nic nie daje

Hmmm.... U mnie pilot był kaput i wówczas właśnie tak otwierałam i odpalałam samochód. Po ożywieniu pilotów wszystko działa prawidłowo. Immo bez pilota odcina zapłon i alarm włącza się prawidłowo.
Więc nie znam wytłumaczenia takiego działania instalacji. Jedynie takie, że wcześniej ktoś grzebał coś przy instalacji immo.

szoso - Pon Mar 16, 2009 08:24

namiko czyli u ciebie immo nie działa tak naprawdę skoro palisz furę z kluczyka bez użycia pilota i jedziesz to tak jakbyś go nie miała w ogóle :wink:
MaReK - Pon Mar 16, 2009 08:49

Ja polecam sprawdzic rodzaj kupowanej baterii. Mimo, ze wygladaja podobnie to jednak roznia sie od siebie gruboscia - wlasnie dlatego potem nie stykaja do blaszki.

Pozdrawiam,

namiko - Pon Mar 16, 2009 08:56

szosownik, immo działa bo bez pilota nie odpalę niestety...
szoso - Pon Mar 16, 2009 08:59

namiko napisał/a:
szosownik, immo działa bo bez pilota nie odpalę niestety...

a wyżej napisałaś co innego :wink:

Brt - Pon Mar 16, 2009 09:00

Po wbiciu kodu kluczykiem, immo jest rozbrojone do ponownego użycia pilota. Użycie pilota powoduje ponowną aktywacje immobilizera w aucie i wszystko działa po staremu :ok:
namiko - Pon Mar 16, 2009 09:01

O Jesssuuu... Namotałam, ale to wygląda tak:
Zamykam auto kluczykiem. Immo się uzbraja. Alarm też. Otwieram auto kluczykiem, alarm się rozbraja. Immo też. Ale pilota muszę mieć blisko, bo bez tego nie odpalę a jedynie otworzę auto.

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 09:01 ]
Oprócz tego mogę zamykać i otwierać auto pilotem. I działa tak samo.

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 09:03 ]
Więc tak sobie myślę, że mam coś nagmerane w instalacji.. :cry:

szoso - Pon Mar 16, 2009 09:06

Brt napisał/a:
Po wbiciu kodu kluczykiem, immo jest rozbrojone do ponownego użycia pilota. Użycie pilota powoduje ponowną aktywacje immobilizera w aucie i wszystko działa po staremu :ok:

a ja gdzieś czytałem że za każdym razem trzeba to robić :smile:

Brt - Pon Mar 16, 2009 09:29

namiko, wszystko u Ciebie jest wporzo ;) rilaax :)
szosownik napisał/a:
a ja gdzieś czytałem że za każdym razem trzeba to robić :)
źródło proszę :twisted: :P ;)
szoso - Pon Mar 16, 2009 09:31

Brt napisał/a:
źródło proszę :twisted: :P ;)

postaram się odszukać źródło :razz:
a ty pokaż swoje :twisted: :wink:

namiko - Pon Mar 16, 2009 09:32

Brt, czyli tak powinno działać? Dzięki!! Ufff... Wielkie dzięki, bo trochę martwiłam się tą nadmierną funkcjonalnością. :mrgreen:
kasjopea - Pon Mar 16, 2009 09:37

namiko, tyle tylko, że przy zamknięciu kluczykiem nie uruchamia Ci się czujka wewnątrz auta. Tzn działa tylko alarm zewnętrzny. :smile:
Brt - Pon Mar 16, 2009 09:43

szosownik napisał/a:
a ty pokaż swoje

http://www.roverki.pl/article.php?sid=423 :P na samym końcu dla ułatwienia :P

Paul - Pon Mar 16, 2009 09:45

Brt napisał/a:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=423 na samym końcu dla ułatwienia
O RAVE już nie wspomnę ;p
sTERYD - Pon Mar 16, 2009 09:50

nie mówiąc o instrukcji ;p
kasjopea - Pon Mar 16, 2009 09:54

ooo sTERYD - okrągła 500 :brawa:
A z RAVE to idźcie do boru, tam żeby coś znaleźć, to cholery można dostać :razz:
Sorki za ot

szoso - Pon Mar 16, 2009 10:00

Cytat:
O RAVE już nie wspomnę ;p

nie korzystałem z tego to i nie wiem :P

sTERYD - Pon Mar 16, 2009 10:03

pozwole sobie nie zgodzić się z przedmowczynią :cool:
trzeba tylko się zmusić i potrenować ;)
kasjopea napisał/a:
ooo sTERYD - okrągła 500 :brawa:

dobra przyznam się... sam sobie naklikałem ;)

namiko - Pon Mar 16, 2009 12:03

Cytat:
nie uruchamia Ci się czujka wewnątrz auta.

?? ? W ogóle nie wiedziałam, że mam coś takiego! Myślałam, że to tylko zewnętrzny alarm...

Brt - Pon Mar 16, 2009 12:06

namiko napisał/a:
W ogóle nie wiedziałam, że mam coś takiego! Myślałam, że to tylko zewnętrzny alarm...

A czy nad środkowym słupkiem po stronie pasażera masz takie "coś plastikowe" z dwoma czujnikami ultradźwiekowymi ??

namiko - Pon Mar 16, 2009 12:09

Cytat:
masz takie "coś plastikowe" z dwoma czujnikami ultradźwiekowymi ??

Niestety :nie:

szoso - Pon Mar 16, 2009 12:27

namiko a konkretnie rozchodzi się o coś takiego :smile:
namiko - Pon Mar 16, 2009 12:33

Tak, wiem. :smile: Właśnie dlatego, że nigdy tego nie widziałam, to nie sądziłam, że mam jakąś wewnętrzną czujkę. A powinnam ją mieć? Tzn. czy fabrycznie Roverki ją miały i została zdemontowana?
sTERYD - Pon Mar 16, 2009 12:38

niektóre miały inne nie ;)
jakby była zdemontowana to pewnie byłby ślad :cool:

namiko - Pon Mar 16, 2009 12:47

Śladu nie ma. Wiem, bo niedawno własnoręcznie czyściłam podsufitkę, prałam na sucho wykładzinę podłogową itp. Ja mam tylko class 3.1 więc bajery moje autko ominęły. :cry:
blackbetty - Pon Mar 16, 2009 12:57

u mnie wyglada to tak - otwieram z pilota, wkładam kluczyk, zapalam
Ale np jak auto jest otwarte i się wysiada, to ponowny rozruch jest możliwy po wciśnieciu na pilocie otwierania (bo wcześniej mruga czerwona dioda i piszczy. Po błednym naciśnieciu przycisku włacza się alarm :) )

Tych czujników u góry tez nie mam

kasjopea - Pon Mar 16, 2009 12:57

namiko, ja też mam class 3.1 :wink:

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 13:08 ]
sTERYD, nie chciałbyś być obok, jak korzystam z RAVE :twisted:

szoso - Pon Mar 16, 2009 13:08

kasjopea napisał/a:
ja też mam class 3.1 :wink:

a gdzie to sprawdzić można? :wink:

kasjopea - Pon Mar 16, 2009 13:09

szosownik, na stronie klubowej jest sprawdzajka VIN, wpisujesz i wszystko jasne :lol:
szoso - Pon Mar 16, 2009 13:11

kasjopea napisał/a:
na stronie klubowej jest sprawdzajka VIN, wpisujesz i wszystko jasne :lol:

a to już kiedyś sprawdzałem i wyszło mi Class 7 :smile:

blackbetty - Pon Mar 16, 2009 13:13

też sobie sprawdziłam. Class 3
namiko - Pon Mar 16, 2009 13:17

Cytat:
wpisujesz i wszystko jasne

I jest taki temat gdzie każdy podaję jaką ma klasę i wymienia co ma w samochodzie. No i co dołożył. Niektórzy tak pieszczą swoje autka, że im z trójki się co najmniej szóstka robi... :hahaha:

szoso - Pon Mar 16, 2009 13:20

namiko napisał/a:
No i co dołożył. Niektórzy tak pieszczą swoje autka, że im z trójki się co najmniej szóstka robi...

ja tam nic nie dokładam i wystarczy mi Class 7 :smile:
wie ktoś jaka jest fabrycznie górna granica Class?
kasjopea oświeć mnie po raz kolejny :lol:

kasjopea - Pon Mar 16, 2009 13:57

szosownik, a co ja oświetleniowiec jestem? :razz:
Tak, jak napisała namiko, jest cały temat o tym, zajrzyj tam, to może się dowiesz :smile:

blackbetty - Pon Mar 16, 2009 14:45

u mnie nie da się odpalić bez pilota. Otwieram z kluczyka przekręcam i piszczy. więc pilot jest niezbędny u mnie...
Byłam sprawdzić

Krzysi3k - Pon Mar 16, 2009 14:51

blackbetty napisał/a:
u mnie nie da się odpalić bez pilota. Otwieram z kluczyka przekręcam i piszczy. więc pilot jest niezbędny u mnie...
Byłam sprawdzić


No właśnie, pilot jest niezbędny.
Ja czujki też żadnej nie mam, więc chyba nie powinno być ;)

Więc macie jakieś pomysły związane z pilotem? Skąd wziąć pilot, aby był dobry i niedrogi?

kasjopea - Pon Mar 16, 2009 14:54

Krzysi3k5, najlepiej tak jak namiko pisała. Kupić i zaprogramować u PHJOWI, albo w innym podobnym miejscu.
zouza - Pon Mar 16, 2009 14:55

Bo w r25 jest immo takie, że rozbraja się jak pilot jest w pobliżu stacyjki, w r200 trzeba kliknąć żeby się rozbroił. Jak kogos temat bardziej interesuje było o tym dobre parę razy. Czujki nie ma, bo w r25 jest w serii immobilizer, a nie alarm.
Paul - Pon Mar 16, 2009 15:08

zouza napisał/a:
w r200 trzeba kliknąć żeby się rozbroił.
Tylko w "starszych" ;p z pilotem 3TXA.
zouza napisał/a:
Czujki nie ma, bo w r25 jest w serii immobilizer, a nie alarm.
To spróbuj zamknąć auto pilotem od środka i otwórz drzwi :hahaha: Usłyszysz, jakiego alarmu 'nie masz' :P
zouza - Pon Mar 16, 2009 15:09

E no fakt, piszczy, ale nie ma takich różkowatych czujek ;)
Paul - Pon Mar 16, 2009 15:11

zouza napisał/a:
nie ma takich różkowatych czujek
To fakt, zależy od wersji - może być z czujnikiem (chyba) ruchu albo bez niego, ale alarm jako taki mają wsie :D
zouza - Pon Mar 16, 2009 15:12

chyba wsiowe :hahaha: paskudny dźwięk, ciągle u Dawida zapominam, że trzeba dodatkowo kliknąć
Krzysi3k - Pon Mar 16, 2009 19:41

Do Poznania mam daleko, a allegro odradzacie, bo nie podana częstotliwość.
To skąd mam wziąć używany-dobry pilot?

kasjopea - Pon Mar 16, 2009 20:12

A u mariusza418 w Babicach tego nie robią? :hm:
faecd - Pon Mar 16, 2009 21:10

ale sie rozpisaliscie;)

a ja chcialem podpowiedziec, ze jednak te piloty to gowno jakies no...
dzisiaj jeden z pilotow przestal dzialac, wrocilem do domu, sprawdzilem czy drugi dziala, dizalal

nastepnie wymienilem bateryjke w pierwszym, zaczal dzialac i jak na zlosc drugi, ktory przed chwila dzialal przestal dzialac:P nie rozkminiam

Nawet podlozylem taki zagiety papierek miedzy obudowe pilota a styk + bateri i to tez nie pomoglo:(

w weekend obydwa piloty otworze i uklad scalony przeczyszcze wd40, moze to cos pomoze:)


wczesniej ktos mnie pytal o imo. Jak juz raz odblokuje imo kluczykiem wprowadzajac kod poprzez to przekrecanie w jedna druga strone to juz pozniej otwieram/zamykam kluczem odpalam i jade.

Imo blokuje silnik jedynie jezeli zamkniesz pilotem a otworzysz kluczem, wtedy trzeba odblokowac imo kluczem;D

namiko - Pon Mar 16, 2009 21:16

Cytat:
uklad scalony przeczyszcze wd40

Może lepiej sprężonym powietrzem...?

Brt - Pon Mar 16, 2009 21:29

zapytam proforma (nie pamiętam czy o tym pisałeś ;) )... czy były sprawdzane luty w pilocie ?? Moze po prostu warto je poprawić. :ok:
des - Pon Mar 16, 2009 22:12

U mnie też jeden pilocik nie działa, luty sprawdzane, nawet oscyloskop poszedł w ruch - zepsuty był porównywany z dobrym podczas wciskania przycisków (znajomy elektronik skapitulował). Jedynie co mogłem sam zrobić nie psując innych rzeczy to wymienić przyciski. Dziadostwo te piloty i tyle. Nie dość, że zasięg taki mały że tego pilota w sumie mogłoby nie być, to jeszcze bateria siada po 3 miesiącach.
kasjopea - Pon Mar 16, 2009 22:15

U mnie ponad 2 lata bateria trzymała.
Krzysi3k - Pon Mar 16, 2009 22:26

kasjopea napisał/a:
A u mariusza418 w Babicach tego nie robią? :hm:


Chodzi o te pod Wa-wą? To już bliżej do Wawy niż pod Poznań, chociaż i tak 200 km ;)

Brt - Pon Mar 16, 2009 22:30

no przeciez że robią i to własnie w tych pod wawą ;) tylko nie jedź do babica ale dogadaj się z mariuszem :ok:
Krzysi3k - Pon Mar 16, 2009 22:49

Nie planowałem przejażdżki do Warszawy, ale przynajmniej będę miał okazję odwiedzić siostrę;)

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 22:52 ]
Napisałem do Mariusza PW.

faecd - Pon Mar 16, 2009 23:18

namiko, of course najsampierw wd40 a potem powietrze...to takie oczywiste, ze smialem nie wspomniec:)
sTERYD - Wto Mar 17, 2009 00:06

wd 40 do elektroniki to akurat średni wybór... jest dużo tańszych środków strikte do elektroniki, o niebo lepiej oczyszczających miedź i znacznie mniej przewodzących ;)
namiko - Wto Mar 17, 2009 08:45

Cytat:
wd 40 do elektroniki to akurat średni wybór...

No właśnie sTERYD, ja zawsze psikam TYLKO powietrzem. Lutować nie umiem. W ogóle nie znam się na elektronice, a nie gmeram w tym na czym się nie znam. :głupek2:
Jeden z moich pilotów jest dość mocno stargany życiem - guziczki niestety odpadły od płytki (już taki był jak kupiłam autko - guziki były jakby wygryzione!!!). Ten pilot działa, bo kupiłam u Tomiego zestaw naprawczy i tak jakoś go złożyłam, że te guziczki widocznie stykają się z płytką, ale prawdopodobnie wystarczy mocniej wcisnąć, żeby się styki rozeszły. Czy mogę go dać do jakiegoś elektronika, który nie mając pojęcia o Roverkach to naprawi - przylutuje guziczki do płytki? Czy trzeba się znać na Roverkowej elektronice, żeby tego nie zepsuć?

szoso - Wto Mar 17, 2009 09:04

namiko napisał/a:
Czy mogę go dać do jakiegoś elektronika, który nie mając pojęcia o Roverkach to naprawi - przylutuje guziczki do płytki?

ja nie widzę problemu :wink:

faecd - Wto Mar 17, 2009 09:31

Dzieki za rade sTERYD zaraz ide tutaj do elektronicznego kolo PS, pardon ZUT:D
greg-si - Wto Mar 17, 2009 22:20

namiko, ja przed chwilą lutowałem jeden przycisk bo nie działał.
Na początku myślałem że to bateria. Wymieniłem zgodnie z instrukcja chcę zapalić a tu samochód wyje :/ Otworzyłem jeszcze raz pilot a tu guzik wypadł. Czy zabieg poskutkował okaże się jutro. Zamykał dobrze.
Na szczęście lutowanie w pilocie jest proste bo są duże ścieżki do guziczka. Taki zabieg zrobi również każdy serwisant telefonów komórkowych bo tam trzeba mieć jeszcze lepsze zdolności manualne.
Ps. Była wzmianka o czujniku ruchu który znajduje się wewnątrz auta. Jak go uaktywnić żeby sprawdzić czy działa?

Brt - Wto Mar 17, 2009 22:27

greg-si napisał/a:
Ps. Była wzmianka o czujniku ruchu który znajduje się wewnątrz auta. Jak go uaktywnić żeby sprawdzić czy działa?

uchylić szybę, zamknąć puste auto pilotem i po uzbrojeniu kilkanaście - kilkadziesiąt sekund - włozyć rękę do auta i powinno wyć ;)

azer - Wto Mar 17, 2009 22:30

greg-si napisał/a:
Ps. Była wzmianka o czujniku ruchu który znajduje się wewnątrz auta. Jak go uaktywnić żeby sprawdzić czy działa?

wygrzebane gdzieś z forum

Cytat:
Jeśli masz czujki w słupku, to powinny być podłączone i działać. Można to
sprawdzić, zostawiając otwartą szybę i zamykając auto pilotem. Jak alarm się
uzbroi, włóż rękę do środka i pomachaj przy czujniku. Powinno zawyć


edit: powyższy cytat jest BRT'a :]

greg-si - Wto Mar 17, 2009 22:33

Brt, robiłem tak ale widać za szybko łapę wkładałem za szybę :)
Przemek87 - Wto Mar 24, 2009 17:40

Czy pilot oznaczony 3TXB pasuje do Rover'ka 25 ?? :)
PHJOWI - Wto Mar 24, 2009 19:14

jeśli bebechy w środku jest 3txb to tak, do 25 pasują 2 rodzaje pilotów: 3TXB, 17TN
eemyla - Wto Gru 28, 2010 14:25
Temat postu: pomocy, chcę dokupić dodatkowy pilot do R25
Witam,
podłączę się pod ten temat, żeby nie zaczynać nowego wątku.
Mam rovera 25 z 2004 roku z okrągłym pilotem dwuprzyciskowym o częstotliwości 433 MHz. Chciałabym dokupić dodatkowego pilota. Poradzono mi, żeby dokupić takiego
http://www.tomateam.pl/sk...&m_dzial=&funk=
niestety na stronie widnieje informacja, że ten pilot nie zastąpi ogrągłego pilota z 2 przyciskami.
Zgłupiałam dokumentnie ;(((
jaki pilot powinnam dokupić
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

najnowszy85 - Wto Gru 28, 2010 19:45

Jeśli można podepnę się do tematu . Mam podobny problem . Kupiłem autko z jednym pilotem . Mam wersję z 3 przyciskami . Kupiłem używkę w eleg. stanie tylko czy da się ją zaprogramować ?
PHJOWI - Wto Gru 28, 2010 20:59

jeśli kupiłeś używkę bez bar codu (16 cyfrowy kod pilota), to takiego pilota możesz powiesić sobie jako brylok ,tylko piloty z prawidłowym bar codem moga być dopisane do auta ,