Zobacz temat - 600TI co sądzicie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - 600TI co sądzicie

Zeus - Pią Cze 04, 2010 12:20
Temat postu: 600TI co sądzicie
Jako ze zrobiło się ciepło postanowiłem wziąć sie w końcu za moje autko w pierwszym rzędzie trzeba było kupić felgi i wybór padł na firmę RONAL. oto efekt:) brakuje jeszcze gleby(myślę o gwincie)





postanowiłem przerobić także grill niestety nie jest jeszcze w kolorze ale to tylko kwestia czasu.





prosił bym o ocene mojego autka:)

kepo - Pią Cze 04, 2010 13:54

ladne felgi. to 17tki? Widze ze u ciebie tez przod wysoko stoi, tak samo jak i w moim ;)
To chyba kazda 600tka juz tak ma...

Deamian - Pią Cze 04, 2010 14:07

Zeus napisał/a:
postanowiłem przerobić także grill niestety nie jest jeszcze w kolorze ale to tylko kwestia czasu


Właśnie tego mi brakuje aby był w kolorze nadwozia. Jeśli kwestia czasu to super będzie wyglądać :wink: I jak dla mnie znaczek mógł by wrócić na swoje miejsce :smile:

Felgi ładne. I mi się podobają ale światła z tyłu całe przyciemnione jakoś mi nie pasują :???: Według mnie lepiej by wyglądał przyciemniony tylko pasek kierunkowskazu i światła wstecznego

Zeus - Pią Cze 04, 2010 14:17

felgi 18" na 35 profil opony a co do reszty to jeszcze zobacze narazie pomysł był taki ale zawsze idzie zmienić:). zawieszenie niestety jest wysokie i felgi trochę giną ale myśle ze jak go obniże to będzie ładnie
TrAViShOn - Pią Cze 04, 2010 18:43

No piękny :razz: , choć nie do końca mój kolor... fele cacy :ok: może rzeczywiście troszkę go zglebić by się przydało... (ja bym się nie odważył, bo 3Miasto dziurawe na maxa, a mam 17'' od 820t). Ciekawy jestem ZEUSIE w jaki sposób przyciemniłeś tylne lampy, bo chciałbym sobie też pod lakier tak zrobić, tyle że nie wiem czy się da bo mam granatowego.
Ciśnij go dalej, bo zapowiada się ciekawy efekt :ok2:
pozdrawiam

Deamian - Pią Cze 04, 2010 19:01

TrAViShOn jeśli masz granatowy kolorek to według mnie ekstra by wyglądało jak byś zrobił tak jak olek997. W tym temacie masz zdjęcia jak to u niego wygląda i według mnie jest świetnie :grin:
TrAViShOn - Pią Cze 04, 2010 19:23

Hmmm.... no w sumie to i racja... wygląda spoko, a właśnie najbardziej chodzi mi o wsteczne i kierunki. Ciekawe tylko czy to da się zrobić tak aby nie było takiej różnicy w kolorze jak widzę u OLKA, czy w innym temacie o DEBADGING'u... a może tylko mi się wydaje, że jest różnica. Musiałbym to obaczyć 'na żywca'.

Ps. Mojej żonie bardzo się podoba Twój awatar. :wink:

Zeus - Pią Cze 04, 2010 21:01

co do lamp to są zrobione specjalnym sprayem:). mój plan to zrobić samochód w ten sposób



[ Dodano: Pią Cze 04, 2010 21:01 ]
to jest plan minimum :razz:

TrAViShOn - Nie Cze 06, 2010 18:44

No! Czarne felasie podstawa :ok: w tym zestawieniu.
Ale tak patrzę na przód i stwierdzam, że logo albo na swoim miejscu, albo wcale bo tak wygląda trochę dziwnie, natomiast fajnie wyglądałaby w tym miejscu '620ti' (ale to tylko moje zdanie)
Tak czy siak autko zapowiada się bardzo ciekawie, oby tak dalej :!: :cool:

Zeus - Pon Cze 07, 2010 22:20

Własnie jeszcze nie wiem co ze znaczkiem ale mysle nad małymi czerwonymi literami Ti i nic więcej. zobaczymy jak mi autko wyjdzie ale dzieki za pozytywny odzew :mrgreen: . Uwielbiam ten samochód ale koszty jakie przy nim poniosłem są olbrzymie:( Kupiłem go w opłakanym stanie musiałem zrobić generalny remont silnika od wszystkich przewodów gumowych po głowice i turbine. Zrobiony nowy układ hamulcowy i elektryka :mrgreen: , została jeszcze blacharka i lakier :sad: . Mam nadzieje ze za jakiś czas będe mógł sie pochwalic Roverkiem w idealnym stanie :grin:
faecd - Pon Cze 07, 2010 23:10

mnie tam sie nie podoba. Za bajerancka felga do dostojnej sylwetki R600. Grill tez kicha. Ja bym dał jakies oryginały roverowe np 16 cali i grill oryginal z ewentualnie czarnymi zeberkami wylacznie...czyli taka elegancka nie pozorna zapiepszajaca limuzyna :)
olek997 - Wto Cze 08, 2010 00:34

ja wlasnie coś kminie kminie nad tym moim grillerm i nie mma pomyslu co z nim zrobić żeby zacnie było:(
Deamian - Wto Cze 08, 2010 11:07

olek997 tutaj sobie pooglądaj i może coś Ci w oko wpadnie :grin:
Zeus - Wto Cze 08, 2010 19:40

faecd napisał/a:
mnie tam sie nie podoba. Za bajerancka felga do dostojnej sylwetki R600. Grill tez kicha.


Widzisz ja próbuje stworzyć wersję jakiej mi w tym modelu brakowało tzn. coś na wzór hondy accord type r. Samochodu który sie delikatnie wyrózniał z tłumu, a przeciesz 600 jest oparta na hondzie. Wiadomo ze nie każdemu będzie się to podobać, ale jak by wszystkim sie podobało to samo to dla kogo była by reszta :razz: a po za tym 75 też jest limuzyna a jakoś ma swoją sportową wersję w MG i nie zakłuca to jej wyglądu. Ale dzieki za twoją opinie kazda sie liczy :mrgreen:

Markzo - Wto Cze 08, 2010 20:52

ciemne felgi wg mnie ałt, znikną w tym kolorze.... ciemne lampy i szyby też mi się nie widzą :|
Marcinus - Wto Cze 08, 2010 21:45

Jak już tak przyciemniasz, to ja bym się rozejrzał za takimi lampkami:
Kod:
http://moto.allegro.pl/item1065942401_lampy_tylne_rover_200_214_216_220_led_ledy_95_00.html

Ładnie wyglądają i niebiescy nie powinni się czepiać, że zamalowane i mało widoczne. Na przód dałbym soczewki, np coś w tym stylu:
Kod:
http://moto.allegro.pl/item1051993875_lampy_przednie_angel_eyes_rover_200_96_99_czarne.html

Wiem, że to do 200, ale może jakbyś poszperał, to ktoś by sprzedał? Poza tym fajny pomysł z pomalowaniem felg, ale taki czarny, to jak napisał wcześniej kolegaMarkzo znikną niestety na tle lakieru. Może jakiś inny kolor, albo np jakaś czerwona obwódka?

olek997 - Wto Cze 08, 2010 21:50

Deamian, thx!
Zeus - Sro Cze 09, 2010 13:48

na tych malowanych światłach pomykam juz od roku i na tyle kontrol jeszcze się nikt nie przyczepił, a swiatła jest widać idealnie niezmienił sie nawet ich odcien, szukałem już innych ale niestety jedyne lampy do 600tki na tył jakie znalazłem to

http://cgi.ebay.co.uk/Rov...=item3f006d96e8

i są daleko a na przód niestety poza oryginalnymi niema wogóle chyba ze przeróbka własnoręczna, ale to raczej nie wchodzi w gre

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 13:48 ]
a swoja drogą na ebayu są fajne częsci do 600
np
http://cgi.ebay.co.uk/ROT...=item5ad54f713c

http://cgi.ebay.co.uk/ROV...=item45f3061335

http://cgi.ebay.co.uk/Rov...=item483941d90b

http://cgi.ebay.co.uk/Rov...=item255a18d6fa :twisted:

i wiele innych:)

olek997 - Sro Cze 09, 2010 14:43

Zeus, jaką siatke włożyłeś w grill? możesz machnąć foteczki grilla dokładnie??? no mega fajnie wygląda, ja coś kombinuje zeby u siebie zrobić coś z grillem i chce ramke pomalaowac pod kolor nadwozie, wywalić znaczek (tylko co z miejscem po znaczku szpachla???) i jakąś łądna siatke zamiast żeberek jak w audi seri S plaster miodu tlyko nie iwme jakie oczka i jaki kolor
Zeus - Sro Cze 09, 2010 15:11



narazie moge dać tylko takie bo niemam chwilowo aparatu a tylko to mam. Co do siatki jest ona o nie dużych oczkach około 3x3mm. ja miejsce po znaczku wyszpachlowałem zobacze jak będzie sie to trzymac a chce zrobic tak ze pomaluje samą ramkę dookoła na kolor nadwozia a siatke i srodek zostawie czarny

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 15:11 ]
czekam na Twoją inwencję twórcza jak coś wymyślisz albo zrobisz to się pochwal ciekawy jestem efektu :mrgreen:

LU - Sro Cze 09, 2010 17:59

Czarne felgi się gubią? Eee.. Moim zdaniem to nieprawda..
Ja mam w swoim 17' CMS pomalowane na czarno z mnóstwem brokatu, w słońcu przyciąga każde oko:)
Poniżej zamieszczam zdjęcie:

olek997 - Czw Cze 10, 2010 00:36

Zeus, pięknie to wygląda, chyba cos tkaieog u siebie zrobie jak bede kilka ognisk rudej usuwal to powiem blacharzowi niehc sie tym zajmie tylko nie wime czy siatke dac czarną czy srebrną hmmmm ale napenwo dam kształt oczek plaster miodu tlkyo nie wiem czy male czy duże oczka. zdzierałeś chrom przed malowaniem czy jak????

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 00:36 ]
Zeus, do czeog siatke przymocowałeś i na co??? nie zostały slady po żeberkach?? jak mozesz pdoeślij troche dokładnych fotek zebym mógł majstrowi pokazać, tak sobie mysle ze jak siatke założe to może od rauz ją dam w te wloty pod ejestracje??????? hmmm??????

Zeus - Czw Cze 10, 2010 13:59

LU fajnie to wygląda ale ciekawie jak by wyglądały ze spolerowanym rantem :grin:
A co do grilla nie ściagałem chromu, przeleciałem cały grill papierem najpierw 500 później 1000 i na koniec 1500 choć nie jest jeszcze to co być powinno. Można także podobno chrom opalic ale nie dokońca wiem jak to robić więc nie ryzykowałem. co do zeberek to wyłamałem je tak zeby nie uszkodzić plastiku z którego wychodziły( szkoda ze nie mam zdjec łatwiej było by tłumaczyć) reszte to co ponich zostało zeszlifowałem. rozkleiłem grill na cześci pierwsze i siatke włożyłem miedzy zewnętrzną część grilla a plastik od zeberek. Zobacze jak będe miał chwile to spróbuje rozkręcić i porobić zdjęcia to je wrzucę. :razz:

[ Dodano: Czw Cze 10, 2010 13:59 ]
http://www.google.pl/imgr...%26tbs%3Disch:1
jedyne inne światła niż oryginalne jakie znalazłem na przód do 600

olek997 - Czw Cze 10, 2010 15:47

te swiatła przednie mega zje**** jak dla mnie.
Zeus, a co myslisz o kolorze siatki i umieszczneiu jej dodatkowo jeszcze tam przy wlotach pod rejestracją???

Zeus - Czw Cze 10, 2010 20:05

zastanawiam sie właśnie patrząc na Twój samochód, ale szczerze mówiąć nie wiem ale pod rejestracją siatka to jak dla mnie nie pasuje. Co do koloru moze pomoze Ci cos takiego :mrgreen:
olek997 - Pią Cze 11, 2010 00:23

kurcze ale mi klina zabiłeś zdjęcie numer 3 mi sie podoba:) co myslisz?? co bys proponował???
Zeus - Pią Cze 11, 2010 01:00

mi tez bardziej podoba sie na 3 zdjeciu mozesz zrobić tez tak ze obwódka grilla w kolor nadwozia a reszta czarna np ja tak chce w swoim zrobic

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 01:00 ]
czyli coś ala zdjecie 3 tylko ze tam myslałem o czarnej tylko siatce(lub zeberkach)

Mayson - Pią Cze 11, 2010 08:31

olek997 na mój gust przy tych soczewkach i jasnych wnękach halogenów, pasuje grill z ramką pod kolor auta i czarnymi żebrami... Ale chciałbym ten Twój przód na żywo najpierw zobaczyć, bo IMHO oryginalnie (tak jak jest teraz) najlepiej wygląda :cool:
olek997 - Pią Cze 11, 2010 09:29

Mayson, tylko ja wlasnie jak bym mial cos z grillem robic to zeberka bym wywalil i siatke plaster miodu bym wstawił. bede na wakacjach we władysławowie w sierpniu to wpadne do trojmiasta napewno:)
kepo - Pią Cze 11, 2010 09:33

siatka lipa, czarne żeberka będą zdecydowanie ładniej wygladac
olek997 - Pią Cze 11, 2010 13:16

czemu siatka lipa??? zeberka mat czy błysk? i czarne czy pod kolor??????

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 13:16 ]
http://rover600.homecall.co.uk/Nigels.htm a co myslicie o tym grillu??? znaczka mg nei komentuje....

Mayson - Pią Cze 11, 2010 14:55

olek997 napisał/a:
a co myslicie o tym grillu???

Mi zawsze siatex festynem zalatywał, ale kwestia gustu. Co żeberka, to żeberka :]

Zeus - Pią Cze 11, 2010 17:41

Czemu jezeli jest ładnie zrobione to i siatka nie wygląda jak festyn wiele porządnych firm tuningowych stosuje siatki i nikt nie narzeka:) olek997 a co do koloru to moje zdanie już znasz czarne zeberka(siatka) i środek, reszta w kolor:)
pajda - Pią Cze 11, 2010 17:59

Mayson napisał/a:
Mi zawsze siatex festynem zalatywał, ale kwestia gustu. Co żeberka, to żeberka :]


No to ja się nie zgadzam, jako dumny posiadacz ZT-ka lubię swojego siatexa

ps. tutaj standardowy przód Zt-ka, tyle że to wersja 260 czyli z stłumionym silnikiem 4.6 z mustanga

olek997 - Sob Cze 12, 2010 09:42

ja włąśnie myslałem o takiej siatce z aluminium http://allegro.pl/item106...l_spoilery.html albo ewentualnie plastikowej http://allegro.pl/item107...ton_czarna.html Halo koledzy czy ktoś przy weekedzie miałby chwilke żeby w dobrej rozdzielczości zrobić virtual tuning wersje z siatka abs , z ziastka aluminiowa czarna, i czarnymi zeberkami, brak znaczka i ramka chromowa w kolorze nadwozia? byłbym bardzo wdzięczny. jak ktos sie zdeklaruje podesle dobre foteczki

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 09:42 ]
p.s zobaczcie ten link pozwyzej na ta angielska storne tma jest czarna 60 i ma gril z wyciętym tym srodkiem gdzie jest znaczek. co o tym myslicie???

Zeus - Sob Cze 12, 2010 13:02

według mnie tak sobie choć jest to też jakiś pomysl, a co do VT to jeżeli miałbym chwilke to mógłbym spróbować zrobić, ale nic nie gwarantuje bo nie wiem jak sie wyrobie z czasem
olek997 - Sob Cze 12, 2010 16:48

Przesyłam foteczki do tuningu:)

[ Dodano: Sob Cze 12, 2010 16:48 ]
next

Marrkus - Sob Cze 12, 2010 17:35

Siatka jest fajna ale należy pamiętać by nie pchać jej w każdą dostępną dziurę a i ta z linku wyżej to taka zwykła - jak w każdym podtuningowanym lanosie. Jak ma być oryginalnie to bym polecał poszukać takiej siatki jak w Jaguarach - bosko wygląda - w ZT chyba jest podobna
Wygląda to mniej więcej tak:


Fajnie wygląda taka zaplatana - kiedyś widziałem gdzieś taką na metry kwadratowe - stalowa ale nie chromowana (zawsze można oddać do chromowania lub zrobić np na czarno)

olek997 - Sob Cze 12, 2010 17:47

Marrkus, znajdz mi taką a kupie kolego:)
mORGAN - Sob Cze 12, 2010 22:27

Szukaj raczej w sklepach związanych z przemysłem :) Siatka pleciona wielokarbowa. Oczko 10 mm, średnica drutu 1,6 mm.
Marrkus - Nie Cze 13, 2010 12:29

mORGAN napisał/a:
Szukaj raczej w sklepach związanych z przemysłem :) Siatka pleciona wielokarbowa. Oczko 10 mm, średnica drutu 1,6 mm.


I właśnie takie ona ma przeznaczenie :D (robiliśmy z niej sita) - nie wiem gdzie nasi zaopatrzeniowcy to kupili ale jak tylko ją zobaczyłem to pierwsze skojarzenie było jedno - Jaguar :D (tylko chromu brak)
http://www.perfopol.pl/co...=siatki&sub=ss3

Zeus - Pon Cze 14, 2010 01:26

zrobiłem ale z góry uprzedzam ze wyszlo tak sobie ponieważ mam kiepski program:( może ktoś wstawi lepsze:)
olek997 - Pon Cze 14, 2010 17:26

dzięki bardzo! no pięknie to wygląda takż sczerze mowiąć to teraz nie mam pojęcia którą wersje wybrać???

pomocy koledzy!

kepo - Pon Cze 14, 2010 17:34

olek ja na twoim miejscu zainwestowałbym najpierw w ładne felgi ;)
to auto aż sie prosi o duże ładne kółeczka

chyba ze masz inne niż na tym pierwszym wklejonym obrazku

olek997 - Pon Cze 14, 2010 18:33

kepo, mam fele roverowskie 16' te z TI a foty z zimy dlatego takie fele
kepo - Pon Cze 14, 2010 19:20

a to chyba ze ;) oryginalne z ti sa git! :ok:
olek997 - Pon Cze 14, 2010 20:50

panowie i pani! generalnie z grillme chce cos zrobic bo ten smaochód tka abrodz kocham że załuguje na to aby stawał się coraz bardziej wyjątkowy. tuning w tym aucie musi być elegancki ze sportowym duchem. tzw sportowa elgeancja. chodiz o to żeby auto miało charakterek ale przy tym zostało piękną limuzyną. druga rzecz sciągnięcie znaczków aby nikt nie wiedział co to za piękna niesamowita gablota jedzie??!!!

kolega zrobił mi wirtuala
otóż ramka w chromie zostaje, zostaje wycięty ten przedziałem na srodku i wstawiona jakas ładna siatka czarna plaster miodu - lakier czarny błyszczący co o tym myślicie????

kepo - Pon Cze 14, 2010 20:53

bez logo roverka jest pusto i dziwnie
Markzo - Pon Cze 14, 2010 20:57

pomaluj ramki halogenów pod kolor, spryski te wywal i założ takie, które wyjeżdżają ze zderzaka, logo Rovera zostaw w spokoju, pomaluj żeberka na czarno i do tego ramke w kolor... to co pokazałes wali WT na kilometr!
olek997 - Pon Cze 14, 2010 21:58

Markzo, spryski beda takie jak mowisz bo te co teraz są podlaczone do pompki do szyb i jest za slabe cisnienie. ramki mi sie kaurat podobaja wiec zostaną tak jak są. chyba ze jak przerobie grila to mi sie przestana podobać+D, logo trzeba wywalić bo takie jest założenie. skoro to co jest na focie to WT to znaczy że nie widziałeś WT nigdy+D

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 21:58 ]
sie zastanawiam nad dziełem kolegi zeusa czy ramke dac w kolor czy na czarno??? logo na bank wywale. kupiłem gril. czekam aż przyjdzie. i zacznie sie rzeźba

myśle ze wywale logo i prysne pod kolor + zeberka czarne, lub czarna ramka i czarne zeberka.... hmmm... czarna rmaka czy pod kolor???? hmmm

a jak mi sie nie spodoba to wywale zereka i wstawie siate a jak nie to nowego grila kupie następne mody będą;P

Markzo - Pon Cze 14, 2010 21:59

uwierz, wiele widziałem, 600 była u nas 4 lata i taki mod grilla to po prostu oszpecenie bardzo udanej stylistycznie konstrukcji....widziałem kilka 600tek z grillami tylko pod kolor nadowzia i to jest to :) a zrobisz jak uważasz :)
kepo - Pon Cze 14, 2010 22:01

mi te srebrne ramki, spryskiwacze itp kojarza sie z tym: http://www.youtube.com/watch?v=OdL6XVL8VeM
olek997 - Pon Cze 14, 2010 22:08

Markzo, własnie chodiz mi ot takie podpowiedzi bo na focie może całkiem zacnie wyglądać a na żywo ble. czyli jaka konkluzja?? gdy przyjdzie gril ramke w kolor a zeberka na czarno???

kepo, no bez przesady u mnie są ramki i spryski, nie ma kilometów chromu wokół auta. pozatym kilka akcentów chromowych do 600 pasuje. ale teraz sobie myśle że skoro rezygnuje z grilla chromowanego to trzeba pomalowac pod kolor ramki halogenów, kupic zestaw (pompka + wyskakujące spryski -pod kolor) i spryski na szybe dac z cytryny c3 ponoć lepsze i pasują...
jeszcze szybki delikatnie przyciemnic, i będzie gitarka.

dzięki koledzy za rady, cieszę się ze ejstem na tym forum i moge popytać, zaczeprnąć rady.

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 22:08 ]
hmm może jeszcze jak Perez machne hokejke z laguny I hmm??

kepo - Pon Cze 14, 2010 22:11

wg mnie taka modyfikacja jest najciekawsza

Markzo - Pon Cze 14, 2010 22:15

to zdjęcie pokazuje piękną 600, jak już musisz zmieniac grill to na taki :) żeberka w czerń i ramka w kolor :) dokładka od laguny zrobiła się baaaaardzo oklepana... w każdym aucie już ją można spotkać :( ja dzis zauważyłem coś, czego jeszcze nie ma nikt, bardzo symaptyczna dokładeczka, szukam na allegro tego autka, zaraz pokaże :) pozatym, w mojej opinii dokładka od laguny bez dużej feli i gleby wygląda tak se oooo, bo optycznie zwerza zderzak dołem :|

EDIT:
http://www.google.pl/imgr...L65L4-FOIOTsPgL
moim zdaniem, jeśli podpasuje (trzeba jakaś mazde obmacać) jest ciekawsza i lepiej spasuje do 600...subtelna ale też ładna...

olek997 - Pon Cze 14, 2010 22:20

kepo, ehh tlyko torchemało charakteru ma ta przeróbka i można powiedzieć że jest oklepana jak dokładka od laguny wg Markzo, mam wrażenie że z tym grillem auto straciło na elelancji i wygląda jak uboga wersja rovera;( hmm no nie wiem sam juz. ehhh no to Markzo, czekamy na hokeje inna niż od laguny
Markzo - Pon Cze 14, 2010 22:21

Olek link jest w poście wyżej i tu: http://www.google.pl/imgr...L65L4-FOIOTsPgL

tu lepszy link:
http://www.allegro.pl/ite...zod_poznan.html
mozna w nią też ledy wpakować ;) akurat fajne miejsce, bo część otworu jest zaślepiona ;)

olek997 - Pon Cze 14, 2010 22:22

a słynny PO Jasiu pojawiający sie co pol orku na allegro to co myslicie o jego grilu?
Markzo - Pon Cze 14, 2010 22:24

mi się ten grill nie widzi, wygląda jak takie duże dziurki w nosie... musi coś tam być...ew taka siatka jak ma MG ZT w zderzaku i grillu wyprofilowana, żeby leżała nie na wprost a tak jak żeberka były...ofkors czarna...
olek997 - Pon Cze 14, 2010 22:27

Markzo, szczerze to mało co sie rozni od laguny... ja np widizalme ostantio hokeje od laguny bez tych smisznych wlotów - podobała mi sie najbardziej. Miałbym wieksza fele - fabryczne 17 rovera z 800 takie jak te co mam 16 z Ti no ae bym musiał zrobić glebe, niby nić ale spręzyny jamexa mówią że sa kiepsnie a żeby dać zawieche biltseina do trzbea na gowe upasć... także przy 16 z Ti zostałem. i jest pięknie, auto nie stoi wysoko.

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 22:27 ]
Markzo, no siatke tak jakąś czarną wiadomo. tylko jak to łądnie wyprofilować. chyba niewykonalne.

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 22:27 ]
http://allegro.pl/item107...ton_czarna.html ?? ?? hmmm

Markzo - Pon Cze 14, 2010 22:28

na żywo jest moim zdaniem duża różnica, przyglądąłem się tej maździe dziś i bardzo mi się to podobało :)
olek997 - Pon Cze 14, 2010 22:31

chlera kminie nad tyj grillem i kminie ehhh kurcze bo peirwsze moje wrażenie jak zobaczyłem tą 600 co kepo pokazał: jakaś biedna wersja rovera... hmm ciekaw jestem jak to na zywca wygląda. widział ktoś???
kepo - Pon Cze 14, 2010 22:32

u mnie w garazu masz czarne zeberka ale z zostawiona chromowana ramka.

600tka jest sama w sobie ładna, upiekszanie jej na siłe nie zawsze niesie za sobą fajny efekt ;)

Zeus - Pon Cze 14, 2010 23:54

wiecie co jak dla mnie to jest kwestia gustu jezeli ktoś chce zwykły grill to taki posiada jezeli chce go zmienic/przerobić to to robi jak dla mnie samochód musi sie wyróżniać z tłumu i być inny niż wszystkie inne, ale władnym wykonaniu:) Wiadomo ze nie zawsze wychodzi super to sie wtedy kombinuje ja sam już trzeci raz grill przerabiałem i dalej bede to robił dopóki mi sie nie spodoba. olek997 jak dla mnie grill w kolor i czarna siatka(zeberka) spryskiwacze i ramki halogenów w kolor nadwozia:) felgi seryjne 16 trochę małe jezdziłem na nich rok i zostawiam na zime, powinny być chociaż 17
olek997 - Wto Cze 15, 2010 14:51

Zeus, no wiem ze male ale jak zaloze 17 to auto bedzie za wysoko stalo i to do dupy wygląda. trzeba glebe zrobic. a sprezyny do r600 jakie widzialem to jamexa czy jakos tak czytałem troche o nihc i nie sa to opinie zbyt pochlebne

grill przyszedl zatem ramka idzie w kolor, znaczek wyłupany zeberka ito czarne z tylu za zeberkami też na czarno. blyszczaco czarno. wstawie grill i podejme decyzje co z halogenami.

Zeus - Wto Cze 15, 2010 16:50

znaczy jeżeli założysz siedemnastki to automatycznie zmniejszasz profil opony jak masz 16" na 55 to zakładasz 17" na 45, albo tak jak ja mam 18" 35 profil opony, koło wtedy nie zwieksza swoich rozmiarów
program do przeliczania http://www.polkasteam.pl/...cznik_opon.html albo
http://www.v10.pl/narzedz...u,opon,204.html
a sprężyny można poszukać od accorda model 93-98 z tego co pamiętam sprężyny są takie same
Możesz też pomyślec nad słupkiem w grillu na którym był znaczek zeby go pomalować na czarno

olek997 - Wto Cze 15, 2010 18:54

no wiaodmo ze bym zlaozyl profil 45 aale nawet tual na forum bylo mowiione o tym ze jak profil sie nawet zmniejzszy to i tak auto w gorze stoi tak bleeeeeeeee

znaczek wywalam całkiem i rzeźba =)

MASZ FELE 18 I PROFIL 35?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! FACET MIESZKASZ W NIEMCZECH I JEZDZISZ TLKYO PO AUTOBAHNACH>???? :) wstawiałeś spręzyny jakies obniżające czy nie ?

Zeus - Wto Cze 15, 2010 20:00

niestety walcze z polskimi drogami, narazie seryjne ale będzie gwint :mrgreen: wtedy to bedzie dopiero komfort jazdy :razz:
olek997 - Wto Cze 15, 2010 20:49

ja mzoe na przyslzy sezon pomysle o 17
ale wiesz ja nie mam Ti tlyko sdi:PPPPPPPPPPPPPPPPPP

Zeus - Wto Cze 15, 2010 23:47

silnik i jego moc w niczym nie przeszkadza :razz:
Marrkus - Sro Cze 16, 2010 18:05

Niestety po przejściu na 17" (opona 215/45) pozostają jedynie resztki komfortu. Miło wspominam czasy gdy była 16" (205/55) różnica niby nie wielka a jednak odczuwalna. Przy czym prowadzenie nie poprawiło się jakoś drastycznie. Fakt nie prowadzę auta jak rajdówki bo też rajdówką nie jest i nie zbliżam się do granic przyczepności, felgę 17" wybrałem raczej dla lansu :cool: . Sytuacja na 17" poprawiła się nieco po zmianie opon na nowe (toyo t1-r) ale troche to kosztowało.

Gdybym miał teraz decydować się czy zmieniać na 17" to bym poważnie pomyślał. Koszty opon dość wysokie, komfort niski tylko wygląd przemawia za... takie moje przemyślenia

olek997 - Sro Cze 16, 2010 18:08

Marrkus, pokaz foty jak wytglada i czy auto nie soti za wysoko. bo wg mnie jak tak stoi na szczudłach to tragedia.
funfel - Sro Cze 16, 2010 23:14

zeus, fajne masz to Ti, kierunkowskazy z tylu dobrze widac ? a i te lampy to chyba nie sa calkiem czarne? jakis taki inny odcień dają
Zeus - Czw Cze 17, 2010 01:48

Wiesz co w zależności od padanego na nie światła raż są ciemno czerwone raz czarne:) a tak wszystkie światła jest idealnie widać łącznie z kierunkami, niezmieniły sie ich odcienie także z tym nie ma problemów
karasbp - Czw Cze 17, 2010 19:49

Marrkus napisał/a:
Niestety po przejściu na 17" (opona 215/45) pozostają jedynie resztki komfortu.

Coś o tym wiem. Jeżdżę na 17' 215/40 :mrgreen:

kepo - Czw Cze 17, 2010 20:05

a ja nie widze az tak duzej roznicy miedzy 195/65 R15 i 215/45 R17 ;) taki nieczuly jestem az?
karasbp - Czw Cze 17, 2010 20:21

Oj chyba tak... Jest wielka różnica
olek997 - Pią Cze 18, 2010 16:05

grill sie rzeźbi:))))
Marrkus - Pią Cze 18, 2010 22:17

olek997 napisał/a:
Marrkus, pokaz foty jak wytglada i czy auto nie soti za wysoko. bo wg mnie jak tak stoi na szczudłach to tragedia.


W wolnej chwili cyknę zdjęcie

Zeus - Pią Cze 18, 2010 23:39

jak idzie z grillem ile zrobiłeś
Na duzych felgach wcale nie jezdzi się tak źle wystarczy trochę uwazac

olek997 - Sob Cze 19, 2010 01:17

bede mial jak dobrze pojdisze piekne 5 ramienne felgi 17 oczywscie na wymiar 4X114,3 z oponkami 205/40/ pokaże jak juz beda w garazu tlyko tylemat... montować czy do .zyda????

Zeus, ramka na kolor nadwozia, zeberka i ta czarna jeszcze oslona na czarno. czarny błyszczący. logo znika - miejsce po logo ladnie zaszpachlowane.

karasbp - Sob Cze 19, 2010 15:38

olek997 napisał/a:
Zeus, ramka na kolor nadwozia, zeberka i ta czarna jeszcze oslona na czarno. czarny błyszczący. logo znika - miejsce po logo ladnie zaszpachlowane.

Czekamy olek997 na zdjęcia :smile:

Zeus - Pon Cze 21, 2010 19:32

W końcu pomalowałem grill w kolor a więc oto zdjęcia mojego autka, w najblizszym czasie bede montował dolną gumę pod zderzak od fokusa a nie tak jak przewaznie wszyscy to robią od laguny






Tył mojego autka


i felga niestety jeszcze bez duzych kapsli bo mi brakuje jednego a z 3 nie bede jezdził


[ Dodano: Pon Cze 21, 2010 19:32 ]
olek997 a jak Tobie idzie

olek997 - Pon Cze 21, 2010 19:43

pięknie ci wyszło! niedlugo pokaże fociszcze mysle ze kolo srodu czwartku
zuber84cool - Pon Cze 21, 2010 21:36

Zeus, piękne te felgi :ok:
olek997 - Pon Cze 21, 2010 22:12

Zeus, jak cie moge prosić co myslisz o tych felgach? http://forum.roverki.eu/v...=44740&start=60

brać???

Zeus - Wto Cze 22, 2010 01:42

mogą całkiem fajnie wyglądać sam myślałem nad podobnym wzorem:) Ogólnie fajne :mrgreen:
faecd - Wto Cze 22, 2010 07:11

jak to sie mowi looks nice ;)
Marrkus - Wto Cze 22, 2010 19:30

Zeus a czy ujawnił byś dokładne rozmiary felgi i opony jaką nadciągnąłeś na nią? tak na przyszłość dla innych, dodatkowo info o tym czy opona nowa czy używka była.
Zeus - Pon Cze 28, 2010 19:52

Felga firmy RONAL o ET 38 18 cali 4x114,3 http://www.ronal.pl/felgi.php?wid=15 plus pierscien centryczny
Opony przód YOKOHAMA Parada spec-2 215/35/18 http://www.opony.com/opon...ada_spec_2.html
Opony od znajomego po 2 miesiacach jazdy na tyle samochodu w zeszłym sezonie (niestety rozbił i niemogłem mieć kompletu)
a tył NANKANG ULTRA SPORT NS-2 215/35/18 http://www.opony.com/opony/66749_nankang_ns_2.html opony nowe

[ Dodano: Pon Cze 28, 2010 19:52 ]
W końcu zamontowałem kolejną część do mojego Roverka tym razem była to hokejka przedniego zderzaka, jednak niebyła od laguny lecz od focusa pierwszej generacji. Niestety miałem duże problemy z uformowaniem jej i niewszędzie przylega tak jak powinna. za jakiś czas może ją zmienie ale to jeszcze zobacze, oto efekt



olek997 a jak Tobie wychodzi grill? jest już gotowy?

olek997 - Wto Cze 29, 2010 18:58

Zeus, dzis bede montował :) powiem tak z znajmy lkaiernik blacharz odwalil kawał dobrej roboty ;) pokaże napewno :))

[ Dodano: Wto Cze 29, 2010 18:58 ]
:) jupi!!!! włąśnie rpzed chwileczka grilek został zamontowany! jest rewelacja poprostu! jestem mega szczęślwiym posiadaczem mojej ślicznoty. =D

przperaszam że zdjecia roibone kalkulatorem i że roverek ejst brudny muszę go wykąpać i wtedy porządnym aparatem zrobić fotki.

aa i właśnie dla spostrzegawczych kolegów z forum: plamki oleju to nie z roverka tylko z e36 sąsiada :)

karasbp - Wto Cze 29, 2010 22:43

Dla mnie fajnie. Brakuje mi tylko znaczka. :???: Jakoś tak dziwnie pusto bez niego
Markzo - Wto Cze 29, 2010 23:05

znaczek mógłby wrocić na miesjce, ale i tak bardzo ładnie wyszło :ok: good mod!
kepo - Wto Cze 29, 2010 23:05

gratulacje, że nie poszedłeś w siatex :ok:
karasbp - Wto Cze 29, 2010 23:09

jeszcze tylko spryskiwacze i ramki halogenów w kolor nadwozia i będzie bosko :cool:
olek997 - Wto Cze 29, 2010 23:33

karasbp, tak właśnie się stanie. :) będę montował takie spryski jak w vw wysuswane. aa przy ori grilu mi sie podobały te ramki halogenów no ale teraz już nie więc będą pomalowane w kolor nadwozia.

Markzo, głownym założeniem było usunięcie znaczka:) nikt nie wie oc to za fura:)

Mazak - Sro Cze 30, 2010 00:02

olek997 napisał/a:
głownym założeniem było usunięcie znaczka:) nikt nie wie oc to za fura:)

My wiemy a to wystarzczy ;)
Wygląda wzorowo naprawdę koledze należy się duży browar za to jak Ci zrobił tego grila "Good Job" :)

Zeus - Sro Cze 30, 2010 01:56

fajnie to wyglada teraz już tylko brakuje felg
olek997 - Sro Cze 30, 2010 11:54

Zeus, fele bedą te co wcześniej pokazyłem :)