Zobacz temat - [R75] Kontrolka zużycia klocków hamulcowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

qwe12318 - Pią Gru 11, 2015 20:59
Temat postu: [R75] Kontrolka zużycia klocków hamulcowych
Na wstępie napiszę, że szukałem na forum podbnego problemu ale nikt go nie poruszał i nie opisywał.

Kilka dni temu zaświeciła mi się kontrolka zużycia klocków - podłączyłem pod komputer i wyszedł tylni czujnik - jako że klocki mają 4 miesiące trochę mnie to zdziwiło - dobrałem się do czujnika i faktycznie od starości czujnik już się rozleciał.

Zamówiłem nowy wymieniłem i tu pojawia się problem - kontrolka zużycia klocków na desce nie chce zgasnąć - podłączam komputer - brak błędów. Sprawdziłem czujnik - brak przerwy w obwodzie i skończyły mi się pomysły co może być tego przyczyną.

Kasowane były błędy mimo że nie występowały, odłączany akumulator aby zresetować komputer - kontrolka jak się świeciła tak świeci.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Co jeszcze mogę sprawdzić aby rozwiązać ten problem?

paolinio - Pią Gru 11, 2015 22:08

Ja mam ten sam problem, sprawdzałem, kombinowałem, dałem sobie spokój, mam dobre klocki, a słoneczko świeci non stop, może grubość tarcz ma znaczenie bo u mnie są na granicy...
pelson91 - Pią Gru 11, 2015 22:19

może zamontowałeś przedni czujnik z tyłu?
Dominoz - Pią Gru 11, 2015 22:21

U mnie w ogóle ta kontrolka nie działa...
Miałem klocki z tyłu takie, że tarły już podczas jazdy. A kontrolka się nie zapaliła.
Może to i lepiej...nie wiem co za problem sprawdzić, czy klocki są do wymiany, czy nie ;)

prebenny - Pią Gru 11, 2015 22:22

Dominoz możesz mieć tak jak ja - czujnik w ogóle nie jest podpięty tylko przewód zmostkowany.
Dominoz - Pią Gru 11, 2015 22:24

prebenny napisał/a:
Dominoz możesz mieć tak jak ja - czujnik w ogóle nie jest podpięty tylko przewód zmostkowany.

No i dobrze. Po cholere mi kontrolka klocków... ;)

longer86 - Pią Gru 11, 2015 22:25

pelson91 napisał/a:
może zamontowałeś przedni czujnik z tyłu?


To nie ma znaczenia...

odepnij czujnik i zmostkuj piny w ząączu, zobacz czy kontrolka zgaśnie

prebenny - Pią Gru 11, 2015 22:26

Dominoz ja to uważam za całkiem przydatną funkcję ;) Jak kończy mi się klocek to przynajmniej o tym wiem.
sknerko - Pią Gru 11, 2015 22:38

prebenny napisał/a:
Dominoz ja to uważam za całkiem przydatną funkcję Jak kończy mi się klocek to przynajmniej o tym wiem.
Pewnie że przydatny bo tarczy blachą nie zniszczysz
Dominoz - Pią Gru 11, 2015 22:43

sknerko napisał/a:
prebenny napisał/a:
Dominoz ja to uważam za całkiem przydatną funkcję Jak kończy mi się klocek to przynajmniej o tym wiem.
Pewnie że przydatny bo tarczy blachą nie zniszczysz

Obecnie dla mnie przez długi czas nie przydatne, bo mam wszystkie klocki nowe ;)
Poza tym klocki słychać, jak są zużyte.

sknerko - Pią Gru 11, 2015 22:50

Dominoz napisał/a:
Poza tym klocki słychać, jak są zużyte.
słychać bo blacha jedzie po tarczy i ją niszczy
qwe12318 - Pią Gru 11, 2015 23:10

Uważam, że funkcja przydatna mimo że klocki mam nowe - złącze było mostkowane ale błąd nie zniknął - wpadł mi pomysł do głowy ale już nie sprawdzałem bo dziś zbyt dużo %% - jutro po sprawdzam ale może jest jakaś zależność od bezpiecznika.... muszę sprawdzić czy są całe i czy w ogóle jest to pod jakiś podpięte...

I zapomniałem - czujnik jest tylny ale jakie ma to znaczenie jak i tak jest to obwód zamknięty i bodajże różnica to długość przewodu...

sknerko - Pią Gru 11, 2015 23:22

podejrzewam że gdzieś kabel szlag trafił i dlatego nie działa
longer86 - Pią Gru 11, 2015 23:36

a przód sprawdzaleś?
qwe12318 - Pią Gru 11, 2015 23:56

Zarówno uszkodzony kabel jak i czujnik z przodu jest możliwy i obu opcji nie sprawdzałem jeszcze ale dlaczego komputer błędu nie pokazuje - podkreślam że przed wymianą czujnika dokładnie pokazywał gdzie błąd występuje.

No nic późno już jutro będę szukał winowajcy.

rafalmis1 - Sob Gru 12, 2015 11:36

Dominoz napisał/a:
Obecnie dla mnie przez długi czas nie przydatne, bo mam wszystkie klocki nowe
Poza tym klocki słychać, jak są zużyte.

na tarczach nacinanych w konfiguracji z automatem, nie wiem czy klocki wytrzymały mi 20 tys. oczywiście mogę się mylić, bo nie zapisałem sobie przy jakim przebiegu założyłem klocki, ale wiem ze się bardzo zdziwiłem jak raz zobaczyłem ich stan

qwe12318 - Czw Gru 24, 2015 15:38

Problem rozwiązany ;)

Przy okazji wymiany alternatora sprawdziłem czujnik w przednim kole jak radziliście i okazał się uszkodzony - przetarty przewód - wystarczyło go tylko połączyć i zaizolować.

Tylko dalej się zastanawiam dlaczego komputer nie pokazywał tego błędu...

sTERYD - Pią Gru 25, 2015 18:58

Bo to nie błąd, tylko normalne działanie tego czujnika.
qwe12318 - Pią Gru 25, 2015 21:59

sTERYD napisał/a:
Bo to nie błąd, tylko normalne działanie tego czujnika.


No tak ale jak kilka dni wcześniej uszkodził się tylny czujnik to komputer pokazywał co i jak...