Zobacz temat - [MG ZR 160] Czujniki ciśnienia i temperatury oleju?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR 160] Czujniki ciśnienia i temperatury oleju?

sobon - Sro Lut 26, 2020 23:04
Temat postu: [MG ZR 160] Czujniki ciśnienia i temperatury oleju?
Witam wszystkich . Chcę dołożyć do MG zegary ciśnienia i temperatury oleju i moje pytanko brzmi czy te najprostsze zegary np z allegro moge podpiąć pod czujniki ktore sa w samochodzie? Wiem ze ma pewno jest czujnik ciśnienia ale czy też temperatury oleju? Pomóżcie mi je zlokalizować i nazwać ktory jest ktory ?
marekp90 - Czw Lut 27, 2020 13:39

ja dałem podstawkę pod filtr oleju, do tokarza pojechałem dorobić odpowiedni gwint na śrubę, wkręciłem czujnik ciśnienia i temperatury oleju
nanab - Czw Lut 27, 2020 16:52

Jesteś pewien że masz czujnik ciśnienia oleju?
seraph - Czw Lut 27, 2020 19:08

Czujnik ciśnienia być musi, bo przecież kontrolka od oleju musi dostawać skądś sygnał, ale czy można go użyć jako dokładnego wskaźnika to nie wiadomo.
Czujnika temperatury oleju nie ma i zostaje go dołożyć najłatwiej w podstawce pod filtr.

sTERYD - Pią Lut 28, 2020 15:24

Jako wskaźnika fabrycznego czujnika użyć nie da się, bo to tylko przełącznik (jest ciśnienie otwarty, nie ma zamknięty).
Fabrycznie takich czujników się raczej nie montuje, chyba że w jakichś sportowych autach.

nanab - Pią Lut 28, 2020 15:26

seraph napisał/a:
Czujnik ciśnienia być musi, bo przecież kontrolka od oleju musi dostawać skądś sygnał, ale czy można go użyć jako dokładnego wskaźnika to nie wiadomo.

To raczej czujnik oleju a nie czujnik ciśnienia, nie da się z niego wyciągnąć żadnych informacji o ciśnieniu, no chyba że wystarczy nam 1bit rozdzielczości