Zobacz temat - [R416] Uszczelka pod głowicą
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Uszczelka pod głowicą

motomak - Sob Kwi 07, 2007 21:15
Temat postu: [R416] Uszczelka pod głowicą
mam problem z uszczelka pod glowica tzn. mam rovera 416 16v od 6 miesiecy i juz wymienialem 2 razy i wlasnie czeka mnie 3 wymiana. mianowicie plyn z ukladu dostaje sie do cylindra .albo ja cos zle robie . bo sam juz nie wiem . glowice za kazda raza planowałem.

brt: Zwracam uwagę na wpisywanie modelu silnika i rocznika w temacie w nawiasach kwadratowych. Wypada przeczytać zasady kącika zanim zacznie się pisać. I wpisz rocznik do profilu.

Paul - Sob Kwi 07, 2007 21:19

Jakbyś raz wysłał, to też każdy by przeczytał ;)
Usuń tego drugiego posta pliiiiz. :)

wiktorio0001 - Sob Kwi 07, 2007 22:37

A sprawdzałeś szczelność głowicy????
Brt - Sob Kwi 07, 2007 23:49

No właśnie. Moze przyczyna tkwi w innym miejscu?? CZy po wymianie uszczelki jest OK, czy od razu dalej jest źle?? Jeśli nie masz majonezu w zbiorniczku, a tylko płyn Ci się dostaje do cylindra, to moze masz walniętą uszczelkę kolektora ssącego?? To też dość częsta usterka w benzynowych roverkach.
AndrewS - Nie Kwi 08, 2007 00:16

Brt napisał/a:
a tylko płyn Ci się dostaje do cylindra, to moze masz walniętą uszczelkę kolektora ssącego??


trafna uwaga
wtedy plyn dostaje sie do pierwszego cylindra
z drugiej strony przy wymianie uszczelki pod glowica powinno sie wymienic tez uszczelki kolektorow
jakim momentem kolega dokreca glowice ??
zgodnie z procedura umieszczona w serwisowce ??
o jaka wartosc zostala splanowana glowica ??

motomak - Nie Kwi 08, 2007 11:22

po wczorajszej wymianie uszczelki jest prawie ok tylko nie moge go odpowietrzyc. bo stale sie zapowietrza .a co do planowania glowicy to nie wiem z jaka wartoscia bo daje do wyspecjalizowanego szlifierza. a co do uszczelki pod kolektorem ssacym to wydawala sie cala . chodz przyznam sie szczerze ze jej nie wyciagałem .
mig329 - Nie Kwi 08, 2007 18:21

wymin uszczelkę pod kolektorem ssącym robiłem mnie też mechanicy radzili wymianę uszczelki pod głowicą. zacząłem jednak od kolektora i pomogło pozdrawiam
Primo - Wto Lip 10, 2007 17:07

Witam jaki jest koszt wymiany uszczelki pod glowica plus robocizna ??
piter34 - Wto Lip 10, 2007 18:11

Primo napisał/a:
Witam jaki jest koszt wymiany uszczelki pod glowica plus robocizna ??

Poczytaj techniczny FAQ i skorzystaj z forumowej szukajki.
Ten temat był wielokrotnie poruszany.