Zobacz temat - [R620] Stukanie podczas hamowania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Stukanie podczas hamowania

sardos - Sro Maj 30, 2007 08:53
Temat postu: [R620] Stukanie podczas hamowania
Witam, byłem ostatnio u mechanika ponieważ ciągle mam stuki podczas hamowania, mechanik po obejrzeniu zawieszenia powiedział ze samo zawieszenie jest w bdb stanie, a stuki wydobywaj sie z luzu na suwnicy przy lewym tylnym kole. Moje pytanie co to jest i gdzie dokładnie sie to znajduje. To jest jakaś obejma klocków hamulcowych czy jakaś prowadnica – może mi to ktoś opisać. Mówił ze najłatwiej znaleźć to na szrocie – ale ja dokładnie to nie wiem czego mam szukać

Brt: uściśliłem temat

arrax - Sro Maj 30, 2007 09:11

ja bym jeszcze sprawdził czy tarcze hamulcowe sa proste mialem podobny problem i okazalo sie ze jedna z tarcz byla krzywa... ale u mnie bylo to dopiero wyczówalne jak sie gwałtownie z duzych predkosci hamowalo np. 180KM/h
sardos - Sro Maj 30, 2007 09:26
Temat postu: hmmm
prędkość hamowania nie ma znaczenia – i stukniecie pojawia sie w kocowej fazie hamowania, hmm może nawet jak puszczam pedał hamulca, pukanie nie jest regularne ale dość częste i pojawia się czasami ja ruszam np na światłach ale to bardzo rzadko
bosniak - Sro Maj 30, 2007 09:50

Masz najprawdopodobniej luźno osadzone klocki hamulcowe w zaciskach, po puszczeniu hamulca stuknął lub po ruszeniu, spróbuj podgiąć blaszki w zaciskach tam gdzie wchodzi klocek.
Jolcia - Sro Maj 30, 2007 09:53

u mnie takie cos sie dzialo po wymianie tarcz hamulcowych, mechanik brudas wybabral smarami abs-y przy kole i wariowal abs (kontrolka oczywiscie sie nie zapalala), przy hamowaniu i sprawialo wrazenie stukania, tak samo dzialo sie przy ruszaniu....Wyczyscil w ramach reklamacji, to co uswinil i wszystko wrocilo do normy... tak nawiasem mowiac, to faktycznie tez moga byc tarcze hamulcowe..., ale to raczej sa bardziej bicia i przede wszystkim wyczuwalne nie tylko podczas hamowania, ale przede wszystkim podczas jazdy...wyrazne bicia kierownicy... pozdrowka
Brt - Sro Maj 30, 2007 09:56

Stawiam (podobnie jak Bośniak), ze masz luz na prowadnicy klocków hamulcowych. Trudno powiedzieć z jakiego powodu. Moze to być wina klocków, lub samej prowadnicy. Jak rozbierzesz to dopiero wyjdzie. Znam też przypadek odklejonego klocka (okładzina od mocowania) i efekt był podobny - stukanie przy hamowaniu i ruszaniu.