Zobacz temat - [R827] Przednie zawieszenie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R827] Przednie zawieszenie.

bd - Czw Cze 07, 2007 14:57
Temat postu: [R827] Przednie zawieszenie.
Witam
Rover 827 Si po 1992 roku.
Poszukuję łączników stabilizatora, oraz tulejek stalowo gumowych przedniego zawieszenia.
Może ktoś doradzi gdzie takie coś można kupić, może pasują od któregoś z zawieszeń Hondy?
Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję :)
PS
A może ktoś ma stare, to sobie zregeneruję.
Nie chcę zdejmować swoich, gdyż samochód cały czas jest mi potrzebny.

Maciek321 - Czw Cze 07, 2007 16:15

Górne przednie wahacze... sam mam z tym problem, teraz bede siedzial by tam cos dopasować, ale czarno to widzę. Ogladałem od Hondy Legend (podobno są wymiarowo identyczne) same tuleje zajebiscie wymyslone, tylko ze gałki sa w aluminium, a nie wiem czy to da się regenerować. Te ktore zaoferował mi gość mialy wybite gałki. O nowych podobno niema mowy. Co do dołu to nie szukałem jeszcze nic, bo narazie jako tako wygląda...
ENU - Czw Cze 07, 2007 16:56

Da sie zregenerowac te koncówki w dobry zakładzie od naprawy zawieszenia,Fachman wycisnie stare i wtłoczy nowe. Znajomy tak zregenerował wachacze w Hondzie Legend
bd - Czw Cze 07, 2007 18:18

Sworznie wahaczy na ogół dają się regenerować, ale mnie nie o to chodzi.
Poszukuję łączników stabilizatora (dwie tuleje stalowo gumowe w tulejkach połączonych łącznikiem w formie pręta.
To też daje się bez problemu zregenerować, ale trzeba samochód wyłączyć z eksploatacji na kilka (kilkanaście) dni.
Wysyłam taki elementy pocztą, a to trochę trwa.
Wszystko jest do zrobienia, tylko chodzi o czas i kasę.
Mam doświadczenie w regeneracji zawieszeń do różnych innych samochodów i dla tego szukam nawet używanych.
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony
O Roverze odkąd go kupiłem wiem już dosyć dużo i dużo już przy nim u siebie zrobiłem.
Lubię ten samochód i pewnie jaszcze kilka lat nim pojeżdżę.
Starsze technologicznie samochody szczególnie benzynowe mi nie odpowiadają, a te najnowsze są tak skonstruowane, że po stosunkowo niewielkim przebiegu serwis "kosztuje majątek".
Jest to celowe działanie producentów samochodów.
Szukam informacji, gdzie można kupić nowe lub o jakiś zamiennikach.
Przejrzałem katalogi z zawieszeniami Hondy Ladend, ale tam są inne.

UncleAllEvil - Czw Cze 07, 2007 19:05

Ta firma powinna ci pomóc:
http://www.tedgum.pl/pl/k...-GROUP/800.html

bd - Czw Cze 07, 2007 20:05

W katakogu nie mają tego elementu.
Napisałem do nich, może pomogą.
Dziękuję za kotakt.
Pozdrawiam

blue827 - Pią Cze 08, 2007 22:48

Może spytaj jakietoś sprzedawcy na ebay , czy ma te części co szukasz i ile wysyłka. Całe szczęście że nie ma cła i vatu.
bd - Sob Cze 09, 2007 05:04

Wszystkim serdecznie dziękuję.
Wczoraj kupiłem łączniki w Warszawie na ul Połczyńskiej po 35zł za sztukę.
To są właśnie te łączniki do jakich link jest post wyżej do ebay.

maciej - Sob Cze 09, 2007 16:19

Dokładnie też kupiłem łaczniki QH u Żmijkowskich. :)
Maciek321 - Sob Cze 09, 2007 16:45

bd napisał/a:
Wczoraj kupiłem łączniki w Warszawie na ul Połczyńskiej po 35zł za sztukę.
To są właśnie te łączniki do jakich link jest post wyżej do ebay.


Dajże namiar na to. A jak nie to kup mi i przyślij za zaliczeniem. Tez mam do wymiany. Serdeczne dzieki.

bd - Nie Cze 10, 2007 14:17

Podobno Najciemniej jest pod latarnią :)
Namiar wziąłem z pierwszwj strony www.roverki.pl


01-336 Warszawa
ul. Połczyńska 77

zmijkowski@neostrada.pl
tel. 0-22/ 665-80-06
665-85-22
665-85-24
fax 0-22/ 666-25-06

Zapraszamy: pn-pt. 8-17, sob. 9-13

Oferujemy części zamienne (mechaniczne i eksploatacyjne) do samochodów osobowych i dostawczych:
amortyzatory, artykuły elektromechaniczne, filtry, hamulce, paski, pompy, rozrządy, sprzęgła, układy kierownicze i zawieszenia;
sprzedaż wysyłkowa; dostawa do warsztatów.

Greeg1987 - Czw Sie 26, 2010 16:35

Mam pytanko jak wasze 827 zachowuje sięna dziurach ?? ?
Moje jest strasznie twarde czy tak musi być ?
Czy często w tych modelach pękały spręzyny??

Dodam, że zrobiłem górne wachacze i byłem niedawno na szarpakach
i wszystko jest ok

Marookrk - Czw Sie 26, 2010 19:17

Mój na na tzw.pralce trzęsie się tak jakby miał amory zużyte a na przeglądzie było wszystko ok. :roll:
blue827 - Czw Sie 26, 2010 21:49

Odnośnie łączników przedniego stabilizatora przypominam że pasują po małej modyfikacji od BMW 750 V12:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=56012&
ostatnio je sprawdzałem pod autkiem i nic nie obciera, wpasowały się idealnie, mogę polecić taki mod.

michukrk - Sob Lut 26, 2011 21:15

Nie jestem tutaj znany i siedzę na Capri.pl ale mam jakiś czas Rovera 827Si i nasz klubowy sklepikarz z Chuder Capri Service z Warszawy oferuje produkty QH. I z tego co przeglądałem kiedyś jego katalog to są tam wszystkie elementy do przedniego zawieszenia do 800 za wyjątkiem oczywiście tulei do górnego wahacza.
Jeśli kogoś to interesuje to najlepiej do niego zadzwonić albo podjechać do warsztatu podpytać:
Krzysztof Gruber 506-09-88-69
Gość jest w porządku, doradzi i poda ceny.
Pozdrawiam

Tomek1212 - Sob Lut 26, 2011 21:29

Inne czesci za wyjątkiem tych tulei są raczej łatwo dostępne.
Piecia26186 - Sro Mar 02, 2011 17:03

Witam ja kupuje tuleje bez problemu jeśli chcecie kontakt piszcie na maila
Tomek1212 - Sro Mar 02, 2011 21:19

Ja już przejechałem z 50-60tys na tulejach z mazdy 121 (11zł kpl) i na prawdę nie widzę sensu szukać trudno dostępnych oryginałów.
kaczors18 - Nie Mar 27, 2011 20:43

Podepnę się pod temat... Czy sprawdzał ktoś czy górne wahacze faktycznie są wymiarowo takie same jak w Legend? Czeka mnie wymiana lub regeneracja w mojej hondzie, a bardzo pasuje mi to że w wahaczach z Rovera są wymienne sworznie.
blue827 - Nie Mar 27, 2011 22:21

Pamiętam kiedyś na allegro ktoś sprzedawał górne wachacze jako do hondy legend i rovera 800, tzn że te same wymiary, ale żeby być pewnym na 100% trzeba by zmierzyć i porównać. Natomiast napewno różnią się budową, i ułożyskowaniem.

honda legend:


rover 800: (link do tematu)
[/url]

Tomek1212 - Nie Mar 27, 2011 22:26

A ja w dalszym ciągu uważam, że lepiej kupić nowy sworzeń i tulejki z mazdy 121.
blue827 - Nie Mar 27, 2011 22:35

Ale nie wiemy czy te tulejki z mazdy da się zamontować w wachaczach od legenda. Trudno ze zdjęcia powiedzieć, ale wygląda to na silent-bloki, czyli guma wprasowana pomiędzy dwie metalowe tulejki:

kaczors18 - Pon Mar 28, 2011 18:27

Do wahacza hondowskiego tuleje z mazdy na pewno nie podejdą. Wsadzałem od civica ale niestety ich średnica zewnętrzna okazała się o 1mm większa i był problem. Ale pewnie znajdzie się coś co podpasuje. Ale nie w tym rzecz... w tych moich wahaczach sworzni się nie wymienia jak w roverze, tylko regeneracja u specjalistów. Dlatego chciałbym zastosować w swojej Legendzie wahacze od Rovera, tylko chciałbym mieć pewność że podejdą, żeby się nie okazało że np, jest dłuższy, szerszy, sworzeń w zwrotnice nie wejdzie, albo pozmieniają się jakieś kąty...

Gdyby ktoś miał takie wahacze gdzieś luzem lub przy okazji demontażu ich miałbym wielką prośbę o dokładne ich pomierzenie. Staram się jeszcze coś podpasować ale niestety nigdzie nie ma wymiarów.

blue827 - Pon Mar 28, 2011 19:38

Właśnie dzisiaj planowałem zmierzyć na samochodzie rozstaw śrub mocujących i odległość do sworznia ale zapomniałem, jutro zmierzę i dam znać.

W katalogach sklepów wyświetla się wachacz do Legend I JAKOPARTS J4934011 tylko że stan zero.

Tomek1212 - Pon Mar 28, 2011 21:08

Mam taki wahacz luzem, powiedz mi jakie wymiary są ci najbardziej potrzebne i jak mierzone to postaram się to pomierzyć.
kaczors18 - Wto Mar 29, 2011 19:33

- rozstaw śrub mocowania wahacza
- odległości od mocowań do sworznia
- i wymiary sworznia

a z ciekawości jeszcze szerokość bez tulejek, bo poszukam jeszcze wymiarów takiego whacza