Zobacz temat - [R600] Jakie żarówki w module sterowania podnoszeniem szyb?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Jakie żarówki w module sterowania podnoszeniem szyb?

mzganiacz - Wto Cze 12, 2007 19:54
Temat postu: [R600] Jakie żarówki w module sterowania podnoszeniem szyb?
Jakie to są żarówki i gdzie je znależć?
thef - Wto Cze 12, 2007 20:00

Znaleźć najłatwiej w sklepie elektronicznym. A jakie? Kurcze niedawno sam wymieniałem, ale nie pamiętam. Na pewno 12V :) Weź starą i pokaż sprzedawcy. Dobierze Ci bez problemu.
mzganiacz - Wto Cze 12, 2007 20:02

problem wlasnie w tym ze w starym mam zaslepki a nie zarowki. kupilem wlasnie nowy-uzywany modul bo stary sie zepsul i w nim tez sa zaslepki.... chyba ze jestem glupi i te zarowki sa gdzies w srodku tego modulu tylko ja nie umiem go rozkrecic :/
thef - Wto Cze 12, 2007 20:04

Żarówki są od spodu modułu, w szarych oprawkach mających wgłębienie na śrubokręt krzyżakowy. Wystarczy przekręcić o 90' i wyskakują. Poszukam więcej danych, może coś znajdę a jak nie to wymontuje swój moduł i dam znać.
mzganiacz - Wto Cze 12, 2007 20:15

ej dobry motyw jest :) wlasnie rozmontowalem stary modul i rzeczywiscie to od spodu sa zarowki bo w srodku zadnych nie ma :) ale zainspirowales mnie tym ze mowisz ze zarowki sa w szarych oprawach i przyjrzalem sie tym zaslepkom.... zarowno w starym i nowym module sa one szare i maja biala koncowke... wlasnie sciagnalem ten bialy kapturek i okazuje sie ze tam jest zarowka :) ;p ciekawe czemu mialem przesloniete te zarowki ;p
thef - Wto Cze 12, 2007 20:39

To są kapturki na żarówki, które dają odpowiedni odcień, kolor świecenia. Moje się rozpadły i mam bez ale to nie ma większego znaczenia. Co do mocy tych żarówek to niestety nie znalazłem paragonu a na samej żarówce nie ma oznaczeń. Pokaż w sklepie i powiedz, że ma być 12V i Ci dobiorą. Pewnie jest tan 1,2W albo coś koło tego, ale głowy nie dam :) .

PS>No i po kupnie trzeba przyciąć druciki o opasać na tej szarej oprawce.

Edit: Aha jak masz moduł używany, to go rozbierz i przeczyść pryzmaty, mogą być zabrudzone i może być słabsze światło.

mzganiacz - Wto Cze 12, 2007 20:47

dobra tylko mam teraz kata bo kupilem sobie nowy uzywany bo w starym nie dzialala szyba kierowcy, teraz w tym nowym nie dziala tylna lewa... :/ jak juz mam dwa to moze cos daloby sie przelozyc... :idea: :> rozkrecilem stary i generalnie to nic skomplikowanego tam nie ma procz dwu blaszek poruszanych tym przyciskiem.... co sie moze zepsuc w tak banalnym mechanizmie... ech no trudno wazne ze sie chociaz prednia lewa otwiera :neutral:
marthinez - Wto Cze 12, 2007 20:48

Wiele razy już pisałem o tych żarówkach. Symbol T5. Podświetlają prawie wszystko w środku np. różnego rodzaju przyciski, przełaczniki, pokrętła.
thef - Wto Cze 12, 2007 20:49

Posprawdzaj styki pod tymi blaszkami, może to tylko one są zaśniedziałe. Ewentualnie może być coś z płytką drukowaną. Jak coś to obejrzyj czy nie ma jakiejś przerwanej ścieżki albo jakichś widocznych uszkodzeń. Aha, no jeszcze gniazdo wyjściowe do kostki obadaj.

martinez, moim zdaniem te żaróweczki, które pokazałeś, nie będą najlepiej pasować, bo to są takie do wciskania bezpośrednio w gniazdo z zasilaniem (ze stykami). Tu jest gniazdo okrągłe bezpośrednio w płytce drukowanej, w które idealnie wchodzi ta szara oprawka na którą zaplatasz druciki żarówki. Wydaje mi się więc, że te Twoje nie będą dobrze leżeć w tej oprawce, aczkolwiek na pewno da się je przypasować.

mzganiacz - Wto Cze 12, 2007 20:52

ano :!: jak sie nazywa ten magiczny srodek ktorym elektrycy "psikaja" po miedzi ze sie odsniedza?
Brt - Wto Cze 12, 2007 20:56

papier ścierny :mrgreen: Wyczysć to mechanicznie, najlepsza metoda ;)
marthinez - Wto Cze 12, 2007 21:35

thef napisał/a:
martinez, moim zdaniem te żaróweczki, które pokazałeś, nie będą najlepiej pasować, bo to są takie do wciskania bezpośrednio w gniazdo z zasilaniem (ze stykami). Tu jest gniazdo okrągłe bezpośrednio w płytce drukowanej, w które idealnie wchodzi ta szara oprawka na którą zaplatasz druciki żarówki. Wydaje mi się więc, że te Twoje nie będą dobrze leżeć w tej oprawce, aczkolwiek na pewno da się je przypasować.

Wierz mi, że pasują, bo wymieniałem u siebie,ale masz rację, że trzeba leciutko pokombinować. :wink:
A wracając do oprawek to dzisiaj widziałem całe razem z żarówkami w Feuwert.

thef - Wto Cze 12, 2007 21:41

No tak, w to nie wątpię, że pasują, ale gorzej niż te oryginalne i trzeba je "wymodelować", a takie same jak oryginalne kupisz bez problemu w sklepie elektronicznym. W tych, o których ja mówię druciki wychodzą tak samo jak w diodzie dlatego idealnie wchodzą w oprawkę. Koszt bodajże 1,20 PLN za sztukę, już nie pamiętam dokładnie .
Liso - Czw Cze 14, 2007 00:01

Takie żarówki są w sklepie elektronicznym po złotówce.

p.s. kiedyś zrobiłem opisik jak to naprawić, daję na kilka dni na serwer klik potem kasuję, nikt nie chciał umieścić w technicznym to nie..... męczta się ludzie :cool:

thef - Czw Cze 14, 2007 00:05

Liso napisał/a:
Takie żarówki są w sklepie elektronicznym po złotówce.


I dokładnie takie zamontowałem.