Zobacz temat - [R416] Problem z kontrolką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Problem z kontrolką

Johny9p - Nie Lip 29, 2007 14:31
Temat postu: [R416] Problem z kontrolką
Mam następujący problem. wskaźnik pomiaru temperatury płynu chłodniczego szybko rośnie. silnik jest zimny podjade jakies 200m i juz wskaźnik jest na połowie, później juz nie rośnie. czym to moze byc spowodowane?
js - Nie Lip 29, 2007 14:44

Jeśli wskaźnik dochodzi do połowy, to temperatura jest OK. U mnie jest troszkę poniżej połowy i dalej się nie rusza.


A jak szybko się podnosi? U mnie w gorące dni około 5-7 minut.

emes - Nie Lip 29, 2007 15:21

Sprawdzałeś poziom płynu chłodniczego oraz oleju?
Johny9p - Pon Lip 30, 2007 11:06

sprawdzałem poziom jest ok. a co minut to jakies 2-3 i to gdy na dworze temperatura jest ok.25C
emes - Pon Lip 30, 2007 11:16

Johny9p napisał/a:
prawdzałem poziom jest ok. a co minut to jakies 2-3


Moim zdaniem takie zachowanie jest odpowiednie. Jeżeli po nagrzaniu silnika wskazówka wskazówka nie podnosi się powyżej połowy, to wszystko w porządku.

piter34 - Pon Lip 30, 2007 11:16

Johny9p napisał/a:
Mam następujący problem. wskaźnik pomiaru temperatury płynu chłodniczego szybko rośnie. silnik jest zimny podjade jakies 200m i juz wskaźnik jest na połowie, później juz nie rośnie. czym to moze byc spowodowane?

Konstrukcją silnika i układu chłodzenia.
Silniki serii K po prostu szybko się nagrzewają.

mmaniek - Sro Sie 01, 2007 21:15

Spokojnie, u mnie to samo. Jak kupiłem autko i pierwszego ranka to zobaczyłem to panika :shock: ale przegrzebałem zaraz Wszechmocne Forum i emocje opadły :wink: Wszystko ok.
truten23 - Pon Sie 13, 2007 00:24

Witam!!
emes napisał/a:
Moim zdaniem takie zachowanie jest odpowiednie. Jeżeli po nagrzaniu silnika wskazówka wskazówka nie podnosi się powyżej połowy, to wszystko w porządku.


U mnie też zauważyłem ze silnik się dość szybko nagrzewa (ok. 2-4min) ale wskazówka zatrzynuje się truche przed połową skali i jeszcze wentylatora nie słyszałem :grin: Co za tym idzie należy chyba pochwalic wydajność chłodzenia ROVERka 416Si :mrgreen: