Zobacz temat - [R400] Filtr kabinowy ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Filtr kabinowy ?

nowy123 - Pon Paź 22, 2007 21:26
Temat postu: [R400] Filtr kabinowy ?
Postanowiłem wymienić wczoraj filtr kabinowy ( sprawdziłem wczesniej na forum gdzie coś takiego się znajduje ) i ku mujemu zdziwieniu w moim roverku takiego filtra nie ma, przynajmniej pod schowkiem pasażera. Moim zdaniem nie ma tam nawet miejsca pod ten filtr.
właściwe pytanie zatem brzmi czy to jest mozliwe, czy został zamontowany gdzieś indziej.

Ps. Jakiś fachowiec powiedział mi ,że klima w moim roverku nie jest oryginalna - o ile to ma w tej sprawie znaczenie

z góry dzieki

sTERYD - Pon Paź 22, 2007 21:54

to dziwne, ale możliwe :???:
Już jeden taki przypadek widziałem (o czym zresztą niedawno wspomniałem ;)) i też byłem zaskoczony.
sprawdź jeszcze raz dokładnie czy nie ma za tą metalową szyną wzmacniającą klapki na filtr (mniej więcej po środku przestrzeni na nogi dla pasażera)
moim skromnym zdaniem to błąd jeśli ktoś założył klime w nawiewie bez filtra , niemniej to się zdarza :(

Tomi - Pon Paź 22, 2007 21:59

sTERYD napisał/a:
to dziwne, ale możliwe :???:
Już jeden taki przypadek widziałem (o czym zresztą niedawno wspomniałem ;)) i też byłem zaskoczony.
sprawdź jeszcze raz dokładnie czy nie ma za tą metalową szyną wzmacniającą klapki na filtr (mniej więcej po środku przestrzeni na nogi dla pasażera)
moim skromnym zdaniem to błąd jeśli ktoś założył klime w nawiewie bez filtra , niemniej to się zdarza :(

Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w wersji bez klimy wkłada się chyba od spodu, a nie z przodu. Wersje bez klimy również mają filtry kabinowy, tylko inny.

Lechos - Wto Paź 23, 2007 09:38

w moim 416 byla dokladana klima ,,Diavia" i tez filtra kabinowego niezobaczysz
Wazzabii - Wto Paź 23, 2007 10:00

yyyy czyli jak klimaj jest firmy DIAVIA (mam taka naklejke na pasie przednim) to oznacza ze klima byla dorabiana? to by sie nawet zgadzalo bo przelacznik od klimy byl jakis lewy i musialem go wymienic na oryginalny przy czym mialem troche problemow z przepinaniem kabli.....

moze ktos cos powiedziec o jakosci obu klimatyzacji? tj. fabrycznej i dokladanej?

giewu - Wto Paź 23, 2007 10:07

Tomi napisał/a:
... Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale w wersji bez klimy wkłada się chyba od spodu, a nie z przodu. Wersje bez klimy również mają filtry kabinowy, tylko inny.

może poniższe obrazki coś Wam pomogą

Lechos - Wto Paź 23, 2007 10:28

mi takie cos zaserwowano w reverku
piter34 - Wto Paź 23, 2007 13:06

Wazzabii napisał/a:
yyyy czyli jak klimaj jest firmy DIAVIA (mam taka naklejke na pasie przednim) to oznacza ze klima byla dorabiana?

Tak.

Lechos - Wto Paź 23, 2007 13:14

panowie ktorzy maja dokladana klime (w 400) moze sie tu podziela informacja czy maja filtr kabinowy, jesli tak to w ktorym miejscu (foto mile widziane) :smile:
nowy123 - Wto Paź 23, 2007 15:06

sTERYD napisał/a:
to dziwne, ale możliwe :???:
Już jeden taki przypadek widziałem (o czym zresztą niedawno wspomniałem ;)) i też byłem zaskoczony.
sprawdź jeszcze raz dokładnie czy nie ma za tą metalową szyną wzmacniającą klapki na filtr (mniej więcej po środku przestrzeni na nogi dla pasażera)
moim skromnym zdaniem to błąd jeśli ktoś założył klime w nawiewie bez filtra , niemniej to się zdarza :(


Niestety , za metalową szyną wzmacniającą klapki znajduje się plastikowa pokrywa , która zajmuje prawie połowę przestrzeni za schowkiem

Wazzabii - Wto Paź 23, 2007 16:51

czyli mam dorabiana klime.... teraz wiem dlaczego przelacznik do klimatyzacji byl zalkiem inny...


tu macie foto jaka byla roznica :roll:


http://img106.imageshack....07resizeqv5.jpg


po lewej mamy oryginalny

po prawej mamy z klimy dorabianej DIAVIA



jak ktos kiedys bedzie mial taki sam problem to walic do mnie bo juz przerobke przelacznika mam za soba:)