Zobacz temat - [R620] Wymiana oleju w skrzyni biegów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Wymiana oleju w skrzyni biegów

KRYS - Pon Lis 12, 2007 19:13
Temat postu: [R620] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Roverek 620 si - silnik F20z1

I moje pytania

1 Co ile wymienia sie olej w skrzyni?

2 Jak to się robi?

3 Jaki wlać olej i ile?

4 Jak sprawdzić poziom oleju?

thef - Pon Lis 12, 2007 19:16

Nie masz jeszcze rave? Jeśli tak, to powinieneś się wstydzić ;) . Tam masz wszystko opisane ;) .
KRYS - Pon Lis 12, 2007 19:26

thef napisał/a:
Nie masz jeszcze rave? Jeśli tak, to powinieneś się wstydzić ;) . Tam masz wszystko opisane ;) .

thef - Pon Lis 12, 2007 19:29

No comment.
KRYS - Sro Lis 14, 2007 09:03

To co nikt nie zmieniał olej?
Brt - Sro Lis 14, 2007 09:28

hmmm ja bym się bał cokolwiek napisać, patrząc na Twoją ostatnia odpowiedź w tym wątku oraz podpis.

Masz skrzynię PG1 - w Technicznym FAQ są odpowiedzi na Twoje pytania.

thef - Sro Lis 14, 2007 16:20

Ech, no niech już będzie, że tak ciężko odpalić Rave ;)
Brt, nie wiem jak to jest, ale czy on na pewno ma skrzynię PG1? Wklejam w każdym razie u góry wymianę oleju dla diesla, a niżej z ogólnego manuala (czyli pewnie dla benzyny), zresztą nie ważne, bo zasada jest ta sama. Sugeruję też ustalić ten typ skrzyni i zajrzeć do technicznego FAQ, ostatnie trzy wpisy dotyczą skrzyń.

sTERYD - Sro Lis 14, 2007 20:32

różnicy dużej nie ma, tyle tylko że wlew jest trochę inaczej usytuowany :cool:
a skrzyna PG1 była nie tylko w dieslach, ale też w silnikach serii T, ale nie byłem pewny jaką w hondowskich L montowali :???:

Tomekk - Sro Lis 14, 2007 21:56

Wchodzi prawie 2 litry oleju , najlepiej wlać oryginalny MTF Honda gwarancja przebiegu ok. 80 tyś km( do kupienia w aso honda na litry, koszt ok 80 zł. za litr) wlewają również półsyntetyk silnikowy ale skraca to okres użytkowania no i nie gwarantuję bezawaryjności w zimie
poziom sprawdza sie odkręcając korek wlewu( ma być pod sam korek),
jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało
Jeżdżę Accordem z tego rocznika , w ogóle to zapraszam tu :
http://www.hondaaccord.strefa.pl/phpBB2/index.php
http://www.honda.gda.pl/s...bd330cdf78edaf&

Brt - Sro Lis 14, 2007 22:01

thef to ta sama skrzynia tylko w lustrzanej wersji ;)

Tomekk czy 80PLN to za litr, czy za 2 litry?? Słyszałem raczej o opcji 40PLN/litr alejeśli jest po 80PLN to masakra :shock: w klubie chodził po 23PLN/litr :P chyba kupięznowu beczkę na sprzedaż :P

gajowy - Sro Lis 14, 2007 22:14

A mi mechanik powiedział że w moim roczniku do skrzyni nie powinno sie zaglądać wogóle, że ona ma wychodzić do końca czyli ok 300-400 tyś. R620Si Lpg 98 r

[ Dodano: Sro Lis 14, 2007 22:15 ]
To jak to jest. W każdym modelu trza zmieniać olej w skrzyni czy w niektórych rocznikach skrzynie są bezobsługowe??

sTERYD - Sro Lis 14, 2007 22:18

olej powinno się wymieniać w każdej skrzyni
:shock: sory jak skrzynia ma przejechac tylko 300 - 400 tys :shock: to ja za taką dziękuję :hm: :hahaha:

Brt - Sro Lis 14, 2007 22:20

wymienić na orginalnego MTFa nie zaszkodzi ;) U kol. Skiby wymienialiśmy ostatnio oleum i był zalany fabrycznie MTFem i olej był w dobrym stanie. Jesli skrzynia chodzi OK i masz orginalny olej, to nie ruszaj.
gajowy - Sro Lis 14, 2007 22:23

No to fajnie wiedzieć :shock: . Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek był tam wymieniany olej ale ja tam na pewno nic robić nie będę. Biegi wchodzą idealnie a ma 204 tyś przebiegu o ile poprzedni właściciel nie cofnął liczika.
Brt - Sro Lis 14, 2007 22:24

:brawa: i pozazdrościć ;) :D :cool:
gajowy - Sro Lis 14, 2007 22:36

Kurcze dopóki nie kupilem Roverka i nie zaczełem czytac tych wszystkich postów to wierzyłem głęboko w to że japończyki są autami bezawaryjnymi.Szwagier ma Toyotę Carinę II z 90 r 1.6benzyna, ponad 250 tyś przebiegu i dosłownie nic w niej nie robił prócz wymiany oleju, tarcz z klockami i kiedyś rozrządu. To auto po prostu jeździ. A tu teraz co raz se czytam że to się psuje lub tamto( chodzi mi o Roverki czyli Hondy).Te hondy to jakieś inne japończyki.

[ Dodano: Sro Lis 14, 2007 22:37 ]
No to fajnie wiedzieć :shock: . Nie mam pojęcia czy kiedykolwiek był tam wymieniany olej ale ja tam na pewno nic robić nie będę. Biegi wchodzą idealnie a ma 204 tyś przebiegu o ile poprzedni właściciel nie cofnął liczika.

Brt - Sro Lis 14, 2007 22:39

eeetam :D mam nadzieję, że olej, płyny, klocki, i tarcze itp. wymienia w tej toyocie ;) Jak trafisz na dobry egzemplarz, to też "nic" nie będziesz robił ;)
gajowy - Sro Lis 14, 2007 22:51

No wymienia tylko te podstawowe rzeczy które wymieniłeś. Żadnych tam kurde wycieków, pekniętych koreczków czy innych pierdół. Po prostu ideał. I dla tego zdecydowałem się na Roverka bo miał to być japończyk za mniejszą kasę niz honda. Tzn ja na swego nie narzekam, żadnych poważniejszych awarii nie było, tylko wkurza mnie że zrobię jedno małą rzecz typu wymiana klocków to zaraz muszę coś innego wymienić, same pierdułki ale bardzo dokuczliwe. Pozdro wszystkim.
KRYS - Sro Lis 14, 2007 23:04

gajowy napisał/a:
Te hondy to jakieś inne japończyki


Nie wszystkie R mają silnik Hondy.

Tomekk - Czw Lis 15, 2007 07:25

Nie jest tak źle jeżeli ktoś uważa że japończyk ( względne Rover) go zawodzi to jest to tylko i wyłącznie wina poprzedniej obsługi ,
chociaż Honda ze Swindon (UK) to nie ta sama co z Tokio i to jest oczywista oczywistość ( ponieważ duża część podzespołów to Europa, ,choćby np. te nieszczęsne centralne zamki czy podzespoły Valeo)
Za litr MTF'a w aso płaci się ok 80 zł.

Brt - Czw Lis 15, 2007 08:55

Tomekk napisał/a:
Za litr MTF'a w aso płaci się ok 80 zł.


:blee: zdziercy ;)

piter34 - Sro Lis 28, 2007 12:31

KRYS napisał/a:
To co nikt nie zmieniał olej?

Ja mam wlany 10W40 od 05.2006
Skrzynia chodzi bez zastrzeżeń.

Nie wlałem MTFa, bo jeszcze wtedy nie dotarłem do biuletynu serwisowego, który zaleca jego stosowanie.

Tomekk napisał/a:
chociaż Honda ze Swindon (UK) to nie ta sama co z Tokio i to jest oczywista oczywistość ( ponieważ duża część podzespołów to Europa, ,choćby np. te nieszczęsne centralne zamki czy podzespoły Valeo)

Ale to dopiero w R600 od roku modelowego 97.

Tomekk napisał/a:
Za litr MTF'a w aso płaci się ok 80 zł.

Poza ASO ok. 35PLN/litr.

tiruces - Sro Lis 28, 2007 13:11

Czyżby znowu akcja z MTF-em :mrgreen: , ja szczerze mówiąc po wymianie oleju w skrzyni nie odczułem żadnej różnicy.
maciej - Sro Lis 28, 2007 13:36

Ja mam 10W40 od roku (ponad 30 kkm) i nie widzę problemów.
Brt - Sro Lis 28, 2007 15:05

ja zauważyłem w porównaniu z poprzednią zimą (na innym oleum), że jak auto jest zimne to biegi lżej wchodza, pozatym żadnych zmian ;)
piter34 - Sro Lis 28, 2007 15:34

Brt napisał/a:
ja zauważyłem w porównaniu z poprzednią zimą (na innym oleum), że jak auto jest zimne to biegi lżej wchodza, pozatym żadnych zmian ;)

Brt, jest jesień dopiero. :lol:

Brt - Sro Lis 28, 2007 15:51

to jesienią auto nie może być zimne :P :P ;)
sTERYD - Sro Lis 28, 2007 17:50

obecna jesień i tak jest bardziej mroźna od ubiegłorocznej zimy :???:
Brt - Sro Lis 28, 2007 18:00

:lol: :lol: :lol: w sumie racja :lol: :lol: