Zobacz temat - Ile wydajecie na Roverka?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Ile wydajecie na Roverka?

Marian_K - Sro Sty 02, 2008 23:41
Temat postu: Ile wydajecie na Roverka?
Koniec roku skłania do podsumowań - usiadłem więc z kalkulatorem i podliczyłem wydatki na moje auto.

Od momentu zakupu (sierpień 2006) do końca roku 2007 wydałem 6700PLN: wszystkie płyny, filtry, wszystkie tarcze hamulcowe i klocki, piasta w tylnym kole, naprawa skrzyni biegów (600PLN), dwa komplety opon (2300PLN), wężyk układu wspomagania, tuleja wahacza, i trochę drobiazgów.
Gdyby do tej kwoty dodać koszt wymiany wentylatora chłodnicy (w serwisie ok. 2000PLN lecz ja wymieniłem sam) otrzymamy 8700PLN.

Najprawdopodobniej czeka mnie teraz wymiana sprzęgła i wysprzęglika, co da w sumie kwotę 10000PLN w przeciągu 2 lat użytkowania auta.

Ta kwota oczywiście nie zawiera wydatków na paliwo i ubezpieczenie.

Ponieważ jest to moje pierwsze auto nie mam żadnego porównania, ale wydaje mi się że to trochę sporo.
Napiszcie mi proszę, jak wygląda sytuacja u Was?
Czy wszystkie R75 są takie wymagające?
Jak to wygląda w innych modelach Roverków?

ROVERki.pl to Klub Miłośników... hmm, tylko czy w moim przypadku to na pewno miłość, czy może już głupota?

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie!

[ Dodano: Sro Sty 02, 2008 23:46 ]
Acha – jeszcze jedno: jak ktoś teraz napisze, że kupi R75 z 2000 roku za 25000PLN w idealnym stanie (brak nakładów finansowych), to wybaczcie, ale będę się śmiał na głos.

sTERYD - Czw Sty 03, 2008 00:16

Marian_K napisał/a:
jak ktoś teraz napisze, że kupi R75 z 2000 roku za 25000PLN w idealnym stanie (brak nakładów finansowych), to wybaczcie, ale będę się śmiał na głos.

to chyba dotyczy każdego używanego samochodu ;)
ja w sumie nie podliczałem, i nie pamiętam dokładnie, ale w przybliżeniu:
rozrząd #1 =500
rozrząd #2 (długa historia $%$#@ *)=700
(*- staropolskie brzydkie słowo ;) )
sprzęgło =1000
bateria =300
zawieszenie ~500
łożyska (przód) ~200
klimatyzacja w sumie z wymianą parownika ~700
wydech =470
półoś (okazało się że zupełnie nie potrzebnie) =150
jakby ktoś chciał półoś prawą (dłuższą) do 400 1,6 k16 to mam ;)

w sumie przez 1,5 roku jak dobrze liczę 4520 :shock:
ale gdybym był troszkę mądrzejszy, to pewnie skończyło by sie na połowie tego :(
a gdybym do tego miał jeszcze tyle czasu ile bym chciał to już całkiem :)
ale i tak nie żałuje , w sumie sporo z wydatków to dlatego , że nie lubię jak coś nie gra :)
i pewnie jeszcze sporo takich rzeczy znajdę ... jak tylko będę miał trochę czasu ;)

Brt - Czw Sty 03, 2008 00:42

Cytat:
to chyba dotyczy każdego używanego samochodu

też tak myślę ;)

1. skrzynia + regeneracja sprzęgła - 1000
2. brak tylnej półki - 140
3. olej + filtr - 2x100 + 3x 150
4. filtr paliwa 2x30
5. filtr powietrza 4x25
6. filtr pyłkowy 2x40
7. wydech - 100
8. prace przy naprawach przedniego zawiasu + wahacze 500
9. klima w sumie jakieś 800
10. diagnostyka + wymiana czujnika temp. paliwa 250
11. opony 2x nowe 380 + jakieś używki po drodze + wymiany i wyważenia ok. 500
12. naprawa pierwszych stłuczek + trochę lakierowania 1100
13. dwie lampy przód - 200
14. zarówki przód - ok 150
15. rozrząd 600 + walka z uszczelniaczami kolejne 350
16. oba przednie łożyska + przeguby + wymiany - 700
17. hamulce przód - 320
18. hamulce tył - 280
19. zacisk prawgo hamulca tył - 100
20. sprotowy zawias Eibach - 400
21. wytłumienie drzwi - 100
22. trochę różnych drobiazgów/usprawnień - 200/300
23. wskaźnik doładowania - 150

Więc sie Marian nie martw :D mi wyszło prawie 9 kpln na 3,5 roku ;) i jak pisze sTERYD pewnie gdyby był czas/wiedza/doświadczenie, to mozna by było te koszty trochę obnizyć ;) N i bez pewnych rzeczy da się żyć, ale po co :lol:
W najblizszym czasie:
1. chyba niestety uszczelniacz na półosi - 150 z wymianą
2. nowe letnie kapcie - 800
3. hamulce przód - od 300 do 1000 :P ;) bo jeszcze nie wiem co wybiorę ;)
a własciwie to powinien być cały pomalowany bo lakier jest :blee:


Aaaaa i wyżej nie dopisałem baterii ;) wiec + 250 ;) i obszycia kierownicy + 170 :D

jerzu - Czw Sty 03, 2008 01:12

No ja skromnie bo przez rok:
-rozrząd 600
-filtry 150
-olej 150
-klocki 100
-sprzęgło + skrzynia 1000
-wycieraczki 120
-dywaniki 100
SUMA: 2200 :)
Myślałem że więcej tego będzie :P

BubuZR - Czw Sty 03, 2008 01:23

Hmm... ja wydałem
- ok. 200 PLN akumulator
- 30 PLN przystawka żeby akumulator nie latał
- 80 PLN żarówki przednie
- 400 PLN za olej (dwie wymiany)
- około 200 PLN filtry
- 100 PLN wymiana płynu hamulcowego
- 250 PLN reanimacja rantu lewego błotnika po przycierce o słup
- 60 PLN kratka przy lewym reflektorze ponoć odpowiedzialna za to żeby woda sie nie dostawała do bagażnika (poprzednia pęknięta, obecnie jeszcze nowej nie założyłem)
- ?? ? PLN za świece z wymianą (nie pamiętam ceny świec, ale coś koło 70 PLN za sztukę)
- 350 PLN felgi stalowe na zimę
- 300 PLN opony na zimę
- 100 PLN reanimacja jednej felgi aluminiowej po spotkaniu z dziurą
- 25 PLN reanimacja jednej z zimówek po najechaniu na coś ostrego

MaReK - Czw Sty 03, 2008 08:31

To ja moge Wam napisac, co wymienialem w Roverkach od momentu ich posiadania, badz opieki nad nimi.

R200 1.4 8v WE

- rozrzad
- alternator
- 3xHGF (partacz mechanik)
- akumulator
- rozrusznik
- opony zimowe
- felg alu
- 2x opony letnie
- co roku (przez lat 3) wymiana filtrow
- zmiana oleju w skrzyni biegow
- wymiana lozysk po w/w operacji :)
- 2x zmiana oleju silnikowego
- przynajmniej po jednej zarowce z kazdego reflektora ;P
- 3x ustawienie geometrii
- 3x przeglad tech.
- amortyzatory tyl
- 2x amortyzatory przod (1. DELPHI, 2. BILSTEIN)
- drazki reakcyjne
- drazki kierownicze
- 2x koncowki drazkow (1. TRW, 2. DELPHI)
- 2x wahacze (1. TRW, 2. DELPHI)
- laczniki stab.
- tlumik koncowy
- 2x tarcze hamulcowe (1. BREMBO, 2. ATE)
- szczeki hamulcowe
- 4x klocki hamulcowe (1. 2x FERRODO, 2. 2x ATE)
- blacharka+lakierowanie
- prostowanie+renowacja felg alu
- wentylator przod
- chlodnica
- sprzeglo
- plyn hamulcowy
- 4x piura wycieraczek
- dywaniki gumowe przod
- linka hamulca recznego
- pilot
- 2x baterie do pilota
- 2x termostat
- lozyska


R220 SDi BSE

- rozrzad (Violla)
- amortyzatory przod (Violla)
- sprzeglo
- linka sprzegla
- akumulator (Violla)
- drazki kierownicze
- koncowki drazkow
- wahacze
- laczniki stab.
- olej silnikowy
- plyn hamulcowy
- filtry
- opony letnie (Violla)
- opony zimowe (Violla)
- filtr powietrza
- tarcze hamulcowe
- klocki hamulcowe
- krzyzak moc. zderzak
- harmonijki pod zderzakiem
- koncowka tlumika
- przegub
- oslony przegubow

To tyle co pamietam ;)
Tam gdzie jest (Violla) - nie ja becelowalem ;)

Kwot nie chce nawet liczyc, bo moglbym miec zly dzien pozniej ;)

Natomiast w MG ZT od momentu zakupu:

- wahacz lewy tyl - 200 zł
- filtr paliwa, oleju, powietrza - 120 zl
- olej - 420 zl
- geometria - 100 zl
- opony zimowe 18" - 2700 zł
- zamek drzwi - 150 zl
- czujnik abs - 150 zl
- zderzak+slizg - 200 zl
- dywaniki przod/tyl (ok. 300 zl) - w kredycie u TomaTeam :P
- przeplywomierz powietrza - 600 zl
- robocizna wszystkiego - 250 zl

łącznie 5190 zł - w ciagu 3 miesiecy :(
oczywiscie najwiekszy koszt to opony ;/
Moglem kupic 16" i byloby taniej, ale... nie byloby lansu :)

Pozdrawiam,

henryk - Czw Sty 03, 2008 10:29

Marian_K, odejmij od listy, którą wymieniłeś:
wszystkie płyny, filtry, wszystkie tarcze hamulcowe i klocki i dwa komplety opon. W aucie innej marki też byś to musiał zrobić.
A może dodaj paliwo i ubezpieczenie (liczone od wartości) i porównaj z czymś innym podobnej wielkości? - to będzie mały + dla R.
Obecnie przymierzam się do wymiany "wszystkich płynów i filtrów" ale to raczej nie wina R, że ponad 20kkm (bez dnia nieprzewidzianego postoju) stuknęło.
Dotychczas:
- ramka halogenka
- serwis i napełnienie klimy
- wentylator
- czujnik położenia wałka rozrządu
- klocki przód
- opony zimowe
- odbiornik pilotów
Bezawaryjności w Nowym 2008 Roku wszystkim R.

Marian_K - Czw Sty 03, 2008 10:55

Cytat:
Marian_K, odejmij od listy, którą wymieniłeś:
wszystkie płyny, filtry, wszystkie tarcze hamulcowe i klocki i dwa komplety opon. W aucie innej marki też byś to musiał zrobić.
Wcale nie twierdzę, że nie, ale nie wiem jaki byłby koszt np. hamulców czy piasty w innym aucie - specjalnie wymieniłem wszystkie wydatki, żeby była jasność.

Jak teraz patrzę na Wasz wkład w samochody, to rzeczywiście u mnie wygląda to przyzwoicie.

Pozdrawiam!

paff - Czw Sty 03, 2008 11:13

Witam

moim zdanie wydatki typu
- paliwo, OC AC
- opony
- oleje i plyny

to nie ma co liczyc, bo to nie zalezy od auta tylko od przebiegu i uplywu czasu......i tyle samo wydamy na poczciwego poloneza czy stara skode ;-) no mniej wiecej

a tak poza tym to mi sie wydaje ze przy autku starszym niz 6lat powiedzmy to wiecej zalezy od tego co robil poprzednik niz to jaka marka, bo jak kupimy zalatwionego Roverka, Opla czy VW to tak samo sie wkurzymy ;-)

Brt - Czw Sty 03, 2008 11:18

Nawet niezałatwiony Opelek Vectra ma podobne wydatki jak ja na przestrzeni ostatnich kilku lat ;) Więc rilaaax :D hehe :)
paff - Czw Sty 03, 2008 11:21

usredniajac wydatki roczne to 600pln miesiecznie to wydatki z jakimi sie trzeba liczyc (pomijam R75, bo tu pewnie wiecej) jezdzac autkiem takiej klasy, biorac pod uwage juz wszystko :-)
Brt - Czw Sty 03, 2008 12:04

mi podliczajac wydatki na eksploatację i naprawy oraz paliwo i ubezp również po uśrednieniu wychodzi ok. 600PLN/mc na przestrzeni tych 3,5 lat użytkowania roverka. ;)
Owsik - Czw Sty 03, 2008 12:25

Ja wszystkie rachunki trzymam w teczce...i nie mam zamiaru ich wyjmować, żeby sobie nie psuć humoru ;-) Ale było tego trochę, zwłaszcza rok temu, zaraz po zakupie (z pamięci):

-rozrząd +pompa wody
-wszystkie płyny
-reflektor (stary był nieszczelny)
-2 komplety opon
-odświeżanie lakieru na drzwiach kierowcy
-komplet alufelg
-akumulator
-klocki
-filtr pyłowy
-2x termostat
-serwis klimatyzacji na szczęście mam za free
-jakieś pierdoły typu pranie tapicerki zaraz po zakupie, nowe dywaniki, wycieraczki Valeo
-obszycie kierownicy
-litrowa dolewka oleju po 10 tys km
-poduszka silnika (używana, wytrzymała niecałe 2tys km, teraz zbieram się żeby kupić następną)
-zaślepka ze zderzaka (kawałek plastiku za 50 zł :roll: ) teraz dla odmiany zgubiłem zaślepkę z drugiej strony

Właśnie stuknęło 15 tys od ostatniej wymiany oleju więc znów mnie to czeka, plus do tego cały czas chodzi za mną wymiana amortyzatorów (a wybór do R200 jest lichy :roll:
) plus do tego drobiazgi jak czujnik temperatury cieczy czy pompki spryskiwaczy.


Pociesze Was, że kolega liczył roczne koszty utrzymania WRX'a - z paliwem wyszło 40tys zł :mrgreen:



Brt napisał/a:
20. sprotowy zawias Eibach - 400


Same sprężyny do seryjnych amorów ? Jak się na tym jeździ ? Dużo obniża auto ?

Brt - Czw Sty 03, 2008 12:50

zestaw z Silverstona prawdopodobnie czyli -30mm ;) Narazie założony tył i jest OK :) ale w porównaniu do serii wyraźniej czuć nierówności ;)
Sachar - Czw Sty 03, 2008 12:57

No to teraz ja:
od grudnia zeszłego roku:
- rozrząd kompletny z wymianą + pompa wody - 700
- głośniki - 250
- felgi stalowe - 200
- opony zimowe - 600
- filtr powietrza z dolotem 300
- świece - 90
- kable WN - 600
- linka sprzęgła - 230
- wzmacniacz siły hamowania - 120
- akumulator - 160
- gazownia - 1800
- wnętrze od ZR-a - 700
- oponki letnie - 900
- tarcze + klocki przód + płyn 500
- chłodnica - 350
- wymiana czynnika chłodzącego w klimie - 70
- nowe nakrętki do alumów - 60
- żarówki przód + wszystkie kierunki - 140
- dywaniki 2kpl - 90
- wycieraczki - 60
- końcówka drążka + geometria - 130
- oleje + filtry 5x - 550
- filtr kabinowy - 40
- tjunink sprężyny - 350
- przepustnica - 150
pewnie coś jeszcze by się znalazło, ale już nie pamiętam
RAZEM - 9140
koszt paliwa: benzyna na dyst 20kkm - 7200
gaz na dyst 22 kkm - 4840
paliwo razem: 12040
ubezpieczenie: 1000
Razem Razem: 22180

Cholera, przez rok przekroczyłem dwukrotnie wartość auta !!

The-Wraith - Czw Sty 03, 2008 13:16

Panowie mowicie powaznie odnosnie tych kosztow ??
Przed Roverem mialem m.in Toyote Supre MK3 - to bylo fakt drogie auto (przez 2 lata posiadanie jezdzilem moze pol roku reszta garaz... stracilem na niej jakies 8 tys... ale pomijajac to: Rover:
zakup - 6k (414sli, 94 rok stan igla) dalej... oc paliwo przeglad nie licze bo wiadomo... wymiana oleju (teraz mnie czeka - 150 sie wymieszcze) hmm no i oponki na wiosne 414sli mozna kupic i za 4 tys juz ja wydalem 6 ale 105tys km (79 w belgii) piekna niezniszczona skora elektryka chyba sie oplacalo dac 6k :) Oby tylko nic sie nie psulo;)

Brt - Czw Sty 03, 2008 13:22

noooooooooo :D ale wydaje mi się, że 600 PLN /mc to norma w wielu autach ;) a podejrzewam, że gdyby mój egzemplarz nie był tak doświadczony przez życie (u poprzedników) to byloby spokojnie sporo niżej ;)
Sachar - Czw Sty 03, 2008 13:24

Koszty wyglądają przerażająco, ale jeśli przełoży się wszystko na przebieg i odliczy niepotrzebne wydatki (tjuningi itp) to mi np wyszło na 44 kkm przejechane w ciągu roku 6500 nie licząc paliwa i oc (wliczyłem za to montaż gazowni).
A jeśli bym miał policzyć tylko koszty napraw, nie wliczając kosztów materiałów eksploatacyjnych (typu klocki, opony oleje itp) to zamykam się w kwocie 870 zł na 44 kkm przebiegu (tylko koszt linki sprzęgła, akumulatora, chłodnicy, końcówki drążka).
I to już wygląda o wiele lepiej :)

srbenda - Czw Sty 03, 2008 13:47

sprzęgło - 300 (sam wymieniałem)
rozrząd - 500 (j.w.)
hamulce - kilka razy klocki + płyn + raz tarcze = 1500
rozrusznik - 300
alternator - 700
amortyzatory - 300
końcówki drążków - 300
skrzynia biegów - 500
szyba przednia - 400
wymiany oleju - 5-6x po 300 = 1800

Na razie to 6700zł. Jak policzę drobne duperele o których nie pamiętam to wyjdzie 8-9000zł w ciągu 4 lat i 120.000km. Uważam że niedużo ;)
BTW Samochód kosztował 17.500

EDIT
Nie policzyłem opon ale to jak paliwo - nie masz, nie jeździsz :mrgreen:

paff - Czw Sty 03, 2008 14:08

wlasnie nabylem w tomateam dwie tuleje wahaczy tylnych za 110pln w tym przesylka, mechanik mowi ze mi to wlozy do auta za 100pln, no to chyba nie sa zabojcze ceny ;-)

poza tym jak patrzylem w moje notatki, ktore prowadze nt. wydatkow na auto to nie jest zle ;-) troche poszlo, ale nie ma co pisac ze smutkiem ze sie na roverka wydalo na dokupienie alu, opon albo instalki LPG...

klopotem jest jak ktos wydaje w rok 5000 na auto zeby w ogole dzialalo bo sie rozpadnie albo stanie w drodze.. i tego nikomu nie zycze

ja po zakupie w rok wydalem na doprowadzenie auta do stanu bdb okolo 2500
no i wydalem 'bonusowe' 1350pln na HGF

jednak auto jest teraz w takim stanie ze spokojnie moge pojechac w dluga trase i sie nie boje ze padnie

MaReK - Czw Sty 03, 2008 14:13

Wiele zalezy od tego, jak kto traktuje i dba o swoje auto oraz jak pisali przedpiszcy od kogo sie auto kupilo.
Rowan - Czw Sty 03, 2008 17:04

No w sumie to może dobrze, że nie jest to do końca moje auto tylko taty, ale u mnie nie było znowu aż takich wydatków. Od kwietnia:
Przepływomierz - 400zł
tarcza sprzęgła - 150zł
wysprzęglik - 450zł
opony letnie+zimowe - 2400zł
wizyta w serwisie z problemem zaworu W/C - 560zł
wymiana płynów filtrów i oleju - nawet nie pytałem taty :mrgreen:

A więc podsumowując w moim przypadku nie było tego wiele, a to świadczy o tym, że R75 jest mało awaryjnym autem.
P.S Razem wychodzi trochę ponad 4000 zł czyli po mojemu to i tak nie dużo jak na okres po kupnie używanego auta.

michalswiatek - Czw Sty 03, 2008 17:14

W takim razie ja tez doloze cos do tej licytacji kosztow. Jestem wlascicielem MGF od zaledwie 4 miesiecy, ale jesli chodzi o koszty to chyba przebijam wielu bardziej doswiadczonych kolegow. Wydatki nie liczac oczywiscie paliwa, przegladu i ubezpieczenia wielkimi krokami zblizaja sie do kwoty 10 tysiecy PLN.
Pocieszam sie tym ze omega przez rok zrobilem 50tys.kilometrow i nie padlo zupelnie nic, wiec bilans z obu samochodow wypada troche lepiej.

zouza - Czw Sty 03, 2008 17:17

hmm to ja w sumie niewiele
Przy zakupie auta płyny, filtry i platynowe świece w sumie 250zł
zimówki + felgi stalowe, wszystko nówki 960zł
żarówki, szarpnęłam sie na bluevision w norauto wiec sporo 120zł

I tyle... awarii żadnych nie było

PTE - Czw Sty 03, 2008 19:20

Mi wychodzi prawie 3900zł przez 18 m-cy, czyli 216zł miesięcznie. Oczywiście ubezpieczenia i paliwa nie wliczałem :mrgreen:
Viniu - Czw Sty 03, 2008 21:03

Nie licząc kwoty zakupu auta plus wszelkie opłaty związane z rejestracją (10500zł) wydałem:
- Uszczelka pod głowicą (HGF) na samym początku - 500zł
- Podstawowa po zakupie auta wymiana płynów plus pasek rozrządu - chyba ok. 300zł
- Tweetery plus wytłumienie drzwi przednich - 100zł,
- Kosmetyki do cotygodniowego pieszczenia auta - ok. 100zł
- Pióra wycieraczek - 60zł

Jak łatwo policzyć wydatki bez kosmetyki to tylko 800zł. Myślę więc, że to niewiele jak na niemal rok użytkowania i 10tys. km. Oby tak dalej... :)

Kozik - Czw Sty 03, 2008 22:57

Od kwietnia 2007 przejechałem 22 000km a wydałem:
7279zł w tym - malowanie, paski, olej+filtry (2 wymiany), wymiana głowicy, akumulator, założenie gazu (2800zł), alufelgi, opony zimowe i letnie, radio + głośniki (750zł) i inne pierdoły,
od 5 sierpnia na gaz wydałem
2 576,55 zł, przejechane 13269,5km - średnie spalane z tego okresu 8,63L gazu przy tym na benzynę oprócz tego wydałem 410zł

MaReK - Pią Sty 04, 2008 00:10

No ale nie piszmy tu o naszych zachciankach ;D

Wymiana glosnikow, radyjek, instalacja wzmacniaczy, wygluszanie boczkow itp.
to raczej poprawa naszego samopoczucia w aucie. Nie przedklada sie to na prace silnika, ukladu zawieszenia, bezpieczenstwa, itp. :)

Nie wiem jak potraktowac felgi alu :P

Co tygodniowe mycie auta i koszta z tym zwiazane juz bardziej podchodza pod niezbedne wydatki. W koncu dbanie o auto przedklada sie na jego zywotnosc ;)

Spiro - Pią Sty 04, 2008 02:54

W moim mg zr z 2004 roku, kupionym na początku sierpnia w 2007 roku do grudnia wymieniłem :
rozrusznik - 150zł
alternator - 150zł
chłodnicę, termostat, płyn - 350zł
Opony zimowe + felgi stalowe - 700zł

a juz niebawem - wizyta w lakierni - min. 500zł

oraz zakup opon letnich min.1000zł
oby tylko nic poważnego się nie zepsuło bo narazie auto sprawuje się doskonale :)
pozdrawiam

IInvit - Pią Sty 04, 2008 23:46

... I KOŃCA NIE WIDAC :P
herc - Sob Sty 05, 2008 09:16

nie licząc paliwa to ja wydałem od Sierpnia ok 50 zł za uszczelkę pod pokrywę zaworów, 30 zł za spawanie wydechu, 60 za świece zapłonowe czyli jakieś 140 zł, a na wiosnę czeka mnie wymiana oleju, paska rozrządu, filtrów, klocków hamulcowych, kupno nowego wydechu, i wizyta u lakiernika, regeneracja alusów, kupno czujnika do ABS'u, czyli tak szacuje ze pójdzie jakieś 2500 - 3000 zł
Szymon - Sob Sty 05, 2008 11:41

Ja dokładnie nie wiem ile wszystko kosztowało ale mogę wymienić to co pamiętam ;) A więc komplet uszczelek silnika, pompa wody, rozrząd z napinaczem,olej do skrzyni biegów, filtr paliwa, dwa komplety opon, felgi stalowe, dywaniki, głośniki, radiox2, wycieraczki, klocki hamulcowe no i dw\ie boczne prawe szyby, które znalazłem na siedzeniu. Drugą właśnie dziś po wyjściu z pracy. Nawet tępaki nic nie ukradli a panel z radia czekał na mnie w drzwiach kierowcy, okulary, ładowarka do navi w schowku, pilot do radia w schowku pod radiem. Nic, kompletnie nic nie wzięli. Niecałe dwa lata temu zapłaciłem za tą szybę 250 złociszy, teraz inflacja podskoczyła i już 290 zł. Do tego będę musiał kupić uchwyt do drzwi pasażera, bo przy wymianie gościu mi go pozagniatał :/ I dopiero jak zobaczyłem te zgnioty to się cholernie... zdenerwowałem ;) Teraz mam szybę 4 lata młodszą od auta i kolejny stres za sobą :/
kaczmarres - Sob Sty 05, 2008 12:18

Hmm..tak odpukac w niemalowane...ja posiadam R600 7-8 miesiecy i nie jest chyba tak tragicznie.Calosc z przerejestrowaniem opleceniem Oc i takimi servisami jak:
-klima - 200zl
-rozrzad - 500zl z wymiana
-olej, filtr oleju x2, 130zl x 2
-filtr paliwa 35zl
-filtr powietrza 24zl
-zbierznosc 55zl
-drazki kierownicze L i P 130zl z wymiana
-klocki przod 70zl
-3 x swieca zarowa = 90zl
-aluski z oponkami (uzywki) 420zl
-zimowki (uzywki ale piekniusie :mrgreen: )240zl
-no i niestety I zimowe "zadrapanie" i naprawa... bezcenne :roll: bo jeszcze nie odebralem...ale mysle ze 700zl max ze wszystkimi czesciami i troche lakieru...
Daje tak w sumie +/- 2700 + 500 OC i ok 200(nie pamietam) przerejestrowanie, a wiec RAZEM : 3400zl.Tak wiec "KUP SOBIE SAMOCHOD TO SKARBONKA CI NIE POTRZEBNA :lol: "

donmulanka - Sob Sty 05, 2008 13:26

Ja tez dosyc duzo musialem dolozyc do roverka w przeciagu kilku miesiecy odkąd go mam a mam go od 28 lipca 2007 do teraz dolozylem:

przebieg 98tys wymiana:

-rozrzadu 600zł
-pompy wody 100zł
-filtr paliwa 50zł
-alternator + pasek 350zł
-rozrusznik 360zł
-termostat 60zł(razy 3) K$%#a
-obudowa termostatu 40zł
-opornik nagrzewnicy 30zł
-strumiennica 50zł

Opony zimowe:
-przód nówki Viking 480zł
-tył dębica Frigo 200zł

kolin - Nie Sty 06, 2008 19:20

Jag bym miał wszystko policzyć od momentu kupna samochodu ze wszystkim co przy nim zrobiłem to kwota ok 10-12 tys zł przez pół roku,czyli wartość samego samochodu niezarejestrowanego...bo kosztował mnie 11.300

Wliczam wszystko każdy pierdół

I obecnie jestem bardzo zadowolony bo mam samochód zrobiony tak jak chcę i mam spokój raz a porządnie :wink:

ezy - Nie Sty 06, 2008 19:41

a mi w przeciągu tygodnia ubędzie prawie 1500 z konta:
- 480złociszy na Aku
- około 1000 zawieszenie tyłu

A wcześniej z tego co pamiętam był rozrząd i wszelkie filtry i olej za ok 1000zl oraz oponki chyba za coś około 850zł - letniaczki.
aaa i te klamki co to mi teściowa jedną urwała - 50zł

maciej - Nie Sty 06, 2008 21:06

To ja też się dopiszę - R623 - 1 rok, 30 kkm:
Naprawy - 5000 zł (auto potwornie zaniedbane przez poprzednich mechaników (widać, że "coś" było robione, ale wszystko spiep...)
Obsługa - 4550 zł (w tym opony, komplet hamulców oraz prawie całe przednie zawieszenie, bo w Polsce to niestety czynność obsługowa, a nie naprawa)

W sumie wydatki wraz z zakupem i ubezpieczeniem to jakieś 25 kzł po roku i przejechane 30 kkm, czyli poniżej 1 zł/km + około 25 gr/km za gaz = 1,25 zł/km - wychodzi prawie tyle co taksówka (teraz w Warszawie to 1,60 zł/km ;) ).
Frajda z 623 - bezcenna :D :D :D

A tak poważnie to czeka mnie jeszcze około 1500 zł - amorki z wymianą + poprawienie jałowych i mam nadzieję, że następne 60 kkm upłyną tylko na wymianach płynów, rozrządzie i od biedy sprzęgle.

TomC - Wto Sty 08, 2008 00:10

Teraz ja :cool:
Autko od sierpnia 2007:
- wymiana rozrządu razem z paskami wielorowkowymi - 460zł
- 2x H7 - 47zł
- regulacja świateł w SKP - 10zł
- drążek kierowniczy, który okazał się za krótki i trzeba było ciąć i spawać - 69,31zł
- robota z drążkiem i zbieżność - 5 piw z czego 2 sam wypiłem :razz:
- 4 zimówki - koło 580zł
- wymiana i wyważenie - 60zł
- wymiana płynu hamulcowego ATE SL - 0zł (dzięki Przemek :wink: )
- zaworek zwrotny spryskiwacza - 7zł
- 4 felgi alu z oponami, panel regulacji nawiewu i popielniczka w drewnie z R45, 2 uszczelki drzwi, śruby do kół, lampka schowka + kilka drobiazgów - 1000zł z wysyłką
- jakiś preparat przeciw parowaniu szyb - 12zł
- zapach nowego samochodu - koło 20zł

Więcej kosztów nie pamiętam bo mój Roverek jest najwspanialszy na świecie i nie przysparza mi kłopotów :grin: :wink: :razz:

Sachar - Wto Sty 08, 2008 01:08

TomC napisał/a:
- drążek kierowniczy, który okazał się za krótki i trzeba było ciąć i spawać - 69,31zł:grin: :wink: :razz:


Czy ja dobrze zrozumiałem - jeździsz ze spawanym drążkiem kierowniczym?? :shock:

paff - Wto Sty 08, 2008 01:24

spawany, troszke to karkołomne, wolałbym dac do dorobienia w odpowiednim warsztacie.

a tak w ogole to jak to za krótki? auto tak mocno bite czy co??

MaReK - Wto Sty 08, 2008 01:36

jak za krotki to chyba ciac nie warto :)
Poza tym, dla wlasnego bezpieczenstwa wymienilbym ten drazek na odpowiedni ale caly.

Pozdrawiam,

Sachar - Wto Sty 08, 2008 07:50

Sory, ale bałbym się wsiąść do auta jakbym wiedział że ma coś spawane w układzie kierowniczym lub hamulcowym!! Tarcze też napawasz jak Ci się zużyją?
pawel - Wto Sty 08, 2008 09:28

To i ja się dopisuję :)
Trochę się tego uzbierało...


R416 od 2003/04 (przebieg od 104 tys. do 183 tys.): 16400 zł

- kilka wymian oleju, filtrów, świec, płynów, pasków, rolek itp :)
- wymiana piasty tył (x2)
- wymiana cewki zapłonowej
- oponki zimowe
- oponki letnie
- rozrząd
- pompa wody (x2)
- wymiana amorków tył
- wymiana tłumika środkowego
- spawanie tłumika środkowego
- wymiana tłumika tył
- wymiana siatki tłumika przedniego
- łożysko alternatora
- wymiana alternatora
- naprawa ABS
- HGF
- planowanie głowicy
- tarcze przód
- tarcze tył
- klocki przód (x2)
- klocki tył
- naprawa mechanizmu wycieraczek
- likwidacja wycieku z układu wspomagania
- wymiana końcówek drążków kier. + geometria
- uszczelka kolektora ssącego
- wymiana pompy sprzęgła
- wymiana sprzęgła
- planowanie koła zamachowego
- regeneracja rozrusznika
- wymiana uszczelki miski olejowej
- wymiany uszczelniaczy
- odgrzybienie klimatyzacji
- nabicie klimatyzacji (x3)
- wymiana chłodnicy klimy
- wymiana szyby czołowej
- wysprzęglik


R827 od 2006/08 (przebieg od 156 tys. do 163 tys.): 6100 zł

- wymiana silniczków spryskiwaczy
- wymiana oleju, filtrów etc
- wymiana pompy wody
- klocki tył
- uszczelka miski olejowej
- uszczelniacz wału
- wymiana sprzęgła
- wymiana zbiorniczka płynu chłodz.
- wymiana chłodnicy
- felgi stalowe
- oponki letnie
- oponki zimowe
- instalacja alarmu

MaReK - Wto Sty 08, 2008 10:05

Sachar napisał/a:
Tarcze też napawasz jak Ci się zużyją?

Ubytki naleje cyną ;)

Brt - Wto Sty 08, 2008 10:59

o ile pamiętam, to z tym drążkiem był dziwny problem, stąd takie rozwiązanie :roll:
pgrad - Wto Sty 08, 2008 13:47

Jak kupiłem to do zrobienia miałem:
pełna diagnostyka silnika (ciśnienie sprężania, rozrząd, turbina, itd) 270zł
regulacja pompy, kąta wtrysku, ogólnie całego silnika 90zł
świece żarowe (wszystkie 4 wymieniłem bo tylko jedna sprawna) 120zł-sam wymieniałem
paski rozrządu (standard dla każdego auta)
turbo - było zajeżdżone jak kupiłem-600zł
olej (jak wyżej) z wymianą razem z paskami rozrządu i ich wymianą, oraz wymianą turbo 800złczyli razem już będzie 1880zł
filtry - wszystkie możliwe (mogłem nie wymieniać, ale dla pewności... lepiej zapobiegać!) jakieś 120zł
przekaźnik świec
przekaźnik chłodnicy, czy jak to sie zwie
silnik tylnej wycieraczki, ramie wycieraczki, wycieraczka, oraz wtyczka do silniczka od tylnej wycieraczki-70zł z emblematami +paliwo za 30zł na dojazd po części (wszyscy są szczegółowi, to ja też będę) - po prostu tego nie było w samochodzie jak kupowałem.
emblematy rovera
linka otwierania maski, zepsuła sie jak kupiłem autko
akumulator chociaż nie musiałem, wolę mieć nowy bosha, niż jakieś nie wiadomo co
ponadto trochę się pomęczyłem ze rdzą, kilka wtyczek zaśniedziało, więc je zregenerowałem.
kapcie 560zl nowe zimówki Dębicy (kupujcie w necie, bo opony są czasami 2 razy tańsze niz w normalnym sklepie)
wydałem więc około 2800zł bez opon, i to są wydatki których sie spodziewałem, auto kupiłem w fatalnym stanie w Niemczech za małe pieniądze. Napraw się spodziewałem. Samochód to Rover 420D

TomC - Wto Sty 08, 2008 19:43

Z tym drążkiem to jest MEGA dziwny problem ponieważ NIE występuje on jako część zamienna dostępna w Polsce, Czechach albo w Niemczech. :evil:
Brt dobrze kojarzy a co niektórym opisywać tego nie będę. Wystarczy użyć szukajki a dowiecie się reszty a wszelakie komentarze proszę sobie zachować dla siebie. Znajdziecie, przeczytacie, zrozumiecie.
Nadmienię tylko że szykuje się nowy drążek, który i tak nie pasuje ale wystarczy go troszkę przyciąć i będzie git.

MaReK - Wto Sty 08, 2008 22:48

No a uzywany drazek nie moze byc?
TomC - Wto Sty 08, 2008 23:34

Jak dasz gwarancję że ten używany po 3 miesiącach też nie dostanie luzów to z chęcią :razz:
Ja po przeróbce mam nowy przegub kulowy w drążku z gwintem ze starego.
Tak jak wspomniałem sprawa jest rozwojowa i czeka mnie wymiana na drążek z Concerto który jest za długi o ok 15mm, więc się przytnie i po sprawie.

Zresztą EOT

MaReK - Sro Sty 09, 2008 02:03

No to chyba i tak lepiej niz spawany nie?
No nic... oby Ci R jezdzil bezawaryjnie ;)

A ja dodam, ze po dzisiejszej myjni wyszly kolejne kwiatki w podopiecznym BSE :)

- dywanik przedni (dziura zbyt duza pod noga)
- poduszka pod silnikiem
- wezyk spryskiwacza tylnego
- regulacja hamulca recznego

Pozdrawiam,

Olo12 - Sro Sty 09, 2008 08:50

Ja swój R-75 mam od września 2006 r. i od tego czau wydałem:

zaraz po zakupie biorąc pod uwagę że samochód był z Italii
to naprawa blacharsko lakiernicza i i robocizna za wymianę filtrów, i płynów 900,-zł ( wtym płyn do chłodnicy)
zakup kpl opon zimowych 820,zł
2 razy wymiana filtra paliwa i oleju i zakup oleju ok. 300,- zł
wymiana klocków hamulcowych przód i czujnika ( wymiany dokonałem sam) części 145,-zł
Wymiana koła Pasowego koszt koła to o ile pamiętam 580 zł a wymiana 70 zł czyli 650,- zł
wymiana czujnika abs i kontrola na kompie ok 300,zł
zakup tapicerki drzwi ( boczka) 50,-zł

Razem daje sumę 3.165,- zł nie wliczając paliwa
Ale coś wam powiem JAKI komfort jazdy.

String - Sro Sty 09, 2008 10:09

No to czas chyba żebym i ja napisał o swoim.
Sprowadziłem mojego R w lutym, wyjechałem na drogi w marcu 2007.

- cena zakupu auta 2750 Euro (bity prawy tylny bok)
- koszt przywiezienia 2000 PLN
- opłaty rejestracyjne i ubezpieczenie ok 2000 PLN
- zakup zderzaka tylnego 150 PLN
- lampa tylna prawa 200 PLN
- naprawy blacharskie + malowanie samochodu "na około" (bez dachu i maski) 2500 PLN
- zakup wahacza tylnego prawego (używka) 150 PLN
- zbieżność 80 PLN
- wymiana rozrządu, rolki napinającej pasek wielorowkowy (używka w dobrym stanie), pasek wielorowkowy, płynu chłodzącego, wymiana uszczelki po pokrywą zaworów ok 900 PLN
- 2 opony letnie nowe - Daytona 200 PLN
- 4 opony zimowe nowe - Yokohama ok 800 PLN
- wymiana oleju silnikowego, filtrów, spalonych żarówek świateł mijania (komplet)
- termostat 130 PLN (wymiana samodzielna)
- korek zbiornika wyrównawczego 36 PLN
- świece żarowe + wymiana 260 PLN
- akumulator Varta 70 Ah 400 PLN
- naprawa cieknących przewodów wspomagania - 50 PLN
- używany pilot 50 PLN
- lusterko lewe elektryczne (całe= obudowa + szkło) 150 PLN

To na razie tyle co pamiętam.
Do zrobienia na chwilę obecną:
- wyciek płynu chłodzącego na kolanku z bloku silnika do termostatu (dostęp praktycznie niemożliwy (może mechanik przy okazji da radę) - więc na razie nie ruszam i dolewam płynu.
- uszczelniacz półosi (wyciek ze skrzyni biegów)
- najprawdopodobniej wymiana przegubu
- zaprogramowanie 2 pilota + dorobienie kluczyka
- komputerowa diagnostyka silnika + kąt wtrysku
- wymiana lewego reflektora przedniego (jest cały pożółkły - mam nadzieje że przejdzie badanie techniczne)
- wymiana luźnego elementu na wahaczu tylnym (część posiadam)

Na razie tyle zauważyłem :/

I na razie wystarczy - jak coś mi się przypomni to dopiszę :mrgreen:
Sumowac mi się nie chce, bo nie lubię :razz:

domin29 - Sro Sty 09, 2008 18:51

Witam. Pierwszy raz na forum i od razu temat mi się spodobał, bo Roverek właśnie wyjechał od mechanika :smile:

Sprowadzony i zarejestrowany 09.2007 (koszt całk.8200PLN+ubezp.) Od tego czasu:
-sprzęgło (komplet +robota) 820 PLN
-klocki hamulcowe tył: 60 PLN
-naprawa alternatora (łożyska) + wymiana pasków 250 PLN
-zimówki na przód( bo z tyłu dobre) 320 PLN
-filtr powietrza 40 PLN
-pare drobiazgów typu wycieraczki,kołpaki,gaśnica,środki pucujące ok.200 pln
-i ostatnie: kapitalka silnika ( 1 tuleja do wymiany+szlifowanie wału+planowanie głowicy+pierścienie+uszczelki+płyny) 2500 PLN

Razem:trochę ponad 4200pln ale teraz Roverek praktycznie jak nowy :cool:

p.s.
Korzystając z okazji: Baardzo potrzebuję czujnik temperatury wody(ten z czarną wtyczką), bo nie idzie go dostać. Może ktoś ostatnio wymieniał i wie gdzie go kupić ( tam gdzie pytałem mają tylko te z brązowa wtyczką)

Pozdrowienia dla fanów marki.
domin
R214i 1.4 8V r.97

Brt - Sro Sty 09, 2008 21:32

domin29 napisał/a:
Baardzo potrzebuję czujnik temperatury wody(ten z czarną wtyczką)

Wrzuć to jako ogłoszenie w dziale giełdy ;)

maciej - Czw Sty 10, 2008 10:40

Brt napisał/a:
Wrzuć to jako ogłoszenie w dziale giełdy

Albo skontaktuj się z www.tomateam.pl - Tomi ma dość duży wybór czujników, nawet jeśli nie ma ich w jego sklepie internetowym.

rovero - Wto Sty 15, 2008 17:46

6 miesiecy uzytkowania MG ZR wykręcone 46 tyś km w tym czasie

- Opony 1000 zł
- Uszczelka pod głowicą 800 zł
- Akumulator 170 zł
- Rozrząd 550 zł
- Skrzynia 850 zł
- Sprzęgło 200 zł
- Olej x3 - razem 560 zł
- Filtry 270 zł
- Klocki przód - 160 zł
- Świece 100 zł
- Olej w skrzyni 140 zł
- Żarówki i inne dupoerele ok 80 zł
- Złącze elastyczne + spawanie zerwanego mocowania silnika 220 zł

Razem 5500 co daje nam 12 groszy za km :) i tak to się powinno liczyć a nie na miesiące:)

Olej itp to koszt utrzymania wiec nie widze powodu by o nim nie pisac.. za OC+AC+Assistance Rozszerzony 1850 zł z ubezpieczeniem domu w pakiecie (Hestia)

Spiro - Wto Sty 15, 2008 19:47

Witam no to ja podsumuje moje wydatki na auto kupione pół roku temu w sierpniu 2007:

Przejechane 6000km

Nowy alternator - 150
Nowy rozrusznik - 150
Chłodnica + płyn + termostat + filtr powietrza / paliwa z wymianą ok 500zł
Opony zimowe + felgi stalowe 800zł
Wymiana 1 poduszki silnika 100zł
Przetarty kabel ABS
Wymiana łożyska piasty w prawym przednim kole łącznie 250zł.

Na ten rok zostają mi opony letnie, poprawki lakiernicze oraz nagłośnienie i będzie cacy jak się nic więcej nie popsuje, auto jest po przeglądzie u moich mechaników i na razie nic więcej nie wypatrzyli.

herc - Sro Sty 16, 2008 00:25

herc napisał/a:
nie licząc paliwa to ja wydałem od Sierpnia ok 50 zł za uszczelkę pod pokrywę zaworów, 30 zł za spawanie wydechu, 60 za świece zapłonowe czyli jakieś 140 zł,
+ 123,50 pln uszczelka pod pokrywę zaworów i olej
Owsik - Sob Sty 26, 2008 17:46

srbenda napisał/a:
amortyzatory - 300


Komplet amorów za 300 zł ? Jakich ? Jedna Kayaba kosztuje ponad 300 :roll:

srbenda - Sob Sty 26, 2008 19:13

Monroe Sensatrac - 155zł/szt. (kupiłem na allegro)
Owsik - Sob Sty 26, 2008 22:54

srbenda, aha, czyli tylko 2 szt. - OK :)
MaReK - Nie Sty 27, 2008 01:47

srbenda napisał/a:
Monroe Sensatrac - 155zł/szt. (kupiłem na allegro)

Tak szybko jak je zamontowalem, tak samo szybko je zdjalem i postawilem w kacie ;)

Kupilem Bilsteiny od tomiego (takie jak do coupety) - pasuje jak ulal i jezdzi sie duzo lepiej.
Niedawno taki sam zabieg poczynil MichaelP i rowniez jest zadowolony... polecam.

Owsik - Nie Sty 27, 2008 02:23

MaReK napisał/a:
Kupilem Bilsteiny od tomiego (takie jak do coupety) - pasuje jak ulal i jezdzi sie duzo lepiej.
Niedawno taki sam zabieg poczynil MichaelP i rowniez jest zadowolony... polecam.


A co ze sprężynami ? Zostają seryjne ? (Jaki model tego B'steina ?)

srbenda - Nie Sty 27, 2008 10:52

MaReK napisał/a:
srbenda napisał/a:
Monroe Sensatrac - 155zł/szt. (kupiłem na allegro)

Tak szybko jak je zamontowalem, tak samo szybko je zdjalem i postawilem w kacie


Przejechałem kilka tysięcy km na nich i nie mam żadnych zastrzeżeń ;) Dużo ludzi marudziło na temat jakości Monroe ale sam nie wiem. Może trafiłem na lepszy gatunek :mrgreen:
BTW Ty miałeś w 75 czy w 200? Bo 75 ma "troszkę" inną wagę ;)

porek333 - Nie Sty 27, 2008 11:15

Ja wam powiem tyle zakupilem R25 1.6l 16v 2003 przebieg29tys mi lza 1700 funtow(na zlotowki ok 8500zl cena idealna zrobilem full przeglad ktory mnie kosztowal 150£ 750 zl)i na razie to wszystko aha + ubezpieczenie za rok 1000£(5000zl)
maciej - Nie Sty 27, 2008 13:44

Owsik napisał/a:
Jedna Kayaba kosztuje ponad 300

Ale warto!
80 kkm w R827 i na razie jakies 500 km w R623, wrażenia: :D :D :D

chyn - Czw Lut 07, 2008 22:36

ale duzo:p ja kupilem roverka 200 diesel z 97 i wymienilem oleje i rozrzad i tyle:p a pierdoly naprawilem dzieki forum :smile: teraz czeka mnie wymiana przegubow ale to na lato
rybakowy - Czw Lut 07, 2008 22:45

To ja sie tez dopisze :

Autko kupione w SYLWESTRA przebieg 233tyś :smile:

Rozrząd,Filtry,Olej,Świece Żarowe x3 - 1000zł
Olej w skrzyni - około 50zł
Łożysko Piasty Przedniej - 180 (częsci + robota)
Wymiana wszystkich zaróweczek oświetlenia tunelu około 5zł (tylko zarówki)
Mazeta na przegubie - 30zł

Na wiosne 4 nowe opony letnie wiec troche podskoczy i oby nic wiecej

michone - Czw Lut 07, 2008 22:53

maska - 250
lampa - 120
malowanie + farba + montaz - 200zl ( w cenie gratis polerka calego lakieru i wosk ale jak bedzie cieplo )
2xmonroe relex - 360zl
wymiana 70zl
goodyear ultra grip 195/55/15 nowe - 2sztuki za 200zl :)
uniroyal 195/55/15 uzywki ok 7 mm - 2 sztuki za 80zl
łożyska piast przedich skf - cena 560zl - dostalem gratis :P

MaReK - Czw Lut 07, 2008 23:37

Amorki Bilsteina nie pamietam jaki model, ale Tomi ma w ofercie.
Ja zalozylem pod sprezynki od ZR'a ale na seryjna sprezyne tez pasuja (patrz. Michaelp).

Oczywiscie pisalem o sprezynach do R200... do ZT jeszcze nie wymienialem i nie zamierzam jakos w najblizszym czasie ;D

Pozdrawiam,

rodi_ - Nie Lut 10, 2008 19:20

No jak dla mnie to szok :shock:
Rok temu zakupiony za 900E i jakies 20tys zrobione:
ubezpieczenie- 1300E
podatek drogowy- 300E
wymiana filtrow i oleju- ~50E
swiece i przewody-50E
wymiana chlodnicy- 40E (sam oblamalem rurke od nadmiaru)
klocki na przod- 25E
alufelgi uzywki-100E
czyli u mnie nie jest tak zle ze tak powiem :grin:

ray0579 - Nie Lut 10, 2008 21:58

Październik 2007
wymiana rozrządu + pompa = 500PLN
filtr paliwa = 30PLN
wymiana oleju [castrol 10w40] = 100PLN
wymiana tarcz i klocków = 330PLN
opony zimowe [używki] = 250PLN

casjan - Sob Lut 16, 2008 13:26

Z końcem lutego minie rok, odkąd mam to autko :)

+Pasek rozrządu
+Filtry (powietrza, oleju, paliwa)
+oleje i płyny
+świece
=330zł

+łożysko tylnego koła 100zł
+linka ręcznego 100zł
+wymiana/lutowanie wiązki kabli w tylnej klapie 50zł
+wizyta na kompie 50zł

wszystko razem daje łączną kwotę 630zł.
Gdyby doliczyć ubezpieczenie na rok (390zł) i przegląd to byłoby trochę więcej. Ale chyba nie ma sensu, bo te wydatki są przymusowe dla każdego :)

Oczywiście we wszystkich tych cenach zawiera się tzw. "robocizna" Myślę, że nieźle w porównaniu do tego co widzę u innych (spore nakłady finansowe...) Ale tez nie było potrzeby wymieniać nic więcej.

maciekwawa - Sob Lut 16, 2008 15:16

Hehe
Ja kupiłem autko(r200 1.4 16v) 20,09,2007 za 7500zł(od kolegi on dał 12.000 w 01.2007)
I od tamtej pory kupiłem/zrobłem:
1)tapicerka od r25 gti skóra 1350zł
2)lamy diodowe tył czarne 570zł
3)mieszek 40zł
4)blenda na klapy tylnia z chromem z r25 90zł
5)kierunki od zr 60zł
6)koncówka ulter owalna 100zł
7)domykacz szyb 61zł
8)lusterka z r25 200zł
9)spojler od zr 200zł
10)kompletne zawieszenie od zr 450zł
11)gril bez znaczka 90zł
12)poduszki silnika +spinka tylniej klapy 150zł
13)przewody zapłonowe bosch 91zł
14)Zestaw stożkowy k&n cały kit 260zł
15) lampy soczewkowe black na przód 750zł
16)Felgi od mg zr 17'' z oponami 1100zł
17)Kolektor sportowy z kwasówki 500zł
18)żarówki chrom do kierunków 40zł
19)zarowki diodowe do tablicy rejestacyjnej 60zł
20)Zestaw apteczka trojkat gasnica itd 60zł
21)dokładka zderzaka na przód od mg zr 220zł
22)Halogeny kompletne 250zł
23)montaz kół 17'' i komplet nowych srób 144zł
24)badanie na hamowni 50zł
25)akumulator centa 360zł
26)kopułka i aparat zapłonowy 48zł
27)paski klinowe+filtry oleju i powiertrza+uszczelniacz pokrywy zaworów+koło napinacza+pasek rozrzadu+olej mobil 750zł
28)wymiana poduszek pod silnik 70zł
29)rolka napinacza alternatora+filtr paliwa+wymiana=263zł
30)łącznik stabilizatora, przód żarówka, zbieznosc 225zł
31)wymiana zawieszenia i kół na zimowe 441.80zł
32)kolcki hamulcowe 156zł
33)wymiana kolcków 42.30zł
34)naprawa prędkościomierza i wycieku z układu wspomagania 40zł
35)głośniki pyle przód i tył 398zł
36)alufelgi na zime 600zł
37)opony na zime 1000zł
38)radio alpine 729zł.

u mnie w niecałe 5 miesiecy wyszło już ponad 12.000zł :) i to jeszcze nie koniec:D
Wiecej nie zapisałem:) nie pamietam ahah +ubezpieczenie badanie itd.

michone - Sob Lut 16, 2008 17:44

przebiles wszystkich :P
zouza - Sob Lut 16, 2008 17:55

Wolałabym do ceny auto+dodatki dołożyć z 2k i kupić MG ZR ;) ale wszystko kwestia gustu, ktoś by mógł powiedzieć, że za mojego r25 mogłabym mieć dużo taniej ten sam rocznik r200. O gustach (czy jakby tego nie nazwać) sie nie dyskutuje :wink:
maciekwawa - Sob Lut 16, 2008 17:58

zouza napisał/a:
Wolałabym do ceny auto+dodatki dołożyć z 2k i kupić MG ZR ;) ale wszystko kwestia gustu, ktoś by mógł powiedzieć, że za mojego r25 mogłabym mieć dużo taniej ten sam rocznik r200. O gustach (czy jakby tego nie nazwać) sie nie dyskutuje :wink:


No niby tak ale jak kupowałem roverka to nie miałem za bardzo kasy:) potem miałem go sprzedać ale jak bym kupił zr to był bym jednym z wielu posiadaczy zr a tak bede chyba jednym z niewielu posiadaczy r200 zr:D

[ Dodano: Sob Lut 16, 2008 18:02 ]
w zasadzie to juz z górki jest:)
zostało do kupienia/ zrobienia:

-zderzak tył od zr 500zł
-progi od zr(zamówione juz) 550zł
-POLAKIEROWAC CAŁE AUTO(3000)
-kompletny uklad wydechowy z kwasówki (1800zł)

Do ukonczenia projektu zostało jeszcze 5850zł....
Jak to zrobie przed wakacjami będe szczęśliwy:)

zouza - Sob Lut 16, 2008 18:03

maciekwawa napisał/a:
[
No niby tak ale jak kupowałem roverka to nie miałem za bardzo kasy:) potem miałem go sprzedać ale jak bym kupił zr to był bym jednym z wielu posiadaczy zr a tak bede chyba jednym z niewielu posiadaczy r200 zr:D


Tak czy inaczej jestes jednym z niewielu posiadaczy Roverka i to jest najfajniesze :ok:

maciekwawa - Sob Lut 16, 2008 18:13

a jak:) ja mam roverka 214 mój brat ma roverka 220 turbo coupe a moj ojciec chce sprzedac nissana i kupic r75 hehe:)
Skiba - Sob Lut 16, 2008 18:21

Ja w swojego poza ceną zakupu i ubezpieczenia, wsadziłem już ok 6000 zł ... ;)
kolin - Sob Lut 16, 2008 18:22

maciekwawa napisał/a:
przepustnica od zr 150zł


Od jakiego motoru...ile większa średnica ?? pasuje P&P bo jestem ciekaw i zainteresowany :mrgreen:

Jak coś napisz PW co by burdelu nie robić :wink:

zouza - Sob Lut 16, 2008 18:22

A ja głupia sie przejmuje, że mam przepustnicę do wymiany :mrgreen:
casjan - Sob Lut 16, 2008 18:29

maciekwawa - respect 4 you :cool:
maciekwawa - Sob Lut 16, 2008 19:36

thx:)
Lukaszn2006 - Wto Lut 19, 2008 08:50

- HGF - 500zł
- termostat - 30 zł
- opony zimowe ze stalowymi oryginanlymi felgami felgami - 1000zł
- dywaniki (welur na lato i gumowe na zime - 100 zł
- głośniki na tył - 120 zł
- rozrząd - 200 zł
- wymiana wszystkich płynów - 350 zł
- inne ~ 500 zł
Czyli sumując wyszło tak około 3000 czyli w porównaniu z niektórymi to mój wynik jest nie wysoki :P

Marian_K - Wto Mar 11, 2008 12:57

Zacząłem ten temat i teraz przyszedł czas na uzupełnienie listy :sad: .

W ciągu ostatniego tygodnia do mojego R75 włożyłem 3600PLN (wysprzęglik, kompletne sprzęgło, koło dwumasowe :!: , mocowanie górne amortyzatora, gumki stabilizatora). Przypomnę, że ostatnio kwota wynosiła 6700PLN, co teraz daje w sumie 10300 PLN od sierpnia 2006.

Żeby nie było tak pięknie, cdn :cry: .

maciekwawa - Wto Mar 11, 2008 13:53

Hejka mi również doszło znów pare rzeczy:) przegląd, przepustnica zderzak itd. prawie 1500zł:)
Marian_K - Wto Mar 11, 2008 16:54

maciekwawa powiem szczerze, że nie wiem co Ty widzisz w tym aucie, że już TAAAAAKĄ kasę w nie włożyłeś. Kurcze - za taką gotówkę, to miałbyś już naprawdę wypasioną brykę. Ja wkładam kasę, bo muszę (naprawy), ale Ty wkładasz, bo chcesz. Ty chyba jesteś miłośnikiem Rovera z prawdziwego zdarzenia, w dodatku z zasobnym portfelem :wink: . To musi być miłość, bo innego logicznego wytłumaczenia nie widzę :wink: . Pełen podziw, naprawdę!

Pozdrawiam!

Panna_Migotka - Sro Mar 12, 2008 07:02

zasadniczo od 150 do 600 zeta miesięcznie.
marcel_n - Sob Mar 15, 2008 16:24

Od 2006r.

- Lakierowanie całego samochodu
- Lakierowanie dachu
- komplet foteli
- kierownica
- boczek drzwi
- centralka alarmu
- kluczyk z immo
- sprzęgło
- pompa sprzęgła
- wszystkie sworznie
- gumy w tylnym zawieszeniu
- końcówki drążków kierowniczych
- zaślepka radia
- popielniczka
- zapalniczka
- pióra wycieraczek (2 razy)
- opony zimowe
- opony letnie
- kołpak
- listwa boczna
- pasek rozrządu
- filtry, płyny + oleje (co ok. 15 tys. km.)
- żarówki
- tylna lampa
- lusterka
- uszczelka drzwi
- osłona pasów bezpieczeństwa (lewa strona)
- głośnik

Tyle pamiętam...
A może prościej napisać czego nie wymieniłem? :)))

Markzo - Sob Mar 15, 2008 16:36

Zakup Roverka ok 10tys, przyjemnosc z jego posiadania i naleznia do wyjatkowej grupy posiadaczy Roverkow - bezcenna :cool: to tlumaczy wszytko;)
marcel_n - Sob Mar 15, 2008 16:39

Zapomniałem jeszcze o:

- chłodnica wody
- lampa w bagażniku
- zaślepka halogenu

maciekwawa - Sob Mar 15, 2008 17:05

Aktualizacja -dopisałem kilka rzeczy:)
Ja kupiłem autko(r200 1.4 16v) 20,09,2007 za 7500zł(od kolegi on dał 12.000 w 01.2007)
I od tamtej pory kupiłem/zrobłem:
1)tapicerka od r25 gti skóra 1350zł
2)lamy diodowe tył czarne 570zł
3)mieszek 40zł
4)blenda na klapy tylnia z chromem z r25 90zł
5)kierunki od zr 60zł
6)koncówka ulter owalna 100zł
7)domykacz szyb 61zł
8)lusterka z r25 200zł
9)spojler od zr 200zł
10)kompletne zawieszenie od zr 450zł
11)gril bez znaczka 90zł
12)poduszki silnika +spinka tylniej klapy 150zł
13)przewody zapłonowe bosch 91zł
14)Zestaw stożkowy k&n cały kit 260zł
15) lampy soczewkowe black na przód 750zł
16)Felgi od mg zr 17'' z oponami 1100zł
17)Kolektor sportowy z kwasówki 500zł
18)żarówki chrom do kierunków 40zł
19)zarowki diodowe do tablicy rejestacyjnej 60zł
20)Zestaw apteczka trojkat gasnica itd 60zł
21)dokładka zderzaka na przód od mg zr 220zł
22)Halogeny kompletne 250zł
23)montaz kół 17'' i komplet nowych srób 144zł
24)badanie na hamowni 50zł
25)akumulator centa 360zł
26)kopułka i aparat zapłonowy 48zł
27)paski klinowe+filtry oleju i powiertrza+uszczelniacz pokrywy zaworów+koło napinacza+pasek rozrzadu+olej mobil 750zł
28)wymiana poduszek pod silnik 70zł
29)rolka napinacza alternatora+filtr paliwa+wymiana=263zł
30)łącznik stabilizatora, przód żarówka, zbieznosc 225zł
31)wymiana zawieszenia i kół na zimowe 441.80zł
32)kolcki hamulcowe 156zł
33)wymiana kolcków 42.30zł
34)naprawa prędkościomierza i wycieku z układu wspomagania 40zł
35)głośniki pyle przód i tył 398zł
36)alufelgi na zime 600zł
37)opony na zime 1000zł
38)radio alpine 729zł.
39)rozpórka tył 250zł
40)zderzak od zr 300zł
41)przepustnica zr 100zł
42)olej +płyn chodnica=115zł
43)wymiana płynów i filtrów itd 206zł
...
cdn...

[ Dodano: Sob Mar 15, 2008 17:14 ]
do zrobienia zostało:
-progi od zr 250-450
-rozpórka przód 150-350
-stożek pipercross 150
-obudowa z kwasówki na stożek ~50
-rurka z kwasówki do dolotu ~50
-wydech z kwasówki u Tomali 1000
-polakierować i żłozyć całe auto:) 3000
razem: 4650-5050
i tak to jest że wiecznie mi cos dochodzi do roboty... ahh... milony pomysłów...

Brt - Czw Mar 20, 2008 14:56

to ja dorzucę 350 za regenerację i prostowanie felg (2szt.) + 100 za nakrętki zabezpieczające + 560 za 4 letnie kółka. a oto efekt:
Sachar - Czw Mar 20, 2008 15:23

słabe :P
Skiba - Czw Mar 20, 2008 15:25

Sachar napisał/a:
słabe :P


:hahaha: popłynął z tematem :hahaha: pojechałeś vce prezesowi po bandzie ostrym rantem :hahaha:

thef - Czw Mar 20, 2008 15:29

Sachar napisał/a:
słabe :P
Pokaż swoje :P
Sachar - Czw Mar 20, 2008 15:35

Ja na blaszakach latam :P

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 15:37 ]
Ale te są ładne, że hoho :)

thef - Czw Mar 20, 2008 15:45

Sachar napisał/a:
Ja na blaszakach latam :P

No to faktycznie słabe te Brta przy Twoich :P
Sachar napisał/a:
Ale te są ładne, że hoho :)
Boszsze jaka ohyda :P
Sachar - Czw Mar 20, 2008 22:11

To nie moje, to Tomiego :)
thef - Czw Mar 20, 2008 22:27

Sachar napisał/a:
To nie moje, to Tomiego :)
Wiem, Ty nawet takich nie masz :P :hahaha:
Dobra, pośmialiśmy się i koniec ot w ot ;)

Przemek_Docent - Pią Mar 21, 2008 21:40

Czy ja wiem, czy ohyda? Np. na Tomcacie mogłyby wyglądać nieźle...
AndrewS - Wto Mar 25, 2008 16:32

u mnie wyglada to tak
samochod "pod soba" mam juz rok

Marka ROVER
Typ 214Si

Przebieg początkowy 223 400 km
Aktualny przebieg 233 314 km
Data zakupu 10.03.2007
Zarejestrowany 10.03.2007


Obsługa i eksploatacja
Tankowanie 2 145 zł
Części i materiały 506 zł
Wyposażenie 178 zł
Usługi 350 zł
Ubezpieczenie 384 zł

SUMA razem: 3 563 zł
SUMA bez paliwa i OC: 1 034 zł

Wyniki obliczeń
Średnia miesięczna liczba km 781 km
Średnia dzienna liczba km 26 km
Średni koszt miesięczny 281 zł
Średni koszt dzienny 9 zł
Średnia roczna liczba km 9 368 km
Średni roczny koszt 3 367 zł

w te kwoty wliczone jest wszystko lacznie z myjniami, kokpit sprejami itp

spalanie wychodzi tak
Suma ogółem......Dzienny.........Suma litrów.....Śr. spalanie......SUMA:
9 914 km..............9914.............1 018,92 ........10,28 ...........2 145,17 zł

do spalania LPG wliczane tez jest zatankowane paliwo PB !!
aha srednie spalanie jest policozne przy nie wyjezdzonym obecnie paliwie
wiec jest troche zawyzone

a obsluga kształtuje sie tak

15.09.2000 93 700 km Wymiana paska rozrządu
27.02.2002 135 500 km Wymiana oleju, swiec,uszczelniaczy,paska
06.03.2002 136 435 km Wymiana łożyska prawy przód
06.03.2002 136 435 km Wymiana tuleji wahacza tyl L+P
19.03.2003 163 000 km Wymiana pompy wody napinacza paska rozrzadu
27.04.2004 183 000 km Wymiana uszczelki pod glowica
09.06.2004 185 138 km Wymiana paska rozrzadu na przebieg 80 tys.
09.06.2004 185 138 km Wymiana paska klinowego
04.11.2005 204 630 km Wymiana oleju Mobil M
08-10.2007 229 200 km Wymiana reflektor, kierunek prawy przod kolizja
12.11.2007 229 320 km Wymiana wycieraczek przód Motogum
11.11.2007 229 500 km Wymiana sondy lambda uzywana oryginalna
15.11.2007 229 570 km Wymiana oleju filtr oleju elf semi 10W40
15.11.2007 229 570 km Wymiana filtr gazu filtron
15.11.2007 229 570 km Wymiana filtr powietrza
15.11.2007 229 570 km Wymiana filtr paliwa filtron

PTE - Sro Mar 26, 2008 08:04

A ja wczoraj dokonałem pierwszego wydatku w tym roku (nie licząc kosztów zakupu paliwa oczywiście) Spaliła się żarówka tylnego światła pozycyjnego. Koszt nowej - 1,50zł :razz:

EDIT: No i dziś zapłaciłem składkę członkowską za rok bieżący :mrgreen:

pawelnizi - Czw Mar 27, 2008 19:41

Moje wydatki na Roverka również są niemałe, jednak teraz przynajmniej wiem czym jeżdżę.


1. Pompka sprzęgła - 1450 zł (z wymianą) w serwisie Rovera
2. Wysprzęglik - 350 zł + 300 robocizna = 750 zł
3. Wahacz prawy przód (340 + 100 robocizna = 440 zł
4. Zabezpieczenia, alarmy, blokady ~ 1000 zł (poprzednie auto mi ukradli, więc jestem na punkcie zabezpieczeń przewrażliwiony :) )
5. Filtry, olej silnikowy, olej w skrzyni biegów, klocki przód i tył - nie pamiętam kwoty
6. Opony zimowe 4 sztuki - ok. 700 zł
7. Felgi nowe 4 szt. - ok. 1000 zł
8. Letnie opony nowe na przód Firestone - ok. 350 - 400 zł
9. Dojdzie do wymiany szyba z powodu odprysków - 380 zł
10. Do wymiany tuleje wahacza, majstry wymienili sam wahacz bez tulei (szok)!

6.000 zł lekko wydałem od momentu zakupu półtora roku temu. W to nie wliczam OC/AC, paliwa i wszystkiego tego, o czym zapomniałem.
Ale nie żałuje ani grosza wydanego na to auto, aby było praktycznie w stanie idealnym jak na używany samochód. Na pewno pieniądze się nie zwrócą, ale przyjemność z jazdy jest bezcenna :) I co najważniejsze teraz mogę jeździć pewnie!

Bobas111 - Czw Kwi 17, 2008 16:32

Ostatnio w swoim aucie wymieniłem wszystkie płyny, filtry, napompowałem zawieszenie i został naciągnięty hamulec ręczny. Jak na razie to jedyne rzeczy w tym roku. Czeka mnie jeszcze wymiana pomki wodnej. Jak na razie koszt 450zł.
mario_81 - Sob Maj 10, 2008 12:27

a ja jak narazie wymieniłem płyny (wszystkie), całą instalację car-audio:), wypieściłem w środku i na zewnątrz, w poniedziałek wymiana przegubów, no i powoli zaczynam, myśleć o rozrządzie...itd...

to R jest już po wszelkich wymianach (rozrząd ominął mnie :) - poprzedni właściciel to zrobił) - pozostaje cieszyć się bezawaryjną jazdą :mrgreen:

maciekwawa - Sob Maj 10, 2008 18:34

Witam:) a u mnie sie troche znow pozmieniało wczoraj kupiłem felgi od rovera coupe 15''(500zł) i dzis nówki opony toyo tr1 195/50/15 700zł z montazem:)

[ Dodano: Sro Maj 14, 2008 12:51 ]
Hello no i nadszedl czas na kolejny wydatek zamówione i zaplacone za progi od mg zr 500zł:)

Lukasinio - Czw Cze 26, 2008 09:45

hej wszystkim..
dołącze sie do tematu z moją "przygodą"... wczoraj nad ranem chciałem opuścić gościnna Wielka Brytanię zakupionym tu roverkiem, i ..... dooopa.. dojechałem do Dover żeby wskoczyć na prom i dalej do Polski. z tym że w Dover już zostałem.... nNA SZCZĘŚCIE wykupiłem JEDNODNIOWY "EUROPEAN BREAKDOWN COVER" z firmy która nazywa sie jak skrót Anonimowych Alkoholików za 12F... dlaczego na szczęscie??? otóż w Dover - pedał sprzęgła w podłodze (luźny....) brak oznak zmiany biegów... wstępna diagnoza pana z lawety po którą zadzwoniłem: "Slave or/and master clutch cylinder".... była 5.30 nad ranem (na stacji czekałem od 3.15).
na lawete, pod warsztat, do 8 rano koczowanie w recepcji - przed 9 wprowadzili roverka do garażu, po godzinie: potwierdzili diagnoze... i tu sie zaczyna wesoło: wymiana - obu części(z robocizną) 1 1 0 0 f u n t ó w!!!!!!!!!! za samo zdiagnozowanie skasowali mnie 76F!!!!
i teraz dlaczego cieszyłem sie z "breakdown cover": wyorażcie sobie ze przyjazd lawewty + użycie wyciągarki + godzina pracy kierowcy = ok 250F a jako że wydałem te 12F miałem to w ramach polisy. ocvzywiście po diagnozie i cenie ugieły mi sie kolana świeczki w oczach itp. ale zebraliśmy sie z Ewelina(moja dziewczyna, miała umówionego dentyste w Polsce...) i każemy sie do domu lawetować - i znowu za free. czyli podsumowując: roverek stoi na podjeździe - chyba bede musiał pokombinować z ta pompka od BMW, ale jestem 500F do przodu - ZA holowanie zapłaciłem 12f które wydałem na polise!!!!!!!
ale i tak dół....
ale nie dam sie . podzwonie, poszukam i znowu bedę śmigał!!!!

czyli:
12F polisa = 50zł
76F servis = 350zł
do tej pory:
zakup rover 75 2002 cdt - 2000f = ok 8600zł
wymiana oleju + filtry - 100F = 430zł

maciej - Czw Cze 26, 2008 11:10

Lukasinio napisał/a:
zakup rover 75 2002 cdt - 2000f = ok 8600zł

O kurde... Też bym tak chciał, nawet przy ryzyku awarii pompy, czy wysprzęglika... ;)

llygas - Czw Cze 26, 2008 11:15

maciej napisał/a:
O kurde... Też bym tak chciał, nawet przy ryzyku awarii pompy, czy wysprzęglika...


To samo sobie pomyślałem czytając cene zakupu :D

maciej - Czw Cze 26, 2008 11:21

llygas napisał/a:
To samo sobie pomyślałem czytając cene zakupu

Nawet woziłbym zapasową pompę i wysprzęglik w bagażniku, a co! ;)

mario_81 - Czw Cze 26, 2008 14:50

Lukasinio napisał/a:

zakup rover 75 2002 cdt - 2000f = ok 8600zł


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

ja się do GB wyprowadzam...za takie pieniądze to u nas można kupić co najwyżej r200 1,4 z 96/97r...a nie R75...kurcze..mimo awarii i tak warto!!

Rahal - Czw Cze 26, 2008 21:40

Nie mam mojego Roverka 111 zbyt długo (początek maja) i jak na razie opłaty zamknęły mi się w kwocie:

1. kupno autka :P = 2.500zł
2. rejestracja + przegląd + oc + nw + opłata skarbowa = 978zł
3. naprawa zawieszenia (padła grucha, wybity wahacz - wymiana + robocizna + laweta) 750zł
4. spalanie na poziomie 6,5l/100 - jak na razie przejechałem niecałe 2000km = ~600zł na paliwo

Razem ~4,800zł po niecałych 2 miesiącach użytkowania :) Czyli wychodzi na tanie w utrzymaniu autko :)

des - Wto Lip 01, 2008 01:27

Roverka mam od stycznia tego roku i jak na razie:
2500zl - Instalacja LPG
100zl - Żarówki
Ale czeka mnie wymiana czujnika PWK czyli + 1??zl

FSEbola - Czw Lip 10, 2008 11:09
Temat postu: Re: Ile wydajecie na Roverka?
Marian_K napisał/a:
........ usiadłem więc z kalkulatorem i podliczyłem wydatki na moje auto.

Od momentu zakupu ........


mnie zbliza sie prawie rok uzytkowania samochodu (10 miesiecy) i jak narazie jestes zadowolony z zakupu a powiem szczerze ze ponad 10 miesiecy temu mialem dylemat co kupic ..... :?: :roll:
czailem sie na Golfa 3 , Seata Cordobe badz Ibize , Fiata Bravo-a i dziwnym trafem znalazlem cos takiego jak ROVER - nie swiadomy ze takie auto w ogole istnieje ......
i wlasnie wowczas zaszedlem na to forum gdzie zaczalem czytac WASZE OPINIE :lol: ...a zwazywszy na fakt ze Rover wydawal sie byc niezawodny jak VW a nawet lepiej , wyposazony jak Fiat Bravo-a i w cenie przystepnej wowczas dla mojej kieszeni.... podjalem ostateczna decyzje z ktorej do dzis jestem zadowolony :ok: :ok: :ok: :o :o
ROVER 220 SD
SD bo tylko DIESEL wchodzil w rachube nie lubie benzyny :nook:
do SDi musialbym doplacic wowczas 1,5tys a i tak wyzylowalem znacznie wiecej na SD niz mozliwosci byly moje :rotfl:

hmmm....
u mnie w 10 miesiecy od momentu zakupu :

2 x wymiana oleju - 300zl -przejechane okolo 20 tys.
2 x wymiana fitra oleju -2x 15zl = 30zl
2x wymiana filtr paliwa - 2x 30zl = 60zl
3 x wymiana filtra powietrza -3x20zl = 60zl
1x wymiana paskow rozrzadu + pasek pompy -250 zl
1x przekaznik swiec -10zl (uzywka)
1x glowny bezpiecznik - 0zl (darmo) odziwo nie mozna nigdzie w sklepie tego bezpiecznika dostac :/
1x 2szt. zakup blotnikow tyl (cwiartki) - 250zl ale niestety nie mam czasu oddac do wymiany
1x wymiana swiec - 100zl


co w sumie daje 1060zl przy czym 3/4 sumy wynika z eksploatacji auta

maciekwawa - Nie Wrz 21, 2008 18:46

WOW!!! Dzis wyliczyłem ile mnie kosztował rover+modyfikacje i wyszło 28000zł a jeszcze 10 tyś mi brakuje żeby go skończyć. szok..:)
McGAJveR - Nie Wrz 21, 2008 19:07

Ja od początku lipca br 270 pln na używany Aparat Zapłonowy...
Paliwa nie liczę...
Poza tym wymiana pasków , oleju i flirtówjeszcze przede mną...

yoonior - Pon Wrz 22, 2008 22:14

Moje podsumowanie 12 miesięcy posiadania Roverka w skrócie wyglądałoby tak:

1 rok posiadania / 10 miesięcy jeżdżenia (2 m-ce gips na nodze) / 19.000km / 1HGF / 5600zł wydatków (bez ubezpieczenia i benzyny) / stan licznika 140,668km

wjadro - Sro Wrz 24, 2008 10:55

Moje podsumowanie od zakupu tj. 16 miesięcy :roll: .

10000zł na start :mrgreen: .

Zrobione 25 tys. głownie na LPG.
obecny stan 180tys.

Olej x2, filtr oleju x2, paliwa paliwa x1, filtr powietrza x2, filtr gazu x1, filtr kabiny x1 + wymiany - ok 600zł.
Tłumik środkowy+przedni(portki) używane+wymiana - ok. 200zł.
Końcówki kierownicze x2 + marzeta x1 + wymiana ok 350zł.
Zbieżność - 60zł.
Żarówki w sumie ok 70zł.
Opony zimowe używane komplet+wymiany+wyważenie - 480zł.
Wycieraczka tylna :) - ok 30zł.
Rozrząd, paski, itp. + wymiana - ok 500zł.
Pęknięta szyba - wstępnie zaklejona - 120zł.
Radio :) - 100zł
Inne płyny - ok 150zł.
Oczywiści mogłem coś pominąć.

W sumie ok 2700zł. sporo !! !
Nie licząc ubezpieczenia i przeglądu(150zł bo LPG).

W planach:
- nowe opony letnie max 400zł
- wymiana wachaczy górnych max 650zł
- zbieżność 60zł
- itp.

Pozdrawiam

maciej - Sro Wrz 24, 2008 11:03

Sporo?

Z napraw to widzę:
wjadro napisał/a:
Końcówki kierownicze x2 + marzeta x1 + wymiana ok 350zł.

reszta to eksploatacja...

Jak się to wydaje "na codzień" to się tego nie oddczuwa, ale jak się w jednym miejscu zbierze takie wydatki, to nagle okazuje się, że posiadanie auta jest kosztowne... ;)

Brt - Sro Wrz 24, 2008 11:10

maciej napisał/a:
Jak się to wydaje "na codzień" to się tego nie oddczuwa, ale jak się w jednym miejscu zbierze takie wydatki, to nagle okazuje się, że posiadanie auta jest kosztowne...


hehe dokładnie ;) jak swoej wydatki podliczyłem, to też "trochę" wyszło :lol: za to :D jest i o to chodzi :)

Skiba - Sro Wrz 24, 2008 11:12

wjadro napisał/a:
W sumie ok 2700zł. sporo !! !


Sporo ? :shock: chyba żartujesz ? przecież to czysto eksploatacyjne wydatki ....

zdzich44 - Sro Wrz 24, 2008 20:37

Rover 416Si:
29 miesięcy, 30 000 km - ~2900zł w tym rozrząd z pompą wody, tuleje wahaczy tylnych, serwis klimy, filtry, świece, kable WN, itp. Akumulator Exide X-treme 360zł. Z napraw to bliżej nieokreślona usterka elektroniki za 300zł, wymiana konsoli nawiewów z linkami (popękały plastikowe mocowania) oraz wymiana 3 klamek zewnętrznych. Niestety wielkimi krokami zbliża się HGF + parę rzeczy m.in. w zawieszeniu nie jest w idealnym stanie ale olewam to póki auto jeździ :)
Mazda:
5 miesięcy, 17 000km - ~2400zł z czego rozrząd 1050zł, 400zł akumulator, 170zł żarówki a pozostałe ~800zł to oleje i inne płyny, filtry + robocizna.

Cyk - Sro Wrz 24, 2008 20:57

Ja już nie liczę,bo się boję,że jak zobaczę wynik końcowy to odjazd zaliczę . :mrgreen: Jeszcze muszę wymienić poduchę pod silnikiem i parę innych rzeczy.
A wymieniłem:
olej, pasek rozrządu, pasek pompy wspomagania, napinacz paska, naprawa klimy,wymiana filtrów,wahacze przód,pierścień ABS przód,stabilizatory drążka,uszczelka pod głowicą,i więcej nie pamiętam.

Brt - Sro Wrz 24, 2008 21:23

a u mnei od stycznia doszły:

- hamulce przód komplet ATE za - 350 PLN
- opony letnie - 560
- renowacja + prostowanie alufelg + zakładanie opon - 340
- nakrętki zabezpieczające - 100PLN
- 2x olej + 2x filtry + pyłkowy - 350
- fotele z ZRki :D - 800

czyli razem jakies 11 800 PLN przez ponad 4 lata ;)

dodam jeszcze, że od zakupu autko zrobiło u mnie ponad 70kkm z czego przez ostatni rok jakieś 22kkm ;)

yoonior - Czw Wrz 25, 2008 11:55

Brt napisał/a:
- hamulce przód komplet ATE za - 350 PLN


Komplet tarcze+klocki, prawda? A zadowolony jesteś z klocków ATE? Ja zmieniałem klocki na ATE w ten poniedziałek, zrobiłem około 150km i na razie beznadziejnie hamują. Tyle, że tarcze zostały stare.

(sorry za mały offtopic :oops: )

Brt - Czw Wrz 25, 2008 12:02

tak jestem zadowolony, wymieniałem komplet i jest duzo lepiej niż na poprzednich, aczkolwiek do ideału jeszcze brakuje hehe ;)
Mayson - Pon Paź 27, 2008 21:45

Od połowy czerwca br. wydałem:

  • wymiana "po-zakupna" wszystkiego (oleje, filtry, rozrząd, świece, płyny, itp.) 1450zł
  • przednia szyba nowa - 400zł
  • poduszka pod silnikiem - (chyba) 200zł
  • przegub prawy - 260zł
  • 4x alu używane Multispoke - 350zł
  • nowe dywaniki welurowe - 80zł
  • uchwyt pasażera pod sufitem, używany lewy tył - 15zł
  • panel sterowania el. lustrami i podgrz. używany - 45zł

RAZEM: 2800zł w ciągu 4 m-cy. Wszystkie ceny z robocizną, części nowe i markowe (z wyjątkiem 2 ostatnich elementów, które też sam wymieniłem), wymiana u "swojego" mechanika (pracował w ASO ROVER).
Tę kwotę traktuję jako koszty eksploatacyjne. Gdybym kupił inne 10-letnie auto, i tak wymieniłbym rozrząd i całą resztę, a już na pewno byłoby kilka dupereli, które musiałbym zrobić (jak np. wspomniany uchwyt, niedziałające podgrzewanie luster), bo 10-letnie auto ma 10 lat. Poza tym fanaberie typu; alu na zimówki, dywaniki, składka klubowa - to oczywiste oczywistości :) I tak z poprzedniego auta kilka rzeczy udało się zaaplikować (m.in. gumowe dywaniki, radio, zimówki, obecne alu...).
Z powyższego wynika, że auto jest bezawaryjne (już druga 600-ka. I kto śmie mi powiedzieć, że R bardziej się psują niż inne marki?!?). Póki co do ewentualnego zrobienia prawy/przedni/dolny zawias i pewnie niedługo już klocki, no i po raz n-ty olej/filtry, a na przyszły sezon nowe letnie opony.
Patrząc na stosunek ceny zakupu do tego, co auto oferuje; nawet nie chce mi się już liczyć kwoty za benzynę/gaz, płyny do szyb, wycieraczki, kosmetyki, przeglądy, opłaty, ubezp., bla bla...

desperado67 - Wto Paź 28, 2008 01:25

Jak do tej pory,poza kosztami utrzymania jak paliwo,ubezpieczenie,tax(podatek)nie miałem innych wydatków w tym roku.Niemniej jednak rok się jeszcze nie skonczył i na początku listopada oddaje samochód na garaż.Mam do wymiany tarcze hamulcowe,klocki,pasek rozrządu,olej plus filtry,no i będe kład nowy lakier,bo stary już zaczyna mieć odpryski.Cały koszt imprezy z robocizną to 850 futów,czyli jakieś 4.000zł.No i tomcat będzie jak nowy.
misiek_KR - Pią Paź 31, 2008 22:44

heh fajny temat :) ja kupiłem swojego R620sdi w listopadzie 2007 teraz mamy listopad 2008 prawie za cały rok wsadziłem w auto ponad 17000zł za rok czasu a jeszcze nie skończyłem mam do polakierowania maske i oba zderzaki zrobić wycieki silnika, poduszke pod silnikiem wymienić, wymienić zacisk i przetoczyć tylne tarcze i narazie tyle :)
thef - Sob Lis 01, 2008 09:57

misiek_KR napisał/a:
prawie za cały rok wsadziłem w auto ponad 17000zł
misiek_KR napisał/a:
i przetoczyć tylne tarcze
Strasznie mi się to ze sobą kłóci ;) Ładujesz w autko tyle kasy, że rozumiem, że chcesz mieć go tip-top w każdym szczególe, a tu toczenie tylnych tarcz? Dla mnie mały zawód ;)
ywis - Sob Lis 01, 2008 10:19

Ja od maja bieżącego roku wydałem jakieś 300-500 zł na części, płyny od razu jak zakupiłem były wymienione, co było potwierdzone fakturami, więc nie było potrzeby wymieniać, także nie jest źle jak na sam początek, teraz na zimę ponownie wymieniam płyny i filtry.
marcel_n - Sob Lis 01, 2008 11:46

misiek_KR napisał/a:
17000zł za rok czasu



Strasznie dużo
Lakierowanie całości ok 4000
nowy silnik ok 3000
nowe fotele i kanapa ok 300
nowa skrzynka biegów ok 1000
felgi aluminiowe ok 1000
zawieszenie przod + tył - niech będzie 3000
zniszczone elementy wnętrza -niech będzie 1500

Daje mi to kwotę dopiero 13800 :)
Nie wiem w takim razie coś Ty przy tym samochodzie takiego porobił, żeby 17 tys. zapłacić? :roll:

ascaris - Sob Lis 01, 2008 11:51

Hej!
To i ja się "pochwalę"

A więc przez ostatnie dwa miesiące czyli od zakupu:

Laweta - 450 zł
Cała rejestracja (urzędy, tłumaczenia, recykling, przegląd, ubezpieczenie i inne) - 2040 zł
To co się zawsze robi po kupnie (oleje, filtry,rozrząd, paski, płyny itp) - 985 zł
Zimówki - 680
Radyjko :) - 265
No i wiadomo paliwko i inne przyziemne sprawy

Ale teraz autko to MUSI jeździć :D

marcel_n - Sob Lis 01, 2008 12:00

ascaris napisał/a:
Ale teraz autko to MUSI jeździć


Kiedyś z kumplami wybraliśmy się moim CC do Pragi. W związku z tym, że do przejechania było ponad 300 km. podjechałem do warsztatu, żeby przygotowali mi auto do drogi, żeby mnie gdzieś tam w trasie nie zawiódł. Udało nam się dojechać do Kędzierzyna Koźla i odpadło nam koło pasowe na wale :)
Innym razem wybraliśmy się bez jakiegokolwiek przygotowania do Rimini (Italy). Przejechaliśmy 2800 km. bez jakichkolwiek problemów :)
Tak więc nie ma reguły :)

misiek_KR - Nie Lis 02, 2008 10:52

thef napisał/a:
Strasznie mi się to ze sobą kłóci ;) Ładujesz w autko tyle kasy, że rozumiem, że chcesz mieć go tip-top w każdym szczególe, a tu toczenie tylnych tarcz? Dla mnie mały zawód ;)


tarcze mam z tyłu idealne nie wyjechane grubość też jest dobra bo mierzyłem, jedna tarcza jest tylko przyrdzewiała minimalnie i mi zdziera jednego klocka, a jako że przetoczenie mam za friko więc nie widze w tym nic dziwnego.

marcel_n napisał/a:
misiek_KR napisał/a:
17000zł za rok czasu

Nie wiem w takim razie coś Ty przy tym samochodzie takiego porobił, żeby 17 tys. zapłacić? :roll:


a oto lista :)
Akumulator – centra – 400
Rozrząd + pompa wody – SKF i gates – 750
Olej – mobil 1 półsyntetyk – 150
Tarcze i klocki – ATE – 450
Amortyzatory - Bilstein – 850
Sprężyny Jamex – 400
Wysprzęglik – orginał rover – 1000
Pompa sprzęgła – 150
Dywaniki welur igiełkowy – 100
Antena elektryczna – 150
Audio - pioneer 5900 + audison srx2 + hertz esk 165 + okablowanie dietz + wytłumienie – 2000
Fotele półskóra – 600
Alufelgi 16’’ z oponami + renowacja – 1100
Końcówka wydechu - 100
Zimówki – 850
Aluminiowe ramki zegrarów – 70
Sprężarka klimy + osuszacz + napełnianie – 1750
Poduszka silnika – 230
Rura IC - 50
dwa liczniki 200 :)

to daje 11350zł + jeszcze to o czym zapomniałem

nie ma w tym robocizny i żadnych pierdułek typu filtry, jakieś wężyki przelewowe do wtrysków i tego typy duperele.
do tego paliwo co wyjeździłem ubezpieczenie i przegląd co daje jeszcze około 4500zł no i sie uzbierało właśnie tyle :)

paff - Pon Lis 03, 2008 10:02

misiek_KR, - teraz to jasne skad tyle kasy ;-) jednak widze ze wieeekszosc z tych wydatkow nie ma zwiazku z awaryjnoscia auta a raczej z Twoja chacia zrobienia go na tip-top :-)
Cherman - Pon Lis 03, 2008 11:23

misiek_KR napisał/a:

nie ma w tym robocizny i żadnych pierdułek typu filtry, jakieś wężyki przelewowe do wtrysków i tego typy duperele.
do tego paliwo co wyjeździłem ubezpieczenie i przegląd co daje jeszcze około 4500zł no i sie uzbierało właśnie tyle :)


Jesli wliczamy benzynę w koszt samochodu, to u mnie wychodzi za samą wachę jakieś 18000zł (60kkm) przez dwa lata. Oprócz tego naprawy:

1. Rozrząd, uszczelniacze, uszczelka pod głowicą, paski, filtry, płyny - 2300zł
2. Wachacz, tarcze przód, klocki przód - 900zł
3. Nabicie i odgrzybianie klimy, filtr przeciwpyłkowy, tłumik końcowy - 400zł
4. Kilka wymian oleju i filtra oleju 1000zł
5. Regeneracja pompy wspomagania - 500zł

Razem wychodzi 23100, tyle ze w tym eksploatacja, która w każdym innym aucie byłaby taka sama.

MaReK - Pon Lis 03, 2008 11:29

No wiec prosilem wczesniej paredziasiat postow, zeby nie podliczcac cen za eksploatacje, czy tez za ulepszanie swoje auta, bo to jest indywidualna sprawa kazdego.
Watek mial raczej na celu pokazac, ile kto wklada w swojego R zeby dzialal jak fabryka chciala. Czyli inaczej piszac, ile ladujemy kasy w niespodziewane awarie.

misiek_KR napisał/a:
ja kupiłem swojego R620sdi w listopadzie 2007 teraz mamy listopad 2008 prawie za cały rok wsadziłem w auto ponad 17000zł za rok czasu

To w jakim stanie Ty to auto kupiles i za ile?

Pozdrawiam,

Cherman - Pon Lis 03, 2008 13:49

Przez swój post chciałem pokazać bezsensowność wypowiedzi przedmówcy... Cieszę się, że ktoś to dostrzegł :D
magneto - Czw Lis 06, 2008 09:55

od 7 czerwca tego roku(data zakupu mojego R) nie licząc wymiany rozrządu ,filtrów i oleju na niespodziewane awarie wydałem:
200 pln łożysko w przednim kole(jeszcze się nie rozleciało ale już je slychać)
60 pln urwany wydech
50 pln osłona przegubu

DawidNB - Czw Lis 06, 2008 15:24

od lutego: nie liczę filtrów, świec i rozrządu:

1. alufelgi 800,-
2. radio 370,-
3. spryskiwacze z hondy ;P 45,-
4. tarcze i klocki hamulcowe tył, 202.00 części, 85,00 robocizna
5. naprawa blacharska po stłuczce 1200.00
6. głośniki HELLIXy 180,00 (prezent),
7. dystanse z mdf 48.00
8. maty bitumiczne ok 50,00 zł

więcej grzechów R nie pamiętam

Zukowaty - Czw Lis 06, 2008 16:39

Nie bede liczyl obslugi 75 po kupnie bo i nie chce tego pamietac :P
liczac od kwietnia roku obecnego:
EDIT :ok:
Awarie:
Lozysko tyl SKF 230zl
Wachacz przedni prawy Delphi 330zl
Silnik plus przekladka 5tys zl

misiek_KR - Pią Lis 07, 2008 23:54

MaReK napisał/a:
Czyli inaczej piszac, ile ladujemy kasy w niespodziewane awarie


łooo matko to zmieńcie temat wątku na: "ile cie kosztowały niespodziewane awarie" i wywalcie wszystkie posty z tego wątku i zaczynamy wyliczanke od nowa tak jak powinno być, bo 90% osób tu piszących, napisało że sobie kupiło alusy, opony, rozrząd, tarcze, klocki, też o paliwie o filtrach, fotelach, żarówkach i tak dalej i tak dalej i tak dalej. To są awarie niespodiewane? Nie bo prawie wszystko to eksploatacja lub polepszanie auta. Wyraźnie pisze "ile wydajecie na roverka" więc napisałem. Wszystko na ten temat...

MaReK - Sob Lis 08, 2008 01:04

Czytales pierwsze posty? Tam jeszcze jasno ktos inny podkreslal zeby nie podawac przykladow z eksploatacyjnymi materialami, czy ulepszaczami w postaci strumienic, wzmacniaczy, glosnikow i radyjek...

O ile jeszcze alusy, opony, materialy ekspolatacyjne sa w stanie przyblizyc realne wydatki na roverka w miesiacu czy roku, to lakierowanie, wymiana audio itp. sa indywidualnie traktowane przez uzytkownikow. Czesci musi predzej czy pozniej wymienic kazdy, a zmienic radio czy glosniki kto chce ;)

misiek_KR napisał/a:
i wywalcie wszystkie posty z tego wątku i zaczynamy wyliczanke od now

Za bardzo sie watek rozrosl, a nikt nad nim nie zapanowal.

misiek_KR - Sob Lis 08, 2008 13:14

MaReK napisał/a:
To ja moge Wam napisac, co wymienialem w Roverkach od momentu ich posiadania, badz opieki nad nimi.

R200 1.4 8v WE

- rozrzad
- alternator
- 3xHGF (partacz mechanik)
- akumulator
- rozrusznik
- opony zimowe
- felg alu
- 2x opony letnie
- co roku (przez lat 3) wymiana filtrow
- zmiana oleju w skrzyni biegow
- wymiana lozysk po w/w operacji :)
- 2x zmiana oleju silnikowego
- przynajmniej po jednej zarowce z kazdego reflektora ;P
- 3x ustawienie geometrii
- 3x przeglad tech.
- amortyzatory tyl
- 2x amortyzatory przod (1. DELPHI, 2. BILSTEIN)
- drazki reakcyjne
- drazki kierownicze
- 2x koncowki drazkow (1. TRW, 2. DELPHI)
- 2x wahacze (1. TRW, 2. DELPHI)
- laczniki stab.
- tlumik koncowy
- 2x tarcze hamulcowe (1. BREMBO, 2. ATE)
- szczeki hamulcowe
- 4x klocki hamulcowe (1. 2x FERRODO, 2. 2x ATE)
- blacharka+lakierowanie
- prostowanie+renowacja felg alu
- wentylator przod
- chlodnica
- sprzeglo
- plyn hamulcowy
- 4x piura wycieraczek
- dywaniki gumowe przod
- linka hamulca recznego
- pilot
- 2x baterie do pilota
- 2x termostat
- lozyska


R220 SDi BSE

- rozrzad (Violla)
- amortyzatory przod (Violla)
- sprzeglo
- linka sprzegla
- akumulator (Violla)
- drazki kierownicze
- koncowki drazkow
- wahacze
- laczniki stab.
- olej silnikowy
- plyn hamulcowy
- filtry
- opony letnie (Violla)
- opony zimowe (Violla)
- filtr powietrza
- tarcze hamulcowe
- klocki hamulcowe
- krzyzak moc. zderzak
- harmonijki pod zderzakiem
- koncowka tlumika
- przegub
- oslony przegubow

To tyle co pamietam ;)
Tam gdzie jest (Violla) - nie ja becelowalem ;)

Kwot nie chce nawet liczyc, bo moglbym miec zly dzien pozniej ;)

Natomiast w MG ZT od momentu zakupu:

- wahacz lewy tyl - 200 zł
- filtr paliwa, oleju, powietrza - 120 zl
- olej - 420 zl
- geometria - 100 zl
- opony zimowe 18" - 2700 zł
- zamek drzwi - 150 zl
- czujnik abs - 150 zl
- zderzak+slizg - 200 zl
- dywaniki przod/tyl (ok. 300 zl) - w kredycie u TomaTeam :P
- przeplywomierz powietrza - 600 zl
- robocizna wszystkiego - 250 zl

łącznie 5190 zł - w ciagu 3 miesiecy :(
oczywiscie najwiekszy koszt to opony ;/
Moglem kupic 16" i byloby taniej, ale... nie byloby lansu :)

Pozdrawiam,



to sobie przypomnij kolego co pisałeś na 1 stronie tego tematu a nie czepiaj sie mnie, jeden nic nie dokłada do auta byleby tylko jeździło no chyba że już coś odpadnie i auto na drodze stanie to wtedy robi, drugi chce żeby auto było na tip top i żeby cieszyło nie tylko pod względem że mechanicznie sprawne ale i w innych kwestiach takich jak indywidualny wygląd czy nagłośnienie modyfikacje mechaniczne. I jeden wydaje na auto tyle a drugi tyle poczytaj sobie kto tu co opisywał i powysyłaj pouczenie na PW że nie powinni w tym wątku tego opisywać bo to nie tyczy nagłych awarii tylko upiększania, wymiany elementów eksploatacyjnych, zużywających sie. Temat jest o tym ile wydajecie na auto, jakbym auta nie miał to tyle by w kieszeni zostało i mam to głęboko nie powiem gdzie, że komuś nie pasuje które z tych rzeczy nie powinny tu być.

MaReK - Sob Lis 08, 2008 17:07

Wiem co pisalem w swoich postach. Poczytaj dalej, co stwierdzaja inni na temat czesci eksploatacyjnych...

misiek_KR napisał/a:
jeden nic nie dokłada do auta byleby tylko jeździło no chyba że już coś odpadnie i auto na drodze stanie to wtedy robi,

Wlasnie takie wrazenie odnioslem po przeczytaniu ile wlozyles w swojego rovera ;)

misiek_KR napisał/a:
I jeden wydaje na auto tyle a drugi tyle poczytaj sobie kto tu co opisywał i powysyłaj pouczenie na PW

Sledze ten watek od samego poczatku, odkad Marian zalozyl temat. Jak juz pisalem wczesniej za pozno na korekty i pouczenia. Masz tez racje, ze temat tego watku nie jasno precyzuje o jakie wydatki chodzi. Odnosze jednak wrazenie, ze to Ty od poczatku go nie przeczytales i dopisales swoje wydatki pojmujac ten temat jako wszystkie wydatki zwiazane z eksploatacja Roverka.

misiek_KR napisał/a:
drugi chce żeby auto było na tip top i żeby cieszyło nie tylko pod względem że mechanicznie sprawne ale i w innych kwestiach

No a zeby jechalo, trzeba go czyms zalac... Najlepsze do tego jest paliwo, ktore kosztuje, a jednak nie wszyscy wpisywali ile wydaja na tankowanie swoich "pociech" ;)
Do mojego zestawienia mozesz jeszcze dolaczyc 2 wizyty w tygodniu na myjni recznej ;)

misiek_KR napisał/a:
i mam to głęboko nie powiem gdzie, że komuś nie pasuje które z tych rzeczy nie powinny tu być

To dobrze wiedziec z kim sie ma do czynienia ;)

jaktob77 - Wto Lis 18, 2008 23:06

WALL-E - podsumuje zakup dla Izabeli :grin:

------------------------------------------------------------------------------------------

wydatki - listopad - grudzień 2008

wydatki na zakup:

telefony 250,00 zł
wyjazdy 1 300,00 zł
zakup wall-ego 6 300,00 zł
rejestracja 250,00 zł
urzad skarbowy 160,00 zł
recykling 500,00 zł
ubezpiecznie 350,00 zł
tłumaczenia 120,00 zł
przeglad rejestracyjny 160,00 zł
akcyza 250,00 zł

suma 9 640,00 zł


wydatki na poprawki:

laczka elastyczna 170,00 zł
lakier zaprawki 200,00 zł
lampy na biało 100,00 zł
alarm + audio montaż 100,00 zł
duży przegląd 1 100,00 zł
maty do wygluszenia 150,00 zł
wycieraczki, kierunkowskazy
maty doklejenie, końcówka rury 150,00 zł
zimówki PO KOLEŻEŃSKU 500,00 zł

suma 2 470,00 zł

------------------------------------------------------------------------------------------

wydatki styczeń 2009

adam - spryskiwacz, fotele przerobka, boczek blokada 100,00 zł

------------------------------------------------------------------------------------------

wydatki luty 2009 :evil:

szyba - zakup, wyciecie, wyklejenie 400,00 zł
amortyzatory przod - zakup - robota 270,00 zł
zakup silnika 61tys km + transport 1 750,00 zł
sprzeglo - kompletne 400,00 zł
oringi, uszczelki wałków, kleje, drobnica, rozrząd 418,00 zł
robocizna silnika, wymiana, rozkrecenie - lacznie z wymiana zacisku 500,00 zł
zakup zacisku tył 100,00 zł

sumy 3 838,00 zł



------------------------------------------------------------------------------------------

wydatki marzec 2009
sportowa wkladka filtra powietrza K&N 130,00 zł

------------------------------------------------------------------------------------------

wydatki kwiecień 2009

nowy waz do chlodncy 55,00 zł
uzupelnienie plynu chlodniczego po wycieku 10,00 zł

------------------------------------------------------------------------------------------

WALL-E bawi sie za "nasze".. :) ..
CDN..

jacek_mak - Sro Lis 19, 2008 10:39

Instalacja LPG 2500
Wymiana pierścieni tłokowych 2300
wymiana chłodnicy chyba ok 400
sonda Lambda 360
a teraz padła skrzynia...........!!!!!

maciej - Sro Lis 19, 2008 11:09

Jacek Mak napisał/a:
Wymiana pierścieni tłokowych 2300

A co się temu autku stało wcześniej?
Chyba był długo przetrzymany HGF i się przegrzało...
Taniej było silnik zmienić.
Jacek Mak napisał/a:
wymiana chłodnicy chyba ok 400

W 10 letnim aucie to raczej nic dziwnego...
Jacek Mak napisał/a:
sonda Lambda 360

Drogo chyba...

maryba - Pon Gru 15, 2008 22:12

1,5 roku -25 tys km ... :

klimatyzacja, elektryka 200
rozrząd, olej 600
świece, filtr , płyn ham 150
przewód IC 70
tarcze + klocki przód 365
pęknięta opona 100
olej , filtr 130
akumulator 280


więcej grzechów nie pamiętam

no po za malowaniem drzwi i boku - ale to był dzwon - 1600 zł
teraz szukam osłony silnika + wykładzinę do bagażnika -

jestem bardzo zadowolony z kosztów eksploatacji -- przy tylu km - i to mocnej jazdy - nic poza aku - nic mi nie padło.

gralu - Sro Gru 17, 2008 18:00

[quote="maryba"]1,5 roku -25 tys km ... :


to u mnie będzie tak niecałe 9 mies-34 tyś km :
olej, filtry -130 PLN
opony zimowe - 850 PLN
i cały czas zarabiam

thef - Sro Gru 17, 2008 18:19

maryba napisał/a:
pęknięta opona 100
Tak dla żartu, po jakiego wydawać kasę na pękniętą oponę? ;)
chdn - Sro Lut 18, 2009 01:16

Kupiłem mojego Roverka 2.0l D Turbo 1998r w 07/2008r. Przejechałem 40tyś. km i wszystko śmiga bez zarzutu! Jedynie co wymieniałem to olej i filtry (ale każde auto to potrzebuje). W tej chwili ma przejechane 120tyś. km. Może dlatego nie mam problemów bo jest to wersja angielska. Następnym moim Roverkiem będzie 75-auto komfortowe i bezawaryjne! Pozdrowienia dla szczęśliwych posiadaczy Roverków!!!
MaReK - Sro Lut 18, 2009 01:32

chdn napisał/a:
Roverkiem będzie 75-auto komfortowe i bezawaryjne!

I tu sie mocno zdzwisiz ;d
Chociaz ja zlego slowa na swojego nie moge powiedziec, bo nie chce, to jednak awarii bedzie znacznie wiecej przez te 40kkm niz w obecnym, ktory posiadasz ;D

Sprzeglo, wysprzeglik, pompa, wiatrak, wtryskiwacz, kolektor, zamki w drzwiach... to tyle z tego co sie sypie i o tym wiem ;P

fearless - Sro Lut 18, 2009 10:24

Miałem zakładać nowy temacik, ale widzę że już ktoś coś takiego wymyślił - no to moja kolej na podsumowanie:

1. Wiadomo po zakupie podstawowe sprawy - 1250,00 zł (oleje, płyny, wycieki, paski, rozrząd)
2. Oponki letnie 570,00 zł
3. Klimatyzacja - przegląd i napełnianie 120,00 zł
4. Przegub prawy i lewy - 480,00 zł
5. Łożysko prawe i lewe 500,00 zł
6. Skrzynia biegów wymiana - 800,00 zł
7. HGF na cacy(wszystkie uszczelki, planowanie głowicy wymiana oleju przy okazji) - 700,00 zł
8. Wahacz przedni, sworznie, końcówki 550,00 zł
9. Nowe fele R15 z oponami 620,00 zł
10. Wygłuszenie autka jeszcze nie kompletne - 120,00 zł (maty + spinki + klej do tworzyw sztucznych)
11. Zmiana szkieł lusterek bocznych + wymiana mat grzewczych - 50,00 zł
12. Filtr kabinowy węglowy - jeszcze nie dotarł od Tomiego - 60,00 zł
13. Zmiana podświetlenia zegarów - 40,00 zł
14. Wymiana żarówek przednich lamp 80,00 zł
15. Naprawa ABS - we własnym zakresie WD 40 - 20,00 zł
16. Wgniecenie - naprawa we własnym zakresie Sprężone powietrze z TESCO 12,00 zł :)
17. Naprawa pilota - we własnym zakresie tak pi razy oko 10,00 zł
18. I jeszcze jakieś drobnostki po drodze pewnie gdzieś w granicach 300,00 zł

EDIT:
19. Radio CD / MP3 300,00 zł
20. Radio CB + antena - coś koło 150,00 zł
21. Klamka przednia kierowcy - 50,00 zł
22. Zaślepka halogenu - 30,00 zł
23 Półka tylna - brak - 50,00 zł
24. Kapsle na felgi stalowe 60,00 zł

To chyba tyle :D

Suma: około 7000,00 zł :)

Jeszcze czeka mnie :

1. Poprawki blacharskie i lakierowanie całości auta - 2000,00 zł
2. Wymiana amortyzatorów przód i tył - jakieś 800,00 zł
3. Sprzęgło - z czasem - 500,00 zł
4. Nowe oponki na nowe fele - 600,00 zł

Przewidywane wydatki na ten rok to: 4000,00 zł :D

Wszystkie kwoty uśredniałem - bo nie chce mi się grzebać w paragonach i fakturach :p

kzrr - Sro Lut 18, 2009 12:08

to może ja też coś napisze o swoim: zakupiony w Lipcu 2008 z przebieg 165 tys.

1)Wymiana oleju + filtr - 170 PLN

2) Wymiana filtru powietrza, paliwa, regeneracja poduszki pod silnikiem oraz uszelki pod klawiaturą plus uzupełnienie płynu wspomagania i chłodnicy - 270 PLN

3) Nowa chłodnica + robocizna - 450 PLN

4) Konserwacja i regulacja hamulców - 40 PLN

Łącznie - 930 PLN (pkus jakieś zarówki, bzdury i będzie klocek)

Czeka mnie jeszcze wymiana pompy od wspomagania bo już słychać jak chodzi szczególnie przy skręcaniu oraz coś musze zrobić z hamulcami i ABSem. Ale tak jak ktoś napisał, kupując jak w moim przypadku 10 letnie auto, nie spodziewajmy się że wymiemy filtry i będziemy jeżdzić totalnie bezawaryjnie tymbardziej że Roverki są dosyć kapryśne. Tak naprawde chyba wszystkie nasze R są sprowadzane, to że gościu napisze w ogłoszeniu że jeździł dziadek do kościoła, albo babcia na zakupy i stan jest "igła" moim zdaniem nie do końca trzeba w to wierzyć. :)

Jugol - Sob Lut 21, 2009 23:50

Droga braci Roverkowa,jeżeli w grę wchodzi miłość-to kto patrzy na koszty??? :grin:
konrad2104 - Nie Lut 22, 2009 00:36

Nowy dach=1800zł
Nowy pilot+programowanie=450zł
Nowa miska olejowa+uszczelka=300zł
Nowa przykrywka lampki w pałąku=7zł
Nowe kable zapłonowe, kopułka, palec+cewka=350zł
Wymiana skrzyni biegów, simmeringu na wale, kolejnej uszczelki pod miską olejową, uszczelniaczy półosi w skrzyni=1900zł
nowe felgi bo stare były tak krzywe ze juz nawet powietrze uciekało=1400zł

I tak to chyba nie wszystko co pamietam :D

des - Nie Lut 22, 2009 00:38

Od 16 Stycznia 2008 do chwili obecnej (ok 25kkm):

- HGF - 1260zł (kupiłem już uszkodzony)
- przednia klamka wew. od strony pasażera - 30zł (sam popsułem)

Suma: 1290zł

To tyle :grin:

Raptile - Nie Lut 22, 2009 10:19

jak dotąd 25 zł na pasek :) od listopada 4.5tys km
Mix - Nie Lut 22, 2009 10:23

Jeśli liczyć tylko usterki to 400PLN - reg. kąta wtrysku i usunięcie wycieku przy turbinie i ew. świece 100PLN.
Jeśli liczyć eksploatację, to już nawet nie będę pisał ile, ale dużo, dużo więcej :wink:

niuton - Sob Lut 28, 2009 10:09

opony letnie - 800
opony zimowe - 900
przepustnica - 600
elektryczne lusterka - 300
głosniki - 200
wygłuszenie - 100
przyciemnienie - 500
podłoketnik - 150
trójkąt roverowki - 50
zegary od mg zr - 180
czyszczenie dywanikow, sufitu, i boczków - 100


plus masa czasu na montaze tego wszystkiego, wyczyszcznie skory u znajomego po kosztach, zabawy z przeszczepem wkładu lusterka, zmiana zegarów, jakos nic umnie nie jest plug@play :bezradny:

tetryk - Sob Lut 28, 2009 10:25

rozrusznik nowy-150 pln (polstarter)
tarcze ham.-100 pln/kpl (metteli)
kpl.filtrów(powietrza/p.pyłkowy/oleju/paliwa)-100 pln(fram/corteco)
olej-ok.50 pln(mobil 5w40 4l)
opony zimowe-kpl- 480 (debica frigo 2)
głosniki blaupunkt (gtx trzydrożne 16)-4szt -200 pln
tłumik końcowy (polmostrów)-ok.90 pln
wydaje mi się ze to niewiele...tak a propos przy roverku zapomniałem jak wygląda mój mechanik....musze go odwiedzić :mrgreen: (towarzysko)

TomC - Nie Mar 01, 2009 22:34

Koszty mi wzrosły.... HGF :cry:
Uszczelka pod głowicę, uszczelka kolektora wydechowego i ssącego, planowanie głowicy, nowy termostat przewiercony, olej, filtr oleju i powietrza, płyn do chłodnicy, płukanie silnika i pewnie coś jeszcze ale nie pamiętam.... w sumie 1000zł :/
Oby teraz bez kłopotów.

vix - Wto Mar 10, 2009 20:21

Wszystko :) i wszystko jasne :)
Remigiusz - Pon Mar 15, 2010 10:12

Doznałem szoku jak zrobiłem bilans na lata: :shock: :evil:
Koszty części, płynów, paliwa, ubezpieczenie itd.

Rok
2008: 639 € + 7.246 zł

2009 : 312 € + 7.884 zł

Chyba Rovera trzeba będzie sprzedać i jodzic autobusem bo to studnia bez dna :evil:

yoonior - Pon Mar 15, 2010 13:11

Remi55 napisał/a:
Koszty części, płynów, paliwa, ubezpieczenie itd.
2008: 639 € + 7.246 zł
2009 : 312 € + 7.884 zł


Jeśli to koszty łącznie z ubezpieczeniem i benzyną to pogratulować niskich wydatków :) bo ja rocznie 7000zł wydaję na samą benzynę :(

dragon - Pon Mar 15, 2010 13:13

przez pol roku nie liczac kosztow ON, amortyzatory tył 2x 250zł, filtry, oleju, powietrza wymiana oleju i tera sprzeglo 500zł. Mi sie wydaje ze to juz za duzo jak na pol roku.
Pływak - Pon Mar 15, 2010 13:21

Przecież nie wymieniasz sprzęgła i amortyzatorów co pół roku, a jak uważasz ze to dla Ciebie dużo to trzeba się przesiąść na komunikacje miejską bo jakiego auta byś nie kupił kiedyś będzie trzeba wymienić amortyzatory, akumulator, sprzęgło, opony czy też inne droższe podzespoły.

Tu macie na pocieszenie ranking 10 najdroższych w utrzymaniu samochodów ;) http://www.joemonster.org...niu_samochodow_

maciej - Pon Mar 15, 2010 13:42

Pływak napisał/a:
Przecież nie wymieniasz sprzęgła i amortyzatorów co pół roku

Dokładnie. Kupując używany samochód trzeba od razu założyć 1000-2000 zł na to co się pojawi w ciągu pierwszego roku użytkowania, bo takie rzeczy jak wahacze, amorki, czy opony po prostu się zużywają i nigdy sprzedający nie będzie na 3 dni przed sprzedażą wymieniał rozrządu, płynów, zawieszenia i sprzęgła, żeby jeździło Ci się lepiej.

dzelo23 - Pon Mar 15, 2010 14:16

Jak do tej pory od samego początku 9.09.2008
Pierwszy przegląd w kraju...........................................180
Akcyza i opłata skarbowa............................................250
opłata recyklingu..........................................................500
opłata w starostwie.....................................................245
rozrząd........................................................................540
uszczelka pod głowicą.................................................833
sprzęgło valeo.............................................................330
nówki opony i koła na zimę..........................................820
gumy tylnego zawieszenia(cukierki).............................100
tylny wahacz :mrgreen: +2 felgi+diagnostyka.........................470
tylna piasta + łożysko przód........................................500
jedna opona dunlop sport 01.......................................190
2 klamki zew. i wewnętrzna.........................................110
wklejenie szyby czołowej.............................................130
nowa tapicerka na drzwiach.........................................150
żarówki...........................................................................55
naprawa rezystorów dmuchawy.....................................20
płyny, oleje, filtry...........................................................350
ubezpieczenie 2*275...................................................550
paliwo..........................................................................5400
SUMA :shock: ....................................................................11723zł
Ale mi wyszło (jeżeli gdzieś się nie pomyliłem). Jak na razie to chyba wszystko. Auto mam od pierwszego właściciela i oprócz kilku rysek i małych wgniotek dla mnie to żyleta. Ciekawe co będzie po pierwszym spocie :mrgreen:
Zapomniałem o aku 220zł

leszczyna - Pon Mar 15, 2010 14:28

Gdzieś czytałem że jeśli średnie roczne wydatki poniesione na naprawy używanego samochodu nie przekraczają 5-7% jego wartości przy zakupie,to z takiego nabytku można być zadowolonym, dodano również że nie dotyczy to części eksploatacyjnych tzn.paliwa,opon,olejów i płynów. :???:
marcin316 - Pon Mar 15, 2010 16:20

felgi na zimę.........................500
halogen.................................30
nakładki na pedały.................57
końcówki spryskiwaczy...........34
dywaniki................................99
słoneczniki (jeden opadał).......50
dywaniki gumowe...................42

filtr powietrza........................35
filtr oleju...............................44
olej GM 5l............................116
H7 x2...................................59,8
H1 x2...................................20

Dunlop SP Sport 01 z wymianą.........1076
GOODYEAR Ultra Grip 7+..................880
założenie zimówiek z wyważeniem.......80
pasek wielorowkowy DAYCO...............53
dodatek zimowy do paliwa..................42,9
Castrol 10W40 4l...............................60
Akumulator.....................................397,5
filtry powietrza, paliwa i oleju.............95

klejenie szyby..................................85

uszczelniacze od strony
rozrządu z wymianą........................250


Samochód mam od kwietnia ubiegłego roku, przejechałem w tym czasie około 12 kkm, przy czym koszt zużytego paliwa wyniósł w granicach 3 kzł.

Remigiusz - Pon Mar 15, 2010 16:28

leszczyna, To mi nie przekraczają wiec mogę się cieszyć :mrgreen:

yoonior, To były moje koszty ze wszystkim paliwo, ubezpieczenie, części wymieniane, płyny , opony, felgi, vigniety, przeglądy, dodatki tuningowe :mrgreen:

Ja mam jeszcze o tyle dobrze ze na uczelnie ma bilet semestralny za 50,50€ na caly Wiedeń :mrgreen: Bo jak bym tak w dzień w dzień jeździł Roverkiem to bym na pewno miał większe koszty :neutral:

[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 16:25 ]
leszczyna napisał/a:
Gdzieś czytałem że jeśli średnie roczne wydatki poniesione na naprawy używanego samochodu nie przekraczają 5-7% jego wartości przy zakupie,to z takiego nabytku można być zadowolonym,


To trzeba zapamiętać sobie :mrgreen:

[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 16:28 ]
Jeszcze dodam ze ja swoim R odkąd go mam, czyli ponad 3 lata, zrobiłem już tyle samo co pierwsza właścicielka w ciągu 9lat :wink: To znaczy ~120.000km

chciał bym dojechać do 500.000km :mrgreen:

Jugol - Pon Mar 15, 2010 19:00

Moje koszty są tu : http://forum.roverki.eu/g..._vehicle&CID=47

+paliwo+OC+AC :)

kzrr - Pon Mar 15, 2010 22:01

Nie no dajcie spokój jak ktoś w koszty wlicza zarówki czy filtr powietrza które kosztują poprostu śmieszną kase...
Jugol - Pon Mar 15, 2010 22:04

kzrr napisał/a:
Nie no dajcie spokój jak ktoś w koszty wlicza zarówki czy filtr powietrza które kosztują poprostu śmieszną kase...

...koszty, to koszty, a są żarówki i ŻARÓWKI ;p

jarekb - Pon Mar 15, 2010 22:18

ja wydaje co rok ok 450zl na eksploatacje tj:
filtr powietrza mann 96zl
filtr oleju 35zl
filtr paliwa 83
filtr kabinowy 60zl
olej castrol 180zl
tyle jesli chodzi o moje wydatki nie liczac oplat i paliwa, jezdze 2 lata zrobilem 28tys i oby tak dalej:P
dodatki to:
przemalowanie felg org. roverovskich na grafitowy metalik taki moj kaprys 480zl
oponki nokian letnie 1200zl
oponki zimowe 380zl
radyjko z navi 1450

[ Dodano: Pon Mar 15, 2010 22:18 ]
a i jesli chodzi o te nieszczesne zarowki to srednio co 3-4 miesiace 18zl za H7

Remigiusz - Pon Mar 15, 2010 22:20

kzrr, Ale się to wszystko ładnie sumuje za ładne oczka filtra nie dostaniesz :mrgreen:
kzrr - Pon Mar 15, 2010 22:37

Jugol, ja też sobie kupiłem zarówki do swojego za 50 czy 60 pln. No ale nie licze tego do jakiś tam kosztów które wsadziłem w auto :)


Remi tzn masz na myśli że filtr jest droższy od zarówek ? Za swój dałem całe 15pln (filtr powietrza)

marcin316 - Pon Mar 15, 2010 22:53

Jeśli o mnie chodzi, to segreguję wydatki w kilku podgrupach (części, eksploatacja, naprawy, paliwo).

Jeśli chodzi o paliwo, to wpisuję datę, przejechany dystans, ilość i rodzaj zatankowanego paliwa oraz uwagi co do szczególnych warunków jazdy.

Według mnie takie rzeczy jak żarówki nie są niczym "gorszym" od oleju czy filtrów i jak najbardziej mogą być zaliczone do części eksploatacyjnych.

kzrr napisał/a:
ja też sobie kupiłem zarówki do swojego za 50 czy 60 pln. No ale nie licze tego do jakiś tam kosztów które wsadziłem w auto


Niestety w niektórych autach żarówki "lubią się palić" co dosyć mocno wpływa na koszty eksploatacji samochodu. Wiadomo jednak, że nie wolno takich wydatków traktować jako coś co można odzyskać przy ewentualnej sprzedaży auta ;)

Jugol - Pon Mar 15, 2010 23:00

kzrr napisał/a:
No ale nie licze tego do jakiś tam kosztów które wsadziłem w auto

...a ja liczę, przynajmniej w garażu :taa:

AVF - Pon Mar 15, 2010 23:49

To i ja coś powiem o swoim Roverze pogromcy szos. O paliwku i OC mówił nie będę. Z rzeczy dodatkowych doszło radyjko Kenwooda za 250złociszy i komplet opon zimowych ze stalówkami za 1000 razem.

Mam go od września, rocznik 99 o przebiegu 228 tysi, niedomagał lakierniczo (parę wgniotek, odpryski lakieru z rudą i na szybko zrobione zaprawki tu i tam) ale w sumie dawał radę i nie był spawany z dwóch, kupiony za 5900 narzekając na ten lakier ;) Podejrzewam również, że tak tanio gdyż miał utajonego HGFa, ale o tym później.

Pierwsze naprawy to większa operacja przy bębnach. Prawie nie hamował tyłem, myślałem, że może same szczęki ale jednak trzeba było przetaczać bębny i wymieniać cylinderki. Za całą operację 500.

Przez jakiś czas nic, chociaż zaczął podpijać płyn chłodniczy. W sumie było to w okolicach 200ml na miesiąc więc jeździłem i odkładałem kasę na ewentualnego HGFa, aż na przełomie stycznia i lutego zaczął żłopać płyn chyba 1:1 z benzyną. Miałem jeszcze cichą nadzieję na jakiś wyciek, ale jednak mechanik ogłosił uszczelkę. Przy okazji uznałem że warto zrobić rozrząd i wymienić pasek wielorowkowy bo już słabo wyglądał. I tak sobie stał tydzień, a koszta każdego dnia rosły. Właściwie im bardziej go rozkręcali tym więcej rzeczy się znajdowało. Pompa wody przeciekała, zerwana poduszka, nadpęknięta rolka, najrózniejsze uszczelniacze... Skonczyło się na istnym remoncie za 2700 ( :( ) gdzie wliczona cała zabawa z HGFem, planowaniem głowicy i szlifem zaworów; wymianą pełnego rozrządu z uszczelniaczami, rolkami i pompą wody; również wszelkie simmeringi w silniku; pasek wielorowkowy razem z rolką napinacza; do wszystkiego jeszcze świece, kable WN, komplet filtrów. W sumie jak widziałem podliczenie to można było oszczędzić trochę na częściach jeszcze, bo dałoby się wiele z nich kupić taniej, ale trudno. Przy moich przebiegach, to mam spokój z tym wszystkim do czasu sprzedaży chyba ;)

Co ciekawe, poprzednia uszczelka spod głowicy wygladała całkiem świeżo, nie licząc wydmuchanej ścieżki silikonowej. Tak też wysnuła się teoria o zrobionym przez poprzednika HGFie, który po jakimś czasie znów zaczął się wysypywać, właściciel miał już dość i opchnął za każde pieniądze.

No i to mi przekreśliło plany alusków i odzyskania blasku powłoki lakierniczej. A będzie maska, jeden błotnik, zderzak przedni, oba błotniki z tyłu no i ogólna polerka. Ale jeszcze Rover ochrzczony przeze mnie Błażejem przeżyje w moich rękach drugą młodość, niech się tylko zrobi cieplej, a ja się dorobię kasy ;)

Pływak - Wto Mar 16, 2010 00:25

kzrr napisał/a:
Nie no dajcie spokój jak ktoś w koszty wlicza zarówki czy filtr powietrza które kosztują poprostu śmieszną kase...


Żarówki osram ~60zł, wkładka filtra JR ~200zł razem 260zł ;) Czy śmieszne nie wiem wydatek jak każdy inny nawet te 40zł za zwykły filtr więc dlaczego nie wliczać tego w listę kosztów jeśli ktoś takową prowadzi. Osobiście nie kalkuluje wydatków jeśli bym miał kalkulować to bym się załamał. Jestem pewien, ze przez ostatni rok wydałem więcej niż wart jest mój klekot :lol:

Markzo - Wto Mar 16, 2010 00:32

ja wpakowałem ponad 6tyś zł i jakbym miał wybierac jeszcze raz to i tak bym go kupił i tak dołożył te 6tyś ;) a dołoże w tym sezonie pewnie drugie 6tyś albo i więcej :) to mój tomcio, moje maleństwo, nie liczą się koszta, banan na pysku jest bezcenny ;)
aha i to jest kwota bez paliwa i ubezpieczenia ;)

MaReK - Wto Mar 16, 2010 00:32

Jako że ostatnio prawie w ogóle nie dokładam do mojego bolidu, tak teraz, po ostatnich osiągnięciach będzie co kupować ;)

Na początek prawy tylny wahacz z piastą - 180 zł ;)

Markzo - Wto Mar 16, 2010 00:33

fajny masz pozytyw z tyłu :D
MaReK - Wto Mar 16, 2010 00:36

To było spotkanie z krawężnikiem przy 35-40km/h. Najbardziej zaskoczył mnie wystrzał poduszek bocznych... w ułamku sek. po huku jaki się rozległ myślałem, że skosiłem latarnie z przystankiem autobusowym, a latający po samochodzie talk przerzucił przez obwody myślowe, że jestem już u bram św. Piotra ;)

Koszt poduszek - 250 zł
Koszt napinaczy - 140 zł

Moduł srs - ok. 200 zł

Markzo - Wto Mar 16, 2010 00:41

przeszedłbyś bramy nieba jak prawdziwy facet - łup dup i pojawia się kula ognia z MG ZT w śrdku :ok: ceny jak najbardziej w porządku ;)
Jugol - Wto Mar 16, 2010 16:10

MaReK napisał/a:
To było spotkanie z krawężnikiem przy 35-40km/h. Najbardziej zaskoczył mnie wystrzał poduszek bocznych... w ułamku sek. po huku jaki się rozległ myślałem, że skosiłem latarnie z przystankiem autobusowym, a latający po samochodzie talk przerzucił przez obwody myślowe, że jestem już u bram św. Piotra

:mrgreen:

[ Dodano: Wto Mar 16, 2010 16:10 ]
Markzo napisał/a:
ja wpakowałem ponad 6tyś zł i jakbym miał wybierac jeszcze raz to i tak bym go kupił i tak dołożył te 6tyś ;) a dołoże w tym sezonie pewnie drugie 6tyś albo i więcej :) to mój tomcio, moje maleństwo, nie liczą się koszta, banan na pysku jest bezcenny ;)
aha i to jest kwota bez paliwa i ubezpieczenia ;)

:ok: mam identyczne podejście- kocham Kochanicę bez względu na koszty, a liczę z czystej ciekawości w garażu :wink:

monia0023 - Wto Mar 16, 2010 19:10

Rover 75 CDTi ( tak to się chyba piało ? :oops: ) 2004 r. kupiony 30-09-2009 r. za 33000 - francuz
1. Wymiana oleju, filtru powietrza - 307,84 zł
2. Wymiana filtru paliwa, komputer T4 (licznik kręcony o ok. 40.000 km), wymiana 1 czujki parctronik, naprawa światłą w bagażniku, - 700 zł
3. Alu-felgi zimowe z oponami po 1 sezonie - 900 zł
Radość, kiedy rano otwieram garaż - bezcenna :mrgreen:

Senn - Nie Mar 21, 2010 23:38

No to teraz ja :)

Wydatki na Rovera 820 96 rok - troche zaniedbany przy zakupie.

Wydatki na przestrzeni dokladnie dwoch lat. Nie bede wyszczegolnial tylko podam ogolnie.

Przebieg 41000km

Koszt paliwa okolo 8kkm na noPB, reszta LPG: 10.585,42

Dotankowania noPB: 1.375,52

Uslugi warsztatowe, czyli to co nie moglem sobie zrobic sam :) : 1.060,00

Opony zimowe: 708,00

Wymiany i dolewki oleju: 485,00

Ubezpieczenia: 1.181,00

Felgi 17": 1.300,00

Instalacja LPG: 2.000,00

Przeglady rejestracyjne: 482,00

Częsci zamienne: 2.632,23

Koszt na kilometr: 0,54

W sumie: 21.929,17 :shock: - To jest jakies 3 razy tyle co dalem za samochod :)

P.S. Dla tych ktorzy zastanawiaja sie nad sensem montowania instalacji LPG

Koszt na LPG: 23,14 PLN/100km
Koszt na noPB: 42,31 PLN/100km

niuton - Wto Mar 23, 2010 16:49

Przy LPG jest droższy przeglad, są elementy eksploatacyjne, ktore zmnienia sie czesciej, plus dodac te benzyne ktora i tak sie przepala bo nie mozna jezdzic na samym LPG, plus koszt instalacji. Wiec tez kolorowo ei jest jak sie duzo nie jezdzi. A jednak benzyna do pełan na stacji a gaz za dwie dyszki to różnica jest:D


Cytat:
opony letnie - 800
opony zimowe - 900
przepustnica - 600
elektryczne lusterka - 300
głosniki - 200
wygłuszenie - 100
przyciemnienie - 500
podłoketnik - 150
trójkąt roverowki - 50
zegary od mg zr - 180
czyszczenie dywanikow, sufitu, i boczków - 100

Troche sie zmianiło:
dywaniki gumowe - 100
dywaniki na lato - 130
cewki Beru - 400
kable WN - 60
felgi - 700
renowacja felg - 400
opony - 1300
śruby zabezpoieczajace do kół - 50
sprezyny - 700
shortshifter - 100
rozpórka - 300

I dalej rośnie... :D Ale llllubie to auto!

Senn - Wto Mar 23, 2010 19:58

niuton napisał/a:
Wiec tez kolorowo nie jest jak sie duzo nie jezdzi.


A kto zaklada gaz jak duzo nie jezdzi?

Niuton Koszt instalacji 2000zl
Trzy przeglady to dodatkowe 180zl
Filtry powiedzmy ze 100zl
Swiece mam nadal te same. Na nowych nie chce jechac :P
Ostatnio musialem wymienic listwe 350zl

2630zl

Przebieg 33000km

Koszt przejechania tego dystansu na paliwie: 13167
Koszt przejechania tego dystansu na LPG: 7590

Roznica po uwzglednieniu kosztow zalozenia instalki i eksploatacji to 2947zl

Niezle wczasy :)

niuton - Sro Mar 24, 2010 19:09

A ja nie porzecze. JA tylko dopisałem szara strefe LPG, przecierz wiem e LPG jest tansze. Nie rozmywamy...
Barosz1990 - Czw Mar 25, 2010 20:28

no to ja :)
przegląd - 100zł
opony 2 ( przebiłem jedną ) - 120 zł
immo i inne naprawy które wynikły przez partacza - 300zł
2x akumulator - 180zł
radio - 260zł
ubezpieczenie - 360zł
paliwo :
3 tys. km - 1350zł ( jeżdże około 100 km na tydzień )

więc chyba wypadam dobrzeeee :))
auto mam od lipca :)

azer - Czw Mar 25, 2010 20:54

Barosz1990 napisał/a:
więc chyba wypadam dobrzeeee :))
powiedział bym oszczędnie :)
Rozrządu czy też wymiany płynów i filtrów nie zamierzasz robić?

tronsek - Czw Mar 25, 2010 21:09

Ja robię rocznie lekko ponad 35000km. Głównie na dojazdy do pracy (54km w jedną stronę). Przez ponad 2 lata zrobiłem już ponad 77000km.
Wydatki na ROVER'ka tutaj:
http://forum.roverki.eu/g...hicle&CID=12406

Barosz1990 - Nie Mar 28, 2010 13:07

azer napisał/a:
Barosz1990 napisał/a:
więc chyba wypadam dobrzeeee :))
powiedział bym oszczędnie :)
Rozrządu czy też wymiany płynów i filtrów nie zamierzasz robić?

o przepraszam :) zapomniałem doliczyć płynów i flitrów :)
to dodatkowe 150zł :)
rozrząd był wymieniony 4 tys. km przed moim zakupem więc nie uważalismy za stosowną wymiane :)

faecd - Nie Mar 28, 2010 13:16

Kurcze ja tam dawno juz nie aktualizuje wydatkow na rovera bo to zbyt mozolne i dla skapcow...wiadomo, ze nawet jak nam sie wydaje, ze duzo nie wydajemy to i tak sie troche nazbiera. Grubsze sprawy w garazu zamieszczam i opisuje. Ale takich drobnostek jak zapach, zarowki czy plyn do spryskow wiadomo nie podliczam.

Paliwo regularnie podliczam kalkulujac spalanie, srednie koszta na 100km itd itp i tym samym pilnuje ile kkm zrobilem np od ostatniej zmiany filtrow gazowych czy wymiany oleju :)

AndrewS - Nie Mar 28, 2010 20:51

faecd napisał/a:
Ale takich drobnostek jak zapach, zarowki czy plyn do spryskow wiadomo nie podliczam.


a to blad
bo przeciez to sa jakby nie bylo koszty, ktore wesal samochod, gdyby go nie bylo, to bys zarowek i plynu nie kupowal
czy to sa drobnostki to tez sprawa dyskusyjna, jeden kupi zarowki za 5 zl, drugi za 30 zl
to samo tyczy sie plynu

PTE - Pon Mar 29, 2010 14:33

Ja kiedyś prowadziłem zapiski w zeszycie, teraz dodaję tylko wpisy w Excelu, w tym samym arkuszu w którym prowadzę statystyki dot. spalania. Tak więc potencjalny przyszły nabywca będzie mógł się przekonać, że nie skąpiłem grosza zanadto :mrgreen: .
Mix - Pon Mar 29, 2010 14:51

Od momentu zakupu auta, prowadzę zapiski wydatków w excel'u. Staram się wpisywać na bieżąco wszystko, co kupowałem, a także różne czynności serwisowe. Jak narazie wychodzi 9640PLN, łącznie z ubezpieczeniem, przeglądem, tankowaniami, parkingiem, częściami (filtry, płyny, opony), serwisem (naprawy, usługi związane z wymianą opon), akcesoriami (głośniki, wycieraczki, dywaniki), kosmetykami (smary, płyn do mycia felg, spryskiwaczy, szczotka i skrobaczka do szyb, pasta polerska, wosk, szampon), myjnią i duperelami typu kostki głośnikowe, żarówki...
Perez - Pon Mar 29, 2010 15:12

Mixtated, to ja sie dziwie, ze Ty dieselem jezdzisz. Bo ja przez rok tyle wydalem na gaz pewnie

[ Dodano: Pon Mar 29, 2010 15:12 ]
Raczej wiecej nawet

Mix - Pon Mar 29, 2010 15:22

Perez, ale robisz inne przebiegi niż ja. Ja w pracy siedzę na miejscu, a jeśli już jeżdżę, to innym autem :wink:
Mayson - Pon Mar 29, 2010 15:37

A ja tylko najważniejsze rzeczy opisuję w garażu. Kosztów eksploatacyjnych nie śledzę. Nawet pominąłem w garażu kilka zmian oleju, filtrów i świec, bo to oczywistość i zawsze co 10kkm to robię :]
Perez - Pon Mar 29, 2010 18:07

Ja rozumiem i wlasnie dlatego sie zastanawiam po co masz diesela skoro i tak malo jezdzisz to nie lepiej 2.5?
PTE - Pon Mar 29, 2010 19:20

Mi wychodzi na to, że od 2 czerwca 2006r. wydałem na wszystko (oprócz kosztów zakupu auta i kosztów zakupu paliwa) 14 tys. zł.
rafal_13 - Pon Mar 29, 2010 19:35

Podsumowując!!!
Wydatki wydatkami, ale..... Przyjemność z jazdy BEZCENNA :rotfl:

kubawasko - Wto Mar 30, 2010 16:09

W moim przypadku najgorsze sa urlopy, bo wtedy przyjezdzam do kraju, no i co sie z tym wiaze? Plyny, klimatyzacja jesli nie jest juz nabita, jutro do wymiany ida klocki hamulcowe, bebny z tylu takze kasa niestety idzie :) ale co zrobic
Ricardo - Pią Kwi 30, 2010 17:16

stanowczo za dużo... średnio 500zł miesięcznie :evil: nie licząc paliwa, którego i tak za dużo spala
niuton - Czw Maj 27, 2010 10:31

Na co tyle łożysz?
SyntaX - Czw Maj 27, 2010 12:20

Od poczatku roku:
Nowe żarówki Philips Hight Breaker 47zl komplet.
Nowe pióra wycieraczek - 42zł
Wymiana łożysk wału tylnego (Koszt z robocizną+ wymiana oleju) -800zł
Doklejenie uszczelki dzwi lewych - 20zł (Otwarcie auta przy oblodzeniu)
Nowa bateria Panasonic do pilota - 16zł
Ubezpieczenie OC +AC na 28.000zł - 1320zł
Przegląd
Paliwo łącznie około 1500zł
Wymiana opon (Z poprzedniego sezonu) - 40zł

To by tyle było z grubsza.

tomo63 - Sob Lip 03, 2010 16:34

Ja, od kwietnia 2009: 7300zł (nie licząc ubezpieczeń i paliwa)
maryba - Pią Paź 22, 2010 20:16

ja od sierpnia na R75 6000 km ... wydałem 4400 ale 1000 na audio...
paliwo jakies 1700
ubezpieczenie 2000 ...

tyle że jutro znowu jadę łącznik elastyczny tłumika wymieniać
jeszce mnie egr czeka ..i filtr odmy

za to na małego (200) wydałem jakieś 3500 ale na 60 tys...

ostatnio sie zastanawiałem czy nie taniej by mi wyszło dogadać sie z taksiarzem żeby np żonę do pracy woził .. - wtedy jedno auto można zlikwidować


a wszystko po to by nie ładowac pzez najbliższe lata :(
może to zboczenie ale auto zawsze mam tip top. ale przynajmniej śpię spokojnie bo jak sąsiad z bloku który kupi ode mnie to jeszcze mi cześć mówi :)

borys876 - Sob Paź 23, 2010 10:53

Na 75 przez półtora roku i 40 tys km nic, nic nie przewidzianego, olej, filtry, waha. można kupić tylko trzeba więcej dać.

W przypadku 600 już straciłem rachubę, 2-3 wartość samochodu jak nie lepiej :)
Samochód zarabia na siebie i nie liczę się z częściami i naprawami, ma chodzić i koniec. Każde piski, stuki natychmiast są sprawdzane i eliminowane.

PTE - Czw Paź 28, 2010 09:53

Mi stuknęło właśnie 10500zł przez 4,5 roku (27tys. km). Są to koszty części, płynów eksploatacyjnych i pracy mechaników, jeśli taka była potrzebna. Nie wliczałem kosztów paliwa, ubezpieczenia OC/AC/NW i przeglądów technicznych.
maciej - Czw Paź 28, 2010 10:35

Ja przejechałem R416 trochę ponad 16 000 km w 9 miesięcy i na razie:
- zakup, przerejestrowanie, ubezpieczenie, PCC - 8513
- instalacja LPG - 2700
- inne koszty - 5074, w tym:
* opony zimowe,
* rozrząd i pozostałe paski,
* świece, przewody, kopułka, palec
* wymiana przedniej szyby,
* komplet amortyzatorów z mocowaniami,
* wymiana wszystkich płynów i filtrów,
* łącznik i gumy stabilizatora,
* pełna geometria zawieszenia,
* kilka kosmetycznych drobiazgów (nakładki na pedały, bagnet oleju, spinki tapicerki)

No i paliwo... ;)

Jedyne awarie (wliczone w te 5000) to standardy tego modelu - termostat i uszczelka kolektora ssącego, ta na szczęście wykryta na czas (po niej dołożyłem zbiorniczek z R45 z czujnikiem - też wliczone).

Jeszcze letnie oponki i kilka zaprawek na wiosnę i wydaje się, że auto jest dopieszczone na kolejne 50 000 km, a jak będzie, to zobaczymy. ;)

shilus82 - Czw Paź 28, 2010 10:45

No to mój to jakiś chyba wyjątkowo lipny egzemplarz. Jak go kupiłem 30.10.2009 za te 4,9 tysiaka i miał 146 tysięcy nalatane, to poszło jeszcze tylko ubezpieczenie na 30 dni za 100, ale to luz, później się zaczęło:/

Opłata recyklingowa - 500
podatek - 98
rejestracja - 250
ubezpieczenie - 560
Pierwsza wizyta u mechanika i
rozrząd(sam pasek)świece,kable WN,płyn chłodniczy, olej+filtr, filtr powietrza - 800
Wygłuszenie maski,spryskiwacze, przewody do sprysków, plastik klapy - 170
Tłumik końcowy,środkowy,katalizator, dwururka - 1000
HGF robiony 2 razy - 1200
Olej+filtr jeszcze 2 razy zmieniany - 300
filtr paliwa - 30
komplet letnich opon Bridgestone Turanza 15" - 645, bo akurat trafiłem na mega promocję, ale opony nowe !!
Wymiana amorów tył i przód - 708
rozrusznik - 178
akumulator - 160
tarcze i klocki przód i tył - 850
nowe przewody hamulcowe na tył - 150
wkład lusterka podgrzewanego asferycznego - 40
dywaniki z biedronki :) - 30
pranie całej tapicerki - 300
uszczelniacz wałka rozrządu - 50
żarówki - 90
poduszka powietrzna z rovera 45 - 46

Wyszło mi bez paliwa 8155 złotych (garaż nie wszystko zawiera), gdzie przejechałem raptem 4 tysiące a w sobotę mija rok jak go mam, na paliwo poszło gdzieś w granicach 3 tysięcy, bo pali jak smok. To jest po prostu masakryczny koszt utrzymania samochodu, a jeszcze blacharka też wymaga troski i kolejne 3-4 tysiaki poszły by się walić. Dlatego auto idzie do ludzi :/ Koszt przejechania jednego kilometra wyszedł mi jakieś 2,03 złotego prawie jak na jakiegoś merca czy coś

maciej - Czw Paź 28, 2010 10:57

Aaa... I w tych 5000 mieści się jeszcze wymiana chłodnicy na aluminiową Nissens'a wraz z górnym przewodem (w sumie 460 zł same części), bo stara była za mała (od modelu bez klimy) i już się sypała.

Generalnie, to chyba połowy z tych rzeczy "nie trzeba było" robić (albo można było "jeszcze trochę pojeździć"), ale ja to chyba mam lekkiego hopla i auto ma być takiej jak je fabryka zrobiła, a jak już mam wydawać kasę, to wolę to zrobić w miarę szybko po zakupie, żebym to ja korzystał z wydanej na to kasy, a nie następny właściciel. ;)

maniaq - Czw Paź 28, 2010 11:00

shilus...
jakbym wliczal takie rzeczy jak rejestracja i oplaty do kosztow auta , pewnie tez bym sie przerazil O_o

kupiles stare auto, pewnie zaniedbane, to mozna bylo sie spodziewac ze tzreba bedzie doinwestowac by jezdzic.

Z drugiej strony 4 tys km w rok ?! O_O to ja w najlepszym sezonie 9 tys na roWerze przejechalem :D zastanawiam sie po co ci auto potrzebne :P ;)

Zoltek za pamieci:
zakup 23500 - tak wiem masakrycznie duzo O_o
filtry oleje 250
uszczelka papierowa przy turbinie + odma kolo 100 pl>? - nie pamietam :/
rozrzad kolo 1000
spawanie nieszczelnej rurki od klimy i konserwacja, nabicie 600
Tarcze + klocki kolo 300 pln + plyn jakies 25 ( zaciski i oplot kupiony wczesniej - odpowiednio 350z regeneracja + 250 pln.)

na oko po zakupie wydalem na zoltka kolo 2800 w naprawach i serwisie pozakupowym, drrbnicy kosmetyki nie licze nawet ;)

nalatane od pol roku jakies 19-20 tysiecy do tej pory nie zawiodl :)

maciej - Czw Paź 28, 2010 11:07

shilus82 napisał/a:
Jak go kupiłem 30.10.2009 za te 4,9 tysiaka

To może być powód - ja za swojego dałem 7,5 tys. zł i brałem go od Mariusza, więc dokładnie wiedziałem w co się pakuję, a auto było jeżdżące bez żadnych problemów, tylko ja musiałem wszystko po swojemu po kolei popoprawiać (amorki - działały, ale już nie jak nowe, chłodnica - działała, ale mogłaby się w ciągu roku wysypać, reszta wydatków - oprócz wymiany oleju i opon zimowych, też wszystko działało i mogło poczekać, ale źle bym się z tym czuł ;) ).

shilus82 - Czw Paź 28, 2010 12:43

tylko że te 5 stów opłaty recyklingowej to mnie kompletnie zaskoczyło i musiałem to zapłacic. Ale jakby odjąć te papierowe pierdoły to i tak zostaje 6700 i to nadal dużo jak na rok. Wniosek taki że lepiej dopłacić na początku i mieć spokój względny ( mój poprzedni pojazd kosztował 8100, dołożyłem 1700 na początku do remontu silnika, a potem przez niemal 2 lata tylko olej+filtr i 1X amory z tyłu z montażem za 5 stów i wsio)niż kupować wyjątkową okazję :/ po prostu nie mogę słuchać rad pewnych osób :/
Mayson - Czw Paź 28, 2010 17:56

shilus82 napisał/a:
Wniosek taki że lepiej dopłacić na początku i mieć spokój względny

Dokładnie. Dlatego nieporozumieniem jest kupowanie auta za 20kzł, jeśli tyle dokładnie wynosił budżet na to auto. Lepiej kupić dobrą sztukę za 15kzł, wrzucić w nią 3kzł, a za 2 tysiaki wypić, że się udało - i jeśli dobrze pójdzie, to w budżecie można się nie zmieścić tylko z tą ostatnią kwestią :cool:

Markzo - Czw Paź 28, 2010 18:43

OT:
nie ważna jest cena auta, tylko jego stan. Sam się o tym przekonałem już 2 razy kupując auta zdecydowanie poniżej średniej ceny na allegro :) a śmigają aż milo ;) łeb na karku i będzie ok ;)

tronsek - Czw Paź 28, 2010 19:13

Od stycznia 2008 do dnia dzisiejszego na swojego ROVER'ka wydałem 11197PLN-ów. Jutro znowu wymiana rozrządu i świecy żarowej, (dodatkowo ok. 800zł) więc można liczyć 12000zł. Przez ten okres zrobiłem bezawaryjnie już ponad 92.000km, więc moim zdaniem tragedii nie ma. Jest to tylko 13 groszy/km. Nie licząc paliwa.
marcin316 - Czw Paź 28, 2010 21:57

U mnie przez około półtora roku:

Naprawy:
klejenie szyby przedniej 85
uszczelniacze od strony rozrządu z wymianą 250
naprawa klimy 300
Razem 635

Eksploatacja:
filtr powietrza 35
filtr oleju 44
olej GM 5l 116
H7 x2 59,8
H1 x2 20
Dunlop SP Sport 01 z wymianą 1076
GOODYEAR Ultra Grip 7+ 880
założenie zimówiek z wyważeniem 80
pasek wielorowkowy DAYCO 53
dodatek zimowy do paliwa 42,9
Castrol 10W40 4l 60
Akumulator 397,5
filtry powietrza, paliwa i oleju 95
2x Osram H7 Light@Day 34
Preparat do czyszczenia klimy 38
Filtr kabinowy 43
Klocki Textar, tarcze Brembo przód 300
Mobil Diesel 10W40 5l + filtr powietrza 126
Filtr oleju Knecht OC 312 44,21
Filtr paliwa PP 838 43,88
Razem 3588,29

Inne "dodatki" ;)
alumki na zimę 500
halogen 30
nakładki na pedały 57
końcówki spryskiwaczy 34
dywaniki 99
słoneczniki (osłony) 50
dywaniki gumowe 42
Clarion DB189RMP 200
Hertz DCX 165 150
Zaciski, jarzma Prelude 2 .0i F20A4 130
Razem 1292

Przez ten czas zrobiłem około 30kkm, auto kupiłem za cenę trochę wyższą od rynkowej (około 23 kzł). Nie licząc kosztów paliwa i opłat, wydana kwota zbliża się do 29 kzł. Biorąc pod uwagę obecną wartość rynkową auta (pewnie nie więcej niż 15 kzł) czuję lekki dyskomfort psychiczny ;)

des - Czw Paź 28, 2010 22:58

maciej napisał/a:
po niej dołożyłem zbiorniczek z R45 z czujnikiem
To jakoś w komplecie jest? czujnik + zbiorniczek czy sam to jakoś łączyłeś?
Brt - Czw Paź 28, 2010 23:11

a ja tak szybko o dotychczasowym użytkowaniu Belli:

od stycznia zrobiłem ok 31 500 km, średnie spalanie z tego czasu to 6,6 l/100

Koszty:
paliwo - 8800PLN
eksploatacja - 1400PLN (żarówki, wycieraczki, klocki na tył, olej + filtry, opony letnie 2 szt.)
naprawy - 815 (termostat, chłodnica, siłowniki klapy bagażnika)
pozostałe - 2930 (ubezpieczenie, alusy 17 na lato, czujki parkowania)

całość ok 14 000 PLN :ok:

Marian_K - Sro Lis 10, 2010 10:02

No to i ja o dotychczasowym użytkowaniu Lancerka:

ubezpieczenie po 1 roku - 2400PLN
pierwszy przegląd gwarancyjny - 800PLN
ubezpieczenie po 2 roku - 2300PLN
za dwa tygodnie będzie drugi przegląd - koszt około 800PLN

Dodatkowe koszty to:
- wymiana piór wycieraczek - 60PLN
- zabezpieczenie antykorozyjne podwozia - 300PLN

Jak widać nowe auto też trochę kosztuje, ale:
- czas spędzony w garażu na naprawach: 0h
- czas spędzony na modyfikacjach/ulepszeniach: 0h
- stres, że coś się zepsuje (pompa sprzęgła :wink: ): brak

Jak na razie jestem zadowolony :wink:

Pozdrawiam!

maciej - Sro Lis 10, 2010 12:19

To jak Octavian mojego ojca - oprócz przeglądów nic.

Ale za to koszt "początkowej utraty wartości" - coś za coś. ;)

:ok: :D

salo211 - Czw Lut 10, 2011 19:52
Temat postu: [R75] kupno
Kupiłem swojego R75 na początku stycznia - cena 9700 - atrakcyjna jak na obecne ceny

stan nie była to igła lecz był zadowalający , jakies plastyki do podklejenia gdzieś jakas mini ryska itp jednak mechanicznie aż nie do wiary ze za taka cene zadbany

ubezpieczenie na rok 1500

instalacja Lpg 3500 - BRC

zrobiłem dpoiero 2 tyś km od kąd go mam wiec nie moge mówić o kosztach bo dopiero wyjdą w trakcie , narazie przypadłość tego modelu pompa sprzęgła , podczas zakupu kontrahent pinformował nas o sprzęgle w podłodze ale wtedy nie wiedziałem ze to taki koszt wiec regeneracja pompy 360 plus montaż itd

prócz tego narazie nic nie wskazuje na to ze jest zużyte i może cos sie dziać wiec mam nadzieje ze po zrobieniu sprzęgła trochę pojeżdżę a za jakis czas dam znać o jego awaryjności

ps. w hondzie accord 97 sprzegło w podłodze kosztowało mnie 130 zł i było jak nowe

za to wrażenia z jazdy są nieporównywalne wiec dla tego auta można wybaczyć te koszty

Mayson - Pią Lut 11, 2011 01:21

salo211 napisał/a:
ps. w hondzie accord 97 sprzegło w podłodze kosztowało mnie 130 zł i było jak nowe

Acordeon `97 to w sumie R600 :] Fakt faktem, w tych autach (i R75 również) najbardziej opłaca się kupno pojazdu z automatem. Ani sprzęgo, ani pompa, ani nic nie szmyrgnie :] Jeździ się i jeździ i jeździ...

Drill - Pią Lut 11, 2011 19:09

Ja mam 2 roverki 400 SDi i narazie bardzo mało wydałem :D
Zielona Bestia :
Około 1200zł na materiały eksploatacyjne + nowe lampy chinskie (które i tak będe przerabiał na soczewki bo jednak rover kijowo swieci :P ) no i czekają mnie do wymiany cukierki bo za dużo ręcznym się bawiłem :P
Niebieskie Limo :
Około 700zł (materiały eksploatacyjne + nowa łapa do sprzęgła bo stara urwało :)

Jakbym się uparł to nie musiał bym nic prócz oleju zmieniac bo nic sie nie psuje :D a hamulce długo się trzymają zanim trzeba je naprawde wymienić :)

Zielona bestia - 2.5 roku użytkowania
Niebieskie limo - niecały rok

jarekb - Pią Lut 11, 2011 19:43

Drill pogratulowac bezawaryjnych rowerkow, widocznie kupiles pewne i dbane egzemplaze :P
Drill - Sob Lut 12, 2011 10:03

Zielona Bestia (1998)jest bita z przodu i kiepsko zrobiona, strasznie zaniedbana ale silnik ma żyletkę, srodek cały porysowany i podniszczony - tapicerka welurowa odchodzi, do tego kremowa kupiona za 6.5kzł, klima, elektryka bez tylnich szyb

Niebieskie limo (1999) - kupione za 2.5kzł(klima, skóra, pełna elektryka, halogeny)- (nieźle wyhaczyłem ;D ) jako uszkodzone sprzęgło - okazało się że tylko łapę zatarło od rdzy i się urwała, do tej pory nie wymienione nic prócz oleju i rozrządu + łapa ale to mowie 700zł za "materiały eksploatacyjne) , teraz czeka mnie wymiana tylko czujnika położenia wału.

Co śmieszne na Zielonej Bestii choć to jeżdżący wrak jadac 140km/h zszedłem do 4,5l/100km a w limo prawie 6l :P

bobusiek_666 - Czw Mar 17, 2011 12:01

Witam wszystkich, jestem nowa i przyznam się szczerze, że jak dłuższą chwile czytam wasze posty to troszkę się przerażam... ale coś za coś :mrgreen: mojego Roverka 220 kupiłam 4 miesiące temu, kosztował 7000 tys, cena wydawała się rozsądna więc nic tylko brać :) ale... przyszła zima i wiadomo---
nowe oponki x4- 700 zł
napinacz paska 50 zł
pasek w./micro 52 zł
cylinderek ham. 58 zł
turbina 600 zł + wszystkie uszczelki 80 zł
naprawa silniczka wycieraczek 80 zł
łącznie 8620 z takich poważniejszych rzeczy, nie licząc dodatków (żaróweczki, oryginalne kołpaki i inne upiększając dodatki) i wychodzi na to że to nie koniec wydatków...

maryba - Pią Mar 18, 2011 17:46

a mnie się zachciało WEBASTO, HAKA i TEMPOMATU ... to jakieś 1000 zł + montaż (ale to sama przyjemność - bo z kumplem będzie okazaj się napic )

Potem w planach oponki i może przyciemniane szyby

Rokosz - Sob Mar 19, 2011 18:19

Już przestałem dokładnie liczyć, co by się nie przerazić :P
Niestety mój Roverek nie był w najlepszym stanie gdy go kupiłem (był mocno zaniedbany), ale nie miał na szczęście poważniejszej przygody. Kupiony w 2008 r. za 7100 zł. Przebieg 137 tys. km.

Postaram się przypomnieć jak to było kosztami w czasie trzyletniej eksploatacji (ceny biorę z pamięci, więc mogą trochę odstawać od rzeczywistych - oprócz rozrządu i HGF, które tak mnie uderzyły, że zapamiętam do końca życia :P )

Na dzień dobry poszło 2000 zł - za typowy przegląd wymiany, naprawę wiązki klapy tylnej itp. (bez rozrządu).

Dalej: zachciało mi się dołożyć centralny zamek i zmienić podsufitkę (stara tradycyjnie się odklejała ;)) - 350 zł.

Wymiana klocków hamulcowych z przodu + zawieszenie przednie oraz drążki kierownicze - 700 zł.

Koła zimowe - opony + felgi stalowe - 900 zł.

Wszystko to w czasie pół roku od zakupu. Potem miałem spokój do lata 2009, kiedy to przyszedł czas na rozrząd - 2000 zł, nie pytajcie skąd taka cena, mnie też zatkało :/

Idąc dalej mamy jesień 2009, jadąc w nocy nie zauważyłem braku kratki ściekowej - uszkodzona felga - zniszczona opona. Wymieniłem komplet letnich opon - 750 zł + prostowanie felgi jakieś 50 zł.

Następna przygoda - maj 2010 - HGF, przy przebiegu ok 150 tys. km - 1600 zł. Niedługo potem zapchał się filtr paliwa - jedyny przypadek kiedy Roverek odmówił jazdy :( - 150 zł.

Ostatnia jak na razie przygoda - na jesień zeszłego roku - oderwanie tłumika - spawanie 50 zł.

Nie liczyłem mniejszych przeglądów.

Zatem podsumowując: 7100 + 8550 = 15650 zł - Roverek to droga zabawa. Obecny przebieg to około 157 tys. km, czyli zrobiłem nim 20 tys. km.

slax - Sob Mar 19, 2011 20:59

Rokosz napisał/a:
Roverek to droga zabawa. Obecny przebieg to około 157 tys. km, czyli zrobiłem nim 20 tys. km.
oj nie przesadzaj, poprostu ktoś go wcześniej zaniedbał.

ja przez rok moim zrobiłem ponad 40 tyś, i wymieniałem praktycznie tylko rzeczy eksploatacyjne, z jakichś awarii wiekszych, to tylko łożysko w skrzyni i wysprzęglik, a reszta to gumy w zawieszeniu, płyny, sworznie wachacza, swiece i przewody. i to tyle, także rover wcale nie jest bardziej awaryjnym samochodem, niz np auta z grupy WAG, mało tego powidział bym, ze jest mniej awaryjny, jak się o niego dba.

Zresztą powiedzenie "jak dbasz, tak masz" tyczy sę każdego samochodu, i nie tylko

Rokosz - Nie Mar 20, 2011 13:05

slax: na początku napisałem, że kupiłem zaniedbany egzemplarz. Mam nauczkę i na przyszłość będę uważniej przyglądał się kupowanemu autu ;)
Swoją drogą wiele osób stawia znak równości między "bezawaryjny", a "w ogóle nie wymagający serwisowania", stąd też dużo VAG-ów (i samochodów innych marek powszechnie uznawanych za trwałe) jest w stanie opłakanym.
Dobrze, koniec OT :)

chojrak - Czw Mar 31, 2011 10:34

ja swojego roverka (214si) kupilem w lipcu zeszlego roku. niestety okazało sie ze kupilem samochód z ukryta wadą. w samochodzie po nagrzaniu wysadzalo przewody wodne (generalnie jakas wada w ukl. chlodzenia)

-wymieniono mi obudowe wraz z termostatem = robocizna 300zl :shock:
oczywiscie nic to nie dalo, w kolejnym warszatacie stwierdzono ze naprawa przekroczy wartosc samochodu wiec
-wymienilem silnk łacznie 1300.
-tarcze, klocki. wahacze 600zl
-wymiana plynow, olejow 200zl

generalnie auto kupilem za 5500zl. a do dzis wyniosl mnie 7900zl

Maniek_BL - Wto Kwi 05, 2011 20:50

ja podobnie, wydaje fortune na szrot co chwile coś pada i musze wymieniac... ostatnio turbina ;/
Mayson - Wto Kwi 05, 2011 21:24

Turbina w R214?
Ciufa - Wto Kwi 05, 2011 21:28

Maniek_BL, w czterech z pięciu Twoich postach pada link szrot
to jakaś reklama czy co ;>

kasjopea - Wto Kwi 05, 2011 21:34

Maniek_BL, przypuszczam, że nazwa wspomnianej strony pojawia się w każdym Twoim poście nie bez przyczyny. Jeszcze raz a skończy się to ostrzeżeniem :evil: .
MaReK - Czw Kwi 07, 2011 10:01

Eh :) Znowu trzeba się bronić przed spamerami :)
Teraz tylko admini widzą ten link, reszta powinna widzieć "szrot".
A konto jest stworzone chyba tylko do promocji tego linku.

dzelo23 - Pią Kwi 08, 2011 16:43

Joł joł :-) .
Rover 75 silverstone edition 1.8 Charme 2002r cena zakupu 16700
Opłaty, pakiet startowy (rozrząd, płyny) 1979
Ubezpieczenie 1800
Opony 1200
2 razy zmiana opon 170
Suma 21849zł
Do tego paliwo 1400
Więc wychodzi 23249zł a auto jest w moim posiadaniu od końca stycznia bieżącego roku. Do tego dochodzi jeszcze czas spędzony w garażu.

davidlive - Pon Paź 03, 2011 20:39

Rover 620 TI

samochód 3400
transport(na lawecie brak oc i przeglądu) 300
Przegląd 100
oc 470
rej. 190
podatek 140 (od 7000)

teraz części

za duzo aby to po kolei wymieniać ale napisze ile dałem i co mniej więcej wymienione

olej valvoline 6l 10w40
płyn chłodniczy g30
pompa wody skf
rozrząd bosch i skf rolka
pasek wieloklinowy
uszczelki pod zawory
uszczelka pod kolektor dolotowy
gumy na stabilizator NOK sport
filtr oleju , filtr palowa wszystko najlepsze jakie udało sie dostać, nie sportowe bo nie planuje wiecej jak 250 km

i jakieś tam inne pierdoły ogólnie dałem ok 900 zł

sam wszystko wymieniam.

wersja na dzień 03,10,2011

będę aktualizował


04,10,2011

Zdjąłem skrzynie i okazało sie że docisk złom tarcza złom i łożysko złom.

powód , zawieszoną przepustnica, trzymała obroty na 3000-3500 obrotów i koleś tak brykał nie wiadomo jak długo ehhh i koszta

pelson91 - Pon Paź 03, 2011 21:20

u mnie wydatki są w garażu, natomiast ze spraw których tam nie zawarłem:

cena kupna: 4950zł
rejestracja: 180
ubezpieczenie: 625zł

i co miesiąc ok 250-300zł na ropę

primo00 - Nie Lis 13, 2011 21:11

Witam,
ja kupiłem Rover'ka 414 '98 w maju br. za 5.500 PLN

poczynione inwestycje:
- filtr oleju, filtr powietrza i wymiana oleju Mobil - 100 PLN
- obudowa pilota 40 PLN
- zakup nowego rozrządu z pompą + klocki hamulcowe 400 PLN - bez wymiany rozrządu co miało poczekać "chwilkę"
- pech chciał, że rozrząd nie doczekał, pękł pasek pewnego deszczowego sierpniowego dnia więc doszły 4 zawory + kpl uszczelek + ponowna wymiana oleju 750 PLN - wymienione we własnym zakresie, gdybym wcześniej zrobił to te 750 PLN byłoby zaoszczędzone ale cóż, nie ma co gdybać ;)
- chłodnica 190 PLN - stara się sypała
- płyn do wspomagania kierownicy 20 PLN
- lusterko zewnętrzne 59 PLN - po kradzieży
- wycieraczki Bosch 80 PLN
- żarówki ok 80 PLN

i to by było tyle, jak na razie wydane 7200 PLN - okres 5,5 m-ca i zrobione 6,5 tys. km

jak na mój pierwszy samochód i budżet początkowy 7000 PLN to wydaje mi się że nie jest źle, auto nie wymaga żadnych wkładów, wszystko działa prawidłowo, prezentuje się świetnie, teraz tylko na lato zamierzam kupić felgi aluminiowe 15" wraz z nowymi oponami letnimi i jeździć dalej bądź zainwestować w nowsze r75 lub MG ZS

caesic - Czw Gru 15, 2011 17:24

Koledzy, nie przesadzacie trochę? 600 zł / mc to dużo pieniędzy. Moim poprzednim autkiem była honda civic 92 (1,5). koszty eksploatacji to wymiana rozrządu zaraz po kupnie, pasków i płynów (ok 500 zł razem). Przez 5 lat wymieniłem termostat (50 zł), świece i parę razy olej.
Nic się nigdy nie popsuło i nie nawaliło. Także to o czym mówicie to chyba nie są normalne wydatki. Od paru tygodni jeżdżę 420 di i już mam do wymiany parę części. wychodzi więc na to ,że rover jest autem drogim w eksploatacji.

Markzo - Czw Gru 15, 2011 17:26

to kup znowu honde ;)
Brt - Czw Gru 15, 2011 20:39

hmmm no to nie chciałbym auta od Ciebie ... a jakieś klocki/tarcze, filtry, elementy zawieszenia, opony, żarówki, itp ?? jakoś trudno mi uwierzyć, że nic przez 5 lat nie "umarło" z tych rzeczy ... no chyba, że robisz 1000 km rocznie ... ja w roverka zwykle wkłądałem raz w roku 1000 - 2000 PLN i miałem spokój ... ale robiłem ok 25kkm rocznie i nie bałem sie, że auto mi zdechnie a przygotowanie do jakiejkolwiek trasy to było zatankowanie + profilaktyczne sprawdzenie płynów i ciśnienia w kołach.
solak11 - Wto Lut 21, 2012 18:56

R 75 2.0 CDT 2002 r. przebieg 163 tys. mil kupiony 27.07.2011 r. za 1200 funtów.

Grudzień 2011 r. - 400 zł - wymiana oleju, filtra oleju i powietrza.

Luty 2012 4. - 280 funtów - wymiana pompy sprzęgła, robocizna i laweta 40 km.

des - Sro Lut 22, 2012 02:00

To też napiszę:

R 400 1.6 '99 kupiony 16 stycznia 2009r. za 12500 zł. Przebieg 142tyś.

- Na dzień dobry LPG 2500 zł
- blacha (tylne nadkola) - jakoś 500 zł
- HGF 1260 zł
- regeneracja altka 150 zł
- używka altka z R45 120 zł (stary wytrzymał rok po regeneracji)
- 3x końcówka drążka powiedzmy 300 zł
- 2x górny wahacz powiedzmy 300 zł
- klocki przód 100 zł
- klocki tył + nowe tłoczki + wymiana przewodów hamulcowych 400 zł
- komplet opon letnich + geometria 900 zł
- ponownie blacha (progi, nadkola tył, troszkę dachu i maski) 3500 zł
- klimatyzacja 500 zł
- nowy aku 300 zł
- nowa chłodnica 300 zł
- rozrząd 700 zł
- skrzynia biegów od R45 700 zł

Suma: 12500 + 12530 = 25030 Masakra jakaś.
Dopiero teraz to wszystko podliczyłem. Jestem przerażony.
Samochód mam 4 lata, zrobiłem nim prawie 120tyś.
Obecny przebieg 260tyś.
Generalnie gdyby nie blacha to do zniesienia.
Oczywiście po tym co w niego wpakowałem daje mu dożywocie. Będę wymieniał tylko te rzeczy bez których nie da się jeździć :wink:

pele - Nie Lut 26, 2012 11:59

Ja zawsze mowie ze nie ma złych aut... są tylko źli poprzedni właściciele.

Teraz trzeba jeszcze powiedzieć coś o nowym właścicielu.
Typ 1
Wymienia wszystko jak popadnie , uznaje to za normalną kolej rzeczy i potem cieszy się z samochodu wszędzie go chwaląc :)
Typ2
Średnia krajowa, czyli typ który wymienia to co musi bo np. unieruchomiło to samochód ,kupuje części najtańsze a wymianę zleca panu Kaziowi który np. Rovera nie widział na oczy...
Typ3
Ulubiony typ... Po zakupie orientuje sie ze ktoś nabił go w butelkę, auto się sypie, części są drogie więc wystawia auto na All.... w opisie podaje ze auto idealne, wszystko wymieniane na czas a przebieg to 195tys km. (kupujący przejeżdża pół kraju zęby kupić te idealne auto i psikus- zostaje nabity w butelkę)
Po sprzedaniu auta typ3 na innej stronie internetowej pisze opinie jaki ten np. Rover to złom nigdy więcej nie go nie kupi a części drogie były.

Bo nie "sztuką" jest kupić samochód ale "sztuką" jest go utrzymać.

Chwalić każdego z panów i pan na tym forum którzy dbają i chwalą

luk474 - Nie Mar 04, 2012 19:59

to ja też się pochwalę:) przez 3 lata ( do 24 stycznia) wymieniłem oprócz typowych rzeczy eksplatacyjnych tylko:

cylinderek 90zł
jakiś automat od świateł bo żarówki padały 50zł
przegub 100zł
krańcówkę ( czujnik otwierania drzwi 20zł)
miedziane podkładki pod wtryskami 10zł
naprawa chłodnicy 80zł

opon, filtrów, olejów, OC, nie wliczam....
klocki i tarcze cały czas dobre... jeszcze nie wymieniałem...


po 24 stycznia koszty ... znacznie większe:cry: małe dachowanie

a więc Rover reaktywacja:) auto niezniszczalne :) ... i spełnię marzenie i zamontuję szyberdach:)

Boncky - Pon Mar 05, 2012 15:01

po przekroczeniu 17 tysięcy, w rok, sprzedałem ! :)
Ciufa - Sob Maj 12, 2012 17:15

Od połowy marca wydałem

Pasek długi rozrzadu Gates: 100
Rolka napinacza Ruville : 180
Rolka prowadząca Ruville 190
Pompa wody SKF : 330
Paski krótkie Conti 2 szt : 90
Uszczelka Pompy oleju : 80
Simering Wału LR : 60
Łożysko wyciskowe SKF : 80
Filtr oleju MG Rover : 35
sprezarka klimatyzacji - 100pln
silnik: 4300
opony: 2900

I auto dalej nie jeździ :)

Pawkaz - Sob Maj 12, 2012 18:11

Boncky napisał/a:
po przekroczeniu 17 tysięcy, w rok, sprzedałem !

To jakas masakra.Co wymieniales ?

tronsek - Sob Maj 12, 2012 19:56

Ciufa napisał/a:
opony: 2900
:szok: co to za opony ??
Ciufa - Sob Maj 12, 2012 20:59

yokohama parada spec-2
KWT - Czw Maj 17, 2012 21:45

WCIĄGU ROKU ROVER 220SDI

-Czujnik temp płynu 63zł
-filtr paliwa,oleju,kabiny =100ZŁ
-PODUSZKA SILNIKA PRAWA 150ZŁ
-termostat 110zł
-rolka napinacza paska klinowego 70zł
-pompa wody 175zł
-napinacz paska klinowego 375zł
-uszczelnienie pompy wtryskowej 300zł
-rozrząd 400
-pasek klinowy 55zł
-olej, płyn chłdniczy ,wspomagania, chydrałliczny =170zł
-naprawa wybieraka 10zł
-WYMIANA MCPERSONUW 430ZŁ

+do wszystkiego nerwy i niezapłacone godziny pracy...
a zostało jeszcze sprawdzic klime ,abs kupic opony ,jakieś wyprawki

fliku - Czw Lis 28, 2013 21:26

Auto posiadam od Sierpnia 2013,
- zamek od drzwi regeneracja (po nieudanym włamaniu) = 700
- diagnostyka (komputer) - 100 zł
- felgi letnie + opony - 1400
- opony zimowe - 500
- pierdołki - 300

MatiNitro - Czw Lis 28, 2013 21:30

Od 26 kwietnia z samych wpisów w garażu wydałem 11153 zł, co daje ~ 1600zł miesięcznie :-| .
Sam jestem w szoku :D Nie licząc paliwa :D

Brt - Czw Lis 28, 2013 22:21

Bella ..... przez 4 lata poszło jakieś 18kPLN na opłaty, naprawy, przeglądy i eksploatację Belli ... do tego posżło jakieś 41kPLN na paliwo .... ale w tym czasie zostało zrobione ponad 130kkm. A w przeciągu tych 4 lat spalanie średnie udało się obniżyć z 6,75 na 5,85
sisero - Nie Mar 16, 2014 20:43

Witam ja do mojej 75 od października 2011 wlozylem ok.14 tys. To co mam pozapisywane a ile by się uzbierało drobnych rzeczy to już nie pamiętam Poprostu taka mała studnia bez dna.
Sabz - Nie Mar 16, 2014 23:30

Niedawno przekroczyłem koszt zakupu mojej R200. Nie wiem czemu, ale jestem z tego dumny :mrgreen:
Auto mam od maja 2012

tuners - Pon Mar 17, 2014 05:50

Obecnie licząc koszty tylko dołożone wchodzi około 35 000 zł za ten czas zrobiłem nim niecałe 18 000 km więc wychodzi prawie 2 zł na każdy kilometr :-) . Ale zabawki tego typu mają to do siebie :-)
Kamel - Pon Mar 17, 2014 07:46

U mnie przez 2,5 roku, wyszło ponad 10tyś, głównie modyfikacje, zrobilem 25tyś :)
bociannielot - Pon Mar 17, 2014 08:52

Kamel, tuners, co wy tam wsadzacie ze tyle wydajecie :?: :!:
Adrian - Pon Mar 17, 2014 10:08

bociannielot, W Garaż tunersa zerknij. :D
bociannielot - Pon Mar 17, 2014 10:09

Zerknąłem i widzę ślady opętania przez szatana - oto dowód :D
"kupno anglikow i przerobka na soczewki 666 "

pelson91 - Pon Mar 17, 2014 13:37

u mnie w 75 zbliżam się do przekroczenia ceny zakupu w wydatkach. kupiłem w marcu 2013 za 11500, do dzisiaj wsadziłem ponad 9 tysięcy. niestety głównie w naprawy i doprowadzanie złoma do używalności ;) ale lista coraz krótsza, cieszy mnie jazda nim jeszcze bardziej niż na początku :)
greg-si - Pon Mar 17, 2014 18:48

To u mnie ponad 30k zł na przejechane 4755km :)
Wychodzi ponad 6,3zł za kilometr :D